Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Ace owner válasza Piero89 (#8999) üzenetére


Ace owner
addikt

Köszi azthiszem kész. Holnap visszabackupolgatok és kész :D Darabig szerintem nem cserélek, így első látásra bejön.

Galaxy Fold 4

(#9002) Piero89 válasza Ace owner (#9001) üzenetére


Piero89
aktív tag

Ennek örülök :) Nekem is bejön eddig, érezhetően gyorsabb, viszont én elfelejtettem backupot készíteni úgyhogy lesz még vele mit csinálni.

nyakoati : én gyanítom hogy ezt azért kell megcsinálni, hogy minden ami még előző rendszerből maradt azt utolsó szálig kitörüljük...

[ Szerkesztve ]

(#9003) Ace owner


Ace owner
addikt

mondjuk wifi megint nem akar működni, pont mint a múltkor...

Galaxy Fold 4

(#9004) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Friss Ace tulaj vagyok (meg most ismerkedem ezzel az egész okostelefon világgal). Tetszik a telefon nincs is vele különösebb gondom, csak egy valami zavar ma reggel óta komolyabban.

Tegnap előtt este több órás nyomkodás után gondoltam lefekvés előtt még rálesek, hogy be van-e állítva az ébresztő, erre se kép se hang. Csak arra reagált ha 8 másodpercig nyomtam a bekapcs gombot. Mind1 gondoltam ennyi fagyás belefér. Aztán tegnap este hasonló szitu, dettó kikapcsolt. Bekapcsolás a 8 másodpercig nyomással....alvás. Reggel meg arra kelek, hogy mi van már az ébresztővel, szólnia kéne. A teló dettó nem reagál semmire. Na ez már egy kicsit most elkezdte felnyomni az agyam. Mi lehet a gond?

Valami alkalmazás nem tetszik neki? Az lehet, hogy az a gond, hogy egyszerre fent van a Advanced Task Manager a Battery Dr Saver és a Lookout ?

Vagy mitől lehet ez?

Előre is kössz.
Üdv.

(#9005) Virág et. válasza Nauda (#9004) üzenetére


Virág et.
senior tag

Kapcsold ki a wifit, ha nem használod. Ha érdekel a probléma, akkor használd a keresőt....

Egyébként sajnos ez egy ismert hiba, régóta küzdünk vele.
Nem akarom elkiabálni, de talán a 2.3.3-as KPO ROM mentes a dologtól (egészen addig, míg valami főzöttet rá nem telepítesz ;) )

(#9006) Nauda válasza Virág et. (#9005) üzenetére


Nauda
tag

Kössz, utánaolvasok a dolognak.

Lehet tök kezdő kérdés, de mi az hogy KPO rom? Az én készülékemen 2.3.3. verziószámú android van. Vagy most nagyon keverem a dolgokat?

(#9007) NY_A válasza Nauda (#9006) üzenetére


NY_A
őstag

2.3.3-ból is több van. Minden firmware-nek van egy típusszáma, pl. S5830XXKPE . Az utolsó három betű alapján szoktuk azonosítani, tehát jelen esetben a KPO a S5830XWKPO romra utal.

[ Szerkesztve ]

(#9008) vétó válasza NY_A (#9007) üzenetére


vétó
aktív tag

jól sejtem, hogy a KPO az gyári, hivatalos ROM?

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#9009) Probert75 válasza dJ Peer (#8982) üzenetére


Probert75
addikt

Itt találod melyek azok a futó alkalmazások, amiket jegelhetsz, hogy ne szívja annyira az aksit[link].
Titanium Backup Pro val tudod jegelni. Viszont, hogy ezt felrakd, rootolni kell a telót[link].

És ha rootolva van a teló, akkor recovery-ben tudod törölni a dolgokat[link].
Ezeket fusd át, neked mire van szükséged[link].

[ Szerkesztve ]

(#9010) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy játékot NFS SHIFT, elindul bejön az EA logo, aztán fekete képernyő és kilép... Mi lehet a bibi, egyébként ezen a telefono működnie kéne??

(#9011) Virág et. válasza Nauda (#9006) üzenetére


Virág et.
senior tag

nem árulom el, olvasd el az első hozzászólást... :D

[ Szerkesztve ]

(#9012) kirusz1 válasza Piero89 (#8999) üzenetére


kirusz1
őstag

szeretnék főzött romot feltenni a telefonra.teljesen gyári rom van rajta ajánlanátok olyan romot ami tud magyarul,gyors és müködik benne minden.és hogy tegyem fel?X10 ben vagyok jártas nem tudom a samsung mennyire tér el előre is köszi

(#9013) masteryoda


masteryoda
tag

hali!

néha figyelemmel kísérem a fórumot és az eseményeket, s tisztában vagyok a problémámmal:
független Ace Android gyári 2.2.1, Kiesre rádugva ezt látom:

írtam a Samsungnak, akik azt írták, hogy "Az Android 2.3 frissités jelenleg még nem elérhető. A Gingerbread pontos megjelenésével kapcsolatosan nem rendelkezünk
információval."

