Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) [P]laci


[P]laci
senior tag

Aki a T-nél vette a telefont, az írjon már róla, hogy mi volt a dobozban (memóriakártya, füles?), valamint hogy módosítottak-e vmit a szoftveren!

Esetleg ha vki több napja birtokol egy ilyet, írjon már egy összefoglaló szösszenet számunkra! :)

(#303) dussy válasza Adamson (#248) üzenetére


dussy
őstag

Pont tegnap volt erről téma, muszáj volt lépni a T-nek, ha elő fizukat akar eladni...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#304) Dhampir válasza Lall (#292) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem szépen szinkronizált a KIES-szel, meg is lepődtem rajta. Biztonsági mentést is készítettem.

A Beállításokban is van biztonsági mentés készítés, ha azt kipipálom, akkor folyamatosan ment a memóriakártyára?

[ Szerkesztve ]

(#305) mhydas válasza parkr (#219) üzenetére


mhydas
tag

Kösz az oktatást, nem mintha nem láttam vna már jópárszor i4-et élőben...

Azért is írtam, h 90%-ban hasonló, és nem 100....de mindegy...amúgy, de most komolyan, szted nem hasonlít rá??????
Mondj még egy olyan neves gyártót, akinek van ennyire kopipásztolt telefonja i4-re, mint a Samunak.....

De mindegy....
Nyilván értem, h nem teljesen egyforma meg minden, de aki azt állítja h egyáltalán nem az iphone formavilága ihlette ezt a designt, az simáűn csak vak, maximum demagóg...

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#306) mhydas


mhydas
tag

Aki már megvett egy ilyen szépséget, leírná h milyen így első használat után?

Tudom h volt erről már szó, de a kijelző színei mennyire élénkek? Értem ezt úgy, h nyilván nem SAMOLED, de egy normál másik tft-hez viszonyítva mennyire szép? Nekem pl. Sam. Galaxy 3 kijelzőszíneinek a telítettsége kiábrándított.....

LED vaku, ha zseblámpaként használjátok mennyire ad erős fényt?
Kényelmesen lehet rajta szöveget írni?
Kérlek írjatok....köszönöm... :)

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#307) Dhampir válasza mhydas (#306) üzenetére


Dhampir
félisten

- a kijelző színe: szerintem nagyon szép
- zseblámpaként nem használtam
- érintőkijelzőn annyira nem kényelmes a gépelés, mint fizikain, de megszokható (biztosan lesz más vélemény is)

Korábbi, esztendőkön át kiszolgált készülékeim után ez a legkellemesebben használható és a legszebb telefon, még egy-két hardvergomb, és a legkényelmesebb is lenne, de amúgy elfogadható ilyennek.

[ Szerkesztve ]

(#308) mycso válasza mhydas (#306) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na összeszedem a másik topikból a gondolataimat:

Általánosságban:
A füles hiánya az igencsak meglepett engem is, illetve csak 1GB-os memóriakártyát mellékelnek hozzá.....és ugye a készülék memóriája is kevés. (nálam egyelőre ennyi a negatívum). Ugye mivel sok mindent SD-re telepít, nem érdemes ki-be rakosgatni a kártyát...miután 5 oldalnyi lomot szépen kategorizálva elrendezgettem, aztán kivettem az SD-t....visszatétel után, random behányta a programokat a menübe...
A képernyő érintésének a visszajelzése (rezgéssel) szintén hiányzik nekem, viszont pontosnak mondható, még szöveg gépelésnél se nagyon fordult elő, hogy félre vagy egyáltalán nem nyomtam volna meg.
Illetve az akksija elég hamar lemerül, bár ez betudható a sok nyomkodásnak, +wifi + GPS gondolom majd valamivel többet fog bírni, olyan 3 esetleg 4 nap környékére tippelek. A sebességével meg vagyok elégedve, bekapcsolás után kell picit rávárni, de onnantól nekem tökéletes. Egyébként anyagra-tapintásra-összerakottságra is rendben van. Ez a hátlapletépős módszer picit nekem is furi, hogy miért nem tudták igényesebben megoldani.
Sokan írták, hogy nagyon rosszul szól fülhallgatóval:
Én egy lg arena agybadugós fülesével/head-set-jével néztem meg a zenéket rajta, ezzel atom jól szól, bár még egy kis hangerőt talán elbírt volna. (szépek a mélyek-magasok is).
Számítógéppel összekötve "Adattár" módban, nagyon gyorsan teszi a dolgát (pl:másolás)

