Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26365) hroberto


hroberto
veterán

Szerintetek kell, vagy érdemes egy HR-t csinálni GDR3 frissítés után?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#26366) Oppenheimer válasza hroberto (#26365) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egyik sem!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#26367) hroberto válasza Oppenheimer (#26366) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor nem teszem. Köszi! :)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#26368) Pikkolo^^ válasza tybsen (#26346) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem firefox-al droidon is volt ilyen gondom. Safarira nem emlékszem már.

(#26369) matec7


matec7
tag

Lumia 1020on botrányos késéssel jönnek meg a whatsapp üzik. Be kell állítani valamit? Van rá megoldás?

(#26370) savoo válasza matec7 (#26369) üzenetére


savoo
addikt

Nincs.

(#26371) saiyajin válasza matec7 (#26369) üzenetére


saiyajin
senior tag

Sajnos a legutolsó frissítés óta többen is írták, hogy előfordulnak késések. Remélhetőleg hamar jön rá fix.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#26374) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Üdv mindenkinek,

A segítségetek kérem ... Arról van szó, hogy nagyon megtetszett a Nokia Lumia 1520-as telefon és ezzel kapcsolatban érdeklődnék a windows phone-kat illetően, ugyanis még soha nem volt ilyen op.rendszerrel ellátott készülékem.

Igazság szerint nem is kellene telefonokat nézegetnem, mert nemrég telt le, a jelenleg egyébként megelégedéssel használt, Samsung Galaxy S3-as telefonom törlesztője és bizony jólesik az a közel + 10.000 Ft, ami a bankszámlán marad ... :U

de, a kisördög nem alszik és bizony nézegetem a telefonokat és amennyire nem tetszett a csempés megoldás anno, most már nagyon bejön ... :K

Kérdésem az, hogy a wp-n milyen a navigáció ? Jelenleg iGo-m és Sygic-om van fent a telefonom, kisebb hibákat leszámítva megelégedéssel használom azokat. Aztán mi a helyzet az egyéni csengő,-és értesítési hangokkal, most már be lehet állítani külön-külön értesítési/email/telefonhívás/SMS hangokat ?

Ami még érdekelne, hogy normális e-könyv olvasó van-e wp-n ? Amin lehet könyvjelzőzni, illetve képes inverz (fekete alapon fehér betű) megjelenítésre.

Egyelőre ennyi jut eszembe, a segítséget előre is köszönöm ! :)

Morituri Te Salutant

(#26375) saiyajin válasza sztrogoff19 (#26374) üzenetére


saiyajin
senior tag

Sem Igo,sem Sygic nincs wp-re, viszont van a nokianak sajat navigacioja sajat terkepekkel. Egesz jo kis navi, abszolut hasznalhato.
E-book alkalmazasok is vannak, max konvertalni kell olyan formatumra, amit kezel.

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#26376) boxfan válasza sztrogoff19 (#26374) üzenetére


boxfan
tag

Nagyon jó a Nokia navi.Nem olyan csicsás a kinézete,mint a 3 betüsé,de a térképadatbázis ugyanaz,és ez AZONNAL holdat fog lakásban is,és gyors.Ugyanolyan jó ebook olvasók vannak,mint a többi platformra.

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#26377) Bruce88


Bruce88
újonc

Lumia 520-on nem tudok gmail leveleket szinkronizálni. Igaz nem otthoni wifin vagyok, hanem IC-n, de akkor is. Az outlook simán ment. Van valami ötletetek? Szinkronizálás közben törölni sem lehet. Szinkronizál vagy 10 perce, de egy levél sem jött le...

S Advance -> Lumia 520 Nem bántam meg!

(#26378) birkassy


birkassy
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, hogy páromnak szeretnék telefont venni és hezitálok a lumia 710 és a htc 8s között. Ez a 2 telefon jöhet szóba nála (kinézet a legfőbb szempont...tipikus nő) a véleményeteket szeretném kérni, hogy pro-kontra mik az esetleges érvek és ellenérvek. Előre is köszönöm az észrevételeiteket.

(#26379) meszike91 válasza birkassy (#26378) üzenetére


meszike91
senior tag

Én egyiket se venném.
Inkább egy wp8-as lumia.

du, du hast, du hast mich

(#26380) batai15 válasza birkassy (#26378) üzenetére


batai15
félisten

Htc 8s, a frisebb op rendszer és némileg erősebb hw miatt.

