Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) Farkas86 válasza beast27 (#30000) üzenetére


Farkas86
senior tag

A legfrisebb gyári a 2.3.6
Samfirmware.com - itt megtalálod

(#30002) domerator válasza domerator (#29999) üzenetére


domerator
veterán

Xperion 5 újra felrakva, Fly-On-Mod, 825/320MHz smartassv2, animációk fastra véve, systembe ami eszembe jutott bepakoltam, de így is maradt vagy 40 mega szabadon. Ja, int2ext egyelőre kiszedve, ha majd kell, akkor link2sd lesz.

Ja... és továbbra is állatul szól! :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30003) -PLevi- válasza beast27 (#30000) üzenetére


-PLevi-
senior tag

30 000 hsz! :C

(#30004) beast27


beast27
senior tag

Vissza olvastam és olvastam mindenfélét a román, holland és indiai romokról és most nem tudom mi melyiket lenne érdemes felrakni, nem kell semmi extra csak annyi hogy magyar legyen benne

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30005) Farkas86 válasza beast27 (#30004) üzenetére


Farkas86
senior tag

Minden európai romban van magyar nyelv.

(#30006) beast27 válasza Farkas86 (#30005) üzenetére


beast27
senior tag

Akkor a holland jó lesz? Mármint gyors, smooth, stb?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30007) vadkörte válasza beast27 (#30006) üzenetére


vadkörte
addikt

Nagy csodát ne várj. A stock - gyári - ROM-ok nem a sebességükről híresek. Félreértés ne essék, ha nincsenek nagy igények el lehet velük lenni, de mint írtam csodára nem kell számítani.
Amennyiben jó teljesítmény (sebesség)/fogyasztás balanszt szeretnél (szeretne) valamelyik Xperion-t ajánlom. (v4.2, vagy v5) Ezek módosított Cm7.2-es főzött ROM-ok. Van Cm10.1 az Ace-re is, de ezt csak "megszállottaknak". Átlagjúzer, vagy aki nem képes elfogadni, hogy nem erre a hardverre készült, inkább ne foglalkozzon vele. Fut, meg szép és tényleg jó, de kompromisszumos. :)

Gyáriból, nem feltétlenül kell 4 fájlost keresni, az egyfájlosak is jók, hisz a legtöbb már ilyen. Csak a legvégén, kell egy wipe data/factory recovery-ben.

Üdv. V. Körte

(#30008) beast27 válasza vadkörte (#30007) üzenetére


beast27
senior tag

Mint írtam nem nekem kell hanem egy egyszerű átlag júzernek. ha egy fájlost rakok fel abban multi csc van? És az egy fájlost azt a PDA-hoz kell betallózni?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30009) vadkörte válasza beast27 (#30008) üzenetére


vadkörte
addikt

Értem.
Igen, tartalmazza a multi.csc-t és nem, nem a PDA-hoz, hanem bepipálod a One Package jelölőt és a legalsó sorba kell betallózni. Odinból, meg a 4.38-as kell. Ha nincs meg, adok linket, ott a cooper.ops is megvan.

Üdv. V. Körte

(#30010) beast27 válasza vadkörte (#30009) üzenetére


beast27
senior tag

Nincs meg az odin szoval megköszönném h a dobnál egy linket
mi az a cooper.ops?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30011) vadkörte válasza beast27 (#30010) üzenetére


vadkörte
addikt

Az Odin-t itt megtalálod. A mappában lévő három fájl közül Neked most csak az Odin-ra és a cooper.ops-re lesz szükséged. A harmadik egy módosított Recovery. A cooper.ops a telepítéshez szükséges. Akkor is ha egyfájlos ROM-ot teszel fel, akkoris ha négyfájlost.

Üdv. V. Körte

(#30012) beast27 válasza vadkörte (#30011) üzenetére


beast27
senior tag

Köszi
De cooper.ops mire kell?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30013) vadkörte válasza beast27 (#30012) üzenetére


vadkörte
addikt

A ROM telepítéséhez. Be kell tallózni azt is a megfelelő helyre, a Select OPS sorhoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30014) -PLevi- válasza domerator (#30002) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ha minden igaz, ez a Fly-on mode kompatibilis a v5 minden tuning cuccával?

