Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaitouP


KaitouP
veterán

Valamiért Midász király jutott be a telefon külsejéről.

Szép, elegáns darab. Ezt a Mate 20 Pro-óta nem igazán tudtam elmondani a Huawei telefonokról a mindenfajta csillámlós hátlap, meg az otromba kameraszigetek miatt. Viszont sajnos mindig az van, hogy (ex Huawei tulajdonosként és a márka abszolút kedvelőjeként) megpillantom a telefon tesztjét izgalommal, aztán rájövök, hogy mindegy, milyen pozitívum szól róla, mert nincs Google, se 5G.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Huawei úgy döntött, hogy beemeli a hivatalos kommunikációjába a Gspace alkalmazást, amely egy eddig is létező, de nem kifejezetten propagált és támogatott megkerülő manőver volt, gyakorlatilag emulálva egy olyan telefon adatait, ami nem esik az embargók hatálya alá. És ezen a ponton hosszan lehet értekezni a dolog etikusságáról, legalitásáról, adatbiztonságáról, megbízhatóságáról és várható életciklusáról, ami inkább egy külön cikkért, vagy még inkább videós bemutatóért kiált, de a Nova 10 kapcsán inkább az a fontos, hogy a megoldás pillanatnyilag működik és valóban lehetővé teszi, hogy különösebb matatás nélkül majdnem úgy működjön a termék, mintha nem vonatkoznának rá embargók.

Aha. És engem miért fenyegetnek kizárással az iGO topikból, ha azt kérdezem, hogy hogyan lehet az alkalmazást egy olyan navigációs eszközre telepíteni, amelyre a forgalmazó nem telepíti gyárilag :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) A Molyember


A Molyember
tag

Tipikus kínai mismásolós hulladék. Aki erre rámeri bízni a bankolását, az minimum szellemileg sérült. Az AppGallery is tele van Malware-el, hiába “ellenőrzi a Huawei”.

(#4) jeni


jeni
félisten

Nem tudok elmenni mellette.

4G-vel nem sokáig húzzák ki.
HMS abszolút versenyképes-ezt remélem nem gondolták komolyan.
CPU: 778G ilyet közel a 150ezer Ft-s mobilokba szerelnek.
240ezer Ft
Kíváncsi vagyok ebbe mikor fognak belerúgni?
Gspace

(#5) Graphics válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha Te lennél a Huawei, akkor neked lehetne.

A kettő nincs összefüggésben. Te szeretnél "haxolni", a fórumon nem lehet.

A Mobilarena nem tehet a Te gondodról, és arról sem ,hogy a Huawei mit kommunikál.

Ez lehet nyers, de ez így van.

-

(#6) bali válasza A Molyember (#3) üzenetére


bali
tag

Ott a pont, a számból vetted ki a szót. :C :C

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#7) Donki Hóte válasza Graphics (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Mobilarena nem tehet a Te gondodról

Azért egy "kicsit" fura, hogy a Mobilarena egyik része gond nélkül népszerűsíti ezt haxolást (mert nem a Huawei oldalán olvastam a cikket, hanem a Mobilarena oldalán), a másik része pedig mereven tartja magát valamiféle előíráshoz.

Ez egy tipikus kettős mérce :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8) Graphics válasza Donki Hóte (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te egy fizetős alkalmazást szeretnél feltenni egy olyan termékre, amin gyárilag nem volt, jól értem?

Próbálkozz, aztán ha kitiltanak, visszavárunk. ;]

És visszaolvasva az iGO topicot, ez régi sérelmed, de még mindig felemlegeted... És 2 hónapja meg a Huawei-jel takaróztál ezügyben... Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

-

(#9) doooo


doooo
veterán

Pedig a PR-cikk már majdnem elhitette velem, hogy a stílusomhoz ez a mobil illik, és már majdnem ment is a kukába a rusnya S21U... De így nem fog sajnos... :(

(#10) doooo válasza Graphics (#5) üzenetére


doooo
veterán

Az előbb beszéltünk a 8 megapixeles, ultraszéles-látószögű kamerákról... ez sokkal rosszabb a 12T-énél. A főkamera sem igazán üti meg a 12T szintjét. Nincs itt GMS se, nincs felsőkategóriás SoC... és mégis gyakorlatilag ugyanannyiba kerül. Ehhez képest tényleg slágertermék a Xiaomi modellje.

