Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) homola_m


homola_m
tag

Van egy problémám:
Nyomtam egy Backup ROM-ot Rom Managerben (de szerintem ugyanaz mintha CWM Recoveryben nyomtam volna) ezek után újraindult, megcsinálta a mentést és bejött a CWM menü. Itt a Reboot system-et kiválasztva megint csak a CWM menü jön be, a rendszer nem indul újra. Próbálkoztam először restorálni az előző mentést, ezzel sikeresen végez, de ezután is csak a CWM menü jön be...

(#15002) opticus válasza homola_m (#15001) üzenetére


opticus
tag

cwm-mel lehet feltenni a the end romot.

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15003) kmarci25 válasza homola_m (#15001) üzenetére


kmarci25
veterán

Én pont azt olvastam (ugyanott, amit Laci4 linkelt), hogy a rom backup után döglik meg a telefon. Ha a cwm menü bejön, akkor elvileg még nincs gond, akkor a download mode-nak is működnie kell, és így feltolhatsz egy sima stock romot, aztán folytathatod főzöttel is akár. Mindenesetre én nem javasolnám a rom manager-t.
Nem megkérdőjelezni akarlak, de aki dicsérte a rom managert az biztos, hogy Ace-en használta? Csak mert az xda egy topikjában is (Ace newbies, vagy valami ilyesmi) óriási, piros betűkkel írják, hogy ne használja senki.

Szerk.: jó, nem piros, de nagyok a betűk... :DDD

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15004) brp88k válasza kmarci25 (#15003) üzenetére


brp88k
tag

Sziasztok! Én speciel ROM Managert használok és utoljára tegnap backupoltam és restore-oltam ROM-ot vele, gond nélkül. Most sikerült kicsit besz@ratnotok, ezek után nem tudom, hogy merjem-e használni...

Hirtelen nem tudom, hogy a linkelt fórumon miért írják, hogy a ROM manager helyett használjuk a cwm recovery-t, mert marketben mindkét kereső szóra ugyanazt dobja ki:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#15005) kmarci25 válasza brp88k (#15004) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért dobja ki ugyanazt, mert a ClockWorkMod a fejlesztője a RomManager-nek. Biztos jó app, csak valamiért nem nagyon működik Ace-en. Ha nektek működik, akkor oké, én inkább hanyagolom. Nem ugyanazt tudja, mint a CWM recovery-je?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15006) brp88k válasza kmarci25 (#15005) üzenetére


brp88k
tag

De a program is ugyanaz. A marketben mindkettőnél az írja ki, hogy Installed. Ehhez képest egy program van telepítve.

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#15007) Laci4


Laci4
senior tag

Érdekes dolog ez a Rom Manager..
Személyes tapasztalatom nincs vele, se pozitív, se negatív (szerencsére).
Csak rémlett, hogy olvastam anno Pdafanon,amit linkeltem..és én is kmarci véleményén vagyok, illetve a szerint teszek..
Inkább hanyagolom.. (romot még úgyse raktam vissza fullra, bár most van egy mentésem CWM5 alól)

Amit meg felraktam romok, azokat Odinnal, illetve - és sima, vagy - CWM Recoveryből raktam fel. (rom függő volt, melyiknek mi kellett..)

(#15008) dussy válasza iMaverick (#14994) üzenetére


dussy
őstag

Mennyiben tér el a final-től? Annyira pucolt mint a final?
Ha felrakom ezt és nem válik be csak simán felteszem a CM-ből a másikat? :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#15009) iMaverick válasza dussy (#15008) üzenetére


iMaverick
addikt

Pucultnak annyira pucolt, ja. Viszont alapból a Zeam Launcher van rajta és nekem eddig semmi bajom ezzel. A Final-lel, meg a Blur-ral meg vannak problémák.

(2 hónapja gyöntölöm.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15010) homola_m


homola_m
tag

Jó ez az End rom de képernyőzár feloldás után sajnos időnként ez is ugyanúgy szaggat mint az eddig használt rom-ok. Úgy látszik hogy ez az Ace hardware-e miatt van és nem nagyon lehet segíteni rajta semmilyen rom-mal...:(

(#15011) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre vki?

(#15012) Virág et. válasza KaiotEch (#14985) üzenetére


Virág et.
senior tag

Többé-kevésbé az összes gingerbredes Ace ilyen. Először (jó esetben szinte azonnal) az érintőgombok háttérvilágítása kapcsolódik fel, a kijelző kb 1mp múlva követi.

(#15013) Probert75 válasza homola_m (#15010) üzenetére


Probert75
addikt

A minimum órajelet húzd fel 245Mh-re, akkor nem szaggat és hamarabb is ébred. Mintha ezt javasolta volna régebben valaki.
No-frills CPU Control
vagy
AnTuTu CPU Master

KaiotEch Te is próbáld meg ezek közül valamelyiket, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#15014) homola_m


homola_m
tag

Mit lehet tenni ha a Cyanogenmod alapú rom (The End) felrakása után a Kies nem ismeri fel a telefont és az USB driverek újratelepítése sem segít? Hogy tudom felrakni a korábban Kies-al lementett névjegyeimet?

