Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134401) pjen válasza Sword (#134400) üzenetére


pjen
félisten

A voda Tv.szerintem messze a legjobb. Van Digim és volt Yettelem. Szomszédban van T. Össze tudom hasonlítani, persze ez csak az én lakóhelyemre vonatkozik. A DIGI optikai netje nálam ver mindent, aztan a voda jön. Yettelhez egy lyukban lakom.

(#134402) mcll válasza pjen (#134399) üzenetére


mcll
senior tag

Bár az ritka hogy ugyanannak a személynek hűsége lenne a Vodára és a Digire is, de lesz erre is megoldás. Amúgy meg bár idén elkezdik az átállást, de ez nem lesz gyors, szerintem a legtöbb helyen bő egy év múlva valósul ez meg.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134403) pjen válasza mcll (#134402) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsi leszek valami hibrid lehetőségre. DIGI net+voda tv.

(#134404) Intruder2k5 válasza pjen (#134399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel ugyanaz a cég lesz, ez semmiben nem lesz akadály. Anno az Invitel felvásárlása után a DIGI is eltekintett az élő, határozott idejű Inviteles szerződésekről, simán lehetett átszerződni DIGI-re, ahol erre adottak voltak a technikai feltételek, tehát a DIGI saját hálózat.

Nem hiszem, hogy hosszú távon párhuzamosan működtetnék a két infrastruktúrát, tehát hibrid rendszerben ne nagyon reménykedj. Szerintem ahol van optika, ott csak azt fogják megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#134405) pjen válasza Intruder2k5 (#134404) üzenetére


pjen
félisten

Az ÚR szóljon Belőled. Sajnos mióta 4Ig van bármit el tudok képzelni. :)

(#134406) mcll válasza pjen (#134403) üzenetére


mcll
senior tag

Nem hibrid rendszer lesz, azaz se nem Digi se nem Voda nem lesz. One lesz, One net és One TV.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134407) pjen válasza mcll (#134406) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben, de az one örökölheti a Digi tv t es a vodától a netet vagy fordítva. Esetleg ahol van DIGI optika ott átnevezik a Digi rendszert és meg van oldva, gondolom az a legolcsób megoldás, csak a kódolást kell megoldani.

(#134408) garga01 válasza pjen (#134407) üzenetére


garga01
senior tag

Nem így működik, hogy csak úgy örökölget össze-vissza egy hálózat.
mcll leírta már mi lesz, kár ezt ragozni meg tippelgetni. Úgyis úgy lesz, ahogy megálmodják a központban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134409) pjen válasza garga01 (#134408) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sem Ő sem mi nem tudjuk,hogy mi lesz. Tippelgetni pedig mért ne lehetne. A tegnapi szerelő azt mondta nyáron egyesülnek és IPTV lesz+ APP. Nem sokkal előtte a DIGI szerelő mikor bozta a WIFI 6 os ONT, még azt mondta senki nem tud semmit, meglátjuk.

(#134410) garga01 válasza pjen (#134409) üzenetére


garga01
senior tag

Lehet tippelni, csak unalmas már, hogy 2 hetente erről szól a topik :D
A hsz-ei alapján ő kicsit közelebb van a tűzhöz, csak alaposan olvasni sem árt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134411) pjen válasza garga01 (#134410) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy közelebb van a tűzhöz, de nem mond semmit. Azt mindenki tudja, bogy előbb- utóbb ONE lesz, de, hogy ez,hogy fog létre jönni az a kérdés.

(#134412) mcll válasza pjen (#134411) üzenetére


mcll
senior tag

Már leírtam mi várható. Röviden, amint a One elindul, felejtsd el a Digit és a Vodát, közük nem lesz hozzá, csak annyi hogy azon a kábelen fog ez is jönni. Kb olyan mintha most berendelnél egy új szolgáltatód a lakásodba. Többet nem mondhatok.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134413) pjen válasza mcll (#134412) üzenetére


pjen
félisten

:) Ezt szerintem mindenki tudja. Viszont, azt kéne tudni miből áll össze az ONE. Van DIGI Tv és net+ van Voda tv és net. Ebből a 4 ből fognak összegyúrni egy ONE szolgáltatást. Nem hiszem, hogy komplett kidobnak mindent és vadi új rendszer lesz.