Írtátok, hogy a szolgáltatós Ace-ekre van csak hivatalos frissítés, van egy ismerősöm ő múlt héten frissítette a Telenoros Ace-ét Kiesen.

Mi az oka annak, hogy a függetlenre ez nincs s amiért a mezei júzert ennyire megváratják?
A problémámra létezik egyáltalán valami megkerülős frissítési módszer, ami nem garanciavesztéssel jár?
(főzött ROM-okkal nincs kedvem/időm foglalkozni, nekem csak a hivatalos új ROM kell, semmi más)

bocsi ha kicsit Off a hsz.
köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#9014) Ace owner válasza kirusz1 (#9012) üzenetére


Ace owner
addikt

én most tettem fel fl.ash X1-et elégedett vagyok, csak a wifi még nem működik, lehet hogy a szomszéd nem kapcsolta be, nem tudom :)

Galaxy Fold 4

(#9015) kirusz1 válasza Ace owner (#9014) üzenetére


kirusz1
őstag

leirnád pontosan a menetét?

(#9016) hodovan


hodovan
csendes tag

Az előfizetői csomagomban van mobil tv.
Hogyan tudom használni?

Tárgytalan a kérdés, megtaláltam.
Először rosszul írtam be a keresőbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#9017) Keem1 válasza Ace owner (#9014) üzenetére


Keem1
addikt

Próbáld ki a saját wifi routereddel, egyszerűbben megbizonyosodhatsz a működőképességéről.

(#9018) Skatysuti válasza Virág et. (#8958) üzenetére


Skatysuti
tag

Nem én sem csak azt hittem előrelépés lesz:)

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#9019) mmske


mmske
csendes tag

Hali!

Fla.sh X2.3 ROM van a telomon , és szeretnék bootanimációt cserélni rajta, de ahogy törölni akarom a régit nem engedi.Hogy tudom törölni , cserélni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9020) lmaresz


lmaresz
aktív tag

S5830XWKP6 az gyári?
És az mi hogy a kernelverzió 2.6.35.7-pref-CL323109root@DELL101#1? ez mit jelent?

(#9021) kirusz1


kirusz1
őstag

erre
valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#9022) Virág et. válasza kirusz1 (#9021) üzenetére


Virág et.
senior tag

Ahelyett, hogy türelmetlenkedsz kicsit olvasgathatnád a fórumot :)

Van egy pár próbálkozás (CodeROM, FirstUA, GLSMT, Fla.sh, ...stb). Ezek általában nem magyarul indulnak, de átállítható a nyelv a menüben.
Minden funkció működik bennük és gyorsabbak is mint a "stock" ROM-ok, de sajna egyik sem tökéletes, SOD hiba pld. mindegyiknél előfordult eddig.

Telepítésük Odinnal a leírásuknak megfelelően (ezeket az xda-developers Galaxy Ace-es fórumjában a megfelelő topikokban találod).

Ha további kérdéseid merülnének fel akkor először olvasd el az első hozzászólást, majd az ott szereplő linket követve mg01 / mgTerninator kolléga GYIK-ját...

(#9023) kirusz1 válasza Virág et. (#9022) üzenetére


kirusz1
őstag

olvasgattam a forumot de nem teljsen világos.pl kell root?xrecovery?
pl ilyen segitségre gondoltam amilyet én szoktam adni :C :itt
azért köszi

(#9024) Schuey


Schuey
tag

Sziasztok!

A wifis blackscreen-en kívül még milyen hibái szoktak lenni az ace-nek?

