Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20701) g.gergo válasza hackeeeee (#20700) üzenetére


g.gergo
senior tag

Lehet tisztán telepíteni. :)

(#20702) virkir válasza Sub-ZeRo (#20697) üzenetére


virkir
veterán

Ott valami más gond lehetett mivel a 7 pont leszarja, hogy 32 vagy 64 bites app települ rá.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20703) Killing


Killing
addikt

Meghülyült a Ccleaner? Windows 7 Ultimate SP2? :Y

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20704) Sub-ZeRo válasza virkir (#20702) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

64 bites win7 ultira (2 különböző gépen!!!) Nem engedte a nod 32 bites változatát felrakni, azzal, hogy ez nem 64 bites, szerezzünk be egy olyat, mert arra olyan kell....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20705) Lenry válasza Killing (#20703) üzenetére


Lenry
félisten

valszeg bug.
tegyél fel újabb verziót.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20706) hackeeeee válasza g.gergo (#20701) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köf. :)

Véleményem szubjektív...

(#20707) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#20704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez attól függ... Ha kimondottan 64bites telepítő is van hozzá, akkor előfordulhat, hogy abból a 32bites nem fog felmenni a 64bites alá...

Na ezt jól megaszontam. :D

Véleményem szubjektív...

(#20708) virkir válasza Sub-ZeRo (#20704) üzenetére


virkir
veterán

Leszedtem a 4.2-est mindjárt felrakom virtualra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20709) #65675776 válasza virkir (#20702) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet egy átlag programnál leszarja, de olyanoknál, mint vírusirtó, ami félig meddig driver jellegű dolgokat is telepít nem.

(#20710) Fire/SOUL/CD válasza virkir (#20708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Most komolyan kipróbálod, hogy x64 OS alá fel-e megy a x86-os NOD32? :DDD
Nem fog felmenni. [link] ;]
Ahogy daa-raa is írja, az antivirus szoftvereknél ilyen nincs.
Amelyiknek van külön x86 és külön x64 telepítőcsomagja, azt csak arra lehet felpakolni. Pl NOD32, Bitedefender, Comodo stb...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20711) virkir válasza Fire/SOUL/CD (#20710) üzenetére


virkir
veterán

Időmbe belefért.
Azt meg csak akkor láttam amikor nézegettem a NOD letöltési oldalát, hogy van külön 64 bites verziója is.
Viszont azt nem értem ha ez így van akkor minek akar valaki 32 bitest rakni 64-es rendszerre.
Egyrészről helyeselni tudom, hogy eljutottunk idáig másfelől meg már szívatott meg program ami automatikusan rendszertől függően rakja fel a 64 bitest és azzal nem ment egy másik programom.
Az egész onnan indult, hogy egy olyan program aminek csak 32 bites verziója van az megy-e 64 biten.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20712) Fire/SOUL/CD válasza virkir (#20711) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát védelmi szoftverek esetében ez a helyzet, hisz az egész rendszert a "felügyelete" alatt kell hogy tartsa. Képzeld el, ha fel lehetne pakolni egy x86 csomagot x64 alá. A 64 bites modulokat el sem érné, hozzá sem tudna férni, magyarul az már nem védelem lenne... :DDD
Nagyon sok nagy nevű gyártónak is sok melója volt, hogy W7 alatt is megfelelően üzemeljen a szoftvere, mert a Vista x64-hez képest is számos ponton módosítottak benne, ami a biztonságot érinti és ez még a napjainkban is tart. Jó pár védelmi progi van, ami úgymond már a W7 megjelenése óta W7 kompatibilis, de csak idén, vagy csak a közelmúltban sikerült valóban azzá tenni... :K

A "hétköznapi" programoknál már más a helyzet. Én is(meg még sokan mások) használunk Nero-t, Winamp-ot, CCleanert stb stb, ami nem igazán érdekes, hogy x64 avagy x86, mert nincs jelentősége(nem lesz gyorsabb az írás, nem fogja(és durva is lenne) gyorsabban lejátszani a zenét, vagy kitakarítani a registry-t stb stb. Ellenben vannak olyan progik, ahol meg célszerű az x64-es változatot felrakni, mert pl sebességnövekedés érhető el, ilyen például a Winrar x64...

Az megint más kérdés, hogy egy adott x86/x64-es progi kompatibilis-e a W7-el...Legtöbbször a különböző problémákat ez okozza, nem pedig az, hogy milyen utasításkészletet támogat...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20713) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#20710) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi a megerősítést. :B :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20714) Vicmusz


Vicmusz
csendes tag

Na bevittem a gépet szerelőhöz, de már 2 napja bent van, és még ők se tudják megmondani hogy mi baja van. A problémám a következő.

