Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) _stick_ válasza Pajoz (#21998) üzenetére


_stick_
őstag

Ezt hogyan tudnám kinyomozni? Profile Schedulert használok, ami este átvált csendesre illetve repülőgép üzemmódra. Ez bekavarhat?

(#22002) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

sziasztok

ma ismét eltüntek a sim karin tárolt névjegyek
úgy kellet ismét beálitani mitől van ez hogy idöközönkint csak a telefonba mentett névjegyeket jeleniti meg és lhet vele valamit kezdeni hogy ez ne igy legyen?

HTC desire 500

(#22003) riki5511


riki5511
csendes tag

Sziasztok!

Használtan vettem egy Acé-t.Feltelepítettem a Kiest.A következőt írta ki.Az eszköz nem támogatja a Kies rendszerén keresztül végrehajtott szoftverfrissítést.

Ez mit jelent?

(#22004) szumo válasza riki5511 (#22003) üzenetére


szumo
senior tag

Olvass vissza egy kicsit, vedd bele az első hozzászólást, és az ott linkelt dolgokat, utána válaszolunk. Persze a keresőt is érdemes használni.
Keresendő kifejezés: KIES

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#22005) vadkörte válasza riki5511 (#22003) üzenetére


vadkörte
addikt

Pofám leszakad... Ilyen nincs...

Árulja már el valaki nálam okosabb, MIÉRT NEM HASZNÁLJÁTOK AZT A SZÁJBA........TT KERESŐT?!?!?
Jobb felső sarok!!!!
Első HSZ átolvas, megért.
Textboxba írd be, Kies, ACE frissítés, Odin. Eredményt átolvas, FELFOG, ÖRÜL!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#22006) riki5511 válasza vadkörte (#22005) üzenetére


riki5511
csendes tag

elnézést kérek,hogy visszaéltem a türelmetekkel.

(#22007) szumo válasza riki5511 (#22006) üzenetére


szumo
senior tag

Nem éltél vissza, csak nem olvastok :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#22008) iMaverick válasza riki5511 (#22006) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs probléma, csak a kollégák kissé feszültek a naponta 2x-3x-on jelentkező versenyzők kapcsán, akik ilyen "alap" kérdéseket tesznek fel, amikre ott a válasz az 1.hsz-ban csak el kell olvasni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22009) _stick_


_stick_
őstag

Akkor visszatérhetünk az én problémámra. ;]

(#22010) szumo válasza _stick_ (#22009) üzenetére


szumo
senior tag

Én az elixir2 vel néztem át, hogy mi fut, mi mennyit fogyaszt.
Próba cseresznye!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#22011) Pajoz válasza kmarci25 (#21999) üzenetére


Pajoz
őstag

Én is ki szoktam lőni a futó programokat a go-val aztán tente :)

_stick_

Badass batteryben menü gomb, App sucker és kilistázza az összes appot, ami használta az akksit.

(#22012) Andoidtibi


Andoidtibi
csendes tag

Volt dolgom egy ilyen kis kütyühőz raktam fel rá egy 2.3.7-es romot valaki tud mondani egy stabil 4.0.4- romot rá? :D

(#22013) szumo válasza Andoidtibi (#22012) üzenetére


szumo
senior tag

4.0.4
Elég stabilan megáll a felirat a gépelt betűimen :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#22014) ollie válasza Andoidtibi (#22012) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs rá ICS, és valószínűleg nem is lesz.

***

(#22015) Andoidtibi válasza ollie (#22014) üzenetére


Andoidtibi
csendes tag

Értem akkor be kell érni a 2.3.7 nem baj ez is jó :D

(#22016) Breeze


Breeze
aktív tag

üdv kellenne nekem az 5830i alap lejátszó fájlai..lécci fontos lenne mert felül itram mással de nem jó ezért kell az eredei XXLA4 BUILD SZÁM köszi

(#22017) balazsbence válasza royalka (#21994) üzenetére


balazsbence
senior tag

de simán lehet:)

