Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19651) #40835072 válasza Jim74 (#19640) üzenetére


#40835072
törölt tag

a felhasználói fiók ellenőrzését nyomd ki és nem jön elő! nekem semmi nem jön elő! :R

(#19652) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Hülye kérdés, de a "gyorsindítás menübe" ami a tálcán van, hogyan lehet felvenni az asztalt?

A másik, hogy AC97-es hang van az alaplapi hangkártyámon, valamilyen realtek szoftver volt mellé. Az asus oldaláról letöltöttem az XP-hez való drivert, amivel eddig működött, de azt nem akarja feltelepíteni. Ilyenkor mit kell csinálni?

Köszi előre is!

(#19653) McKane válasza Babetta-X (#19652) üzenetére


McKane
senior tag

" A másik, hogy AC97-es hang van az alaplapi hangkártyámon, valamilyen realtek szoftver volt mellé. Az asus oldaláról letöltöttem az XP-hez való drivert, amivel eddig működött, de azt nem akarja feltelepíteni. Ilyenkor mit kell csinálni?"

www.realtek.com.tw , downloads fül, AC97 szövegre katt..

ennek a sornak a végén: " Vista/Win7 (32/64 bits) Driver only (ZIP file)" -> "Go" -ra katt és indulhat a letöltés..

másik:

A gyorsindításos kérdésedre: az óra mellett jobbra van egy kis téglalap..az jelenti az asztalt..

[ Szerkesztve ]

(#19654) RootRulez válasza Babetta-X (#19652) üzenetére


RootRulez
félisten

Így tudod belőni az "Asztal megjelenítése" ikont a start mellé

═════════════════════════════════════════

(#19655) Babetta-X válasza McKane (#19653) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszi megpróbálkozom vele, az asztal ikont meg majd megszokom így :)

Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget.

Szerk: Közben megoldódott, beállítottam, hogy automatikusan updateoljon a win7 és talált drivert a nyomtatómhoz, meg a hanghoz is, szóval most minden jó, automatikusan ment minden végül :)

[ Szerkesztve ]

(#19656) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ha az UAC be van kapcsolva, akkor hogyan lehet megoldani, hogy a feladatkezelő alapból mindig az összes felhasználó folyamatait mutassa ?
"Processes" fül, "Show processes from all users"

(#19657) gu007 válasza < CyberBob > (#19635) üzenetére


gu007
aktív tag

köszi szépen!

(#19658) atesss


atesss
addikt

És még két probléma:
1.) Bizonyos programok az elindulásukkor megjelnítik az UAC ablakot, amire rá kell menni, hogy elindulhasson. Most pl. így rögtön az újratelepítés után az Everestet, és a HDSentinelt találtam ami ilyen. Hogyan lehet az UAC-t csak erre a két programra "letiltani", hogy a dupla kattintás után rögtön induljon ?
2.) Hol találom a Win7-ben a klasszikus XP-s működésű keresőt ?
Tehát ami nem csak a Start menübe beírok valamit "rendszerű" (ami aztán vagy megtalálja, vagy nem, vagy ha igen, akkor sem azt amit kéne...).
Az kéne, ahol meg tudom adni, hogy hol keressen (csak fájl / mappát akarok), milyen fájlmérettel, stb.

(#19659) Kolondrum válasza atesss (#19658) üzenetére

--

Ezzel én is küzdöttem, végül letöröltem a problémás programokat (az meg nem zavar ha win alatt külön indítva megkérdezi). Segített valaki abban hogy xy program ne kérdezzen rá az indításra, de nem nyert, fejlődni kell még egyes programoknak. pl a rivatuner.

[ Szerkesztve ]

(#19660) Lenry válasza atesss (#19658) üzenetére


Lenry
félisten

sajnos az UAC-hoz nem lehet kivételeket adni, ez is a védelmének a része, de egy apró trükkel megkerülhető: erre tessék (az alap oldallal valami gebasz van, de Google Cache-ben megvan)

kereső: Windows gomb + F? (Linux alól vagyok, úgyhogy nem biztos, de úgy rémlik)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19661) Sub-ZeRo válasza Lenry (#19660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De a win + F gomb az jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19662) hackeeeee válasza hackeeeee (#19645) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valakinek valami tipp? :)

Véleményem szubjektív...