(#15015) KaiotEch válasza Virág et. (#15012) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem köszönöm, csak furcsa volt pláne egy Defy után :) :R

(#15016) Bobrooney válasza Probert75 (#15013) üzenetére


Bobrooney
senior tag

AnTuTu CPU master Free van nekem is, 320 Mhz-ra van húzva a masina, nekem így jó DDKQ5-el. Azt hiszem 245-ön ment alapból. Kicsit töbet fogyaszt, de simán ébred a teló, forgatásnál is jobb. Így használom már egy ideje :))

(#15017) iMaverick válasza Probert75 (#15013) üzenetére


iMaverick
addikt

Mintha ezt javasolta volna régebben valaki.

Párszor már én is megemlítettem... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15018) winfier


winfier
senior tag

Mostanában melyik fözött rom a legjobb? (Az sem baj ha béta)
Az aláírásomban szereplő romot nyúzom már egy idelye, de mostanság nem nagyon követtem az újabb (stabilabb) romok felhozatalát.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15019) homola_m válasza Probert75 (#15013) üzenetére


homola_m
tag

Köszönöm. Ha már itt tartunk a max cpu clock-ot érdemes 900 Mhz-re állítani vagy ez nagyban rontja az akku kapacitást?
Tudja valaki hogy a Cyanogenrom / teljesítmény beállításoknál mire jó a Launcher memóriában tartása? Ez nem segít a teljesítményen?

(#15020) homola_m válasza winfier (#15018) üzenetére


homola_m
tag

Én ezt javaslom:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1440396

Most tesztelgetem és elég stabilnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#15021) winfier válasza winfier (#15018) üzenetére


winfier
senior tag

:W
Ez van fent a telefonon:

CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 Android 2.3.7

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15022) agemate


agemate
addikt

Milyen antivírust ajánlotok? Szükséges egyáltalán?

(#15023) winfier válasza homola_m (#15020) üzenetére


winfier
senior tag

Beleolvastam a fórumba. De nem látom, hogy melyik stock romot ajánlják. + Ezt már cwm 5-el kell-e telepíteni? :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15024) homola_m válasza winfier (#15023) üzenetére


homola_m
tag

Amit én javasoltam 7.2-re épül.
Sose használtam a CWM5-öt, én CWM Recovery 4-el raktam fel (wipe cache, wipe data, wipe dalvik cache, format system után).

(#15025) homola_m


homola_m
tag

Az NBU fájlból való névjegyek visszaállítására van valakinek ötlete? A Kies nem ismeri fel a Cyanogenmod-os Ace-t...

(#15026) winfier válasza homola_m (#15024) üzenetére


winfier
senior tag

Akkor ez alá nem kell semmilyen stock 2.3.*-es rom :F :U (Vagy egybe van gyurva az egész) Annó nekem a 7.1-nél kellett egy stock rom aztán a cm7.1.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15027) homola_m válasza winfier (#15026) üzenetére


homola_m
tag

Én 2.3.5-re tettem fel, de sajnos nem tudom hogy másra fel lehet -e tenni.

(#15028) Bobrooney válasza homola_m (#15019) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát nekem nem is enged 900 Mhz-t, meg ha jól emlékszem a srácok mondták h kb 844-nél vagy 822-nél megáll a stabilitás.

(#15029) winfier válasza homola_m (#15027) üzenetére


winfier
senior tag

És abból melyikre? :D (KS2;KS9;KQ6;KPO)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15030) #68216320


#68216320
törölt tag

Párom telefonjára tennék fel valami új ROM-ot. Melyiket ajánlanátok, ami gyors, keveset fogyaszt és stabil? Ehhez kell külön kernel v. jó ami a ROM-ban van?

(#15031) homola_m válasza Bobrooney (#15028) üzenetére


homola_m
tag

Akkor hagyom 800 Mhz-en. Így hogy felnyomtam 245 Mhz-re a minimum órajelet úgy tűnik tényleg nem szaggat a telefon feloldás után, úgyhogy ennek már nagyon örülök :)

(#15032) homola_m válasza winfier (#15029) üzenetére


homola_m
tag

KS9 volt fent nekem (a holland rom)

(#15033) homola_m


homola_m
tag

A hangminőséggel kapcsolatban nincs problémátok? Az End rommal is recseg/rezonál a hang beszélgetés közben. A 10 éves Nokia telefonomnak nincs ilyen problémája.

(#15034) winfier válasza homola_m (#15033) üzenetére


winfier
senior tag

Na ezt el szeretném kerülni. :W Nekem 1 hete kezdte el a recsegést, de elötte viszont nem csinálta. :(((

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#15035) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Nos az akksim, 24 órát alig bír ki egy feltöltéssel ÁLTALÁNOS használat mellett (nem nyomkodom egész nap) Van ez az akkumulátor kalibráció, na most a kérdés az hogy elolvastam a leírást az első hszben, de van egy battery calibration nevű progi marketen ami aztmondja, töltsem fel a telefont, futtassam le a progit, majd hagyjam teljesen lemerülni, illetve egyhuzamban töltsem fel. Na most ez nem egészen az mint ami az első hozzászólásban le van írva ezért kérdezem, hogy ez jó-e ha ezzel a programmal csinálom? [link] :F

Mod.: Meg én kevésnek tartom, ezt az 1250mA-es akksit, a G3-ban 1500mA-es volt...

