Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113152) Menotti válasza betyarr (#113088) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nyilván nem sikerült a központban az egyik kártyát normálisan beaktiválni.Természetesen a 1270-nek meg kellene tudni oldani,de álltalában nem tudják(tisztelet a kivételnek)
Ha nem tudják elindítani ,nyilván szerelőt fognak küldeni,aki pár perc telefonálgatás után elindíttatja a központtal

(#113153) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Nektek működik a voda tv app droidon?
Az app megy, csak semmilyen csatornát nem játszik le tegnap óta semmilyen készüléken, amin eddig működött.
Köszi

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#113154) tomp válasza Csabex (#113149) üzenetére


tomp
félisten

Ezért is mellékeltek a dobozban távtartót amit oda a csavar helyre kell berakni és akkor pont a láb adta távolságban lesz a felső rész is.

(#113155) pjen válasza Ádyka (#113153) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy, Samsung A72.

(#113156) MarduK666


MarduK666
csendes tag

Udv,
szeretnem a segitsegeteket kerni.
Par hete koltoztem es 500as Vodafone netet kottettem, CH7465VF modemet kaptam.
Elso sorban routerrel hasznalom, de direktbe, a modem wifi-jen is ugyan az a problemam.
Sajna nehezen reprodukalhato, de gyakran kapok csatlakozasi hibakat. Bongeszoben ez connection timeout es address unreachable hibakban nyilvanul meg, vagy csak egy orokkevalosagig tart mire betolti az oldalt. Erdekes modon foleg az authentikacios/login oldalaknal a legszembetunobb. De pl jatekoknal is, ahol bekell jelentkezni, vagy ellenorzi h van e uj patch/verzio, megesik hogy 10 percig kell ujra probalkoznom mire sikerrel jar.
Viszont van hogy nincs vele semmi gond, tobbszor egymas utan probalva sem(altalaban azutan h vegre sikeres volt). Ironikus h legutoljara vodafone-os szamlat akartam befizetni es a vegen mar mobilnetet kellett megosztanom, mert nem tudtam belepni.

Router/modem beallitasoknal mar a tudasom vegehez ertem, a logokban pedig nem talalok semmit, vagy nem ertem amit latok.

Ugyfelszolgalathoz nem akarok meg menni, mert egyreszt nehezen tudnam elmagyarazni a problemamat, illetve nemtudom stabilan reprodukalni.

Valami otlet h mit tudnek meg kiprobalni, vagy van e valami amivel mar telefonalhatok a szolgaltatohoz?
Elore is koszonom!

Udv,
Z

Don't know, don't care...

(#113157) cocka válasza Csabi1984 (#113142) üzenetére


cocka
veterán

Ja tényleg ha feltételezzük, hogy bika routered van, azt kihagytam a szórásból, hogy még ha jó is a wifi vevő a tévédben és bírná a sebességet, a procija lehet szűk keresztmetszet.

A kínai nagy falas tesztvideó csak 45 megabites, de valami speckó h265-ös cucc mkv-ba csomagolva, szóval ott is kell a bikagép a folyamatos lejátszáshoz vagy a VP9 4k-hoz se árt.

(#113158) cocka válasza #72445440 (#113151) üzenetére


cocka
veterán

De sajnos ennek ellenére valahogy nem igazán van használatban ilyen célra ez a technológia :/

Miután feltehetően a forrás- és a céleszköznek is támogatnia kéne az Ethernet over HDMI protokollt. Ez meg nagyon sok esetben nincs meg. Még jó, hogy nincs használatban.

(#113159) MarduK666 válasza MarduK666 (#113156) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Nemtudom ez jo/rossz, szamit/nem szamit, 3 ora uptime utan, a modem Downstream adatainal, a 24 channelnel a Pre RS Errors szam atlagosan 382millional van, a Post RS Errors pedig a 31db - 37000db kozotti tartomanyban elosztva a csatornak kozott.

[ Szerkesztve ]

Don't know, don't care...

(#113160) Ricsi141


Ricsi141
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy UPC-s szolgáltatásunk van és a vezetékes telefonhoz vettünk üzenetrögzítőt. Annyi a probléma hogy nem vesz fel üzenetet, csak a telefon csörög.
Ötletem sincs hogy mit lehetne tenni ez ügyben.

