Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134851) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,
Két háztartást tartunk fenn, de értelemszerűen egyszerre csak az egyikben vagyunk jelen :D
Jelenleg az egyikben Telekom optikai internet, másikban Vodafone koax net+tv van.
Az egész internet+tv pakk gondolom csak 4/5G-s hálózaton, vezeték nélkül lenne megoldható, pl. Yettelnél.
Most viszont, ha viszem magammal a Vodaboxot, a visszajátszó megy a másik helyen LANon, ugye? Élő műsort lehetne valahogy varázsolni? Esetleg később fordítva T-s mediaboxal a Vodás neten?

Köszi! :)

(#134852) falabu88 válasza boborján2 (#134850) üzenetére


falabu88
aktív tag

Soknak tűnik, bármilyen csomagod is van. Tavalyi ügyfélmegtartó ajanlatot tudok mondani, akkor a tv+500-as net 5500ft, tv+1000-es net 6500ft volt, erre jött rá az idei inflációs emelés. Mindenképp 1270 és mondani, hogy ilyen magas díjnál inkább visszamondod. Én minden évben eljátszom, hogy ex kolega vagyok (upc d2d értékesítő, ami igaz is), és nézzük már meg mi a legjobb ár amit tudnak adni. Általában nevetve kapcsolnak is az ügyfélmegtartó vonalra. Korrekt a Voda ilyen szempontból. A Digi simán kérdés nélkül megszüntette múlthéten faterék előfizetését, annyit nem kérdeztek meg tőle, hogy miért mondja vissza...

(#134853) pjen válasza bbsofficial (#134851) üzenetére


pjen
félisten

Ki kell próbálni. Én például tudok olyant, hogy a box ba DIGI netet dugok aztán a távval megkeresem amit nézni akarok, ha már elkezdődött akár 2 perce. Nyomok egy OK t. Ujrakezdés és már tudom is nézni. Nem igazán élő, de hátha segít.
Én kipróbálnám a yettelt 3 hónap ingyenes.

(#134854) ates2 válasza Digidroid (#134845) üzenetére


ates2
senior tag

köszi, az infót. :R

(#134855) garga01 válasza bbsofficial (#134851) üzenetére


garga01
senior tag

A T box biztos nem megy másik neten, mert az IPTV multicast jel csak a Telekmos neten van rajta. Egyéb funkciók lehet h mennek, de a lineáris tv biztosan nem megy.
Ha amúgy nem akarsz fizetni 2 helyen tv-t, az ingyenes Mindigtv még opció, ha van közelben torony vagy van lehetőséged antennát kirakni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134856) falabu88 válasza bbsofficial (#134851) üzenetére


falabu88
aktív tag

Voda előfizetés mellé ott a Vodafone TV, bármilyen netről megy az élő/visszanézés funkció. Laptop + hdmi-vel pl.

(#134857) tPedro_ válasza Digidroid (#134849) üzenetére


tPedro_
őstag

Nálam most az emelés után 5405 Ft lett a csomag (150/10-es net, TV comfort, telefon).
Ugyanezért egy évvel ezelőtt még csak 3766 Ft-ot fizettem.

Szüleimnél 8508 a TV HD családi + Net L + telefon.

Ezekre is érdemes lehet kérni az ügyfélmegtartó ajánlatot?

(#134858) roger92 válasza bbsofficial (#134851) üzenetére


roger92
tag

Amennyiben egy településen vagytok, vagy egy régiós kód közé tartozik két közel eső település, akkor a CI Kártya fog működikni. A régió kódot, onnan tudod, hogy megnézed a települések hálózati azonosítóit. Amelyik egyezik a tiéddel, azokra a településekre hurcibálhatod szabadon az eszközeidet.

Hálózati azonosító és a frekvenciatáblázat

Nyilván ehhez a másik helyen is vodafone koax-nak kell lennie. Szóval be kell köttetned és utána lemondani. Vagy igényelsz oda egy Digitális Jólét 50 Mbit/s-es csomagot kemény 2 000 Ft-ért havonta.
A kábelmodemet is hurcolászhatod abban az esetben, ugyanazon a régiókód alatt fog működni.

Fontos azonban megjegyezni, hogy ez a tevékenység az ÁSZF-et sérti!

