Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

A Samsung Galaxy Ace (GT-S5830) 2011. tavaszán debütált a középkategóriában, a 3 új Galaxy telefonnal (Mini, Fit, Gio) együtt. Az új szériát a közép/alsó-közép kategóriába szánták a Galaxy S alá. A négy új telefon közül az Ace a csúcsmodell. A mobilaréna már márciusban le is tesztelte.

Update!
Figyelem! Fontos!
A készülékből 2012 elején, tavaszán elkezdett terjedni egy módosított verzió!!
Külsőre ugyan úgy néz ki, de a típusjelzése már GT-S5830i (Beállítások - Telefon névjegye- modell Száma).
Átlag felhasználó részére nem vészes, de mégis alapvető különbségek vannak a készülékek között! (Rom, recovery, stb.)
Kicsit bővebben ITT!

Áttekintés:

A Galaxy Ace bár méreteiben elmarad a nagy testvértől, mindenesetre egy nem kimondottan kis telefon. A 11,9 mm x 5,9 mm-es 113 grammos telefont egy 3,5”-os 320x480 pixeles felbontású és 16 millió szín megjelenítésére alkalmas kijelzővel látták el. Gyárilag mindössze 156 MB memóriával (és a készülék mellé csomagolt 2 GB-os microSD kártyával) kell beérnünk, azonban a telefon akár 32 GB-os microSD kártya befogadására is alkalmas. A telefon lelkében egy 800 Mhz-es processzor hajtja az Android 2.2.1 (Froyo)-t, illetve a Samsung által készített TouchWiz 3.0 felületet. A telefon továbbá egy 5 MP-es kamerával van felszerelve.

Itthon jelenleg a kártyafüggetlen készülékek mellett feltűnt mindhárom mobilszolgáltató (T-moble, Telenor, Vodafone) kínálatában is.

A tapasztalatok alapján a telefonhoz adott tartozékok régiónként változnak: itthon a telefon mellett a dobozban egy töltőt, adatkábelt, akkumulátort, microSD kártyát és a hátlapot (amely az előzetes tesztekkel ellentétben nem a fényes felületet kapta, hanem recés gumírozott borítást) találhatjuk. Az újabb verziók esetében a gumi hátlap mellett megjelenhet a fényes fehér is. A hazai csomagban sem a fülhallgató, sem a használati utasítás nem széria felszerelés. A használati utasítást a Samsung honlapjáról le lehet tölteni PDF formátumban.

Mi az az Android?

Az Android egy nyílt forráskódú operációs rendszer, mely 2008-ban debütált. Előnye a testreszabhatóság, és a százezres nagyságrendű alkalmazáskínálat. A telefon a megjelenésekor a 2.2.1.-es verziószámú rendszerrel került forgalomba, azonban 2011. július 15-től már hivatalosan is frissíthető a telefon 2.3.3.-as verzióra.

Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?

A legegyszerűbb módja az Android Market-ről való letöltés telefonon keresztül. Amennyiben más forrásból szereztünk programot, ezek .apk kiterjesztésűek, ezek telepítéséhez szükség lesz egy fájlkezelőre, mely megtalálható a telefonban gyárilag „Saját fájljaim” néven. Amennyiben a letöltött program kiterjesztése nem .apk lett, akkor valószínűleg az Internet Explorer átnevezte. Használj másik böngészőt, vagy végső esetben nevezd át a letöltött fájlt.

A Market indításakor létre kell hozni egy account-ot, mi ez?

Az Android rendszer a Google birtokában van, és a használatát úgy tudod teljesen kiaknázni, ha rendelkezel Google accounttal. Ez lényegében egy gmail-es e-mailcím, de ennél azért jóval több. Amennyiben ilyen telefonra tettél szert, javasoljuk, hogy mindenképp készíts egy ilyen account-ot - ha még nincsen - hogy a telefon minden funkcióját ki tudd használni, pl.: a Market-et.

Milyen programokat érdemes telepíteni?

Erre nincs egyértelmű válasz. Ezt majd Te kitapasztalod saját magad, ha segítség kellene ebben a topic-ban szívesen segítenek, és születette már tucatnyi írás is ebben a témában.

Hogyan tudom eltávolítani az alkalmazásokat?

Legegyszerűbb módja a „beállítások/alkalmazások/alkalmazások kezelése” menüpontban.

A gyári alkalmazásokat miért nem tudom eltávolítani?

Mert ehhez rendszergazda jogok kellenek, un. Root-olás. Ennek menetéről és kockázatairól lentebb olvashatsz még.

