Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Bobrooney válasza bozont (#11000) üzenetére


Bobrooney
senior tag

:R Valóban :))

(#11002) Virág et. válasza Apir (#10990) üzenetére


Virág et.
senior tag

Hát a fene tudja... ha az árkülönbség nem jelentős akkor Defy (kijelző, CPU miatt). Ha igen, akkor Ace. Ha még olcsóbb kell, akkor Blade.
De párszor szóba került már itt ez a "melyiket válasszam" dolog. Használd a keresőt, biztosan találsz számodra értékes véleményt.

A T9-es kérdésedet jelen állapotomban (fáradtan, késő este, egy jó pohár száraz szamorodni után) pedig nem igazán fogom, bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#11003) Pajoz válasza BoSSanCS (#10996) üzenetére


Pajoz
őstag

Lehet, hogy rosszul értelmezem a market.androidon írtakat, de ez:
"Description
Tweaking taken to next level.
/!\ Galaxy S devices only /!\
/!\ *ROOT* required /!\
/!\ Overclocking kernel required /!\"
szerintem azt jelenti, hogy Acen nem megy.

(#11004) BoSSanCS válasza Pajoz (#11003) üzenetére


BoSSanCS
tag

Valóban lehetséges, ezen túlsiklottam :)

(#11005) flash-


flash-
veterán

sziasztok

én a frissitésekkel kapcsolatban kérdeznék egy két dolgot.

frissitettem már a gyári 2.2 re xxkpe romot, kpe re kpn romot kpn romra fla.sh x1 romot

a kérdés hogy nem mindegy mire frissítünk?
pl más alapokon lesz egy fla.sh x1 ha előtte nem kpn volt a telefonon hanem mondjuk ddkq5?
vagy ez tök mindegy?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11006) Apir válasza Virág et. (#11002) üzenetére


Apir
tag

Kösz! :)

(#11007) szumo válasza Apir (#10990) üzenetére


szumo
senior tag

Szimplán nem volt a predektív bevitel rendesen személyre szabva. Ha a tiéd lesz, beállítod.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11008) Laci4 válasza szumo (#11007) üzenetére


Laci4
senior tag

Vagy felraksz más egyéb billentyűzetett.. van kismillió!
Nekem amik eddig voltak.
SlideIt
Lehet "Szlájdolva" :D is írni vele, de nekem a gomb kiosztás, a prediktív bevitel tetszett benne. Sajnos nem találtam okosba verziót belőle, megvenni meg addig nem akartam, amíg más proginak nem néztem utána.

Ezután egy darabig az AnySoftKeyboard + magyar része volt fent. Ez is egész jó,bár nem találta el annyira a szavakat, meg könnyebben mellé ütöttem, de legalább free.
Úgy voltam, marad ez, át is pakoltam már a systembe, amikor véletlenűl kipróbáltam a

SwiftKey X Keyboard-ot.
Ez is fizetős, de mintha lenne free változata is. Először viszolyogtam a felületétől, de most pár napja használva azt mondom, nagyon jó!! :C
"nehéz" félreütni vele, nagyon jól kitalálja, hogy mit akartam írni. (ma pl. azt akartam írni, hogy Nagyon Sok Boldog .. és itt következő szavaknak már automatice dobta a születésnapot, és névnapot, úgy hogy még egy karaktert se ütöttem le! :Y)
Szóval amíg nem lesz ami letaszítsa a trónról, vagy nem hibázik nagyot, marad ez! :R


bozont
Én a GO SMS Pro-t használom megelégedve, karöltve a GO Contacts EX-szel.
Anno én is néztem, de nem jött be annyira, így a Handcent sms-re tettem le a voksom. (és mellé nem régóta a DW Contacts & Phone & Dialer-t használom)
De azóta ahogy elnézem, elég sokat fejlődött ez a kombó is.. lehet egyszer újra megnézem GO-ék programjait is.... :U
Ezért szép az android.. ahány ember, annyi felület, program... arculat..


kmarci25
Hívásfilterezéshez: Sanity nevű app!

Nem is rossz! Bár így elsőre fura a beállítása, meg néhány dolgot le kell szótáraznom, nem tudok angolul, csak ami ragadt rám pc miatt.
Meg kár, hogy nincs widgetje, amivel lehetne váltani a profilokat.. bár lehet ki lehet rakni a "redőnyre" :D nem volt időm még a mélyére bújni ..
De köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#11009) vétó válasza Apir (#10990) üzenetére


vétó
aktív tag

Hardveresen a Motorola Defy a legjobb a felsoroltak közül, hivatalosan viszont arra még csak 2.2 Froyo van. És az nem tud magyarul. Vannak rá viszont fasza főzött ROM-ok, ha van kedved, és bátorságod azzal foglalkozni, akkor az előbb írtak már nem igazak.
Ha kicsit több pénzed és türelmed is van, és nem akarsz ROM-olni, akkor Defy+. Abban már 2.3 van gyárilag, meg egy nagyobb akku, máskülönben ugyanaz, mint a sima Defy (még ha esetleg hivatalosan mást is írnak).
Mindezek mellett, ha nem műholdat akarsz meghekkelni és irányítani a készülékedről, szerintem az ACE is egy jó választás. A többihez személyesen nem volt szerencsém.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#11010) radam


radam
csendes tag

Sziasztok!

