Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) bigdady válasza eladogeppc (#20000) üzenetére


bigdady
nagyúr

keress rá jobb felül

sod

[ Szerkesztve ]

(#20002) proly01 válasza vlevi (#19998) üzenetére


proly01
őstag

Hát nem tudom furik néha az biztos...
De ez most felkeltette az érdeklődésemet..bár a t-nél azt mondták nem lesz.... jó mondjuk ott azt mondták 2.3.5 se lesz szóval ők most saját magukból indulnak ki szerintem szóval max 2.3.5 ös T-s nem lesz mert mint tudjuk szolgáltatófüggetlen már 2.3.6 is van.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#20003) ollie válasza proly01 (#20002) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2.3.6? Hol?

***

(#20004) Richard! válasza eladogeppc (#20000) üzenetére


Richard!
addikt

te már megkaptad a választ.rem hamarosan én jövök :) :)) :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20005) proly01 válasza ollie (#20003) üzenetére


proly01
őstag

Pl. a szerb 2.3.6 a samfrim en vagy az eplusos német jó az nem szolgáltatófüggetlen de 2.3.6. :U

....Pr:)ly....

(#20006) trobi28 válasza Richard! (#20004) üzenetére


trobi28
addikt

Válaszolok neked én már csak azért is mert te is az S2 táborát erösitetted :K
Amint írták az aksi jelzés érdekesen müxik,kicsit lassú az egész vas.Amúgy tipus hibárol nem nagyon tudok.Ha ilyent veszel szerintem meg kell nézni mindent amit szokás ilyen telefonokon (kijelző,rezgés,hang stb).Sserintem szép készülék,olyan kis kézre álló :K
Ha valamire kiváncsi vagy kérdezz,válaszlok ha tudok.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20007) sb válasza Richard! (#20004) üzenetére


sb
veterán

Épp az előző oldalon írtam a wifi-s sod-ról, ami sokféle rommal előjön, alig lehet eltüntetni. Ez a legnagyobb és legkellemetlenebb hibája.

(#20008) Richard! válasza trobi28 (#20006) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Először is köszönöm szépen.Másodszor pedig nem nekem lenne,hnem barátnőmet szeretném meglepni eggyel.Lassú :F most egy SE X8-asa van.annak 600 MHz-es a procija.ennek valamivel több mint 800.és lassú :F az órajeleket mennyire lehet megemelni?hohy bírja a tuningot?akkor sem lesz gyorsabb?aksija mennyit bír?
őőő asszem nincs több kérdésem.
Egyenlőre ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20009) sb válasza falvaas (#19993) üzenetére


sb
veterán

A Maps is tud olyat, hogy előre lemented netről az adott területet, pl. otthon wifi-n és utána már offline látod.
De van sok rendes, offline térképes program is.

(#20010) Richard! válasza sb (#20007) üzenetére


Richard!
addikt

elolvastam,felvilágosodtam.még gondolkodok a vételen...
köszi :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20011) balazsbence válasza Richard! (#20010) üzenetére


balazsbence
senior tag

Azt azért tegyük hozzá,hogy ez a te telód problémája.Én pl még soha nem találkoztam ezzel...és még sokan mások sem! :R

bocs,nem a tiéd,hanem sb-é.

[ Szerkesztve ]

(#20012) trobi28 válasza Richard! (#20008) üzenetére


trobi28
addikt

Azért érdekes dolog ez a lassúság meg a 800 mhz-es processzor mert mellé tettem egy Galaxy Minit és kétszer lekörözi gyorsaságban,tehát minkettön gyári szoft,a Mininek meg ugye 600 mhz-es a procija.Az Ace-nél az lehet a gond hogy nem találták el jól a szoftver optimalizációt míg a Mininél ez 100%-osan sikerült.
Én nem szeretem az órajel emelgetést,soha egy készülékemnél sem alkalmaztam mert szerintem ha rendesen meg van csinálva a gyári rom rá akkor nincs is szükség rá ha meg el van cseszve akkor hiába emeled az órajelet max annyit érsz el hogy hamarabb lemerül de a sok bug halmaz megmarad :K
SOD problémával én sem találkoztam tehát ez valószinü egyedi este lehet.
Nekem kb 2 napot megy el a készülék normál használat mellet,szerintem átlagosan bírja egy okos telefonhoz képest.

Én most a Probert75 kolléga által ajánlott The Myth rommal használom tegnap óta és azt kell hogy mondjam így egész jó a vas.Pörög szépen,nem akad meg,gördülékeny.
Tanulhatnának ettől az embertől aki ezt a romot összerakta a Samsungnál :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20013) ERPY válasza eladogeppc (#20000) üzenetére


ERPY
őstag

Sleep of death. Mikor az alvásból már nem kel fel a teló.