[ Szerkesztve ]

(#134859) roger92 válasza pjen (#134853) üzenetére


roger92
tag

Nekem koax-os boxom van és külföldi netre van kötve.
A műsorvisszanéző működik, azonban tavaly december 24 óta vannak napok, amikor az online adás is megy.
Ilyenkor azt lehet látni, hogy koax-ról átvált IPTV-re a csatornalista, mivel a helyik adók eltűnnek. Teljesen randim mikor vált át és vissza, de a műsorvisszanéző mindig működik.

(#134860) roger92 válasza garga01 (#134855) üzenetére


roger92
tag

Valószínűleg te még a régi T-s boxról beszélhetsz, mivel a régi IPTV volt és valóban multicast-os.
Az új Android alapú Telekomos TV már OTT alapú és unicastban sugároz, valamint másik netre csatlakoztatva is működik.

(#134861) garga01 válasza roger92 (#134860) üzenetére


garga01
senior tag

Igen arra gondoltam.
Ezt nem tudtam, hogy az új már ilyen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134862) cocka


cocka
veterán

Hi!

Na ez a sok bugris megint matatott valamit a háttérben, mert szombat óta ritka tré a ping. Kb. 2.5-szer magasabb pingeket kapok, mint amilyeneket kéne kapnom.

Pl. van szerver, ahol normál körülmények közt 16-31 közt mozog a ping, ott kapom sorozatban a 94-eket meg a 107-eket.

Amerikaira, ahol max. 160 lenne az ideális 215 meg hasonlók vannak.

A dologban természetesen az az érdekes, hogy eddig tökéletesen működött a net, nem változtattam sem a modemen, sem a routeren, sem annak beállításain.

Valami karbantartást hazudtak gyakorlatilag erre hétre a környéken tegnap és tegnapelőtt, mára viszont eltűntek ezek a "tételek" az aktuális karbantartások listájáról.

Úgy látszik a vodának lételeme a hazudozás, még a saját kijelentéseiket tekintve sem következetesek.

Pingre miért nincs garancia? Lőtéri kutyát nem érdekli a sebesség, ha szar a ping.

(#134863) pjen válasza cocka (#134862) üzenetére


pjen
félisten

:) Nem tudom merre laksz. Nálam 11 nél nincs rosszabb ping.
Speedtest:11
Digi felé:8

[ Szerkesztve ]

(#134864) Tomix24 válasza cocka (#134862) üzenetére


Tomix24
addikt

(#134865) cocka válasza Tomix24 (#134864) üzenetére


cocka
veterán

179 ms

(#134866) cocka válasza pjen (#134863) üzenetére


cocka
veterán

11-et szerintem még az életben nem mértem, biztos túl távol vagyok Budapesttől.

De ugye a 13-nak meg kéne lennie.

A kassai műszaki egyetem felé 27-es a pingem, de 251-es jitter értékkel, ami azt jelenti, hogy épp csak szerencsém volt a 27-es pinggel.

Vodkafon Magyarország budapesti pingető szerveréhez csatlakozva: 398 ms meg ilyenek. :D

Speedtest by Ookla

Server: Vodafone Magyarország Zrt. - Budapest (id = 31271)
ISP: Vodafone Hungary
Latency: 398.98 ms (442.72 ms jitter)
Download: 155.12 Mbps (data used: 201.8 MB )
Upload: 10.24 Mbps (data used: 4.6 MB )
Packet Loss: 0.0%

Köszönjük Emese! :DD

Hát de figyelj már, ha Digin tesztelem, akkor hirtelen megjavulnak a pingek. :P

[ Szerkesztve ]

(#134867) pjen válasza cocka (#134866) üzenetére


pjen
félisten

Speedtest by Ookla
Le:502,77
Fel:22,39
Ping: 8
Tényleg rossz helyen lakhatsz.