(#22018) k.tari


k.tari
tag

battery kalibrálás, éreztem valahogy hogy ez lesz...ugye vettem új gyári aksit a telefonba, hátha picitt jobb lesz a kitartása igy. Tudom nem kell és felesleges, de full teli feltöltöttségnél nyomtam rá egy kalibrációt...rengeteg zenét hallgattam rajta és neteztem..és mint majom a farkának örültem totál hogy úúristen még háromnegyedig van pedig már 2 órája zenét hallgatok meg kicsit neteztem, atyaég de jól birja..azt amikor leesett a felére, visszavettem picit a tempóból és már csak zenét hallgattam és csak pár számot. Hazaérve érdekes módon még mindig félig mutatta, aztán neteztem 5 percet és elkezdett zuhanni, zuhant zuhant, negyedig hirtelen aztán pillanatok alatt ugatott hogy rakjam töltőre mert lemerül..leszedte a fényerőt is és mindjárt kikapcsol...magyarul korai volt a kalibrálás utáni öröm, hogy hhuuu de sokáig birja...mert ugyanaddig birta, csak a kijelzése megváltozott a kalibrálás után és nagyon nagyon lassan mutatta a merülést, aztán észbekapott és gyorsan merült mint a villám a fél állapottól, magyarul az aksi ugyanaddig tart csak máshogy jelezte most, érdekes módon nem tudom miért igy jelezte, de ez van. Mostantól amikor már nagyon sokat használtad a telót és félig van még benne a kijelző szerint, akkor már csak olyan 15 százalék lehet benne :D :D

(#22019) Probert75 válasza k.tari (#22018) üzenetére


Probert75
addikt

Ha kalibrálod az akksit, akkor több töltés után áll be a pontos jelzés. Hisz a battery sis fájlt kitörlöd a kalibrálással. És próbálj meg nem rátölteni ilyenkor, hanem kikapcsig meríteni. Legalább az első 3 töltés ilyen fullra fell, majd csutkára le legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22020) k.tari válasza Probert75 (#22019) üzenetére


k.tari
tag

Tehát most a kalibrálás utáni első napon meritsem le fullra, és feltölteni teljesen, aztán megint fullra lemeriteni és ezt 3 napig kb. mert utána fog rendesen jelezni és az akkumulátor működése is ezután lesz normális?

(#22021) Probert75 válasza k.tari (#22020) üzenetére


Probert75
addikt

Igen. Ennyit ki lehet bírni. Valamicskét jobb lesz, de nem sokkal. Kikapcsolgatni, reggel meg be, sem kell mindig, mert azt sem szereti. És az egész estés töltést sem. Ha jelzett hanggal és balra fenn látszik a 100% ikon az értesítési sávban, utána max 1/2-3/4 óra múlva le is kell húzni a töltőről, mert azt sem szereti. Nem tudom miért ilyen, ez van sajnos. És nem kikapcsolva kell tölteni, mert az akksiban egyenletesebb lesz a feszültség leadás vagy mi, ha bekapcsolva töltődik.
Akkumulátor akadémia

Ezt még nem próbáltam, de az egyik fórumtárs szerint ez neki bevált. Nem mondom, hogy ez jobb így, de egy próbát esetleg megér:
"Az akku kalibráció legjobb módja sztem: (xda-n olvastam régebben)

1, telefon bekapcsolva - töltő rádug megvárni míg azt nem mondja feltöltve, kihúzni majd kikapcsolni.
2, telefon kikapcsolva - töltő rádug, megvárni amíg kiírja a töltő hogy 100%, lehúzni majd bekapcsolni
3, telefon bekapcsolva - töltő rádug megvárni míg azt nem mondja feltöltve, kihúzni majd újraindítani cwm-be. (szükséges a cwm5)
4, cwm5-ben - advanced/wipe battery stats, majd újraindít
5, megvárni míg kikapcsolásig lemerül magától szokásos használat mellett, majd feltölteni.
6, Kész"

[ Szerkesztve ]

(#22022) k.tari válasza Probert75 (#22021) üzenetére


k.tari
tag

....várj...mindent elolvastam amit írtál és köszönöm szépen és nagyon jó hogy leírtad ezeket, DE, én akárhol olvastam, azt mondták hogy nyugodtan rajta hagyhatom a töltön amikor feltöltötte magát a teló és csak reggel húzom le a töltőröl, mert van benne egy szabályzó áramkör ami úgy is megvédi és nem károsodik az aksi, azaz ha este felteszem 11-kor tölteni és reggel húzom le, semmi baja nem lesz az aksinak, akkor hülyeség ez ezek szerint? Csak mert mindenki így tölti kb. amúgy éjszakára meg én és barátaim is ki szokták kapcsolni, szóval?