Bár nem írja az oldalon, de gondolom telepítés előtt kell a mount system, nem? :)

(#30015) domerator válasza -PLevi- (#30014) üzenetére


domerator
veterán

Inkabb ronint kerdezd, en kiszedtem az osszes xperion cuccot az init mappabol es beraktam a flyont meg telepites elott. Nem egy gyalogkakukk, de megy rendesen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30016) ra^ven válasza domerator (#30015) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hali!

Mondjuk azt jó lenne tudni, van e valami változás ahhoz képest, vagy milyen pontokban más, én nem értek hozzá, de hosszabb akkuidőnek örülnék. :)

Bár összességében meg vagyok elégedve a jelenlegi verzióval, smartassv2-ön van nálam is egy ideig 844-ment, de összecsinálta magát hetente egyszer a teló, most alapon hibátlan.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#30017) vadkörte


vadkörte
addikt

A május elsejei munka ünnepén gondoltam egy merészet és újratelepítettem a telefont.

Erről írnék egy kis beszámolót.
Nos, mint azt a bevezetőben már jeleztem, unalmamban újratelepítettem a telefont a munka ünnepén. Na nem mintha erre akkora szükség lett volna, megyegetett a szentem rendesen, csak mostanában annyi program jött ment rajt, hogy érezhetően kezdett belassulni és ezen a cache törlések már nemigen segítettek.
Egy backup után fel is kúszott a jó öreg Froyo/Gingerbread duó, a CWM-mel és már a Cm ROM telepítése volt "csak" hátra, amikor...
Amikor véletlenül a format system helyett a format sdcard-ra nyomtam és következett egy masszív bootloop. :W
Egy újabb Froyo/Gingerbread telepítést követően szépen fel is ment az Ericas féle 2013. 03. 10-i Cm10.1.
A Silk-et már előzőleg integráltam a telepítőbe, néhány médiaállománnyal egyetemben. Nálam ennyi a "tuning".
Ezt követően elkezdődött a szokásos játék, ennek valamikor délután 5 felé álltam neki és kb 3/4 12-kor hagytam abba. Nem, nem végeztem, csak abbahagytam... :U
Mindezt úgy, hogy szinte csak azokat az app-okat tettem fel amiket előtte is használtam.
A Link2SD előtt a Nova-t és néhány - elsősorban Google - programot telepítettem fel, (GMail, Keep, Hiteleítő, Voice Search, Hangrögzítő...) hogy ha lehet a belső tárhelyre kerüljenek.
A telefonon ezután beállítottam, a szokásos dolgokat:
- fejlesztői mód elősimogatása
- CPU: Interactive ütemezővel, a telepítés idejére 245/844MHz-en (pörkölt rendesen, a töltés is így fogyott)
- I/O ütemező: noop (sok különbséget a noop és a deadline között nem találtam, így marad a noop)
- animációk: az összes ki
- a szokásos vackok, (csengő- és értesítési hangok) billentyűzet, zárképernyő, WiFi, fiókok, egyéb email fiók(ok), szinkronizálások, stb...

Az egyik utolsó telepített app, egy feladatütemező volt. Egy elég régi programra esett a választásom, ez a Tasker 1.2. Majd a legvégén CWM backup, csak a magam megnyugtatása végett. (mentett már meg hajnali 1/2 1-kor a ROM telepítéstől.)
Hogy miért ez a Tasker verzió és miért nem az új 4.0, vagy a már megvett - tehát legálisan használt - ERobot?
Mert az ERobot a CM 10.1-el, bár egy kis svádcsavarral, de végül szépen működött, olyan hektikus akkuhasználatot tudott produkálni, hogy csak néztem, mint a lukinyúl...
Egyik alkalommal alig 20 h üzemidőt, a következőnél 2,5 napot produkált. Ugyanolyan használattal. Ez (is) volt az egyik oka a reinstallnak, gondoltam kipróbálok egy másik ütemezőt.
A telefon továbbra is gördülékeny a 245/800 Mhz-es órajellel, a zárképernyő az első érintés (feloldási szándék jelzése) után 1-2 s-ig elég kelletlen, ha ennyit képes vagyok várni, akkor minden OK.

