Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) Keem1 válasza melan (#19000) üzenetére


Keem1
addikt

Ez így is van rendjén, csak a gmailre mentett kontaktokat szinkronizálja.
Tanácsom: tegyél át most mindent oda, és ezután is oda ments. Miért? Mert ha új telefont veszel, vagy újrateszed a romot, a gmail fiók megadása után azonnal lehúzza az összes névjegyet címmel, születési dátummal, profilképpel, stb. Gmailben tudod kényelmesen szerkeszteni is, akár csoportosan, ismétlődést keresni. Mindent oda ments.
Most úgy tudod feltenni, hogy exportálod SD kártyára (telefonkönyben menü gomb), majd törölsz mindent, végül ugyanúgy, ahogy exportáltál, nyomsz egy importot. Kiválasztod, hogy melyik fájlt töltöd vissza, és megadod, hogy a gmailbe importáljon. Kész is vagy.

(#19002) kalló válasza artiny (#18999) üzenetére


kalló
aktív tag

Csak egyszer csináltam meg, akkor nekem tetszett, de a rom ami alatta volt, nem jött be és lecseréltem,azóta nem is nagyon basztatom a telót, belefáradtam, örülök inkább annak, hogy működik.
Szal ebben nem tudok segíteni, nézd a kommenteket xdan, mert itt a fórumban sem népszerű a link2sd partícionálós móka.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19003) kalló válasza melan (#19000) üzenetére


kalló
aktív tag

Milyen telója van a feleségednek? Ne SIMmel vidd át az nagyon primitív, ékezetek, na meg a névhossz, stb.
Bluetoothon faszán át lehet küldeni, Nokiákról és Sonyerricssonokról csináltam már. Utána a Android alól úgy teszed a google címtárba, hogy először exportálod a névjegyeket az sd kártyára, importálásnál, meg lesz egy olyan opció, hogy a google címtárba importáld be ha ezzel megvagy van egy fasza mentésed a névjegyekről, amit már elég nehéz elhagyni, na meg később le is tudod tölteni a googleról, csv-be, ha másik platformmal próbálkoznál.
Ha ezzel megvagy már csak a megjelenítési beállításokkal kell játszani, hogy csak a telefonszámmal rendelkező névjegyeket jelenítse meg, így a google emailcímek nem kavarnak be, na meg az alapértelmezett mentést is állítsd át, hogy az új névjegyek a google címtárba kerüljenek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19004) m0rd0k válasza kmarci25 (#18983) üzenetére


m0rd0k
senior tag

oké,értem.

Ott most elakadtam,hogy samfirmware-en,van S5830 tipusból 6 féle (B,C,i,L,T meg a sima). Ezt honnan tudom kideríteni,hogy a telepített telefon melyik verzió?

Erről a leírásról mit gondolsz?

A véleményitek alapján én is stocklite v6ot teszek rá. App2sdnek kell csinálnom ext2 particiót? meg swapot?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#19005) Ace owner


Ace owner
addikt

<0> Started Timer
<1> Close serial port and wait until rebooting.

És csak újraindulgat. Alap romot telepítettem. Mit csináljak?

Galaxy Fold 4

(#19006) m0rd0k válasza m0rd0k (#19004) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Multi CSC programot sem találom,tudnátok segíteni?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#19007) Ace owner válasza Ace owner (#19005) üzenetére


Ace owner
addikt

Működik csak wipe-olni kellett.

Galaxy Fold 4

(#19008) kalló válasza Ace owner (#19005) üzenetére


kalló
aktív tag

wipe cache

(#19006) m0rd0k one packaget tegyél rá ahhoz csak cooper.ops kell.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19009) melan válasza kalló (#19003) üzenetére


