Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29051) BemAnyó válasza BemAnyó (#29022) üzenetére


BemAnyó
senior tag

erre nincs orvosság :F link link :O

(#29052) Sub-ZeRo válasza BemAnyó (#29051) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hálókártya drivert kerestél újabbat?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29053) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Az autocad 2005-öt próbálta valaki futtatni? Nem igazán akar menni win7 ultimate 64bit mellett... Ez a virtuális cumó ami az első hsz-ben van ez hogyan működik? Mert nekem nem nagyon akar semmi érdemleges letöltődni a windows oldaláról, egyéb forrásból le lehet tölteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#29054) csabyka666 válasza Sub-ZeRo (#29009) üzenetére


csabyka666
addikt

Rendszervisszaállítást tiltottam, szal' kilőve. Más ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29055) csabyka666 válasza cigam (#29010) üzenetére


csabyka666
addikt

Visszaállítottam a programban, de ugyanaz a hiba.
Érdekes, hogy valamikor 1-2 ablak jön csak elő, de valamikor 5-6(!) is.

Azt meg lehet nézni valahogy, hogy egy adott folyamatot/programot mi indított el? Mert a folyamatoknál ott vigyorog a "firefox.exe", de nem én indítottam el...pedig biztos az csinálja a galibát.
Talán akkor jutnék valamire, ha tudnám, mi indítja.

MOD: automatikus indításnál mindent kilőttem, de van valami "Adobe Flash Media", ami ennek ellenére 2x is elindul. Esetleg ez lehet a titok nyitja?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29056) RootRulez


RootRulez
félisten

Pár napja volt róla szó, hogy lehet más felhasználókat, hogy ne férjenek hozzá a merevlemezhez, miegymás. De egyszerűen nem találom, pedig próbáltam nem egy kulcsszóval. :( Valaki nem tudja, esetleg a kérdező vagy válaszolók egyike... :U

mod: Nah közbe eszembe jutott, hogy Csabee. kérdezett, így könnyű volt megtalálni :)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#29057) BullZeye válasza Sub-ZeRo (#29050) üzenetére


BullZeye
veterán

20ból kb 1 játék ami kikapcsolja :\ ezért zavaró, mert tök fölös kikapcsolni, de mindeképp erőlteti. Lord of the rings online, és a need for speed world-nél van ez pl, de ott be lehet állítani, hogy ne kapcsolja. Gondolom akkor valahol registrybe, vagy god-mode-ban talán lehet, de fog sincs hogy merre keressem.

(#29058) csabyka666


csabyka666
addikt

No, megoldódott a Firefox fagyása.

"C:\Windows\system32\x86engine\x86engine.exe" --> ez csinálta a fesztivált. Shift+del, és voálá, nem fagy szét indulás után.

Esetleg ha valaki tud valami közelebbit a fileról, írja meg pls.

További szép estét mindenkinek!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29059) Fire/SOUL/CD válasza csabyka666 (#29058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Közelebbit? Azt nem tudom mihez tartozik, de az FF-hez(hacsak valamilyen plugin-hoz nem) meg az OS-hez biztosan nem. ;]
Esetleg egy alapos vírusellenőrzés javallott...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29060) Gattsu


Gattsu
tag

Nagy az én problémám:
Eddig fent volt egy windows 7, működött is, ahogy kell, viszont egy drivert sem tudtam felrakni hozzá, se sony ericsson, se motorola, se samsung mobilokhoz. Ezért úgy döntöttem, hogy felrakok egy xp-t. Meg is történt a dolog, de véletlenül egy külön winchesterre raktam és nincs rendszerválasztó menüm. Próbáltam a rendszer- speciális- rendszerindításnál, de be van pipálva a rendszerindító és ha lenyitom a fület, nem is látja a win7-et, csak az xp-t. Helyre lehet még hozni a dolgot?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#29061) BigBadPlaYeR válasza Babetta-X (#29053) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Win 7 64biten nekem a legrégebbi, ami elindult az az AutoCAD 2007. Végigpróbáltam mindet, mert a legrégebbit akartam feltolni. Nem fogok egy 2GB-os programot a gépen tárolni, hogy vonalakat rajzolgassak :D Mert a 2010 kb. akkora... Én ACAD2004-et használtam, az kb. 4-500Mb volt.

Ha virtuális gépet akarsz futtatni, akkor én inkább a VirtualBoxot ajánlom. Pár MB-os program de könnyen és jól paraméterezhető.

Szerk.:
Gattsu: Valahogy a Windows telepítő lemezzel helyre lehet álíltani az MBR-t, nem tudom pontosan hogyan.
Én a GAG-et használtam anno WinXP + Ubuntu -val. Nekem nagyon szépen működött.