(#134868) cocka válasza pjen (#134867) üzenetére


cocka
veterán

Csak szombat óta lakok rossz helyen? :DDD Pedig esküszöm nem költöztem sehova. :D

(#134869) pjen válasza cocka (#134868) üzenetére


pjen
félisten

Persze Te maradtál helyben, viszont a föld elfordult. :) :DD :C ;] :R

(#134870) mcll válasza cocka (#134866) üzenetére


mcll
senior tag

Digin nekem folyton ilyesmik vannak:
   Speedtest by Ookla
     Server: OPC NETWORKS Kft. - Budapest (id = 22794)
        ISP: Digi TV
    Latency:     6.09 ms   (0.07 ms jitter)
   Download:   869.04 Mbps (data used: 693.9 MB)
     Upload:   324.04 Mbps (data used: 149.9 MB)
Packet Loss:     0.0%

[link]

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134871) boborján2 válasza roger92 (#134860) üzenetére


boborján2
aktív tag

Az új is ugyanazt a multicastot kapja mint a régi box, csak annyi hogy adott esetben tud menni unicast módban is.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#134872) cocka válasza mcll (#134870) üzenetére


cocka
veterán

És véletlenül pont Budapestről ugye?

(#134873) pjen válasza bbsofficial (#134851) üzenetére


pjen
félisten

Én most kipróbáltam. Samsung A72 VTV app tükrözve 55" Lg oled Tv re. Egészen nézhető.

(#134874) bbsofficial válasza pjen (#134873) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszi mindenkinek, eddig a laptop/telefon+ tv kivetítés volt a módszer, de kicsit kényelmetlen és nem voltam elégedett a képminőséggel.
Viszem majd hétvégén a boxot a Telekomnethez, kíváncsi leszek kis késéssel megy-e az "élő".

(#134875) mcll válasza cocka (#134872) üzenetére


mcll
senior tag

Budapest mellől. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134876) Digidroid válasza tPedro_ (#134857) üzenetére


Digidroid
tag

Én csak annyit tudok javasolni, amennyiben hamarosan lejár a húség, és van kedvezmény a jelenlegi csomagon, hívd a 1401-et és érdeklődj azután mi az árban a legkedvezőbb opció amit fel tudnak számodra kínálni, de szerintem max. marad a jelenlegi díjszabás olcsóbb nem hiszem, hogy lesz.
Nálam így ment végbe a folyamat, és megmaradt a 1731 Ft -os Net L egyedi kedvezmény és az ár nem emelkedett fel 6910 Ft-ra mintha online hosszabbítottam volna maradt 5179 Ft/hó..

(#134877) cocka


cocka
veterán

Na, hát meg is lett a megoldás. Újra kellett indítani a modemet és most minden tökéletes. Az ok viszont nem derült ki.

(#134878) vigyory71


vigyory71
tag

Sziasztok,
Van esetleg valakinek tapasztalata abban, hogy LG TV okos távirányítója képes-e megtanulni a Voda TV box kezelését? Az biztos, hogy a Telekom box az barátja tud lenni.
A Voda Box távirányítója tudtommal tanítható, hogy a TV néhány funkcióját tudja kezelni, de ez most a másik oldal lenne, hogy a TV okos távja tudja-e tanulni a Box vezénylését. Legalább a legfontosabb funkcióit, mint be/ki kapcsolás, csatorna váltás.
Előre is köszönöm.

(#134879) sanzi1982 válasza vigyory71 (#134878) üzenetére


sanzi1982
csendes tag

Igen,teljes körűen lehet kezelni vele a boxot,így használom már évek óta

[ Szerkesztve ]

(#134880) vigyory71 válasza sanzi1982 (#134879) üzenetére


vigyory71
tag

Köszönöm a választ. Annyi kérdésem van még, hogy reményeim szerint ugye BlueTooth-on vagy CEC-en keresztül kommunikálnak, és nem IR-en keresztül? A Box saját távirányítója ui. ha nincsen vizuális kapcsolatban (Box a szekrényben a TV alatt, átlátszatlan ajtó mögött) akkor nem látja a Boxot.

(#134881) sanzi1982 válasza vigyory71 (#134880) üzenetére


sanzi1982
csendes tag

Nekem a tv mögött van rögzítve teljesen takarásban
Hogy mit használ kommunikációra nem tudom de hogy nem Bluetooth- képes az biztos
Saját távirányítójában elem sincs...