melan
senior tag

Természetesen én is így csináltam anno a 6300-al, de neki sajna még olyan nokiája van, ami bluetooth-on nem tudja küldeni a névjegyeket - próbáltam. Csak ez maradt (nem volt kedvem nokiás progit felrakni, onnan export stb). Úgy sejtem az volt a baj, hogy amikor a simről csináltam sd-re exportot, és onnan importáltam a telóra, hogy akkor még nem volt meg a google fiók, ezért nem is ajánlhatta fel. Csak később mentem netre, és akkor állítottam be...
Most egyelőre ott járok, hogy Kiesre kötöttem a telóját (pedig utálom, de más progikat, amit próbáltam, pl airdroid csak nehézkesen engedi szerkeszteni sokklikkel a névjegyeket, ebben kivételsen a Kies tűrhető) ott helyreigazítja majd mindet, és arról csinálok google mentést. Plusz sd-re is, biztos ami tuti...
Thx a segítségekért!

(#19010) kalló válasza melan (#19009) üzenetére


kalló
aktív tag

aha, áhh ovi/pc/nokia suitot felejtheted el, mert a csvét a Nokia és a Google másként csinálja, és nem olyan sima az import/export közöttük. Ez esetben marad a SIM, majd ha feltöltöd google-ba itt egy klickel ki tudod törölni az ismétlődő elemeket, illetve ha letöltöd csv-be excelbe és notepad++ faszán rendbe lehet rakni, nagyon rövíd idő alatt :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19011) droti25


droti25
őstag

Hogyan tudok Stocklite v6 alá új boot animációt tenni?
A nokiaprogramok galaxy ace topicban leirtak megfelelnek?

(#19012) Nauda


Nauda
tag

Hali!

DDKQ8 + wifi bekapcsolva. Hósszú alvó módból való élesztéskor úgy veszem észre, mintha élesztéskor kapcsolódna vissza a wifire. Persze ettől picit belassul míg rá nem kap...gondolom energiatakarékosság miatt szedi le magát a wifi-ről. Be lehet ezt állítani, hogy ne így legyen? Vagy csak nálam van valami gubanc és ennek nem is így kéne lennie?

Kössz

(#19013) Ace owner válasza Nauda (#19012) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem is szokta..

Galaxy Fold 4

(#19014) dobolson válasza Nauda (#19012) üzenetére


dobolson
senior tag

A wifi speciális beállításokoknál be lehet állítani, hogy ne kapcsoljon le a wifi alvó módban sem.

(#19015) balazsbence


balazsbence
senior tag

bocs telórol vagyok,de ezt gondoltam megosztom. http://monostori.wordpress.com/2011/01/24/ingyenes-wifi-hot-spot-a-gepunkbol-virtual-router-manager-kiprobaltam/
ha valakinek nincs wifi routere,de laptopja tudna kapcsolódni,akkor ezzel a kis progival rá lehet csatlakozni a vezetékes netre a notin keresztül! szerintem jó!

(#19016) m0rd0k válasza kalló (#19008) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ezt egy kicsit részletesbben le tudnád irni? Mert igy most nem tudom mi az. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#19017) kalló válasza m0rd0k (#19016) üzenetére


kalló
aktív tag

Nem, használd a keresőt amíg bele nem jössz
Angolul
Régiek az írások, a linkek nem biztos, hogy stimmelnek, na meg ddkq5 helyett tehetsz rá másik romot is, ezek a romok ilyen becsomagolt fileok, md5, tar, iso, stb.
a cooper ops ugyan az, megtalálod a neten valahol.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19018) balazsbence válasza royalka (#18996) üzenetére


balazsbence
senior tag

Megcsinálták a center clockot is,működik;)

(#19019) csaba17


csaba17
senior tag

[ilyet] valaki nem használ a telóhoz?
venni akartam de az eladó azt írta hogy nem töltené a telólmat, azt hogy miért nemtudom pedig usb feszt ill áramot ad a kimeneten.
valaki valamit?