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#29062) Gattsu


Gattsu
tag

Kösz, megnéztem a GAG-et, de nekem elég magasnak tűnik.(plusz nincs floppym) Megpróbálkozok valahogy win 7 telepítővel. Más ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#29063) BemAnyó válasza Sub-ZeRo (#29052) üzenetére


BemAnyó
senior tag

igen, a legújabb van fent, de próbáltam a alaplap háló kártya driverét (régi 2008 as) is, de az se volt jó,

(#29064) Sub-ZeRo válasza csabyka666 (#29054) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezek után nem kell tiltani... :U

(#29057) BullZeye:Nem fölösen kapcsolja le, mert az erőforrást takarít meg.

(#29063) BemApo:Ha le törlöd, majd újraindítod, majd megvárod még a win rakja fel magának, akkor is csinál ilyet? (nekem is az új drivverel nem akart menni, amit alapból felrakott, azzal megy a net normálisan...)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29065) Redplee


Redplee
senior tag

kicsit beszemetelődött a win 7 x64 em, kellene rajta valamilyen registry pucolás stb... milyen progit ajánlotok erre a célra?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29066) chizuru


chizuru
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS K52JB laptop, Windows 7 Ultimate rendszerrel; és lenne egy -számomra- érdekes probléma vele.
A gép wifiről, mobilnetről, kábelről gond nélkül működik - otthon. Azonban ha a kollégiumba csatlakoztatom kábellel az internethez, kábé egy óra után átlag 10 percenként csontra fagy, előfordult, hogy negyed óráig nem lehetett visszakapcsolni, de mobilinternetről szépen működik. A szobatársam gépe ugyanezen a hálózaton röccenés nélkül megy.
Tegnap óta sorozatos kékhalálokat is dobál, amennyiben kábellel van csatlakoztatva, mobilinternetről továbbra is gond nélkül működik.
Az eseménynaplóban az öt kék halálból egyet találtam megy, ilyesformán:

Hibagyűjtő: , típus: 0
Esemény neve: BlueScreen
Válasz: Nem érhető el
CAB-azonosító: 0

Probléma aláírása:
P1:
P2:
P3:
P4:
P5:
P6:
P7:
P8:
P9:
P10:

Csatolt fájlok:
C:\Windows\Minidump\091910-13774-01.dmp
C:\Users\PC\AppData\Local\Temp\WER-49031-0.sysdata.xml

A fájlok elérhetők lehetnek a következő helyen:
C:\Users\PC\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Kernel_0_0_cab_0884ed0c

Elemzési szimbólum:
Megoldás ismételt keresése: 0
Jelentés azonosítója: 091910-13774-01
Jelentés állapota: 2

A laptop egy hetes, a szervizben azt állították, semmi baja, természetesen a hibát nem produkálta, így még inkább értetlenül állok a helyzet előtt, és tehetetlen vagyok. Van valakinek bármi ötlete, hogy mit tegyek?

u.i: már gyanakodtam a Panda vírusírtómra is, de ha az problémázna, otthon is csinálná, nem?
u.i.2.: bocsi a hosszú postért.. ^^"

[ Szerkesztve ]

so long ヒカリノムコウヘ so long ナモナキジユウへ so long フアンヲノミコメ so long ダレヨリモタカクトべ

(#29067) netboy válasza bobsys (#28927) üzenetére


netboy
senior tag

"C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\startup" ez magyarul az indítópult ha jól sejtem mert üres.

A hkey_local_machine\oftware\microsoft\windows\currentversion\run alatt pedig nincs benne pl a gmail levélellenörző szoftvere.

(#29068) netboy válasza Redplee (#29065) üzenetére


netboy
senior tag

első körben elfelejteném a pandát és felraknék egy AVG-t

(#29069) negyedes válasza Redplee (#29065) üzenetére


negyedes
addikt

ccleaner. de csak akkor ha tudod, hogy mit csinalsz.

ie9 betat ki hasznal? akad vele egy csomo gondom :W

.I'm back :D

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#29070) Gorneck válasza negyedes (#29069) üzenetére


Gorneck
titán

Én pl, de nekem kb semmi bajom...leszámítva, hogy a PH formázós/beillesztős részlege nem az igazi vele...

Gorneck#1239

(#29071) Morden24 válasza negyedes (#29069) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na mesélj, mi bajod vele?
Nekem 15-e óta egyszer fagyott le, és ahogy Gorneck is mondja, a PH-n kívül nem volt vele gondom.