[ Szerkesztve ]

(#134882) D.Dani


D.Dani
tag

Sziasztok,
Net 150 internetünk volt eddig, speedtest korábban kb. 130-150Mbs-et mért letöltési sebességre. Most váltottunk online Net M-re ami névlegesen 250Mbs ténylegesre 170-et írnak. Gyakorlatban 120-130Mbs (felfelé a 20Mbs megvan). Üfsz szerint rendben van minden, kivéve hogy nem értik miért gigabites modemet kaptunk. Na igen, mert azt is ki lehetett online választani és azt választottam, gondolván ha később meggondoljuk magunkat és gyorsabb netre lesz szükségünk, akkor modemet már ne kelljen cserélni, szerelőt várni. Üfsz szerint viszont nem elég központban beállítani a gyorsabb csomagot, mert a gigabithez valami frekvenciákat is kell állítani, és a nem gigabites modemben "erősebb" (?) chip van ami jobb a lassabb nethez .... Na bumm ezt nem tudtam.... Akkor most kérjem vissza a korábbi modemet?

[ Szerkesztve ]

(#134883) ates2


ates2
senior tag

Na ugy tunik a 8800 ftrol emelt szamlam ami most 10.900 nem tort honap miatt ennyi, kuldtek ajanlatot husegkotesre mert 05 hoban lejar, es takra ugyan ez az ar :o fura hogy,hogy emeltek arat inflacio folott husegido alatt..... :((( nem a 2e ft a problema hanem,hogy elotte emeltek 15% al most meg 20%+-al csak nem tudom hogyan,ha husegem van :W :((( igy az meg 32%, kar a fizum nem nö igy :(((

[ Szerkesztve ]

(#134884) boborján2 válasza D.Dani (#134882) üzenetére


boborján2
aktív tag

Furcsának találom,hogy a lassabb nethez való (elvileg) gyengébb hardver, miért jobb ,mint a gyorsabb nethez való erősebb hardver.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#134885) D.Dani válasza boborján2 (#134884) üzenetére


D.Dani
tag

Én sem értem.
Net M , elvileg 250Mbits. A fenti eredménynél azért jobbat várnék. Így semmivel nem jobb, mint a Net 150 volt (leszámítva a feltöltési sebesség duplázódást). :F

[ Szerkesztve ]

(#134886) kabelmania27 válasza D.Dani (#134882) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#134887) roger92 válasza antal750 (#134688) üzenetére


roger92
tag

Sziasztok!

Hívtak a panaszkezeléstől. Majdnem megegyezik a történetem antal750-ével!

Nálunk a következő csomagok vannak:
- TV HD Plus ( Most már TV családi csomag)
- Internet M
- Nonstop L

A telefonos ügyintéző szavait idézve:
„A Vodafone friends&family kedvezmény csak és kizárólag határozott idejű szerződéshez járt, annak idején. Bontania kellett volna a rendszernek régen.

A Vodafone partnerkedvezmény: Ez egy olyan kedvezmény, ami Vodafone dolgozóknak vagy pedig Vodafone dolgozók által behozott személyeknek, partnereknek jár.”

Rendkívül készséges volt a hölgy és kapcsoltak az ügyfélmegtartóhoz.
7400 Ft-ot fizettünk eddig, jött az áremelés, valamint „véletlenül” eltávolították a lejárt hűségidősöknek a kedvezményeket és ezért ugrott meg a számlánk ennyire.
Ha nem kötöttük volna újra 10700 Ft-ot kellett volna fizetnünk.
Nincs jogalapunk az eltávolított kedvezmények visszaállíttatására, mivel már lefutott a határozott idejű szerződés, és a partnerkedvezményt, amúgy sem akarták volna megadni.

Kaptunk egy ugyanolyan ajánlatot 9700 Ft-ért, egy év határozott idejű szerződéssel. Igaz csak 1000 Ft a különbség, no meg le is vagyunk kötve, mégis olcsóbb, mint a Telekom. Ugyanazon ajánlata 14 848 Ft-ért jelenleg…

Így oldja meg a szolgáltató, hogy a kedvezményeket idővel eltávolítja, holott drága kormányunk megtiltotta e fajta intézkedést, és olyan áron kellene adniuk a szolgáltatást, amennyiért kötöttük. Vagy ezt a rendelkezést felül írta az inflációkövető díjemelés?!

