Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112551) Sinu válasza pjen (#112521) üzenetére


Sinu
senior tag

Panaszkodott rá, hogy nem tud normálisan megnézni egy filmet plexen, letöltés is lassú volt.
CB áramtalanítása megoldotta a problémát, már működik a saját router :)

No Future

(#112552) vargalex válasza cocka (#112548) üzenetére


vargalex
félisten

LG Magic Remote-val simán irányítom. 2020-as modell. Vodafone kiválasztható, mint gyártó.

Alex

(#112553) kezo0 válasza betyarr (#112549) üzenetére


kezo0
addikt

Telefonon kérhető, hogy tegyék át bridge-be, es ha az ügyintéző képben van, ez többnyire sikerül is. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112554) balazs1956 válasza Adams84 (#112547) üzenetére


balazs1956
senior tag

A upc-s modemre közvetlenül rákötve.

Az ipvl6-ról még sosem hallottam.
Talán a legközelebbi hibabejelentésnél nem a fogalmatlan tv-seket kérem, hanem egy netes ügyfélszolgát, mert olyan nincs, hogy a hardver egyszer jó, de az ötször gyorsabb neten, meg hibakóddal kiakad!

(#112555) gregory91 válasza balazs1956 (#112554) üzenetére


gregory91
senior tag

Kössél a routerre még egy routert és arra a gépet hátha(néha a hülye megoldás is lehet a jó). :D

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#112556) kmarci25 válasza gduck (#112550) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi neked és cocka-nak is. Apartmanban voltunk és ott volt ilyen eszköz. Végül megtaláltuk a kanapé mögött a távirányítót, de azzal sem működött. :DDD Nem is értem... Elemet is cseréltünk, de semmi. Úgyhogy inkább hagytuk, mert csak egy éjszaka volt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#112557) Adams84 válasza balazs1956 (#112554) üzenetére


Adams84
tag

Esetleg próbálj meg egy gyári visszaállítást a Vodafone modemen elvégezni.
Ha úgy sem jó, akkor szerintem kérj segítséget az ipv6 kikapcsolásában az ügyfélszolgálattól.

[ Szerkesztve ]

(#112558) qdak


qdak
addikt

vodafone tv wt1807 hibakód
Most komoly, hogy azért, mert VGA kábel megy a gyerkőc gépébe, nekik nem mindegy, min nézi a mesét ? :W :W

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#112559) gduck válasza qdak (#112558) üzenetére


gduck
addikt

Le kell védeni, nehogy a gyerek kalózkodjon! :W :W :W

Ha tudsz, cserélj kimenetet (HDMI, DVI), ha nem átalakítóval [link] megpróbálhatod. Nekem simán működik úgy is, viszont volt akinek meg nem...

#112544balazs1956:
Szerintem a Vostro-n fog menni gond nélkül, az otthoni hiba lehetett ideiglenes hiba is. Nem teljesen stabil még ez a szolgáltatás.
Asztali gépen, ha Windows friss, akkor esetleg még videokártya driver frissítéssel is megpróbálkozhatsz. Gondolom a Chrome az a legújabb.
Ezek szerint csak a Benq van a géphez kötve. Gondolom másik virtuális kijelződ sincs az eszközkezelőben.
TeamViewer szerintem csak akkor blokkolja, ha aktív kapcsolatot van. Valószínűleg ugyanúgy, mintha távoli asztali kapcsolatod lenne. Szerintem akkor is hibakódot kapnál.

Érdekes, jó lenne rájönni mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#112560) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok Ez Vodafone tv applikáció használata ingyenes, mint a nem működő horizon go.?Igen előfizető vagyok.....

[ Szerkesztve ]

