Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20301) Vasinger! válasza polonic (#20297) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, a zsugorítás megvolt, de a kötetet megnagyobbítani nem engedi. :F

Mit rontottam el?

(#20302) bobsys válasza Vasinger! (#20301) üzenetére


bobsys
addikt

amint lathatod az ures particio resz az F kotet utan van, valamint a D es F kozott ott van az E koteted is
a lemezkezelo nem tudja atugrani az E, F koteteket

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20303) Vasinger! válasza bobsys (#20302) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És hogyan lehet oda mellé tenni? :F

(#20304) bobsys válasza Vasinger! (#20303) üzenetére


bobsys
addikt

nemtudom (server oldalon picit maskepp mukodik)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20305) polonic válasza Vasinger! (#20303) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem itt már csak egy külön program segít.
Azt hiszem acronis disk director a neve, én csak ezt ismerem. Úgy emlékszem még a régi gépemen a régi vinyón ezzel csináltam.

(#20306) nitram02


nitram02
csendes tag

Hello!
csak annyi lenne a kérdésem h, hogy lehet csökentett módban indítani a win7-et?
válaszotok előre is köszönöm.
Üdv.:Martin

"A jóság bölcsesség nélkül korán sem jó, hanem veszedelmes"

(#20307) virkir válasza nitram02 (#20306) üzenetére


virkir
veterán

F8 mint mindig

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20308) nitram02


nitram02
csendes tag

Thx!
sikerült :R

"A jóság bölcsesség nélkül korán sem jó, hanem veszedelmes"

(#20309) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!

Valaki be tudná linkelni azt a hivatalos Microsoft oldalt, amin a Windows 7 kompatibilis antivirus szoftverek vannak? Arra gondolok, ahova alapból is elvisz a Windows, ha nem talál vírusirtót a gépen.

(#20310) polonic válasza Psychonaut (#20309) üzenetére


polonic
félisten

Üdv!
Én tudom most hirtelen az az oldalt ideírni.
De szinte minden antivírus gyártó cégnek kompatibilis a szoftver az új windows 7-tel.

(#20311) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#20309) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem erre gondolsz

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20312) Moltix


Moltix
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy internetbeállítási problémám win7 alatt. ADSL netem van, beállítom az internetbeállítások fülön ahogy kell. Van élő internetkapcsolat. Beállítom, hogy tárolja a jelszót és hogy ez legyen az alapértelmezett kapcsolat, meg mindenféle hülyeséget amit kell.
Működik a net kapcsolatom is addig, amíg újra nem indítom a gépet. Újraindítás után mintha elfelejtette volna a dolgokat a win7, egyszerűen nem tudok csatlakozni a netre. Valami diagnosztikai problémával zaklat, és nem értem a dolgot, hogy miért.
Törölnöm kell a netbeállításokat, újrakezdeni előlről és akkor megint van net, amíg ki nem kapcsolom a gépet.
Xp alatt persze működik rendesen, akkor win7 alatt miért nem tudom megcsinálni ugyanígy?
Tud erre a problémára valaki valami jó megoldást?
Köszi a válaszokat.

(#20313) anonymus89 válasza Steelmanus (#20294) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

A4Tech X-718BK van már közel 1 éve. Kb 1 hete van win7 de xp-n nem volt ilyen baja csak win7 különcködne???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20314) Fire/SOUL/CD válasza Moltix (#20312) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Windows Update-ről nem jön/jött esetleg le valami újabb driver a LAN kártyához?
Amúgy milyen a LAN kártya? Vagy az alaplapod típusát is megadhatod...
Elsőnek talán ezen a vonalon kellene vizsgálódni, azaz egy W7 kompatibilis drivert keresni és telepíteni a hálókártyához. Lehet, hogy "csak" ennyi a probléma...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20315) anonymus89 válasza Vasinger! (#20303) üzenetére


anonymus89
addikt

Én ajánlanék egy programot a Paragon Partition Managert anno ezzel csinálgattam a partíciókat. Egy megoldás lehet a problémádra.
Mielőtt hozzálátnál erősen ajánlott az adatmentés meg esetleg egy töredezettségmentesítés.
Van fóruma is csak úgy látom az érdeklődés kezd alábbhagyni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20316) Fire/SOUL/CD válasza anonymus89 (#20315) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Inkább ide nézzen be és keressen rá, mert már sokszor volt ilyen téma itt, többek közt az általad is ajánlott progival kapcsolatban is.
Ghostolás, de hogyan...