Előzmény: #134688 2024-04-20 10:12:29 „Valóban nem vagy egyedül! Nálam is szóról szóra ugyanez a megemelkedett költség oka!
A 7400 Ft-os mélyen nyomott számlám egy és negyed év után lazán a 1,5 szeresére nőtt a mostani hónapra. Egyik pillanatról a másikra!

TV HD Plus csomagra a Vodafone friends&family kedvezmény érvényesült az Internet M meg Nonstop L-re pedig a 30%-os Vodafone partnerkedvezmény.
2022 decemberében még 6200 Ft-ról indultunk. A mostani számla 11 480, amiből 917 Ft a tört számla. Azért ez így eléggé kemény.

A kedvezmények megszüntetéséről az általad említett dátumok is egyeznek nálam.
Egyedül a Nonstop L-re maradt meg a partnerkedvezmény, de ennyi.

7400 Ft-ról azt hittem, majd kapok egy 8540 Ft-os számlát az áremelés következtében, ami a tört hónap visszamenőleges számlázásával is nem érte volna el a 9500 Ft-ot. Erre jött a fekete leves.

Az értékesítési csoporttal beszélve, ha most ismét határozott idejű szerződést szeretnék kötni, 10 500 Ft alá nem lehet kihozni a csomagot.

Amit mrlujoak írt a #134689 hozzászólásában, az valóban jogos. Tájékoztattak időben a határozott idejű szerződés lejártáról és kaptam egy jóval kedvezőtlenebb ajánlatot tőlük, amit nyilván marha lettem volna elfogadni. Így hagytam változatlanul a csomagot. Úgy volt, hogy a már megadott kedvezményeket nem vehetik el, legalább is remélték a shop-ban.”

[ Szerkesztve ]

(#134888) roger92 válasza ates2 (#134883) üzenetére


roger92
tag

Kérlek, olvasd el az előbb írt üzenetemet és hívd az ügyfélmegtartó csoportot!

Szerintem arra sarkalják az embereket, hogy mindenki most kösse újra a szolgáltatásokat magasabb áron. Ezért vannak ezek a "rendszerhibák..."

[ Szerkesztve ]

(#134889) D.Dani válasza kabelmania27 (#134886) üzenetére


D.Dani
tag

Az elosztó "Teleste 3DSS3U 3-Way Splitter 5-1218MHz" A két -7.5dB kimenetre tv-khez menő koaxkábelek vannak kötve, a modemhez a -4dB feliratú kimenet van kötve. A modembe bemenő koaxkábel "RG6 Tri shielded", és van rajta egy piros "3 dB" feliratú csillapító(?) a modemnél.
A letöltési sebesség ma reggel 5:15-kor sem ment 130Mbits fölé, felfelé a 20Mbits megvan.

(#134890) kabelmania27 válasza D.Dani (#134889) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta elosztó, rendben vannak a modemértékek, jó a bejövő jelerősség, azért van bekötve a 3dB-s csillapító, hogy a letöltési értékek 15 alatt legyenek. Nézd meg a modemnél és az elosztónál nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Modem újraindítás után sem javul a helyzet? 1270-es számon érdemes kikapcsoltatni az ipv6-ot. Amennyiben vezeték nélküli kapcsolattal mértél nézd meg vezetékes kapcsolattal mert a szolgáltatók a vezeték nélküli átvitelt nem garantálják. Gépen frissítsd a lan adapter driverét, indítsál el karbantartó programot pl ccleaner,wiseregistry cleaner, spybbot 1.6.2, amennyiben használsz külön tűzfal programot átmenetileg kapcsold ki és úgy mérjél.

(#134891) D.Dani válasza kabelmania27 (#134890) üzenetére


D.Dani
tag

Köszi az infót. Ipv4 van, újraindítás többször is volt.
Most néztem a modem saját wifijére csatlakozva android 12-es tablettel böngészőben speedtest.net és szelessav.net -el és mindkettő 220Mbits feletti letöltést mér....
Dróton nem volt ennyi. Akkor most próbálom tovább, hogy az utpkábelem nem jó vagy a laptopom...
Egyébként az "elveszett csomagok 4% , késleltetés 8ms , késleltetés ingadozás 1ms" értékek jónak számítanak?

