Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tomiii007


tomiii007
senior tag

kivancsi leszek hogy mikortol lesz T-mobilnal és hogy lesz-e egyáltalan Vodánál....
valaki tud ezekről valamit?

(#202) sagesz93 válasza mycso (#196) üzenetére


sagesz93
addikt

hát ez messze van az 512-től, a blade-men 414-et ír, hasonló programnál.
mhydas: 70 de még 60k-ért is elég messze van a szolgáltatói best buy-tól. Előfizetés más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#203) Uncool Ben válasza Sir Sparrow (#186) üzenetére


Uncool Ben
tag

RAM: memória, mint a számítógépedben lévő tipikusan 1-2GB
ROM: ezt elég hülyén használják, mert a ROM eredetileg a felhasználó által nem módosítható területet jelent, ahonnan pl. az operációs rendszer töltődik be egy chipről, de egyfene legyen ROM. Ez a háttértár, azaz a vinyó a gépedben.

Nekem Spicám van, fele ennyi memóriával rendelkezik, de mióta széttuningoltam mindenféle, a közösség által összehackelt szoftverrel, hasít, mint az olajozott istennyila, elég a memória, pedig sok programot futtatok egyszerre. Az Ace sokkal több memóriája mindenre elég kell legyen. Én egy dolog miatt nem veszek többé Samsung telefont, a rohadékok nem tartják be az open source szoftvereikhez kapcsolódó licenszeket, nem teszik közzé a forráskódjaikat, így nehéz rájuk alternatív rendszerszoftvert írni, ők maguk pedig botrányosak a szoftverfrissítés terén. Úgyhogy részemről a Samsuck bekaphatja, de aki nem buzerálja agyon a telefonját, annak az Ace kitűnő választás lehet, ha majd leesik az ára 60-ra.

(#204) z0d1AK válasza nozs23 (#189) üzenetére


z0d1AK
veterán

Netezésre igazából ekkora kijelző mellett is a 800x480 a jobb. Fényképezésre egyik sem. Persze, csinál mind fényképet, de olyan is.
A fentiekben kiemelkedőt egyik, általad írt készülék sem nyújt, de 25-ért leginkább ez érheti meg.

Bár azt még hozzáteszem, iszonyat gagyi műanyagnak tűnik a hátlap. :(((

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#205) k4z0


k4z0
csendes tag

Hi!

DivX lejátszási problémát meglehet oldani alternatív lejátszó progival?

xbox live: ki55i, battlelog: kaLoz2 -=AKS-74u forever =-

(#206) hemaka


hemaka
nagyúr

Egész pofás kis telefon. majd ha kicsit olcsóbb lesz, tényleg jó vétel:)

(#207) sympatex válasza mycso (#196) üzenetére


sympatex
csendes tag

Le vagyok maradva, segítsetek ki:)
Szóval már régóta töröm a fejem :W azon, hogy mitől ROM az a memória amit mobiloknál így hívnak? Ha használni lehet, akkor nem Read Only, de akkor miért ROM? Az oké, hogy nem RAM... de ROM-nak se felel meg...
Köszi előre is :R

(#208) b4zsi- válasza k4z0 (#205) üzenetére


b4zsi-
őstag

Rockplayer

(#209) z0d1AK válasza sympatex (#207) üzenetére


z0d1AK
veterán

Valamikor egy gyártó, vagy oldal így használhatta, és így maradt meg a köznyelvben.
HDD nem lehet, inkább flash drive, de annak meg nem igazán van rövidített neve. Magyarosítva maradjunk a háttértárolónál, bár a ROM terjedt el...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#211) kolosanyi válasza Sir Sparrow (#197) üzenetére


kolosanyi
veterán

De nem ám. :) Nem kellenek ide gigaramok, mint sgs2-be. Persze jó dolog, meg überfícsör, csak annyit te nem fogsz tudni kihasználni. Arra viszont érdemes figyelni (nálam Optimuson így van, bár az csak 2.1-essel van, 2.2-est még nem használtam), hogy ha bezársz egy programot, és kiugrik a készenléti képernyőre a teló, várd meg amíg betölti a widgeteket, meg bezárja ténylegesen is az appot. Ha nem várod meg és egyből nyomkodsz, görgetsz stb elég röcögős lesz a dolog. (Ismét hangsúlyozom, 2.1-el tudom biztosan, hogy így van, a 2.2 állítólag sokkal gyorsabb, de azt nem tudom mennyivel...)