[ Szerkesztve ]

(#134414) jovás válasza pjen (#134413) üzenetére


jovás
aktív tag

Már nemrég leírták, ahol DIGI optika van, az marad, + iptv lesz, az viszont mindenhol. Legalább is én így értelmeztem. :F

(#134415) pjen válasza jovás (#134414) üzenetére


pjen
félisten

Nekem meg azt mondta tegnap a szerelő, hogy lesz app is. Van itt fórum társ aki a kártyában is bízik. Akkor én, hogy is értelmezzem? De nem is ez a lényeg ahol digi optika van, az is marad, ez tiszta, de mi fog jönni azon az optikán, a voda minőség vagy a lebutított digi?

(#134416) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mobilnet szempontjából Anglia ugyanaz mint EU, ugyanúgy le tudom forgalmazni nincs különbség ugye? :R

[ Szerkesztve ]

(#134417) jotzo01 válasza bigdady (#134416) üzenetére


jotzo01
tag

Voda (és Telekom) biztos, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#134418) tomp válasza bigdady (#134416) üzenetére


tomp
félisten

Yettel szerint az Egyesült Királyság az 1-es roaming zónában van azaz EU.
" Adatroaming díja: Belföldi adatforgalmazási díj"

(#134419) arfer válasza jovás (#134414) üzenetére


arfer
aktív tag

Ha IPTV lesz, mondom is le egyből! Herótom van a set-top boxtól, plusz távirányítótól, plusz kábelektől, miközben ott van a TV-ben a jó kis tuner...

(#134420) Intruder2k5 válasza arfer (#134419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A tunerre szinte biztos, hogy nem lesz szükséged, a DVB-C-t sajnos nagy valószínűséggel kukázzák! De esetleg lehet alkalmazás AndroidTV-re, bár ez még mindig csak találgatás.

(#134421) cocka válasza mcll (#134397) üzenetére


cocka
veterán

Milyen kártyás rendszerről beszélsz? A VTV boxnak se smartkártya, se CI+ modulos kártya nem kell. És ugyanúgy nagra.

(#134422) kabelmania27 válasza cocka (#134421) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Médiacard esetén a modulban van kártya illetve a UPC-s boxoknál szükség volt kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#134423) pjen válasza Intruder2k5 (#134420) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg, ha lesz kártya még jó lehet a tuner.

(#134424) fsdb válasza BaLee (#134395) üzenetére


fsdb
aktív tag

Köszi, neked is, meg Ledgerinek is. Ahogy olvasom, nyártól változni fog minden is. Meglátjuk mi lesz. Itt optika van, majd keresnek valamit jóféle puma chipsetes ont-ot , a hgw helyett. ;] Legfeljebb ott a T szemben az oszlopon.

[ Szerkesztve ]

(#134425) mcll válasza cocka (#134421) üzenetére


mcll
senior tag

Olvasd el még egyszer amit ott írtam. Pont hogy nem beszéltem kártyás rendszerről. Illetve olvasd el a cikket amit linkeltem. A Nagra az nem feltétlen csak a már ismert nagra kódolási rendszert, kártyát jelenti.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134426) pjen


pjen
félisten

Az ATV HD adását nézem koaxos területen. Megnéztem a tulajdonságokat. Azt írja internetes csatorna 6 mega. A voda is tömörìt rendesen.

(#134427) NoOne1976 válasza pjen (#134415) üzenetére


NoOne1976
őstag

Miért jönne Vodafone vagy Digi minőség? Addigra már One lesz. Valószínűleg új minőséggel. Ami lehet jobb, rosszabb.

(#134428) pjen válasza NoOne1976 (#134427) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiazem, hogy mindent kidobnak.

(#134429) gduck válasza pjen (#134413) üzenetére


gduck
addikt

Hajaj... Már RÉGES RÉGEN tudjuk... Aki többre kíváncsi, az itt nézelődhet ;) [link]

"Nem hiszem, hogy mindent kidobnak."