(#26381) daniel909 válasza birkassy (#26378) üzenetére


daniel909
addikt

8S
ami persze jól néz ki de egyáltalán nem éri meg a lumiák mellett. de hát ha az kell neki, biztos szeretni fogja.

[ Módosította: CoolMan ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26383) danilla válasza birkassy (#26378) üzenetére


danilla
őstag

8S mindenképpen. Sokkal szebb, és gyorsabb is a 710-nél. Több nem is kell.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#26384) Pttypang válasza birkassy (#26378) üzenetére


Pttypang
veterán

Lumia 520

A 710et nem értem, hiszen vannak rajta fizikai gombok, meg.. tulajdonképpen nincs érv, ami mellette szólna a többi ellen. Persze a lumia családon belül.. Akkor már inkább l800

Everybody lies.

(#26386) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Köszönöm a válaszokat !

De érdekelne továbbra is az egyéni értesítési, stb. hang beállítás is, továbbá olvastam, hogy egy erre szolgáló app-al sem volt hajlandó rendesen csengőhangot feltenni a wp ...

Aztán olvastam azt is, pár hsz-el ezelőtt, hogy gmail szinkronizálási problémák vannak ... Az baj, ugyanis nekem a céges levelek át vannak irányítva a gmail-re és fontos lenne, hogy azok is megérkezzenek ...

Olyan kérdésem is lenne, hogy %-os akksikijelzés van-e gyárilag ? Bár, ha jól láttam, akkor egy ilyen "csempe" letölthető a marketről ...

Esetleg olyanok írhatnának, akiknek volt androidos telefonjuk és arról váltottak wp-re, hogy mik a tapasztalatok, miben jobb, miben rosszabb a wp, illetve azon belül is a csúcskategóriás készülékek, mivel megszoktam az erős hardvert az eddig három Galaxy S telefonnál és már nem szívesen adnám alább, még ha piszok drága is egy ilyen készülék ...

Morituri Te Salutant

(#26387) btudos válasza sztrogoff19 (#26386) üzenetére


btudos
Topikgazda

Egyéni hangbeállítás GDR3-tól mindenre van, Gmail nálam megy, %-os akksikijelzésre Insider nevű app a tuti.

Nekem volt SGS-em, és van droidos telefonom (HD2-re raktam egy 4.1-es droidot próbaképp, igazából nem használom) van amiben többet tud (testreszabhatóság, alkalmazások) de a WP a megbízhatósággal kiütéssel győzött nálam.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26388) cattus válasza sztrogoff19 (#26386) üzenetére


cattus
őstag

Egyénileg csengőhangot lehet állítani, személyenként is, jelzőhang viszont csak a gyáriak közül lehet (egyelőre).
Gmail szinkronizációval, amíg használtam, nem volt gond.
%-os akksikijelzés megoldható appokkal, de csak félóránként frissülhet, ha jól emlékszem.

A WP-hez meg nem kell csúcshardver, esetleg néhány komoly játék igényelhet 1 GB RAM-ot.

Do the thing!

(#26389) daniel909 válasza sztrogoff19 (#26386) üzenetére


daniel909
addikt

miben jobb: stabilabb, ritkán fagy, beépített közösségi hálózatok (bár nem tökéletes..) jó üzemidő azaz jó app kezelés azaz jó energia kezelés, szép csempék azaz egységes ui, semmi akadás.

miben rosszabb: buta böngésző, selejt fb cset, értesítések bizonytalan megérkezése, alkalmazások minősége-tudása sokszor elmaradottabb, lassú app megnyílások, 1 hangerőállító csúszka mindenre, sok fizetős játék amik droidon ingyenesek, nincs not.center, nincs contor center szerűség (bár ez megoldható), nincs hangouts, meg úgy a google szolgáltatásokról le "kell" szokni.... hirtelen ennyi. jah játékoknak nem árt az 1gb ram.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26390) Oppenheimer válasza cattus (#26388) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jelzőhangot is lehet egyénire állítani GDR3 óra.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#26391) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Köszönöm a válaszokat ! :R

Ami érdekelne még, hogy a csempék színe - legalábbis az eddig látott fotók alapján - tetszés szerint választható ugye ? Tehát lehet akár, fekete, szürke, piros, sárga, zöld, stb. színű csempém is ha úgy akarom a kijelzőn ? Meg különböző méretben is, ha jól láttam ...

