Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,hogy Ti milyen reklámblokkolót használtok?Mert Én úgy vettem észre hogy az Adblock Plus,Adblock Edge lassítja a Firefoxot.Ezek helyett tudtok valami programot esetleg ami nem eszi úgy a Ramot?1GB Ramom van csak sajna.

(#40802) lck válasza adsl (#40801) üzenetére


lck
senior tag

(#40803) adsl válasza lck (#40802) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszi a választ.És ezt a Firefox Ultimate Optimizert érdemes használni?Agyengécske Laptopomon?

[ Szerkesztve ]

(#40804) lck válasza adsl (#40803) üzenetére


lck
senior tag

Nem próbáltam még soha sem. De 2007-es program, annyira nem erőltetném.

(#40805) adsl válasza lck (#40804) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget!

(#40806) Pityu. válasza adsl (#40801) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos én már használtam adblock plusot meg adblock edget is a plus az legalább 500 megával dobja meg a memória használatot,de azt direkt szarra csinálták,az edge meg nálam kb 250 megát zabált.
A Firefox Ultimate Optimizert ki próbáltam de azután kis trükkös program,inkább a hdd teker tőle tehát nem érdemes használni,le is töröltem,van egy progi bár ezt még nem próbáltam ki de ez is gyorsítja a böngészőt állítólag [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40807) adsl válasza Pityu. (#40806) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm Neked is a választ!

(#40808) ceia


ceia
őstag

Yutubeon egy videónál volt olyan opció, hogy html5 lejátszás - sajnos kipróbáltam.. A Youtube html5 oldalon visszakapcsoltam a default playerre, most is azt írja ki rá, de a lejátszás maradt html5-ös! Minden videónál csak a 360p felbontás jelenik meg. Van valakinek ötlete, hogy lehetne visszacsinálni a normál flash lejátszást??
(újraindítottam a firefoxot, még a Youtuberól is kijelentkeztem, a probléma maradt)

        it's more fun to compute

(#40809) DJ. Ru$y válasza ceia (#40808) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ctrl + F5? Cookie törlés?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40810) Pityu. válasza lck (#40802) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ez a program jóval jobban működik,mint a két adblock cucc?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40811) ceia válasza DJ. Ru$y (#40809) üzenetére


ceia
őstag

A Ctrl+F5 nem tudom mi, de a Youtube sütik törlése megoldotta a problémát :R Köszi

Már megnéztem, Ctrl+F5 = Reload (override cache) :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40812) DJ. Ru$y válasza ceia (#40811) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondoltam megnyomod a a kettőt egyszerre, aztán jó lett volna az is valószínűleg :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40813) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#40814) Pityu. válasza Misi 007 (#40813) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez még a béta vagy a végleges?Nekem a béta van fent próbának.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40815) netpeti98 válasza Pityu. (#40814) üzenetére


netpeti98
addikt

Végleges, a frissítés előtt 1-2 nappal már kikerül az FTP szerverre.

(#40816) DS39 válasza netpeti98 (#40815) üzenetére


DS39
nagyúr

így van. amúgy vicces, az ESR (31.4-es verziója) már január 6-án felkerült FTP-re, azóta sem frissít rá a súgónál, és a weboldalról is még a 31.3-as tölthető le.

(#40817) ubyegon2 válasza Misi 007 (#40813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Nem csak Win- en használnak Firefoxot! :R

(#40816) DS39 Most néztem Linux Minten, itt se frissült, gond ez amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

(#40818) DS39 válasza ubyegon2 (#40817) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha csak előre dolgoztak, és az a terv, hogy bevárják a normál verziót, majd egyszerre lesz tölthető/frissíthető, akkor nem. de ha bug, akkor azért gáz, mert némi biztonsági update nem árt.

(#40819) Rimuru válasza ubyegon2 (#40817) üzenetére


Rimuru
veterán

"Nem csak Win- en használnak Firefoxot!" - igen, máshol megoldja a csomagkezelő plusz a csomagolók, így feleslegesek az ilyen hírek. ;] Vagy ha nem frissítik bejelölheted réginek a csomagot.

Vigyázat, csalok!

(#40820) Vakegérke válasza DS39 (#40816) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lassacskán frissítenie kell, hiszen májusban jön a 38.0 verzió.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40822) ubyegon2 válasza DS39 (#40818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, biztonság, Win alatt aggódnék is, bár a netbankolás miatt jó lenne, ha frissülne!

