Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az előbb összeomlott a Firefox, mivel lehet a probléma, másnak is volt már ilyen?

Amit láttam, hogy egyik pillanatról a másikra ilyen lett a képernyő:

Bezártam a programot, majd újraindítva az fogadott, hogy nem zárult be rendesen.

(#40202) utas666 válasza ceia (#40196) üzenetére


utas666
tag

Nincs az a cache teljesen elrontva, csak kiterjesztés nélküli hexák a nevek (és videóknál néha force-olni kell a kiiratást). Ha manuálisan turkálnom kell benne, akkor TotalCommandert használok:

- ctrl+b (összes almappa tartalma listáz)
- plugin segítségével egy plusz oszlopba kiiratom az első pár karaktert (előre elkészítve vannak ilyen templéteim exif-re, hash-re, videó infókra, stb...)
- sorba rendezem (mintha csak méret szerint tenném ugyanezt) és kijelölöm a jpg-es headerrel rendelkezőket (metetem őket máshová)
- ctrl+m, átnevezem mindet

De kényelmesebben is megoldható ezzel a firefoxos kiterjesztéssel (nem minden verzióhoz, nemrég volt egy cache átszervezés, ez itt az újabbhoz való):
CacheViewer2

Amúgy a jobb klikk felüldefiniálása az valami javascript, nem? User js-el nem lehet valahogy visszavágni?

Van olyan is, hogy css-ként van egy elem hátterének megadva a kép (inkább png az ilyen, emoticon meg ilyesmik) és akkor se működik save as.. féle jobb klikkes mentés, hanem kell a forrásból a fájl elrérse és hogy melyik része van kivágva. Meg van az is amikor egy átlátszó elem elfedi a képet és az kapja jobb klikket nem a mögötte lévő kép.

(#40203) BullZeye válasza Immy (#40198) üzenetére


BullZeye
veterán

(#40204) Faterkam válasza tgumis (#40185) üzenetére


Faterkam
addikt

Mindenképp nézd meg, hogy fertőzött e a géped!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40205) ceia válasza utas666 (#40202) üzenetére


ceia
őstag

A Ctrl+B -t eddig nem is tudtam! :B Így már át lehet nézni - mert alapban ugye az a sok szám-nevű mappa, amikben újabb szám-nevű mappák vannak és azokban vagy van valami, vagy nincs.. Nem értem, miért kellett ez..? Én úgy fogom csinálni, hogy a Ctrl+B után előjött listát átmásolom egy másik mappába, és ott már a szokásos módon átnézhetem. Azaz a képeket ACDSee-vel, (nem kell neki kiterjesztés, mert fejléc szerint azonosítja a fájlokat) ha pedig valami nagyobbat, pl. flasht keresnék, a fájlméret elárulja, és F3-mal megnézhetem a fejlécet is. Köszönöm a tippet!

        it's more fun to compute

(#40206) dracox


dracox
addikt

Üdvözletem!
Valaki tudna segíteni abban, hogy felraktam a firefoxnak azt a kiegészítőjét amelyik több sorba rakja a könyvjelzőket, de újraindítás után ugyan olyan mint azelőtt... Be van kapcsolva a működése és 3 sorra van állítva, de ugyanúgy egy sort jelenít meg a sor végén pedig ott van a kis megnyitó fül és azon belül a többi könyvjelző...Ötlet? :F

(#40207) kicsibigyo


kicsibigyo
csendes tag

Sziasztok! Van egy idegesítő jelenségem a FF-on. Fekete sávok jelennek meg időnként. Mondjuk facebook chat-en illetve az alábbi képen is látható alul. Tudtok erről valamit? Egy t61-esen van, integrált vga legfrissebb FF.

Tisztelettel, István

(#40208) netpeti98 válasza kicsibigyo (#40207) üzenetére


netpeti98
addikt

Kapcsold ki a Hardveres gyorsítást Beállítások->Speciális->Általános

(#40209) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

34. verzióra frissítés után nem lehet a fontokat cserélgetni, mértezni, csak az oldal által használt ill. egy másik font van és kész. Document Font Toggle eddig jól működött, most semmi reakció!