(#112561) gduck válasza antal750 (#112560) üzenetére


gduck
addikt

Igen, MyVodafone oladalon létre tudsz hozni jelszót hozzá

(#112562) milcsi79


milcsi79
csendes tag

Sziasztok! A problémám az lenne, hogy kértem egy második CI+ kártyát a meglévő TV előfizetésünk mellé, és bárhogy is próbálom, nem jelennek meg a digitális TV csatornák (nincs hozzáférése ehhez a csatornához felirat). Csak az öt alapcsatorna jön be, miután lefutott a digitális csatornakeresés. Látszik egyébként az összes adás a digitális műsorfüzetben (mind a 115), de nincs hozzáférés. Két telefonos ügyeletem volt az ügyfélszolgálattal, az a tipikus áramtalanítsd, húzd ki a kártyát, dugd vissza a kártyát, küldök frissítést című mutatványok után is ugyanaz a helyzet. a TV CI+ kompatibilis természetesen, egy SONY BRAVIA KDL-40R450C. A TV látja a kártyát, kiírja az összes specifikácitó, jelerősség 100% ect... Egy érdekesség, hogy a Vodafone honlapja egy minimális PKG8.504 számú szoftververziót ír ehhez a készülékhez, de ehhez e készülékhez ilyen nincs! A Sony support oldala is azt írja, hogy ha a készülékem 8.061-esverza, vagy annál magasabb (jelenleg a 2016-os gyári van rajta v8.076-1000), akkor biza a legfrissebb van rajta. De nem hiszem, hogy ez lenne e probléma. Csütörtökön itt, a nagykanizsai Vodafone üzletben azt mondta az ügyintéző, hogy késhet a kártya aktiválása, pénteken ne is próbáljam, talán szombaton. A helyzet az, hogy se szombat este, sem pedig ma délelőtt nincs még mindig semmi. Lehetséges, hogy a mostani analóg lekapcsolások miatti megnövekedett ügyfélszám miatt csúsznak az aktiválással? E-mail jött péntek este egyébként, hogy a szolgáltatást "bekacsolták." Október 22-én jön elvileg a technikus. HA addig megoldódik valahogy a dolog, akkor persze lemondom a technikust. Volt valakinek közületek hasonló problémája? Üdv. Milán

(#112563) MadMancs válasza milcsi79 (#112562) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom legenda se vagy sem (több technikus állította) hogy 10-15 percig M2 kell hagyni TV mert akkor hamarabb aktiválja a rendszer. Egyébként 1270, hiibabejelentés, és technikust kérsz. 1 perc alatt megoldja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112564) milcsi79 válasza MadMancs (#112563) üzenetére


milcsi79
csendes tag

Elvileg 22-én pénteken jön a technikus. Most bekapcsoltam a TV-t, és otthagyom az M2/Petőfin 10-15 percet, hátha... :)

(#112565) antal750 válasza gduck (#112561) üzenetére


antal750
aktív tag

Köszönöm

(#112566) norbertoth


norbertoth
senior tag

Akinek Gigabites csomagja van, mik a tapasztalatai, érdemes aktiváltatni, megvan a sebesség átlagban gigabit közelben?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#112567) ates2 válasza norbertoth (#112566) üzenetére


ates2
senior tag

9.ker,nálam nincs,kanyarba se :D nagyon max 600, de akkor sokat mondtam,és azt se stabilan, csak össze vissza...

Másik lakásban ahol még "upc" volt ott 240-es nettel ott koppon ment 290-el bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#112568) ThaliLacus54


ThaliLacus54
csendes tag

Nálam ennyi Lan-on 500-as net. Szombathelyen

(#112569) MadMancs válasza milcsi79 (#112564) üzenetére


MadMancs
veterán

Reméljük beválik.
Mármint technikust telefonon értettem. Van egy háttercsoport telefonon is akik nem betanított droidok hanem értenek is valamit a dolgokhoz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112570) qdak válasza gduck (#112559) üzenetére


qdak
addikt

Mindjárt kutatok valami DVI kábelt, remélem a monitor tudja :U
Sima [link] DVI->VGA-val ma kezdett el vacakolni.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#112571) gduck válasza qdak (#112570) üzenetére


gduck
addikt

Ha van DVI kábel, akkor az valószínűleg jó lesz (ha nem túl régi a monitor, mint pl. az enyém)

DVI->VGA átalakítóból mindenképpen az aktív átalakító a biztos megoldás, olyan amilyet linkeltem ;)

(#112572) qdak válasza gduck (#112571) üzenetére


qdak
addikt

És nem, nem lett jó :(
Pedig jobb a gépe, mint nekem.
2/2 DVI monitor elvérzett :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#112574) gduck válasza #72445440 (#112573) üzenetére


gduck
addikt

"mert a tartalomszolgáltató azt mondja,"

Ettől azért bonyolultabb picit a dolog. Pl. a Digionline AKÁRMIN nézhető (persze lehet ez majd változni fog az új tulajnál), csak egy böngésző kell hozzá! Szóval nem a csatornán múlik a technikai megvalósítás!