(#134892) kabelmania27 válasza D.Dani (#134891) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy valami fogja a gépet ezért nem tudod kimérni a letöltési sebességet ha wifin kitudod mérni akkor lan kábelen is meg van a letöltési sebesség, régebben az 500-as csomagnál fordul elő, hogy csúcsidőben nincs meg a letöltés ahol 15 letöltési csatorna volt, ahol már 24 csatorna van ott általában megvan, nálad ráadásul docsis3.1-es modem van amivel az ezres csomag is mehetne.
Vezeték nélküli mérésnél előfordulhat ilyen nézd meg többklienses mérés esetén milyen az eredmény, de ezt a mérést úgy sem fogadja el szolgáltató, ha speedtest.net oldalánál nincs elveszett csomag akkor nincs gond, ha másik oldalon vezetékes kapcsolattal is van elveszett csomag próbáld meg kivenni a modemnél a csillapítót hátha úgy javul a helyzet de először azt kellene megnézni, hogy a laptopon is 200Mbit feletti legyen a letöltés.
Modem fw frissítés óta wlan csatornát nem lehet változtatni, azt tudod csinálni, hogy a wifi hálózatokat átnevezed, hogy külön néven legyenek így stabilabb lesz az átvitel. Ha a wifivel van gond érdemes a modemet az ügyfélszolgálattal modem üzemmódra átállítani és saját gigabites routert használni, mert azon több beállítási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#134893) ioles


ioles
csendes tag

Sziasztok,
Esetleg valaki nem tudja véletlenül hogy Veszprémben(Bakonyművek rész) a Vodafone milyen hálózatot épít ki? FFTH vagy Koax lehet itt, hol tudom megnézni? Csomag alapján van 1000 Mbit/sec csomag. Létezhet ilyen magas csomag Koax kábeles területen is, vagy csak üvegszál/optikával? Köszi előre is!

(#134894) kabelmania27 válasza ioles (#134893) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Arrafelé koax hálózat van, létezik ilyen csomag koax hálózaton is ahol van d3.1-es letöltési csatorna, Arris modemet fognak adni ami tudja a docis3.1-et, lan kapcsolattal kb 940Mbitet lehet mérni.

[ Szerkesztve ]

(#134895) ates2 válasza roger92 (#134888) üzenetére


ates2
senior tag

Holnap hivom oket, aztan beszamolok mi lett az eredmeny.

(#134896) D.Dani válasza kabelmania27 (#134892) üzenetére


D.Dani
tag

Sikerült mérnem 256-259Mbits-et dróttal, amikor az Arris modem-router egyik LAN portjába kötöm direktbe a gépemet, viszont amikor közbeiktatom a saját router-em is, akkor már csak a "mágikus" 130 körüli érték lesz. Túl régi a router és nem tud valamit amit kellene? Elvileg gigabites:
TPLink TL-WR1043ND. MTU 1500bytes (default).
[link] Hasonló történik egy TPLink gigabites switch-et közbeiktatva, az sem mai darab...

[ Szerkesztve ]

(#134897) kabelmania27 válasza D.Dani (#134896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg amit pjen a következő hsz-ban írt.
Ez egy régi router, megpróbálhatod gyári beállítással illetve fw frissítéssel hátha wan-lan irányban 200Mbit felett lesz az átvitel ettől független érdemes lenne újabbra cserélni, ITT segítenek a tipus kiválasztásában. Amennyiben saját routert használsz a 1270-es számon érdemes az Arris modemet modem üzemmódra átállítani, ilyenkor a modem szinkronizálás után első három vezetékes eszköz kap ipcímet.

[ Szerkesztve ]

(#134898) pjen válasza D.Dani (#134896) üzenetére


pjen
félisten

Másik kábellel is próbáltad?

(#134899) cocka válasza D.Dani (#134896) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk az is megérne egy misét, hogy miért van egy és ugyanazon típusból négy, teljesen eltérő szoftverű és kinézetű router.

Asszem ez volt az a router, amit a legtovább tartottak lélegeztetőgépen. Nem tudom mitől volt ez annyira népszerű, mikor még ac-t sem tud.