Előre is köszönöm a válaszokat! :))

(#113161) jeni válasza Ricsi141 (#113160) üzenetére


jeni
félisten

milyen márka?
még forgalmaznak telefon nélküli üzenet rögzítőt?
milyen módra van állítva?
hang alapú?
azon kell lenni valami kapcsolónak is, azzal próbálj valamit állítani.
nekem is van üzenetrögzítős telefonom de az enyém digitális és egybe épített.

ja és a hangpostát ha van azon akkor kapcsoltasd ki a Vodafonnál (UPC).

(#113162) betyarr


betyarr
veterán

erről beszélek.egész nap ilyeneket kapok.vagy századjára sikerül csak sokszor mérni vezetéken és wifin is :W
mit lehet ezzel kezdeni?

(#113163) gduck válasza pjen (#113131) üzenetére


gduck
addikt

Havi 10GB? Akkor meg van bocsájtva a Wifi hálózatod torrenttel való terhelése :DDD :R

(#113164) gduck válasza Ricsi141 (#113160) üzenetére


gduck
addikt

Az üzenetrögzítőnél be kell állítani, hogy hányadik csörgetés után vegye fel a telefont. Ez be van állítva?

(#113165) Csabex válasza tomp (#113154) üzenetére


Csabex
őstag

Valami nem klappol... Ha a felső rész is a láb adta távolságban van, akkor hogyan rögzíted a falra??? Én nem kaptam dobozt, nekem kézben hozták semmi nélkül :DDD Nem is akarom rögzíteni falra, csak most már a végére járnék, mert szerintem nem lehet rögzíteni...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#113166) tomp válasza Csabex (#113165) üzenetére


tomp
félisten

Na rosszul mondtam. A távtartót a csavarra kell rárakni.

A papír másik oldala: kép

(#113167) Csabex válasza tomp (#113166) üzenetére


Csabex
őstag

Jaaa, na így már érthető, köszönöm :) Azért elég furi megoldás ez :DDD Értem én, hogy kell szellőznie, na de akkor is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#113168) Pharaoh válasza g_g_g (#113009) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

A box távirányítója a tv hangerejet is tudja vezérelni, ha összehanflgolom őket, vagy csak be ki kapcsolni lehet?

(#113169) Apaxp válasza Pharaoh (#113168) üzenetére


Apaxp
senior tag

Csak azt tudja. Ha párosítod, akkor a box max hangerőre áll és a tv hangerejét tudod a távval állítani. Legalábbis nálam samsung tv-vel így működik.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#113170) vigyory71


vigyory71
tag

Nnna... elvileg ma felhívtak, hogy akkor ideje lesz lecserélni a Cisco boxomat, mert szerintük január 10. után megszűnik a felvétel, EPG stb. lehetősége.
Végül is nem olyan rossz ajánlatot kaptam hozzá, 12 havi hűség hosszabbítással (ami márciusig lett volna rajta eredetileg)
HD TV Plus 3.500,-
Filmbox Pro 900,-
Mediabox 0,-
HBO MaxPack 1.990,-
Internet L (500/22) 2.090,-
ePack kedvezmény -1.000,-
Telefon L 2.000,-
CI+ kártya 500,-

Ha minden igaz, akkor ez így 9.980,-jmf (Jó Magyar Forint) havonta. Vagyis 70 pénzzel több, mint amit eddig fizettem, pont ugyanezért Cisco box mellett. Bár már határozottan kacsingattam a T felé, Digi felé, de így most szerintem rápróbálok, hogy hogyan lesz az új box mellett, mennyire van élet a Cisco után.
Az ügyfélszolgálatos hölgy szerint 8-10 napon belül Posta futár hozza a boxot, én fogom beüzemelni. Ha meggondolom magam, akkor ugye él a 14 nap, stb. stb. Kíváncsian várom.

(#113171) betyarr válasza vigyory71 (#113170) üzenetére


betyarr
veterán

Bár már határozottan kacsingattam a T felé, Digi felé, de így most szerintem rápróbálok, hogy hogyan lesz az új box mellett, mennyire van élet a Cisco után.

óóó,bár lenne digi,ahová most költöztem...egy pillanatig sem gondolkodnék.