És persze ez elsősorban Vasinger!-nek szól, reméljük majd olvassa...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20317) anonymus89 válasza Fire/SOUL/CD (#20316) üzenetére


anonymus89
addikt

Oks inkább :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20318) Moltix válasza Fire/SOUL/CD (#20314) üzenetére


Moltix
csendes tag

gigabyte hálókártya van a deszkán, ha jól emlékszem. ASUS P5KC alaplapom van. Nem telepítettem semmilyen drivert, csak amit a win7 automatikusan letöltött magának.

(#20319) pzstm


pzstm
titán

Service Pack 1, v172 7601.16556.100421-1510

Szorgosan dolgoznaka srácok az SP1-en :B ;) :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20320) Laccoss válasza pzstm (#20319) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy éves évfordulóra ki akarják adni, tehát muszáj valamit alkotniuk. Bár jó lenne ha lenne a frissítéseken kívül valami nagyobb dobás is benne. És nem a Watu-ra gondolok:)

[ Szerkesztve ]

(#20321) pzstm válasza Laccoss (#20320) üzenetére


pzstm
titán

USB 3.0-ról, még jobb hálózati kezelésrőlés RemoteFX-ről tudok egyelőre....meg persze az összes eddigi hibajavítás....de amúgy nekem SP1 nélkül is hibátlan a rendszerem....szóval őszintén szólva nekem nem is kellene SP' :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20322) SFU


SFU
tag

Szervusztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy meglévő, Intel alapú gépről, amelyen Win7 64 bit Ultimate futott, készítettem Acronis -ssal egy teljes lemezkép fájl (mentést). A mentést azért csináltam, mert kicseréltem a gépalapot - alaplap, processzor - AMD -re. Az összeszerelés és friss, ugyanolyan oprendszer telepítés után megpróbáltam visszaállítani a lemezképfájlt, de nem sikerül, gondolom az eltérő driverek miatt. Lehet valahogy ezt orvosolni, vagy búcsút mondhatok az adataimnak? Nem fontos a régi windows mentése, de más dolgokat vissza akartam állítani.

SFU

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#20323) g.gergo válasza SFU (#20322) üzenetére


g.gergo
senior tag

Semmi gond, feltelepíted az új op.rendszert. Majd a meglévő image-t bemountolod, és visszaállítod róla csak azokat a fájlokat amire neked szükséged van.

(#20324) SFU válasza g.gergo (#20323) üzenetére


SFU
tag

Köszönöm a válaszod, de lehet annyira láma, hogy megkérdezzem, honnan mountolom be ezt?
SFU

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#20325) Steelmanus válasza anonymus89 (#20313) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen XP alatt sosem volt legalabbis nem emlekszem ra, W7 alatt nagyon ritkan de elojott a problema pedig drivert nem teszek fel hiszen anelkul sima USB egerkent kell/ene kezelnie.
Talan az zavarhatja hogy az eger belso elektronikaja nalam 500Hz-en megy a Tied lehet hogy meg magasabban, az USB port szabvanyos frekvenciaja pedig 125 Hz.

(#20326) g.gergo válasza SFU (#20324) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ha jól értem a problémád, akkor van egy acronis image-ed, amiben ugye benne van a régi lementett rendszered, meg egy-két fontos állományod. Ugye a rendszer visszaállítása ugrik, mert eltérő a platform. Feltelepíted az új op.rendszert, majd az acronis-t is. A Tools & Utilities-ben találsz olyat, hogy Mount Image. Erre katty, majd tallózd be neki az image-et. Létrehoz egy meghajtót és onnan kimásolod a neked tetsző adatokat.

Mindezeket meg lehet csinálni ugyanígy op.rendszer hiányában is, bootolható acronis cd-vel.

(#20327) Fire/SOUL/CD válasza SFU (#20322) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A legelején megnyugtatlak van megoldás, nem kell betojni.... :DDD

A témában amit elkövettél itt olvashatsz részletesebben: [link]

A megoldás meg az, hogy a W7-et újratelepíted(gondolom az Acronis mentése meg van és meg is marad) ;] , feltelepíted az Acronis True Image 2010-et (remélem nem 2008-assal követtél el rendszermentést). Elindítod az Acronist és a Tools & Utilities közt találni fogsz egy Mount Image lehetőséget. Ez úgy működik, mint a Daemon Tools pl, azaz betallózod a korábbi mentést, aztán létrehoz egy virtuális meghajtót, amiben megtalálod az értékes programjaid, adataid, stb. :K

Szerk
Úgy látom késtem fél percet... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20328) SFU válasza g.gergo (#20326) üzenetére


SFU
tag

g-gergo, Fire!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, meg fogom próbálni az ajánlottakat, ugyanis nem "szeretném" a WALL_E-t a fiamnak végigjátszani:)))))))