Taskeres első tapasztalatok. Nos.
ad1.,
Ütemező a lóf...t... Ez egy szörny...
Én ehhez hülye vagyok. Ez már nem "nyomom a gombot működik a gép" program, hanem egy komplex, kvázi programozási tudást is igénylő hihetetlen nagy tudású vezérlőprogram.
Mintha egy CNC-maróval akarnék |0| tudással egy sokszorosan összetett többtonnás félkész terméket legyártani.*

ad2.,
A Tasker-t - még ezt a régit is - az ERobottal összehasonlítani, kb olyan, mint ha összehasonlítanánk egy Trabant 601-et egy Csajka-val (szándékosan nem valami új csodát írtam). A maga nemében mindegyik kiváló, de az egyik kicsit userfriendlibb... Nem árulok el nagy titkot, az ERobot-ra gondoltam.
A Tasker-rel nem sok olyan feladat van, amit ne lehetne megoldani - talán még összetett távoli vibrátorvezérlésre is képes lenne, ha az eszköz rendelkezne hálózati (wifi/mobilnet) kapcsolattal... :)

ad3.,
Nagy nehezen, de sikerült összehozni néhány működő automatizmust.
Az egyik egy beállított időpontban repülő módba teszi a telefont, a másik kiveszi onnan.
Tartománnyal sajnos ez sem tudja ezt, csak külön automatizmussal. Sebaj... Arra még keresem a megoldást, hogy a vissza irány feltétel teljesülése esetén történjen.
(Tehát hétköznap is más és hétvégén is más időpontban jönnön vissza repülőből)
Egy másik az akku töltöttségét figyeli és 100%-nál jelez. Csipog és szöveges üzenetben is jelzi. Egyelőre az értesítési sávon, lehet ez átkerül majd a kijelző aktív területére.
Hihetetlen mennyi lehetőség van benne, de nagyon, nagyon bonyolult, rendkívül összetett program.
Ismeretlenül igazi kihívás a legegyszerűbb automatizmus létrehozása is.
Sajnos ezzel is intenzív(ebb)en merül a telefon, majd próbálok valamit tenni ez ellen is.

*: talán még ezt is megoldaná...

Üdv. V. Körte

(#30018) kmarci25 válasza vadkörte (#30017) üzenetére


kmarci25
veterán

Khmm... nem akarlak megbántani, de ha előtte keresgéltél volna, akkor egyszerűbb lett volna talán a Tasker. Egyszer én is kipróbáltam, nekem sok volt, egyszerűen nem használtam ki a tizedét sem a képességeinek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30019) ronin79 válasza domerator (#30015) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor nagyon érdekes kombót csináltál :D Az init.d mappában az adrenaline engine csak egy része van, az alap cm scriptek amelyeknek a törlése nem ajánlott és persze az amarullz (int2ext sosem volt Xperionban, stock verziókkal sajnos az amarullz nem kompatibilis, de cm-nél nekem előnyösebb, ugyanis rw módban csatolja az ext partíciót, használható vele a cwm-es dalvik wipe, int2ext-nél ehez is külön zip kell, na és persze egy FR-re sem krepál be a rendszer max. az adrenaline enginet kell újrarakni mert törli a data mappát).
Ha telepítés előtt törölted az init.d scripteket akkor törölni kéne a maradék adrenaline engine cuccot is, a data mappát és a system mappában az usr/idc-ből a mxt224_ts_input.idc-t, az xbin-ből az openvpn és zipalign fájlokat és a default.prop-ot majd az updater scriptből eltávolítani az adrenaline engine beállításait
package_extract_dir("system", "/system");
package_extract_dir("data", "/data");
set_perm_recursive(0, 2000, 0777, 0777, "/system/usr/idc");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/default.prop");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/xbin/sqlite3");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/xbin/zipalign");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/xbin/openvpn");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/lib/libncurses.so");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/lib/libsqlite.so");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/lib/libsqlite_jni.so");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/etc/init.d/S98system_tweak");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/etc/init.d/S70darky_zipalign");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/etc/init.d/sqlite_optimize");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/etc/init.d/ram_optimize");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/etc/init.d/ext4_lagfix");
set_perm(0, 0, 0777, "/data/local.prop");
set_perm(0, 0, 0777, "/system/usr/idc/mxt244_ts_input.idc");

és helyettesíteni a Fly-ON modéval.
Mondjuk ezek a permission megadások elméletileg kihagyhatóak, Democracyban sem volt megadva, egyedül Apocalypseben és DroidAce-ben talán.
Nekem nem akarózott törölgetni úgyhogy inkább csináltam egy új verziót, meg a megabasst is ki akartam próbálni cm7-en ami úgy kb.28as erősségig egész jól szól, de a max.35-nél már dobhártyaszakító és 30-on felül már recseg is amit a beats audio moddal nem tapasztaltam, vagy lehet már csak nem emlékszem rá.
Mindenesetre a Fly használható egy olyan rendszeren amin nincs semmi tuning, az az igazság nagy külömbséget nem veszek észre adrenalinenhez képest, max. hogy benchmarkban gyengébb eredmények jönnek de használatnál sem gyorsabb sem lassabb nem lett, az akkuval meg lesz-e valami összefüggése majd elválik :)