(#22023) luckyman válasza k.tari (#22018) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ez a kalibrálás szerintem is csak parasztvakitás. Nekem is pont addig bírja, mint azelőtt. Legalább is olyan készüléken, amin nem volt rom csere, tök felesleges.

(#22024) _stick_ válasza luckyman (#22023) üzenetére


_stick_
őstag

Ezt alátámasztom. Legalább 2szer megcsináltam a csontra fel és csontra le ciklust, semmi változást nem vettem észre. Bár nincs tapasztalatom, de úgy tudom inkább új ROM felrakásánál van szerepe.

(#22025) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!újra akarom tenni a telóm gyári rom-ját ace 5830i meg van hozzá minden odin, gyári rom és a következőket irja :

<ID:0/012> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> S5830iXXLD3_S5830iBTULC1_S5830iXXLD2_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/012> Odin v.3 engine (ID:12)..
<ID:0/012> File analysis..
<ID:0/012> SetupConnection..
<ID:0/012> Initialzation..
<ID:0/012> Get PIT for mapping..
<ID:0/012> Firmware update start..
<ID:0/012> sbl.bin
<ID:0/012> NAND Write Start!!
<ID:0/012> BcmCP.img
<ID:0/012>
<ID:0/012> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

ha újra futtatnám már nem indul a folyamat

és csinál egy ilyet is:

<ID:0/012> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> S5830iXXLD3_S5830iBTULC1_S5830iXXLD2_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/012> Odin v.3 engine (ID:12)..
<ID:0/012> File analysis..
<ID:0/012> SetupConnection..

[ Szerkesztve ]

(#22026) kmarci25 válasza luckyman (#22023) üzenetére


kmarci25
veterán

Kalibrálástól nem fogja jobban bírni, de senkit nem is mondott ilyet. Olvasd el, amit Probert írt. A kijelzés lesz pontosabb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22027) luckyman válasza kmarci25 (#22026) üzenetére


luckyman
aktív tag

Hát, szeintem pedig mindig, mindenhol és mindenki arról áradozik, hogy mennyivel jobban bírja kalibrálás után, és nem arról, hogy de jó, milyen pontosan mutatja.
És szerintem nem csak én értem így a beszámolókat.

(#22028) Probert75 válasza k.tari (#22022) üzenetére


Probert75
addikt

Én a tapasztalataimat osztottam meg veled. Én így jártam el mindig, ha új romot telepítettem is. És mindig a leírtaknak megfelelően töltöm. Nem az idézet alapján, mert az csak egy variáns. Kikapcsolni meg felesleges a telefont este, mert a bekapcsolása több energiát emészt fel, mintha bekapcsolva hagytad volna és estére bizonyos időponttól reggel valameddig repülőbe tennéd mondjuk Profile Scheduler-rel. Valahol olvastam, hogy az androidnak esetleg, ha valami rendellenesen működik benne(beragadt esetleg valamilyen app) havonta 1x ha újra kell indítani. Igen van benne nem is egy, hanem 3 védelem, de a gyakorlat megint mást mutat ennél a telefonnál. Azt vettem észre, hogy ha egész este fenn van a töltőn, akkor másnap hamarabb esik a töltöttség és merül le, mintha a jelzés után 1/2 órával lehúzom a töltőről. Az hogy barátaid hogyan töltik, az teljesen mindegy. Az számít hogy neked hogyan jó. Fentebb írták hogy hülyeség a kalibrálás is. Ezt a google egyik programozója írta a blogjában és én linkeltem a róla készült cikket is. DE! Szintén tapasztalat, hogyha kalibrálom az aksit a leírtak alapján, sokkal egyenletesebben bírja szuflával. Pláne az első merítési ciklusban észrevehető. És igen, a kalibráció nem az akksival csinál valamit, hanem egy sis kiterjesztésű fájlt töröl, amikor 100%-on rányomsz. És azért kell a teljes lemerítési és feltöltési ciklus, hogy ezt a két határértéket beírja neked.
Az akárhol olvastam sem izgat engem, mert linkeltem neked a cikket, ami alapján én is töltöm.