(#40819) colomb2 Tényleg felesleges, bár most, hogy ESR- t használok, nem frissül tárolóból, de gondolom frissíti majd magát!

(#40823) Pityu. válasza Vakegérke (#40820) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én úgy olvastam valahol,hogy a 36 os verziónál megállnak és aztán csak fejlesztgetik foltozgatják,javítgatják.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40824) Vakegérke válasza Pityu. (#40823) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én az ESR-ről beszélek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40825) kispx


kispx
addikt

(#40826) Pityu. válasza Vakegérke (#40824) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Aha így már értem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40827) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Van mód arra, hogy a FF-menüjének animálását kikapcsoljuk, mint a finom görgetést?
+
Bármelyikőtök lát-e potenciális problémát abban, hogyha az aktuális munkafolyamatomat tartalmazó fájlt átviszem (másolás-beillesztéssel) egy másik gépre, új rendszerre? (gondolok itt olyan lehetséges hivatkozásra benne, ami hivatkozik a profil nevére, amiben használatban van, vagy/és helyre ahol van most)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40828) #41133696


#41133696
törölt tag

Azoknak akik nem szeretnének minden egyes SMS után (vagy egyéb értesítésért) a mobiljukért ugrálni, egy remek alkalmazás a Pushbullet . Korábban elsősorban Chrome alatt használtam, de már átnyergeltem egy ideje Firefoxra és ott is elérhető, és a háttérben is tud önállóan futni:

A Mozilla Firefox kiegészítők oldaláról is elérhető.

(#40829) Gebriel


Gebriel
veterán

Üdv!

Sikerült a páromnak egy Yahoo Serch-t beállítani kezdő oldalként.
Beállítások menüpont alatt hiába írom át kezdőlap címét továbbra is a Yahoo marad.
Hogy tudom ezt eltüntetni?
Köszi előre is. :R

(#40830) spammer válasza ledgeri (#40827) üzenetére


spammer
veterán

A menük animálását simán nem lehet kikapcsolni, mert elvileg a rendszerhez van drótozva (css-en keresztül). Én linux alatt csak akkor tudtam teljesen kikapcsolni a mappa/menülisták animálását, ha rendszerszinten tiltottam az animációkat. Illetve ki lehet kapcsolni úgy, ha stylesheet-ben (css) átírod, de akkor az adott elemek formázásainak nagy része is törlődhet, így kézzel kell meg kell adnod őket újra. Például: ha a könyvjelzősávon lévő mappa lenyílásának animációját törölni akarom (-moz-appearance), akkor a többi formázás (pl. színek) is törlődhetnek, így kézzel be kell írogatni neki újra, ami tökölős. Voltak már rá kész megoldások is, de 34-es verzió alatt nálam már nem működtek.

Animációk, amiket lehet tiltani about:config alatt:

browser.download.animateNotifications;false
browser.fullscreen.animateUp;0
browser.tabs.animate;false
browser.panorama.animate_zoom;false

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40831) csako


csako
veterán

Na, az új Nightly-ban, ha az egyik fül miatt összeomlana a böngésző, akkor már nem rántja magával az egészet, csak szépen kiírja, hogy "tab crashed", ha engedélyezve van az e10 :)
Sajnos a Youtube még mindig omlásra készteti (nálam), Facebooknál már eljutottak odáig, hogy önmagában működik, csak az egyedi hátteret nem rakja be.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40832) Visormail válasza kispx (#40825) üzenetére


Visormail
addikt

Szépen lebutították a keresősávot ha jól látom. Már nem mutatja melyik az alapértelmezett motor és váltani sem lehet egyszerűen a kis nyíllal lenyitva a listát, hanem egy külön menübe kell bemenni. Most ennek megint mi értelme volt?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40833) pethYeti válasza Visormail (#40832) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem pl sokkal jobban tetszik. Sose használtam előtte a keresősávban való keresést pl youtube-ra mivel baromi körülményes volt váltogatni a keresőmotorok között.

(#40834) vlevi válasza Visormail (#40832) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kapcsold be a keresési ajánlásokat, akkor rögtön, keresés közben választhatsz az összes keresőd között. Igaz, ez nem állítja át az alapértelmezettet, de pont jó, ha csak egyszerkétszer akarsz az ebayen keresni.