Miért is? A Voda rendszerét nem használhatják tovább, a Digi DVB-C rendszert meg nem fogják párhuzamosan üzemeltetni huzamosabb ideig. Egyszerűen belátható, pénzügyi döntés ;)

[ Szerkesztve ]

(#134430) cocka válasza kabelmania27 (#134422) üzenetére


cocka
veterán

Tudom. De ez hogy jön ide? Az ő hozzászólásánál se értettem, hogy mi köze a Nagrának a kártyákhoz. VTV boxnál nincs semmilyen kártya ugye.

Amúgy ez a CI+ modul mindig is ilyen pótmegoldásnak tűnt nekem. Ha 1-2 hétig nem TV-zek, akkor várhatok órákat mire magához tér? (Hát akinek van ehhez türelme, az csak várjon!)

Ezzel szemben a kártyás box is azonnal képes az összes adót behozni, ahogy a VTV box is.

(#134431) cocka válasza gduck (#134429) üzenetére


cocka
veterán

a Digi DVB-C rendszert

Az nekem csak valami pszeudo-DVB-C "rendszernek" tűnik.

Hát az mi, hogy bejön az optika a lakásba az ONT-ig, majd az ONT-ból jön egy ormótlan koaxdarab a TV-ig? Ennyi erővel etherneten is továbbítódhatna a TV-be közvetlenül, vagy ha nincs ethernet portja, egy boxba.

(#134432) Toth_Jani válasza pjen (#134426) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Youtube egy FHD videót 3 megával ad, aki prémium tag az választhatja a prémium minőséget ami 6 mega.
Vagyis vagy a Voda ad prémium minőségben, vagy a Youtube veri át az embereket és a plusz pénzért csak sz.rt ad. De tényleg látszik a minőség a két bitráta között.

(#134433) gduck válasza cocka (#134431) üzenetére


gduck
addikt

Digi rendszere miért rossz? Optikát át kell alakítani valahogy koaxra a DVB-C miatt. Szerintem ez egy modern rendszer, csak hát ma már mindenki az IP felé menetel. :)

Az One meg ilyen lesz:
Bejön a lakásba az optika vagy koax -> szolgáltatói router/ONT -> UTP kábel -> Androidos box -> HDMI kábel -> TV

[ Szerkesztve ]

(#134434) cocka válasza gduck (#134433) üzenetére


cocka
veterán

Optikát át kell alakítani valahogy koaxra a DVB-C miatt.

Ott kezdődik, hogy nem kell DVB-C. És akkor az optikát át kell alakítani ethernetre. Így működik az én VTV boxom is, azzal a különbséggel, hogy optika helyett koaxról kapja a netet. De teszteltük, digi optikával is megy.

Bejön a lakásba az optika vagy koax -> szolgáltatói router/ONT -> UTP kábel -> Androidos box -> HDMI kábel -> TV

Sokban nem különbözik az én verzióm sem:

Bejön a lakásba a koax -> bemegy a modembe -> onnan a routerbe -> onnan meg wifin átlövöm egy access pointnak, ami UTP kábelen csatlakozik a VTV boxhoz. VTV boxba HDMI kábel -> TV.

Az access point nyilván kihagyható, ha van idegzeted 10 méter UTP kábelt kerülgetni feleslegesen.

(#134435) gduck válasza cocka (#134434) üzenetére


gduck
addikt

"Ott kezdődik, hogy nem kell DVB-C"

Hát nálam 11 éve kezdte a Digi optika és DVB-C a pályafutását :) Éppen arról szól a diskurzus, hogy nagy valószínűség szerint majd megy a kukába :U

"Sokban nem különbözik az én verzióm sem:"

Ez maszek verzió, a másik meg szolgáltatói lesz. :P

[ Szerkesztve ]

(#134436) cocka válasza gduck (#134435) üzenetére


cocka
veterán

Akkor most már kezdem érteni, hogy miért szarabb a digis DVB-C adás minősége a vodás DVB-C-jéhez képest. Mert a diginél egy netes adást konvertálnak digitális kábeles jellé, szóval nekem ez nem tűnik valódi DVB-C-nek. Míg a UPC-nél eleve a koax jön be.