(#19663) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#19662) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem megpróbálhatod újra rakni, de lehet hogy törlés után jó lenne egy regisztrációs adatbázis átkutatás hogy a cd kulcsot megtaláld és onnan is töröld.
Hogy utána biztosan tudd aktiválni az office-t. De ez csak az én ötletem. Nem biztos hogy ez a legkönyebb módja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19664) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#19663) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor lehet megpróbálom újrahúzni az office-t.

Érdekes, mert ugye a win-t minden gond nélkül be tudtam aktiválni telefonon, nem volt semmi gond, office-nál meg rábökök a telefonos aktiválásra, eltűnik az ablak...

Véleményem szubjektív...

(#19665) Kolondrum

A box win7-et hányszor tudom simán kóddal aktiválni? Mikortól kell telefonon?

(#19666) Thrawn válasza Kolondrum (#19665) üzenetére


Thrawn
félisten

Ahányszor csak akarod, telefonozni nem kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19667) Kolondrum válasza Thrawn (#19666) üzenetére

Nekem azt mondták (jó régen) hogy 5 alkalom után telefonon lehet csak. :F
Fel is írom hány aktiváláson vagyok túl, a következő lesz az 5. az asztalin. Ma teszem rendbe és letolom a C:-t. Kényes pont, utálom a wint telepíteni.

Át is ülök az asztalihoz. :))

Sub-ZeRo! Akkor tárgytalan! :DD

[ Szerkesztve ]

(#19668) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#19667) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az az OEM verzó. Az más tészta. A boxot annyiszor telepíted, ahányszor akarod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19669) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#19664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk én ha új gépet veszek, vagy bármit cserélek, akkor is új wint rakok. Én abban bízok. Úgy biztosan minden működni fog. Én erre eszküszöm. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19670) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#19669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem volt kedvem telepíteni, meg kíváncsi voltam, hogy hogy viseli el a rendszer a platformváltást, ezért nem húztam újra. Ha lesz kedvem akkor újra rakom, de ez nem most lesz.

Véleményem szubjektív...

(#19671) hackeeeee válasza Kolondrum (#19667) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez az OEM-re igaz, elvileg. Gyakorlatilag a Vistámat annak idején nem tom hányszor aktiváltam neten minden gond nélkül...

Amúgymeg nem kell izélni, telefonon is gyorsan be lehet aktiválni ingyen, csak kicsit szöszölős a számokat irogatni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19672) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#19668) üzenetére

BOX = retail? Oktassatok, én csak egy rakat pénzt fizettem.

Annak kell lenni mert a HW cserére nem kiabált, 3 VGA volt eddig benne.

[ Szerkesztve ]

(#19673) atesss válasza Lenry (#19660) üzenetére


atesss
addikt

Köszi mindenkinek, megnézem majd ezeket, de valószínűleg csak este tudom.

Mivel most én is az Office 2007-el szívok: [link]
Csak most már elkezdtem újratelepíteni, ami baromi sok idő lesz :W (főleg hogy gyengébb procis gép, Core Duo alapú Celeron, Lenovo N100-ban).
hackeeeee
Bár ahogy látom neked elvileg nem ilyen problémád van az Office-al, de nézd meg te is szerintem, hátha segít ez.

SymbianOS
Ja igen, köszi, tökéletesen megy a TFT monitorral [link] azóta (később valószínűleg majd máshova lesz).
Sajnos egy kicsikét zúg, de egyáltalán nem vészes, a működő (de nagyon halk) gép mellett már egyáltalán nem lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#19674) Kolondrum válasza atesss (#19673) üzenetére

Amúgy jó a táp? nem is írtad.

[ Szerkesztve ]

(#19675) hackeeeee válasza atesss (#19673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem annyi a gondom vele, hogy jelen helyzetben nem hagy szerkeszteni, csak olvasni, mivel ugye nem aktivált.. És telefonon meg nem tudom beaktiválni, mivel rábökök a telefonos aktiválásra, és eltűnik az ablak, csak nem értem miért.

Lassú telepítés, tegnapi rekord bő 2 órás telepítés... és ez csak office. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19676) atesss válasza hackeeeee (#19675) üzenetére


atesss
addikt

2 óra ?! :Y Az milyen gép ?