(#20014) szumo válasza Richard! (#20010) üzenetére


szumo
senior tag

Valóban az aksi kijelzés a leggyengébb pontja a telefonnak, mert egy 3/4 nap alatt leszalad 20% ra az aksi, majd a maradék 20%-ból még 1 napig elvan a gép.
Az, hogy 1 vagy 3 napot bír az igen erősen felhasználófüggő.

Azt meg egyáltalán nem állítanám, hogy lassú a készülék, mert ha egy kis odafigyeléssel beállítja az ember, akkor nincs lassulás, nincs akadás. Húzni nem igen lehet a telefon cpu-ját, mert hamar újraindulgatásba torkollikk a dolog.

Én szeretem, ezt a kis telefont, és amennyi androidos készülék megfordult a kezeim közt, az árkategóriájában nem igen találtam neki vetélytársat. Az x10, x10mini, x10mini pro, mini, minipro, defy, gio, alcatel, huawei, lg optimus mittudoménmi, valahogy nem volt olyan jól használható. Talán az LG. Volt amit alig lehetett root-olni, volt aminek érzéketlen volt a kijelzője, vagy picike, vagy a felbontással nem voltam kibékülve, vagy egyszerűen 2.2.1 volt rá az utolsó rom, pedig nem egy vacak készülék volt.
Az x10 mininek a kamerája kicsit életképesebb, bár a camera zoom fx felrakásával meg lehet a minőségét közelíteni. Hát azért az SE tudott jó kis kamerákat csinálni.

Na szóval ha ezt a készüléket választod, akkor mielőtt átadod (tudom nehéz megállni), szánj rá vagy 2 napot, rakj fel egy romot, a leírások alapján pucold ki a telóból a sallangot, s akkor egy olyan megbízható kis készülékkel tudsz majd előrukkolni, ami mindkettőtök örömére válik.

Szumo

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#20015) Richard! válasza trobi28 (#20012) üzenetére


Richard!
addikt

Köszi. :R Mint mondtam,még gondolkodok...

szumo: Köszönöm neked is :R :R

De azért a SE X8-nál csak gyorsabb :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20016) szumo válasza Richard! (#20015) üzenetére


szumo
senior tag

Simán szerintem.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#20017) trobi28 válasza Richard! (#20015) üzenetére


trobi28
addikt

Volt X8 a kezemben és valóban gyorsabb az Ace :K
Mi elött döntesz én azt javaslom nézess meg vele egy Minit is,ha tetszik neki formára, külsőre akkor lehet hogy az is elég lenne neki mert az Ace kb 2x annyiba kerül és szerintem nem éri meg ezt a felárat.
A családban 4 Mini van és mindenki használja gyári rommal megelégedéssel,még csak root-olva sincs senkinek :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20018) Richard! válasza trobi28 (#20017) üzenetére


Richard!
addikt

meglepetés lenne.nem mutatok neki semmit :D max a ...... :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20019) ollie válasza trobi28 (#20012) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont a mininek jóval kisebb a felbontása (asszem 240x320), és ez sokat számít a gyorsaság szempontjából.

***

(#20020) trobi28 válasza ollie (#20019) üzenetére


trobi28
addikt

Mivel kisebb a kijelzője így nem feltünő,tehát elég szép az,én nem láttam különösebben pixelesnek :K
Ami még hátrány az Ace-hez képest hogy nincs vaku,kissebb kamera de itt megint csak haragszom a Samura mert az Ace-be bele tette az 5 megapixeles optikát de csak 640x480-as videót rögzít :Y
Miért,kérdezem én.Az S1-ben ugyan ez az optika van és vitte a HD videót.Ja persze lehet hogy egy kicsit erősebb grafikus gyorsítót kellett volna bele tenni de akkor tuti lenne kamera szempontjából ez a kis vas :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#20021) iMaverick válasza trobi28 (#20020) üzenetére


iMaverick
addikt

Kollégám is Mini-t vett magának: valóban nem feltűnő a kisebb felbontás a kisebb kijelzőn. Ami "érdekes" volt az Ace-hez képest, hogy "valódi" gombokat tettek rá, tehát nem az Ace "simizős" gombjai vannak rajta. (Gondolom ez is az ár leszorítása végett.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#20022) Ace owner válasza eladogeppc (#20000) üzenetére


Ace owner
addikt

Kereső luxus? istenem... :W

Galaxy Fold 4

(#20023) ollie válasza iMaverick (#20021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig a valódi gombok a drágábbak szerintem.

***

(#20024) Ace owner válasza iMaverick (#20021) üzenetére


Ace owner
addikt

Rakhattak volna rá olyat.. Utállom a kapacitív gombokat..