(#19020) droti25


droti25
őstag

Erre vki?
[link]

(#19021) szumo válasza droti25 (#19020) üzenetére


szumo
senior tag

Meséljétek már el mi értelme boot animációt cserélgetni?
5 percenként ki be kapcsoljátok a gépet? Vagy WAF?
Látok rációt a hangok ikonok, skinek, animációk cseréjében, főleg ha jól optimalizáltak is, de a boot anim az amit legkevesebbet látok, vagy akarok látni.
Valaki mesélje már el nekem, nagyon kíváncsi lennék egy épkézláb válaszra a CSAK-on kívül!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#19022) Probert75 válasza szumo (#19021) üzenetére


Probert75
addikt

+1 :C :R

(#19023) bigdady válasza szumo (#19021) üzenetére


bigdady
nagyúr

Változatos a reggel :)

(#19024) szumo válasza bigdady (#19023) üzenetére


szumo
senior tag

Nálam max hetente 1x lehetne az :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#19025) iMaverick válasza szumo (#19021) üzenetére


iMaverick
addikt

+1 :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19026) droti25 válasza szumo (#19021) üzenetére


droti25
őstag

Puszta kíváncsiság+ még egyedibbé lehet varázsolni a telefont vele!

(#19027) molnarpeter válasza szumo (#19021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A legjobb, ha nincs bootanim. ;]

mp

(#19028) Pajoz válasza molnarpeter (#19027) üzenetére


Pajoz
őstag

Ja! Nekem ki is van kapcsolva. Ennyivel is hamarabb áll fel a rendszer, ha néha restartolni kell.

(#19029) kmarci25 válasza szumo (#19021) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is csak akkor rebootolok, ha nagyon muszáj... Vagy flash-elek valamit. Sosem jutott eszembe, hogy cserélni kéne, kb tíz másodpercig látom, elég ritkán.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19030) artiny


artiny
őstag

Chainfire3D vel elindulnak olyan játékok is amik induláskor kilépnek/gondlok a six guns vagy gtaIII ,miutan feljon a gamelot majd var es kilép a játékbol/ gondolom nincs meg a jatekkovetelmenynek a hardver..
CHainfire3D vel elindulna? Feltelepitettem az ingyenes verziot de nem indult el a six guns.
A pro verzio kéne hozzá?!

(#19031) droti25


droti25
őstag

Vmiert nem szinkronizálja a Gmail a leveleimet automatikusan. Hol tudom beállítani ezt?

(#19032) royalka válasza balazsbence (#19018) üzenetére


royalka
őstag

v1-ben? (igazábol ne mértem hogy mire gondolsz.. :Y :B lehet reggel van még.. )

Más: Neked nincs gondod a helyhiánnyal? Pár app van fent és nem győzöm átpakolgatni a sd-re.. kb 117Mb volt csupaszon.Most szinte mind az SD-n van és így is 20mb körül van elérhető. Olvastam régebben hogy a gyorsaság miatt van kevés hely vagy rosszul emlékszem. Ha ez így megy tovább nem tok majd telepíteni progikat.. Vagy ha alapértelmezettre teszem az sd helyet akkor nem fogyik a telóból.. Valami megoldás van esetleg ..? :F Nem szeretnék meg válni tőle. :W

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#19033) balazsbence válasza royalka (#19032) üzenetére


balazsbence
senior tag


középen van az óra a statusbaron!

Én eddig is mindent amit csak lehetett áttettem az sdre,most 60mb szabad,titanium backup szerint adatelemek száma 130!
Igen,jól emlékszel,ez deodex rom,ezért nagyobb helyet foglal.Gondolom ezért csinálta a v2-t,az ugye tök csupasz,így is helyet nyer,és tényleg csak azt pakolod föl rá, amire szükséged van.
Megoldás annyi,hogy amit lehet,átteszel az sd-re.ha valami nem megy,akkor meg visszateszed. Launchert ne tedd át :))

(#19034) kmarci25 válasza droti25 (#19031) üzenetére


kmarci25
veterán

Beállítások>fiókok és szinkronizálás>google

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19035) vadkörte


vadkörte
addikt

Srácok, lehet, hogy nagy hülyeséget fogok kérdezni. TiBi-velbackup-oltam külön a user, külön a system app-okat. Ezek után ugye nyugodtan törölhetem a nekem szükségtelen cuccokat* a telefonról, azok a backup-okból bármikor visszaállíthatóak.

