Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) helixP válasza quailstorm (#25998) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, de nem így működik, sajnos.
Tehát ismét a jön a kérdésem: KIES telepítés nélkül nem lehet háttértárként használni a telefont?

(#26002) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem.
Adott egy Samsung Ace készülék. Ismerős megkért hogy tegyek már rá friss rendszert,mert a régin tele van ilyen német cuccokkal,amiket pl. nem is lehet eltávolítani sem, pl. ADAC meg ilyenek.
Jelenleg 2.3.6 van rajta.
Leszedtem a Sam Firmware-ről a legfrisebb vodás romot,ami egy 230 megás file.
S5830BUKS2_S5830VDHKS1_S5830XWKS2_HOME.tar.md5

Ezenkívül hol találom a CSC file-t,mert miutánb kiválaszottam az adott típusú telefont és hogy melyik szolgáltatóhoz tartozom, a CSC oszlopban egy szám volt,de nem élő link.
Ezenkívül azt írja a topic eleje, hogy csomagoljam ki a ROM file-t,majd indítsam el az ODIN-t és tallózzam be a megadott dolgokat.
Nekem ebben a ROM file-ban ez az MD5-ös kiterjesztésű dolog van és egy SS_DL.dll file, semmi más.
Na ezekben a dolgokban kérnék némi felvilágosítást,hogy meg tudjam csinálni.
Köszönöm!

(#26003) vadkörte válasza helixP (#26001) üzenetére


vadkörte
addikt

A KIES nem azért kell(het) mert csak azzal lehet kezelni a telefont, hanem, mert tartalmazza az USB drivert.
Tehát, a KIES telepíthető, de a használata leginkább mellőzendő! Ha az, mármint az USB driver, nincs még telepítve a számítógépre, ITT megtalálhatod.

(#26002) mutyi
Előszöris, a telefon GT-S5830, vagy GT-S5830i? Nem mindegy. Ha sima tehát nem i-s, akkor simán a 4.38-as Odinnal tudod telepíteni. A letöltött ROM egy un. egyfájlos ROM. Az Odinban pipáld ki a One Package jelölőt, tallózd ki a cooper.ops-t a helyére, majd a ROM-ot a One Package sorba.
Ha nincs Odin-od, ITT megtalálod, ami kell.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#26004) helixP válasza vadkörte (#26003) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a segítséget!
Tehát az nem megy, mint más androidos készüléknél, hogy a Win megtalálja automatikusan a drivert és USB mass storage-nak ismeri fel?

(#26005) mutyi válasza vadkörte (#26003) üzenetére


mutyi
őstag

Nagyon köszi az infókat!
A modell száma a telefon szoftvere szerint: GT-S5830
Még annyit, hogy a Samfirmwarek gyáriak ha jól tudom?
Más mód nincs ugye, hogy teljesen szűz állapotba kerüljön a telefon, azaz ne legyenek rajta ezek az ADAC meg hasonló német alkalmazások,amik elvileg a rootolással kerültek fel anno,amikor a srác ismerőse csinálta meg.
Vagy unrootolással eltűnnének?

Még egy fontos kérdésem lenne: most ugyebár rootolt elvileg. Mindenképpen rootolva kell lenni a készüléknek, hogy pl. az általam említett gyári firmware-t fel tudjam tenni vagy teljesen mindegy, fel fog menni rá és miután fent van az új Rom,utána úgyis rootolni kell újra.

Alapvetően azért akarja a srác a frissítést,mert van hogy 1 óra alatt lemerül valamiért az akksi meg pl. nem enged az SD kártyára telepíteni alkalmazásokat és a belső memórián kb. 16 mega szabad hely van.

(#26006) vadkörte válasza helixP (#26004) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha jól tudom nem.
A driver telepítése után a már leírt módon, viszont működnie kell.

