Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28201) AXisBOLD válasza RootRulez (#28141) üzenetére


AXisBOLD
addikt

erre magamtól is rájöttem így utólag :). nehezen, sokadik nekifutásra ment a telepítés és elfelejtettem formázni.

nincs semmilyen lehetőség ezeket letörölni :F

Aurea mediocritas

(#28202) bobsys válasza AXisBOLD (#28201) üzenetére


bobsys
addikt

indits el safe modeban es ugy probald meg torolni
vagy nyomhatod siman command promtbol ha azt valasztod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28203) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni telepítés ügyben!

1.) Adott egy vinyó 3 új partícióval

2.) Lenne-e vagy van észrevehető különbség, ha csinálok a vinyó elején egy SWAP partíciót az ideiglenes file-oknak és a későbbi 2db OS lapozófile-jának?

3.) Mivel azt szeretném, ha a win7 lenne a C:\ és az XP a D:\

4.) Az EasyBCD-t mikor és melyik OS-re kellene felrakni?

5.) Kezdhetem a telepítést a win7-el, mivel azt szeretném, h. az legyen a C:\ ?!

6.) A 2 OS-nek lehet egy SWAP partíción a lapozófile-ja külön-külön mappában?

7.) Megkora SWAP partíciót ajánlotok méretét tekintve, ha 4GB ramom van?

8.) El lehet e tüntetni a SWAP partíciót, h. ne lássam egyik OS-ben sem?

9.) Betűjelet hogyan tudok változtatni és mikor célszerű választani a SWAP partíciónak?

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#28204) bobsys válasza D®. GeNy@ (#28203) üzenetére


bobsys
addikt

1. ok
2. nem, teljesen felesleges, lapozashoz filet hasznal a windows nem particiot
3. ok
4. nem kell easy bcd
5. xp telepit, majd win 7 telepit, igy lesz boot menud nem kell easy bcd, a c: particio mas lesz xp es windows 7 alatt (ami xpnel a c lesz az windows 7nel a d es forditva) - asszem, ezt majd a tobbiek megerositik/cafoljak
7. majd a windows beallitja a swap file meretet (nekem igy 4 gigat foglalt le)
8. n/a
9. n/a

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28205) holinorby válasza bobsys (#28200) üzenetére


holinorby
tag

sajnos a win 7et nem ismerem, de annyit sikerült kiszednem hogy talán dhcp-client
sajnos ezzel az infóval nem tudok mit kezdeni....:(

(#28206) D®. GeNy@ válasza bobsys (#28204) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Először is köszönöm a gyors választ! :R

Ezek szerint ez nem úgy megy, mint Linuxon... :U

Szóval HA én az XP-t indítom, akkor az XP-ben C:\ lesz az XP rendszerpartíciója, DE ha Win7-et indítok, akkor a win7 saját partíciójaként a C:\ fogja látni, azaz a progik is oda települnek, mint C:\Program Files\... ?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#28207) Laccoss válasza D®. GeNy@ (#28203) üzenetére


Laccoss
addikt

Félreérted. Van c és d partíció.

Bármelyik oprendszerről indítod a gépet, a rendszer mindig a c-n lesz. Tehát ha xp megy, akkor a c-n lesz az xp, és a d-n a win7. Ha pedig win7et indítasz akkor c-n lesz a win7, és d-n az xp.

8. Akkor szerintem nem fogja kezelni.

9 . Ugyanúgy mint xp-n. Start menü - számítógépen jobb egérgomb - kezelés - lemezkezelés - rámész a partícióra majd jobb egérgomb - meghajtóbetüjel és elérési út módosítása.

[ Szerkesztve ]

(#28208) bobsys válasza holinorby (#28205) üzenetére


bobsys
addikt

azon a gepen amin mukodik fix ip cim van beallitva vagy ra van bizva a routerre, hogy majd ad ip-t neki
a dhcp elvileg azt jelentheti mint hiba, hogy nemtudott vagy nem kapott ip cimet
nezd meg a ket gepen az ip beallitasokat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28209) bobsys válasza D®. GeNy@ (#28206) üzenetére


bobsys
addikt

igen, a ket c particio mas fizikai particio lesz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28210) D®. GeNy@ válasza Laccoss (#28207) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Ahaaaaaa, na most már értem! :C

Ez a dolog nem volt világos a fejemben így telepítés előtt, de most már tiszta sor! :)

bobsys: :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#28211) holinorby válasza bobsys (#28208) üzenetére


holinorby
tag

magynehezen megtaláltam a win7ben a wlan beállításokat, eredmény sajnos semmi, a tcp protokol mindenhol autómatikura van állítva, de semmi

(#28212) bobsys válasza holinorby (#28211) üzenetére


bobsys
addikt

es a masik gepen is?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28213) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo (#28194) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor mindegy melyik OS-t indítod(bootolsz be) az mindig C-n lesz. Ezért nem tudsz menteni D-re az asztalra. Ezt egyszerűen leellenőrizheted, próbálj belépni d-re az asztalra(arra az útvonalra, ahova a korábban linklet képed alapján nem sikerül a mentés).
Nem fog sikerülni, rendszergazda hozzáférést fog kérni(legalábbis azt kellene).

