Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28951) Enton válasza czpitti (#28949) üzenetére


Enton
addikt

Mondj egy nem éppen hétköznapi progit aminek van letölthető verziója és megnézem neked, ha ezen mulik.
Ha nem is ma de a hétvégén szívesen.
Akár még saját magad is nézheted hogy megy ha egy teamview-ert beiktatunk.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28952) D@ni88 válasza D@ni88 (#28950) üzenetére


D@ni88
addikt

na az a vicces ha bent van a pendrive, akkor nem indul. ha kiveszem jó... pedig nem is arról bootoltatom...

(#28953) Enton válasza D@ni88 (#28952) üzenetére


Enton
addikt

Ha van pendrive a gépben akkor nekem is arról akar indulni, de általában Sytem disk or más error jön ki rá.
De ez nam a win 7 hibája, hanem az alaplap képes bootolni pendrive-ról.
De biosban kapcsolható.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28954) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó
kéne egy kis help
kb 3 hete váltottam xp-ről win7-re és meg is szerettem csakhogy úgy csináltam meg hogy
kettéosztottam a vinyót win7 20gb xp 53gb valamit elrontottam mert az xp-t boot elött hiába választom ki csak villog egy iylen _ vagy ilyen - de nem ez a lényeg hanem hogy meglehet azt csinálnom hogy win7 particiót átállítom 20gb-ról nagyobbra ? adatvesztés nélkül mert már csak 5 gb -szabad hely van rajta
winxp-t megmár nemtudom használni am 80 gigás a vinyó
előre is kössz

egy igen vagy nem is elég mert azt tom hogy csináljam csak a win7-et nemakarom elveszíteni mert már nagyon jól magamra szabtam

[ Szerkesztve ]

(#28955) bobsys válasza Hege1234 (#28954) üzenetére


bobsys
addikt

windows 7 alol torlod az xp particiojat majd a win 7 particiot kiterjeszted es mar tudod is hasznalni a teljes 80 gigat
csak a lemezkezelest kell elinditanod ott mindent megtudsz csinalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28956) Hege1234 válasza bobsys (#28955) üzenetére


Hege1234
addikt

köszönöm :R
így kitudom ütni azt is hogy ne kelljen mindig kiválsztanom hogy xp-vagy win7 ?

(#28957) Enton válasza Hege1234 (#28956) üzenetére


Enton
addikt

Mivel kiütöd az Xp- oparticiót az már nem lesz így a választóképernyő is megszünik. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28958) Hege1234


Hege1234
addikt

köszi köszi nektek a gyors választ !! :R :R

(#28959) Hege1234


Hege1234
addikt

yapp sejtettem hogy nem lesze egyszerü nem engedi törölni mivel be van szürkülve
a kötet törlése max a kötet zsugorítását engedi azzal meg nem sokra megyek
vagy formázzam tcup alól ?

tcup alól engedi formázni utánna meg töröljem és utánna már tudom méretezni 80 gb-ra
jó lenne így ?

[ Szerkesztve ]

(#28960) truba


truba
tag

Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a C meghajtóm ami 30 GB méretű és csak a Windows van rajta a mai frissítéskor a rendelkezésre álló 15 GB-ből elnyelt 14 et. Szerintetek mi lehet a baj?
A frissítés óta a Win egyfolytában reklamál, hogy kevés a hely. Rendszer visszaállítás nem játszik mert azt kikapcsoltam már régebben.

(#28961) czpitti válasza Enton (#28951) üzenetére


czpitti
senior tag

Telepítem,telepítem a 64 bit jóóóóóóóóóó lesz :C Egy próbát megér,eddig úgyis kimaradt az életemből :DDD

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#28962) Hege1234


Hege1234
addikt

tcup-ban sem akrja formázni
aeseus partition master sem engedi szerintetek
yahh am win xp nél format nélkül váltottam win7-re és mintha régebben amikor csináltam lehet a win7 használ fájlokat a winxp-ből ?

(#28963) Hege1234


Hege1234
addikt

tcup-ban sem akrja formázni
aeseus partition master sem engedi szerintetek
yahh am win xp nél format nélkül váltottam win7-re és mintha régebben amikor csináltam lehet a win7 használ fájlokat a winxp-ből ?

ezt találtam gondolom akkor bukta

"Ne formázd vagy töröld a Windows korábbi verzióját a többrendszeres konfigurációban. Ez működésképtelenné teheti a számítógépet, mert a számítógép a rajta legkorábban telepített Windows-verzió indítófájljait használja. Ha a Windows korábbi verzióját a Windows 7 telepítése után telepítetted a számítógépre, akkor a Windows 7 törlése működésképtelenné teheti a számítógépet."

(#28964) cigam válasza Hege1234 (#28963) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mijaza tcup?