(#26005) mutyi
Szívesen. Igen a Smafirmware-ek gyáriak. Háát ROM telepítésen, meg szervizbe adáson kívül nemsok olyan mód van ami szűziesíti a telefont. (A recovery-s rendszervissza állítás is "csak" a fent lévő ROM-ot állítja vissza alap állapotba) Az ADAC-os meg a többi német cuccnak semmi köze sincs a root-oláshoz!!!
A figura egy német, feltehetően szolgáltatós ROM-ot tett fel haverodnak, az meg vitte magával a szolgáltatós szarokat és baszta kitakarítani átadás előtt. No comment... ;]
Tettem fel már én is orosz ROM-ot, tele is lett a telcsi jófajta ruszki szarokkal... :P
Az unroot nem megoldás, én tennék fel egy normális ROM-ot. Szerintem, felesleges Odin előtt, unroot-olni, a ROM telepítés satíroz mindent, ha kell a root, utána root-olhatod.
Az akku merülésre alternatíva lehet egy hekkelt stock ROM, pl, Stocklive v6; v7(.1) (v8, bár ezzel nincs személyes tapasztalatom) A v6 alá az indiai 2.3.6-ot a v7(.1) alá a 2012 áprilisi spanyol ROM-ot ajállják.
A kevés belső memóriára egy CWM telepítése, (ClockWorkMod) egy kiterjesztett partíció létrehozása és a Link2SD, vagy Ronin kartács valamelyik Xperion ROM-ja a megoldás (ehhek csak a CWM és a kiterjesztett partíció kell). Ha a srác szereti a stock ROM-ot, akkor a Link2SD, ha CM párti, kipróbáltatnám vele az Xperiont. Most azt mondom, amíg az Ace az enyém, többet nem lesz rajt stock! Az Xperion v3 NEKEM annyira bevállt, hogy emellett a stock egy harmadosztályú sínbusz...

Üdv. V. Körte

(#26007) mutyi válasza vadkörte (#26006) üzenetére


mutyi
őstag

Ez aztán a kimerítő válasz.Ez igen. Köszönöm mégegyszer, így tanul az ember új infókat.

Lenne még 1-2 kérdésem. A telefonkönyvet mivel mentsem ki?
Tényleg nem kell kivenni a sim kártyát és a sd kártyát a rom telepítése közben?
Ha kiveszem biztonsági okból,akkor lesz bármi hátrányom vagy egyszerűen 100% hogy nem bántja az sd tartalmát?
Xperion V3 hol találom meg?
Ugyanúgy kell feltenni mint a gyárit csak helyette ezt tallózom be?
Külsőben is más vagy belbecsben?

Most a srácnak Voda kártyája van. Azt nem tudom hogy honnan vette a készüléket, hogy független-e semmit,csak hogy vodás. Amit leszedtem a Samfirmware-ről, ott kiválasztottam hogy Vodafone Hungary, az akkor jó nekem vagy érdemes a Hungary független-t lekpapni?

(#26008) kmarci25 válasza vadkörte (#26006) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha a srác szereti a stock ROM-ot, akkor a Link2SD, ha CM párti, kipróbáltatnám vele az Xperiont.

Csak annyival egészíteném ki, hogy stock alá is jobbak a CronMod scriptek, tulajdonképpen az eredmény ugyanaz, mint az amarullz-nál, és stock alatt is működik.

mutyi: telefonkönyvet a legjobb a google szervereivel szinkronizálni, és így a legegyszerűbb is. Ha ez mégsem menne, akkor belépsz a telefonkönyvbe menü gomb és névjegyek exportálása sd-re (az új rom alatt ugyanez csak importálással).
Tényleg nem kell kivenni semmit sem odinos telepítéskor. :N Ha cwm-en keresztül telepítesz, akkor meg az sd-ről megy a cucc, úgyhogy ha kiveszed, akkor nem fog sikerülni. :DDD És nem, nem fogja bántani az sd-t, hacsak valamiért rá nem nyomsz a format sd card-ra a cwm-ben... Ne nyomj rá!
Xperiont nem úgy teszed fel, ahhoz nem kell odin. Fel kell rakni a cwm recoveryt, és abból telepíted. Előtte kell az sd-n csinálni egy második partíciót, én e szerint csináltam, itt viszont le kell menteni mindent (!!!), mert az új partíció készítésével párhuzamosan formatálja a kártyát.
Külsőben is más lesz, már eleve azért mert nem twlauncher van rajta, é nálam a holo üzemel, és van egy tw téma a cm-en, így az ikonok a tw-sek.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26009) mrmilan válasza vadkörte (#26006) üzenetére


