Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20651) Laccoss válasza #40835072 (#20650) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez XP, szóval..

(#20652) kp78 válasza polonic (#20648) üzenetére


kp78
addikt

Csak én a leveleket az áttelepítővel szedtem le a gépről, és nem exportáltam outlookból.
De majd próbálkozok még, és köszi azért!

(#20653) abridabri


abridabri
veterán

Tanacstalan vagyok , kellene nekem valami anti-spyware progi win7 enterprise 64bit -hez.
A regi jol bevalt 2 kedvenc progimrol (meg xps idoszakbol > S&D spybot , AD-Aware ) azt hallottam, hogy elegge rizikos win7 64biten hasznalni ,mert be tudnak kavarni a rendszerbe ( ertsd : olyasmit is tevesen detektalnak ami win7 hez tartozik )
Valaki tud javasolni olyan irtot ami 100%,hogy mukodik ? ( sajat tapasztalat erdekel, nem tesztek )
Elore is kosz a tippeket. :R

(#20654) Morden24 válasza abridabri (#20653) üzenetére


Morden24
nagyúr

S&D Spybot mőködik, másodkézből szerzett infók alapján teljesen jól.

Sectumsempra - For Enemies

(#20655) negyedes válasza #40835072 (#20650) üzenetére


negyedes
addikt

Marmint kozepre az ikonokat? Azt lehet, csinald ezt vegig es kozepen lesznek az ikonok.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20656) virkir válasza #40835072 (#20650) üzenetére


virkir
veterán

Itt okosodj

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20657) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

campusos w7 regeléshez kérnék segítséget:ugye az adott intézményben kell regelni.ez hogy működik?otthon feltolom és beviszem regelni?először valami trial megy fel,amit 30 napig használhatok?illetve a reg az hogy működik?gondolok itt arra,hogy mindig dobja az üzit,hogy regisztráljam?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20658) Laccoss válasza betyarr (#20657) üzenetére


Laccoss
addikt

KMS aktiválást kell csinálni, és az egyetem hálózatán kívül sokat nem fogsz vele érni, mivel folyamatosan ellenőrzi a kms szerverrel való kapcsolatodat.

(#20659) Morden24 válasza betyarr (#20657) üzenetére


Morden24
nagyúr

[(#20658) Laccoss: Ja, akkor most én nem szóltam :D]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20660) betyarr válasza Morden24 (#20659) üzenetére


betyarr
veterán

rendszergazdink mondta,hogy mivel az adott intézményhez tartozik a licensz,így csak arról az ip-ről lehet regelni,így be kell vinni a gépet hozzá.esetleg hülyeséget beszélt volna?vagy félreértettem valamit?

Laccoss: jah!és az mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#20661) Laccoss válasza betyarr (#20660) üzenetére


Laccoss
addikt

Hogy ha egyetemi hálózaton leszel, akkor ér valamit az aktiválás, egyébként ugyanúgy jársz, mintha nem is aktiválnád. Inkább tisztaszoftver keretében rendelj licenszet (Win7 professional) és azzal már otthon is tökéletesen fog működni az aktiválás (egy ideig).

(#20662) betyarr válasza Laccoss (#20661) üzenetére


betyarr
veterán

az nem gond ha be kell vinni.csak azért kérdem,hogy addig is lehet simán használni pár napig míg nem ejtem meg ezt a reget?
a tisztaszoftvernél mire gondoltál,hogy egy ideig?

ja,hiába viszem be regelni,attól még nyavajogni fog itthon?

[ Szerkesztve ]

(#20663) Laccoss válasza betyarr (#20662) üzenetére


Laccoss
addikt

"Bármeddig" lehet használni (míg trial addig is lehet), max lesznek korlátozások benne ha nem aktiválod. És igen, ha hazaviszed a gépet, nyavajogni fog a reg miatt. Tisztaszoftver licenszt 1 évig kapod, és utána meg kell újítani, vagy újra igényelni nem tudom pontosan.

De nézz utána: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20664) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Frissen telepített Windows7-em van, Flash, JAVA, minden megvan ami kell (úgy gondolom...) viszont van egy képernyőkímélőm ami nem akar menni. A neve Dropclock. Vista-s gépen simán megy. Elvileg támogatja a Windows7-et is. Mikor a beállításoknál Villámnézet-et szeretnék belőle kérni, vagy csak egyszerűen megvárom azt az idő intervallumot, ami után bekapcsolna, a lenti hibaüzenet fogad. Mi lehet a baj? Valami tippetek van? Köszi!

KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#20665) Sub-ZeRo válasza gamer0101 (#20664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vista kompatibilis módban próbáltad futtatni? Az exe-re jobb gomb, tul. és komp. majd vista komp. Esetleg új flash-t rakj fel.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20666) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Annyi kérdésem lenne: van értelme egy x32-es biztonsági programot (anti malware, antivírus) x64-es Win alatt használni?
Meg tudja védeni a rendszert? Sajnos, a kedvenc anti malware programot nem létezik x64-es verzióban, nekem meg x64-es Win7 van fenn.

Köszönöm

(#20667) gamer0101 válasza Sub-ZeRo (#20665) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Végigpróbáltam mindent. Még XP Service Pack 2 - 3 esetében sem indul. Ugyanaz a hibaablak... :O

(#20668) gamer0101 válasza Sub-ZeRo (#20665) üzenetére


gamer0101
aktív tag

A lehető legfrissebb Flash verzió van fenn... :U

(#20669) Sub-ZeRo válasza dim dim (#20666) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs x32, csak x86, x64...
Felmegy egyáltalán az x86-os a 64-re? Szerintem nem. Úgy hogy más progit kell szerezned.

gamer0101:Akkor nem lesz olyan képernyőkímélőd sajnos. Esetleg még próbáld meg, hogy az asztalra kimásolod a fájlt, és onnan indítod el. Vagy új verziót keresel. Több ötletem nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20670) betyarr válasza Laccoss (#20663) üzenetére


betyarr
veterán

Kell-e aktiválni?
A Windows 2000 Pro nem aktiválás köteles a Windows 7, a Windows Vista, a Windows XP Pro és az Office 2003, valamint az Office 2007 igen.

Az intézményi Windows 7 Enterprise, a Windows Vista Enterprise KMS aktiválású, ezért az allicensz nem tartalmaz telepítő kulcsokat.

tehát ha jól értem akkor a fentebb említetthez kell kms,de ha magamnak rendelem otthonra,akkor nem kell és pusztán annyi a teendőm,mint az xp-nél,hogy a genuine nyavaja aktivál és ellenőriz,aztán meg megy a telepítés szépen tovább?

nem találtam a megújításra vonatkozóan semmit a tisztaszoftver oldalán.az nem automatikus,ha továbbra is fennáll a szerződés az ms meg a gkm között?azért kérdem mert nem rémlik,hogy anyósék akiknek tisztaszoftveres xp-jük van említették volna,hogy újítani kell,pedig több mint 1 éve használják.

(#20671) Laccoss válasza betyarr (#20670) üzenetére


Laccoss
addikt

Xp az más tészta, nekem is egyetemi licensz van már évek óta.

Win7nél elvileg évente újítani kell majd. Mivel tanuló vagy így igényelheted, és ha megvan a licensz kulcs, azt beírod és kész. A telepítés végén kéri a kulcsot, és kulcs nélkül is feltelepül és használható. Csak arra figyelj oda, hogy professional-t rakj fel, mert ahhoz kapsz kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#20672) betyarr válasza Laccoss (#20671) üzenetére


betyarr
veterán

aham,köszi szépen. :R

egyébként jól értem,hogy akkor nem enterprise hanem professional verziót fogok kapni?

Milyen termékek vannak Campus csomagban?
A Campus szerződés az alábbi szoftvertermékekre vonatkozik:
Microsoft Windows 7 Professional frissítés (otthoni felhasználók),
Microsoft Windows 7 Enterprise frissítés (intézményi felhasználók),

bár nagy jelentősége nincs,mert nincs különbség.

ja és még annyi hogy nagyjából milyen szolgáltatásokat tilt le amíg nincs érvényesítve?

[ Szerkesztve ]

(#20673) Laccoss válasza betyarr (#20672) üzenetére


Laccoss
addikt

Professional-t kell kérned.

(#20674) Rebirth II. válasza #40835072 (#20650) üzenetére


Rebirth II.
tag

RainMeter

(#20675) kp78 válasza Laccoss (#20671) üzenetére


kp78
addikt

"Win7nél elvileg évente újítani kell majd."
Ez komoly?
Nekem is jövő héten jön meg a csomag, de akkor csak egy évig örülhetek, mert bnőm épp az idén végez.
Xp-t anno 2008 elején igényeltem, és a mai napig ment, nem kellett újra regelni, vagy ilyesmi.
De akkor w7-tel nem lesz ekkora szerencsém, bár nem bánnám, ha nem így lenne.