A Titanium Backup szerint a Rendszer ROM-om 218 Mb-jából mindössze 11,4 Mb szabad.
Nem kevés ez? Vajon mi foglal el konstans 200 Mb-t? Hogyan tudok pár megát felszabadítani?

Köszönöm.

(#11011) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Nagyképűen megpróbálkozom azzal, ami gépeknél már bejött.
Windows 7, Linux őrültek szoktak itt PH-n egy topicban dicsekedni, azzal, hogy hogy néz ki a desktopjuk.
Most én is "dicsekszem", aztán, ha másnak is kedve lesz, felteszi és lopkodhatjuk egymás widgetét, háttérképét, satöbbijét.
Persze, már akinek fontos a kinézet.
Itt mégis talán otthonosabb, ace-sok körében. :P Ha rossz ötlet szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#11012) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Tegnap már említettem, hogy a barátnőmnek van ilyen telója, de szeretnék tőletek még egy kis segítséget kérni. Milyen megoldásokat használtok az akksi idő növelése érdekében? Mert ahogy hallom, eléggé merül azért a teló, lehet persze, hogy csak ennyit tud, de gondolom lehet azért segíteni.

Jelenleg a stock 2.3.4 van rajta, a múltkorában kipróbáltuk a CM7-et, de amíg nincs belőle stabil változat, addig nem szórakozok vele, mert több helyen is hibás még. Tudtok esetleg olyan romot, vagy valami más megoldást ajánlani, amivel lehet javítani az akksi idején?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11013) iMaverick válasza BoSSanCS (#11012) üzenetére


iMaverick
addikt

Már párszor le lett írva. A kereső a barátod!

Mellesleg ez a CM7 eléggé fura jószág. Ha nem használod, akkor eléggé akkukímélő. De ha elkezded egy kicsit is nyomkodni... Huh. A szemem láttára esett 2%-kokat a battery. Mindez 2-3 percenként. (Nem játszottam. Wifi+böngészés)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11014) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

Volna arra ötletetek, hogy hogyan tudnám beállítani a hívássszűrést? Konkrétan néhány számról lenne csak szó, hogy az ő hívásaikat ne fogadja, vagy automatikusan utasítsa el és majd ha akarom, visszahívom őket. Vagy az üzeneteiket ne úgy jelezze mint a többit, hanem csak jelennjen meg a jelentés, de hang nélkül. Van erre valami megoldás? :U

(= Zala =)

(#11016) Probert75 válasza molvany (#11015) üzenetére


Probert75
addikt

Hasznos link egyeseknek, szerintem felesleges.
Hogy hogy elképzelhetetlen, én sosem használtam egy telefonomon sem fóliát, és jól megvagyok anélkül.

(#11017) sb válasza iMaverick (#11013) üzenetére


sb
veterán

Ez nem a szokásos akksi kijelzés probléma?
Mert nekem stock romokkal is azt csinálja az Ace, hgoy magára hagyva fél napra nem merül semmit a kijelző szerint (ami nyilván nem igaz), majd amikor használva lesz utána akkor fél percenként vesz le 1%-okat. Addig, amíg utol nem éri magát.

(#11018) Probert75 válasza sb (#11017) üzenetére


Probert75
addikt

Én is valószínűbbnek tartom ezt a megközelítést. Hasonlóan reagál nekem is a DDKQ5.

(#11019) droti25 válasza Probert75 (#11018) üzenetére


droti25
őstag

Ez nálam is így van!
Elég idegesítő így!

(#11020) Probert75 válasza droti25 (#11019) üzenetére


Probert75
addikt

Ez van, ezt kell szeretni! :) Engem annyira nem zavar, csak kalkulálni kell vele, ha olyan helyre megyek, hogy nem tudom tölteni sehol.

(#11021) pszihó


pszihó
aktív tag

DDKQ5 volt fent
A kiesem 2.0.3.11082_152
A kies eredetinek látta a DDKQ5-öt.
Csatlakoztatom a bunkofont és lát egy uj frissithetö verziot.
Azt nem tudom hogy DDK csak azt láttam hogy.
PDA KQ6 PHONE KQ6 CSC KQ5 (INU)
Mentettem frissetettem.
Most indul ujra, remélem nem kurt@am el.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11022) Probert75 válasza pszihó (#11021) üzenetére


Probert75
addikt

Ha frissít, akkor majd arra lennék kíváncsi miben más? Feléledés hívás után pl. milyen?