mrmilan
csendes tag

"Most azt mondom, amíg az Ace az enyém, többet nem lesz rajt stock! Az Xperion v3 NEKEM annyira bevállt, hogy emellett a stock egy harmadosztályú sínbusz..."
Ez mekkora duma :) Én úgy fogalmaznék, hogy Lexus GS 450h vs. Zaporozsec 968M. Kis túlzással...

(#26010) ronin79 válasza mrmilan (#26009) üzenetére


ronin79
őstag

Lexus nem is rossz név egy új verzióra :DD

vadkörte (#26006)
Nekem meg pont ellenkező jár a fejemben, stock-ra kacsingatok, lehet csak mert mindig inkább CM volt a telón és keveset használtam stock verziókat.

(#26011) Farkas86 válasza ronin79 (#26010) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nekem is a cm a kedvencem, de azt veszem észre, hogy az utobbi időben stock romot használok. :-)

(#26012) mutyi


mutyi
őstag

Na egy kis segítséget kérnék.
Feltettem a Samsung usb drivereket, telefont felismertettem,minden ok.
Odin elindít, bejelöltem hogy egy csomagos telepítő, fent betettem a Cooper ops-t alulra meg az egy csomagnak megfelelően a ROM-ot.
Download módba kapcsoltam a telefont és rádugtam a gépre.Minden ok volt.
Az Odin felismerte com6-en és várta hogy startot nyomjak.
El is indult, végigment, reboot, vodafone logó bejött majd Samsung felirat.
Majd kérte a pin kódot és bejött a rendszer.
PASS-t írt ki az Odin abba az első rublikába.
Ha egy csomagos akkor ugye sehogy sem tudom és nem is kellett volna kitöltenem a BOOT PHONE PDA stb. sorokat?
A folyamatmezőben is az utolsó 3 sor ez volt:
1 Pass
0 Destroy instant
0 Killed time

Tehát olyan mintha végigment volna minden és meg is csinálta volna a dolgokat, deeeeee
Az a német ADAc-os szar eltűnt,viszont gyakorlatilag minden benne van.
Az összes névjegyzék, a nem fogadott hívások, a telepített programjai a srácnak, minden.
Most én voltam a béna és nem is flasheltem fel az új rom-ra vagy ennek így kell működnie vagy most mi van?
Ráadásul ugyanúgy látom az alkalmazások között a superuser ikont is.
Tudtok segíteni?
Na még annyit, hogy a szoftver verzió megváltozott: 3.2.6 volt eredetileg, most meg 3.2.5 és azt a ROM-ot szedtem le, szóval ezek szerint frissült, csak nem értem, hogy maradt meg minden?
Én azt hittem ROM frissítéskor totál alapra kerül minden.

[ Szerkesztve ]

(#26013) kmarci25 válasza mutyi (#26012) üzenetére


kmarci25
veterán

Az egyfájlos romok gyakran nem "gyalulnak" mindent a telefonról, ezért maradt meg minden, ami korábban is rajta volt (felhasználói adatok, appok). A rendszerfájlokat cserélte le a frissítés, nálam is előfordult már ilyen. Nem Te voltál béna, nyugi... :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26014) mutyi válasza kmarci25 (#26013) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a megerősítést, közben megnéztem egy videot is és ott is minden folyamat így történt ahogy nálam.
Ez még valahol jó is,hisz a srácnak nem kell mindent újra telepítenie, megmaradt mindene, viszont eltűnt ez az ADAC-os ló....
Ezek szerint nem kell már rootolnom sem.
Ilyen esetben is kellene feltennem egy battery calibration programot és kalibrálni az akksit?

