Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) iMaverick válasza Ace owner (#12991) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondolom ezt nekem írtad?

Ha igen, akkor nem teljesen értelek! A hivatalos 2.3.4 kb. 1 percig lenne a telódon, arra már tolhatod is fel a CM7.1-et, majd a IC Sunday 2-öt.

(Most nézegetek közben más fórumokat, és valaki a Sunday 2-őt csak úgy simán a 2.3.4 + CWM5-re tolta fel! Lehet nem is kell a CM7.1-et rárakni előtte.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#13002) FET-MEN válasza Probert75 (#13000) üzenetére


FET-MEN
veterán

ezt nem 2.2 vel adták ki? :Y :Y

Iphone 7

(#13003) iMaverick válasza FET-MEN (#13002) üzenetére


iMaverick
addikt

De! Gondolom a kolléga igazából 2.2.1-re gondolt! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#13004) Probert75 válasza FET-MEN (#13002) üzenetére


Probert75
addikt

A függetlent nem, csak a szolgáltatósokat. A függetlenből csak 2.2.1 van. Katt a linkre és látod miből mi van.
Az alapot felteszed és a Kies frissíti tovább.

[ Szerkesztve ]

(#13005) FET-MEN válasza Probert75 (#13004) üzenetére


FET-MEN
veterán

jaja, megtaláltam amit akartam, köszi :R

Iphone 7

(#13006) Probert75 válasza FET-MEN (#13005) üzenetére


Probert75
addikt

De mondom! Felteszed a Hollandot, lemented a szolgáltatóit is a gépre és ha valami gebasz van visszatolod és irány a szerviz.

(#13007) szapeti40


szapeti40
tag

Sziasztok:D
A régi telefonom tönkrement, ezért veszek újat csak nem tudom eldönteni milyet.
3 telefon közt gondolkodom. Htc Wildfire S , Samsung Galaxy Ace , Zte Skate.
azért kérem a segítségeteket, mert halottam a telefonokról rosszakat és, hogy mivel ti használjátok őket és ti sokkal tapasztaltabbak vagytok mint én ezért kérdezlek meg titeket melyiket ajánljátok. :D Aki tud segíteni,tanácsot adni, tapasztalatokat írni az a pepe.sz@citromail.hu e-mail címre elküldheti. :D Előre is Köszönöm :R

(ezt a bejegyzést mind a 3 telefon fajta prohardveres témájába beraktam)

Üdv: Szatmári Péter

(#13008) Probert75 válasza szapeti40 (#13007) üzenetére


Probert75
addikt

Jó pofa vagy! Betolod ide ezt a kérdést. Gondolod nem vagyunk elfogultak? :)

(#13009) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Erről a mobilos kütyüről hallottatok,valakinek fent van?
Lookout Security & Antivirus
Lookout Mobile Security

(#13010) FET-MEN válasza szapeti40 (#13007) üzenetére


FET-MEN
veterán

jó sorrendet írtál. énis így venném vagy htc vagy a galaxy ace. ace a gorilla glass miatt job ill nagyob kijelző, a htc az meg htc. a CTE meg felejtős ;]

Iphone 7

(#13011) szapeti40 válasza Probert75 (#13008) üzenetére


szapeti40
tag

Háát..xdd De hát ti használjátok ti vagytok a profik:D ,hogy mit csinál és hogyna stb:D :C

(#13012) FET-MEN válasza szapeti40 (#13011) üzenetére


FET-MEN
veterán

kösz hogy skippeled amit írtam. mindháromal találkoztam már. én a htcsét venném. utána a galaxy ace jön, mert a htc az jól optimalizált vas. a CTE meg egy nagy akadozós fosch.. na most ne jöjjön erre plédes ;]

Iphone 7

(#13013) szapeti40 válasza FET-MEN (#13012) üzenetére


szapeti40
tag

Rendben :D Köszönöm a válaszodat:D

(#13014) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Megéri Samsung nevű szivargyújtó töltőt venni, vagy vehetek 800 ft-ért noname-et?
Vagy van valami ajánlás?