(#9025) herni válasza kirusz1 (#9023) üzenetére


herni
tag

Először is döntsd el, hogy melyik főzött rom érdekel, én az Fla.sh X1 romot ajánlom, de körbenézhetsz az xda developers honlapján: [link]

Telepítése a következőképpen zajlik:
-Letöltöd a Fla.sh rom-ot az alábbi linken -> [link] (ezt a csomagot egy kolléga készítette szóval mellékelve van hozzá a Galaxy Ace-hez tartozó Odin program)
Szerintem az Odin és a Recovery működését nem kell bemutatnom
-Ha letöltődött akkor megnyitod az Odin-t és betallózod az OPS részhez a cooper.ops nevü fájlt
-Miután ez megtörtént bepipálod a ONE PACKAGE részt az Odinban
-Miután ez is megtörtént akkor ONE PACKAGE részhez betallózod a FLASHX1_S5830XWKPN.TAR nevü fájlt
-Rányomsz a Startra és szépen hagyod hogy végigfusson, miután a teló rebootolt az ODIN-t nyugodtan bezárhatod és lehúzhatod a kábelt a telóról
-Következő lépés, hogy belépsz a RECOVERY menü-be amit a KIKAPCS és HOME gomb együttes lenyomásával tudod előcsalogatni (a home gombot a recovery elindulásáig kell nyomva tartani)
-Ha megérkeztél a RECOVERY-be akkor ezekre nyomsz: WIPE DATA, WIPE CACHE, WIPE DALVIK-CACHE
-Ha ez is megtörtént akkor rebootolod a telefont és az új főzött rom fog várni a telefonodon

Remélem megfelelő a leírás ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9026) Virág et. válasza kirusz1 (#9023) üzenetére


Virág et.
senior tag

Hát sajna én nem vagyok ilyen segítőkész figura, ezért nem fogom neked újra leírni sem az mgTerminator által remekül összeszedett GYIK-ot, sem jelen topik első hozzászólását.
Továbbá nem akarok/tudok neked jó szívvel ajánlgatni az xda-developers-ről leszedhető ROM-okból, mert én pld még egyet sem találtam, ami megfelelt volna az én igényeimnek.

Schuey: ez nem elég? :) Egyébként ezen kívül a képernyő feléledésének lassúsága és a hívószámokhoz rendelt csengőhangok keveredése szokott előfordulni bizonyos ROM-oknál.
De a SOD vagy "blackscreen" jelenség a legboszantóbb, gyakorlatilag üzleti körülmények közöt használhatatlanná teszi a telefont, hiszen nem tudhatod mikor vársz elérhetetlenné. Ezt persze a wifi kikapcsolásával el lehet kerülni, de azért ez elég kényelmetlen.
Én egyébként a T-s hivatalos 2.3.3-asával viszonylag elégedett voltam, ott egy hét alatt "csak" egyszer fordult elő egy kikapcsolódás. Most a 2.3.3 KPO-t gyűröm, xda-developers-en olvasott tapasztalatok biztatóak. Egyelőre...
Persze ezek nem produkálnak 1500-2000 körüli Quadrant értékeket, de nekem fontosabb a stabil működés.

[ Szerkesztve ]

(#9027) kirusz1 válasza herni (#9025) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi a leirást nem is ezzel lenne a gond a telefont kell e rootolni meg az xrecoveryt apk filéből kell e felrakni?ilyenek nem világosak a leirás egyértelmű.pl az x10 nél az xrecovery elött a busybox alkalmazást is felkell tenni

(#9028) kirusz1 válasza Virág et. (#9026) üzenetére


kirusz1
őstag

nem a leirást nem értem hanem vagy nem találom pl recovery felrakása?

(#9029) Virág et. válasza kirusz1 (#9028) üzenetére


Virág et.
senior tag

A kedvemért olvasd már el a GYIK-ot. Kérlek.

Egyébként mint ahogyan írtam, főzött ROM-ja válogatja, hogy mi a telepítés pontos menete. Van amelyiknek kell valami extra (pld.egy bizonyos stock ROM vagy ClockWorkMod recovery előzetes telepítése), van amelyiknek nem.

[ Szerkesztve ]

(#9030) Piero89


Piero89
aktív tag

Új romot raktam fel este, fla.sh X1-et és most néztem (...vagyis kiértem a wifim hatóköréből) hogy nincs adathálózat. Beállítások között meg eltűnt minden t-mobilos cucc, gondolom ezért nem csatlakozik fel 3G-re vagyis egyáltalán netre.

Valaki letudná írni a beállításokat? :R

(#9031) herni válasza kirusz1 (#9027) üzenetére


herni
tag

Ahány telefon annyi féle moddolás, azért ajánlottam ezt a romot mert ezt csak Odinból telepíted és kész, az új recoveryt is felteszi neked (jelen esetben Clockworkmod Recovery és nem xrecovery), ja és ez rootolja magát szóval még azzal sem kell foglalkoznod.