Galaxy Fold 4

(#20025) sb válasza balazsbence (#20011) üzenetére


sb
veterán

A sod? Hát nagyon nagy mákod van, ha nem jött elő, mert ez típushiba a legtöbb romnál.
Pl. a cégnél lévő 8-10 Ace usernél is nagy arányban megvan, romfüggően.

De elég rákeresni a neten, tömegével találni wifi sod problémát... de eleve pl. a custom romoknál, kernelnél is oda van írva, hogy tudott/ismert probléma. Szóval ez elég nyilvánvaló, hogy nem az én egyedi agyszüleményem, hanem inkább "népbetegség" és az üde kivételek erősítik a szabályt.

(#20026) iMaverick válasza sb (#20025) üzenetére


iMaverick
addikt

Amíg Ace tulaj voltam, nekem sem volt sosem SOD-om... Pedig direkt próbáltam előhozni.... Nem jött össze! :DDD

ollie és Ace owner: nekem meg utólag pont fura a valódi nyomógomb. A W-n is ez a simizős gomb megoldás van. :))

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#20027) sb válasza iMaverick (#20026) üzenetére


sb
veterán

Van akinek nem jön össze. Kollégák közül is.
Ill. inkább úgy mondom, hogy megfelelő romon nem jön össze, mert mindnek volt.

Addig nem hitte egy illető sem, amíg romot nem cserélt. :)
Aztán visszaváltottak olyanra, ami nem fagy. Írtam: a KS9 sem sod-ozik, csak hát annyira belassult, hogy muszáj volt valami mást keresni helyette idővel.

(#20028) mandju válasza Richard! (#20008) üzenetére


mandju
senior tag

Szia!

Én ugyanebben a helyzetben voltam pár hete. A páromnak egy xperia x8at vásároltam talán tavaly karácsonyra... szép fehéret. bootloadert nyitottam, feltoltam rá a legjobbnak mondott romot, kernelt... azt kell mondjam, megyegetett, de nem volt soha sem az igazi.. akkor a viszonyítási alap a saját legendem volt, majd a galaxy s... mindig panaszkodott, hogy nehéz sms-t írni és a böngészés sem volt az igazi...

kb 2 hete vásároltam neki egy tiszta fehér ace-t a T-től... kapásból ment rá a legfrisebb 2.3.6 indiai, majd a stocklite v6. Szerintem nagyon jó telefon lett belőle.

Telefonálni, facebookozni, emailezni, böngészni tökéletesen megfelel.

Én annyit mondok, hogy az x8 idején mindig visszasírta a régi nokiát... ezt a telefont viszont sikerült neki 2 hét alatt jobban megszeretnie, mint az x8at több, mint egy év alatt.... pedig nap mint nap dolgozik vele...szerintem sok mindent elmond a két készülék közötti különbségről...

remélem tudtam segíteni a döntésben!

egyébként SOD nálunk még nem volt, de ha lenne is akkor is ott a 8másodperces módszer...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20029) szumo válasza iMaverick (#20026) üzenetére


szumo
senior tag

Én a valódi gombokra szavaznék, mert sokszor van, hogy telefonálás után csak arra van időm, hogy letegyem a készüléket, mert pl csörög az asztali, vagy szól a főnök, az izzadság ami rátapadt a készülékre az meg mire visszaérek szépen rászárad a kijelzőre. Ilyenkor jön a farmeron/ingen/pólón való törölgetés, hogy a kijelző egyáltalán vegye az adást mivel szeretném használni a készüléket.
Én a gyártók helyében, egy felvevő és egy lerakó fizikai gombot azért ráspórolnék a készülékekre, mert sokszor jól tud az jönni, ha meg programozható gomb, akkor akinek nem kell, az másra is használhatja. Szóval én meg inkább fizikai gombos vagyok.

Sőt sokszor előfordul, hogy a szakálammal a beizzadt telefont elnyomkodom beszélgetés közben. Szerintem ez még ami minden nagy kijelzős telefon átka, hogy a tapitól zsírosodik, az izzadságtól pedig érzéketlenné válik, amíg le nem törölgeti az ember.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#20030) ollie válasza mandju (#20028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi ez a 8 mp-s módszer?