(#26015) ronin79 válasza mutyi (#26012) üzenetére


ronin79
őstag

Az egyfájlosokban már nics benne a factory reset opció, ezért parázik mindenki amikor flash után beragad a samsung feliratnál (ilyenkor persze no para, megoldja egy recoverys wipe/data factory reset). Ez nálad nem volt de a telepítés helyes menete talán kimaradt - odinos bütykölés előtt recoveryben megvolt a full wipe??? Ezek szerint nem.

(#26011) Farkas86

Marad a CM :) v4-be nyomtam egy kis Demo - JellyBean tuningot úgyhogy egyelőre a stock modding marad hosszú téli estékre :D

(#26016) Farkas86 válasza mutyi (#26014) üzenetére


Farkas86
senior tag

A root szerintem elment, csak a superuser apk maradt meg, mert ezek szerint az a data particion volt, viszont a su bináris a systemben van, amit az odin lecserélt. Ha igazam van, akkor a superusert el tudod távolítani, és rootolással visszakerül.

(#26017) mutyi válasza ronin79 (#26015) üzenetére


mutyi
őstag

Nem volt Odin előtt bütykölés, így nem tettem Recovery-be sem.
Kellett volna?
Szóval most kicsit összezavarodtam.
Így most hogy megtörtént a rom csere, utólag magában a telefon beálításainál a védett adataim menüben rányomni a gyári adatok visszaállítására, ez lenne a Wipe/data factory reset?
Na most ha alapvetően eltűnt az a "beégetett" ADAC-os program,amit pl. nem lehetett se törölni se áthelyezni az SD-re, akkor kell ezzel foglalkozni vagy érdemes vagy maradhat így minden?

Farkas86: iagaz van, a superuser-t már el is távolítottam időközben, ezek szerint most nincs rootolva.
A kérdésem az, hogy letöltöttem a Super One Click 2.3.3-at ami elvileg 3.2.6-hoz is jó, ezzel megcsinálhatom a rootolást?

[ Szerkesztve ]

(#26018) Farkas86 válasza ronin79 (#26015) üzenetére


Farkas86
senior tag

Én még nem tudom. :-) CM nek eddig az Xperion viszi a pálmát. Az utobbi időben kipróbáltam néhány stock romot, ma délelött pedig felraktam az új vo-1 féle cm7 et, de szerintem visszarakom ma este az xperion v4 et. Megosztod a kiadás óta készült modositásokat? Ha nem sok, akkor elég a modolt fájl, és majd kicserélem manuálisan őket. :-)

(#26019) Farkas86 válasza mutyi (#26017) üzenetére


Farkas86
senior tag

Ha minden rendben működik akkor nem kell a gyári visszaálítás. Én a superoneclikket nem használtam soha. Az első hsz ben szerintem ott a rootolo zip fájl, és azzal meg lehet csinálni a recoveryböl.

(#26020) mutyi válasza Farkas86 (#26019) üzenetére


mutyi
őstag

Na valami gond van. Felmásoltam a topic elején található ginger-es rootolos zip-et a gyökérbe.
Recoverybe tettem telefont megkerestem a file-t nyomtam rá egy home gombot gondolom ez az enter és végig is futott majd majd nyomtam egy resetet
viszont sehol sincs ikonban se sehol alkalmazásoknál nem látom a superusert
Most mi van akkor?
Nem lehet hogy ez a zip file a 2.3.5-höz nem jó?

(#26021) ronin79 válasza Farkas86 (#26018) üzenetére


ronin79
őstag

Meg, de nem sok változás nincs a v4-hez képest, majd összeírom, törlöm a saját cuccokat a telepítőből és felteszem. Én is kipróbáltam az új vo-1-est, de mire belaktam már ment is ki. Feltettem az utolsó firekernelt, 4es adrenalint, gyorsasággal nem volt gond de néhány megszokott alkalmazásom nem akart elindulni, úgyhogy inkább a v4et szabtam át.