Valószínűleg megkeveredett a 2 OS egymás mellett, ezért ne a Képek mappába ments, hanem a c:\users\felhasználónév\Pictures mappába. Szerintem ez sikerülni fog...
Ha igen, akkor W7 alatt start/képek mappán jobb egér/tulajdonságok és mappa belefoglalása(add meg a helyes útvonalat illetve töröld a d-re mutató útvonalat)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28214) AXisBOLD válasza bobsys (#28202) üzenetére


AXisBOLD
addikt

csökkentet módban se engedi.

Aurea mediocritas

(#28215) holinorby válasza bobsys (#28212) üzenetére


holinorby
tag

persze

(#28216) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#28214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Gondolom azóta rájöttél, hogy kellet volna formázni. ;]
Használd ezt, ez legatterolja: [link]
(Ha mégsem, akkor telepítsd újra az OS-t és ne felejtsd el a formázást) ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28217) hoffman_ válasza virkir (#28195) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm.

De ettől függetlenül az mindegy, hogy a telepítőt honnan szedem, és le tudom szedni ingyenesen a netről, nem? :B

Csakmert kulcsom van, de telepítőm nincs. Noti..

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28218) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#28217) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Alapvetően egy kulcs egy adott verzióhoz kötődik. pl egy magyar HP kulcs jó, egy nem magyar x86 vagy x64 HP-hez is, ellenben egy Pro-hoz (vagy egyéb változathoz) nem jó, nem fogadja el a kulcsot.
Az persze már más kérdés, hogy mi van a jogtisztasággal... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28219) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#28216) üzenetére


AXisBOLD
addikt

rá. :P.

kösz a progit, majd délelőtt kipróbálom.

Aurea mediocritas

(#28220) Morden24 válasza hoffman_ (#28217) üzenetére


Morden24
nagyúr

MS forrásból nem valószínű, hogy le tudnád szedni (gondolom TN, MSDN nem játszik), de ha a neten találsz gyári, módosítatlan telepítőt (hash alapján össze tudod vetni), akkor meg van oldva a dolog.
Vagy kérsz egyet egy ismerőstől :D

Jogtiszta leszel így is, mert a kulcs valóságossága és a Windows (nem hivatalos) külső módosításoktól mentes volta számít legalitás terén (a fentebb említett nyelv/x86 vs. x64 sem számít).
Egyébként lehet, hogy egyszerűbb (biztosabb, és hosszú távon kifizetődőbb) lenne a noti gyártójától kunyerálni egy telepítőmédiát.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28221) Morden24


Morden24
nagyúr

Amúgy tudjátok mit nem értek? A most kiadott iTunes10-re azt írja a honlap, hogy 64bites, de a feladatkezelőben kőkeményen mellette van a *32... akkor most mennyire vagyok átverve almailag?

Sectumsempra - For Enemies

(#28222) hoffman_ válasza Morden24 (#28220) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Erre voltam kíváncsi, köszönöm :)

Próbáltam már, sajna nem jár. Egy Vaio a gép, és alapból rajta van a W7 meg egy rakás gyári Vaio cucc. Mikor mondtam vásárlás helyén h mit is akarok, azt mondta, hogy nem, nincs CD. Van egy Recovery tartomány a C:-n, és majd fel fog kínálni nekem egy biztonsági mentést. Fel is kínálja, de nem OS-t ment le vele, hanem vagy a Dokumentumokat/Beállításokat, vagy az egész C:-t. Úgyhogy nem tudom, hogy legyek okos.

Amúgy mi a futó folyamatok száma normális esetben W7 esetében? Csakmert itt 80-90 között van, egy vadiúj gépen, ami alapból megeszik 1 gigát a 4-ből, ezt azért sokallom...

