Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19501) pzstm válasza erommel21 (#19499) üzenetére


pzstm
titán

én egyszer tapasztaltam ilyet azoknál a mappáknál, amelyek korábban meg voltak osztva egy homegroupban :B

A mappa tulajdonságainál a securities fülön biztos minden usernek adtál jogosultságot?
(mondjuk nekem az említett gép esetében felkínálta, hogy nincs hozzáférésem, de engedélyezni akarom-e...kicsit töltött, és egyből bejött a mappa tartalma...de tuti, hogy jogosultásgoknál hibádzik valami....
Users/user nevű emberkének is adj full jogokat, ha esetleg nem tetted volna még meg :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19502) erommel21


erommel21
csendes tag

Igen, mindenhol megadtam :)

De szerencsére kiküszöböltem már a dolgot, így sry a felesleges zargatásért ^^
Egri csillagok terjedelmű commandprompt regényírás, meg egy kis agyhugykövesedés, kivéresedett szemek... de megy. Google a jóbarát, meg az a párszáz fórum... :Đ

Reménytelen helyzetek nincsenek, csak reménytelen emberek.

(#19503) veber


veber
tag

Hi

Hogy lehet megoldani hpgy adott egy hálózat, win 7 gép egy db, és windows millenium gép egy db, mindkét gép meogosztva de csak a win 7-esről tudok a millenium felé csatlakozni fordítva nem,ötlet? :F

toki

(#19504) Sub-ZeRo válasza veber (#19503) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7-re próbálj meg jelszót és felhasználó nevet rakni. Majd próbálj meg milleniumról csatlakozni hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19505) vtomesz


vtomesz
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy pár hónapja lett telepítve win 7, de visszatérö problémám az hogy többször is teljesen lefagyott a rendszer. A kép kimerevedik és a hang is kiakad, van amikor egy nap többször is de olyan is elöfordult hogy csak egész napos müködés után csak egyszer.A rendszerem (Intel Core Duo E 6750 2,66GHz processzor Abit IP35 Pro alaplap és ATI 3870 videokártya 4 Gb Ram) van telepítve. Hallottam esetleg a videokártya is okozhat ilyen bajokat igaz azt rendszeresen frissítem. Aki tud segítsen!

(#19506) Mariann294


Mariann294
őstag

Üdv!
Hogyan lehet azt megnézni,hogy a rendszertelepítés óta mennyi idő telt el?Valamikor láttam itt,de sehogy sem találom...

(#19507) Tosee válasza veber (#19503) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Van valami hibaüzenet?
Megosztott adatok, mappák jogosultságát jól állítottad be? Ugye nem otthoni csoporttal csináltad a win7-es gép megosztásait?!
Hálózatfelderítés, és a fájl nyomtató megosztás engedélyezve?
Egy munkacsoportba vannak a gépek?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19508) bobsys válasza Mariann294 (#19506) üzenetére


bobsys
addikt

parancssorban kiadod a systeminfo parancsot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19509) Sub-ZeRo válasza vtomesz (#19505) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tuning van a gépen? vagy a vga-n? Mert azok is probléma források lehetnek.
Meg talán próbáld meg a bios-t alaphelyzetre rakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19510) Mariann294 válasza bobsys (#19508) üzenetére


Mariann294
őstag

Köszi. :R

(#19511) ambrus14 válasza ambrus14 (#19479) üzenetére


ambrus14
tag

Hiába vettem ki a névnapi kalendáriumot! Ugyan csak előjön a hiba!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#19512) Sub-ZeRo válasza ambrus14 (#19511) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vedd ki az összed minialkalmazást. Nézzd meg úgy.
Vagy próbáld meg tuning nélkül, mert amint látom húzva van a ram, meg a proci is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19513) pzstm


pzstm
titán

Six months on and Windows 7 is driving uptake of 64-bit computing

Today marks the six month anniversary of the launch of Windows 7 on October 22, 2009. Six months on and Windows 7 is a winner for Microsoft. Some organizations are also claiming the success of Windows 7 has seen a massive uptake of 64-bit computing.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19514) dudi


dudi
senior tag

sziasztok!