Sectumsempra - For Enemies

(#29072) negyedes válasza Morden24 (#29071) üzenetére


negyedes
addikt

szovegdobozkezles: nem latom a kurzort cska amikor irok es ha mozgatom a szovegen at akkor sem latszik szoval tippelek, hogy hol van.
beillesztes a hangulatjeleket ossze vissza szurja be.
ha pl a mostani tabban egy uj oldalt akarok megnyitni akkor nagyon sokszor kihozza, hogy nem tudja megnyitni(de ez van uj tabnal is), de egy F5 behozza.
elso inditasnal porgeti a vinyot rendesen, ugy, hogy semmit nem tudok csinalni mellete(kb fel perc).
elfelejte megjeleniteni a kepeket neha.pl facebookon nem jon be egy kep sem, youtobeon sem jonnek be az ajanlot videok. nem xel ki h hibasa kep, ott van a helye, de nem jeleniti meg.
ez a hulye betutipus is megorit, hol vastag, hol tul kicsi, hol hianyos a karakter megjelenites.

ilyen a telepitese ota. ie7pro van fent. bezavarhat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#29073) Morden24 válasza negyedes (#29072) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Kurzor nálam megvan.
2. Beillesztés hülye, ez stimmel.
3. Ezt sem tapasztalom.
4. ld. 3
5. Részemről okés a font.

Hát igen, akkor könnyen lehet, hogy az IE7Pro miatt van (biztos, hogy nem támogatott az IE9b).

Sectumsempra - For Enemies

(#29074) Redplee válasza netboy (#29068) üzenetére


Redplee
senior tag

milyen panda? milyen AVG? közöm sincs ezekhez :D Kaspersky-m van, de ez amúgyis OFF

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29075) Morden24 válasza Redplee (#29074) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként mit jelent az, hogy "beszemetelődött" a Win? Tehát miben nyilvánul ez meg? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#29076) negyedes válasza Morden24 (#29073) üzenetére


negyedes
addikt

ie7pro leszedve, ugyan azo ka hibak. mindjart visszarakom a 8ast lassab, de normalisan mukodik nalam :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#29077) bobsys válasza netboy (#29067) üzenetére


bobsys
addikt

igen az az inditopult
az, hogy a google hova rakja a dolgait nemtudom, talan msconfignal kitudod szedni es utanna berakni az inditopultba (de, hogy mer kell a harmadik helyre rakni valamit)

(#29075) Morden24 hat tudod, elhasznalodik a windows

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29078) Gorneck válasza negyedes (#29072) üzenetére


Gorneck
titán

PH-n nálam is ezt csinálja (mármint kurzor/hangulatjelek/formázás témában)...más fórumon nem néztem mondjuk...de mással nincs gond...

Gorneck#1239

(#29079) Morden24 válasza Gorneck (#29078) üzenetére


Morden24
nagyúr

Érdekes, nálam a kurzorral itt sincs gond.
Egyébként más fórumon én sem láttam, hogy lenne para.

Sectumsempra - For Enemies

(#29080) negyedes válasza Gorneck (#29078) üzenetére


negyedes
addikt

na akkor nem vagyok egyedul. a fontvaltozas nagyon zavarr viszont :((

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#29081) virkir válasza bobsys (#29077) üzenetére


virkir
veterán

Depedig tényleg elhasználódik a win7-is.
Tavaly amikor relatív friss volt a rendszer meg sem kottyant neki egy FF 6-8 tabbal, 3 tőzsdei terminál, world, excel, outlok, VMware-en futó win7 64-32 bit amiből a 64-en futott a Stalker.
Ma már igencsak be tud akadni ha valami hasonlóval próbálkozok.
Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a 7232-es béta óta nem volt tiszta telepítésem csak frissítve lett a véglegesig meg volt rajta 100+ program fel/le. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29082) Morden24


Morden24
nagyúr

Jobb híján megkérdezem itt: tudtok valami fasza, legalább 6 lyukas túlfeszvédős elosztót, lehetőleg a bolttal együtt, ahol megtalálható?
Vagy igazából tökmindegy, mit veszek (tévé, erősítő, mélynyomó, BRP, Xbox meg beltéri lenne beledugva, ez így együtt szép summa, nem örülnék, ha valami kicsapná)? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#29083) Kolondrum

Helló topic! Két win 7 pro-s gépet akarok összekötni távoli asztallal. Azaz a notimról el akarom érni az asztalit és egy bizonyos programot vezérelni ami az óra mellett fut. Valaki leírná mit csináljak? Próbálkoztam dolgokkal, de mivel életemben nem csináltam ilyet így nem ment.
Megjegyz: a két gép otthoni hálózatként szerepel és meg vannak osztva mappák.

[ Szerkesztve ]

(#29084) negyedes válasza Morden24 (#29082) üzenetére


negyedes
addikt

APC

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#29085) Gorneck válasza Morden24 (#29079) üzenetére


Gorneck
titán

32 és 64 bites verzió alatt is ez van pedig nálam...