Küldtek nekem egy linket egy programhoz, de ott csak egy fekete-fehér kép van, mi ez?

Az egy vonalkód. Beolvasásához a Barcode Scanner kell, elindítod a programot, a telefonod kameráját a vonalkódra irányítod, és pár másodperc múlva felismeri a linket.

Olvastam, hogy itthon nem elérhető a fizetős Market, miért?

Régebben valóban így volt, de most már mi is felkerültünk a támogatottsági listára, így teljes támogatottságot élvezünk.

Szükséges-e a telefon működéséhez mobilinternet előfizetés?

Nem szükséges, de javasolt. Sokszor hasznos lehet, de lényegében Wi-Fi-vel teljesen helyettesíthető, azonban ha nincs ilyen előfizetésed, javasoljuk, hogy mindenféleképpen tiltsd le az adatforgalmat a telefonodban az esetleges több tízezres telefonszámlák elkerülése végett.

Van olyan program a telefonhoz, mint a Nokiákhoz a PC Suite?

Igen van, „Kies” a neve, a Samsung honlapjáról letölthető.

Hogyan tudom a telefont a géphez csatlakoztatni?

A telefonon bemész a „beállítások/névjegy/USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások /alkalmazások /fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot! Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű Total Commander-rel másolhatsz rá.

Hogyan tudok .mp3-at beállítani csengő-, SMS- illetve ébresztőhangnak?

Létre kell hozni a memóriakártya gyökérkönyvtárában egy-egy mappát a különböző hangcsoportoknak, ezek pedig:

(SD kártya): media/audio/alarms (ide kell helyezni az ébresztőhangokat)
(SD kártya): media/audio/ringtones (ide kell helyezni a csengőhangokat)
(SD kártya): media/audio/notifications (ide kell helyezni a jelzőhangokat)

Miután ezeket megtetted, a beállításoknál a gyári hangok között megtalálod a bemásolt .mp3 fájlokat is, és a normál hangokhoz hasonlóan tudod őket használni.

Kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt a telefon?

Mert az Ace jelenleg nem képes erre, javasoljuk ilyen esetekre a „Repülő mód” használatát.

Tényleg Gorilla® Glass van a telefonon?

Igen, mint az a hivatalos honlapon is olvasható. Továbbá a készülék kijelzőjének karcállóságát bizonyítja ez a videó is. Ettől függetlenül sokan használnak fóliát és/vagy tokot a tökéletes biztonság érdekében.

Hogyan tudom frissíteni a telefont?

A legegyszerűbb módja ennek a KIES-en keresztül, azonban több felhasználónál a program lefagy, vagy egyszerűen nem frissíti le a telefont. Ha nincs kedved ezzel bíbelődni, legegyszerűbb elvinni a telefont a szolgáltatódhoz, vagy valamelyik Samsung szervizbe, ahol a frissítést díjmentesen megcsinálják neked garanciális időn belül.

Úgy tudom vannak „félhivatalos” frissítések is. Ez hogy működik?

A szoftvereket szabadon cserélgetheted a telefonodon, kb. havonta jönnek ki "félhivatalos" frissítések. Akik szeretnének naprakészek lenni, azoknak érdemes frissíteni, mert minden frissítésben javítanak valamit. A félhivatalos frissítések miatt elveszhet a garanciát, tehát mindenki csak saját felelősségre csinálja! (A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy nem foglalkoznak ezzel a dologgal garanciális esetekben.)

A SamFirmware-ről (regisztrálást igényel) lehet letölteni a ROM-okat, fontos(!), hogy mindig Multi CSC-vel tedd fel a ROM-ot, így nem íródik át a termékkód, és nem lesznek orosz alkalmazások!

Kicsomagolásnál jelszót kér, ami bár a honlapon is megtalálsz, de hogy ne kelljen keresni, íme: samfirmware.com

MÉGEGYSZER: mindenki csak saját felelősségre csinálja!

A szoftverfrissítés menete:
1. Samsung driver feltelepítése (ha eddig még nem tetted meg, és nincs fent a KIES).
2. Telepíteni kívánt ROM és Multi CSC letöltése, a SamFirmware-ről.
3. Csomagold ki a letöltött ROM-ot, majd indítsd el az Odin-t! (Letöltés: Odin v4.38)
4. Tallózd be a fájlokat az Odinba!

Az OPS-hez az ops kiterjesztésű fájlt.
A BOOT-hoz azt a fájlt, amelyiknek a nevében szerepel az "APBOOT" szó.
A PHONE-hoz azt a fájlt, amelyiknek a nevében szerepel a "MODEM" szó.
A PDA-hoz azt a fájlt, amelyiknek a nevében szerepel a "CODE" szó.

a CSC-hez pedig a 2. pontban letöltött, vagy a csomagban lévő Multi CSC-t!