(#26020) mutyi
Amit valaha én használtam ott nincs külömbség hogy mire teszed fel csak GB 2.3.x legyen. Ez az a download alatt.
Talán a legjobb lenne egy tiszta "odinos frissítés" meg én a 2.3.5-t kihagynám és valami újabbat tennék fel, pl. nekem CM alatt most az októberi szlovák van az XWKTR.

[ Szerkesztve ]

(#26022) flash-


flash-
veterán

aki tudja hogy kell függetleníteni a galaxy ace-t az dobjon már egy privit pls

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26023) Farkas86 válasza mutyi (#26020) üzenetére


Farkas86
senior tag

Müködnie kell a 2.3.5 ön is. Ennek még a régi fekete ikonja van, azt kell keresni. Ha tényleg nincs meg, akkor meg kell probálni ujra.

Ronin79: Köszönom. :) Nekem meg úgy tünik, hogy az alkalmazások egy kicsit lasabban indulnak el.

(#26024) mutyi válasza Farkas86 (#26023) üzenetére


mutyi
őstag

Igazad volt, ott van az csak én egy zöld ikont kerestem,mert előtte az volt és nem vettem észre a feketét.
Na szóval azt asztalon kint van a superuser ikon viszont az alkalmazások között nincs. Ez nem baj?
Most hogyan kell használni a superusert?
Vagy ez csak létezik és kész?
Most már automatikusan tudok bármilyen progik le és fel telepíteni és kész?

(#26025) Farkas86 válasza mutyi (#26024) üzenetére


Farkas86
senior tag

Az alkalmazások között is ott kell lennie. Amikor olyan alkalmazást használsz, amikor kell a root jog, akkor ez ad neki engedélyt, hogy a rendszerbe modositani tudjon az a bizonyos alkalmazás. Hogy rendszer alkalmazást el lehessen távolitani, ahoz kell egy megfelelö alkalmazás, és a superuser adja meg neki a jogot. :-)

[ Szerkesztve ]

(#26026) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Sikeresen felraktam az xperion v3.at :)
Hogy tudom kirakni a gmail ikont a főképernyőre? Egyáltalán van ebben ilyen? A beállításokban sincs. (vagy én nem látom :B )

(#26027) Farkas86 válasza urbanjozsi (#26026) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nem emlékszem, hogy van e benne, de ga nincs, akkor a marketröl telepited, és utána ki tudod rakni, mint bármelyik másikat.

(#26028) ronin79 válasza urbanjozsi (#26026) üzenetére


ronin79
őstag

Csak v4.1-ben hagytam benne :D v3ban telepítened kell előbb, majd vagy az alkalmazások közül a kezdőképernyőre húzod vagy hosszan nyomva a kezdőképernyőn a parancsikonok közül kiválasztod.

(#26029) urbanjozsi válasza ronin79 (#26028) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszönöm a munkásságodat!
Ha valami kérdés lesz jelentkezem :B Mondjuk én már annak is örülök, hogy sikerült felraknom :)))
Gmailt már felraktam:)

Az Adobe FlashPlayert telepíteni kell?

[ Szerkesztve ]

(#26030) ronin79


ronin79
őstag

NM és igen :D letöltések közt megvan, utána már csak telepíteni mint egy sima apk-t.

(#26031) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Még egy kérdés :)
Ha belépek egy mappába, akkor látszik az előző mappakép halványan. Ezt el lehet tüntetni?