#28221:

Annyira 64 bites, hogy én a 32 bitest nem tudtam felrakni - ekkor jöttem rá, hogy 64 bites W7 van a gépem :DDD - míg a 64 bites lazán feldobta. Ez gondolom nem garancia a 64 "bitességre" , de talán...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28223) Morden24 válasza hoffman_ (#28222) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, a Studio XPS-emen 87 process fut éppen,
Az egy gigát még jó, hogy megeszi.

iTunes-ra: Hát nemtom. A Windows szerint ez a program annak ellenére, hogy 64-esnek mondta magát az Apple honlapon, bizony 32-es módban fut, ergo megvakult a mókus.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28224) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a problémám. Megpróbáltam feltelepíteni a Win 7 pro 64 bit oprendszeremre a Counterspy programot, de már a telepítésekor kiírt egy win installerre vonatkozó hibaüzenetet, hogy a program nem elérhető. A forgalmazónál javasolták, hogy töltsem le a clean up utility programot és töröljem ki a counterspy telepítési bejegyzését. A gondom az, hogy ezt a programot nem tudom feltelepíteni a 64 bites verzira, mert állandóan hibaüzeneteket kapok. Ilyenkor mit tudok csinálni? Telepítsem újra a win installert? Előre is köszi a segítséget

(#28225) Morden24 válasza Tappancs2001 (#28224) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogy.
És alapban, ha célirányos registry bejegyzéseket akartok keresni/törölni, akkor felejtsétek el az ilyen tisztító vackokat, kb. olyanok, mint a szőnyegbombázás vs. precíziós támadás.

Beírod a futtatásba, hogy regedit, és szépen rákerese a registryben a counterspy címszóra, és kézzel kitörölgeted.

Más kérdés, hogy én dobnám a sunyiba a Counterspy-t, ugyanis hivatalosan nem támogatja a Win7-et, márpedig rendszervédelmi szoftvernél sosem szabad olyat felrakni, ami hivatalosan nem támogatott.

Sectumsempra - For Enemies

(#28226) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28225) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi szépen a választ. Most egy nagyobb próblémával találkoztam. Egy másik program (opera böngésző) telepítésekor is a win installerrel kapcsolatos hibával találkoztam. Ha a win installer szállt el, akkor mit tudok csinálni? Előre is köszönöm a választ. Üdv

(#28227) Morden24 válasza Tappancs2001 (#28226) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez gyári Windows?

Sectumsempra - For Enemies

(#28228) polonic válasza Morden24 (#28225) üzenetére


polonic
félisten

Támogajta az. Az valami más, régi oldal lehet.
[link]

(#28226) Tappancs2001

A windows installer szolgáltatással lehetnek problémák. Na de ilyenkor én nemtudom mit lehetne tenni. Mert xp-nél a legújabbat pl telepíteni kellett, ott meg lehetett volna próbálni újratelepítéssel. Itt meg win7-ben alapból benne van. Úgyhog itt ez nem járható út.

[ Szerkesztve ]

(#28229) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28227) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Igen, teljesen legális, Win 7 pro 64 bites oprendszer. Tegnap jött elő ez a gond a counterspy telepítésekor.

(#28230) ballington


ballington
addikt

Heló

Van egy L670-13D laptop, amin alapból egy win7 64bit van. Két partíció van, a másikra szeretném feltenni az xp 32bit-et. Mitől lehet az, hogy az xp telepítő, miután a betölti a drivereket, kék halállal kifagy? Próbálkoztunk több féle telepítővel, de ugyanaz a hibajelenség.
Tipp? Esetleg kérdezzem ezt máshol?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#28231) gg72


gg72
veterán

A következő kérdésem lenne: szeretnék a gépembe egy olyan pci-s sata/esata bővítőkártyát tenni, amelyben egy SiI3132 chip van és ez nem támogatja az AHCI módot, de az én rendszerem ilyen. Ettől függetlenül működne a dolog, a rendszer felismerné a rákötött vinyókat?
[link]

(#28232) Morden24 válasza polonic (#28228) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na színvonalas ez a Sunbelt oldal is. A fenti ajánlóban nincsen Win7 kompatibilitás, csak akkor találok, ha legörgetek az aljára.

Ezek szerint igen büszkék és fennen hirdetik :D

Sectumsempra - For Enemies

(#28233) Morden24 válasza Tappancs2001 (#28229) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor rendszervisszaállítást, a dvd-ről javítást, vagy elevált parancssorba az sfc /scannow parancsot javaslom, hátha lesz valami.

A Counterspy egyébként a legfrissebb, honlapjukról elérhető verzió? Mert régebbiekkel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28234) Morden24 válasza ballington (#28230) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valszeg van valami eszköz, amit egyáltalán nem ismer fel.
Mit ír ki a BSOD? Az is hasznos infó lenne.