(#11023) pszihó válasza Probert75 (#11022) üzenetére


pszihó
aktív tag

bejövö vagy kimenö hivás után vagy mindkettö?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11024) Probert75 válasza pszihó (#11023) üzenetére


Probert75
addikt

Mert, nem mindegy? Sose figyeltem, hogy nem egyforma egyik vagy másik után.

[ Szerkesztve ]

(#11025) pszihó válasza Probert75 (#11024) üzenetére


pszihó
aktív tag

akkor legyen mindkettö
bejövö és kimenö hivás után is könnyen éled nem fagy
mintha élesztöt evett volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11026) NY_A válasza flash- (#11005) üzenetére


NY_A
őstag

A flashelhető zippekhez általában van ajánlás, hogy mit kell alá tenni. Gondolom ez az ajánlás nem véletlen, az az alap kell a megfelelő működtetéshez. De stock romok, vagy szimplán odinnal felrakható főzött romok esetében mindegy mi volt előtte fent, mivel az maradéktalanul eltűnik.

(#11027) Probert75 válasza pszihó (#11025) üzenetére


Probert75
addikt

Én száműztem a Kiest a gépemről, de ha valóban felismeri és engedi frissíteni, akkor visszateszem.

(#11028) pszihó válasza Probert75 (#11027) üzenetére


pszihó
aktív tag

rohadjak meg ha nem igy van.
felraktam a kiest ami a samu website on volt
hagytam a kiest frissiteni
a kies verziot a jelenlegit pár hozzászolással feljebb leirtam
valami kp5 ös rom volt volt fent
elkurtam a marketet leszedtem a legujabb marketet felakartam rakni a régi marketet
ekkor elkurodot
mondom ujra rakom
uj rom factory eset stb
a samfirware on kiválasztottam az ázsiai ddkq5-öt
a kies fenti verzioja az ázsiai ddkq5 öt eredetinek látta
ma felakartam rakni egy apk.t ami lapitopin volt
mondon feltolom kiessel
csatlakoztatom és a kies kiirja van uj kq6
felraktam
root
mondom könyen éled hivások után
a média keresés is gyorsabb
8gb sdhc van benne és gyorsan scanningel

:C :R

Üi:
mielött frissited a kiest a registriböl törölj mindem bejegyzést a kiesröl 6 helyen vannak kies bejegyzések.
gondolom azért számüzted a kiest mert b@szott indulni fagyott nem csatlakozott
de ha használsz titanium back upot akkor a fagyasztott dolgokat elöbb old fel
föleg ezeket:
com sec android app samsungapps una
samsung apps 2,5 045
samsung fiok
szoftver frissités
wssyncmlnps
ha fenti öt bizbasz fagyasztva van akkor csatlakozik a kiesre a bunkofon

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11029) kmarci25 válasza pszihó (#11028) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak úgy mondom, hogy ha xda-n keresgéltek, akkor meg lehet találni a ddkq6-os romot, és szépen odinnal felpakolni. Én hagyom a KIES-t továbbra is, de mindenki intézze szájíze szerint. DDKQ6 post

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11030) gabika92


gabika92
csendes tag

Üdv all.

Valaki tudja esetleg hogy miért ezt írja ki a KIES?

Kép:

(#11031) pszihó válasza gabika92 (#11030) üzenetére


pszihó
aktív tag

gondolom ez valami fözött rom azért

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11032) gabika92 válasza pszihó (#11031) üzenetére


gabika92
csendes tag

Nem főzött, gyári függetlenül vettem a telefont, és már az első pc-re csatlakozáskor ezt írta ki. Ezért nem értem az egészet.

(#11033) pszihó válasza kmarci25 (#11029) üzenetére


pszihó
aktív tag

b@sz@kodtam már az odinnal.
amikor a fözött romot a kies hogy rohadjon meg nem tudta frissiteni
de a kiessel egyszerübb volt az odinnal se nehéz de egy laikusnak igen
elsö töri a fejét de pár ora alatt rájön
mondom én csak egy apk-t akartam felrakni
és a kies felajánlotta hogy frissitsen
na mondom pattanjon ki az a f@sz szopo szeme a kiesnek
frissitsé te majom ivadék
és bibibi uj romom van. :W :DDD