De megértem, hogy miért ragaszkodnak sokan a DVB-C-hez. Én más szolgáltatók adásminőségét nem tudom a vodás DVB-C minőségéhez hasonlítani, de az tisztán látszik, hogy a netes vodás adás picit "szaggat" a DVB-C-hez képest.

DVB-C: teljesen folyamatosnak tűnik a mozgás, de ez persze nem tűnik fel, csak azután hogy a netes adásról visszatérsz a DVB-C-sre.

netes: Olyan mintha minden 4. vagy 5. képkockát eldobná, alig lehet észrevenni, de DVB-C után azonnal érzékelhető.

(#134437) mcll válasza cocka (#134436) üzenetére


mcll
senior tag

Ettől nem szarabb a DVB-C adás hogy optikán jön be a jel és konvertálódik Koax-ra Jó ideje van Digim és Vodám is párhuzamosan. Korábban, mielőtt a 4iG megvette a Digit, a kép/hang minősége az egyik legjobb volt a piacon, vert kb mindenkit. Mióta 4iG megvette azóta megy lefele a lejtőn, kidobták a szakértő technikusokat, most olyanok dolgoznak a központban akiknek halvány sejtésük sincs hogy működik a rendszer, és borzalmasan lebutították a minőséget, a sávszélesség csökkentése érdekében. Tehát magával a technológiával semmi probléma nincs, a DVB-C területen modern, és jó, csak tudni kellene jól beállítani is.
A Diginél amúgy meg nem a netes adást "konvertálják", az még xarabb.
Megjegyzem a DVB-C jelfolyam is digitális jelfolyam, ezen nincs mit konvertálgatni, így kb mindegy hogy az adathordozó koax, optika, vagy akár UTP.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134438) garga01 válasza cocka (#134436) üzenetére


garga01
senior tag

"Mert a diginél egy netes adást konvertálnak digitális kábeles jellé, szóval nekem ez nem tűnik valódi DVB-C-nek. Míg a UPC-nél eleve a koax jön be."

Alapvetően téves az elgondolásod. A Diginél a kábeltv (DVB-C) RF overlay-en jön optikán, azaz teljesen független az internettől és egy deka sávszélességet nem vesz el tőle. Bővebben lásd itt (RF Overlay fejezet). Amíg a 4iG nem vette meg, nem is voltak agyontömörítve a csatornák, kiváló minőségben jött minden. Sőt, ha lekapcsolták volna (mert még az is van 20-30) az analóg csatornákat, jöhetett volna még pár digitális mux helyettük, akár plusz fizetős csomag is. Majd a nagy összefonódás után kezdték lecsökkenteni a tv sávszélességét, elvileg vmi spórolás van így a fejálommásokra való lejuttatásban, meg ugyanazt a tömörített képet kapja aki opikán van, meg aki réz xDSL-en kapja az IPTV-t.
Ez megint csak spórolás és az efik nettó sz*patása, semmi más. Akár lehetne 4K csatornát is tolni többet is DVB-C-n.

Egyébként a CI+ modul is működhetne akár 1 vagy 2 hónapig is (sőt akár 1 évig is), mire kell neki a frissítés, csak persze a drága szolgáltató ezt is 1 hétre lőtte be.