Hogyan lehet visszaállítani az előző verziót, ha semmi nem segít?

(#40210) tgumis válasza Faterkam (#40204) üzenetére


tgumis
tag

Viruskeresés és vírusírtás végrehajtva egyszer leszedtem és visszatettem internetexplorer működik de a firefoxal valami nem okay. Folyamatosan telerakja reklámmal az oldalakat aztán ha valamit meg akarok nyitni van hogy nem reagál vagyis csak úgy tünik mert pár perc után megnyitja az oldalt de addigra már rányomtam vagy 10 szer és akkor 10 szer meg is nyitja plusz hozzá nyit 10 reklám oldalt is.segítsen valaki

(#40211) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van rá lehetőség, hogy két, funkcionálisan különálló FF legyen egy gépen egy felhsználó alatt?
Célom az lenne, hogy lenne egy "fő böngésző" (sok fül sok tab, kiegészítők, blokkolók stb), amit használnék alapból + lenne egy "zenelejátszós" játék mögé kis memóriahasználattal (csupaszon).

Ezt akartam megoldani mind chrommal, mind operával, de ki nem állhatom, hogy nem látom át, hogy mennyi memóriát használnak.
Ha van ilyen, kérnék egy kis tájékoztatást a gyenge pontokkal kapcsolatba, pl, hogy mi/történhet van ha egymásra nyitnám őket stb.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40212) netpeti98 válasza ledgeri (#40211) üzenetére


netpeti98
addikt

http://m.itcafe.hu/hir/mozilla_firefox_profilok.html

(#40213) Oliverda


Oliverda
félisten

Tudtok olyan flash blockert ami megy 34 alatt és van benne white list?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40214) EmptyParadox válasza Oliverda (#40213) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én őt használom:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/click-to-play-per-element/
De ahogy a nevéből is adódik, ez click to play-es.
És ha egy oldalon engedélyezni szeretném, akkor az adott oldal Page Info-jánál a Flash-t allow-ra állítom.

[ Szerkesztve ]

(#40215) Faterkam válasza tgumis (#40210) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha víruskeresőt és Malware keresőt is sikeresen lefuttattál és nem talált semmit, akkor én passzolok. Pedig szerintem nálad az okoz anomáliát, hogy valami felkúszott a rendszeredre!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40216) unravel válasza Faterkam (#40215) üzenetére


unravel
őstag

vajon az ESRben is eltűnnek, elállítódnak az addonok?

(bocs. nem válasznak szántam)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#40217) Faterkam válasza unravel (#40216) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem használok ESR.-t.. Ezt tőlem :F

Szerk: Rendben! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40218) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Van olyan bővítmény a Firefox-hoz, ami automatikusan szinkronizálja a böngészőben tárolt logineket a KeePass nevű programmal?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40219) ledgeri válasza sz.balazs.95 (#40218) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ha az tud pl excellből importálni akkor szerintm járható út:

Lastpass (kivenni a dolgokat böngészőből) majd biztonsági mentést csinálni (lehet, hogy xls-be lehet menteni, de TXT-be mindenképp) ebből egy excell import, excellből meg abba...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40220) DS39 válasza unravel (#40216) üzenetére


DS39
nagyúr

még nem fordult elő, de nem is várható, mivel csak biztonsági frissítéseket kap, feature-ök se ki, se be nem kerülnek.

(#40221) HZoli87 válasza unravel (#40216) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs olyan Firefox verzió, amiben eltűnnek a kiegészítők! Már múltkor leírtuk, hogy az Avast törli őket.

(#40222) unravel válasza HZoli87 (#40221) üzenetére


unravel
őstag

Nincs avastom és más vírusírtóm se.
Lehet a kiegészítők nem bírják egymást.

De feltettem az esr-t, eddig minden rendben.