Most hogyan néznek ki a lemezen a partíciók?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28965) fugo1


fugo1
csendes tag

itt van feenn valaki kéne segítség

[ Szerkesztve ]

(#28966) Hege1234 válasza cigam (#28964) üzenetére


Hege1234
addikt

total commander up

a C: van kettéosztva C: win7
D: win xp

ha jól emlékszem ez szerint csináltam

(#28967) virkir válasza fugo1 (#28965) üzenetére


virkir
veterán

Talán ha megírnád mi a gondod könnyebben menne.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28968) fugo1


fugo1
csendes tag

H

[ Szerkesztve ]

(#28969) fugo1 válasza virkir (#28967) üzenetére


fugo1
csendes tag

Helosztok szeretnék windows 7 kiírni dvd re képfájlként de nem tudok pedig fenn an a nero 9 és azzal sem lehet a fájl típusa UDF az lenne a kérdés hogy ilyet hogy lhet kiírni és bootolni telepíten

(#28970) virkir válasza fugo1 (#28969) üzenetére


virkir
veterán

Az UDF-et a PowerISO használja keress egyet és írd ki azzal vagy konvertáld át normál ISO-ra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28971) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

köszönöm megprobálom

(#28972) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

h

[ Szerkesztve ]

(#28973) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

köszi sikerült

(#28974) flash-


flash-
veterán

hali

a helyzet az hogy adott egy új pc,annyira új hogy a winchestert is most vettem bele,tehát még nem volt formázva(gondolom kéne)

Szeretném feltenni a windows7et.
csakhogy ugye mint emlitettem a winchester formázatlan,a gépen így még semmi adat,se oprendszer,se semmi.

Hogy kezdjek neki?
hogy oldjam meg?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28975) zka67 válasza flash- (#28974) üzenetére


zka67
őstag

Tedd be a windows 7-et a DVD olvasóba, nyomj egy reset gombot és aztán csak értelemszerűen :)

(#28976) Hege1234


Hege1234
addikt

okkés megoldottam
most így néz ki d: winxp 12gb -ból 2 gb szabad hely
C: win7 50 gb ez így bőven jó sajna nem tökéletes de a win7 használja az xp fájljait induláskor ezért nem tudtam formázni

(#28977) Sub-ZeRo válasza Hege1234 (#28976) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyaluld le az xp-t meg a 7-et és kezd előről. Akkor minden okés lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28978) truba válasza truba (#28960) üzenetére


truba
tag

Megoldottam, a sok helyet az Internet Explorer ideiglenes fájl töredékei foglalták.

(#28979) Tappancs2001 válasza bobsys (#28919) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Végül sikerült megoldani az E meghajtóm átneveződésének problémáját. Az volt a gond (valaki javasolta, hogy nézzem meg, van e a meghajtón autorun.inf fájl). Találtam egy ilyen fájlt az E meghajtó gyökerében, ami egy régebbi Nokia pc suite telepítés részeként maradt a meghajtón. A kitörlése és egy restart után visszaállt a meghajtó eredeti betűjele. Üdv

(#28980) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. A Win 7 Pro 64 bit oprendszerem telepítésekor egy jelszóval védett, rendszergazda fiók lett létrehozva a gépemen. De mivel én azt hittem, hogy ez csak korlátozott rendszergazdai jogokkal bír, ezért létrehoztam egy másik rendszergazda fiókot is, amit most szeretnék eltávolítani. Csak az a gondom, hogy a másik jelszóvédett rendszergazda fiókból próbáltam, és ott a törlendő fiókra kattintva a fiók törlése opció hiányzik. Hogyan tudnám mégis eltávolítani? Üdv

(#28981) dunc válasza Tappancs2001 (#28980) üzenetére


dunc
nagyúr

Csinálj egy új rendszergazda fiókot, a többivel jelenkezz ki,és akkor törölhető. (elméletileg)

(#28982) szepsy


szepsy
senior tag

még mindig szenvedek ezzel:
project1 run-time error '5'
valaki segítsen,már unom minden bejelentkezéskorbejön vagy 5 ablakba:S

(#28983) Gabás válasza szepsy (#28982) üzenetére


Gabás
addikt

msconfig.exe, megnézni, mi indul automatikusan

(#28984) szepsy válasza Gabás (#28983) üzenetére


szepsy
senior tag

Szia
Aha megtaláltam ha minden igaz, de mindet letilottam de akkor is bejön:s
megnéztem hol van , a c:\Users\...nevem:)....\AppData\Roaming\Windows-Update\windowsupdate.exe-vel van valami, nem indul ha rákattintok, bejön a hiba üzenet:S

[ Szerkesztve ]

(#28985) szepsy


szepsy
senior tag

Letöröltem, most már nem jön be:D
De mi lenne ez a windowsupdate, remélem ettől frissíti magát a windows, vagy ez lenne az a fájl, mert mostanába nem nagyon frissített?

(#28986) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a rejtett mappákat is el tudja mérni?
Láthatóvá tudom tenni őket, de sajnos hozzáférés megtagadva...
Home Premium verzióval rendelkezem, gondolom e miatt van.
Sok más dolgot sem tudok véghezvinni ez miatt.
Esetleg valaki felvilágosítana, hogy hogyan adhatnék amgamnak efféle jogokat?

