Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42601) fatal` válasza Dot (#42599) üzenetére


fatal`
titán

Evvel olyan kókányolást csinálsz, hogy eszméletlen, sosem lesz stabil.

(#42602) Dot válasza fatal` (#42601) üzenetére


Dot
őstag

[link]

De tök jó, mikor itt írogattam senki nem szólt..
akkor ha felrakom másik helyre működni fog? A fenti hiba is ebből fakad?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#42603) kraftxld válasza Dot (#42602) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én lementeném az adataim, partíció formázása, xp telepítés, majd win7 telepítés.
De azért mert egy játék pár FPS-el lassabban fut Win7 alatt én tuti nem küzdenék XP mellételepítésével ha játszható :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42604) fatal` válasza Dot (#42602) üzenetére


fatal`
titán

Nem mondom 100%-ra, de valószínűleg igen.

Nem olvastam a topicot, akkor, amikor a linkelt hsz született.

(#42605) Dot válasza kraftxld (#42603) üzenetére


Dot
őstag

Hát akkor az lesz, hogy felrakom a másik winyóra az xpt, megpróbálom az easy bcd-t ha nem jó akkor gyalu.

köszönöm a segítségeket!

inkább picit szenvedek ilyenekkel, mert msdna-sak a windowsok és nekünk limitálva van, hogy hányszor aktiválhatom

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#42606) Sub-ZeRo válasza Dot (#42595) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hiba az ön készülékében van, mert én is cod2-tem 7 alatt és nem így ment.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42607) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#42586) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

senki?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#42608) polonic válasza Mr.Skyline (#42607) üzenetére


polonic
félisten

Azt nem tudom, hogy mitől csinálhatja. Nekem normálisan működik ez.
Milyen laptop? Általában valami FN+Fxx billenytűkombinációval lehet állítani a fényerőt. Nézd már meg jobban a billentyűzetét.

(#42602) Dot

Azért nem szólt senki, mert akkor nem írtad, hogy te egy partíción akartál varázsolni, nekünk meg meg sem fordult ilyen dolog a fejünkben. Alap a külön partíció két oprendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#42609) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

A Thinkpad fórumról irányítottak ide engem. Ott már nemigen találtunk új ötletet arra a dologra, hogy miért nem tudom állítani a gépemen a fényerőt,
SL300 a típusa a laptopnak, és sem a gombokkal, sem szoftveresen nem reagál a kijelző. A csúszkákat mozgatom, kiírja az adatokat, de a kijelző nem reagál.
WIN7 64 bit-es op. rendszer van fenn. Minden driver telepítve a Lenovo honlapjáról (szerintem), még a bios-t is frissítettem.

Ha valaki találkozott már ilyen problémával, és tud valamiféle megoldást, illetve bármilyen ötlete van a hibával kapcsolatban, kérem segítsen! Esetleg van-e valamilyen javító patch, vagy ilyesmi? Vagy hol, és mit kellene állítani?!

Előre is köszönöm!

(#42610) sfdrakex válasza falaci2002 (#42609) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Energia beállításokat nézted már vezérlőpultban?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42611) falaci2002 válasza sfdrakex (#42610) üzenetére


falaci2002
tag

Ha arra gondolsz, hogy lehet ott egy csomó beállítást csinálni, különböző sémákat, amihez egyéni képernyő fényerőt lehet rendelni, azt néztem.

A csúszkát hiába mozgatom az egérrel, a fényerő állandó, és ugyanolyan marad.
Vagy például a Windows mobilközpontban is hiába próbálkozom.

(#42612) pzstm válasza falaci2002 (#42611) üzenetére


pzstm
titán

Itt szétnéztél már? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42613) amitechxx


amitechxx
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Kicseréltem a gépemben az alaplapot, a memóriát és a processzort. A változás annyi lett, hogy S939 Athlon 64 X2 helyére AM2+ Phenom X4 került, DDR1 helyére pedig DDR2. A kérdés az, hogy ilyenkor újra kell-e húznom a win7-et, vagy mehet tovább? Vagyis a drivereket a telepítéskor észlelt hardverekhez telepíti csak és a többit nem másolja fel, vagy minden alaplapi drivert felmásol és az éppen szükségeset használja? Jelenleg egyébként kifogástalanul működik, az előző konfighoz és ehhez sem telepítettem alaplapi drivereket, mert nem hiányolta. A másik kérdésem, hogy vettünk egy Gigbyte 890GPA UD3H AM3 alaplapot, Phenom II X6 procival és 1600MHz DDR3 rammal, ez került az első kérdésben említett konfig helyére. Itt is minden ok, annyi aprósággal, hogy sleep után gyakran kékhalállal tér vissza 0x00000039 SYSTEM_EXIT_OWNED_MUTEX kóddal. Mi mokozhatja? :F

(#42614) falaci2002 válasza pzstm (#42612) üzenetére


falaci2002
tag

Ilyesmit nem találok.
Írd meg légyszi hogyan jutok oda?!