¯\_(ツ)_/¯

(#40223) DS39 válasza unravel (#40222) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak nem Linuxot használsz, vírusirtó nélkül böngészni elég balgaság.
legalább egy MSE-t tegyél fel. :U

(#40224) unravel válasza DS39 (#40223) üzenetére


unravel
őstag

trust me
im a jedi

¯\_(ツ)_/¯

(#40225) Oliverda válasza EmptyParadox (#40214) üzenetére


Oliverda
félisten

A vége az lett, hogy inkább visszatettem a 33-at.:))

Mondjuk nem csak emiatt. Eléggé elcseszett egy verzió lett. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40226) HZoli87 válasza Oliverda (#40225) üzenetére


HZoli87
veterán

Több gépen használom, nem vettem észre minőségbeli romlást az előző verzióhoz képest.

(#40227) Oliverda válasza HZoli87 (#40226) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor szerencsés vagy. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40228) sz.balazs.95 válasza Oliverda (#40227) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem is tök jól megy a 34.
biztos a mozillás karpántom varázsereje miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40229) Rimuru válasza sz.balazs.95 (#40228) üzenetére


Rimuru
veterán

Biztos nekem is a sapik miatt van (bár 35-öt használnék ha nem lenne egy olyan kieg ami ott nem megy). :DDD

DS39: Windows alatt én se használok semmilyen vírusirtót, igaz az esetek 1-2%-ban fut.

Vigyázat, csalok!

(#40230) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok
Kérnék kis segítséget.
Firefox 33.0.2 win7
Nem tudom nézni a youtube videókat pontosabban teljesen szét van esve a youtube.com
és még pár oldal pl:
www.mozilla.org
Keresni akarok valamit a google-n és csak valami tanúsítvánnyal nyaggat.

Közben frissítettem 34.0.5 de változattlan

[ Szerkesztve ]

(#40231) DS39 válasza lolka1980 (#40230) üzenetére


DS39
nagyúr

gyorsítótár és sütik törlése, illetve a windows óra megfelelő időt mutat-e. (tanúsítvány miatt)

[ Szerkesztve ]

(#40232) lolka1980 válasza DS39 (#40231) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Win óra jó,megnéztem.
Sütik törölve.
Sajnos változatlan.
Viszont most néztem van olyan is hogy nem biztonságos vebhely és,hogy adjam a kivételek közé.
Vagy valami ilyesmi.

(#40233) DS39 válasza lolka1980 (#40232) üzenetére


DS39
nagyúr

van ilyen, ha nagyon meg akarod nézni az oldalt, felveszed kivételnek és ennyi.
a gyorsítótárat is töröld, vagy ctrl+F5 azon az oldalon ami "szétesik".

másik lehetőség hogy valamelyik kiegészítőd miatt esik szét az oldal, szóval letiltott kiegészítőkkel is érdemes megnézni az adott oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#40234) lolka1980 válasza DS39 (#40233) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Na de pl a google.hu-t miért kell bevenni a kivételek közé?
Vagy a kiegészítők letöltése-t?

Kiegészítők tiltva,így sem javult. :(((

[ Szerkesztve ]

(#40235) DS39 válasza lolka1980 (#40234) üzenetére


DS39
nagyúr

passzolom, más böngészővel jó?
mentsd ki a könyvjelzőket, uninstall, töröld a profilt is, reinstall. jobbat nem tudok. :)

(#40236) lolka1980 válasza DS39 (#40235) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Mással 0k.A ttöbbit meg majd holnap:)

(#40237) ceia válasza unravel (#40224) üzenetére


ceia
őstag

Én sem használom már fél éve, megoldható a biztonság anélkül is és legalább a gépet sem fogja.

        it's more fun to compute

(#40238) Rison77


Rison77
senior tag

Üdv,
34-es Firefoxon a streames szolgáltatók (pl. Twitch) egyszerűen befagyasztja az egész böngészőt. Más böngészővel semmi gond nincs, de a firefoxnak nagyon nem tetszik. Van esetleg valakinek ötlete mitől lehet ez?

(#40239) ledgeri válasza Rison77 (#40238) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én FF-en használom a twitchet... ha linkeled a konrét videót, és leírod, hogy milyen is a fagyás lefolyása ( de szép is a magyar nyelv) megnézem nálam mi van...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40240) Rison77 válasza ledgeri (#40239) üzenetére


Rison77
senior tag

Konkrétan kb az egész twitch nézhetetlen pl. random stream [link] , betölt beáll a kép, néha megy a hang, elindul a kép megáll , hang megy aztán kész firefox halott se kép se hang, nem válaszol semmire.