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11034) pszihó válasza gabika92 (#11032) üzenetére


pszihó
aktív tag

az odinnal rakd fel ddkq6 ot egyel följebb be van linkelve
a #1 hsz ben le van irva hogy kell.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11035) Bobrooney válasza sb (#11017) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem ilyenkor nyugalmi állapotban alapba sem eszik sokat. Laptop sem merül ha betolod akár sleep módba.
De ez az akksi kijelzés mindenhol probléma, notim pl. Rinyált h lemerül az akksi 0%-ot írt ki, és vígan filmeztem még 20 percet, úgy mondom na jó már kikapcsolom tényleg. :)
Régi samsung telóm, kikapcsolt mert "lemerült", vissza kapcsoltam mert nem voltam töltő közelében, még 1 napot bírt, úgy h telefonáltam is még.
Tehát ez szerintem örök kérdés marad :)

(#11036) domerator válasza pszihó (#11033) üzenetére


domerator
veterán

Jól nyomod...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11037) Ace owner válasza dJ Peer (#11011) üzenetére


Ace owner
addikt

Erre külön topic van :D

Galaxy Fold 4

(#11038) pszihó válasza domerator (#11036) üzenetére


pszihó
aktív tag

ha meg sodrod a menyország kapuját és egy jointba betolod te is jol tolod.
éljen amsterdam. :Y

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11039) Bobrooney válasza bozont (#11000) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy 1nél több sms-t nem küld el, ilyenkor mit lehet tenni? :S
Szóval ha nem férek bele 1 sms keretben nem küldi el :(

(#11040) Probert75 válasza pszihó (#11028) üzenetére


Probert75
addikt

Na mindjárt feltolom a Kiest, mit muzsikál. De a jegelt dolgokat kiba nehéz volt jegelni, mert mindig újraindult a gép. És milyen lett az Android Verziója?

(#11041) kmarci25 válasza pszihó (#11038) üzenetére


kmarci25
veterán

Ecsém te tényleg pszihó vagy! :DD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11042) bozont válasza Bobrooney (#11039) üzenetére


bozont
veterán

Ez alatt pontosan mit értesz? Hogy hosszú szövegnél nem küldi el a második felét? Vagy hogy több címzett esetén csak egynek küldi el?
Mondjuk ilyen problémám még nem volt vele, majd átnézem a küldési beállításokat, bár azokat én nem piszkáltam, úgy-hogy minden alapbeállításon van.

(#11043) Probert75 válasza pszihó (#11038) üzenetére


Probert75
addikt

Hát baz ez a KIES egy hulladék! Ugyanúgy nem látja a DDKQ5-ös rommal a telefont. Semmi reakció. Hibakereséssel sem oldja meg. Úgy látom megint csak uninstall lesz a vége, feleslegesen minek legyen a gépen.

(#11044) Bobrooney válasza bozont (#11042) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hosszú szövegnél nem küldi ki az sms-t. Több címzett még nem is próbáltam :)

(#11045) bozont válasza Bobrooney (#11044) üzenetére


bozont
veterán

Igen közben megint elolvastam a hozzászólásod és rájöttem, hogy írtad is. Úgy tűnik eléggé lefárasztottak ma, nem megy most a szövegértelmezés. :D

Esetleg nézd meg a Send Settings -> Split large messages be van-e kapcsolva. Érdekes mert nekem a Pro mód, meg ez a hosszú szöveg szétszedése alapból be volt kapcsolva. Mondjuk már több hónapja telepítettem fel, azóta csak frissül. Lehet azóta variáltak az alapbeállításokon kicsit.

(#11046) Bobrooney válasza bozont (#11045) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen valószínű ez lesz az! :R Köszönöm :))

(#11047) paprika


paprika
aktív tag

Sikerült beszerválnom egy ilyen telót az X10i helyett! Rootolt 2.3.4 van rajta. Toltam egy visszaállítást és most minden orosz lett vagy nem tudom milyen! Hogyan tudnám újra átpakolni magyarra ?

[ Szerkesztve ]

(#11048) Probert75 válasza paprika (#11047) üzenetére


Probert75
addikt

1. Az "asztalon" nyomj egy opciók gombot, majd válaszd a jobb alsó sarokban lévő fogaskereket (beállítások).
2. A listából válaszd ki a 10. menüpontot (nagy A betű az ikonja)
3. Az első menüpontban válaszd ki a listából a "Magyar"-t

[ Szerkesztve ]

(#11049) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!

Mostanában nem jártam erre, de most gondom van... 3-5 óra alatt lemerül a telefon...
Leszedtem pár alkalmazást amit gyanúsnak találtam, de az eredmény ugyan az...
Mielőtt szervizbe szaladnék gondoltam újrahúzom a kütyüt.
Mi most a legfrissebb szoftver a telefonra? Mennyire stabil?

Ha jól emlékszem ez van rajta most: Samsung Galaxy Ace Firmware (2011 June 2)

Köszi!

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#11050) paprika válasza Probert75 (#11048) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszönöm szépen! Sikerült ! :R A netet hogyan tudom beállítani ? Sonyn volt olyan ,hogy beállítások letöltése! Itt nem látok ilyet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.