***

(#20031) szumo válasza ollie (#20030) üzenetére


szumo
senior tag

8 mp ig nyomod a power gombot.
Szerintem az.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#20032) mandju válasza szumo (#20031) üzenetére


mandju
senior tag

Így van, erre gondoltam... nem egy nagy valami, de ha megfagyott, nem éled a készülék, legalább nem kell lefeszegetni a hátlapot és kiszedni az akksit...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20033) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Mennyiért tudnám a 10 hónapos hibátlan állapotú Ace-mat eladni? :)

(#20034) bigdady válasza dJ Peer (#20033) üzenetére


bigdady
nagyúr

vaterán nézz szét

(#20035) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

üdv
felraktam a CyanogenMod7.2 RC1 by vo-1 MIRACLE Edition V4-et, minden szépen ment. Viszont Nem engedi visszaállítani a gyári programokat, amik XDA-n linkelve vannak, és Titanium Backuppal sem tudtam visszaállítani az sms-eimet. Valami ötlet? :R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#20036) balazsbence válasza MaddeNNNN (#20035) üzenetére


balazsbence
senior tag

;) és egész biztos vagy benne,hogy úgy csináltad,ahogy az első hszben írva van?root explorer-system/app rwrr?reboot és mennie kell.

sms-t azért nem tudod visszaállítani,mert csak az ikonja van ott,ha rápöttyintesz,minden valószinűség szerint nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#20037) homola_m válasza eladogeppc (#20000) üzenetére


homola_m
tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_of_death

http://justfuckinggoogleit.com/

[ Szerkesztve ]

(#20038) MaddeNNNN válasza balazsbence (#20036) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Áh, köszönöm, figyelmetlen voltam :B
Az smseim visszaállítására nincsen semmilyen mód?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#20039) balazsbence válasza MaddeNNNN (#20038) üzenetére


balazsbence
senior tag

az mms.apk-t tedd vissza,utána elméletileg vissza tudod tenni.bár ebben nem vagyok biztos,én soha nem mentettem el az smseket.lehet csak akkor tudod visszaállítani,ha ugyanazt az appot használod (go sms,vagy más esetleg)

(#20040) Grillo


Grillo
senior tag

Nekikezdtem a v4 felrakásának. Ha download módban csatlakoztatom a telefont a cooper.ops és a rom beolvasása után, akkor mehet egyből a Start, vagy az Odin jelzi a csatlakozást valahogy?
A telefonon csak annyinak kell látszania, hogy downloading...?

(#20041) MaddeNNNN válasza balazsbence (#20039) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hülye kérdés, de mi van akkor, ha nincs mms.apk-m? :D csak gommssms.db-t találtam a go sms backup mappájában az sd-n, de nem tudom hova kellene visszarakni a telefonon :F

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#20042) Kabirobi


Kabirobi
tag

Sziasztok!

Hallottam, hogy van az ACE-hez egy Gold nevezetű akksi, ami kicsit tovább bírja. Használt már valaki ilyet? Milyen árban van és mit tud?

(#20043) Probert75 válasza Grillo (#20040) üzenetére


Probert75
addikt

A CyanogenMod7.2 RC1 by vo-1 MIRACLE Edition V4-hez nem kell odin, csak esetleg az alaprom felrakásához.

[ Szerkesztve ]

(#20044) Grillo válasza Probert75 (#20043) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen tudom, csak jelenleg StockLite v6 van a gyári romon, és gondoltam, rakok fel egy friss DDKQ8-at. Emiatt a kérdés.

(#20045) Probert75 válasza Grillo (#20044) üzenetére


Probert75
addikt

A Masage ablakban, balra lenn, kiír mindent. Ha a teló dowload módban van, majd rádugtat a PC-re, nyomhatod a START-ot. :)

(#20042) Kabirobi Gold akksi.

[ Szerkesztve ]

(#20046) Grillo válasza Probert75 (#20045) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem látja a telefont, ez mitől lehet? Samsung driverpakk fennvan, felraktam frissen is.

(#20047) Probert75 válasza Grillo (#20046) üzenetére


Probert75
addikt

Eddig meg látta?
Egyébként passz, nem tudom mitől lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20048) balazsbence válasza MaddeNNNN (#20041) üzenetére


balazsbence
senior tag

xda-n ahonnan leszedted a v4et,ott van egy ilyen zip,hogy all system apps,vagy ilyesmi.azt kibontod és abban ott van az összes apk,ami hiányzik.azokat ami kell,bemásolod a system/appba,és rwrr.

a screenshook alatt,extras-ott van a zip.

[ Szerkesztve ]

(#20049) RaMa96


RaMa96
csendes tag

Sziasztok! Múlt héten vettem egy Galaxy Ace-t és ma rootolni akartam, de több gondom is van vele. A recovery menübe is máshogy tudtam csak eljutni, mint ahogy a fórumok írják (hangerő+, home, bekapcs gomb), de az még sikerült. Többféle root.zippel is próbálkoztam ([link] [link] [link] ), és úgy tűnt, hogy telepítette őket, de az újraindítás után nem történt változás, a Superuser sem jelent meg a menüben. Mi lehet a gond? Android verzió: 2.3.6 Kernel: 2.6.35.7 Build: GINGERBREAD.XXLA4

(#20050) bigdady válasza Kabirobi (#20042) üzenetére


bigdady
nagyúr

-kb 40%-kal tud többet

gold aksi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.