Nekem egy lenovo power managerem van, ami hasonló lehet ehhez.

(#42615) pzstm válasza amitechxx (#42613) üzenetére


pzstm
titán

driver hiba okozza egyértelműen...ha a másikkal semmi bajod nincs, akkor viszont nem érdemes újratelepíteni elvileg (bár alaplapcserét nem minden esetben szokott túlélni...vana mikor be sem bootol a rendszer...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42616) pzstm válasza falaci2002 (#42614) üzenetére


pzstm
titán

Katt a piros részre a képen.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42617) falaci2002 válasza pzstm (#42612) üzenetére


falaci2002
tag

Közben megtaláltam, bár nem egészen ilyen formában, de ott sem láttam semmi különöset.

Hiába állítottam be pl. 30%-ra a fényerőt, nem ment lejjebb.

(#42618) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Windows 7 problémám van, méghozzá a samba megosztással, a probléma abbol áll hogy nem minden fájlt enged láttatni vagyis nem frissíti autómatikusan a megosztást egy vagy bármelyik mappán belűl.

A probléma pontosabb leírása: van egy program ami letölt egy mappába, ami meg van osztva a hálózatban, ha ebbe a mappába új fájlt tölt le a program akkor az nem látszik autómatikusan a megosztásban addig míg én manuálisan nem adom hozzá újra, vagy egy egyszerű másolás beillesztéssel nem másolom oda vissza a fájlt, ebben az esetben már látszik a megosztásban a fájl illetve akkor is amikor manuálisan hozzá adom a megosztáshoz, de ha nem csinálom meg valamelyik lehetőséget, akkor olyan mint ha ott sem lenne a fájl, ami nagyon zavaró mert addig a hálózatba kötött gépek sem látják az új fájlt , vagy mappát a megosztott mappában.

Van valami lehetőség ennek a javítására, mert ez a hiba a Win Xp esetén nem volt vagyis ott autómatikusan látszódott minden új fájl és nem kellett bűvészkedni.

Kérlek bennetek ha tudtok valamit segítsetek mert ez mindennapi problémám.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42619) amitechxx válasza pzstm (#42615) üzenetére


amitechxx
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Egyébként itt is úgy indult, hogy nem bootolt, csak sokadik indításra jutott el a rendszer betöltéséig! Másik érdekesség (bár kicsit off), hogy XP-ből az SP2 gond nélkül felment a Gigabyte konfigra, SP3 frissítés után viszont hibakód és nem bootol, sőt, az SP3 telepítőt fel sem ismeri. Igaz, a Gigabyte előre szólt, hogy az XP-t nem támogatja a lap, nem is akartuk használni hozzá tartósan, csak egy program miatt nagyon kellett volna hirtelen, mert szorított a határidő...

Kicsit más: létezik olyan program, amivel billentyűparancsokat lehet beállítani win7-re? Konkrétan az a problémám, hogy van egy A4tech vezeték nélküli egér-bill kombóm, amihez fel is ment az XP driver win7-re, viszont a hangerő állítását másképp oldhatták meg a win7-ben, mert nem működik a billentyűzetről. Ezért szeretném valamelyik gombra beállítani a hangerő állítást, mert nagyon sokszor kell használnom. A4tech oldalán voltam már, nincs hozzá driver :F

(#42620) fatal` válasza Dot (#42605) üzenetére


fatal`
titán

"inkább picit szenvedek ilyenekkel, mert msdna-sak a windowsok és nekünk limitálva van, hogy hányszor aktiválhatom"

Nincs limitálva, ha neten nem tudod aktiválni, akkor telefonon bármikor aktiválják.

(#42621) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hali!

Gyári recovery partíció tartalmát lehet piszkálni valahogy? Sajnos feltesz egy rakás felesleges programot magától, amire nincs szükségem (vírusirtó trial, CD-író, toolbar, ez-az), és szeretném ezeket kigyomlálni ha lehet. Van erre valami módszer, vagy kénytelen leszek minden egyes alkalommal letörölni őket (vagy magamnak recovery partíciót csinálni normális Windowszal)?

