Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Sziasztok

Felraktam a DDKQ6-ot, reméltem, hogy megoldja a problémámat, sajnos nem. Azt tapasztalom, hogy feloldás után iszonyatosan lassú a telefon, majd pár másodperc és helyreáll a rend. Megfigyeltem, hogy a fancy widgets sem tudja frissíteni pár másodpercig az órát. Le is szedtem onnan, de még mindig lassú. 4 app fut a háttérben, a zd toolbox, business calendar, facebook és a fancy widgets, ez szerintem nem sok, általában 80-90 mb szabad ram van, nem értem mi lehet a probléma.

(#12002) iMaverick válasza Nimda (#11985) üzenetére


iMaverick
addikt

Keresőt nem használja senki? Én annó beleástam magam ebbe a CF-Root dologba...

Tehát az EX-eset kell felrakni a BLN-hez és utána a romhoz való services.jar-t. DE! Van egy apró bökkenő: DEODEX-ELNI KELL A ROM-OT!!!! (Vagy olyan rom-ot felrakni, ami eleve deodexelt, csakhogy a gyári stock rom-ok NEM DEODEX-ELTEK!)

Megj.: nálam a CM7.1-en (deodex-es, "gyárilag" benne van a BLN support) nem megy a BLN... :W

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12003) Jag


Jag
senior tag

Hello!

A mobilnetet hol tudom kikapcsolni, mert nincs előfizetésem. Még véletlen se töltsön le.
Csak Wifit szeretnék használni.

Köszi,

(#12004) iMaverick válasza Jag (#12003) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha nincs előfizetésed és be sincs kapcsolva a kártyádra (a Domino-mra bekapcsoltam a netet mindenféle előfizu nélkül), akkor voltaképp nem kell aggódnod! Hisz a szolgáltatótól úgysem kapsz net elérést...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12005) Mr X válasza Jag (#12003) üzenetére


Mr X
veterán

Ha nem tudsz felmenni netre, akkor nincs miért aggódnod. De ha paranoiás vagy, írd át a hozzáférési pontot. :)

(#12006) Jag válasza iMaverick (#12004) üzenetére


Jag
senior tag

Nincs külön előfizetésem, de attól még tudok netezni, csak b***tt drága...:-)

[ Szerkesztve ]

(#12007) Mr X válasza Jag (#12006) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor ha T-s vagy, kapcsoltasd ki velük a Net Start-ot. Az tényleg rohadt drága, és sunyiban aktiválják.

(#12008) Jag válasza Mr X (#12007) üzenetére


Jag
senior tag

Nem szeretném véglegesen, szolgáltatás szinten tiltani, mert ha nagyon meg lennék szorulva, akkor még jól jöhet. Szal csak a telefonban szeretném azt beállítani, hogy ne használjon netet, csak wifit.

(#12009) Mr X válasza Jag (#12008) üzenetére


Mr X
veterán

Elvileg, ha kikapcsolod a Mobilhálózatok menüpontban a csomagkapcsolat használatát, nem szabadna kimennie netre.

A másik megoldás, hogy, mint írtam, átírod a hozzáférési pontot, így nem tud kapcsolódni. Vagy megveszed marketen az APNDroid appot, ami ugyanezt csinálja, de kis ikonként kirakható a homescreen-re, és ki-be kapcsolható egy kattintással.

(#12010) szumo válasza yozsee11 (#11975) üzenetére


szumo
senior tag

A KS2 meg a KS3 használhatatlan. Ha be van kapcsolva a wi-fi, állandóan eldobja a kapcsolatot, és újraolvassa az sd kártyát. wi-fi nélkül megy rendesen, de manapság kinek nincs a közelében wi-fi?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12011) iMaverick válasza Jag (#12008) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor marad a Mr X által leírt mód. Mondjuk én még annyival megtoldottam, hogy feltettem (a root-olt telefonra) a DroidWall-t. Ebben lehet állítgatni, hogy melyik szoftver melyik fajta kapcsolaton mehet ki a netre (wifi / 3G).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12012) Jag válasza Mr X (#12009) üzenetére


Jag
senior tag

Na ez lesz az, köszi szépen... :R

iMaverick: Neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12013) flash- válasza Jag (#12008) üzenetére


flash-
veterán

sok esetben a wap is elég és talan az mar minden szolgaltatonal ingyenes

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12014) Probert75 válasza pantomimes (#12001) üzenetére


Probert75
addikt

Nem tudom mit csináltál, de én is a Q6-ot használom, amióta megjelent! Semmi lassú feléledésről ne tudok beszámolni. Eddig ez volt a leggyorsabb. Közben próbáltam a CM7-et az orosz rommal, de nem jött be és újfent visszatettem a Q6-ot. Amikor feltetted csináltál factory resetet és wipe-oltad a cash-t is?