(#30020) vadkörte válasza kmarci25 (#30018) üzenetére


vadkörte
addikt

Ne butáskodj! Dehogy bántasz meg. :DDD

Beleolvastam a topikba, de jelentős része kínai. Majd beleásom magam, ha jobban érdekelni fog. Jeleneleg elvagyok azzal amit eddig sikerült összekalapáln. Viszont kezdem kihívásként kezelni.
Ha Te a tizedét se használtad ki én még annyit sem. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30021) beast27


beast27
senior tag

Letöltöttem a magyar (XEH) romot és "kaptam" egy hozzá egy SS_DLll nevű fájlt azzal mit kell csinálni?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30022) tolvaj!


tolvaj!
őstag

sziasztok! cimborámnak valamiért nem jön be az odin mode. bekapcsolom úgy ahogy kell majd kiírja hogy : download.... és ennyi. utánna már csak akkukivétellel lehet kikapcsolni. valami tipp? ja recovery dettó. viszont normálban bekapcsol...

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30023) domerator válasza ronin79 (#30019) üzenetére


domerator
veterán

Húúú... hát őszintén mondom, afféle bicskás androidosként nem volt nehéz így összekatyvasztani :DDD :DD

Viszont így akaratlanul is kihoztam belőled egy jó kis útmutatót, hogy hogyan tudom belerakni a fly-on cuccot... hálásan köszi. :R

Mindenesetre lehet az lesz a vége, hogy nem bántom az xperionba tett scripteket, hanem használom úgy ahogy van. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30024) ronin79 válasza beast27 (#30021) üzenetére


ronin79
őstag

Semmit :D cooper.ops kell meg a tar.md5 és ez alapján nehéz elcseszni :D

(#30022) tolvaj!

Ezzel mi a gond? Download mód firmware cserekor kell, ha az odin elvégzi amit kell újraindul a teló.

(#30023) domerator

Simán használható a Fly, azt a pár cuccot törölni meg nem sokból tart, én inkább a beats audio miatt csináltam újat mert annak a cuccait kiszedni már tovább tartott volna. A Full_GPU_rendering-et nem tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#30025) tolvaj! válasza ronin79 (#30024) üzenetére


tolvaj!
őstag

az hogy rátolnám a CM et. de odin nélkül kissé macerás. vagy recovery nélkül.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30026) domerator válasza ronin79 (#30024) üzenetére


domerator
veterán

(#30024) ronin79
Simán használható a Fly, azt a pár cuccot törölni meg nem sokból tart, én inkább a beats audio miatt csináltam újat mert annak a cuccait kiszedni már tovább tartott volna. A Full_GPU_rendering-et nem tetted fel?

A futó rendszerből töröljem a dolgokat, vagy a rom zipből és telepítsem újra?

Full_GPU-t feltettem (először azzal próbálkoztam), még telepítés előtt elvégeztem a módosításokat, de valamiért lassú lett a flashelt rom. Nálad bejött?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30027) ronin79 válasza tolvaj! (#30025) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor most az a gond, hogy bejön a download mód de az odin nem ismeri fel vagy mi?

(#30026) domerator

Én a zipre gondoltam, ha már úgyis módosított verziót csinálsz. A belakott romnál meg ha nincs gubanc akkor max. unalomból piszkálnám, de esetleg egy dalvik monitorral meglesném a hibaüziket. Ha sok a piros akkor mehet a mod :)
Ahogy már írtam nem veszek észre változást, de a benchmarkban lehet ez a ludas, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#30028) Farkas86 válasza tolvaj! (#30025) üzenetére


Farkas86
senior tag

Cm hez nem kell az odin. Recoveryhez pedig más a billkombo.