(#42622) Polllen válasza Psychonaut (#42621) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel a win7 alapból már minden eszközöd fel fogja ismerni (ha nem akkor meg kézzel kell telepíteni, na bumm), így a recovery particióra igazán nincs szükséged, ha van külön telepítőmédiád.

Én backup-ra sem recovery particiót csináltam, hanem a paragon egyik progijával egy szép file-t, amiből bármikor 5 perc alatt visszaállítok mindent az utolsó mentés állapotára.

Ofc ez csak egy vélemény a sok közül... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42623) Psychonaut válasza Polllen (#42622) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom, hogy felismer mindent (már RC óta Windows 7 az elsődleges rendszer minden gépemen), igazából a kérdés csak arra irányult, hogy le lehet-e csupaszítani a gyári recovery partíciót, hogy csak a Windows legyen rajta, semmi más.

(#42624) fatal` válasza Psychonaut (#42623) üzenetére


fatal`
titán

Nem igazán, mert imageből tölti vissza, azt meg nemnagyon lehet szerkeszteni.

(#42625) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Erre senkinek nincs ötlete?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42626) Psychonaut válasza fatal` (#42624) üzenetére


Psychonaut
addikt

Okés, köszi.

(#42627) Воланд válasza Psychonaut (#42621) üzenetére


Воланд
titán

Csinálj sajátot, az a legegyszerűbb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42628) Polllen válasza Psychonaut (#42623) üzenetére


Polllen
nagyúr

A válaszomban benne volt, hogy le lehet törölni az egészet a fenébe... Nincs rá szükség, csak egy telepítő médiára meg a cd-kulcsra. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42629) Psychonaut válasza Polllen (#42628) üzenetére


Psychonaut
addikt

Még mindig nem érted: nem az volt a kérdés, hogy lehet-e törölni a gyári recovery partíciót (természetesen tudom, hogy lehet), hanem az, hogy a felesleges dolgokat lehet-e belőle törölni. Magyarul: ha vissza akarom állítani, csak a Windowst rakja fel, ne pedig a Windowst és 60 segédprogramot. :)

(#42630) Sub-ZeRo válasza Psychonaut (#42629) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet, mert tömörítve van, szerintem belépni sem nagyon tudsz a partícióra...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42631) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Üdv!
Problémám a következő:jelenleg win7 van a gépen,de valahogyan maradtak fájlok a korábbi oprendszerből (xp),ezek főleg temporary fileok,tehát elég sok,amiket sehogyan sem tudok törölni.Formázni nem tudom a meghajtót mert hibát ír,Unlockerrel is probálkoztam,amivel sikerült a fileokat a lomtárba tenni ahonnan viszont se törölni nem tudom,se visszaállítani.Azt írj nincs jogosultságom,pedig rendszergazda vagyok.Előre is köszönöm.Üdv

(#42632) Воланд válasza XSiGma (#42631) üzenetére


Воланд
titán

Vedd saját tulajdonba a mappákat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42633) XSiGma válasza Воланд (#42632) üzenetére


XSiGma
aktív tag

És hogyan?

(#42634) Воланд válasza XSiGma (#42633) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42635) Psychonaut válasza Sub-ZeRo (#42630) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszi neked is, akkor törlöm is le.

(#42636) RegiSVK


RegiSVK
tag

Sziasztok!

Win 7 telepités közben megáll 61 % nál a telepítés és már vagy 30 perce ott várakozik ! (a meghajtoban sem forog a telepito DVD ) Lehet ilyenkor valamit tenni ? Vagy csak várjak hátha !!! :F

(#42637) Fire/SOUL/CD válasza RegiSVK (#42636) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredeti W7? :U

#42638
Nem is feltételeztem, hogy sérült, mert akkor kiírná a telepítő egy idő után, hogy nem tudja olvasni... Csak a W7 csinálja ezt? próbálj meg egy Vista telepítőt, ha van...
Gép ne legyen húzva, BIOS alapra legyen állítva...

Amúgy mindig pontosan 61%-nál hal le a dolog, vagy teljesen más százaléknál is?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42638) RegiSVK válasza Fire/SOUL/CD (#42637) üzenetére


RegiSVK
tag

Igen! A lemez nem sérult külsőleg

Szerk ! Alapon van minden . Sajnos nincs Vistám ! Fogalmam sincs mit kéne tenni :F

[ Szerkesztve ]

(#42639) RegiSVK válasza Fire/SOUL/CD (#42637) üzenetére


RegiSVK
tag

Csak most próbáltam elöször! Nem léptem ki belöle ! azt kéne ?