(#134900) Tomix24 válasza kabelmania27 (#134892) üzenetére


Tomix24
addikt

Arris-on lehet wifi csatit váltani. Wifi / settings / auto channel reselection(pipa) majd apply.
Más kérdés hogy csak ezzel újra gondolja, és magától teszi meg. (És lehet ismét nem a legjobb csatornát választja, hanem olyat amin már 2 szomszédnak átfedése van)

2. Status & Support-ban láthatjuk hogy épp milyen csatornán áll.
3. Ezt összenézhetjük a többi szomszédos wifi jelgörbével: Wifi/Wi-fi radar/Analysis 2.4ghz pl.

A legenda szerint a modem magától választja a legjobb csatornát. :DDD

Saját vélemény, az első fal 40-60%-ot elvesz a Wifi jelerösségből(még akkor is ha egy újépítési házat nézünk nem tégla anyaggal. Arris mellé nettó kötelező egy Wifi jelerősítő/mesh/vagy router,stb)

[ Szerkesztve ]

(#134901) v.attis válasza kabelmania27 (#134847) üzenetére


v.attis
őstag

Adj már tanácsot, mert nálam továbbra is szar a net, ugyanakkor a tévé minden alábbi verzióban jó. Ebből arra következtetek, hogy vagy rossz helyre van kötve a modem, vagy az összefoglalóban is leírt értékek nálam nem működnek.
Az alábbi rajz szerinti kötést alkalmazták a szerelők, tehát én semmit nem mókoltam:


A pirossal jelzett csillapítóval hagyott itt a szerelő legutóbb, kezdetben jó is volt minden, de csak leszakadt a modem és nem is csatlakozott vissza. Napközben is folyton változnak az értékek, de egy arany középút akkor is jó lenne.

1. verzió, legutóbb ezzel hagytak itt:
- csillapítót betette a szerelő,
- letöltési jelszint 2 - 4 között volt, SNR 40,
- feltöltés 37-38, 5 csatorna.
Pár óra múlva leszakadt a modem, nem is csatlakozott vissza.

2. verzió
- csillapítót kivettem,
- letöltés jelszint nagyon ingadozó -6 és +6 között, napszaktól függően. SNR 38-40.
- feltöltés 57, majd egy idő után csak 1 csatorna marad, az is 57-en áll folyamatosan.

Ma kb több ideig nem volt net, mint amennyit volt. Vissza raktam a csillapítót, az első órában az értékek:
- letöltés a csillapító berakásakor -8 -12 között, SNR 38-40,
- feltöltés 5 csatornán fix 54.
Eltelt egy óra és nem nyúltam semmihez, erre az alábbiak szerint változtak az értékek:
- letöltés -3 és -6 között, SNR 38-40,
- feltöltés 5 csatornán 50-52

Szerintem rohadt nagy a változás óráról órára. Olyan, mintha valami erősítő utánállítana, de a szerelő szerint nem automata erősítők vannak a környéken, mivel nem engedélyezték őket.
Szóval nem lehet az a baj, hogy a modem két osztón is átmegy? Vagy esetleg a csillapítót nem a bejövő ágra kellene tenni, hanem a modem elé?
Valami meghülyíti a bejövő ágat és vagy valami központi szintezés történik időről időre, vagy az erősítő próbál valamit mégiscsak állítgatni...

szerk.: Míg megírtam, a letöltés újra -5 és -8 között van, a többi változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#134902) D.Dani válasza kabelmania27 (#134897) üzenetére


D.Dani
tag

Minden szép és jó, jön a 250Mbits. :DD
A 10+ éves routerem nem tudja amit kellene: [link] :U
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#134903) cocka válasza D.Dani (#134902) üzenetére


cocka
veterán

Elég egyértelmű volt szerintem. Ráadásul nem írtad meg melyik verzió. De tudtommal csomó embernek volt ilyen és ment is rá az openwrt-s, ddwrt-s mókolás.

(#134904) D.Dani válasza cocka (#134903) üzenetére


D.Dani
tag

HW ver: V1 [link]
Nekem nem volt egyértelmű, mert eddig ez nekem nem tűnt fel tekintve hogy Net 150 volt. és nem mókoltam. :D Lokálba gépek között gondolom tud 130MBits felett is, szóval (még) nem kukázom....