Amúgy valóban félrevezető ez a ROM dolog... Mert ugyebár ez nem ríd onli memori... Ahogy már írtátok előttem is: ez ugye Flash Drive. Mi lehetne a rövidítés? Talán egy ikon, amin van egy villám és egy őőő... kocsi? :DD

[ Szerkesztve ]

(#212) lujó55


lujó55
őstag

Fészbúk reklám nélkül nem is lehetne eladni? Pedig szép...

(#213) mhydas válasza sagesz93 (#202) üzenetére


mhydas
tag

Szolgáltatói best buy értelemszerűen előfizetésesen értve....most komolyan, hogy gondoltam vna kártyás árra, mikor az mindig többe jön ki, mint ha függetlenül veszel bármilyen telót?!...... :)

[ Szerkesztve ]

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#214) kolosanyi válasza Sir Sparrow (#197) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocs, nincs már szerkesztésem... :D

Amúgy a flames beszólást remélem nem vetted magadra, nem neked céloztam, hanem a flamelőknek. :D

Amúgy két dolgot nagyon sajnálok, amik miatt nem tetszik ez a gép. Egyik, és a legidegesítőbb: az a bugyuta videókorlátozás! Ez mire volt jó? (Gondolom hackeléssel úgyis megoldják majd ezt a dolgot nem?) A másik, bár ez annyira nem fáj: miért nem lehet 2011-ben egy középkategóriás telóba olyan architektúrát pakolni, ami flash supportos? :F A dizájnról meg az a véleményem, hogy ok szifon koppintás, de mégse tetszik annyira. Valahogy almáék nagyon értenek ahhoz, hogy minőségi hatást keltsenek a termékeik. Ránézek egy szifonra (vagy akár egy macbookra) és az jut eszembe, hogy igen, ez bizony prémium minőség. Pedig nem rajongok az epülért. Viszont ennél a telónál meg ez úgy jön át, hogy izé, olyan semilyen. Na most akkor hogy van ez? Lehet, hogy velem van a baj... :F

(#215) tomiii007


tomiii007
senior tag

nem lehet, hanem biztos!

(#216) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Engem valami megfogott benne, úgy az egész összhatása (kellemes forma+android+kedvezőár) .. bár wavet lecserélni erre őrültség lenne ;]

nexus5

(#217) mhydas válasza kolosanyi (#214) üzenetére


mhydas
tag

Hát ha csak ránézel, és nem érinted meg, akkor minden bántás nélkül mondom....sztem ha nem lenne rajta Samsung logo és a hátulján lenne egy gravírozott alma, akkor mást mondanál.... :)

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#218) janos1988


janos1988
addikt

Akkor most ezzel el tudom utni az idot flash jatekokkal esetleg youtube videokkal es kepes megjeleniteni az idegesito es villogo flash reklamokat vagy egyaltalan nem kepes ra?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#219) parkr válasza janos1988 (#218) üzenetére


parkr
őstag

flash-re nem,de youtube lejátszó van rajta (ahhoz nem kell flash)

mhydas: itt egy iphone-os kép, ha a gomb is hasonló lenne még tényleg rá is lehetne mondani

[ Szerkesztve ]

(#220) endruboy1


endruboy1
senior tag

Haha, ennyiből majdnem 3 db Bladet lehet kapni, ami nem sokkal rosszabb ennél hardveresen (kijelzőben még jobb is +a pixelhiba városi legendát az első széria óta semmi nem támasztja alá).
Ideje lenne a nagy gyártóknak észbe kapni és átgondolni az árszabást mert a kínaiak le fogják tolni őket a béka segge alá.

(#221) Dhampir válasza mhydas (#199) üzenetére


Dhampir
félisten

"a fülhallgatós-microSD hiányos agonizálás többektől engem nem izgat"

Oké, de a Spicához tudtak adni kellemes fülest, ehhez meg ennyi léért sem?