Van 32 bit es DVD is hozzá !

A kibontásnál tart és ott állt meg !

[ Szerkesztve ]

(#42640) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

XP SP3-ról ("A" gép) csatlakozok távoli asztali kapcsolaton keresztül egy Win7 ("B" gép) -re (mindkét Op. prof.)

Azt szeretném elérni, hogy amíg én távolról dolgozok "B" gépen, addig szintén a "B" gép előtt ülve tudjanak rajta dolgozni.

Próbáltam megoldani, hogy én becsatlakozok távolról "B" gépre "1"-es felhasználói fiókon keresztül, majd ezt követően megpróbálni magán a "B" gépen becsatlakozni egy másik "Vendég" fiók-ba. Majd ugyan ezt fordítva is.

De nem engedélyezte a Win. Kiírta hogy egy másik felhasználó már csatlakozott a számítógéphez (egy másik fiókra persze) és hogy ezt akkor be kell zárni.

Kérdésem, hogy meg lehet ezt valahogy oldani?

thx :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#42641) Fire/SOUL/CD válasza RegiSVK (#42639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, nyugodtan kiléphetsz belőle (ha egyáltalán nincs teljesen lefagyva a telepítő)...
Egy mai standard gépen (ami minimálisan eleget tesz a W7 rendszerkövetelményeinek) kb 20 perc a telepítés...

Ha van 32 bites lemez, akkor feltételezem dobozos változatod van (nem OEM pl)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42642) RegiSVK válasza Fire/SOUL/CD (#42641) üzenetére


RegiSVK
tag

Lefagyott teljesen !

Dobozos !

[ Szerkesztve ]

(#42643) Воланд válasza Jazz (#42640) üzenetére


Воланд
titán

Nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42644) Jazz válasza Воланд (#42643) üzenetére


Jazz
veterán

Valaki más?
Ötlet, lehetőség, házi progi, bármi....

Egy gépet egyszerre két felhasználói fiókkal használni (egyik távoli asztali kapcsolat, a másik helyi)

Magyarán multiuser egymástól függetlenül egy gépen, és nem win server oprendszerrel.

thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#42645) Fire/SOUL/CD válasza RegiSVK (#42642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Fuss neki megint, és nézd meg, hogy mindig 61%-nál fagy-e le... Ha igen, akkor próbálkozz a 32 bites lemezzel, ha az simán felmegy, akkor lehet, hogy gyári hibás a lemez (volt már rá példa)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42646) fatal` válasza Jazz (#42640) üzenetére


fatal`
titán

"Azt szeretném elérni, hogy amíg én távolról dolgozok "B" gépen, addig szintén a "B" gép előtt ülve tudjanak rajta dolgozni."

Ezt nem tudod megcsinálni csak szerveren, terminal serverrel, win7 nem tudja ezt. Azt lehet megoldani, hogy lássák, amit csinálsz, de jelen esetben annak sincs sok értelme és ehhez is külső program (pl. vnc) kell.

(#42647) RegiSVK válasza Fire/SOUL/CD (#42645) üzenetére


RegiSVK
tag

BOOTMGR is missing ! Ezt irja ki ! Ötlet ?

(#42648) Jazz válasza fatal` (#42646) üzenetére


Jazz
veterán

igen, a vnc sajna egymástól független munkamenetet nem tesz lehetővé. :F

gpedit.msc-ben a felügyeleti sabolnok\terminálszolgátatások alatt találtam egy ilyet hogy kapcsoaltok számának korlátozása...lehet ez az?

free your mind

(#42649) fatal` válasza Jazz (#42648) üzenetére


fatal`
titán

Korlátozva van ez a funkció a win7ben, bármit állítasz, nem fog menni.

(#42650) Sub-ZeRo válasza RegiSVK (#42647) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vagy a vinyód, a kábel, vagy valamid rossz lehet. Nekem akkor volt ilyen hiba üzenet, mikor újraindítottam és a lap nem ismerte fel vinyót. Szóval a biosban kellene szétnézned, esetleg kábelt cserélni, vagy másik vinyóra telepíteni. Ha egyik sem megy, akkor lehet a lap lesz rossz. De a lemez sincs kizárva, de szerintem nincs neki baja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.