(#20676) betyarr válasza kp78 (#20675) üzenetére


betyarr
veterán

nincs jó hírem:

Tisztelt Ügyfeleink! 2010.03

Az elmúlt időszakban kiküldött allicenszek az érvényben lévő Tisztaszoftver program érvényességi idejéig, azaz 2010. március 1.-ig tartanak. Ez azért van így, mert az igénylés idejétől függetlenül a szerződés érvényességének idejéig lehet kiállítani allicenszet, amely igazolja a jogtisztaságot.
Az új szerződés megint egy évig lesz érvényben, ezért a szerződéskötés után kiállított allicenszek 2011. március 1.-ig lesznek érvényesek.

Otthoni felhasználók:

Azoknak az igénylőknek, akik eddig nem kaptak allicenszet, csomagot tőlünk, azoknak már az új érvényességű allicenszet fogjuk kiküldeni.
Azoknak az igénylőknek, akik az igénylést az elmúlt időszakban megkapták és az allicenszük már lejárt, automatikusan újat fogunk küldeni email címükre (amennyiben adtak elérhetőséget az űrlapon). Nem kell újra igényelniük!

Intézmények:

Az intézmények a szokásos májusi időszakban kapják meg az új allicenszet a csomagjukkal együtt külön igénylés nélkül.
Technikai probléma esetén a meglévő allicenszeken található aktiváló kódokat tudják használni a köztes időszakban.

Üdvözlettel:
Tisztaszoftver HelpDesk

(#20677) kp78 válasza betyarr (#20676) üzenetére


kp78
addikt

Tehát május közepén kapom, de mégis márc.1-ig lesz csak érvényes? :F

(#20678) Sub-ZeRo válasza kp78 (#20677) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a lapon bejelölted, hogy küldjenek kulcsot, meg ezt az úgynevezet allicenszet kértél, akkor nem kell igényelni, mert ők autómatán küldenek neked. Én így értelmezem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20679) dim dim válasza Sub-ZeRo (#20669) üzenetére


dim dim
tag

???
>>>
Felmegy egyáltalán az x86-os a 64-re? Szerintem nem.

>>>
Hogyne menne fel. Semmi hiba sem a telepítésnél, sem a működésnél. Látszólag legalábbis.

Tűzfal, vírusirtó, malware-mindből felment a 32-es 64-re hiba nélkül.

>>>>
Nincs x32, csak x86, x64...

Szemantikai vitába ne menjunk bele. Úgyis mindenki tudja mi az az x32, millió és millió helyen hivatkoznak így rá, köztük maga a gyártó is. De ha már itt tartunk, x64 és x86 sem létezik: hiszen az x64 a 64bites programok (és CPUk) jelölése-akkor az x86 minek a jelölése? ezen logika alapján 86bites programoké?

>>>>
Felmegy egyáltalán az x86-os a 64-re? Szerintem nem. Úgy hogy más progit kell szerezned.

(#20680) bpx válasza dim dim (#20679) üzenetére


bpx
őstag

nem hivatkoznak rá millió helyen, ha valahol mégis, akkor helytelenül teszik
azt is mindenki tudja, hogy amikor valaki azt írja hogy muszály, akkor mire gondol, ettől még nem helyes
az x86 meg az architektúra jelölése...

(#20681) negyedes válasza dim dim (#20679) üzenetére


negyedes
addikt

Okoskodas helyet inkabb olvass. Az x86 az arhitechtura jelolese, magaban nem letezik x64 csak x86-64. Vagyis x86-os arhitectura ami tamogatja a 64bites adatfeldolgozast.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20682) Laccoss válasza dim dim (#20679) üzenetére


Laccoss
addikt

>>>> Szemantikai vitába ne menjunk bele. Úgyis mindenki tudja mi az az x32, millió és millió helyen hivatkoznak így rá, köztük maga a gyártó is. De ha már itt tartunk, x64 és x86 sem létezik: hiszen az x64 a 64bites programok (és CPUk) jelölése-akkor az x86 minek a jelölése? ezen logika alapján 86bites programoké?