(#12015) jambiyya válasza Probert75 (#12014) üzenetére


jambiyya
őstag

lol! :)
nálunk a nejem szokta wipe-olni a cash-t :D

(#12016) ZED58


ZED58
csendes tag

Valaki próbálta már [link] ezt?
Galaxy Ace: Icecream Sunday

[ Szerkesztve ]

(#12017) Mr X válasza ZED58 (#12016) üzenetére


Mr X
veterán

Ez csak egy téma a CM-hez, sok gyakorlati változást nem hoz.

(#12018) Probert75 válasza ZED58 (#12016) üzenetére


Probert75
addikt

Én a helyedben nem próbálnám! Szinte az összes hozzászóló rossz véleménnyel volt róla.

(#12019) pantomimes válasza Probert75 (#12014) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Igazából nem a ROM-mal van baj, mással is csinálta.

Gyors feléledést nem tapasztalok, wipeoltam cache-t, meg datát, gyári visszaállítást nem nyomtam. Nekem az a normális feléledés, amit 2.2.1-nél láttam, eddig nem volt ROM ami azt megközelítette.

Időközben a lassulás megoldódni látszik, vagy a business calendar, vagy a fancy widgets a ludas.

(#12020) tt124307


tt124307
tag

Kis segítséget szeretnék kérni. Feltettem a Grif_07 féle legutolsó CM ROM-ot és alapvetően működik minden, de sem a be / kikapcs animációnak, se a képenyő megnyomásának nincs hangja, pedig a beállítások között be van kapcsolva az opció. A rezgő visszajelzés működik, de a hangok a világért sem. Ez egy "feature" az adott ROM-ban, én csinálok valamit rosszul vagy valami más oka van? PLS HELP!

(#12021) Probert75 válasza pantomimes (#12019) üzenetére


Probert75
addikt

Naa, mondom én, hogy a rom jó! :DD
Minek az az időjárás widget, nem látsz ki az ablakon? :)
Ha nem volt rom, ami megközelítette, akkor miért nem állsz vissza rá?

[ Szerkesztve ]

(#12022) pantomimes válasza Probert75 (#12021) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Az lesz amúgy, csak kicsit már unom ezt a folyamatos telepítgetést :)

(#12023) Nimda válasza iMaverick (#12002) üzenetére


Nimda
addikt

Nyilván használom..:D...de kiváncsi voltam mások véleményére is...szerintem nem ártana egy helyre gyüjteni ezeket az infokat,mert az xda fórumán is elég zavarosan van összefoglalva...máskülönben könnyen haza lehet vágni vele a telót...

A lényeg....megcsináltam,de nem az "ex"-et raktam fel,lévén nekem odexes a rom...érezhetöen gyorsult a filekezelés és a quadrantban is 1600 pötty...(buhera nélkül volt 1000 körüli)...viszont az a2sd nem megy nekem,ikonja is az ablakban (tweak DT autostart be,1.2 zip fenn van)...gondolom azért,mert még nem hoztam létre az sd-n erre külön particiót?...mindenképpen kell ehhez kártyaolvasó?...

[ Szerkesztve ]

(#12024) Mr X válasza Nimda (#12023) üzenetére


Mr X
veterán

Az a2sd-hez mindenképp kell az ext partíció, addig nem fog működni, mert nincs hova dolgoznia. Nem tudom, az Ace verziónál hogy van, de blade-nél és Nexus One-nál a Clockwork recovery tudott sd-t partícionálni.

(#12025) Nimda válasza Mr X (#12024) üzenetére


Nimda
addikt

Hm...ezt a nokiaprogramok.hu gyik-ból másolom:

A következő műveleteket nem muszáj végrehajtani csak ha szükség van rá!
7. Az ext4 manager-ben formázzuk a meghajtót ext4-esre
8. A Tweak managerben kapcsoljuk be a DT: Auto start-ot és
9. Az A2SDGUI-ban helyezük át a dalvik-cachet a memóriakártyára

Ez igy elég pontatlan,mert arról nem irnak semmit,hogy csináljak külön az sd-n particiót,különben leves...az ext4 manager ugye csak a belsö memót konvertálja...