sajnos nem találtam sehol választ a kérdésemre:
lehet egyszerre készenlétet, hibernálást és az alvást is engedélyezni? (sleep, hibernate, hybrid sleep)

félek, hogy nem, pedig jó volna, legalább a hibernálás és a hibridet (notebookon nem mindig akarom, hogy az aksit egye alvás közben, de néha jól jönne, ha nem csak altatni tudnám)

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#19515) pzstm válasza dudi (#19514) üzenetére


pzstm
titán

parancssorban powercfg -a és megmondja mi available a systemeden :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19516) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Szerintetek mi a különbség az Ultimate és a 90-napos Enterprise verzió között?
(A Microsoft oldaláról leszedhető, teljesen legálisan)
Gondolom vannak hiányzó, vagy plusz funkciók...
Egy ismerősömnek kellene laposra, ezzel ki tudná próbálni,
mielőtt megvenné a Vista helyett.
Mondtam neki, hogy szerintem jobb lesz, nekem is bevált,
de megfontolt ember és csak akkor fizeti ki az árát, ha minden klappol majd.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19517) pzstm válasza TigerCat (#19516) üzenetére


pzstm
titán

Enterprise= Mennyiségi Licenc-el rendelkező Ultimate ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19518) Laccoss válasza TigerCat (#19516) üzenetére


Laccoss
addikt

Amúgy meg laptopra felesleges Enterprise vagy Ultimate, még otthoni gépre is. Elég a home premium vagy professional. Azt is kipróbálhatja 30napig, az alatt lehet dönteni. Enterprise-t viszont nem fog boltban kapni az tuti.

(#19519) pzstm válasza Laccoss (#19518) üzenetére


pzstm
titán

Azt is kipróbálhatja 30napig

szerintem meg nem....vagy esetleg tudsz erről mutatni nekem hivatalos MS linket?

mert az hogy lewarezolom torrentről a home premiumot és azt nem kell aktiválni 30 napig, az nem ugyanaz azért... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19520) TigerCat válasza Laccoss (#19518) üzenetére


TigerCat
nagyúr

pzstm
Köszi, ezt tudom, ezek szerint nincs eltérés funkciókban...

Laccoss
Hja, felesleges lehet, viszont így 90 napig használhatja és csak akkor kell köhögni az árát. Pénztárcabarát megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19521) Laccoss válasza TigerCat (#19520) üzenetére


Laccoss
addikt

pzstm: Nincs hivatalos írás, de az az aktiválási idő, tehát nem fontos első nap aktiválnod.. ergó akár az utolsó napon sem késő.

És akkor megveszi az Enterprise-t már ha meg tudná... mert ugye az nincs a boltokban.. akkor vesz ultimate-t ami drága... akkor már a 30 napos warezos (megjegyzem MSDN-es verzió is van) is boldogabb lehet, és lehet csak 30nap áll rendelkezésre, viszont vásárláskor nem kell mélyen a zsebébe nyúlni, hanem 20-25ezerből kipengeti az OEM hp árát. Ja és nem kell akkor újrahúznia azért, mert a boltból másik verziót tudott csak venni.

[ Szerkesztve ]

(#19522) pzstm válasza Laccoss (#19521) üzenetére


pzstm
titán

értem én, de telepítőmédiát is be kell szerezni....MSDN-es accountokhoz jár kulcs is megsúgom (mint TechNet előfizuhoz is), ha meg MSDNAA-ra gondoltál ott Professional jár, és kulcs szintén letöltésnél jár. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19523) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Próbáltunk hálózatot építeni, nem sikerült valami nem stimmel és közben rájöttünk arra is hogy a tűzfal beállításait nem tudjuk elérni, hiába kattintunk az "Ajánlott beállítások használatára" vagy a "Windows tűzfal ki és bekapcsra" mindig ezt a képet kapjuk egy kis várakozás után. A legelső szerintem a tűzfal normális működése lenne, a hálózati probléma az hibás tűzfalú gépről meg tudom pingelni az összes hálózati gépet, de visszafele nem.

(#19524) Laccoss válasza pzstm (#19522) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezekkel tisztában vagyok, de elérhető másként is (ahogy te nevezted warez (fellelhető eredeti, hozzá nem nyúlt, hiteles msdn verziók)) vagy havertól kölcsönkéred a telepítőt. Ugyanaz az eredmény.. Míg nem aktiválod addig egy trial programnak felel meg. Tud mindent, viszont időkorlátos. A warez pedig onnantól warez igazából, hogyha aktiválod valamilyen törési technikával.