Neked java fel van telepítve?

lehet az kever be, ha nálad minden oké (más nem hinném gondot okozna)...este majd kipróbálom nélküle...

Gorneck#1239

(#29086) polonic


polonic
félisten

Feltettem ezt a 64 bites flash csodát, eddig jó. Emiatt megnéztem a bővítményeket. Észrevettem, hogy a 64 bites explorerben az mse 2 beta script scannerje nincs a bővítmények között. Pedig ez egy natív 64 bites vírusirtó.

(#29087) pzstm válasza Gorneck (#29085) üzenetére


pzstm
titán

IE9 BETA x64, Java fel van rakva neki meg minden más is van ezen a gépen. És nincs gond itt a kurzorral. (bezzeg blogomon csak Compatibility View-ban lehet kommentelni :( )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29088) Morden24 válasza Gorneck (#29085) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fel, x64 és x86 is. Mondjuk most default-ként az x64-eset használom. Hülye x64-es beta Flash jobban működik, mint a stable x86 build :DDD

(#29086) polonic: Majd jön frissítés.

(#29084) negyedes: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29089) pzstm válasza Morden24 (#29088) üzenetére


pzstm
titán

szintén x64-et zúzom ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29090) Gorneck válasza Morden24 (#29088) üzenetére


Gorneck
titán

Feldobok én is akkor egy x64es javat...

Gorneck#1239

(#29091) Kolondrum válasza Kolondrum (#29083) üzenetére

Milyen jelszót kell megadni távolinál amikor nekem olyan nincs? Valami hitelesítő adatokkal traktál, de ha egyszer nincs semmi jelszó akkor nem tudok mit beírni. HAHÓ TOPIC :U

(#29092) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok. Vettem egy médialejátszót és szeretném hálóba kötni egy laptoppal. A rendszer win 7 32bit. Tudna nekem ebben valaki segiteni? Nagyon nem boldogulok vele. Azt hittem a XXI században ez már csak annyi meló hogy összedugom azt megy de valamiért nem. Van amikor felismeri de egyszer nyilvános hálózat, aztán meg más, utána meg azonositatlan hálózat. Ha véletlenül rendesen felismeri akkkor meg böngésznék a fájlok között lejátszón át, erre meg azt irja hogy nincs jogosultság, csak a C meghajtó User mappájába, ha éppen egyáltalán felismer bármit is. Aztán meg egyszer Homegroup, utána meg Workgroup,...na mindegy egy a lényeg, hogy kellene nekem akár egy jó részletes link ha ismer valaki ilyet.

(#29093) ro_bert17 válasza Kolondrum (#29091) üzenetére


ro_bert17
őstag

Alapértelmezett házirend esetén nem fog beengedni távoli asztalra, ha nincs jelszó beállítva arra fiókra.

(#29094) Kolondrum válasza ro_bert17 (#29093) üzenetére

Hogyan állítsak be jelszót és mi az a házirend? :U

(#29095) ro_bert17 válasza Kolondrum (#29094) üzenetére


ro_bert17
őstag

Azon a gépen legyen jelszó beállítva, amit távoli asztallal szeretnél elérni. (+rendszergazdai jog annak a usernek vagy legyen a távoli asztalfelhasználók csoport tagja bár ez utóbbi nem tudom hogy van-e home esetében)

(#29096) Kolondrum válasza ro_bert17 (#29095) üzenetére

Tehát adjak jelszót az asztalinak amivel egyáltalán el lehet indítani bekapcsoláskor?

(#29097) pzstm válasza Kolondrum (#29096) üzenetére


pzstm
titán

Igen. Távoli asztal csak flehasználói név+jelszó párossal érhető el.
Emeleett a Computer>Properties>Remote Settings-nél is engedélyezned kell. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29098) ro_bert17 válasza Kolondrum (#29096) üzenetére


ro_bert17
őstag

Így van.

(közben látom hogy egyébként Pro.)

Szerk.: Ja igen, ezt én elfelejtettem hogy engedélyezni kell, bár ha már jelszót kér, akkor valószínűleg engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#29099) Kolondrum válasza pzstm (#29097) üzenetére

Engedélyezés megtörtént. Igazából azért kérdeztem meg, hogy oda kell e jelszót adni mert ha igen akkor hagyom a dolgot. Baromira zavar ha indításkor kódot kér a gép és ezzel leáll a boot folyamat. Jó úgy odaülni, hogy már használatra kész.

Köszi a helpet, azért mér rágom a dolgot mert akkor meg az idegesítő hiba marad meg.

[ Szerkesztve ]

(#29100) pzstm válasza Kolondrum (#29099) üzenetére


pzstm
titán

vannak 3rd party megoldások, ahol nem kell a Windows-ra jelszó.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.