(#12026) Mr X válasza Nimda (#12025) üzenetére


Mr X
veterán

Mivel az a2sd működésének alapja az ext partíció megléte, gondolom azért nem írták bele. Vagy csak simán trehányok voltak.

(#12027) Nimda válasza Mr X (#12026) üzenetére


Nimda
addikt

Világos,na ezért kérdezösködnek annyit az emberek..:D...mindegy annyira nem fontos az a külön partició,csak jó tudni,hogy kell..:)

(#12028) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Létezik ehhez gyári tok? Ajánljatok már valamit. Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#12029) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

A testvéremnek van egy SG Ace készüléke. Elindítás után megjelenő animáció után , csak villog a samsung felirat és a telefon nem reagál semmire.
Mi a teendő, hogy ismét használni tudja?

Előre is köszönöm :)

Ps: brunorbert

(#12030) sb válasza pantomimes (#12019) üzenetére


sb
veterán

Adtál egy ötletet... Nálam (vagyis asszonynál) kétféle 2.3.4 volt fent, jelenleg a DDKQ5, de ugyanilyen lassulások vannak. Feléledés után 3-4mp, mire magához tér, addig kvázi állóra fagy vagy nagyon lassú. Van néha, hogy ez eltart 10-15mp-ig is.

Ahogy írtam romcserék sem oldották meg, most a DDKQ6-ban bíztam, de ezek szerint azzal sem lesz jobb. Viszont az leírt programok közül a business calendar közös, szóval lehet, hgoy akkor én is teszek egy próbát vele... és talán megoldódik a rejtély? :)

(#12031) Orc válasza szumo (#12010) üzenetére


Orc
senior tag

Én KS2-öt használok 4 napja,volt hogy napi 20+ órát volt bekapcsolva a wifi,de min 3-4 és eddig semmi gondom nem volt vele. KQ6-ról tértem át teljes wipe elötte utána. Nincs semmi gondom a KS2-vel,kivéve azt hogy ez is RECSEG és FELHANGOSODIK,hogy rohadna meg....

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#12032) flash- válasza Quaresma (#12029) üzenetére


flash-
veterán

gyanitom műkodott a telefon csak frissitettetek szoftvert rajta azota csinalja.
ebben az esetben download modba kellene tenni vmes ujra feltenni a szoftvert

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12033) Quaresma válasza flash- (#12032) üzenetére


Quaresma
aktív tag

A húgom használta és hacsak nem tagadja én úgy gondolom ő nem próbált szoftvert frissíteni rajta.:) Az a baj ,hogy én csak iOS rendszerhez értek, szóval amit írtál annak a második részét nem is értem.:) Tudnál segíteni esetleg picit szájbarágósan vagy vmi egyszerű megoldás nem létezik?..
Köszönöm

Ps: brunorbert

(#12034) Bélaaaa válasza Quaresma (#12033) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Fel kell tenni a CWM 4.0.0.9-et (ha legalább 2.3.3as fw van rajta), majd "Wipe". Ez megoldja a gondot.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12035) Probert75 válasza Quaresma (#12033) üzenetére


Probert75
addikt

Mentsd le a SD-re a telszámokat(a névjegy lista mikor megjelenik, akkor nyomj egy bal érintőt, és ott lesz, hogy export/import),majd ha ez kész, akkor kikapcs. Majd a home gombot nyomd folyamatosan és kapcsold be. Amig nem látod a recovery-t, addig a home gombot ne engedd el. Amikor a menüben vagy a hangerő gombokkal navigálhatsz a menüben, a home gombbal pedig elindíthatod a kijelölt dolgot. Csinálj egy faktory resetet, valamint a vipe-old a cache-t is.

Mr X kijavítottam, megfelel? :))

[ Szerkesztve ]

(#12036) Mr X válasza Probert75 (#12035) üzenetére


Mr X
veterán

Ugye az, hogy a cache helyett következetesen cash-t írsz, szándékos? Mondd, hogy igen, léccilécci! :DDD

(#12037) Probert75 válasza Mr X (#12036) üzenetére


Probert75
addikt

Miért kell piszkálni? :) Nem tudok angolul, és nem is sokszor gyönyörködöm a recovery-ben, hogy tudjam hogyan kell írni. Ráadásul, ha a menüben van, akkor úgy is megleli, hogy mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#12038) Mr X válasza Probert75 (#12037) üzenetére


Mr X
veterán

Nem piszkálásnak szántam, tényleg. :B

Csak fura volt, hogy bár többször említették már, mégis mindig így írod.