[ Szerkesztve ]

(#112575) pjen válasza #72445440 (#112573) üzenetére


pjen
félisten

Ha a tartalom szolgáltató mondaná a DIGI nek is mondaná, de neki nem mond semmit, azt csinálsz amit akarsz. Ez a voda sara, mint ahogy csak 3 vételi helyet enged, olyan boxot ad amivel korlátozhatja a felvételt...Ez üzlet.

(#112576) Toth_Jani válasza pjen (#112575) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A DIGI esetében mintegy 130, a Telekom esetében közel 40 tévécsatorna érhető el egyes településeken díjfizetés nélkül, amiért az érintett cégek nem, vagy nem megfelelő védelemmel látták el a műsorok jelfolyamát. A műsorszolgáltatók évekre visszamenőleg kártérítést kérhetnek, amiért a csatornáik jogosulatlanul elérhetők voltak, ami jelentős elmaradt kábeldíj-bevételeket jelentett számukra. Dühös a többi kábelszolgáltató is, akik úgy érzik, a két nagy szolgáltató versenyelőnybe került hozzájuk képest az által, hogy megspórolták a kódoló berendezések árát, míg a kisebb szolgáltatókat folyamatosan ellenőriztetik.
Persze időközben ezt már elhallgatták, vagy folyamatban van a pereskedés, és köze volt hozzá a DIGI lehetséges állami felvásárlásának is.

[ Szerkesztve ]

(#112580) qdak válasza #72445440 (#112573) üzenetére


qdak
addikt

Nekem nem lenne baj, F1-et nézem, de az M4 Sport nézhető, online (szerintem jobb minőségben) nem is szoktam Vodátol nézni.

Szerintem, nem túl fair, ha ugyanannyit fizet 2 ügyfél, de csak a jobb módban élő család élvezheti a szolgáltatást teljes mértékben.
Ráadásul ha veszek/szerzek egy másik DVI-os monitort, mi a garancia, hogy menni fog vagy sem ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#112581) pjen válasza Toth_Jani (#112576) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. A DIGI vel az a gond, hogy csak internetes előfizu esetén is lehetett nézni a Tv t egy aránylag ólcsó és könnyen beszerezhető kütyü segítségével.Azért senki nem perli, hogy a hivatalos előfizetési díjért nézett Tv müsort akár 23 készüléken is tudod nézni.Rém egyyszerű megoldást talált, a digitális szolgáltatást csak a saját készülékén keresztül garantálja. Ebből hármat ad. Ha saját eszközzel nézed mossa kezeit. Pénzért javít, ha tud, ha nem tud így jártál.Viszont nálam is hibátlan akár 8 készüléken egyszerre is, amiből egy sem a digié.

(#112582) pjen válasza #72445440 (#112578) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon igazad van, ez üzlet, de akkor nem kell állandóan harmadik félre hivatkozni

(#112583) pjen válasza qdak (#112580) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted az fair, hogy abban az utcában ahol van DIGI a két másik szolg fele annyiért szolgáltat mint ahol nincs?Ez üzlet, nem kötelező őket választani.

(#112584) UnSkilleD válasza Gubek-Einste (#112536) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

[kép]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112585) gduck válasza #72445440 (#112579) üzenetére


gduck
addikt

Én meg ajánlom figyelmedbe a Digi ellen indított "hadjárat" és felvásárlása történet! ;)

És jó lenne ha értelmeznéd amit írtam: "Ettől azért bonyolultabb picit a dolog." NEM azt írtam, hogy nincs igazad, csak azt hogy sokkal összetettebb a dolog, nem csak a csatornán múlik!

#112580qdak: első körben próbáljad meg aktív átalakítóval ;)

[ Szerkesztve ]

(#112586) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Felhozta a UPC nekem ezt az 500-as net, max tv és korlátlan telefon csomagot 11790-ért. Közben kiderült, hogy a héten tett a T ide egy optikai kábelt a ház előtti oszlopra. Mik a tapasztalatok, ha köthető lesz a T-s optikai, akkor várható ennél jobb ár is a Vodafone-tól, vagy csak DIGI-s területre adnak jobb árat? Ahogy elnézem, kb. hasonló ár várható a T-nél, annyi, hogy náluk több a TV csatorna és aszem sokkal gyorsabb a feltöltés ugyanennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#112587) betyarr válasza pjen (#112581) üzenetére


betyarr
veterán

ööö,most akkor hogy van ez?meg lehet valahogy oldani,hogy 3-nál több készüléken tévézzünk?hogyan?