(#26032) ronin79


ronin79
őstag

Röpke Xperion frissítés - XPERIONv4.1
Xperia témák ill. alkalmazások eltávolítva, Holo launcher 1.2.8, Jelly Bean statusbar mod,új beállítások menü új ikonokkal. Eredeti CM-es galéria törlésre került, ajánlom a magyarított QuickPic-et helyére de ezt már mindenki maga dönti el mit használ ugyanúgy mint a CM-es rádio helyett én a Spirit FM unlocked verzióját nyúzom. Korábban TB-vel raktam vissza az alkalmazásokat, ezt ha lehet kerülni, de elméletileg nem kéne gondot okoznia ennek sem.
Telepítés menete változatlan - full wipe és format után mount data és install (az adrenaline engine végett) majd első indítás és alapbeállítás után irány cwm - mount system - install ICS-layouts-Full-patch és lehet belakni. Nincs kötelező alap amire telepíteni kéne, nekem a szlovák 2.3.6 XWKTR-re ment fel.
Képernyőképek a korábbi h.sz-ben, a többi úgyis változatlanul Xperionos tehát ext partíció feltétlenül szükséges a majdnem korlátlan belső tárhely végett, majd ajánlatos alkalmazások telepítése után ellenőrizni, hogy valóban a "belső tárhelyen" vannak-e.
Letöltés:
XPERION-V4.1

[ Szerkesztve ]

(#26033) Probert75 válasza ronin79 (#26032) üzenetére


Probert75
addikt

"ajánlatos alkalmazások telepítése után ellenőrizni, hogy valóban a "belső tárhelyen" vannak-e."
Ezt hogyan és miként lehet ellenőrizni v3-on?

(#26034) Farkas86 válasza ronin79 (#26032) üzenetére


Farkas86
senior tag

Köszönjük. Holnap letöltöm, és megy fel. 4000 fölött az antutu?
Itt is benne van a launcher beállítások a beállítások között? Ha lecserélem a launchert akkor itt is FC lesz ha rányomok, mert a bemocracy ntl ben az volt. :)

(#26035) Farkas86 válasza Probert75 (#26033) üzenetére


Farkas86
senior tag

Alkalmazások kezelése. Itt megnézheted mi van az sd-n és mi nem.

(#26036) ronin79 válasza Probert75 (#26033) üzenetére


ronin79
őstag

Beállítások-alkalmazások-alkalmazások kezelése alatt ha valamelyik telepítettet megnyitod áthelyezés sd kártyára lehetőség legyen. Amarullz scripttel pont fordítva mint app2sd-nél vagy egyébb tárhelynövelőnél. És ami még fontos, ellenőrzni a tényleges belső memóriát, mert ha ez elfogy akkor hiába van 1GB ext partíció a kártyán, ezért nem korlátlan a tárhely csak sokkalta egyszerűbb az oda való telepítés.

Ezért maradtam amarullznál cronmod scriptek helyett, mivel nem mutatják a tényleges belső tárhelyet, vagyis TB-vel kideríthető de Root explorerrel nem kezelhető mivel nincs csatolva láthatóként.

(#26034) Farkas86
Nincs, kivettem és a háttérkép opciót is de beletettem a hang-be és kimenetet. Nem igazán teszteltem antutuval, biztos lehet magasabb értéket is kicsikarni, ez már a teljesen belakott romból van, meg ez már 3as antutu, a 2-es verziók úgy 2500-2700 körül mérnének, szal érdekes eredmény de hogy mennyire reális :DD viszont 5830hoz jó :D

[ Szerkesztve ]

(#26037) Farkas86 válasza ronin79 (#26036) üzenetére


Farkas86
senior tag

Ja értem. Még nem használtam a 3 ast. :D

(#26038) kmarci25 válasza ronin79 (#26032) üzenetére


kmarci25
veterán

Jól néz ki, meg jól is hangzik, köszi! :R (Kár, hogy most nincs kedvem romolni :N , de lehet, hogy majd földobom...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26039) Probert75 válasza ronin79 (#26036) üzenetére


Probert75
addikt

Ott mindegyiknél az Áthelyezés az SD kártyára feliratú gomb van. Egy-kettőnél nem él a többinél igen. Akkor ez most így jó? Igaz a működésben nem tapasztalok semmi gubancot mióta fenn van, ezért nem nagyon piszkálnám meg. Nekem Root Explorer-ben van olyan, hogy sd-ext, akkor az mi? Ez a kép melyik progiból van, hogy telepíthessem és én is lássam?