(#28987) D@ni88 válasza Enton (#28953) üzenetére


D@ni88
addikt

azt én értem, de ha nincs rajta bootolni való dolog, akkor egyszerűen átugraná. CD/DVD írónál is így van. itt meg valahogy már a postképernyő után behal...

(#28988) Alex123 válasza kovi831 (#28947) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Ha "új" a cuccod, nyugodtan használd a 64-est Win7-et, minden elfut már rajta és nincsenek olyan driver gondok sem, mint voltak a megjelenésekor a Vistának...

Mégis lenne gond pl. egy könyvelő alkalmazással, akkor meg ha Win7 Prof.-ot teszel fel abba van XP mód és no problem....

:)

(#28989) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Megpróbáltam kitörölni a Win7 Pro 64 bit oprendszerem lévő 2 rendszergazdai (bejelentkezéskor legalábbis mindegyik ikonján szerepel a rendszergazda felirat) a vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/helyi felhasználók és csoportok menüpontban, de a törlésnél azt a hibaüzenetet írta ki: A művelet beépített fiókon nwem hajtható végre. Most mit tudnék csinálni? Ha mást nem lehet csinálni, hagyjam meg a törlendő fiókot? Üdv

(#28990) Enton válasza D@ni88 (#28987) üzenetére


Enton
addikt

De a cd/dvd az cserélhető adattár. A pendrive simán winyóként működik boot-nál.
Ha nincs rajta semmi és alistában rá kerül a sor akkor jön a system disk error.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28991) virkir válasza szepsy (#28984) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz szerencsésen beszedtél valami spyware-t mert az a Hammergeil mint gyártó elég érdekes oldalra vezet.
Meg a AppData\Roaming-ban sem kéne lennie Windows-Update\windowsupdate.exe-nek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28992) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Volna egy elég vicces problémám. A Széchenyi István Egyetemen van nekem MSDNA fiókom. Újra kellett tennem a W7 pár napja és most akarnám aktiválni. Ebbe csak az a poén, hogy a saját kulcsát nem ismeri fel és azt írja ki, hogy hibás. Írtam a levlistára is, hogy ilyenkor mi a helyzet és csak olyanokat kaptam vissza, hogy W7 Loader meg ilyesmi. De hát ha egyszer beregisztráltam most miért nem fogadja el a kulcsot?

Illetve, olyat is csinál a masina, hogy gondol egyet és újraindul. Ez mitől lehet? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28993) Gabás válasza szepsy (#28985) üzenetére


Gabás
addikt

így ránézésre teli vagy vírussal, több nagyon gyanús automatikus induló van ott, sürgős tisztítás ajánlott csökkentett módban valami rendes irtóval

(#28994) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

A Windows 7 memória használatát szeretném csökkenteni. Tudtok erre pár tippet adni? milyen szolgáltatásokat lehet leállítani?
vagy milyen progit tudtok ajánlani amivel tudom kezelni ezeket a dolgokat? tudom MSCONFIG, de valami kis okos progi kéne :D
én eddig a Minimem-ről hallottam, de nincs tapasztalatom, hogy melyik lenne a legjobb.

Meg a másik dolog amit kérdeznék, hogy ha a lapozófájlt engedélyezem, akkor oda fogja bepakolni a passzív folyamatok által használt memóriát ugye? és nem fog aktív folyamatokkal szétterhelni a winchestert.

1GB ram van a gépben, talán teszek bele még 512-t, de csak netezésre, használom, meg pár progit futtatok rajta. Meg ezeken kívül megy vírusirtó és tűzfal, és ezzel osztom meg a netet is. Szoval sok kis aktív folyamat fut, de szerintem a windows passzív szolgáltatásai foglalják a sok memóriát.

a segítséget előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#28995) Gabás válasza Tappancs2001 (#28989) üzenetére


Gabás
addikt

lusrmgr.msc > Users > Administrator (duplaklikk/Enter) > Account is disabled (pipa be)

(#28996) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Szia! Próbáltam, amit írtál, de megint kiírja: A művelet a beépített fikon nem hajtható végre. Üdv

(#28997) easy...rider válasza Tappancs2001 (#28996) üzenetére


easy...rider
őstag

amelyikből törölni akarod a másikat, annak tuti rendszergazdai jogai vannak? nem lehet hogy fut a törlendőben valami alkalmazásod? vagy újraindítás után egyből a másikba lépsz be?

mi lenne ha a törlendőnél beállítanád a rendszergazdai jogokat, és megpróbálnád a másikat törölni. mert lehet amit törölnél az az elsődleges vagy nemtoom. ha meg a neve zavar, akkor megváltoztatod :)

[ Szerkesztve ]

(#28998) Gabás válasza Tappancs2001 (#28996) üzenetére


Gabás
addikt

a másik (rendszergazdai jogosultságú) fiókból próbáld, ne az Adminból

(#28999) kovi831 válasza Alex123 (#28988) üzenetére


kovi831
aktív tag

Köszia jó tanácsot:) egyenlőre úgyis az xp melllé telepítem,de ha beválik(a 64) akkor "letúrom" az egész rendszerlemezt és újrarakom.

(#29000) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.