(#40835) [w]


[w]
őstag

sziasztok!

szeretném a szinkronizációt asztali gép és egy androidos tablet között beállítani, de nem működik. :( mindössze a könyvjelzőket szeretném látni mindenhol ugyanazt, viszont akármit teszek a tabletre ezek nem mennek át.
vagy ez a normális működés és a sync csak egy szép dísz? :F

tudnátok segíteni a hibakeresésben?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#40836) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Miért van az, hogy a betűméretet növelem a beállításokban, de a lapok betűmérete nem nő a 34-es verzió óta? Előre is köszönöm a segítséget.

(#40837) Visormail válasza vlevi (#40834) üzenetére


Visormail
addikt

Ja értem, na ez érdekes így már más.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40838) Gebriel válasza Gebriel (#40829) üzenetére


Gebriel
veterán

Erre valaki? :R

(#40839) ledgeri válasza spammer (#40830) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi. Gondoltam egy pipa az egész... De mélyebbre nem merek menni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40840) BullZeye válasza #41133696 (#40828) üzenetére


BullZeye
veterán

Tök jó, de semmire se jó, vagyis be lehet állítani, hogy pl a banki SMS-t meg tudjam nézni? Mert utálok odamászni mindig a telefonhoz emiatt. Mert csak azt látom, hogy kaptam egy SMS-t a banktól és ennyi. :)

(#40841) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Most kapcsoltam be a gépet, indítottam a böngészőt, és automatikusan frissült az ESR 31.4.0-ra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40842) Visormail


Visormail
addikt

Nálatok megy a candycrush?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40843) janos666 válasza mekker (#40717) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam a Cyberfox-ot és úgy tűnik, hogy ez sokkal ritkábban csinálja, mint a hivatalos 32-bites Firefox (friss Win8 x64), majd tesztelem még kicsit (valaki javasolta is, mikor először felhoztam a kérdést, de csak most értem oda, hogy kipróbáljam).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40844) kisferi


kisferi
tag

Szisztok. A 40836-os kérdésemre tudna valaki segíteni? Köszönöm.

(#40845) spammer válasza kisferi (#40836) üzenetére


spammer
veterán

Kiszedted a pipát [link], hogy az oldalak ne maguknak állítsák be a megadottak helyett?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40846) kisferi válasza spammer (#40845) üzenetére


kisferi
tag

Szia. Próbáltam azt is de úgy sem jó. Pl. Az usite.hu nagyon apróbetűs.

(#40847) Rimuru válasza ledgeri (#40827) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha még aktuális, a sessionstore fájlokra gondolsz? Azokat nyugodtan átviheted.

Vigyázat, csalok!

(#40848) #59070464


#59070464
törölt tag

RSS-t ti hogy olvastok Firefox-al? Ha egy RSS-re feliratkoznék, feljön a "Feliratkozás erre a forrásra a következővel" ablak, ahol default az "Élő könyvjelzőkhöz" szeretné tenni. Ez megfelelő, vagy használtok addonst (még az előzőnél "Alkalmazás választása...")? Másik lényeges dolog az lenne, hogy nem syncelem a Google account-al a böngészőt (nem vagyok belépve és nem is akarok), le tudjam menteni az eddigi feliratkozásokat, mint ahogy a könyvjelzőket.

Egy Twitter account mellett ennek egyébként van értelme?

(#40849) EmptyParadox válasza #59070464 (#40848) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én The Old Reader-et használok RSS-re. Bár nagyon megszoktam anno a Google Reader-t, és arra kerestem alternatívát, mikor megszüntették.

(#40850) kisferi válasza kisferi (#40836) üzenetére


kisferi
tag

(IMG:/dl/upc/2015-01/14/301068_huusptw6y3upwyor_firefox_betu.jpg)(IMG:/dl/upc/2015-01/14/301068_huusptw6y3upwyor_firefox_betu.jpg)(/IMG)(/IMG)Sziasztok, sikerült a betűméret beállítás. Teljesen letakarítottam a Firefoxot. Feltettem az angol verziót, majd rátelepítettem a magyart. Ami érdekes, hogy a Latint állította be magától.Lehet, hogy a magyar verziónál is elég a latin beállítása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.