(#11) Graphics válasza doooo (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem akarom védeni a Xiaomi-t, vagy kategorizálni, mert akkor meg leszek botozva. :D

Így csak annyit írok-mondok, hogy ár-értékben nem a Huawei a nap ajánlata.

[ Szerkesztve ]

-

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Ennyibol veszek ket Realme GT Mastert, es akkor az utodot is rogton megvettem. 6 evre letudva a telovasarlas.

(#13) judas13 válasza Graphics (#8) üzenetére


judas13
addikt

Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér. :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#14) Graphics válasza judas13 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Árban a takaró most ugyanakkora. 240 ropi körül.

-

(#15) atosan válasza doooo (#10) üzenetére


atosan
addikt

És akkor még ott a 12X is.

Maine coon

(#16) Donki Hóte válasza Graphics (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Google rendszer nem fizetős a mobiltelefon gyártók számára?

De igen!

Fizetett a Huawei a Google alkalmazásokért?

Nem!

Tehát igen, jól érted, egy fizetős alkalmazást tesznek fel egy olyan termékre amin gyárilag nem volt.

Ez elítélendő, egyaránt az iGO topikban és bármelyik másik topikban is :K

Te nem így látod?

(Egyébként elég fura, hogy te fenyegetsz engem a kitiltással, én az egyértelműség kedvéért jelzem, hogy ott is és természetesen itt is elítélem a warezt, akkor is, ha egy világcég adja elő!)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) Bog válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez nem egészen stimmel. A Google rendszer (a.k.a Android) tök open source és ingyenes. Jóskapista is telepítheti egy okosbaltára, ha képes rá.
A GMS (Google Mobile Services) egy licensz, de alapvetően az is ingyenes, ha megvannak a certifikációk (3PL), amelyek megszerzéséért amúgy fizetni szoktak a gyártók. Ettől még maga a GMS szintén ingyen van, nem kell érte a Google felé fizetnie a gyártóknak, de olyan telefonokon lehet gyárilag GMS, amelyek ezt a licenszet a Google-től megkapták.
Ugyanakkor nem illegális telepíteni GMS-t bármilyen motyóra, ha azt nem azért teszed, hogy a motyó értékesítéséből profitot állíts elő, és pont ezt a kiskaput használja ki a Huawei azzal, hogy hangsúlyozottan nem telepíti fel a GSpace-t (pláne nem a GMS-t), hanem ezt a júzerre bízza a GMS nélküli termék megvásárlása után.
Szerintem sem elegáns, de ismereteim szerint nem ütközik törvénybe, nincs tiltva és elvileg a Google sem perelheti miatt a Huawei-t.
(Mindez pedig felveti az ilyen-olyan kínai webshopok gyakorlatának jóval direktebb illegális voltát olyan termékek értékesítése során, amelyekhez nincs GMS - és Global ROM, de a webshop jól felrakja a júzernek szállítás előtt, de ez megint egy másik sztori.)

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Hallosz


Hallosz
senior tag

Bizonyára jó a készülék, a lehajló kijelzőt már jó ideje leváltotta - visszatért :R - a lapos megjelenítő.
A márkáról annyit, hogy az ilyen nevű routert is lecseréltettem a T-kommal.

Mert lakni, muszáj.

(#19) joey04


joey04
titán

Tehát a korábban is létező, ideig-óráig működő hákolásokhoz hasonló valamit tettek rá gyárilag, ami annyiban másabb, hogy könnyebb felvarázsolni.

(#20) Graphics válasza joey04 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt olvasd el. [link]

Nem telepítették, nincs rajta gyárilag a GSpace. De ezt a tesztben is leírták viszont.

[ Szerkesztve ]

-

(#21) DrDoktor


DrDoktor
tag

Kb 80 ezerrel el van árazva.Sőtt....Agyhalottak ülnek a huweinél?Mondjuk nem tudom lehet igazuk van és elég a palimadár.
Lehet tudni bármit is az itthoni eladásokról? Vagy ott is kamuznak mint az adat lopó gspacnél?