Ha valami miatt nem muszáj, egyébként is kár erre XP-t rakni, halál felesleges. Na mondjuk most néztem meg, HP jár hozzá, így az XP Mode nem megoldható...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28235) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, azt szeretném tudni, hogy a Windows 7 64bites változata felismeri-e a 4GB ramot ? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#28236) gg72 válasza Tommy7 (#28235) üzenetére


gg72
veterán

Igen. ;)

(#28237) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28233) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! A legújabb Counterspy verzióval próbálkoztam. Azóta egyes programokat feltelepít a Win 7 (pl. kritikus frissítések), Advanced system care, de pl. az opera böngésző telepítésénél ugyanazt a hibát írja ki, mint a counterspy telepítésénél. Ez a jelenség mitől lehet. Köszi szépen a válaszaidat, lehet, hogy segíteni fog.

(#28238) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28233) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Az általad javasolt rendszervisszaállítás végül megoldotta a problémát. Ezer köszönet.

(#28239) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy a spy sweeper programot egyszerűen nem tudom letörölni a számítógépemről, mert a törlés közben mindig különböző hibaüzeneteket kapok. Tudtok egy olyan programot javasolni, amivel le tudom szedni, A saját eltávolítójával sem tudom leszedni. Előre is köszi a segítséget.

(#28240) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy a spy sweeper programot egyszerűen nem tudom letörölni a számítógépemről, mert a törlés közben mindig különböző hibaüzeneteket kapok. Tudtok egy olyan programot javasolni, amivel le tudom szedni, A saját eltávolítójával sem tudom leszedni. Előre is köszi a segítséget.

(#28241) hege01 válasza bobsys (#28190) üzenetére


hege01
tag

Szia,

Köszi, közben megtaláltam : iisreset /stop a pontos parancs.
De így se megy a Wamp sajnos.

Üdv.

(#28242) bobsys válasza hege01 (#28241) üzenetére


bobsys
addikt

biztos, hogy leallt? szolgaltatasoknal nezted?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28243) bobsys válasza hege01 (#28241) üzenetére


bobsys
addikt

sikerult ketszer elkuldenem

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28244) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Olyan muzsika lejátszót keresek Windows 7-re, mint az Amarok vagy az Exaile. A lényeg, hogy ne csak gyűjteményben tudjon keresni, hanem legyen "Files" nézete is, tehát a merevlemezen található mappákban, fájlokban is lehessen keresgélni. Remélem tudtok segíteni,

Sweet Lou

sweetlou6.wordpress.com

(#28245) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Szeretném a gépet külső mélynyomóval használni, amit erősítő hajt meg. Emellett a magasat a pc hangszórók szolgáltatják, így az alaplapi integrált hangkártyába a zöld csatiba dugtam a pc hangszórókat, az erősítőt pedig a narancs mély kimenetbe.

A probléma az, hogy 7.1-be állítva a realtek drivert néha tudok zenét hallgatni, néha nem. (winamp és VLC playerrel, WMP nem működik.). Filmeknél még nagyobb a gáz. A youtube pedig nem ismeri csak a 2.0-át, így mindig állítgatnom kell a kimenetet a driverben.

Van olyan megoldás, driver, beállítás, kodek pack, ami megoldaná az állandó állítgatás problémát? Gépem adataihoz katt a nevemre. Előre is köszi a válaszokat.

(#28246) Gorneck válasza Sweet Lou 6 (#28244) üzenetére


Gorneck
titán

Foobar?

Gorneck#1239

(#28247) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő problémákat tapasztalom a Windows 7 Pro 64 bites operációs rendszeremnél:
1. Kirja, hogy semmiféle hálózati kapcsolatom nincs (a Hálózat ikon alatt semmiféle kapcsolat nem látható), ennek ellenére működik az internetkapcsolatom.
2. A rendszervisszaállítási pont létrehozása, a Windows update hivatkozásokra nem reagál, azt írja ki, hogy az automatikus frissítés ki van kapcsolva.
Ezeket a jelenségeket mi okozhatja? Esetleg beszedtem egy vírust? A gépen állandóan frissülő NOD32 van és fel vanrá telepítve egy Malwarebytes free program is. Előre is köszönöm a segítséget. Szerintetek mit tudok ezzel a jelenséggel csinálni? Üdv :W :W

(#28248) pzstm válasza Tappancs2001 (#28247) üzenetére


pzstm
titán

NOD32 és Malwarebytes uninstall-al kezdeném a dolgokat, majd restart.....
NOD32 már annyi és olyan dolgokat csinált, ami fejen állva sem jutott volna eszembe :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28249) Tappancs2001 válasza pzstm (#28248) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Az egész történet úgy kezdődött, hogy a counterspy program feltelepítése közben meghibásodott a Win installer programom, ami egy rendszervisszaállítással megjavult. Utána megpróbáltam többször eltávolítani a gépen lévő spy sweeper programot revo uninstallerrel, ami nem sikerült. Utána kezdődtek az előbb leírt problémák. Üdv

(#28250) Sub-ZeRo válasza pzstm (#28248) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.