[ Szerkesztve ]

(#19525) polonic válasza Cicero (#19523) üzenetére


polonic
félisten

Helo!
A tűzfal szolgáltatása fut? Nézd meg! Start menübe services.msc, aztán elindítod, itt kikeresed a windows tűzfalat, és ha nem megy, elindítod, az indítás típusát automatikusra állítod.

(#19526) Cicero válasza polonic (#19525) üzenetére


Cicero
őstag

Ezt az üzenetet kapom:

(#19527) Laccoss válasza Cicero (#19526) üzenetére


Laccoss
addikt

Másik tűzfal, vagy vírusirtó tűzfala nem blokkolhatja?

(#19528) polonic válasza Cicero (#19526) üzenetére


polonic
félisten

Én személy szerint ilyen hibaüzenettel még nem találkoztam. Lehet, hogy a regisztrációs adatbázisban kéne állítani valamit, elképzelhető ott van valami érték átíródva. De ebben nem tudok segíteni.
Esetleg védelmi program van telepítve, külön tűzfal?

(#19529) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv.
64 bites rendszer alatt (win7) a 32 bites folyamatok is kaphatnak 2gb-nál több memóriát vagy csak a 64 bitesek?

(#19530) Lenry válasza Zsolt112 (#19529) üzenetére


Lenry
félisten

táblázat felső sor, jobb széle

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19531) Cicero válasza Laccoss (#19527) üzenetére


Cicero
őstag

Nincs semmi védelmi program, tűzfal miegymás telepítve.

(#19532) Sub-ZeRo válasza Cicero (#19531) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem herélt win7-ed van? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19533) Zsolt112 válasza Lenry (#19530) üzenetére


Zsolt112
tag

thx.
vagyis ha belefordították a programba ezt: IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE akkor 4gb-ot használhat 64 bites rendszeren és nem kell a /3G sem.

[ Szerkesztve ]

(#19534) ambrus14 válasza Sub-ZeRo (#19512) üzenetére


ambrus14
tag

Megpróbálom, de nem hiszem hogy a tunningal lenne a gondja! Eddig a minialkalmazásokkal és tuningal is ok volt!? :F

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#19535) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok. A jobb alsó sarokban lévő "asztal megjelenítése" gombot el lehetne piszkálni valahogyan? A bal oldalon lenne nekem megfelelő.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19536) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Valaki bevallalta mar a .Net 4.0-at?

(#19537) bpx válasza Steelmanus (#19536) üzenetére


bpx
őstag

mit kell rajta bevállalni?
egyébként igen, felraktam a VS2010 Prof-ot már aznap hogy megjelent (msdnaa), tehát .net 4.0 is fenn van

(#19535) sysrq: win + D gyorsabb, az nem jó? :P

[ Szerkesztve ]

(#19538) veber válasza Tosee (#19507) üzenetére


veber
tag

Hi

Ha a notin xp van akkor megy minden. amúgy ír hibaüzenettet: a a kérést a hálózat nem támogatja.

L

toki

(#19539) Sub-ZeRo válasza sysrq (#19535) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. (szerintem)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19540) Steelmanus válasza bpx (#19537) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert kerdeztem mert nalam nincs fent a VS2010 Prof.

(#19541) bpx válasza Steelmanus (#19540) üzenetére


bpx
őstag

azt én értem, csak azt nem, hogy mire értetted, hogy bevállalni
ha feltelepíted, a régiek (2.0, 3.5) is megmaradnak, az újat (4.0) meg még egyelőre nem is használja semmi
ha valaki nem fejleszt .net-ben (ott is kifejezettem 4.0-ra), akkor sztem tök felesleges felrakni, amíg nem hiányolja valami

[ Szerkesztve ]

(#19542) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Hi!