5. Tedd a telefont Download módba, és csatlakoztasd USB-n a géphez.
6. Ha érzékeli a gép a telefont, akkor Start gomb! Akkor van kész a frissítés, amikor bekapcsol a telefon, és elindul a beállítás-varázsló angolul.

Hallottam, hogy lehet +2 hónap garanciát szerezni a telefonra. Hogyan?

Ehhez nem kell mást tennünk, mint beregisztrálni a telefont a Samsung oldalán.

Olvastam olyanokról, hogy Recovery és Download mód, mik ezek?

A Recovery módot különféle "update.zip"-ek telepítésére, Factory resetre lehet használni. A Download módot szoftver telepítésére használjuk. Kilépni nem lehet belőle, csak az aksi kivétellel. DE! Ha szoftvert telepítünk, erre nincs szükség! Ugyanis ha befejeződött a telepítés, a készülék automatikusan bekapcsol.

Recovery mód: A telefont kapcsold ki! Ha kikapcsolt a telefon, akkor nyomd folyamatosan a „Home” gombot, és ezzel egyidejűleg a „bekapcsoló” gombot 3mp-ig. A „Home” gombot addig nyomd, amíg be nem jön a Recovery! Itt a hangerőgombokkal tudsz fel/le mozogni, és a „Home” gombbal kiválasztani a megfelelő menüpontot.

Recovery menü:
1. Reboot system now: Ezzel újraindíthatjuk a telefont (kilépés).

2. Apply update from SDcard: Az "update.zip"-eket telepíthetjük a memóriakártya gyökérkönyvtárából 3. Wipe data/Factory reset: Gyári beállítások visszaállítása. Törli a telefonmemóriát (utólag telepített programok, névjegyzék, sms-ek, stb), viszont a rendszerben tett módosításokat nem törli! Pl.: Root, törölt gyári alkalmazások, bemásolt csengőhangok, programok, stb.

4. Wipe cache partition: N/A
5. Test redbend fota[FS]: N/A

Download mód: A telefont kapcsold ki! Ha kikapcsolt a telefon, akkor nyomd folyamatosan a „hangerő le” és a „Home” gombot, és ezzel egyidejűleg a „bekapcsoló” gombot 3mp-ig.

Mi az a Root és mire jó?

A telefontra telepített operációs rendszerben alapvetően nem rendelkezünk rendszergazda jogokkal. A telefon „rootolásával” ezeket a jogokat szerezhetjük meg. Segítségével letörölhetjük a gyárilag telepített alkalmazásokat illetve olyanokat telepíthetünk, melyhez rendszergazda jogosultságok kellenek. A telefon rootolása hivatalosan garanciavesztéssel jár, azonban bármikor visszaállítható, illetve a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy nem szoktak problémázni e miatt.

A Rootolást mindenki csak saját felelősségre csinálja. Az alábbi módozatot én teszteltem, nálam működött.

Menete 2.1.1. esetén:
1. Telefonon kapcsold be az USB hibakeresést: „beállítások/ alkalmazások/fejlesztés”!
2. Indítsd el a SuperOneClick.exe-t! (Letöltés: SuperOneClick v1.9.1)
3. Kattints a Root gombra!
4. Csatlakoztasd a telefont!

Ha lefut rendesen, kiírja hogy rooted, és szeretnéd tesztelni a su-t, akkor kipróbálhatod, nem muszáj. A telefonod már rootolt, egy újraindítás nem árt.

A teljes írás, és a problémaelhárítások az android underground blogon találhatóak.

Az UnRootolás menete ugyan ez, csak annyiban különbözik hogy az"Unroot" gombra kattintunk!

Menete 2.3.3. vagy 2.3.4. esetén:
1. Töltsük le a Gingerbread_root.zip-et (Nem kell kicsomagolni!) és másold a memóriakártya gyökérkönyvárába!
2. Tedd Recovery módba a telefont!
3. Válasszd ki az "apply update from sdcard"-ot!
4. Keresd meg és válaszd ki a Gingerbread_root.zip-et!
5. Ha kész van, válaszd ki a "reboot system now"-!

Újraindul a telefon és készen is vagyunk! Megjelent a menüben egy "Superuser" nevű alkalmazás amit nem lehet eltávolítani az alkalmazáskezelőből.

Az UnRootoláshoz pedig az unroot.zip-et kell recorveryben feltenni.