(#26040) kmarci25 válasza Probert75 (#26039) üzenetére


kmarci25
veterán

Ott vannak, jó az úgy. Én egyébként a helyedben úgy nézném meg, hogy feltenném a Titanium Backupot, és ott van az app mellett egy piktogram (telefon/sd kártya) ami jelzi hogy hol van az alkalmazás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26041) Probert75 válasza kmarci25 (#26040) üzenetére


Probert75
addikt

Fenn van a Tibi. És mindegyik mellett telcsi van.

(#26042) mutyi


mutyi
őstag

Na mindenkinek köszönöm a sok hasznos segítséget a rom frissítéssel kapcsolatban!
A régi romnál is és most hogy felfrissítettem az egy csomagos rommmal ami ugyebár nem gyalulta le a régi programokat a telefonról, szóval van egy olyan probléma, hogy ha bekapcsolja a haver a mobilintrnetet, akkor gyakorlatilag az akkumulátor 1 percen belül lemerül.
Tegnap ugyebár feldobtam rá a battery calibracion programot, feltölttöttem a telefont 100%-ra,majd kalibráltam. Éjszaka készenléti állapotban volt, este még nyomkodtam rajta ezt azt lement 72%-ra,úgy feküdtem le. Reggel 72% volt, viszont 30 mp-en belül lement 60%-ra. Na mondom biztos hogy idő kellett mire a szoftver érzékelte a valós akksi állapotot.
Na de mituán bekapcsoltuk a mobilnetet, 1 percen belül lement 10 % körülire és kiírta,hogy mindjárt lemerül.
Találkozott már valaki ilyennel? Ez szerintem nem szoftveres hiba.

(#26043) kmarci25 válasza mutyi (#26042) üzenetére


kmarci25
veterán

Lehet, hogy annak az akksinak annyi... :( Ki kéne próbálni egy másikkal, mondjuk egy napig, hogy kiderüljön mi a hibás: a készülék, vagy az akkumulátor.

Probert: akkor minden oké. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26044) ronin79 válasza kmarci25 (#26038) üzenetére


ronin79
őstag

Ez ismerős, ha van egy jól működdő rom fölösleges belepiszkálni. Jó ideig nem nyúltam a v4-hez, aztán megláttam ezt a jelly bean statusbar moddot xda-n (amire még balazsbence hívta fel a figyelmem:) de akkor nem voltam szerkesztős kedvemben viszont most már tetszik, meg a demos settings is viszont amíg ezekkel játszottam elszállt az AudioFX widget úgyhogy lett belőle egy tiszta telepítés és ha már új telepítés akkor apró változásokkal.

(#26039) Probert75

A progi a Free Space amit még anno S2E-hez ajánlottak, ami egy csak CM-en működő tárhelynövelő script. Amarullzzal látod Root explorer alatt az sd-ext tartalmát, cronmodból (int2ext+, d2ext, stb.) ez hiányzik, TB-vel meg a legegyszerűbb megnézni melyik app hol van, ahol teló ikon van az amarullz esetében sd-ext.

(#26045) Probert75


Probert75
addikt

Mindenkinek köszönöm az infót! :R

(#26046) kmarci25 válasza ronin79 (#26044) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért nem engedi frissíteni a Superuserben a binárisokat? Letölti, addig oké, aztán mikor ellenőrizné, kiírja, hogy nem sikerült. :((
Annyira nem zavar a dolog, de mégis...
Szerk.: Xperion v4.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26047) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Tudna v.ki ajánlani v.mi normális fülest Acéhoz? Mert a. 2-3k-s Samu fülesek kb. 2-3 hónapig bírják :-(

[ Szerkesztve ]

(#26048) szoki007


szoki007
aktív tag

Valaki tudna nekem privátban segíteni hogyan rakjak fel egy másik ( " főzött " romot ) ??? Eddig nokiáim voltak, azokat megtudtam csinálni de ez valahogy még bonyolult nekem :/

(#26049) execute93


execute93
őstag

Sziasztok!
GTA III Elfut a ezen a telefonon?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#26050) tommjee


tommjee
senior tag

Sziasztok tudnátok nekem linkelni Ace-hez USB drivert ? (Win7) Köszönet érte előre :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.