Ha már ugye eredeti gondolom, akkor MS ügyfélszolgálat nem tud esetleg mondani rá valamit ? Ha már megvetted beleférhet az árba egy kis terméktámogatás is...
MOD: Ja vasárnap van, akkor mondjuk lehet nem nagyon megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#19677) Kolondrum válasza atesss (#19673) üzenetére

Kapcsoló üzemű a lelke bocsátsd meg neki! :R

Tudnátok olyan gadgetet ajánlani ami mutatja a bekapcsolás óta eltelt időt real time? Elég óra:perc felállásban.

(#19678) hackeeeee válasza atesss (#19676) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2,4-es cerka, 1,5GB ram... 80-as IDE-s Seagate vinyó. Ne kérdezd mi tartott eddig, fogalmam sincs, az OS felment rá ~30 perc alatt...

Jah, helpdesk nincs vasárnap, de elvileg aktiválni lehetne minden gond nélkül... Sztem csak el kéne távolítani, meg újratenni... Csak most nincs hozzá kedvem. Me ez a telós aktiválás elég uncsi tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19679) hackeeeee válasza Kolondrum (#19677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[link] :DDD Ez kicsit barátibb, bár lehet ua. [link]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19680) Kolondrum

Érdekes, megint elmegy az akku 5%-ig és nem hal meg hirtelen, bár 1% lett az elhasználódás. Összefügg a kettő?

(#19681) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Ma feltűnt egy dolog, és nem igazán tudom hova tenni :F Volt nemrég egy VGA cserém, utána egy telepítés-frissítés. A gépemben 4 GB RAM van, 32 bites a Win7, az új VGA pedig 1 GB -os. De a rendszer továbbra is 3,25 GB -ot lát, a 3,00 helyett.
Ugye ilyenkor a virtuális memóriának az elejéből kioszt a VGA-nak 1 gigát, és csak 3 -nak szabadott volna maradnia. Vagy a win7 már máshogyan kezelné a memóriát, csak én erről nem tudok? Vagy nálam nem stimmel valami?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19682) hackeeeee válasza Kolondrum (#19680) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát az itthoni netbook-on XP van, és abban vmi 3-4% az elhasználódás, de akkor is 10%-nál szól, és 5%-nál kikapcsol, szal sztem nem, de nemtom.

Véleményem szubjektív...

(#19683) Kolondrum válasza hackeeeee (#19679) üzenetére

Amúgy erre gondoltam köszi!

(#19684) Picturemaker válasza RootRulez (#19654) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az általad linkelt oldalról az AVAST szerint egy trójai akar letöltődni, ha megnyitom!!!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19685) hackeeeee válasza Picturemaker (#19684) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Biztos hazudik... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#19686) Sub-ZeRo válasza Colos1 (#19681) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az a baj, hogy ennyi ramhoz 32 bites rendszert használsz. Ehhez már 64 bites kell hogy minden ramot jól lásson, kezeljen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19687) Sub-ZeRo válasza Picturemaker (#19684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az gáz. Nod nem jelez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19688) Colos1 válasza Sub-ZeRo (#19686) üzenetére


Colos1
őstag

Ha lehetne kapni 1,5 G -s modulokat, akkor csak 3 GB lenne...De most pont az a problémám, hogy a VGA -nak meg kellene lenni az 1 G -nek, de látszólag nincs...de ha megnézem a sebbességét egyes benchmarkokkal, akkor viszont rendben van. Másnak "rendben" van a 32 bites oprendszerrel, "csak" 3 GB -t lát nekik a rendszer. nekem miért nem?!? :O

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19689) Kolondrum válasza Colos1 (#19688) üzenetére

Nekem 3.26-ot lát, 768-as VGA mellett. Engem ugyan nem zavar. :R

(#19690) Sub-ZeRo válasza Colos1 (#19688) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én ilyen géppel már rég 64 bitet használnék, és nem 32-vel szenvednék, hogy látja, vagy nem. De ez én vagyok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19691) atesss válasza Colos1 (#19688) üzenetére


atesss
addikt

De hát akkor végülis neked többet lát, örülj neki. :P

Amúgy tényleg 64 bites oprendszer az ajánlott 4GB ramhoz.
Bár ha valami nagyon régi perifériát (pl. nyomtató, webkamera, játékvezérlő) használsz, sajnos előfordulhat, hogy ahhoz nincsen 64 bites driver.
Mondjuk egy barátomnak a kb. 2000-ben kiadott Logitech kormányához is volt 64 bites driver ! Ugyan elvileg XP-s, de simán ment Win7 alatt is.
Milyen gép ez egyébként (alaplap, proci) ?

