Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) peterpal12


peterpal12
csendes tag

Sziasztok a root [esetünkben UNLOCK ROOT nevezetű program ] függetleníti a telefont?

(#23002) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!telefonommal lenne egy kis gond... 5830i galaxy...memoria kártya furcsán viselkedik...nemrég volt egy bejövő hiívás telefon megfagyott és a memoria kártya kiürült.Kb két hete voltam a szervizben szoftverfrissitésen és most nemrég megint teljesen lement a kártyáról minden!Nem tudom mi lehet a hiba telefon hibája miatt lehet ilyen??

(#23003) ollie válasza peterpal12 (#23001) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem!

De ne is erőltesd a függetlenítést a fórumon, mert tilos!

***

(#23004) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Vettem asszonynak egy GT-S5830i telefont!erre szeretnék vmi szolid "lányos" romot tenni.remélem akad pár ilyen :U a hozzá tartozó cf-root sem jönne rosszul :U :B

előre is nagyon nagyon thx :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#23005) Pajoz válasza kerdes666 (#22999) üzenetére


Pajoz
őstag

Ez baj! Nem ismeri fel a telo a fájl rendszert. Kezdd elölről az egészet. Ajánlom, hogy először a 2011. jún.-i négy fájlos stock romot tedd fel. (1.hsz). Aztán, ha feléled mehet rá valami újabb stock. Szerintem ne erőltesd ezt a CM-et. Ha ilyen főzött romot akarsz inkább az XDA-n nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#23006) Virág et.


Virág et.
senior tag

Hát hölgyek-urak, feltoltam a sokat emlegetett Apocalypse ROM legutolsó kiadását és eléggé felemásak a tapasztalataim...

Pozitívumok:
- gyors, tényleg zökkenőmentes
- tetszetős
- Amarullz felment rá, igaz nem a partíciónak megfelelő 512MB-al, hanem csak kb. 480MB-ra nőtt csak a belső tárhely
- wifivel sem volt gondom

Negatívumok:
- kétszer előfordult, hogy magától újraindult: navigáció első indításakor, illetve egy másik programnál, de másodszor már nem volt velük probléma
- bizonyos menübeállításokat (pld CPU sebesség, mobilnet) nem menti el, hiába állítom át
- mobilnet már vagy két alkalommal elérhetetlen lett: látszólag aktiválva van, de mégsem kapcsolódik.
- idegesítő, hogy még egy sz@ros SMS kliens sincs benne...
- iszonyatosan eszi az akkut! A felét se tudja a stock romoknak, így gyakorlatilag számomra használhatatlan. Megprobálom a Battery Extendert, aztán ha kivégzi akkor legfeljebb felrakok egy másik ROM-ot :)

(#23007) Pajoz válasza Virág et. (#23006) üzenetére


Pajoz
őstag

Nekem egy korábbi verzió van fent és nem tapasztaltam ezeket a hibákat. Többen panaszkodtak már a Final-ra, ezért is nem raktam fel. Akksi merülés viszont ennél is játszik, mint minden CM7 romnál.

A Battery Extender nem csak stock romra van?

[ Szerkesztve ]

(#23008) Breeze


Breeze
aktív tag

Egyéni csengőhang beállitása hogy lehetséges???

(#23009) ronin79 válasza Virág et. (#23006) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor ezek szerint már ki is nyírtad mivel battery extender kernel stock romra való, cm-re a firekernel van, legújabb 22.7. Lehet elkerülte a figyelmed hogy barebone rom-ról van szó, tehát minden fölösleges dolog ki van belőle vágva, így magad döntöd el mit telepítesz. Final verziónál szerintem egy a gond, hogy official alapra épül ami nem túl jó megoldás mert a hivatalos cm még mindig sokkal gyengébb és tele van hibákkal mint egy nem hivatalos kiadás ennek ellenére az általad írt hibákat nem tapasztaltam második telepítésnél. Viszont elsőre voltak hibák és ezt rengetegen is jelezték xda oldalain is.

(#23005) Pajoz
Feléled az a spanyollal is, fölösleges egy hibás rommal élesztgentni. A Battery extenderben viszont igazad van :D

(#23008) Breeze

Névjegyzékben ráböksz egy névre, menü gomb szerkesztés és csengőhang alatt beállítod.

[ Szerkesztve ]

(#23010) Pajoz válasza ronin79 (#23009) üzenetére


Pajoz
őstag

Elvileg igen. Én is jártam már úgy, hogy felpakoltam vagy három fajta romot mégsem jött ki a bootloopból csak a júniusival. Más is írt már ilyet. Nem tudok rá magyarázatot, de van ilyen "jelenség".