[ Szerkesztve ]

(#22029) Breeze válasza Breeze (#22025) üzenetére


Breeze
aktív tag

valaki valamit tud segiteni???mert lehet én nem vágok valamit..

(#22030) k.tari válasza Probert75 (#22028) üzenetére


k.tari
tag

Gyönyörű és nagyon nagyon hasznos leírást adtál nekünk amiért ezer hálás köszönet! A gond ott van, hogy reggel az ember rohanásban van, és 1 órája van amíg elkészül kb. é sindul dolgozni, és 1 óra alatt ha mondjuk reggel dugnám rá a töltőre nem töltődne fel! Így egy átlagember általában este dugja fel mert lemerült a telója ugye és rádugja, és ez olyan 9-10-11óra magasságában van, aztán ugye lefekszik, nem várja meg nyílván amíg feltöltődik mert lefekszik közbe, miközben a teló meg olyanb éjfél és 1 órára feltöltődne, DE reggel húzza le róla az illető! Tehát kérdés, hogy éjszakára hogy hagyjuk itt tölteni, mert ha bekapcsolva hagyjuk ha még nagyon kis energia van benne, bekapcsolva töltjük reggel, akkor nem károsodik annyira mégse? Mert azért üzemi feszültségen van gondolom és pótolja a bekapcsolt feszt vagy ilyesmit, a repülő üzemmódot meg hogy lehetne a folyamatokba így belekeverni sehogy, csak ha nem dugjuk rá a töltőre este és reggel töltenénk és addig lenne repülő üzemmódba! Szóval?

(#22031) Probert75 válasza k.tari (#22030) üzenetére


Probert75
addikt

Kezded bonyolítani a kérdést. Ha nem tudod rendesen ciklikusan tölteni, akkor nem töltöd úgy. Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de a melóhelyen nem lehet tölteni? Nem hiszem, hogy mondjuk 10-15%-os töltöttségkor, ha este repülőbe megy a teló, reggel ahogy hálózatra kapcsolódik azonnal van míg beérsz a melóhelyre 1000 hívás, hogy teljesen lemerítse a telót. Tudom rádióztok, mp3-at halgattok meg neteltek míg beértek a melóhelyre. Szóval nem egyformák a telefon használati szokásaink. Na ezek után ennyit az akkuról! Mindenki töltse ahogyan neki jól esik egyébként. Én csak egy tapasztalatot osztottam meg veled, veletek. És én ezzel nem is szándékozom többet foglalkozni. Ha nem jó ez így valakinek, akkor cseréljen telefont.

[ Szerkesztve ]

(#22032) k.tari válasza Probert75 (#22031) üzenetére


k.tari
tag

Köszönjük tényleg a tapasztalatot mert nagyon jól leírtad és én is és másis próbálja remélhetőleg majd így csinálni, nagyon jól leírtad, csak az átlagember este dugja rá a töltőre és nem kel fel hajnali 1-kor hogy lehúzza a töltőről..de értünk mindent és köszi

(#22033) apuc válasza szumo (#22007) üzenetére


apuc
őstag

egyszerűbb így.. :U

(#22034) kmarci25 válasza luckyman (#22027) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor olvasd el újra... Aki utánanézett a dolognak az tudja, hogy nem növeli az élettartamot, miért is tenné egyébként... Másrészt: ha szerinted hülyeség, akkor ne csináld. Attól még lehet, hogy másnál működött...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22035) Breeze válasza Breeze (#22025) üzenetére


Breeze
aktív tag

hihetetlen hogy nem müködik....tényleg valaki irhatna már mert elég vicces ami itt folyik...