Telepítés befejezésénél megáll a rendszer, nem telepít tovább, ha mégis tovább lép, akkor kék halál, vagy kezdi elölről a telepítést

(#20715) virkir válasza Fire/SOUL/CD (#20712) üzenetére


virkir
veterán

Azért volt ismeretlen mert az Avira-ból 32 bites van fent a kezdetektől fogva az MSE meg természetesen 64 bites, eszembe sem jutna 32-est rakni 64 re ha van belőle.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20716) Laccoss válasza virkir (#20715) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem is fura volt ez a tény, hisz 32bites program miért ne mehetne 64biten. Ezek szerint a nod kivétel. Még szerencse hogy eszem ágában sincs felrakni:D

(#20717) Fire/SOUL/CD válasza virkir (#20715) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem 32 bites az, csak nincs teljes natív x64-es támogatása. Nem csak az Avira-ra jellemző ez, hanem a legtöbb védelmi szoftverre. Pl Én Kaspersky IS 2010-et (pontosabban jelenleg Pure-t) használok, "neki" sincs. Az új 2011-ben(RC stádiumban van jelenleg) már lesz full natív x64 támogatás.

Gondolom a feladatkezelőben láttad, hogy a futó modul mellett ott fityeg a *32...Ez van.

Fire.

UI: Avira esetében tényleg nem is olyan rég oldották meg (Avira 10 fizetősek), hogy x64 alatt egyáltalán működjön a Proactive védelem, ami egy nagyon fontos védelmi mechanizmus, de például a Rootkit modul (Free változatban) csak 32 biten műxik...
Szóval védelmi szoftvereknél, szinte mindegyikben lehet hibát találni, van amelyikben kisebbet, van amelyikben sajnos nagyobbat....És ugyebár nem mindegy, hogy (mint korábban egy fórumtárs írta), a CCleaner hüleséget ír ki az OS verzióját tekintve, vagy hogy egy védelmi progiban nem megy, vagy nem megfelelően működik egy védelmi modul/mechanizmus... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20718) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#20717) üzenetére


polonic
félisten

Had pontosítsak.
A proactiv modul nincs 64 bites rendszereken, és jelenleg nem is lesz. A patchguardhoz van köze, dolgoznak a megoldáson, de nem tudnak időt mondani mikor lesz kész.

(#20719) hackeeeee válasza Laccoss (#20716) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, mondjuk én is MSE-zek, nade pl. abból a 32bites verzió felmegy a 64bites rendszerre? Csak kíváncsiság.. csak ha már itt megy a témázgatás erről... :D

Véleményem szubjektív...

(#20720) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#20719) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem és nem és nem ;]

Fire.

UI: Már írtam, védelmi szoftverek esetén, aminek van külön x86 és x64 telepítőcsomagja, abból a 32 bites nem fog feltelepülni x64 alá... :N Remélem zárhatjuk ezt a témát... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20721) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#20720) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Te, Fire/SOUL/CD, ezek nem értik még most sem. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20722) negyedes válasza Fire/SOUL/CD (#20720) üzenetére


negyedes
addikt

Ahhh ugyis lesz par valaki aki 300 hsz utan jon es megint megkerdni. :DDD kereso meg minek. :U

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20723) Killing válasza Lenry (#20705) üzenetére


Killing
addikt

Most vettem észre hogy a Rendszer menüben is SP2-t ír. Lehet hogy kiszivárgott a béta a Windows Updaten? :DD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20724) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#20720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha, királyság. :)

Mellesleg, örülök, hogy ennyire ráérsz. :DDD

@SuB-ZeRo: Ismétlés a tudás anyja. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20725) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#20724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ma "szabadnapos" vagyok/voltam....Amúgy meg gyakran tesztelek víruskergetőket, úgy hogy jó pár telepítőcsomag pihen a HDD-n, ergó nem volt gond elindítgatni őket... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20726) Killing válasza Killing (#20723) üzenetére


Killing
addikt

Itt van a kép is, csak kifirkáltam az aktiváló kulcsát.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20727) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#20724) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Végül is. :DDD

Killing:Epic fail. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20728) Lenry válasza Killing (#20726) üzenetére


Lenry
félisten

LOL :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20729) negyedes válasza Killing (#20726) üzenetére


negyedes
addikt

Mennyit kapsz a prebeta tetsztelesert? :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20730) Sub-ZeRo válasza Killing (#20726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Véletlenül nem vista sp2-őt frissítetted a 7-el? Szóval nem volt tiszta telepítés, csak upgrade.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20731) betyarr


betyarr
veterán

hogy tudom a jelenlegi c meghajtót formázni?a meglévő xp-t szeretném legyalulni,többek között,hogy ne akarjon windows.old mappát létrehozni a 7-es.telepítő lemezről kell bootolni?

(#20732) Laccoss válasza betyarr (#20731) üzenetére


Laccoss
addikt

Win7 telepítő be, és xp-s partició törlése... ÉS már telepítheted is a win7et. Nem kell formázni.