SFU

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#20329) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Hp dv2000 laptopot hasznalok most. BIOS-ban olyan opciok vannak, hogy cd-romrol hdd-rol bootoljon. A 3. pedig internal network adapter. Van eselyem rá, hogy usb-rol tegyem fel a win7-et? Nem indul be a gep a dvd meghajtom pedig meghalt. Köszi előre is.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#20330) negyedes válasza syler (#20329) üzenetére


negyedes
addikt

Az utolso az halokartyarol valo bootolas, szoval nem igazan van ra esely. Esetleg nezhetsz egy frisseb biost hozza es hatha abban van usbrol valo bootolas.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20331) syler válasza negyedes (#20330) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Köszi a választ. Találtam a biosban usb boot-ot. Már csak azt kéne tudni, hogyan kell csinálni. Mintha azt olvastam volna, hogy a pendrive-ot win7-el kell formázni. Itthon csak xp-s gépek vannak:(

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#20332) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Win7-et használok,és van egy olyan gondom,hogy böngészés közben állandóan dolgozik a vinyóm,kerreg.Mozillát használok.
Esetleg tudna rá valaki valami megoldást?
Valamit állitanom kellene az op rendszerben?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20333) negyedes válasza syler (#20331) üzenetére


negyedes
addikt

A google a baratod. :P De itt a topikban is sokszor volt mar rola szo, keres ra. :K

Csak egy pelda: [link]

beci nezd meg az eroforrasfigyeloben mi irja/olvassa sokat a vinyot. A rendes magyar elnevezeset nem tudom :B angolul resource monitor

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20334) Fire/SOUL/CD válasza syler (#20331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Windows 7 USB/DVD Download Tool
Letöltöd, elindítod, betallózod a W7 ISO-t, kijelölöd a pendrive-ot(ami 4G vagy nagyobb kell hogy legyen), leformázza, aztán megvárod még végez a progi. Tényleg ennyire egyszerű, bár amit negyedes ajánlott, az is remek progi, én magam inkább usb boot-os XP-hez szoktam használni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20335) huszar90 válasza Steelmanus (#20290) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi szépen sikerült! :R

(#20336) Steve691


Steve691
csendes tag

Segítsetek az alánni gondok megoldásánan:
Hibák
Rendszer-elérhetőségi kérések:Rendszer által igényelt kérés
A szolgáltatás kérte, hogy a rendszer ne lépjen automatikusan alvó állapotba.
Kérő szolgáltatás RasMan

Rendszer-elérhetőségi kérések:Rendszer által igényelt kérés
Az eszköz vagy illesztőprogram kérte, hogy a rendszer ne lépjen automatikusan alvó állapotba.
Kérő illesztőprogram-példány HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_1458E601&REV_1000\4&808a433&0&0201
Kérő illesztőprogram-eszköz High Definition Audio hangeszköz

Rendszer-elérhetőségi kérések:Rendszer által igényelt kérés
Az eszköz vagy illesztőprogram kérte, hogy a rendszer ne lépjen automatikusan alvó állapotba.
Illesztőprogram neve \FileSystem\srvnet

USB felfüggesztése:Az USB-eszköz nem lép felfüggesztett állapotba
Az USB-eszköz nem lépett felfüggesztett módba. A processzor energiagazdálkodását megakadályozhatja az, ha egy USB-eszköz nem lép felfüggesztett állapotba tétlenség esetén.
Eszköznév USB gyökérhub
Állomásvezérlő azonosítója PCI\VEN_8086&DEV_2937
Állomásvezérlő helye PCI bus 0, device 26, function 0
Eszközazonosító USB\VID_8086&PID_2937
Port elérési útja

USB felfüggesztése:Az USB-eszköz nem lép felfüggesztett állapotba
Az USB-eszköz nem lépett felfüggesztett módba. A processzor energiagazdálkodását megakadályozhatja az, ha egy USB-eszköz nem lép felfüggesztett állapotba tétlenség esetén.

(#20337) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!

Lenne egy felettébb idegesítő probléma a Win7-tel: a probléma és a kép róla

Előre is köszönöm a segítséget! :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20338) zka67 válasza pohár (#20337) üzenetére


zka67
őstag

Mert a futó programokat így jelöli. Az aktív az a legvilágosabb, a halványabbak a futó programok, a fekete hátterűek meg a nem futók.