(#113172) vigyory71 válasza betyarr (#113171) üzenetére


vigyory71
tag

A Digi érdekes módon elég kétséges nálam. A Digi oldalán az elérhető szolgáltatások részen keresve, az utcánkban minden házszámra elérhető a Digi szolgáltatása, kivéve a mienkre. Az egyszerűen nem kiválasztható a listában. Mindenesetre nem most fogom megtudni, hogy ez csak elírás, vagy valami tényleges oka is van a dolognak. Egyelőre most maradok a Vodánál. Őszintén szólva kiszámolgattam hogy mennyi lenne a T-nél kb. ugyanez, a Diginél kb. ugyanez, és nagyjából hasonló összegnél lennék mint így a Vodával. (nyilván vannak eltérések, de nem kardinális többezres eltérések Net+TV(HBO stb)+telefon(ok))

(#113173) loulou válasza vigyory71 (#113170) üzenetére


loulou
kezdő

Én is Ciscóról váltottam Vodára, de az új box és a CI+ kártya által nyújtott helyi felvételi lehetőség majdnem hozza ugyanazokat a funkciókat. Sőt, a vodás visszanézővel ki is bővültek a lehetőségek. A Digi nekem túl mezeinek tűnik, legalább is ami a tévézést illeti, az optikai netben meg nem látok semmi csábítót, úgyhogy számomra is a Voda most az optimális választás.

(#113174) Inhouse válasza vigyory71 (#113172) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is a Digit várom, hónapokkal ezeleőtt behúzták az optikát az utcába, de az oldalukon még nem elérhető a mi utcánk. Pedig nyáron már 2 fickó jelszinteket ellenőrzött az oszlopokon és azt mondták, hogy most már csak hetek kérdése.
Viszont a Voda hűség le fog járni hamarosan... Mennyire durván emelkedik az összeg hűség nélkül? Ráadásul a net és TV nem egy hónapban jár le...

Üdv Inhouse

(#113175) kezo0 válasza Inhouse (#113174) üzenetére


kezo0
addikt

Hűség nélkül évente egy alkalommal emelhetnek árat, a mindenkori hivatalos infláció mértékével.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113176) Reorx


Reorx
tag

Szevasztok,

Mennyire ajánlanátok a voda vezetékes szolgáltatásait? 1 gigabites net miatt váltanék flip-ről ami telekom hálózatot használ és azt kell mondjam, hogy már lassan 4. éve használom és egyszer ment el a szolgáltatásuk. Vodánál mi a helyzet, megbízható?

(#113177) MiZo1990 válasza Reorx (#113176) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ez területfüggő.

(#113178) kabelmania27 válasza Reorx (#113176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Annak kellene utánanézni, hogy arrafelé saját vagy Telekom hálózaton keresztül szolgáltat-e a Vodafone.
Ha saját hálózaton szolgáltat ott a Vodafone annyi lesz a változás, hogy tévé szolgáltatásnál nem kötelező a box, kérhetsz médiacardot ha a tévében van mpeg4 dvb-c tuner és ci+ modulfogadó.

[ Szerkesztve ]

(#113179) Ricsi141 válasza jeni (#113161) üzenetére


Ricsi141
csendes tag

At&t 1740-es, mindent beállítottam amit lehetett, de nem sikerült még hogy megvalaszolja a hívást. :R :D
Hangpostát kikapcsoltuk már.

(#113180) pjen válasza Pharaoh (#113168) üzenetére


pjen
félisten

Nálam viszi a hangot is.Két samu és egy.Lg.

(#113182) kokii


kokii
tag

"A Vodafone TV alkalmazáshoz összesen négy eszközt tudsz csatlakoztatni, de
egyszerre maximum kettő eszközről tudsz párhuzamosan videolejátszást indítani."