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#22) Gerybut válasza Bog (#17) üzenetére


Gerybut
tag

:R :R :R :R :R

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#23) Luck Dragon

Telefon szép , de a kezdő ára az meglepően drága .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) kzcs


kzcs
tag

Nekem kinézetre olyan mintha átnevezték volna a levedlett Samu Note 10+, így lett Nova 10. Át tették a gombokat, más a kamera sziget és nincs benne az a pen. Egy kínlódás, nem kéne elhagyja a kínai határokat véleményem szerint. De ahogy az LGT annak idején megénekelte: De mi jó barátok vagyunk :)

(#25) Essentials


Essentials
aktív tag

Imádom ezeket a kontrasztokat. Mivel a Huawei mindig ezerrel hirdet, és fix helyeket vásárol a főoldalon, a készülék tesztek gyakran beleszaladnak ezekbe a hirdetésekbe. :R

[ Szerkesztve ]

(#26) zorzy4


zorzy4
őstag

Ha 200 000 a középkategória, akkor egy 100 000 Ft-os telefon mi?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#27) Mercel


Mercel
senior tag

Továbbra sem értem, hogy tud elmenni a Mobilarena elmenni amellett a tény mellett, hogy írd és mondd az Összes , tehát nem néhány, vagy többnyire, hanem kivétel Nélkül az Összes kínai mobiltelefon kizárólag a kina rezsim fennhatósága alatt készülhet.

Az elmúlt 20 évben egészen egyszerűen nem létezhet technológiai és mobil technológiai cég kinában a rezsimből delegált vezetőségi tagok felügyeletére nélkül.

A világ egyik legelnyomóbb rezsimjéről - technológiát magas szinten használó disztopikus diktatúrájáról beszélünk és közben boldogan simogatjuk az általuk gyártott üveggyöngyöket.
Úgy, hogy a mobiljaink lényegében mindent tudnak rólunk.
A Kínaiakról pedig nem pletyka szinten köztudott, hogy gyakorlatilag ipari szinten lopják és gyűjtik az adatokat.

Ki a franc bízná rá az adatait egy ilyen mobilra?
Már azokon kívül akik totálisan teljes mértékben vakok az adatbiztonság kifejezésre és ilyenkor izomból de Ámerika és de a google !!! :D

A Gspace ügyes trükk (amúgy nem új dolog évtizedek óta használják az IT-ben az alapelvet) de ezzel az amúgy is kétséges adatbiztonság már szó szerint a vicc kategóriába megy át és ép ésszel nemhogy banki adatokat de kb. Semmi személyeset nem bíznék egy ilyen megoldásra.

Marcel

(#28) Bog válasza Mercel (#27) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szerintem ezek az aggodalmak bőven kaptak helyet ebben a cikkben.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) Bog válasza zorzy4 (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Belépő. Lásd még a friss T Phone nevű operátori modelleket és azok árazását.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Mercel válasza Bog (#28) üzenetére


Mercel
senior tag

Valóban szóba került , jogos.
Azt is értem, hogy azt tesztelitek ami van .

De talán elférne a Mobilarena lapjain egy átfogó és tényszerű írás arról, hogy amikor Kínai mobil cuccokról beszélünk akkor azoknak a cuccoknak mi is a háttere és ebből következöen mivel jár a használatuk.

Marcel

(#31) Graphics válasza Mercel (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel jár a használatuk? Volt már negatív tapasztalatod?

Ha igen, akkor mi volt az?

[ Szerkesztve ]

-

(#32) Bog válasza Mercel (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezzel az a gond, hogy miután nincs traszparencia a kínai gyártóknál, ezért jobbára csak maximum vélelmezhetünk dolgokat, de amíg nincs proof, addig ez leginkább a vádaskodás kategóriájába esik, amit a fórumon persze mindenki megtehet magánvélemény gyanánt, de mondjuk sajtóként ez tipikusan az, ami édeskevés egy alapos, tényekkel alátámasztott anyaghoz. És mondjuk kapásból befigyelne néhány sajtóper. De ilyesmi nem fog történni, mert amíg nem egyértelmű, hogy az XY cég vezetőségében Csinglung Lajos hivatalosan ott ül és ő amúgy a párt akármilyen komiszárja, addig ez továbbra is megmarad a vélelmezés szintjén, abból meg senki nem ír cikket. Még az olyan nagyobb halak sem, mint a CNN, a Verge, vagy a Reauters. Nekem is vannak teóriáim, meg picit többet beszéltem illetékesekkel, mint az átlagemberek, de ettől még nem mernék kijelenteni sem pro, sem kontra semmit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az utolsó mondat tökéletesen összefoglalja mi a baj az egésszel: "Őszintén meg is értem a felhasználókat, minden és mindenki arrafelé mozdul, hogy a mobil [..] abban az állapotában is működjön, ahogyan kivesszük a dobozból, illetve tegye ezt megbízhatóan, minél kevésbé nyaggatva teendőkkel a tulajdonost."