Egy hibával eddig találkoztam volt egy olyan jelenség, hogy a kezdőképenyőn a lakat amit félre kell húzni a feloldáshoz, elkezdett remegni (jobbra-balra ilyen 2-2-cm-es mozgást csinállt folyamatosan, mintha be lenne akadva....kioldottam, majd vissza azóta jó)

Kijelző:
A kijelző mérete/felbontása számomra kielégítő, eddig semmilyen hátrányát nem tapasztaltam (böngészés/játékok/GPS/képek/stb. -közben), hogy kicsi/kevés lenne illetve fényereje, szín megjelenítése is tökéletes, itt sem látom, hogy rossz-gyenge lenne.
A "KARC" hát a kést azért durvának tartom, de egy golyós tollal meghuzigáltam elég erősen és meg is döfköttem vele..ez nem okozott sérülést.

Wifi:
Wifin keresztül megy mindenféle netes művelet (skype, market, illetve az alapdolgok természetesen stb.). Néztem lakáson belül-kívül-messze(már csak egy egység volt a vételi kijelzésnél), használható volt teljesen...egy "hibával" találkoztam, ha az asztali gépen nagyobb aktív adatforgalom van bonyolítva, akkor a telefonnal nem tudok a wifis routerhez kapcsolódni, míg laptoppal vígan tudok ekkor is csatlakozni hozzá.

Kamera:
Vidófelvételt még nem néztem (nem is fogom mert nem érdekel), a fényképezőjével elégedett vagyok, a fotófény az elég durvát villan (kisebb szobában vak sötétben tökéletes képet csinált), én nem találtam olyan lehetőséget, hogy lámpaként lehessen használni. A fényképező gombja az nekem is hiányzik...Ami érdekes, hogy a telefonon rossznak-homályosnak tűnnek a készített képek, viszont gépen teljesen jók.
Páran írták, hogy kinti fotózásnál ebben a hidegben nem lép ki a fényképezőből, nem reagál az érintésre:
Én kint fényképezgettem a minap tökéletesen tette a dolgát, és reagált mindenre.
Tehát a fényképezője nálam nagyon pozitív csalódás (eddig). Ja és nagyon gyorsan teszi a dolgát.

Navigáció:
A gyárilag rajtalévő progit elindítani sem sikerült, jelenség: Megtalálja a műholdat, rááll, majd eldobja, aztán keresi újból..talál..eldob és újra-újra.
Egy 10-15 percet vártam vele, hátha csak annyi a baja, hogy lassú, de ez alatt sem történt változás...így ezt a progit nem is használom.
Egyébként létezik rá olyan program, amivel teljes értékű navigációként használható, de erről itt nem írhatok többet.

Asszem egyelőre ennyi....

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#309) Dhampir válasza mycso (#308) üzenetére


Dhampir
félisten

"lletve csak 1GB-os memóriakártyát mellékelnek hozzá"

Megnéztem mégegyszer: 2 GB-os SD-kártyát mellékeltek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#310) ben11 válasza mycso (#308) üzenetére


ben11
őstag

Remélem itt is előjön a tipikus samsung gps betegség mint SG3,SGS esetében.. :W

(#311) magyarattila válasza tcsfm (#140) üzenetére


magyarattila
tag

2.2-m van

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#312) mycso válasza Dhampir (#309) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jaja, bocs 2GB,(+az SD adapter ez kimaradt) ... :R

Illetve a "zseblámpa" funkcióhoz visszatérve, a market-ben van vagy 1000féle progi, ami álítólag be tudja kapcsolni a kamera vakuját, most így gyorsba vagy 8-10 progit megnéztem, egyik sem tudja felkapcsolni, ha valaki találkozik ilyen progival, akkor ne fogja vissza magát, az engem is érdekelne.

ben11 azoknál milyen probléma volt???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#313) ben11 válasza mycso (#312) üzenetére


ben11
őstag

Vacakolt a gps, nehezen talált jelet.

(#314) endruboy1 válasza mycso (#308) üzenetére


endruboy1
senior tag

"A "KARC" hát a kést azért durvának tartom, de egy golyós tollal meghuzigáltam elég erősen és meg is döfköttem vele..ez nem okozott sérülést"

Erre hogy vitt rá a lélek? :Y

(#315) tjb007 válasza [P]laci (#301) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fizikailag még nem lehet kapni a T-mobile -nál, csupán előrendelhető.