És ne idegeskedj! :D

(#20339) Sub-ZeRo válasza pohár (#20337) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt én is tapasztaltam és nem tudom miért csinálja. Nekem mondjuk a hangerőnél vagy az action centernél csinálja. Meg néha az ie8 ikonnál. Ha még egyszer rá kattintasz, akkor elmúlik. Sajnos ennyit tudok mondani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20340) negyedes válasza pohár (#20337) üzenetére


negyedes
addikt

Ezt a kerdest en is feltettem, de erdemi valasz nem lett. Amit talaltam regebben a neten rol az az ,hogy rc-nel elo-elo jott de rtmnel mar nem. Valosagban nem igy van. Valoszinuleg driverhiba. Par megoldas: a legegyszerubb:az explorer.exe-t lod le, majd indisd ujra(taskmanagerbol), kapcsold k ia vizualis effekteket, vagy szimplan vedd ki azt, hogy kovesse az eger mozgasat.

Nalam eleg reg nem jott elo, pedig 24/12ben van hasznalva a noti es csak hetente vagy kethetente van kikapcsolva, addig standby vagy hibernal.

Sub-ZeRo: nalam minden ikonnal igy beragad es baromni idegesito volt. :(((

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20341) Laccoss válasza pohár (#20337) üzenetére


Laccoss
addikt

Már ne haragudj, de szerintem azért világít mert az az aktuális, de ha úgy világít mintha rávitted volna az egeret, közben mégsem...

Nem próbáltad eltüntetni az ikonokról a nyilacskát? Vagy nem állítottál időt a registrybe hogy ne/késleltetve mutassa a tálcaikonok felugró ablakait?

Én ilyet csak gyors taskváltásnál, ill. mikor még mondjuk ps tölt, és közben váltogatok taskot akkor tapasztaltam, de nem volt maradandó, és ahogy Sub-Zero is mondja rákattintottam és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#20342) pohár válasza negyedes (#20340) üzenetére


pohár
félisten

Az explorer kilövése megoldotta a problémát, köszönöm!

És köszi mindenkinek aki segített! (vagy próbált :D ) :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20343) Sub-ZeRo válasza negyedes (#20340) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam nem, max 1 hetente egyszer, egy ikonnal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20344) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#20311) üzenetére


Psychonaut
addikt

Erre, köszi szépen!

polonic: Igen, tudom, csak érdekelt, hogy melyek a Microsoft partnerei. ;)

(#20345) Kolondrum

Estét! Van tippetek miért szaggatnak a filmet MPC alatt? Most telepítettem újra a gépet, de a hiba maradt. Előző windows alatt kezdte egyik napról a másikra, de mintha nem történt volna semmi. Winamp és MP alatt minden oké. Klite codec pack van fent és divX, RC óta ezzel a felálással minden renden volt.

Kiegészítés: Ne mindenütt akad. Két tök egyforma kódolás és az egyik akad a másik nem, a különbség a film hossza. :F

[ Szerkesztve ]

(#20346) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#20345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nvidia driver hiba okozza nagy valószínűséggel(már ha NVidia karit használsz egyáltalán), de ha frissítesz az újra, azt tudnod kell, hogy pár esetben már okozott ez az új driver BSOD-t usereknél, úgy hogy csak saját felelősségre felpakolni!
Ott figyel az alsó sorban, hogy javították ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20347) Kolondrum válasza Fire/SOUL/CD (#20346) üzenetére

:F Ehhh! Köszi! Csak az a baj h ez van fent!

[ Szerkesztve ]

(#20348) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#20347) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez király! :DDD Akkor valószínűleg az MPC-n belül kell állítani. Elsőre nézd meg, hogy engedélyezve van-e a DXVA, az Internal Filters-en belül.(Én kodekpakból telepítem és az felajánlja hogy bekapcsolja vagy sem, mivel tudom, hogy a kártya támogatja, ezért be szoktam kapcsolni)
Más tippem nincs, majd talán más megmondja a tuti...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20349) Kolondrum válasza Fire/SOUL/CD (#20348) üzenetére

Alapból ki van kapcsolva, de se így se úgy nem jó. A BSOD-ról annyit h ezért telepítettem újra a gépet, néha dobolta boot alatt, belegondolva lehet hogy az új driver miatt? Már mindegy ez van fent ez is marad még nem adnak ki újabbat. Addig MP (rühellem) és winamp.
Érdekes mert h frissen nyitom meg a filmet akkor van hogy nem akad egészen addig még bele nem pörgetek a filmbe.

(#20350) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Bocsi, hogy csak most tudok válaszolni, de most van rá időm.

Szóval ez az egész partíciós herce-hurcát úgy akartam volna megoldani, hogy ne kelljen adatot menteni, vagy akármi nagyobb dolgot csinálni, így akkor inkább hagyom. Legközelebb Winreinstallkor particionálok.

Azért köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.