A párhuzamos lejátszást még úgyahogy megértem, de az eszközszám kicsit nonsense, főleg, hogy a csodás "örökölt" előfizetéses oldalon lehet karban tartani az eszközöket.
Plusz ez a sok kijelzős kikötés meg hibakód. :W
Rip Horizon :O

(#113183) betyarr


betyarr
veterán

ma hívtam a vodát.nagyon gyorsan felvették (67 perc :U ).a ci kártyát sikerült elintézni,működik rendesen.kopkopkop.
említettem neki a netet is,hogy nem lehet mérni a sebességet,mert folyamatosan hibát dob,hogy nincs netkapcsolat.vagy századjára sikerül egyet mérni.azt javasolta,hogy reseteljem a voda csodaeszközét.megcsináltam,de még mindig ilyet dobál:

olvastam az összefoglalót.megnéztem az upstreamet és a downstreamet.ezek vannak benne:



ti mit láttok ebben?
ezeken a szakadásokon,speedtest hibákon vajon fog segíteni,ha bridge módba kérem a szolgáltatói eszközt és saját routert használok?vagy ne legyenek illúzióim :F

(#113184) pjen válasza kokii (#113182) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez nincs így nekem most is 6 van csatlakoztatva, ahogy tudom 10 et lehet és 3 helyen tudod nézni.

(#113185) kezo0 válasza pjen (#113184) üzenetére


kezo0
addikt

Az az érdekes, hogy a jelenleg hozzáférhető felhasználási feltételek (link) szerint ez van:

Apró szépséghiba, hogy e szerint a dokumentum szerint csak a boxon keresztül lehetséges az apphoz eszközt regisztrálni, tehát ez már jócskán elavult, de én nem találtam ennél frissebbet…

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113186) pjen válasza kezo0 (#113185) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztam a listámat, a két win es lapost nem listázza.Viszont nézni valóban csak kettőn tudom, bár a win es laposokat most nem túdtam kipróbálni. Valahol félre olvashattam ezt azt.

[ Szerkesztve ]

(#113187) Csabex


Csabex
őstag

Emberek csoda történt ! A mai napon hogy - hogy nem, kiszálltak a vonalhálózatis srácok és rámértek a házba bejövő erősítő jelszintjére és az IN oldalon minden érték klappolt, míg az OUT-nál már széthullott és beszakadt a jelszint, totál labilissá vált... Egy Motorola erősítő volt és első tippre őt cserélték, de ha a csere nem oldotta volna meg, akkor a 2 utcára lévő társasház pincéjében lévő nod-ot cserélték volna. A mi erősítőnkre még 2 másik társasház is rá van csatlakoztatva, de ez nem oszt vagy szoroz, ettől függetlenül nem kellett volna, hogy szétessen. Az új erősítőbe a régiből átdugdostak egy pár kis kés biztosítékot meg valami más kütyüket, aztán a műszerrel újra hangolták ami nagyon jól sikerült, mert most 2 ms-os ping mellett asztalin mérek 850 - 900 Mbps-t, amire soha nem volt példa korábban.
Miután életre kelt az erősítő és felállt a hálózat, akkor ők már a tabon látták, hogy szép sorban állnak be a modemek az előfizetőknél és többek között az enyémre is ránéztek amely makulátlan értékeket jelzett vissza, szóval valóban az erősítő adta meg magát.
Na de az, hogy egy ilyen művelethez hónapok kellenek és kötbér fizetés meg sok idegeskedés meg miegymás, hát ez nem semmi... Az is jó lenne, ha az üfsz. operátor is picit komolyabban venné az embert és elhinné a problémát mindamellett, hogy abban a pillanatban jók az értékek... Tuti vissza lehet nézni a modem értékeit, mert az egyik szerelő mutatta a pad-jén, hogy 2 hétre visszamenőleg is látszódtak a kuka értékek, de lehet egyes operátorok inkompetensek és meg sem találják azt a menüpontot amikor a hibabejelentés zajlik.
Szóval ha odateszik magukat, akkor nincsen gond velük, csak nem szabad annyiban hagyni ha tényleg baj van.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#113189) kabelmania27 válasza betyarr (#113183) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, modem üzemmódban általában stabilabb szokott lenni a modem.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#113190) domotorpeti


domotorpeti
csendes tag

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok, hogy más is belefutott-e már ebbe a hálózati problémába.
Egy Lenovo Y510P IdeaPad laptop az alany, Intel Centrino Wireless-N 2230 wifi modullal. Egy CBN coax-routert használunk itthon, Vodafone egyetlen opciója ide (coaxon jön a net is)
A következő a probléma:

- 2Ghz hálózatot látja és csatlakozik rá, de alvás vagy újraindítás után az esetek nagyobb részében már nem látja
- Más wifi-hálózatokat lát és csatlakozni is tud rájuk
- Más eszközök továbbra is látják a CBN routert és csatlakozni is tudnak rá
- Wifi ki-be, winsock reset, újraindítás, semmi nem segít
- Az egyetlen megoldás a CBN router újraindítása, onnantól ismét látja a Lenovo a hálózatot, a laptop következő alvásáig vagy újraindításáig.