(Nem kell fsni, nincs módosítva semmi sem (egyik Andoridos telefonon sem).

(#316) tomiii007


tomiii007
senior tag

ha hozzá érek a kijelzőhöz akkor nem rezeg? és ezt be se lehet állítani ?:S

(#317) bence_85


bence_85
csendes tag

Gépelés egész jó, ha letöltesz hozzá egy magyar billentyűzete, pl aminek a neve Any vel kezdődik. Azért szupergyors sebességre ne számítsatok, de a kijelző elég nagy, ez segít. GPSet én még nem próbálgattam, üzemidő meg másfél két nap, nálam. Ha agyonnyomkodod akkor is kibír egy teljes napot, háromhoz már gyakorlatilag a polcon kéne tartani, de senki nem azért veszi szerintem. Azt nézte már valaki hogy nem független készüléket kapott-e esetleg? Ugy tudom a kezdeti Defyknél is volt ilyen. Gépelésre visszatérve: ezt a hozzászólást a telefonrol alkottam és öt percet vett igénybe.

(#318) roti86 válasza ben11 (#310) üzenetére


roti86
őstag

Eddigi beszámolók alapján nem jön elő (remélem ez így is marad ;) )

Aki ki tudja hozni a telenortól és ad mellé számlát garilevelet és minden tartozékot az szóljon. A hűségidőmből még van 1év, még1 előfizetést pedig nem akarok :F

[ Szerkesztve ]

(#319) Dhampir válasza bence_85 (#317) üzenetére


Dhampir
félisten

Bekapcsolásnál láttál Telenoros logót? A menüben semmi nem utalt rá. Eddig még nem láttam szolgáltatófüggő Androidos telefont, miből lehet észrevenni?

(#320) bence_85 válasza Dhampir (#319) üzenetére


bence_85
csendes tag

Nincsen rajta semmi telenorra utalo dolog, de nyilván a nethozáférésüket, üzenetközont számát meg hasonlokat beállítottak rajta előre. Majd akkor kipróbálom barátnőm vodas kártyájával

(#321) tjb007 válasza Dhampir (#319) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Eddig még nem láttam szolgáltatófüggő Androidos telefont"

Te is Magyarországon élsz ? Elég csak ellátogatnod valamelyik szolgáltatóhoz és máris találni fogsz (mivel az összes az). [link]

"miből lehet észrevenni?"

Abból, hogy csak az adott szolgáltató kártyájával tudod használni.

(#322) roti86 válasza tjb007 (#321) üzenetére


roti86
őstag

Arra gondolt, hogy magában a rendszerben nem utal semmi a függőségre, mint régen a voda live menüje.

[ Szerkesztve ]

(#323) Dhampir válasza tjb007 (#321) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem értetted jól. Arra gondoltam, hogy bekapcsolásnál belerajzolták-e a Telenoros logót, mert Androidos telefonon ilyet még nem láttam. Ennyire hülyének nézed az embereket, nem a készülékkínálatra értettem. Más kártyával természetesen nem tudom kipróbálni, épp elég egy előfizetést fenntartanom. Egyébként neked van Ace telefonod vagy csak trollkodni jársz ide?

[ Szerkesztve ]

(#324) dussy válasza tjb007 (#321) üzenetére


dussy
őstag

Szerintem feliratokra a készülékházon, indítási képre,menüháttérre, csengőhangra gondolt...

*szerk: nem frissítettem, sorry.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#325) Dhampir válasza dussy (#324) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja.

(#326) tjb007 válasza Dhampir (#323) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szolgáltatófüggő = a készülék egy adott szolgáltató előfizetői kártyájával használható.
Nem nézek senkit sem hülyének, te vagy az aki nem ismered a szavak jelentését.
Legközelebb a megfelelő szót használd és nem lesz belőle félreértés.