(#22036) luckyman válasza kmarci25 (#22034) üzenetére


luckyman
aktív tag

Figyu, én nem akarok ezen vitatkozni, leírtam amit én tapasztaltam.
Kipróbáltam, nekem sz@rt sem ért. Nem próbáltam volna ki, ha nem minden hozzászóló az emelte volna ki, hogy hogy megnőtt az üzemideje miután ezt a csodaszert használta.
Ugyan nem vagyok egy lángész, és persze nem gondoltam azt, hogy nagyobb kapacitású akksit varázsol ez a progi, de azt elhittem, hogy egy rossz, vagy téves adatokat tartalmazó fájl okozza a gyenge üzemidőt.
Ennyi .

(#22037) kmarci25 válasza luckyman (#22036) üzenetére


kmarci25
veterán

Mi is leírtuk, hogy mit tapasztaltunk. Én speciel észreveszem a változást, minden új rom telepítése után, sőt a bátyám is észrevette, pedig nem mondtam neki, hogy mit és hogyan csináltam. Mindenki maga eldöntheti, hogy kipróbálja-e vagy sem. Nem tudjuk egzakt módon bizonyítani, hogy hasznos, de azt sem, hogy nem az. Így felesleges és megalapozatlan azt leírni, hogy ez egy hülyeség.
Részemről lezárva.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22038) iMaverick válasza Breeze (#22025) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem tudom, mennyire vagy képben, de az itt olvasható eljárás szerint csináltad?

Ott olvasom, hogy az i-hez eleve nem a cooper ops fájl kell, hanem ez a pit fájl...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22039) Breeze válasza iMaverick (#22038) üzenetére


Breeze
aktív tag

[itt megáll minden eddig jutok...]eddig stimmel és ezt a pit fájl hol tudom leszedni mert itt az oldalon nem találom...

[ Szerkesztve ]

(#22040) Breeze válasza iMaverick (#22038) üzenetére


Breeze
aktív tag

[itt jól látszik]Következő lépés igy néz ki ha újra akarom csinálni... ki írja hogy MODEM -- FAIL

[ Szerkesztve ]

(#22041) iMaverick válasza Breeze (#22040) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor passz. Nekem annó sima Ace-m volt, többször lőttem fel rá Odin-nal új rom-ot és nem volt probléma. (Szerencsére)

Azért az feltűnt, hogy ők kivették a pipát a Re-Particion elől... Ki tudja?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22042) hann válasza Breeze (#22040) üzenetére


hann
tag

i-hez nem kell pit, csak a pda-ba kell berakni a file-t. Próbáld 1.85 vagy 1.87-es odinnal, és a re-partition ne legyen bepipálva.

(#22043) Skatysuti


Skatysuti
tag

Üdv sziasztok! Hogyan is tudok felszabadítani helyet a telefon memóriájában kezd elfogyni a hely pedig nem telepingetek rá semmit. 40 mega van még szabadon.
Szép napot

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#22044) Breeze válasza hann (#22042) üzenetére


Breeze
aktív tag

az is megvolt már tegnap és ugy is ugyan ez volt...semmi más sajnos..valami tipp / ötlet??

(#22045) hann válasza Breeze (#22044) üzenetére


hann
tag

honnan töltötted a fw-t?

Töltsd le a " check fus downloader"-t, töltsd le azzal és azt rakd be pda-ba.
Valakinek samfirmware-ről rossz volt.

Hm, akkor eszem rá egyet :o

[ Szerkesztve ]

(#22046) Breeze válasza hann (#22045) üzenetére


Breeze
aktív tag

SamMobile és a CheckFusDownloader-rel amit linkeltek még az elején...

(#22047) Breeze válasza Skatysuti (#22043) üzenetére


Breeze
aktív tag

Advanced Task Killer ezt megtalálod a play aruházban én ezt használom és nagyon jó...
[pontosabban itt]

[ Szerkesztve ]

(#22048) ollie válasza Breeze (#22047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy a RAM-ra értette, lehet, hogy a belső tárhely fogy. Utóbbi esetben a cache-eket kell törölni.

***

(#22050) Breeze válasza ollie (#22048) üzenetére


Breeze
aktív tag

Az én problémámra tudnál választ? vagy ötletet adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.