Bárkinek bármi ötlete? Kezdek szétesni :))

[ Szerkesztve ]

Sic transit gloria mundi.

(#113191) LouiS22 válasza domotorpeti (#113190) üzenetére


LouiS22
veterán

Én első körben mennék a szolgáltatómhoz a német nyelvterületen (de ez szinte biztosan nem az ő problémájuk). A következő próbálkozásom pedig egy usb-s wifi stick lenne, vagy kicserélném a notiban az őskövület wifi kártyát (a laptopot nem mertem írni).

A legolcsóbb, leggyorsabb és szerelésmentes az usb-s wifi stick lesz. Sajátot letilt, usb-set defaultra állít, örül. Ha okos vagy, akkor kapásból kétsávosat veszel (nem tudom, hogy a modem/router támogatja-e - ha igen, akkor mindenképp ez a jó irány).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113192) domotorpeti válasza LouiS22 (#113191) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Köszönöm, lehet, hogy noticsere lesz a vége egyébként. :)
Sajnálnám, mert villámgyors és kiszolgál, mindent IS amire használom.
Érdekes, mert más routerekkel hibátlanul dolgozik együtt, ezzel az egy fajta VodásUPC-s routerrel van gondja. :)

Sic transit gloria mundi.

(#113193) Inhouse válasza kezo0 (#113175) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez biztos? Mert anno a T-nél közel duplája volt a hűség nélküli ár a hűség miatt kedvezményesnek. A tavalyi infláció alapján viselhető lenne, az idei már oda...ver...

Üdv Inhouse

(#113194) LouiS22 válasza domotorpeti (#113192) üzenetére


LouiS22
veterán

párezer forint egy usb-s wifi stick ;) És ami kimaradt: kérj a szolgáltatótól egy másik eszközt. Az ingyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113195) asdf_ válasza Inhouse (#113193) üzenetére


asdf_
veterán

Biztos, jogszabály írja elő, hogy mennyivel növekedhet hűség lejárta után. A hűség nélkli ár arra vonatkozik, ha valaki nem akar aláírni hűséget, vagy csak pl. fél évre kell neki a szolgáltatás. Meg persze egy lufi kamuár, hogy mennyire jobban megéri hűségben lenni ahhoz képest.

(#113196) snyper990 válasza #72445440 (#113181) üzenetére


snyper990
őstag

Tone/pulse üzemmód csak tárcsázásnál értelmezhető, olyat viszont üzenetrögzítők nem csinálnak...

[ Szerkesztve ]

(#113197) XFreedy válasza domotorpeti (#113192) üzenetére


XFreedy
tag

Ha a laptoppal alapvetően elégedett vagy, még megpróbálhatsz driverfrissítést, vagy ha legfrissebb van, esetleg downgradet is, ha ez nem segít, akkor egy újabb wifi kártya is megfontolandó lehet, jó eséllyel simán cserélhető a wifi kártya a laptopban, annyira nem is drágák.

Más téma:
macOS-en van valami megoldás böngészőből vodafone tv nézésre? (WT1809 hibakód)

[ Szerkesztve ]

(#113198) Tapló válasza Inhouse (#113174) üzenetére


Tapló
csendes tag

Minimálisan, nekem 2-300 Ft volt azt hiszem.

(#113199) woodworm válasza domotorpeti (#113192) üzenetére


woodworm
veterán

Első körben fix csatornára állítanám 1-11 között a 2,4 GHz-es wifit, előtte tájékozódva, hogy melyik van legkevésbé leterhelve a környéken. Másodikként pedig, ha eddig nem lett volna, kikapcsolnám a smart wifit, bármi is a neve a gyári felületen az új boxban.

(#113200) Tapló válasza Pharaoh (#113168) üzenetére


Tapló
csendes tag

Hangerő, ki-be kapcs, forrás váltás. Ezeket biztos tudja Samsungon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.