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9032) herni válasza Piero89 (#9030) üzenetére


herni
tag

Internet:
Név: webnwalk
APN: wnw
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
Hozzáférés típusa: default

GPRS:
Név: T-Mobile Net GPRS
APN: internet
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
Hozzáférés típusa: internet

WAP:
Név: T-Mobile WAP GPRS
APN: Wap
Proxy: 212.051.120.002
Port: 8080
Felhasználónév: wap
Jelszó: Wap
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
Hozzáférés típusa: internet

MMS:
Név: T-Mobile MMS
APN: mms
Felhasználónév: mms
Jelszó: mms
MMS-központ: http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
MMS Proxy: 212.051.126.010
MMS Port: 8080
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
Hozzáférésipont-név típusa: mms

Ennyi elég lesz? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9033) 8472race


8472race
tag

Hello Mindenkinek!

Visszaolvastam mindent, amit a Titanium Backup Pro -ról találtam,
(http://itcafe.hu/tema/re_samsung_galaxy_ace_tuti_befuto/keres.php?stext=Titanium+Backup+Pro)
de még mindig nem tudom, hogyan lehet vele "befagyasztani" bizonyos programok működését? HELP! :O

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#9034) Ace owner


Ace owner
addikt

apptosd nem tudja atrakni a cuccokat sdre ez miert van?

Galaxy Fold 4

(#9035) herni válasza 8472race (#9033) üzenetére


herni
tag

Rákattintassz a programra és JEGEL!

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9036) herni válasza Ace owner (#9034) üzenetére


herni
tag

Nyisd meg az APP2SD programot és és ellenőrizd, hogy Apps are on SD van e beállítva.

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9037) 8472race válasza herni (#9035) üzenetére


8472race
tag

Köszi herni!

Valószínűleg azért nem jöttem rá, mert ilyen egyszerű! :U

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#9038) Piero89 válasza herni (#9032) üzenetére


Piero89
aktív tag

Az igen ! :D kezdek is pötyögni, köszi :R

(#9039) Probert75 válasza 8472race (#9033) üzenetére


Probert75
addikt

Elindítod a programot, rányomsz a Backup/Visszaállítás fülre középen, majd megkeresed amit "befagyasztani" akarsz, azt is megérinted és ott lesz középen, hogy "JEGEL!".

Tárgytalan!

[ Szerkesztve ]

(#9040) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Mától én is Galaxy Ace tulaj lettem. :R

Nem nagyon akartam váltani, de most mivel le van akciózva dominó feltöltős kártyával 60k-ról 28,5k-ra, így beadtam a derekam :R

[ Szerkesztve ]

(#9041) herni válasza Piero89 (#9038) üzenetére


herni
tag

Szerintem elég lesz az internet is :D

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9042) 8472race válasza Probert75 (#9039) üzenetére


8472race
tag

Probert75
Azért egy köszönetet megérdemel a Te segítőkészséged és a fáradozásod is. Köszönöm.

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#9043) Ace owner válasza herni (#9036) üzenetére


Ace owner
addikt

es azt hol?

Galaxy Fold 4

(#9044) Piero89 válasza herni (#9041) üzenetére


Piero89
aktív tag

MMS-t még beállítom azért, kitudja kitől milyen képet kaphatok :B

(#9045) herni válasza Ace owner (#9043) üzenetére


herni
tag

Van egy ilyen program a telefonodon, márha X1 van fent

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9046) Probert75 válasza 8472race (#9042) üzenetére


Probert75
addikt

Szívesen!

(#9047) Virág et. válasza Darth_Revan (#9040) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nem semmi... és hol lehet ezt az akciót elérni?

(#9048) Ace owner


Ace owner
addikt

azon van...

Galaxy Fold 4

(#9049) herni válasza Ace owner (#9048) üzenetére


herni
tag

Akkor ha nincs kedved particionálgatni és manuálisan beállítani, akkor válaszd a jól megszokott Move2sd enabler nevü programot.

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9050) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nem kimondottan ACE-es kérdésem, de mivel ACE-hez használnám, talán elfér itt...

Főleg azokat kérdezném, Akik használnak sztereo bluetooth headset-et zenehallgatásra.
Mennyiben rosszabb a zene minősége egy kiváló vezetékes füleshez
( Sennheiser CX-300 ) képest?
Erősen gondolkodok egy Plantronics BackBeat 903+ beszerzésén de sajnos nincs lehetőségem kipróbálni előtte. :(
Rengeteg tesztet elolvastam már, azok alapján ez az egyik legjobb hangzású sztereo BT füles, de azért én félek a technológiából adódó minőségromlástól, és ez elég drága cucc ahhoz, hogy elkótyavetyéljem, ha esetleg nem jönne be... :F

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.