(#23011) ronin79 válasza Pajoz (#23010) üzenetére


ronin79
őstag

back2stock.zip is ment előtte? Mert ha olyan romot próbáltál ami ext4-re konvertálja fájlrendszert akkor ez természetes, erre van az említett zip, vagy odinos feltöltés után FR one package-nél. Egyik korábbi h.sz-ben már leírtam a magyarázatot, rfs és ext4 fájlrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#23012) Pajoz válasza ronin79 (#23011) üzenetére


Pajoz
őstag

Igen, olvastam.
Az én szívásom már rég történt. Akkor még nem volt back2stock.

(#23013) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

olvasom egy ideje a topikot.... kösz visztlát szevasztok.
Ez a telefon gyári ROM-al használhatatlan, vagy átlag júzer nem ír ide?

(#23014) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Sziasztok! Most igazán nincsen időm megkeresni a fórumját, de HELP!!!!
Carakodott a PC-m, kerestem vírust, ez-az. Semmi komoly. A végén (ma este) már program nélkül is lefagyott.Aztán egyik újraindításnál alig kapcsolt be a monitor. Kétszer ki-be, mire lett kép rajta. Addíg LG logó, majd feketeség, felül színes csíkocskák.Gondoltam indítok egy merevlemez ellenőrzést Windowsból és beállítottam, majd újraindult. A gép megy, hallom. Semmi extra. Viszont a monitor azóta is fekete a csíkocskákkal.
Amit telóról utánaolvastam, az lehet táp, lehet monitorhiba, vagy csatlakozók. Vagy nem jól tudom?
Ötlet?
Aztán. Mennyi ideig is tart ez a merevlemez ellenőrzés javítással? Azt is pipáltam, azért indult újra. Ismétlem, a Windows saját szolgáltatása, nem külön program. Windows 7 Ultimate.
Mert most nem tom, mennyi ideig is várjak. Monitort kikapcsoltam, csatikat mindenhol megmozgattam. Nem akarnám kinyomni, mielőtt végez? Jó 20-25 perce van így. Most hogyan is kapcsolom ki? Főkapcsoló, aztán figyelem, mielőtt újraindul.
Kérem válaszoljon, aki fent van. Köszönöm.

:Y :Y :Y

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23015) Pajoz válasza Pist@bácsi (#23013) üzenetére


Pajoz
őstag

Az átlag júzer egy idő után általában többre vágyik, mint a stock rom. Ám többen használnak gyári, vagy gyári "közeli" romot.
Amúgy miért is használhatatlan gyárival?

(#23016) Ambavir válasza Pajoz (#23015) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Szia! Olvastad az offomat? Kérlek!

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23017) ronin79 válasza Ambavir (#23014) üzenetére


ronin79
őstag

A felsorolt hibákból kimardt a videokarihiba, milyet használsz - beépített vagy pci-s? Viszont láthatlanba ez csak találgatás, ha korábban carakodott akkor inkább rendszerhiba amit egy újratelepítés megold.

[ Szerkesztve ]

(#23018) Ambavir válasza ronin79 (#23017) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Azóta már olvastam. Most pedig már jó. Jó fél óra múlva bekapcsoltam a monitort és hibátlanul működik.
Sztem nem beépített. Néha sípol, mikor "terhelést" kap a Windows: több feladatot kéne elvégeznie.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23019) Ambavir válasza Ambavir (#23018) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Most búvom a Google-t, aztán holnap tán szerelő. Vagy valaki, aki ért a belsejéhez. :))
Köszönöm, hogy válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23020) ronin79 válasza Ambavir (#23019) üzenetére


ronin79
őstag

NM, sokat úgysem segítettem, lényeg h. helyrejött :D

(#23021) Pajoz válasza Ambavir (#23016) üzenetére


Pajoz
őstag

Szia! Az offot olvastam, de ezt a kérdést már nem. Leléptem az oldalról. Lövésem sincs róla mi lehet a gond. A pc nemigazán az én világom, nem tudok benne segíteni. :( Sry!

(#23022) Virág et. válasza ronin79 (#23009) üzenetére


Virág et.
senior tag

Még nem öltem meg, mivel nem volt időm vacakolni vele... :)

Megmondom őszintén nem nagyon olvasgattam a change logot, dícsértétek így gondoltam feltolom a legújabbat azzal gond nem lehet. Ezek szerint nem gondoltam jól... Ezek szerint a 17.06.2012-vel kellett volna próbálkozom?