(#134905) cocka válasza D.Dani (#134904) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogyne, csak amikor mondjuk csak pár tíz gigát szeretnél átmásolni LAN-on, az azért rohadtul nem mindegy, hogy 1 gigán megy vagy 130 megán.

(#134906) woodworm válasza cocka (#134905) üzenetére


woodworm
veterán

Helyi hálózaton működik a gigabit. Nálam jelenleg is egy ilyen router működik switchként, mert a tavaly vásárolt unmanaged tp-link switch hajlamos 100-as linkre váltani.

(#134907) ates2 válasza ates2 (#134883) üzenetére


ates2
senior tag

Nah, sikerült velük beszélni, teljesen normális üzletkötővel beszéltem, végül a 10949 Ft- ból lett egy 8949 Ft 1 év hűség, minden maradt ami volt, Gigás net + TV HD család,
Szóval 8800 Ftr-ról 8949 Ft lett, ami teljesen korrekt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#134908) cocka válasza woodworm (#134906) üzenetére


cocka
veterán

Az mitől jó, hogy unmanaged?

Ja látom már, hogy nem állíthatsz be benne semmit. Nekem olyan kellett amiben állítgatni lehet dolgokat, mert tükröznöm kellett egy portot és nézni laptopon a forgalmát. :P

[ Szerkesztve ]

(#134909) garga01 válasza cocka (#134908) üzenetére


garga01
senior tag

Bár nem ismerem a managed switchek lelkét, de "buta" elosztásra teljesen jó az unamaged is. Nem tudom milyen belső watchdog működik ezekben, de nekem volt a padláson vagy 10 évig egy 8-as D-Link switch, ami csak áramszünetnél volt áramtalanítva, soha fel nem mentem kihúzni-visszadugni. Pár éve cseréltem le egy Tenda gigabitesre, az is hibátlanul műxik (és bírja a hideget/meleget). Nem tudom a managed switchek mennyire stabilan működnek de az unamanged nekem nagyon bejött. Persze van hozzá kötve router is ami minden másért felel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134910) kabelmania27 válasza v.attis (#134901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól, hogy nem automata erősítők vannak még lehetne kisebb ingadozás, amikor a hálózat kiépült még docsis2-es modemek voltak, amelyek egy le és egy feltöltési csatornát használtak, így a feltöltésnél nagyobb volt a tűréshatár, illetve lehet messzebb vannak egymástól az erősítők mint a később tervezett hálózatnál.
Nincs gond a bekötéssel, mert két osztó után is elfogadhatóak az értékek amennyiben a bejövő jelerősség rendben van, nálad a külső hálózattal van gond, ezért változnak ennyit az értékek. Azért jobb ha átrakod a csillapítót a modem mögé mert átkötés közben is lehet nézni a tévé adásokat. Ha bent van a csillapító napsütésben nagyobb eséllyel leeshet a modem a hálózatról mert a csillapító miatt nagyobb teljesítménnyel ad a modem, ha nincs bent akkor nagyobb valószínűséggel legalább egy feltöltési csatorna megmarad így lesz internetkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#134911) zoli62


zoli62
addikt

Január óta nincs otthoni számla (Vodafone TV) Azt hittem, már megszüntek a számlázási hibák. Van, aki hasonló cipőben jár?

(#134912) boborján2 válasza D.Dani (#134904) üzenetére


boborján2
aktív tag

Szerintem ezen minden port gigabit.

Nem mondom hogy tudni kellene ezt wan-lan is, de a 130 nagyon sovány.

Ez egy olyan sebesség kb. ,mint ha a hw nat ki lenne kapcsolva, igy a cpu nem bírja.

Persze lehet tévedek , és ez valóban (csak) ennyit tud.
Eseteleg nézd meg a hw nat opciót vagy egy frissebb firmware-t, hátha segít....

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#134913) wwenigma válasza boborján2 (#134912) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyári szoftverrel az a teteje amit mért a kolléga
Volt nekem ilyen routerem 10 éve, én is ennyit mértem, 1043ND topikban ott van. 🙂 Már nem emlékszem milyen OpenWRT mókolás van rá de picivel többet ki lehet facsarni belőle.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.