Ha megbántottalak volna, elnézésedet kérem. :R

(#12039) Probert75 válasza Mr X (#12038) üzenetére


Probert75
addikt

Nem bántottál meg! Értem a smile-kat. A lényeg a lényeg! :)

(#12040) Quaresma válasza Probert75 (#12035) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget :) Próbálkozok ..

Ps: brunorbert

(#12041) kmarci25 válasza Quaresma (#12040) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha bírod az angolt, akkor irány az xda developers fóruma, ott is a Galaxy Ace General topik, ott van egy olyan thread, ami kifejezetten kezdőknek készült és az alapokat tartalmazza. Pont ma olvasgattam és pont az általad említett hibára is írnak gyógymódot.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12042) kmarci25


kmarci25
veterán

Így talán egyszerűbb, erre gondoltam:
Q3: Help me, my phone is in a bootloop and won't go into the Launcher!
A3: Firstly , define your bootloop:

If you are stuck at the "Galaxy Ace" logo , that means you did not make a factory reset and cache wipe from Recovery Mode . Do that , then reflash and try again .
If it still does not work , your kernel might have a problem because you did not install your kernel properly .
For that I recommend CF-ROOT for Gingerbread and Froyo

However , if your phone is stuck at the bootanimation:
Stuck for more than 10mins and is repeating the animation: You did not flash your ROM properly . Refer to above .
Stuck for less than 10mins and is NOT repeating: I suggest you have some patience

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12043) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ehhez idézek egy másik fórumról: "A telefonod USB-n keresztül nem fog tudni a világhálóhoz kapcsolódni. Aktív mobilinternet előfizetés esetén és megfelelő APN beállítás mellett a számítógéped tud a Nexus S-en át internetezni."
Ugyanezt a dolgot meglehet csinálni Ace-szel is? Mert akkor a barátom mint modemet használhatná a laptopjához, és azon keresztül tudna olyan dolgokat is nézegetni a neten amihez flash player kell. Ahol lakik ott nem volt jó a lefedettség ahhoz hogy a laptopjához rendelt előfizetéssel tudjon netezni, ezért azt lemondta. Viszont a telójával (neki is Ace-e van) lehet netezni ott is (előfizetéssel) így megoldódna egy problémája.

Köszi: El.

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#12044) Destroyer91


Destroyer91
tag

Hali all!
MIvel amatőr vagyok még ilyen téren,azt szeretném kérdezni,hogy a flashelés,illetve rootolás ezek szerint megoldandó vagy más módja a jobb vagy gyorsabb : http://androlib.blog.hu/2011/07/25/samsung_galaxy_ace_rootolasa_es_firmware_telepites
Illetve melyik most a leggyorsabb és stabilabb ROM?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#12045) szumo válasza Orc (#12031) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem a KQ6 van fent és az se receg, az előtte lévő sem recsegett.
Viszont akkor nem értem, hogy nálam miért dobálja a wifit, és miért kell újra mountolnija az sd kártyát.
Linkeld már be pls, hogy te honnan szedted le. Előre is köszi!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12046) baluka10


baluka10
csendes tag

Hali

Olyan problemam lenne , h a telo nem latja az sd kartyat pedig eddig enm volt gond vele nemregen kivettem aztan vissza es azota nem latja sem azt ami rajta volt ( nyilvan). Van megoldas vagy dobhatom el a jo kis gyari 2gigas kartyat ? :)

Udv B

(#12047) Pajoz válasza Elessar67 (#12043) üzenetére


Pajoz
őstag

A PdaNet a megoldás. Nálam müxik.

(#12048) janeko


janeko
őstag

Sziasztok. Nem tudom már mit csináljak. Régen jó volt a samsung kies nevű programja most már az se jó. valamiért nem tudok felrakni semmit a telefonra.
próbáltam hogy memóriakártya olvasós usb-n majd felrakom de akkor azt írja formázni kellene, közben meg az adatok ott vannak rajta.

melyik program amivel tudok kapcsolódni a telefonhoz vagy mit csináljak?

Előre is köszi

(#12049) Weeman1 válasza janeko (#12048) üzenetére


Weeman1
veterán

Odin-t használj,
a Kies elég gáz.
A szervizben is Odin-t használnak.

Xiaomi 11T Pro

(#12050) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ha jön a gmailre levél,hogy tudok csenghangot hozzárendelni mert csak egy hallhatatlan jelzés van amit nem is állítottam be én sosem.Mert nem találok lehetőséget a gmailben értesítési hangnak beállítást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.