A "barebone-sága" nem zavar de az igen, hogy a kezdőképernyőn kint van a Message ikon, de nincs mögötte semmi. Ha nem akartam volna valakinek SMS-t küldeni akkor ki tudja mikor jövök rá, hogy ezzel is foglalkoznom kell.... szóval legyen barebone, de ne szopasson. :)

(#23023) ronin79 válasza Virág et. (#23022) üzenetére


ronin79
őstag

Elsőre lehet furának tűnik, de ha már korábban használtál itasoullas romokat akkor ez nem újdonság, Már a Miracle-ben is ez a barebone dolog volt, nincs semmi szopatás mert világosan le van írva mi van belőle kiszedve, csak el kell olvasni, de ettől függetelnül a final verzió nagyon háklis, szerintem jobban jársz a 1706ossal.

(#23024) Árjaharcos88


Árjaharcos88
aktív tag

Szaisztok!

Galaxy Ace2 mobil android friisítését 2.3-ról az új 4-esre Win7 alatt milyen módon lehetne megoldani? A Samu honlapján csak Mac op. rendszeres friisítést találtam.
Ha tudtok, segítsetek, köszi.

(#23025) Ace owner


Ace owner
addikt

Hihetetlen hogy merül ez a CM9... Nem lehet valami kernelt rakni alá?

Galaxy Fold 4

(#23026) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

lett egy ilyen telenoros telom. a gyári böngészőből hogyan tudom kiirtani a telenoros kezdőoldalt? (jó nekem a gyári, nem kell az opera)
ha a beállításoknál kitörlöm, akkor egy idő után visszaállítódik ugyanarra.

(minden gyári)

[ Szerkesztve ]

(#23027) Ace owner válasza Sanyi.mTs (#23026) üzenetére


Ace owner
addikt

Szerintem opera minit használj sokkal jobb ;)

Galaxy Fold 4

(#23028) Keem1 válasza Sanyi.mTs (#23026) üzenetére


Keem1
addikt

Jájj... micsoda kérdés... kb. 10 másodperc alatt rá lehet jönni, csupán logikusan kell gondolkodni: menü gomb -> Egyebek -> Beállítások -> Kezdőlap beállítása :(

[ Szerkesztve ]

(#23029) SANKADI válasza Sanyi.mTs (#23026) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Szerintem pedig a Dolphin Browser a legjobb Androidra. Az eredetit ki is töröltem.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#23030) Richard! válasza SANKADI (#23029) üzenetére


Richard!
addikt

+1

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#23031) Ace owner válasza SANKADI (#23029) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem abban csak az tetszett hogy a hangerő gombbal tudok görgetni :D

Galaxy Fold 4

(#23032) SANKADI válasza Ace owner (#23031) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Kipróbálva, nekem továbbra is hangerő gomb. De maradjon is az, a kis kezemmel görgetek, nem hangerő gombbal. :-)
:) :D :DD

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#23033) Ambavir válasza ronin79 (#23020) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Szia! Ma gondoltam tisztítok egyet a belsején (fizikailag) és... kezemben maradt a ventillátor. A proci felett. Úgyhogy szakmakit kellett hívnom, mert nem lehetett stabilan visszarakni. Aztán kiderült egyik RAM-om is lecsúszott (eskü, fel sem tünt :B ). Meg van két procim és az 1000-es lett belerakva múltkor a 3000-es helyett. Hogy örülne Tóth123 ennek a sok női bénaságnak. :DD
Végül is a túlmelegedés okozott minden problémát, mert a monitornak semmi baja. Megnézettem.
Hát, jól megszí...ott, az biztos.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23034) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Segitsen valaki!!!

Telepitettem a cm7-et a telómra és amikor a reboot-ra nyomtam volna kikapcsolt mert lemerült és azóta nem reagál semmire (bekapcsolás,töltés). Valakinek valamilyen ötlete? Nagyon szeretem azt a telót és nem szeretném kidobni. Vigyem el szervizbe? Ott tudnak mit csinálni? Elöre is köszönöm a segitséget.

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23035) Ambavir válasza hj.jani95 (#23034) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Azért csak dugjad rá a töltőre. Amíg nem vesz fel valamennyi áramot, nem tudod Download módba sem rakni.