Véletelenül elrontottam, és nem multi CSC-vel telepítettem a ROM-ot, ilyenkor mi van?

Ha figyelmetlen voltál és Multi CSC nélkül telepítetted fel a ROM-ot, akkor át kell írni a termékkódot hogy ne legyenek orosz alkalmazások!

1. Vedd ki a SIM-kártyád.

2. Üsd be a telefon tárcsázójába: *#272*IMEI szám# (az IMEI szám ott van a dobozon, a telefon aksija alatt, vagy írd be a tárcsázóba: *#06#)

3. A listából válaszd ki a "XEH"-t, ez a független, vagy a szolgáltatódnak megfelelőt, majd install gomb.

4. Telepítsd újra a ROM-ot, Multi CSC-vel!

Magyarországi termékkódok:
Magyarországi szolgáltató független: XEH
T-mobile: TMH
Telenor: PAN
Vodafone: VDH

Tudok-e SD kártyára telepíteni, vagy oda áthelyezni programokat?

Igen, lehetséges. A Foroyo ezt a funkciót alapból tudja, bár nem minden alkalmazást lehet áthelyezni a kártyára. Programokat áthelyezni az alkalmazáskezelőben lehet: Beállítások / Alkalmazások / Alkalmazások kezelése "Letöltött" fül, majd válaszd ki a kívánt programot és nyomd meg az "Áthely. SD-kártyára" gombot. Ha a gomb nem aktív, az azt jelenti hogy nem lehet áthelyezni az SD kártyára, de a Move2SD Enabler progival megoldható!

A programhoz Root szükséges. Telepítés után először is görgessünk le, majd nyomjunk a "I've read it", majd a next gombra. Válasszuk az "External" opciót, majd kattintsunk az "Apply" gombra. Ezek után már MINDEN alkalmazást a memóriakártyára fog telepíteni. Vigyázzunk vele, mert vannak olyan programok amik nem működnek helyesen a kártyáról (pl.: widget progik).

Valamiért nem működik néha a Wi-Fi, rendszeresen error-t dob, mit tegyek?

Sajnos a gyári szoftverben vannak hibák. Javasoljuk a telefon frissítését. Akár ugyan azon szoftververzió is megoldhatja a problémát (ideig-óriág).

A telefonnal le lehet játszani DivX-et?

Igen, le de alapból nem tudja, le kell hozzá tölteni videólejátszó alkalmazást a Market-ről.

Milyen felbontásban rögzít a kamera? Több ellenétes információ olvastam erről…

Az újabb 2.3.3.-as rendszerrel a kamera már képes 640*480-as felbontásban rögzíteni.

Mi az az akkumulátor kalibrálás, kell ez nekem?

Az aksi kalibrációjára elsősorban új ROM felrakása után van szükség, vagy ha úgy érzed, hogy pontatlan az aksi kijelzés. A Battery Calibration program a battarystats.bin fájl törlésével oldja meg a kalibrációt. Ezt a fájlt a rendszer pár perccel a kalibráció után újra létrehozza, amiben már nincsenek benne az előző ROM téves információi. A kalibráció után ajánlott teljesen lemeríteni a készüléket, majd egyhuzamban feltölteni.

Láttam, hogy sokan csinálnak screenshot-ot a telefonról, ezt hogy kell?

Tartsd lenyomva a "vissza" gombot hosszan, és nyomd meg a "Home" gombot. A képet a galériában megtalálod a egy "ScreenCapture" nevezetű mappában.

Nem lehet azt valahogy elérni, hogy ne látszódjon minden képem a galériában?

De el lehet érni. Azokat a képeket, amiket nem szeretnél látni, rakd be egy mappába, és hozz létre itt egy ".nomedia" fájlt. Ennek a fájlnak csak kiterjesztése van, ilyet számítógépen tudsz csinálni. FONTOS! A fájlt előbb hozzuk létre, és csak utána tegyünk ide képeket, mert fordított esetben elveszhetnek a benne lévő képek!

Összeollózta: jer1cho

Források:
Mobilaréna
Galaxy S topic 1. hsz
Andro-ID blog
android underground blog
Samsung.hu
mg01 által készített GY.I.K Galaxy Ace-hez (javaslom ezen link folyamatos figyelését, ugyanis a fórumtárs folyamatosan frissíti, és egyre újabb, és újabb információkkal bővíti, illetve az újabb ROM-okról is értesít minket)

1. hozzászólás rev1.1.:
Utolsó módosítás 2011. július 16.

[ Módosította: ollie ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.