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#15036) Keem1 válasza #68216320 (#15030) üzenetére


Keem1
addikt

Hát, kb. ezt keresi mindenki. Szerintem még nem találták fel azt, amelyik mindegyik feltételnek eleget tenne. A legtöbb rom ráadásul van akinek bejön, van akinek nem, Sajnos általános recept nincs, kísérletezgess. Én most a 2.3.6 gyári (ún. "román") romot használom, igen megosztó hatást ért el itt a fórumon, egyelőre tetszik, bár néha random belassul, meg mintha jobban merülne (ennek ellenére kevés használattal 2. napja használom, most 56%-on áll - nincs időm birizgálni).

Axel pRo: kitalálom: vagy új a telód, vagy friss a romod

[ Szerkesztve ]

(#15037) Axel pRo válasza Keem1 (#15036) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

A 4 napos újnak számít? :DDD

"Cogito ergo Sum."

(#15038) Keem1 válasza Axel pRo (#15037) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, mert a 4-5. töltési ciklus után éri el a maximális kapacitását. Nekem az átlagos használat 1-2 hét múlva érkezett meg. Most már tudom mi az átlagos, 10 hónap használat után ez már kialakult.

(#15039) homola_m


homola_m
tag

Smartass vagy Smartass V2 governor-ral kapcsolatban kinek mik a tapasztalatai? Hogyan teljesítenek az ondemand-hez képest?

(#15040) Axel pRo válasza Keem1 (#15038) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Akkor hagyjam is a kalibrációt? :F

"Cogito ergo Sum."

(#15041) Keem1 válasza Axel pRo (#15040) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem még várj vele 1-2 hetet. Nekem segített, de csak néhány hónap után estem neki. Legalább volt már összehasonlítási alapom, hogy segít-e. Annyit nyertem vele, hogy ha máskor mondjuk lemerült volna mire hazaérek, kalibráció után viszont még zenehallgatással lazán kihúztam a hazautat. Itt most a kb. 15% alatti töltöttséget értem lemerülés alatt, amikor ugyan használható a telefon (nem kapcsol ki), de a korlátozásai miatt már kényelmetlen (letiltja a mobilnetet, visszaveszi a fényerőt, szóval működik, de értelmetlen használni).

vlevi: hogy muzsikál nálad az az orosz/osztrák rom? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15042) Bobrooney válasza homola_m (#15031) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Vissza raktam 245-re én is, ezzel is eddig jól ébred, és sztem többet is bír mint 315-ön v mennyin volt :))

(#15043) Axel pRo válasza Keem1 (#15041) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Lehet amúgy valami "izmosabb" akksit kapni hozzá? Mert hallottam valamiről fél füllel de nem vagyok vele tisztában a google keresés eredménye meg nem elégíti ki a kíváncsiságom.. :(

"Cogito ergo Sum."

(#15044) #68216320 válasza Keem1 (#15036) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor visszatennék egy gyárit. Hol találok olyat?

(#15045) Bobrooney válasza Axel pRo (#15035) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem az a 250mA nem nyomná meg sokkal az egészet. Inkább nézd meg mi zabál sokat, GPS/3G, én pl mióta használom az Advanced Task Killer-t azóta többet bír az akksi.

(#15046) janez válasza Axel pRo (#15035) üzenetére


janez
aktív tag

" Meg én kevésnek tartom, ezt az
1250mA-es akksit..."
Na erről van szó. A T-Mobile Pulse-nak 1500-as és még másfél év után is jobb volt, mint az Ace akkuja. Úgyhogy senki ne csodálkozzon, hogy csak ennyit bír, mert az 1250 mAh az viccnek is rossz egy érintőkijelzős smarttelónál.

Más. A nem finalos ics2 sem jön be. Ugyanazok a problémák jelentkeztek, mint a final esetében.

(#15047) #68216320 válasza #68216320 (#15044) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, közben leszedtem egy ROM-ot, de Odin-ba nincs hozzá OPS fájl, csak MD5, amit tudtommal a PDA-ba kell tenni. Ilyenkor hogyan tovább?

(#15048) Virág et. válasza #68216320 (#15047) üzenetére


Virág et.
senior tag

A kulcsszó: one package

(#15049) Axel pRo válasza janez (#15046) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Igen és valami kínai 1500mA-est lehet hozzá kapni, de nemtudom az mennyire megbízható.. :(((

"Cogito ergo Sum."

(#15050) #68216320 válasza Virág et. (#15048) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rájöttem, de ops-t még külön kellett vadásznom, de megoldódott az is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.