[ Szerkesztve ]

(#327) mycso válasza endruboy1 (#314) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezen teszten felbuzdulva néztem meg: [link] :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#328) [P]laci válasza mycso (#327) üzenetére


[P]laci
senior tag

:C

Akkor erre nem szükséges fóliát sem rakni, hogy védje a kijelzőt? :D

[ Szerkesztve ]

(#329) tomiii007


tomiii007
senior tag

vaterán meg ilyen helyeken látok Ace-t eladó és függetlenül ilyen 55-60 között is van..:D az hogy lehet?:D ha legtöbb helyen 70-80?:D

(#330) roti86 válasza tomiii007 (#329) üzenetére


roti86
őstag

valószínű bolti garanciás.... vagy külföldről behozott

[ Szerkesztve ]

(#331) tomiii007


tomiii007
senior tag

ja az lehet. de az a vicc egyik se Budapesti telephelyű, hanem Miskolc,Szeged meg Székesfehérvár :D

(#332) mrlujoak válasza tomiii007 (#329) üzenetére


mrlujoak
veterán

...bolti garis, 0 perces használt ÁFAmentes stb...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#333) Dhampir válasza tjb007 (#326) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom, hogy valaki nagyon kioktathatott téged.

[ Szerkesztve ]

(#334) Dhampir válasza [P]laci (#328) üzenetére


Dhampir
félisten

Én még egy kijelzőre sem raktam védőfóliát, és soha nem lett semmi baja, pedig zsebben szoktam hordani a készüléket.

(#335) dussy válasza mycso (#327) üzenetére


dussy
őstag

Ez kemény, én nem esnék neki így az tuti.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#336) tomiii007


tomiii007
senior tag

még azt szeretném kérdezni hogy streamelt rádiot lehet rajta hallgatni ?

(#337) roti86 válasza tomiii007 (#336) üzenetére


roti86
őstag

biztos lehet(most meg nem mondom hirtelen a progi nevét), csak net kell hozzá. :)

(#338) mycso válasza tomiii007 (#336) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Lehet rajta, a marketben van rá egy rakat program, én az: XiiaLive Lite progit használom, egyszerű, fut a háttérbe, milliónyi rádiót ismer alapbó, név/műfaj/stb. alapján, illetve megadható cím alapján is bármilyen rádió.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#339) pista59 válasza tjb007 (#321) üzenetére


pista59
senior tag

Én eddig úgy láttam, hogy androidnál tényleg megszűnik a kártya (szolgáltató) függőség.
Új ROM, és máris független.
Persze érdemes áttanulmányozni a garancia feltételeit, és hogy hogyan lehet az eredeti állapotot visszaállítani.

A győztes féreg irtó baktérium

(#340) hodostamas válasza pista59 (#339) üzenetére


hodostamas
addikt

csak néhány telónál kapsz függetlent ha romot cserélsz, amúgy semmi nem változik..

[ Szerkesztve ]

(#341) pista59 válasza hodostamas (#340) üzenetére


pista59
senior tag

Mármint csak néhány típus lesz független?

A győztes féreg irtó baktérium

(#342) JanR


JanR
addikt

Vodafone-nál ez a telefon kapható lesz vajon?

(#343) Valaki22


Valaki22
csendes tag

Sziasztok ! Kikapcsolt állapotban ébreszt ha beállitom ?

(#344) |AP| válasza Valaki22 (#343) üzenetére


|AP|
veterán

Ez egy Androidos telefon. Tehát a válasz nem.

(#345) [P]laci


[P]laci
senior tag

Találtam fóliát ebay-en (ha vkinek kellene :) ):

Katt!

Tok :C :

Katt! :DD

vagy:

Katt! :U

[ Szerkesztve ]

(#346) roti86 válasza [P]laci (#345) üzenetére


roti86
őstag

A fólia már bukott, mivel csak USA-ba postáznak :U

(#347) norbert999


norbert999
aktív tag

Ezt nem értem.
Minek a fólia, ha karcálló a felület? :F

(#348) Lall válasza Valaki22 (#343) üzenetére


Lall
veterán

Ezt a kérdést soha nem értettem az okostelefonok terén. Minek kikapcsolni? Beteszed repülő módba (így nincs hálózat) és ha nem érsz hozzá kb. 8 óra alatt 0,5% esik az akku töltöttség. 2011-et írunk!

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#349) JanR válasza Lall (#348) üzenetére


JanR
addikt

És 2011-ben is mások az emberek. Valaki kikapcsolja valaki nem :U

Inkább arra adjatok választ, hogy voda-nál lehet majd kapni ezt a készüléket? :D

(#350) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
A középső gombnak mi a funkciója? Mert a HWSW-n ezt írták: " A fémes keret, illetve a tokozás kialakítása erre épít, s csak az óriási Samsung felirat a készülék felső részén, illetve az egy középső gomb helyett az optikai joy és az amellett található két gomb különbözteti meg. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.