Ma vettem egy új vinyot, húztam rá egy rendszert, majd elkezdtem formázgatni a régi vinyokat. Vagyis kezdtem volna...
A disk managementnél vmiért nem látja jól a régi windowsos partíciót.
[link]
A másik, hogy a középső partit meg nem tudom törölni, mert azt mondja használatban van, ami kizárt...
Másik kérdés még az lenne, hogy hogyan lehet őket egybehúzni? Tehát hogy ne 3 részben legyen hanem egyben.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#19543) Laccoss válasza Zomb€€ (#19542) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem akarsz menteni róla, akkor csak töröld a partíciókat, és csinálj egy nagy partíciót.

(#19544) Zomb€€ válasza Laccoss (#19543) üzenetére


Zomb€€
őstag

Pont ez az, hogy nem tudom törölni, mert azt írja használatban van:S

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#19545) dudi válasza pzstm (#19515) üzenetére


dudi
senior tag

köszi, és ha hibrid alvás engedélyezve van, akkor elvileg mehet az alvás is, de nem találom a gombot, amit nyomogathatnék :))
van valami trükkös registry, amit 1-be kell tenni? :)
mert közbe rájöttem, hogy a hibrid alvás+hibernálás megy, úh. már csak a kíváncsiság hajt...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#19546) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Notimhoz usb-s hangkártyát használok zenére. Hogy tudnám beállítani, hogy csak pl a winamp használja azt a hangkártyát, a rendszerhangok meg a belső hangszórón legyenek? Volume mixernél csa kazt találtam meg, hogy hogyan tudom progrmaonként állítani a hangerőt, de enm tudom áttenni a másik hangkártyára őket.

Köszi szépen előre is :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#19547) Leslie13


Leslie13
tag

hello!
Nem találok sehol semmi választ a kérdésemre. A helyzet a következő:
Van egy laptop Windows 7 professional német oem verzió, matrica a hátán, meg egy recovery partíció. Nem minden fut rajta ahogy akarom. De a lényeg van egy csomó szoftver rajta gyárilag és hiába raktam ujra a rendszert a megcsinált recovery lemezekből, mert szinte minden gyári szoftver rajta van. :O Nekem meg nem kellene, csak egy sima windows 7 és a többit én ráraknám, meg vistalisatorral nyelvet is váltottam magyara,de sajna nem mindent. kérdés: nekem az ez előtti gépemen vista volt és volt jogom win 7re frissíteni ami ugy történt hogy lekülték nekem a win 7et,amiről rendesen bootolhatam 18 euroért. Na már most én nem tudnék rendelni vhonnan szintén egy ilyen lemezt ha van oem matricám? ugyanaz a windows kellene esetleg más nyelven de csak a windows mindeféle hülye program nélkül. Vaalaki tud ilyenről vmit, van ilyen lehetőség vagy csak a recovery. Ja meg nem beszélve arról hogy a recovery telepítés kb 2 óra volt, míg egy sima win 7et simán felrakok 20 perc alatt.

(#19548) Steelmanus válasza bpx (#19541) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ugy ertettem hogy feltette-e valaki es hogy nem okozott-e gondot a rendszer mukodeseben.
Pl a PaintNet 3.5-ot hasznal es hogy a 4.0 alatt hibatlanul mukodik-e. Mint minden .Net-nel elobb vagy utobb megjelenik egy SP1 hozza ezert kerdeztem.

(#19549) Szancsó válasza Bdanyy (#19546) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Csak tipp, mert még nem próbáltam ilyesmit, de úgy nem megy, hogy a belső hangszórót beállítod alapértelmezettnek a Vezérlőpult / Hang ( Lejátszás ) -nál ( <jobb klatty> / Beállítás alapértelmezett eszközként, ha még nem az ), a lejátszónak pedig azt, hogy ettől eltérő kimenetet használjon? ( Winamp -nál Options / Preferences (Output) részen a kiválasztott plugin -nál [Configure] és ott a (Device) fülön a legördülőből kiválasztod ).

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#19550) Szancsó válasza Steelmanus (#19548) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Szerintem ha 3.5 -re van megírva a program, akkor nem fogja használni a 4.0 -t, hiába van feltelepítve. A 3.5 pedig ugyanúgy változatlanul meglesz mellette, tehát menni fog minden további nélkül. Így szerintem is felesleges feltenned, ha nem használod. ( Én meg mondjuk fel akartam tenni, de az installer valamiért elszáll :((( )

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.