(#30029) domerator válasza ronin79 (#30027) üzenetére


domerator
veterán

Logcatot leszedtem és kapásból sok narancssárga sor van benne (piros is) szóval azt hiszem megcsinálom azt a modot, ahogy írtad (úgyis itt van a dörög, jó kis vihar van).
Majd megírom milyen lett :K

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30030) tolvaj! válasza ronin79 (#30027) üzenetére


tolvaj!
őstag

igazából azt sem tudom pontosan hogyan kellene kinézni az odin mode nak az ACE en. nekem ace2 őm van azt már kívül belül szétbuzeráltam, azzal nincs gond, de a haveromak az ace-re állítólag nagyon nehezen akart felmenni a 2,3,4 is, a sógora tornázta fel rá. 2őn megjelenik a háromszögben a felkiáltójel de itt nem vágom

(#30028) Farkas86
olyan CM 10,1 et találtam mait recoveryből kell feltornázni.

de nincs ennek a topiknak egy összefoglalója, hogy ne kérdezzek hülyeségeket? :D

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30031) beast27


beast27
senior tag

Jelentem sikerült felrakni az új romot
Köszi a segítséget mindenkinek

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30032) ronin79 válasza domerator (#30029) üzenetére


ronin79
őstag

Nem mindegyik okoz gondot, a beats audio alapból hibát jelez, de lényeg a hangzás :D ha használat közben nem jönnek hibajelentések, system folyamat nem válaszol, vagy valamelyik app hirtelen leáll akkor nincs igazán gond.

(#30030) tolvaj!

Android usb driverek legyenek telepítve a gépen, odin 4.38 és már egyszer ma linkeltem youtubeos videót az egész menetéről, szal elcseszni szinte lehetetlen. Első h.sz-ben is le van írva minden. CM10hez meg csak cwm kell full wipe és install mint mindegyik moddolt cwmből telepítendő verzióhoz.

(#30033) tolvaj! válasza ronin79 (#30032) üzenetére


tolvaj!
őstag

THX. ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30034) csaba17


csaba17
senior tag

azzal mit tudok kezdeni ha mobilról küldök egy mailt akkor folyamatosan azt írja ki hogy küldés de nem küldi el...
ill ha törlök vmit mobilon az csak ott törlődik, ha gépen belépek akkor még ott van.

kb szerda óta csinálja amikor is csináltam egy cwm-es visszaállítást.

szerk: illetve mikor elolvasok mobilon egy mailt akkor gépen még ott marad hogy új mail...
mintha kifelé nem kommunikálna.

[ Szerkesztve ]

(#30035) szumo


szumo
senior tag

Fájó szívvel hosszas gondolkodás után megválok szeretett Galaxy Ace telefonomtól.
Egy Galaxy S2 lép a helyére. Jelenleg az áttelepülést csinálom.

Köszönöm a társaságnak a segítséget. Sokat tanultam mind a készülékről, mind az androidról az elmúlt bő másfél év során. Az indok, amiért a csere megtörtént, hogy kinőttem a készüléket. Méretét visszasírom, de sajnos munkám során szükségessé vált egy erősebb eszköz.
Remélem összefutunk még egy-egy topikban. Azért még néha benézek, hogy hova fejlődik a világ.

Szumo

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#30036) domerator válasza ronin79 (#30024) üzenetére


domerator
veterán

Na megvolt a törölgetés, de nem való ez a mélységű droid nekem (már mondtam....amit bicskával meg lehet oldani benne, az megy, de tovább nem ) :DDD ... szóval valami nagyon döcögős lett benne, így inkább maradok egyelőre az orig xperionnál (kivéve appok persze) és majd meglátom.
Az új használati szokásommal meglátom milyen lesz a két éves akku ... ma egész jól bírta.

Akkut már nem akarok venni bele. :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30037) ronin79 válasza domerator (#30036) üzenetére


ronin79
őstag

Néha ugyanazon rom ugyanarra a telóra való két telepítése közt is baromi külömbségek szoktak lenni, érthetetlen de volt már ilyen :D Amúgy nálam is megbolondult, de jó értelembe. Egy cm10-es témát akarok cm7re átcsinálni, persze az egyik részről nem csináltam képernyőképet így vissza kellett tennem a cwm-es mentést, de most meg mintha érezné a vesztét hirtelen nagyon fürge lett. Tudom, hogy link2sd meg silk v2 van fenn, csak a többi módosítás nincs meg, de a lényeg van róla cwm mentés :DD úgyhogy egyelőre megint cm10 marad amíg nem fogok unatkozni vagy vissza nem bolondul.