*:
pl. live wallpaper, samsung apps, samsung fiók, (KIES úgysem frissíti) all share, gyári galéria, stb...

Üdv. V. Körte

(#19036) royalka válasza balazsbence (#19033) üzenetére


royalka
őstag

Átpakoltam mindent az SD-re és -Nem jön BEEEE. :P- ... Szal wipe mindent... f*ck
De már kezdett hiányozni hogy mindent újra rakni.. ;]

Ezt az órát hogy lehet meg csin.. ?? (a fórumot egy pár hónapja olvasgatom de romokal kb 1 hete.. )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#19037) balazsbence válasza royalka (#19036) üzenetére


balazsbence
senior tag

Nem a launchert tetted át? én is így jártam tegnap,hála istennek volt cwm mentésem :P

Nna akkor legalább tiszta lappal indulsz:D
Az óra az xda- n van fönt, csak cwm alól kell flashelni.

(#19038) m0rd0k válasza kalló (#19017) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Tehát akkor ez most két leírás stock rom telepítéséhez? Ezután mehet rá a custom rom a szokásos módon? (wipe cache,dalvik,aztán flashelni a custom romot,cwmből)
Erre esetleg tudsz mondani valamit?

U.i: Próbáltam,a keresőt,szoktam is mindig használni,de már nagyon sok kifejezés van,az Ace-el kapcsolatban amiről fogalmam nincs,aztán már nem voltam képben. Kezd már kitisztulni a dolog.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#19039) royalka válasza balazsbence (#19037) üzenetére


royalka
őstag

DE-DE.. :C Gondoltam is hogy baj lehet.. De mind 1.. Felpakoltam tibivel a progikat meg belőttem előtte hogy alapból mindent sd-re pakoljon.. Így tartok most 81MB-nál.. :U Jó volna már nem wipe-olni egy jó darabig.
CWM mentéssel mindent visszalő ahogy volt??

Órát meg köszi szépen :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#19040) droti25 válasza kmarci25 (#19034) üzenetére


droti25
őstag

Ez természtesen be van állítva!
Lehet rosszul tettem fel a kérdést!
Ha kapok egy emailt gmailen,a telefon nem jelzi hiába lépek be az beérkezett üzenetekhez!Rá kell frissítenem manuálisan hogy megjelenítse az új üzeneteket!
Ha eddig jött egy emailem a gmail egyből jelzett hanggal+az értesítési sávban automatikusan!
Ez miért van?Hol a gond?

(#19041) balazsbence válasza royalka (#19039) üzenetére


balazsbence
senior tag

igen,mindent!a híváslistát is :DD
azért írtam a launchert,mert tegnap én is áttettem a próba kedvéért :) nem jött össze

(#19042) proly01


proly01
őstag

Annyi kérdésem lenne használja valaki itt vagy a német epluszos 2.3.6 ot vagy az orosz 2.3.6 ot?Melyiket érdemesebb feltenni?
Azt hol tudom beállítani hogy mindent kártyára rakjon?Illetve hogy nektek is kb 5 percig tart a media keresés és többször is lefut?
Mert nekem kb 5 prcig keres és utána újra és újra :(((

....Pr:)ly....

(#19043) balazsbence válasza proly01 (#19042) üzenetére


balazsbence
senior tag

nekem alapnak van a német,de úgy tűnik jó lehet,mert ami rajta van az jól teljesít. A médiakereséssel valami bibi lehet,az biztos nem jó. Beállítani nem tudod,csak ha rootolt,és csinálsz az sd-re egy új partíciót.

(#19044) proly01 válasza balazsbence (#19043) üzenetére


proly01
őstag

Már csak azértkédeztem mert nekem az orosz 2.3.6 van fent alapnak azon van a the myth de volt a 2.3.5 holland is alapnak meg az india is és minden egyes esetben újraindul a telefon így random szerűen magától és fogalmam nincs hogy mitől....de nem teljesen csak elsötétedik a kép es visszajön .Nem kér pin kódot de teljesen újraindul mert fent van nekem a start up cleaner pro és az a telóval együtt indul és mikor ránézek a telefonra mindig ott van mikor megnézem ilyen 2-3 óránként vagyis újraindul a telefon :(((

....Pr:)ly....