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23036) hj.jani95 válasza Ambavir (#23035) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

De full sötét a képernyö. 15 perce van töltön de semmi. :W :(

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23037) Kiglerx válasza Ambavir (#23033) üzenetére


Kiglerx
tag

Tisztási javaslatok:
-Porszívóval a gépház aljában megült port kiszívni, úgy, hogy a kábeleket eltartjuk onnan
-Egyéb porszívózást csak 2-3 centiről, inkább fújjunk bele (szájjal vagy sűrített levegővel) és a felszálló pont "porszívózzuk"
- A ventiknek ne nyomjuk tökig a porszívó csövét, illetve fogjuk le a lapátokat, hogy a légáramlat ne pörgesse azokat.
- A nagyon makacs porcicákat a lamellák között érdemes kicsit fellazítani, erre én egy igen célspecifikus szerszámot használok, fogpiszkálót. Fellazítva ezeket máris ki lehet onnan fújni.
- Ha évekig dohányoztak a gép mellett, akkor inkább adjuk oda olyannak, aki ért hozzá, mert akkor jobb alaposabban szétszedni, és kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#23038) Ambavir válasza Kiglerx (#23037) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Kösz a segédletet, de ezen már túl vagyunk. Hiába porszívózom a házat (az otthonunkra gondolok) naponta, akkor is poros kéthavonta a gép. Ma szétkaptam és az fogadott, amit írtam.Cigi bent nincsen, kisgyermekek vannak helyette. Mivel nemrég volt takarítva, eszembe sem jutott, hogy ez okozhatja. Olvassad el a tegnapi pánikos rohamomat, mit is csinált a túlmelegedés.
A takarításást mindig értő emberre bízom, mert hardveresen nem merem piszkálni. Aki nem veszi észre, hogy lecsúszott a RAM-ja! Az inkább bízza másra. :DD
Egyébként fogpiszkáló nem rossz ötlet, de kedves Jani bám (értő emberem) általában lekapja a cuccost és úgy pucolgatja.

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23039) Ambavir válasza hj.jani95 (#23036) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Download módot próbáltad behozni? Ha jó az aksi, akkor fel kell vennie az áramot. Amíg nem jön valaki okosabb, próbáljad meg gépre dugni USB-vel. Hátha a töltőd halt meg. Inkább, mint a telód. Sima vagy i-s a telefon?

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23040) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

usb-vel se megy, download módot sem hozza be. Egyszerüen semmi nem segít. Recovery sem jön be. :( Amúgy nem i-s

[ Szerkesztve ]

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23041) Ambavir válasza hj.jani95 (#23040) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Akk pedig jónak kellene lennie. Előtte jó volt az aksi?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23042) hj.jani95 válasza Ambavir (#23041) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Igen, nem rég kaptam újat szervízböl. Ha belerakok egy másikat ami fel van töltve, akkor megy, nem?

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23043) Ambavir válasza hj.jani95 (#23042) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Van másik és még nem próbáltad?

Nem biztos. Próba.

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23044) hj.jani95 válasza Ambavir (#23043) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Nincs másik, de talán tudok szerezni. Ha nem megy, akkor irány szerviz és szoftver telepítése. Nincs jobb ötletem.

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23045) Ambavir válasza hj.jani95 (#23044) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Aksi ki és be volt?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23046) hj.jani95 válasza Ambavir (#23045) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Igen, nem is egyszer.

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23047) ronin79 válasza Ambavir (#23033) üzenetére


ronin79
őstag

Általában a valódi hiba oka gyakran elkerüli figyelmünket annyira keressük. De legalább ha legközelebb ilyen szitu lesz már tudod mit kell csinálni egyből :)

(#23042) hj.jani95
Ha mákod van akkor igen, legalábbis kéne valamire reagálnia viszont a gáz, h. mindenütt le van írva romcsere előtt legyen feltöltve az aksi (habár már én is sokat telepítettem alacsony akkufeszültség mellett de töltőn volt közben a teló).
Ha lesz valami reakció akkor odinnal még megmenthető.

UI: amúgy biztos telódra való CM7-et telepítettél?

[ Szerkesztve ]

(#23048) Ambavir válasza hj.jani95 (#23046) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Akkor én mint amatőr, passzolok. Biztos van megoldás, nyugi.
Nekem is csinált egy-két dolgot telepítéskor.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#23049) hj.jani95 válasza ronin79 (#23047) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Igen biztos mert xda-n volt fenn Ace-ra de aztán kiirta telepités során hogy install aborted akkor viszont elkeztem elölröl---> Factory reser, chace, dalvik, utána a cm9. De biztos h nem a Cm9-el volt a baj mert azt elötte is használtam és akkor volt a reboot és kikapcs

[ Szerkesztve ]

Kis Pál vagyok, na hali!

(#23050) Ambavir válasza ronin79 (#23047) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Ezen gondolkodtam én is.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.