[ Szerkesztve ]

(#20733) betyarr válasza Laccoss (#20732) üzenetére


betyarr
veterán

olyan lehetőséget nem ajánl.valamit ír hogy telepítő lemezről kell indítani a gépet. :F

(#20734) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mitől van az hogy újratelepítettem a win7-em és alul amikor rámutattam a tálcán egy lennt lévő alkalmazásra akkor kis ablakba mutatta az éppen aktuális adat tartalmát, most meg ha rámutatok, akkor csak kiírja a nevét.. mint ha xp-m lenne!

Pedig aero-s téma engedélyezve van! Eddig mondom ha rámutattam akkor ilyen flashesen vagy hogy a winmp-be is af ilmet lejáccotta tök jól, most meg semmit nem hoz elő..

Remélem érthető a gondom.

Üdv: Csabee.

(#20735) Laccoss válasza betyarr (#20733) üzenetére


Laccoss
addikt

Milyen lehetőséget? Berakod a lemezt, bebootolsz róla, aztán ahol kiválasztod hogy hova telepítse a win7et, ott az xps partíciót törlöd, majd újra létrehozod, és mehet rá a win7.

Csabee: Vezérlőpult - Rendszer - Speciális Rendszerbeállítások - Speciális fül - Teljesítmény - Beállítások - Egyéni - és jelölj be mindent.

Killing: Valamely progi beleírta, nálam is volt már ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#20736) betyarr válasza Laccoss (#20735) üzenetére


betyarr
veterán

meglett,pont ezért kérdeztem hogy arról kell-e bootolni? (igen :K ).

(#20737) pzstm válasza Killing (#20726) üzenetére


pzstm
titán

v.172-t írhat ki esetleg...ami kiszivárgott.minden egyéb totál kamu vagy a csodás 3rd party app eredménye :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20738) pzstm válasza pzstm (#20737) üzenetére


pzstm
titán


:B ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20739) Csabee. válasza Laccoss (#20735) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi, valamiér kivolt véve a pipa, pedig én hozzá sem nyúltam..

Üdv: Csabee.

(#20740) KraRe


KraRe
aktív tag

Kíváncsi lennék,kinek hány pontra értékelte a gépét a win7:)
Be is szállok egy kemény 5.5 ponttal:DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20741) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Egy olyan "probléma" megoldásában szeretném segítségét kérni a hozzám jobban értőktől, hogy van nekem egy X-fi hangkarim amit egyik pci-e slotból átraktam egy másikba, ahol szépen feltelepült a driver minden oks, csak a hangszekcióban a hangszóró, az spdif, stb alatt (tehat minden olyan eszköznél, ami része a hangkarinak) az van most írva hogy "2 - Creative SB X-Fi", amit szeretnék a "2 -" nélkül látni, de nem tudom, hogy miképpen lehetne ezt megváltoztatni... :S Az eszközkezelőben rendesen írja ki, tehát ott nincs semmi kettes vagy eféle.

Tudom nem befolyásolja a működést, csak szeretném átnevezni ha van rá mód. :)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20742) SLYM


SLYM
veterán

hali. internet exploler 8-ban, hogy lehet a reklámokat blokkolni? sok oldalon van egy csomó reklám, amik idegesítőek, ezt anno a kerio tűzfal, vagy éppen a firefox faszán blokkolta, de most mást használok. köszi

(#20743) Piloss válasza SLYM (#20742) üzenetére


Piloss
senior tag

Szia

Ebben a kiegészítőben,sok egyéb funkció mellett van reklámblokkoló is.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#20744) SLYM válasza Piloss (#20743) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, csak én 8at használok nem 7-et. vagy a 8-al is megy a kieg?

(#20745) Laccoss válasza SLYM (#20744) üzenetére


Laccoss
addikt

System Requirements:

4. Support Internet Explorer 6.0/7.0 and above (felette)

[ Szerkesztve ]

(#20746) Sub-ZeRo válasza KraRe (#20740) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha ennyire fontos neked.

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20747) Sub-ZeRo válasza SLYM (#20742) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam, az ie7pro-val, 7 alatt volt olyan oldal, hogy nem töltötte be, míg be volt kapcsolva a reklám blokkoló. Csak tapasztalat. Ha lesz ilyen gondod, akkor majd a reklám blokkolásnál keresd a bibit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20748) Killing válasza Sub-ZeRo (#20730) üzenetére


Killing
addikt

Tiszta telepítés volt.
Jobban belegondolva életemben nem használtam még Vistát. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20749) Sub-ZeRo válasza Killing (#20748) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez érdekes akkor.
Én sem nagyon, kb 2xer 20 percet. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20750) Laccoss válasza Killing (#20748) üzenetére


Laccoss
addikt

Mondom nekem is volt már, és ezen a vinyón (csak ez az egy vinyó van a gépben) még előtte semmilyen más oprendszer nem volt, és nekem is csinált ilyet valamelyik program. Ha zavar, regisztrybe át lehet írni, a megfelelő szövegre.

HKL\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProductName

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.