Személy szerint amúgy hatalmas baromságnak tartom ezt a box-os módit, úgy hogy amúgy mindig volt és most is van saját műholdvevőm. Csak a különbség az, hogy az nem fagy le, nem vesz ki belőle a szolgáltató saját kedve szerint funkciókat és azt veszek fel és nézek vissza amit akarok. Megveszi az ember a smart tv-t, tud felvenni visszatekerni mindent is 1 távval, majd rádugod a boxot és le van butítva kb. monitornak. Holott ott a tuner benne, mindent is tudna vele. Nemrég vettem egy új LG smart tv-t, DVB-C és a műholdas antenna is rá van kötve, 4K adást is veszi műholdról zökkenőmentesen, felvenni is tud. A szolgáltató féle smart funkciókból meg szerintem sokan nem kérnek, mert lásd ott a Telekom tv, mindenféle app-al, de már a legtöbb tv is tudja mindezt, ha meg nem akkor vesz legfeljebb a user egy Chromecast-ot vagy hasonlót ami jól használható is. A szolgáltatók ezzel a smart-osított IPTV-vel lemaradtak egy 10 évet :D
De leginkább a választáson van a hangsúly, én döntöm-e el akarom-e, kérek-e plusz fogyasztót, plusz távirányítót, stb..
Bocs a hosszú OFF-ért :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134439) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Én értem, hogy a szolgáltató miért szereti a saját boxot. Persze, attól még én se örülök neki, nem véletlenül van CI kártya (is) a tv-ben.
1. Saját a rendszer. Ha valami nem megy, kisebb az esélye a user errornak. Miért tűnt el egy csatorna, hogyan hangoljam újra stb. Megmondják Irénke néninek, hogy lépjen oda, indítsa újra és kész. Ha meg Irénke néni saját eszközén nézné, azt se tudná, mit hozott neki az unokája.
2. Saját eszköz esetén teljesen limitálni lehet a vételi pontokat. Újabb eszközért plusz pénzt lehet kérni. Az elmúlt 7 évben 42 ezer Ft-ot fizettem ki a Kaon boxért is. Nyilván nem ennyibe volt anno a Upc-nek. Tehát ez is bevételi forrás.
Ha lenne tvs app, feltenném minden vételi helyre és még az se zavarna, ha csak egy helyről lehetne nézni egyszerre. Most ehhez az eszközt kell hordozni, ki-be dugogatni.

Szerintem a mai világban bármilyen technológián tudnak jó minőségű szolgáltatást biztosítani. Leginkább a szándék a kérdéses. Lásd streaming. Ugyanaz az app, ugyanaz a forrás, de különböző kép- és hangminőség előfizetési csomagtól függően. Arról nem beszélve, hogy több forrásból olvastam, hogy ugyanaz a streaming szolgáltató ugyanabban a csomagban ugyanazon filmet sem ugyanolyan bitrátával adja. Melyik régióban mi az elvárt szint.

Sajnos abból kiindulva, hogy a Digi átvétele után romlott a tv adás minősége, én tartok attól, hogy költség hatékony szolgáltatás nyújtása lesz a cél és nem egy prémium szolgáltató akar lenni a One. Ettől persze simán előfordulhat, hogy lesznek jó megoldásai, hogy valami jobb/logikusabb lesz, mint ahogy most van. Elég visszagondolni arra, hogy annó ingyen wifi, email szolgáltatás stb. is járt, ami a tulajdonos váltásokkal szépen eltünt. Ugyanakkor hányszor volt arról szó, hogy más piacon több tuneres box is van, vagy tv app stb.

(#134440) Toth_Jani válasza NoOne1976 (#134439) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Saját rendszer, user error.
Nekem az HBO max csomagom van, amit a CI kártya miatt Androidos tévén a hivatalos alkalmazással nézek.
Vajon kiküldik a szerelőt ha azt mondom nem tudok belépni az alkalmazásba, vagy azt mondják nézzem a 3 sugárzott csatornát??

(#134441) jovás válasza mcll (#134437) üzenetére


jovás
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek veled. 4iG előtt a DIGI volt minőségben a piacvezető szolgáltató, azóta meg mint a vízbe dobott kalapács, úgy süllyed a minőség. A TV adás az minősíthetetlen, és most már a netre is egyre több panasz van. :(((

(#134442) Tomix24 válasza Toth_Jani (#134440) üzenetére


Tomix24
addikt

Ingyenes csip-csup hbo kupon-ra ne várd hogy kimennek ;) . Ha az élő adásos fizetett csatornáid nem jönnek be, és telefonon nem tudják megoldani, akkor kiküldenek rá technikust. HBO support van : [link]

[ Szerkesztve ]

(#134443) garga01 válasza Toth_Jani (#134440) üzenetére


garga01
senior tag

" CI kártya miatt Androidos tévén a hivatalos alkalmazással nézek."
CI modul a neve. A kártya a vékony bankkártya méretű cucc, csak már sok modulba nem kell külön, ún. cardless modulok vannak.