Aztán kérdésem még, hogy a telefonszámok szinkronizálása megoldható a gmail fiókkal ? Nekem oda vannak mentve a telefonszámok és nagyon kénylesnek találom, hogy csak nyomok egy szinkronizálást a telefonon és már ott is van az összes szám (úgy beállítva, hogy csak a telefonszámmal ellátott névjegyek jelenjenek meg, továbbá nekem nincs fb szinkronizálásom).

Az alap beállítások, mint például WiFi, mobilnet, bluetooth, GPS ki-bekapcs elérhető egy mozdulattal egy gyári értesítő sávról, mint az androidnál, vagy esetleg van egy külön csempe, amin ezek mind elérhetők és ki illetve bekapcsolhatók ?

Például ez ? Bár itt ha jól értelmezem, külön-külön kell felrakni a beállításokhoz mutató csempéket és max. azok méretén tudok állítani, de mindegyik külön-külön ott figyel a kijelzőn ...

Aztán, ami fontos még, hogy az AnySoftKeyboard - hoz hasonló teljes magyar QWERTY vagy QWERTZ billentyűzet elérhető wp-n ? Mert az rettentően utálom, hogy egy-egy gombot hosszabban lenyomva tartva lehet csak a speciális karaktereket előhívni, mivel én kifejezetten szeretem normálisan kiírni a szavakat, még SMS-ben sem nagyon rövidítek ha nem muszáj, továbbá mivel magyar vagyok, ezért előszeretettel használok ékezetes betűket ...

Elnézést, hogy ilyen hosszan írok, de a fentiek mind-mind érdekelnének és számomra fontosak :K

Morituri Te Salutant

(#26392) daniel909 válasza daniel909 (#26389) üzenetére


daniel909
addikt

feleslegesen erőltetve van a bing. de cserébe az is selejt magyar nyelvet használva. angolul elmegy.

(#26391) sztrogoff19:
tetszés szerint választható ugye ? nem. 21 féle szín van google it melyek azok.

hogy a telefonszámok szinkronizálása megoldható a gmail fiókkal ? igen. + ha újat veszel fel lehet a gugliba szinkronizálni.

WiFi, mobilnet, bluetooth, GPS ki-bekapcs csempéről érhető el, le kell tölteni egy appot. lehet változtatn iezek színét, stílusát..stb.

AnySoftKeyboard - hoz hasonló teljes magyar QWERTY vagy QWERTZ billentyűzet elérhető wp-n ?
igen, van szótár, és kitalálja a telefon mit akarsz írni. elég jól működik. swipe type viszont nincs. de a billentyűzet nagyon király. ha swipe lenne benne tökéletesnek mondanám.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26393) cattus válasza Oppenheimer (#26390) üzenetére


cattus
őstag

Igen, közben eszembe jutott, csak lejárt a szerkesztési időm.
De azt tegyük hozzá, hogy "hivatalosan" még nem érhető el, csak developer unlock-kal. :)

(#26391) sztrogoff19: a csempék színe természetesen állítható, de csak a megadott színekből lehet választani, valamint egy adott csempe színét nem lehet külön állítani - azaz ha a témaszín pl. piros, akkor pl. azeledin csempe is fix piros. A méret meg 3 féle lehet: kicsi ill. közepes négyzet és lapos, széles téglalap.

A Beállítások kitehetőek csempeként, viszont azt nem lehet, hogy ráböjsz és kikapcsolja mondjuk a WiFi-t, csak elvisz az adott beállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#26394) cattus válasza cattus (#26393) üzenetére


cattus
őstag

Az az "azeledin" az "a telefon" szerzetne lenni, csak még szoknom kell a telefonon gépelést...

Do the thing!

(#26398) dejaris válasza cattus (#26393) üzenetére


dejaris
addikt

Nem kell hozza dev unlock.

(#26399) cattus


cattus
őstag

Be akartam állítani Office 365-nek az outlookos email címem. Nem csinált semmit, cserébe létrehozott egy olyat, hogy Hotmail 2. Ezt viszont nem tudom törölni. Pls help!

Do the thing!

(#26400) pushalias válasza sztrogoff19 (#26391) üzenetére


pushalias
addikt

1. Adott a jelenleg 20 féle szín.

2. Igen.

3. Insider van ehhez a legközelebb.

4. Csak a gyári billentyűzet van.

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.