(#13015) bul07 válasza szapeti40 (#13007) üzenetére


bul07
nagyúr

Mis is a ZTE meg az ACE közöt gondolkodtunk de a zte-nek túl nagy a kijelzője és e miatt akadozik, túl jó(nagy 4,3 hüvelyk) a kijelző a vashoz képest,
ACE választanám inkább a kettő közül a harmadikat nem ismerem

Azt észrevettem én is hogy egymás mellé teszem a bladet meg az ACE-t , balde-en sokkal jobban olvashatóak a szövegek , de anyaghasználatra az ACE sokkal jobb
Ha azt mondanák hogy blade vagy ace akkor ace választanám

(#13012) FET-MEN
Mi az a CTE ilyen gyártóról még nem hallomat, egy linket dobjál már a telefonjaikról

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13016) FET-MEN válasza bul07 (#13015) üzenetére


FET-MEN
veterán

:N te se jársz android baráti topicba ;] CTE=ZTE, HÁTÉCSÉ =htc, samsung az meg simán samu :DDD

Iphone 7

(#13017) bul07 válasza FET-MEN (#13016) üzenetére


bul07
nagyúr

Ja hogy ez ilyen becézgetés hát én már ebből kinőttem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13018) FET-MEN válasza bul07 (#13017) üzenetére


FET-MEN
veterán

jabocs ;] :))

Iphone 7

(#13019) -Ben-


-Ben-
veterán

Őőő... Ti már jártatok úgy, hogy egész nap hozzá se nyúltatok a telefonhoz (töltésen volt néhány órát, utána kihúztam), este pedig amikor használtam, akkor elég sokat lassult .... újraindítottam, de így maradt. A görgetések eléggé akadoznak. :U Furcsa ....

(#13020) dropopi válasza szapeti40 (#13007) üzenetére


dropopi
aktív tag

Én is gondolkodtam hasonlóképp, de a wildfire-t kilőttem, főleg hogy az Ace előtti "félokos" telefonom /Nokia 5230, ami még megvan, egyáltalán nem rossz kis vas/ kijelzőjénél vmivel nagyobbat akartam. Most hogy bejött a Zte Skate, megfordult a fejemben, hogy lehet az sem lenne rossz, de a nem egyenletes gyártási minőség /utánaolvasás alapján/ illetve a pár negatív kritika ill megnyilvánulás miatt nem annyira meggyőző. Nyomkodtam kiállított Zte-t, nem egészen értem ezt az akadozásos dolgot, vagy csak én nem veszem észre? Bőven jól hasít az is. Most ilyen századmásodperces gyorsabb-lassab dolgokon lehet lovagolni, de minek? :O
Htc-nek is kijött a belépő-utód, hiába van iszonyat jól belőve, valahogy nem. Igen sokat nézelődtem, hogy mégis mi legyen, de marad az Ace, nem volt rossz döntés. Minőségérzetre ez a "rücskös" "félgumi" hátlap is tökéletes.
Persze mindenben sosem lesz jobb egyik a másiknál, bármelyiket is választod.

Szerk.:

"Jó pofa vagy! Betolod ide ezt a kérdést. Gondolod nem vagyunk elfogultak? :)"

Én nem. :P

[ Szerkesztve ]

(#13021) -Ben- válasza -Ben- (#13019) üzenetére


-Ben-
veterán

Lejárt a szerkesztési lehetőség már rég, szóval +1 amit előbb elfelejtettem:

Ti mikor szoktátok tölteni? Amikor már picsog a töltőért vagy már akkor, amikor kevés egység van rajta...?