[ Szerkesztve ]

(#40241) ledgeri válasza Rison77 (#40240) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érdekes... Nekem source-on akadt, High-on nem..., majd próbáld meg azt állítgatni ahol elérhető,
ha nem megy akkor másik flashplayer (persze frissítésre, vagy újratelepítésre gondolok...,
ha az sem nem tudok mást mondani, minthogy egyik ismerősöm panaszolta, hogy nem tudja Twichről nézni a videóimat... Gondoltam ez van, ok... elköltözött és/vagy (már nem tudom...) másik szolgáltatója lett, és vígan twitchezik azóta is... :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40242) unravel válasza Rison77 (#40240) üzenetére


unravel
őstag

-ellenőrizném az internetkapcsolatot
-elindítanám a böngészőt addonok nélkül (hogy is kell azt 2 kattintással?)

¯\_(ツ)_/¯

(#40243) spammer


spammer
veterán

Firefox 34.0.5, angol nyelvű, telepítettem a magyar nyelvi csomagot innen: [link], beállítottam az about:config-ban, amit kell (general.useragent.locale hu-HU de próbáltam simán Hu illetve HU-t is.), de újraindítás után is angol maradt. Telepítettem innen is: [link] a magyar nyelvi csomagot, de az Istennek se lesz magyar nyelvű.

A rendszer:
Crunchbang 11 Waldorf, 3.2.0-4-686-pae #1 SMP Debian 3.2.63-2+deb7u1 i686 GNU/Linux

Tudja valaki, mi lehet a nyűgje? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40244) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy lehet beállítani a firefox-nál azt, hogy egyszerre csak egy firefox futhasson?

Én nem firefoxot használok és nem találom ezt a beállítást.

Köszi!!

(#40245) laszlohu


laszlohu
addikt

Az normális, hogy a névjegybe azt írja, hogy 34.0 ,
a frissítés gombra nem frissíti 34.0.5 - re,
ez ugyanaz, mint a 34.0.5,
vagy ez a verzió csak mac-re, meg linuxra vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#40246) Rimuru válasza aftercooler (#40244) üzenetére


Rimuru
veterán

Pontosíts a kérdéseden mert ez így elég értelmetlen. Ha egyszer indítod akkor 1 fog futni, ha elindítod még egyszer (más profillal) akkor természetesen már 2 fog futni.

Vigyázat, csalok!

(#40247) Fandango válasza spammer (#40243) üzenetére


Fandango
veterán

(#40248) spammer válasza Fandango (#40247) üzenetére


spammer
veterán

Csomagkezelővel szedtem, aztán jutott eszembe, hogy aki használni fogja, annak magyar nyelvű kellene inkább, de nem akartam újra felrakni és beállítani, így utólag akartam rátolni a magyar nyelvi cuccost. Viszont így is működik, hogy simán beraktam a régi helyére a /opt -ba és mivel a profil mappa a /home-on belül van, így megmaradtak a beállítások/addonok is. Szóval köszi. :)

Ettől függetlenül még mindig nem értem, hogy miért nem használta a magyar nyelvi csomagot, ha egyszer telepítve volt neki és about:config-ban is meg volt adva, hogy azt használja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40249) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tegnap óta semmilyen kép nem jelenik meg a firefoxomban. Nem telepítettem semmit hozzá,de nem tapasztalt valaki ilyet?

(#40250) baboss


baboss
őstag

Sziasztok
Olyan problémába futottam,hogy ha engedélyezem az Nvidia beállításoknál a Sztereoszkopikus 3 D beállítást,akkor ha megnyitom a Firefox böngészőt egy teljesen fehér ablak nyílik meg.Mi lehet a hiba oka. :F

Még annyit tennék hozzá,hogy a hiba csak akkor jelentkezik,ha a képernyőt klónozóm vagy a TV-re.
Ha kiterjesztem akkor nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.