[ Szerkesztve ]

(#19692) Colos1 válasza atesss (#19691) üzenetére


Colos1
őstag

Annak örülök, de annak nem, hogy felmerült bennem, lehet hogy a VGA nem kapja meg az 1 gigát. Elkezdtem olvasgatni a PAE -t, hátha az kavar be, de most már annyit sem értek belőle, mint amennyit eddig. :DDD Viszont megnéztem az erőforrásokat, az szerint 256 MB van kiosztva a VGA -nak, de az öcsém 512 MB -os karijánál is ugyan ez van (D0000000-DFFFFFFF -ig), pedig abban csak 2 GB RAM van...Az meg alapból lehetetlen, hogy 256 mega legyen neki kiosztva, mert 1680X1050 -ben a legtöbb játéknak már a menüjébe belefagyna :DDD Az meg a másik, hogy sem az everest, sem a GPU-Z nem hajlandó kiolvasni a videoram használatát...

Sajnos ezt nagyon elcsesztem, mert 32 biteset vásároltam...most újra meg kellene vennem, ha 64 bitest szeretnék. Nem jártam kellően utána, nem tudtam hogy a win7 64 bites már nem olyan sz@r mint az XP.

A konfig amúgy az adataimnál megtalálható.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19693) Jim74 válasza negyedes (#19641) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Akkor lehet, hogy kikapcsolom az UAC-ot, mert ha valami komoly módosítást akarna végrehajtani valami a rendszerben, ami rosszindulatú, akkor a KIS is megfogná elvileg.

(#19694) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

sziasztok!
remélem tudtok segíteni a problémámban! win7 ultimate 64bites oprendszerem van. grafikai dolgokra használom a gépem és szeretnék rögzíteni képernyő-videókat.
szoftverek amiket próbáltam: hypercam 2 x64, camstudio, camtasia. a régi gépemen XP-n minden működött rendesen, lehetett rögzíteni azonnal XVID-be minden gond nélkül. az új i5 rendszeremen win7-en ez nem megy valami könnyen, de inkább sehogy. minden felvevőprogram laggol, a hypercam a kodekeket sem látja. ha sikerült is valamit felvenni különböző problémák jönnek elő. sokkal kevesebb fps-el megy mint kéne és mint ami be van állítva. A felvételen óriási kurzor jelenik meg PS-ben ha rajzolok, (persze csak a felvételen.) camstudio-ban pedig még a PS eszköz ikonokat sem rögzíti hanem egyetlen sima nyilat mutat csak. shark007 codec pack van fenn a gépemen. neten kutattam de nem találtam gyógymódot a problémámra.

előre is köszi minden segítséget!

üdv, Z

(#19695) Lenry válasza Colos1 (#19692) üzenetére


Lenry
félisten

nem kell újra megvenned. szólsz Microsoftéknak, és nem sok pénzért küldenek egy 64 bitest (illetve valamennyit még kell fizetni, ezt anno valaki végigcsinálta, és megírta, hogy mennyibe fájt, de már nem találom a mailt, de olyan 4-5k körüli árra emlékszem)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19696) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak. 2perce játék közben kaptam egy kékhalált. Honnan tudom előkeresni hogy miaturótírtki? Ha jól tudom a win7 eltárolja ezeket?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19697) Lenry válasza Zolás (#19696) üzenetére


Lenry
félisten

eseménynapló

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19698) Zolás válasza Lenry (#19697) üzenetére


Zolás
addikt

Egy kis progival(ami az 1es hsz-ben van) sikerült kiszednem egy ilyet. Nem találok ilyen file-t a gépemen amire utal. Te találsz benne valami érdemlegest?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19699) C64


C64
őstag

hello, tudja valaki, hogy mi a neve a windows 7 képnézegető exe file-nak?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#19700) Kolondrum válasza Zolás (#19698) üzenetére

Nincs nagyobb képben? Kitenném háttérnek! :DDD komolyan!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.