Tőlem nem állna távol a mókolás, de 240 ezerért ne kelljen már ilyenekkel vacakolni. Egy 60-70 ezres Xiaominál még elment. Az adatbiztonsági része meg minimum aggasztó. :U

B.Cs.

(#34) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nekem a kameraszigetről egy aranyozott cumi jutott eszembe és szegény teló túl is van árazva + meg is szívathat a korlátozások miatt. :(

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#35) Mercel válasza Bog (#32) üzenetére


Mercel
senior tag

Ebben sajnos van igazság és nyilván én sem kockáztatnám a Mobilaréna létét akkor amikor tudható, hogy pici kisz szárga barátaink árgus szemekkel figyelik a médiát is.

Egyszerűen arra gondoltam, hogy azt összegezni ami eddig már amúgy is megjelent a sajtóban az elmúlt 10-15 év alatt, mint összegzés.
De rendben értelek és köszönöm, hogy válaszoltál.

Marcel

(#36) judas13 válasza Graphics (#14) üzenetére


judas13
addikt

Donkinak írt válaszodra reagáltam csak :)
Az akkor nem is rossz? Nekem soknak tűnik ilyen bizonytalanságokkal.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#37) Polgarjeno66 válasza A Molyember (#3) üzenetére


Polgarjeno66
újonc

Mar ne haragudj, de ilyen ostobasagot regen olvastam.
Kb milliard ember bankol ezzel a telefonnal.
Amugy a legtobb telefom tudtommal Kinaban keszul, csak szolok.

(#38) Mercel válasza Polgarjeno66 (#37) üzenetére


Mercel
senior tag

Akkor csak annyit kérdeznék, hogy ugye alapvetés, hogy mindig is az okos emberekből volt több és a nem butákból igaz?:D

Legközelebb talán nézz utána a témának amihez hozzászólsz mert a hiedelmek és a tények nem feltétlenül állnak párhuzamban,..

Az például tény, hogy dokumentáltan több kínai tervezésű es ott gyártott mobil és informatikai eszköz bukott meg felhasználói adatok ipari szintű lopásával, ahogy az is tény, hogy bizonyos eszközöket akkor Sem gyártatnak kinában ha amúgy sokkal olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#39) doooo válasza Polgarjeno66 (#37) üzenetére


doooo
veterán

"Kb milliard ember bankol ezzel a telefonnal."

Lol.

"Amugy a legtobb telefom tudtommal Kinaban keszul, csak szolok."

Ez nem ennyire egyszerű téma. És amúgy nincs is köze ahhoz, amit Molyember írt.

(#40) Graphics válasza Polgarjeno66 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kicsit hülyeség, amit írsz.

Ezzel a telefonnal biztos nem "bankol" milliárdnyi ember.

A másik, hogy ha arra gondolsz, hogy Kínában bankolnak ilyesmi mobilokkal, nos előbb szélesítened kéne a kínaiak pénzügyi szokásait a mobilalkalmazások kapcsán....

:U

[ Szerkesztve ]

-

(#41) tomy88trance


tomy88trance
tag

Sziasztok! Nekem olyan gondom kérdésem lenne ,hogy tud-e valaki ajánlani ehhez a telefonhoz egy jó zene hallgató programot? Az alap program elég gagyi, mert amint elsötétül a képernyő elmegy a hang is :(( :D Vagy van erre valami beállítási lehetőség? Mert mintha Youtube-nál is ezt csinálná. A másik, hogy asszem játék közben se szól a zene ,mintha a multitaskinggal gondjai lennének vagy nem tudom.. :D

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.