Én ezt nem értem amúgy, ha appot használsz, minek a CI modul? A modul a lineáris DVB-C-n jövő jel dekódolásához kell. Ha meg appon nézel vmit, ott usernévvel lépsz be gondolom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134444) pjen válasza garga01 (#134443) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom a többi csatornához kell a modul. A MAX ot nézi app ból.

[ Szerkesztve ]

(#134445) cocka válasza mcll (#134437) üzenetére


cocka
veterán

DVB-C jelfolyam is digitális jelfolyam,

Állítottam ennek ellenkezőjét?

(#134446) Toth_Jani válasza garga01 (#134443) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az apphoz természetesen nem kell hiszen ott be lehet jelentkezni, a tévéhez viszont kell a kártya, de igy nincs boxom.
A másik meg az hogy az alkalmazás azért felbontásban erősen butított (kb: -20%) adatfolyamot kap, a Koax kábelhez képest. (Most a mókolt VTV alkalmazásról beszélek nem a HBO-ról.)
Az HBO még jó, hiszen 4K DolbyVision még 1 jó hónapig, utána gondolom a csomagban lévő max. FHD marad.

[ Szerkesztve ]

(#134447) cocka válasza garga01 (#134438) üzenetére


cocka
veterán

Alapvetően téves az elgondolásod

Sejtettem, hogy kapok a pofámba egy kis vitriolt.

persze a drága szolgáltató ezt is 1 hétre lőtte be.

De aranyos.

a szolgáltató saját kedve szerint funkciókat és azt veszek fel és nézek vissza amit akarok.

Nekem nincs műholdvevőm, meg szerintem kifejezetten idegesítene mondjuk az erkélyen vmi parabolaantenna, de szerencsére én is fel tudom venni, amit akarok.

Megveszi az ember a smart tv-t, tud felvenni visszatekerni mindent is 1 távval, majd rádugod a boxot és le van butítva kb. monitornak.

Ebből a szempontból nem is volt rossz választás egy LED TV-monitor. :D Nyilván kicsi, de ez csak a feliratok (mármint nemcsak a klasszikus feliratok, hanem bármilyen írás) olvasásában zavar. Mert a kép mérete még OK, de a feliratok kicsik. Azért meg a faxnak vegyek 4K TV-t, hogy el tudjam olvasni a feliratot, mert a kép mellette meg mozivászon méretű? :D

(#134448) cocka válasza NoOne1976 (#134439) üzenetére


cocka
veterán

Ha valami nem megy, kisebb az esélye a user errornak.

Egy olyan szolgáltatónál, ahol a csillagos eget is a pofádba hazudják, csak hogy meggyőzzenek róla, hogy miattad van a hiba?
És nemcsak szóban hazudnak, hanem a box is folyamatosan hazudik... akarom mondani kedveskedik a válogatott hibaüzeneteivel. Nincs alkalom, hogy ne dobna fel valami random baromságot!

Újabb eszközért plusz pénzt lehet kérni.

De csak akkor, ha ügyesen bekódolják előtte a csatornák 90%-át, nehogy már valami random 3rd party set-top boxon nézni tudd.

(#134449) mcll válasza cocka (#134445) üzenetére


mcll
senior tag

Mivel ezt írtad: "Mert a diginél egy netes adást konvertálnak digitális kábeles jellé"
Erre írtam hogy a digitális jelfolyamot nem konvertálgatják semerre, csak "ráültetik" egy hordozóra, ergo a minősége ettől nem változik. A minőség romlás okát pedig már leírtam.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134450) pjen válasza garga01 (#134438) üzenetére


pjen
félisten

Pedig egy CI modul és egy box meglepően sokoldalú tud lenni, ha egy Tv hez kapcsolódnak. Főleg, hogy az új Lg Tv m gond nélkül kezeli a voda boxot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.