(#13022) dropopi válasza dJ Peer (#13014) üzenetére


dropopi
aktív tag

Igazából szerintem tökmindegy. Úgy oldottam meg, hogy amúgy is van egy FM transzmitter a szivargyújtóban, benne Sd-kártyával, namost ott van az Usb-csati is, abba bele egy Nokia adatkábel /Usb-Micro Usb/ azt rá az Ace-re, és minden a legjobb és legegyszerűbb. Minek külön töltő, mikor amúgy is egy szivargyújtó van a legtöbb autóban, főleg elöl, nem fogok én szivargyújtó elosztót meg mégegy felesleges kábelt használni. :C :C

(#13023) pszihó


pszihó
aktív tag

Kéne egy kis segitség, attol aki vágja a témát.
Tudom hogy végig kéne olvasnom a topikot, de 13000 hozzászolás szinte ilyesztő.
Tehát van egy tecsim és van benne egy 8gb-os kártya.
A káryán van négy rendszer mappa ami csak dagad és dagad.
Név szerint a következők:
\.android_secure
\Android\data
\download
\LOST.DIR
A kérdés : ezen mappák tartalmai bizonyos dátumig vissza törölhetöek?
Gondolom ma van 2011 dec 2.
2011 07 28 tol a mai napig vannak a tököm tudja milyen fájlok pld a \.android_secure mappában. Teszem azt 2011 07 28 - 2011 10 31 ig törhetöek a fent leirt négy mappa tartalmának egy része rendszer összeomlás veszélye nélkül?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13024) pszihó válasza pszihó (#13023) üzenetére


pszihó
aktív tag

egy válasz már meg van

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13025) #19617792 válasza pszihó (#13023) üzenetére


#19617792
törölt tag

\.android_secure
\Android\data
\download
\LOST.DIR

/android_secure az SD karira rakott progik részeit tárolja, ne töröld.
/android/data, ide cachel néhány program, pl. Maps.
/download, értelemszerűen a böngészőből indított letöltések kerülnek ide.
/lost.dir, fájlműveletek közben (vagy mount / unmountkor, vagy hibás SD kari miatt) sérült fileok ide kerülnek. törölheted, ha nem akarod helyreállítani.

(#13026) Bobrooney válasza -Ben- (#13021) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én akkor szoktam amikor 20% alatt van és picsog, de mikor hogy van kedvem / időm / mert még utána lazán elbeszélgetek 20 percet h nem megy 10% alá (ja persze a telefonba nem csak a levegőbe :)) )

(#13027) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Már egy hete használom a telefont és nagyon meg vagyok vele elégedve, de azért lenne pár kérdésem.
1.:Felraktam a Samsung Kies nevű programját a PC-re, és automatikusan felajánl egy frissitést a telefonhoz. Ezt felrakhatom?
2.:Az üzemidővel nem vagyok kibékülve. Egy napot ha kibir a telefon akkor már örülök, pedig este húzom csak le a töltőről. Olyan is megesett hogy este bekapcsolva hagytam, és reggelre 48 százalékon volt az akksi... :U Valamit tudnátok ebben segiteni?

Az iGo úgytudom tabu a fórumban, valaki privátban tudna segiteni?

Előre is köszi: Marci

(#13028) Probert75 válasza 7600 GS (#13027) üzenetére


Probert75
addikt

Igen felrakhatod, ha felajánlja.
Ha Froyo-ról Gingerbread-re frissített, akkor ezeket hajtsd végre:Gingerbread ROM-oknál a gyors aksimerülés kiküszöbölése; Akkumulátor kalibrálása.
Ja és ezek előtt rootold a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#13029) Probert75 válasza 7600 GS (#13027) üzenetére


Probert75
addikt

Mindenkitől bocs a duplázásért!
Még annyi, hogy egyáltalán feltöltöd rendesen? Mert akkor van feltöltve csutkára, ha bal oldalt fent megjelenik egy zöld kis ikon 100% felirattal.

(#13030) 7600 GS válasza Probert75 (#13029) üzenetére


7600 GS
addikt

Ezentúl erre is figyelek majd. :DDD

(#13031) 7600 GS válasza Probert75 (#13028) üzenetére


7600 GS
addikt

Muszáj előtte rootolni? :F Még garis a telefon.