(#112588) pjen válasza betyarr (#112587) üzenetére


pjen
félisten

Meg lehet oldani bár nehézkes, én is négy Tv használom időnként, de az a Hsz a DIGI ről szól. Csak ellenpélda.

(#112589) kezo0 válasza milcsi79 (#112562) üzenetére


kezo0
addikt

A modult és a benne levő kártyát is látja, azonosítja a tévé? Mert ha csak a modult, akkor azt kéne megpróbálni, hogy kiveszed a modulból a kártyát, és megfordítva teszed vissza bele. UPC-s időkben gyakorta megesett, hogy úgy adták/küldték ki a mediacardot az ügyfélnek, hogy fordítva volt a modulban a kártya.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112590) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!
Még nincsen csodaboxom, s ezért kérdezem akiknek már van, hogy a Netflix gombal a Netflix es regisztráció is működik, vagy csak a Vodafone nál kötött?
Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112591) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Adott egy horizon beltéri egység. Ha hdmi kábellel tv-re csatlakoztatom minden rendben, kép is hang is. Ha ugyan azzal a hdmi kábellel egy avr-re csatlakoztatom akkor viszont nincs hang csak kép. Mi lehet a baj? Ha az erősitőre ugyan oda egy ps5 csatlakozok azzal is minden ok, és egy média boxal is. Csak a upc beltérivel nincs hang. Viszont ha tv-re csatlakoztatom akkor van hang a tv-én, vagyis elvileg a beltéri is jól van beállítva hisz hdmi-n megy ki a hang, hisz akkor a tv- én se lenne hang. Köszönöm a választ :R

(#112592) betyarr válasza pjen (#112588) üzenetére


betyarr
veterán

a digit tudom,hogy annyi felé osztom,amennyi felé akarom.
de én ezzel a vodával vagyok bajban.valszeg majd kellene a négy tv,de nem tom hogy oldjam meg,ezért lettem volna kíváncsi.

(#112593) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#112586) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van konkurencia és a 1270-es számon lemondás menüpontban elmondod, hogy szeretnéd lemondani, de ha ajánlana ügyfélmegtartó csomagot megfontolnád.

(#112594) pjen válasza betyarr (#112592) üzenetére


pjen
félisten

Én egy I5 ös kijelző nélküli lapos + HDMI kábel+ Tv egységen nézem negyediknek.VTV.

(#112595) Dzseno válasza tomp (#109455) üzenetére


Dzseno
tag

Erre találtál megoldást? Én nem találtam+, hogy hol lehet törölni a készüklékeket :F

(#112596) milcsi79 válasza kezo0 (#112589) üzenetére


milcsi79
csendes tag

Szia! Jól van benne gyárilag, mert kivettem belőle, megfordítottam, és azt írta ki a TV, hogy nem ismeri fel a rendszer a médiakártyát. Visszafordítva "gyári irányba", szimplán újra az eredtei feliraz fogad, miszerint nincs hozzáférésem az adott csatornához, fizessek elő, dekódolják, titkosítják stb...egyébként köszi az ötletet, egy próbát megért! 😉

(#112597) betyarr válasza pjen (#112594) üzenetére


betyarr
veterán

ja,hogy ez valami online tv szolgáltatás a vodkától?

mod.: akkor ha valamikor beépül az android alkalmazások elérhetősége a win 11-be,akkor nem is fog kelleni sokat mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#112598) pjen válasza betyarr (#112597) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ráadásul elég jól működik.

(#112599) vargalex válasza #72445440 (#112573) üzenetére


vargalex
félisten

Cseszhetem a nem elavult hardveremet, ha a szolgáltató az én operációs rendszeremre nem kínál megoldást...

Alex

(#112600) vargalex válasza Toth_Jani (#112576) üzenetére


vargalex
félisten

Azért azt tegyük hozzá, hogy akkor, ha az ügyfél illegális eszközzel (nem a szolgáltató által biztosított módon) közbeavatkozik. Többször kiveséztük ezt már. Ha én a villanyóra előtt "megcsapolom az áramot", akkor azért miért nem a szolgáltató a felelős, hogy erre lehetőségem van???

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.