Az x86 azokból az időkből maradt ránk, mikor még így jelölték a procikat. pl. 80386, 80486 ezért az x86os jelölés. Aki tanult csak minimális szinten számítástechnikát, az tudja. Aki meg nem az nézzen egy kicsit utána google-ben kismillió helyen leírják. Ahogy a 64bites memóriakezelést is, hogy miben másabb.

32bit=x86
64bit=x64

[ Szerkesztve ]

(#20683) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Hali,

van a Windows 7-hez valamiféle Office csomag?

Előre is köszönöm!

(#20684) Laccoss válasza BudaiZoli (#20683) üzenetére


Laccoss
addikt

Office 2003tól a csillagos égig... Beépített nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20685) negyedes válasza BudaiZoli (#20683) üzenetére


negyedes
addikt

Persze wordpad meg notepad. :D ha ezek nemjok akkor vehetsz Office 2007 vagy kesobb 2010-et.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20686) betyarr válasza kp78 (#20677) üzenetére


betyarr
veterán

én azt veszem ki belőle.azt nem tudom,hogy utána ellenőrzik-e hogy te jogtisztán használod,mivel ahogy mondtad megszűnik a hallgatói jogviszony.

MÁS:

az miért van hogy a tálcára nem tudok tenni egy számítógép ikont,hanem csak az a mappa ikon kerül oda?

[ Szerkesztve ]

(#20687) Laccoss válasza betyarr (#20686) üzenetére


Laccoss
addikt

Mert számítógép - sajátgép - intéző egy és ugyanaz, talán azért a mappa.

(#20688) betyarr válasza Laccoss (#20687) üzenetére


betyarr
veterán

no de ha a start menübe és az asztalra is lehet,akkor a tálcára vajon miért nem? fura.

(#20689) BudaiZoli válasza Laccoss (#20684) üzenetére


BudaiZoli
tag

köszi! :)

(#20690) polonic válasza betyarr (#20688) üzenetére


polonic
félisten

A tálcán már alapból ott van az ikonja, intéző néven.

(#20691) SylarHUN


SylarHUN
senior tag

A kedvencem! :Y

PSN: Xbox:

(#20692) Sub-ZeRo válasza dim dim (#20679) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha egy 64 bites win7-re pl egy nod 32 bitest feltelepítesz akkor isten vagy... Nekem 2 gépre nem ment fel, neked biztos föl fog települni....

"látszólag".... Erre nem írok semmit...

Mi az az x32????? Mindenki tudja?? Én nem és aki tudja hogy mi az, hogy x32, akkor nagy tudásúak.... :P

Ja és más, ha azt mondod, hogy 32, 64 bit, vagy x86, x64... nincs x32...
Ennyit erről.....

nem kell okoskodni....köszi...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20693) volvoguy


volvoguy
addikt

A Win7 eredetiségvizsgáló vagy milyen Update-t nem akarom letölteni.

Ez nem az: [link]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20694) localhost válasza BudaiZoli (#20683) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ingyenes verzió vagy IBM Lotus Symphony [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20695) Laccoss válasza Sub-ZeRo (#20692) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha 32bites programot felraksz 64bitesre, miért lenne a nod másként? Esetleg nem régi verzióval kellene próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#20696) betyarr válasza polonic (#20690) üzenetére


betyarr
veterán

igen,azt tudom,de pont az lenne a lényege,hogy 1 kattintással el tudjam érni (tudom lusta vagyok,de ha már más progikkal is meg lehet csinálni,akkor vajon ezzel miért nem?)

(#20697) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#20695) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A legújabbal volt kipróbálva és közölte a win hogy nem 64 bites app.... ennyi...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20698) just


just
aktív tag

Sziasztok!
Asus p5p-vm alaplapon miért nem működik a hang? Felraktam a Realtek drivert, de így sincs hang. Windows 7 Ultimate

Two things what i hate. People that can't count...

(#20699) Sub-ZeRo válasza just (#20698) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez a lapod? -> ??
Ha igen, akkor azért nincs mert nem realtek van rajta...
hanem ez van rajta -> ADI AD1988 8-channel High Definition Audio CODEC

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20700) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valaki használ-e egyetemes, modulon (campus) keresztül igényelhető win7-et? Ugye az Ultimate verzió, csak hivatalosan az a neve, hogy upgrade. Ettől függetlenül gondolom, hogy ez tisztán telepíthető, igaz?

Más, esletlegesen az Office 2010-ről lehet tudni vmit, hogy mikor kerül be tisztaszoftverbe? :)

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.