(#13032) Probert75 válasza 7600 GS (#13031) üzenetére


Probert75
addikt

Muszáj, ha kalibrálni akarod az aksit és jegelni akarod a dolgokat. De lehet unrootolni és semmi nem fog látszani belőle.
Az enyém is garis, de már nem az eredeti rom van rajta. Ha szervizbe kellene vinnem, akkor visszaraknám az első romot.

[ Szerkesztve ]

(#13033) 7600 GS válasza Probert75 (#13032) üzenetére


7600 GS
addikt

Tehát akkor tulajdonképpen semmit sem veszthetek vele. Köszi az infót, akkor megy is a rootolás! :R

(#13034) iMaverick válasza 7600 GS (#13033) üzenetére


iMaverick
addikt

Az 1.hsz.-ba esküszöm bele kellene írni az aksi kímélő tippeket!

1, 2G mode only
2, Timerrific! Éjszakára repülő mód, reggel ki.
3, kijelző fényereje max. 50%-ra
4, futó (feleslegesen futó!) taskok manuális kilövése
stb.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#13035) 7600 GS válasza Probert75 (#13028) üzenetére


7600 GS
addikt

Virusos a SuperOneClick, nem tudom leszedni a weboldalról. :(((

(#13036) DjShockh89


DjShockh89
tag

Üdv...Feltenném ismét a kérdésem...:)

Üdv Mindenkinek!Még az elején vettem az Ace hez egy tokot...Afle plöss tok...melynek az elején van egy úgy nevezett X motívum...na most nekem egy olyan gondom lenne hogy ez az X motívim meg maradt a telefon képernyőjén...ablaktisztítóva töröltem le de akkor is a rálehellek meglátszik a pára álta...valami ötlet hogy hogyan tudom eltüntetni???Mert sokkkkot kapok!!!

Na itt van az XFuckTor
http://noob.hu/2011/12/02/2_4.jpg
http://noob.hu/2011/12/02/1_10.jpg

(#13037) Probert75 válasza 7600 GS (#13035) üzenetére


Probert75
addikt

A kies nem frissítette? A froyo-t én nem rootoltam. Nekem a Kies gingerbread-et csinált és azzal rootoltam.

(#13038) 7600 GS válasza Probert75 (#13037) üzenetére


7600 GS
addikt

Nem frissitette. Egyébként nekem Gingerbread van fennt (2.3.3) Egyébként a SuperOneClick 2.1.1-es változata is jó?

(#13039) Probert75 válasza 7600 GS (#13038) üzenetére


Probert75
addikt

Ha 2.3.3 van fenn, akkor minek a superoneclick?
Recoveryből sokkal 1xübb rootolni és unrootolni is. Gingerbread root és unroot.
Recovery.

[ Szerkesztve ]

(#13040) 7600 GS válasza Probert75 (#13039) üzenetére


7600 GS
addikt

Köszi, mostmár tényleg csak 1 kérdésem van és nem zaklatom a topikot. :DDD

A Root fájlt a memóriakártyán belül melyik mappába kell másolni?

(Bocsi hogy ennyit kérdezek de még új vagyok az androidos berkekben)

Marci

(#13041) Probert75 válasza 7600 GS (#13040) üzenetére


Probert75
addikt

Semmilyen könyvtárba, csak simán a gyökerébe. Az unroot-ot szintúgy.
"Recovery mód: A telefont kapcsoljuk ki. Ha kikapcsolt a telefon akkor nyomjuk folyamatosan a Home gombot és ezzel egyidejűleg a bekapcsolás gombot 3mp-ig. A Home gombot addig nyomjuk, amíg be nem jön a Recovery. Itt a hangerőgombokkal tudunk fel/le mozogni és a Home gombbal kiválasztani.
Recovery menü:
1. reboot system now: Ezzel újraindíthatjuk a telefont (kilépés).
2. apply update from sdcard: Az "update.zip"-eket telepíthetjük a memóriakárty gyökeréből (Gingerbread-nél már nem muszáj "update.zip" legyen a neve és az sd kártya gyökerében legyen).
3. wipe data/factory reset: Gyári beállítások visszaállítása. Törli a telefonmemóriát (utólag telepített programok, névjegyzék, sms-ek, stb), viszont a rendszerben tett módosításokat nem törli! Pl.: Root, törölt gyári alkalmazások, bemásolt csengőhangok, programok, stb.
4. wipe cache partition: A cache particiót formázza.
5. test redbend fota[FS]: N/A (azt hiszem hogy ez a menüpont csak a Gingerbreadtől van).