(#19045) balazsbence válasza proly01 (#19044) üzenetére


balazsbence
senior tag

:F

(#19046) kalló válasza m0rd0k (#19038) üzenetére


kalló
aktív tag

igen ez két leírás stock romhoz és igen ez után mehet a custom rom flashelése, ott csak egy zippet(stocklitev6.zip vagy valami ilyesmi) kell rátolni cwmből.
Nem tudom mi az a 6féle típus amit említesz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19047) proly01 válasza balazsbence (#19045) üzenetére


proly01
őstag

Na ez az.....
De gyárival nem....Most tettem fel rá szűzen az orosz 2.3.6 ot kb 3 órája most töltőn van a teló és semmi baja sincs egyszer sem indult még újra.De tegnap este kb este 9 től éjjel 2 ig 4 szer is újraindult volt hogy 2 óra alatt egyszer volt hogy fél óra alatt 2 szer és akkor rajta volt a the myth lehet hogy a tibi kavar be tényleg valamit vagy esetleg az hogy a fájlkezelőt visszatettem rá tibivel de az a fájlkezelő egy 2.3.3 as mentésből van a ROM meg ugye 2.3.6 os de ez az sd s keresés se baba nekem mert szerintem sincs rendjén hogy 3 szor 4 szer is 3-5percekig keresgél :W
Lehet tényleg az kéne hogy szűzen egy stock aztán rá a the myth és utána visszapakolgatni rá mindent egyesével....
De az fél nap lesz :(((

....Pr:)ly....

(#19048) vadkörte válasza proly01 (#19047) üzenetére


vadkörte
addikt

Bocs, ha hüyeséget kérdezek.
Ha ezek a főzőcskézett cuccok ennyi gondot generálnak, miért kell vesződni velük? Hogy "szebb" legyen a launcher, hogy pár százalékkal gyorsabbnak tűnjön a rendszer? Ha nem ezek akkor mégis miért?

Amikor az 5230-as Nokiámra feltettem egy főzött C6 ROM-ot annak legalább volt értelme. Kiszórtak belőle sok Nokiás szemetet, gördülékenyebb lett és funkcionálisabb. (olyan dolgokra is képes lett, amire a gyári ROM-mal nem, pl. pár widget-et már tudott kezelni) De a legtöbb robotos rendszer ugyanazt tudja. Akkor minek farigcsálni? Vagy élvezitek, hogy instabil a telefon, de legalább jól néz ki a kezdőképernyő?

Ne vegyétek sértésnek amit írtam, nem annak szántam. Csak elkezdett körbe-körbe járni a vezérhangya... Mások vagyunk, nektek is más fontos egy telefonnál és nekem is más. Ennyi

Üdv. V. Körte

(#19049) kmarci25 válasza vadkörte (#19048) üzenetére


kmarci25
veterán

Látszik, hogy nem volt még stock romon kívül más a készülékeden... :) Nem sértésként mondom, de tényleg. Én sem értettem soha, hogy miért jobb... Aztán mióta használom kiderült. Nem gyorsabbnak tűnik, hanem SOKKAL gyorsabb, miután ezek általában kipucolt romok, jóval inkább testreszabhatóak, a cm-ekben, miui-kban pedig olyan beállítási lehetőségek vannak, amiknek a stockban nyoma sincs. Szóval egyáltalán nem a kinézetről van szó. Én is moddolt romot használok, mégis úgy néz ki, mintha stock lenne.
Egyébként a csicsához nem kell custom rom, az általad irt kezdőképernyő simán megváltoztatható, csak le kell tölteni egyet a play-ből.
A kikapcsolásos dolog meg gyanús és csodálkoznék ha rom függő lenne. Ha így folytatódik lehet, hogy én elvinném szervizbe...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.