(#222) tomiii007 válasza endruboy1 (#220) üzenetére


tomiii007
senior tag

akkor vegyél 3 bladet... ami lehet hogy huu de jo csak gagyi műanyag az egesz :D

(#223) sagesz93 válasza endruboy1 (#220) üzenetére


sagesz93
addikt

A proci ugyanaz ami a Blade-ben, csak egy kicsit jobban pörög a proci..(+200mhz)
A kisebb felbontás miatt persze fürgébb ez. Csak 3,5"-n "már" csúnya (épp touchról írok, Blade mellett elég csúnya..)

Tomiii007: jaa, mert ez full fém

[ Szerkesztve ]

(#224) Sir Sparrow válasza kolosanyi (#214) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszi mindenkinek aki segített végre tisztázni, melyik memória mire is jó, és mikor melyiket kell figyelembe venni. :)

Találtam egy másik mobilarenás Ace topicban egy összehasonlító tesztet az Ace-ről.
[Íme]

(#225) dussy válasza tomiii007 (#201) üzenetére


dussy
őstag

T-nél a hamarosan kapható készülékek közt szerepel, talán következő akcióváltáskor listára kerül.

Igazán csini, hasonlít az Iphone-ra de nem érzem 'klónnak'. A füles és az SD hiányxa érdekes, de nem eget verő... Birtokolnám! :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#226) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

best buy, kár hogy a videó rögzítés gyenge.

Aurea mediocritas

(#227) Dhampir válasza dussy (#225) üzenetére


Dhampir
félisten

SD-t adnak hozzá, adaptert is.

[ Szerkesztve ]

(#228) Dhampir válasza AXisBOLD (#226) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán szoftverfrissítéssel feljavítják majd.

(#229) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Korrekt készülék és kinézetre is pofás darab, végre a kamera is egész tűrhető (kivéve a videofelvételt :S), már csak egyedül az ára nem tetszik, reméljük hamar lemegy olyan 50-60k-ra. :)

Lumia 520

(#230) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Igen egész jó :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#231) öcsi06


öcsi06
tag

Ma vettem hozzá egy "minőségi samsung headsetet",és ahogyan szól vele az kiábrándító.
Szerintem valami gond lehet a telóval mert ha megnyomom a felvevő gombot akkor meg tökéletes a hangzás.
Valaki tapasztalt már ilyet?

(#232) stul87


stul87
tag

Miért olyan fakó a samu az lg-hez képest? A fényerők vannak máshogy beállítva,vagy tényleg ennyire sötét az ACE kijelzője?
[link]

"csak a pubg!" by Sz

(#233) Dhampir válasza öcsi06 (#231) üzenetére


Dhampir
félisten

JNSK-nak volt hasonló rossz tapasztalata a próbálgatott fülesekkel.

(#234) Dhampir válasza stul87 (#232) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem fakó, se nem sötét, véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#235) öcsi06 válasza Dhampir (#233) üzenetére


öcsi06
tag

Csak a felvevőgombossal vannak gondok, mert ha simán rádugom a SE hpm64-est tökéletesen szól.
Amúgy nekem tetszik a teló csak szerintem az akksi gyenge.

(#236) [P]laci


[P]laci
senior tag

(#237) sympatex válasza z0d1AK (#209) üzenetére


sympatex
csendes tag

Köszi a választ, hát ez eléggé gáz :)
Már csak az a kérdés, hogy miként különböztetné meg egy, a köznyelvi divatot követő szakíró a ROM-ot a ROM-tól, ha véletlenül egy cikkben összejönne az igazi és a kamu-ROM :))

(#238) dedike válasza tomiii007 (#201) üzenetére


dedike
addikt

Mától a T-Mobile-nál, de van Mini is... ;)

Jó szerencsét!

(#239) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

akkor röviden tömören egy itt ott olcsósított és megpiszkált galaxy, de még bőőven használható. :U

(#240) EmThor válasza dedike (#238) üzenetére


EmThor
addikt

sokkal olcsóbb mint a telenornál

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#241) JNSK válasza öcsi06 (#235) üzenetére


JNSK
aktív tag

nekem is ez a bajom... 4 polusuval vacak.. igy nem tudok vele telefonalni headsettel mert nagyon halk... szerviz lesz belole

(#242) pista59


pista59
senior tag

Drága.
Tetszik, nem tetszik, pár hónapja a ZTE Blade az etalon. Az 40 ezer forint.
Lehet összehasonlítani ezzel is, bizony nem maradna alul (főleg a képernyő, ami talán a legfontosabb, (böngésző, látvány, stb) és ez féláron.