2.3.3 és 2.3.4 Gingerbread (Mézeskalács :) ) esetében:
1. Töltsük le a Gingerbread_root.zip-et (Nem kell kicsomagolni!) és másoljuk a memóriakártya gyökerébe!
2. Tegyük Recovery módba a telefont!
3. Válasszuk ki az "apply update from sdcard"-ot.
4. Keressük meg és válasszuk ki a Gingerbread_root.zip-et.
5. Ha kész van, válasszuk ki a "reboot system now"-t.
Újraindul a telefon és készen is vagyunk! Megjelent a menüben egy "Superuser" nevű alkalmazás amit nem lehet eltávolítani az alkalmazáskezelőből. Ez adja a Root jogot az alkalmazásoknak.
Az UnRootoláshoz pedig az unroot.zip-et kell recorveryben feltenni. A Rootnak utána nyoma sem lesz, de azok az alkalmazások amik már megkapták ugyan úgy fognak működni."

Semmi gond! Csináld a leírás alapján, ha nem tudtad eddig a kéken kiemeltekre kattintva végigfutni a leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#13042) kmarci25 válasza DjShockh89 (#13036) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha két naponta felteszed ugyanazt a kérdést, nem fogsz rá más választ kapni... :W Írta valamelyikünk, hogy próbáld meg alkohollal lemosni. (Bár az ablakpucolóban is van alkohol, úgyhogy nem tudom működni fog-e.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13043) 7600 GS válasza Probert75 (#13041) üzenetére


7600 GS
addikt

Sikerült! Köszi mindenért! :R

(#13044) janez


janez
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom odinnal frissíteni a telómat, miután egy visszaállítás nem sikerült. Nem kapcsolódik a teló a géphez download módban.
[Itt bővebben] leírtam.
Mit gondoltok?

(#13045) szapeti40


szapeti40
tag

Mi az a rootolás :F

(#13046) Probert75 válasza szapeti40 (#13045) üzenetére


Probert75
addikt

Rootolás.

[ Szerkesztve ]

(#13047) szapeti40


szapeti40
tag

Köszi :D

(#13048) szabee49 válasza DjShockh89 (#13036) üzenetére


szabee49
csendes tag

Szia!

Ace-m van, ugyanilyen tokot használok, amióta meg van a teló, de nekem nem xfaktorozik. A tok belsejében nincs semmi minta, csak sima anyag, tehát csak úgy nem foghatta össze szerintem... max. ha valami cuccal leöntötted a tokot, ami elkezdte "oldani", vagy csak szimplán megázott, és beletetted. Bár azt is kétlem, hogy akkor fogta meg, amikor benne volt, mert akkor a minta sztem nem ilyen pontosan nyomódott volna a kijelzőre, hanem el lenne mosódva..

(#13049) DjShockh89 válasza szabee49 (#13048) üzenetére


DjShockh89
tag

Hát akkor fogalmam sincs...nem érte semien folyadék..semien cucc..arra is gondoltam,hogy a zsír ami felgyülemlett a tokban az minden alkalommal vissza nyomódik a kijelzőre...kimosom a tokto..lessz ami lessz...

THX...

(#13050) szabee49 válasza DjShockh89 (#13049) üzenetére


szabee49
csendes tag

passzolnám... én is kimostam, de sem előtte, sem utána nem csinálta ezt... egyébként neked is 2 réteg szövet van benne? Egy külső, amin a minta van, és egy másik sima, ami belül van?
Egyébként megpróbálhatod a wd40-t, vagy brigéciolt baromi óvatosan. Motor szerelésnél használom őket, minden fellületet zsírtalanít, olajat, koszt, odaégett szennyeződést letisztít!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.