(#30038) domerator válasza ronin79 (#30037) üzenetére


domerator
veterán

Pont ebben a cipőben vagyok... csak én negatívban... most már az se megy, ha a sima xperiont akarom feltenni... tiszta lassított felvétel lett a telóból.
Sajna odintól kell megint elkezdenem... :O

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30039) balazsbence válasza szumo (#30035) üzenetére


balazsbence
senior tag

a viszonlátásra :))

(#30040) tolvaj! válasza csaba17 (#30034) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nekem ace2 ön csinálta ugyanezt egy darabig, okát nemtudom, de valszeg a szinkronizációs beállításokban van a hiba. A 2.3.x elég sz@r ebből a szempontból.amikor feltettem a4.1 leaket megoldódott.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#30041) kmarci25 válasza csaba17 (#30034) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, szinkronizáció okozza. A beállítások, alkalmazások menüben töröld a gmail adatait. Utána helyre fog jönni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30042) vadkörte válasza tolvaj! (#30040) üzenetére


vadkörte
addikt

Érdekes...
Volt már néhány CWM restore-om és majdnem mindig belefutottam ebbe a jelenségbe. Pedig olyan rendszerről készült mentéseket töltöttem vissza ami szinte még lakatlan, tehát már be van állítva, de még nincs teleszemetelve.

(#30038) domerator:
Ezért szoktam a már kész belakott, de még mókolatlan rendszerről egy CWM-backup-ot készíteni. :)
Bár nemtudom ez most az esetedben mennyire lenne megoldás.

(#30041) kmarci25:
Ez lett volna az utolsó amire gondoltam volna... :P

Más.
Tudna valaki ajánlani olyan appot, amivel naplózni lehet az egyes alkalmazások CPU használatát, illetve, hogy mikor milyen üzemmódban/órajelen jár a SoC? Érzésem szerint valami nem hagyja szunyókálni a procim, ettől kicsit kajásabb, mint szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30043) kmarci25 válasza vadkörte (#30042) üzenetére


kmarci25
veterán

CPU Spy Plus
Ezzel százalékos formában látod, hogy mennyi ideig volt egy-egy órajelen.

Set Cpu
Ez inkább állítgatásra való, de van benne infó is. Vigyázni kell vele, mert jobbra-balra húzogatással már állítja is a jelet (nem kell jóváhagyni), már belefutottam így rebootba, véletlenül felment 900 MHz fölé. Még szerencse, hogy nem volt bekapcsolva, hogy alkalmazza újraindításkor rögtön... Bár asszem tud csinálni egy update.zip-et, ezzel cwm-ből vissza lehet állítani a jó beállításokat, ha bootloopba keverednél.
Ja, és xda-n fenn van a pro változat ingyen, csak meg kell keresni... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30044) vadkörte válasza kmarci25 (#30043) üzenetére


vadkörte
addikt

:R :R :R

Üdv. V. Körte

(#30045) csaba17 válasza kmarci25 (#30041) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, megoldódott, töröltem minden adatot a gmail alkalmazásnál és helyre jött :)

(#30046) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Felraktam EZT kipróbálni de nincs meg az IMEI számom,minden megy a wifi is de hálózatom az nincs ,hogyan tudom visszaállítani?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30047) KurtCobain válasza Bass (#30046) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az hogy sikerült? oO
Szerintem otthoni körülmények között nem lehet visszaállítani. Vagy samsung szerviz, vagy sarki gsm...

Mmm'kay?

(#30048) Bass válasza KurtCobain (#30047) üzenetére


Bass
addikt

Egy haveromnak sikerült igaz az 5830i volt és nem cm10 hanem 2.3.7 alapú rom lett rárakva,csak nem találom a programok amivel vissza lehet állítani illetve hogy működik e cm10-n? hexeditorral visszaszerkesztettem neki majd egy külső progival visszamentettem

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30049) KurtCobain válasza Bass (#30048) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen, csak ott hozzá lehet férni az efs mappához, ami tartalmazza az IMEI-t. Sima S5830-on kicsit máshogy vannak a dolgok. Nem is olyan régen én is szórakoztam otthon ilyesmivel, sikerült is téglázni... :) Ezért írtam, hogy szerviz.

Mmm'kay?

(#30050) Bass válasza KurtCobain (#30049) üzenetére


Bass
addikt

Basszuskulcs

EZZEL csináltam meg neki,akkor a sima ace-nél nem müxik ez a dolog?

Hogy a frászba tűnhetett el?

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.