A győztes féreg irtó baktérium

(#243) #49227776


#49227776
törölt tag

Már bocsi mindenkitől, de 2.3 CSAK Google telefonokra lesz és van(one, nexus S)!!

A többire csak 2.4 lesz!!

[ Szerkesztve ]

(#244) öcsi06 válasza JNSK (#241) üzenetére


öcsi06
tag

Hát ez nem jó hír főleg hogy 4napos a gép. Ez talán széria hiba lesz?

(#245) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Olvastam egy olyat itt, hogy Blade-et 3-at lehet kapni ennek az araert... hol?:)

(#246) devast válasza pista59 (#242) üzenetére


devast
addikt

Én spica után blade-re váltottam, és szerintem innentől nem lehet megállítani a kínaiakat. Az a kérdés, a nagy koreai/európai/amerikai gyártók mikor kapnak észbe. Jön a zte skate, már most borítékolható, hogy bűn olcsó lesz. Samsung kezdi azt hinni magáról, hogy prémium márka (miközben supportból a legalja), és úgy alakítja az árait. Megjegyezném, hogy a samsungnak van egy raklap különböző saját soc-a, tehát ha qualcomm-ot raknak a saját telefonjukba, az azt jelenti, hogy valamiért nem akarják a saját megoldásukat használni. Tippre azért, mert fingjuk sincs, hogy kell drivereket írni. Ebben az ace-ben kidobták már végre a katasztrofális rfs fájlrendszerüket? Vagy még mindig azzal szerencsétlenkednek ?

(#247) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a telefon nekem tetszik. Bár nálunk az ára kicsit borsos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#248) Adamson


Adamson
csendes tag

Sziasztok!
Mindennap nézem T-ék honlapján az akciós oldalakat, és mától már lehet előrendelni a "Hamarosnan kapható készülékek" oldalon. Bár a cikkel egyetértek: 2 év hűssel az akciós árra (59.990 Ft), ha rádobsz 10eFt-ot, akkor Wave I-et, ha 20eFt-ot akkor már Wave II-t (!!!) is kapsz náluk, és még nem is beszéltünk az extrább díjcsomagos ajánlatokról.
Így tényleg nem nagyon fog teljesülni a Samsung "Smartphone for everybody" mottója (vagy brutál hasznot kaszálnak, ha mégis teljesül ;) )

(#249) |AP| válasza Adamson (#248) üzenetére


|AP|
veterán

Annyira nem vészesek a nyitó árak, bár tényleg nem kevés. De lesz ez még kevesebb.
Viszont így már objektívebben össze lehet hasonlítani például a Defyvel.
Ha ugyanazt a forrást nézzük (Dominós ár) akkor 22K különbség van a két készülék között.
És ez sokkal korrektebb összehasonlítás, mint gsm boltos Defy árakat hasonlítani hivatalos Samsung árakhoz.

Továbbra sem tudom, hogy mi legyen. Félek tőle, hogy a kijelző bántaná a szemem LG Arena után. Igaz volt a kezemben Ace és nem volt zavaróan pixeles, de a kisördög mindig ott motoszkálna :)

A Samu mellett szól a frissebb oprendszer, megbízhatóbb szervízháttér, könnyebb beszerezhetőség, a Defy mellett a szebb és nagyobb kijelző.

Ezen még ülök egy kicsit, hátha esnek az árak...

(#250) Adamson válasza |AP| (#249) üzenetére


Adamson
csendes tag

Nekem ezzel is az a problémám, mint Samuék többi középkategóriába szánt telefonjaival: miért csak QVGA videó felbontás? Pláne, hogy az extrább modellekben (Wave, Galaxy S) a videó felbontás 720p...
Különösen dühítő, ha még a középkategóriába szánt modellen a kamera sem gyenge (pl. Wave723-asban ugyanaz az 5 Mpixeles figyel).
Még egy VGA felbontással is kiegyezne az ember, az se annyira darabos tévén visszanézve, de ezt a QVGA-t erőltetni elég gáz. :W
A cikkben is ezt emelik ki fő hátrányaként.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.