Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) SunMount3r válasza cigam (#52650) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Windows-os Sniping Tool-ra gondolsz?

Hát pl. ezért nem jó: A betűk ilyen furcsa színekben pompáznak pl. itt a PH-n.
Meg AVC-ben rögzít feleslegesen nagy bitrátával és nagy file mérettel. (46MB-os egy 42mp-es felvétel).

Azóta megtaláltam az OBS Portable változatát, az már elég jó lenne, de ez sem tud csak H.264-ben rögzíteni. Vagy csak nálam nem tud H.265-öt? A file méret miatt sokkal jobb lenne nekem.

Admin vagyok a saját gépemen, ilyen gondok nincsenek, de nem szeretek apróságok miatt mindenfélét telepítgetni, ha van Portable megoldás is rá. Ezt a programot meg nagyon ritkán használnám.

[ Szerkesztve ]

(#52652) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#52651) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Képernyő mentéshez (görgethető lapokhoz is (Firefox-ban beépítve amúgy))
PicPick (Magyar, Portable változat is elérhető)

Videóhoz: vokoscreenNG (nem portable, de érdemes telepíteni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52653) SunMount3r válasza Fire/SOUL/CD (#52652) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a vokoscreen tud H.265-öt?

(#52654) BitRider válasza SunMount3r (#52653) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem, az OBS-nél meg HEVC-nek hívják, az tudja. De ha muszáj, max konvertálsz rajta egyet, arra meg ott van a Handbrake vagy a Shutter Encoder. De egetrengető különbségre ne számíts, általában nem ez a szempont, amikor felvevőprogit keresnek. Ha jól tudom, nagyobb a HW-igénye, ezért sem erőltetik live felvételkor.

[ Szerkesztve ]

(#52655) cigam válasza SunMount3r (#52651) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a snipping tool-ra gondolok. A h.265 annyira erőforrásigényes, hogy mezei proci HW segítség nélkül belerokkan. Majd talán pár év múlva ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52656) SunMount3r válasza BitRider (#52654) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az IGP hardveresen támogatja szerintem semmivel sincs nagyobb hardverigénye. Meg nem NextGen játékok alatt akarok rögzíteni, hanem csak hétköznapi programokban. Konvertálni meg nem állok neki csak ezért. Az OBS-ben nekem nincs csak x.264 (szoftveres), meg H.264 (hardveres), a HEVC-et nem kínálja fel, pedig támogatja az IGP-m.

(#52657) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#52653) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Linux alatt (úgy rémlik, bizonyos disztrók alatt) tudja, Windows alatt meg ha van megfelelő Codec... (Méretre meg ne panaszkodjál. (8k-s cuccok zabálják a tárhelyet(mondjuk tutorial-okhoz csak 1bites használja)) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52658) cigam válasza SunMount3r (#52651) üzenetére


cigam
félisten

Ami elég meglepő, mert nálam semmi baja:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52659) SunMount3r válasza cigam (#52658) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor nálam nem tudom mi a gond, OBS-el felvéve teljesen jók a színek.

Megtaláltam a HEVC-et az OBS-ben (FFMPEG), de csak AMD-set, meg NVidia-sat kínál fel, Inteleset nem (ami nekem kellene). Ezt hogyan lehetne megoldani? (Pl. Handbrake-ben is tudok Inteles HEVC gyorsítással enkódolni).

Meg még azt is kérdeném, hogy az OBS-ben hogyan tudom kikapcsolni, hogy ne rögzítse a hangot, csak a képet a videóba?

[ Szerkesztve ]

(#52660) BitRider válasza SunMount3r (#52656) üzenetére


BitRider
aktív tag

Biztos, hogy jó helyen keresed? Ne a streaming beállításokat nézd, hanem alatta az Output szekciót! Ezt már én is benéztem párszor, csak azért. Ha meg nem ajánlja fel, azon nincs mit megoldani, vagy legalábbis nem neked, max a fejlesztőknek.

Hang: kikapcsolod az Audio Mixer részen mindegyik hangsávot.

[ Szerkesztve ]

(#52661) SunMount3r válasza BitRider (#52660) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ott találtam, jó helyen néztem, de Inteles HEVC akkor sincsen.

(#52662) SunMount3r válasza SunMount3r (#52661) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen Mixerben?

It Disabled-re raktam az összes hangeszközt, így nincs hangja a videónak, de azért a hangsávot azt belerakja. De nekem az sem kell.

(#52663) BitRider válasza SunMount3r (#52662) üzenetére


BitRider
aktív tag

Audio Mixer-ben. :) A főképernyőn találod a Source részt, ahol a képforrást állítod be, mellette meg ott van az említett hangforrás. Ezeket a paneleket a Docks menüből tudod ki/be kapcsolni, ha nem látnád. A továbbiakban > OBS saját topik.

[ Szerkesztve ]

(#52664) SunMount3r válasza BitRider (#52663) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, az megvolt, csak azt a kis ikont nem találtam, de most már megvan, köszi!

(#52665) liszi70 válasza cigam (#52650) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért nem jó a Windows beépített megoldása?....Igen, a snipping tool-ra gondolok."

Nem értek valamit. A Snipping Tools az nem a képernyőfotóhoz való képmetsző? Van videóra is képernyőfelvevő a winben? :F

(#52666) dqdb válasza liszi70 (#52665) üzenetére


dqdb
nagyúr

Win+G és csodálkozz :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52667) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#52665) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Van videóra is képernyőfelvevő a winben?"
Igen, van. Bekerült a Képmetszőbe. Ha nem jelenne meg az ikon, akkor ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52668) liszi70 válasza dqdb (#52666) üzenetére


liszi70
nagyúr

A win+g az a game bar, de nekem törölve van a winből az x box app, tehát nem jön elő semmi erre a billentyűkombóra. Egyébként nálam nem volt használható videó felvételére a Game Bar, próbáltam egy csomószor. Játéknál nem tudom mi a helyzet, sosem játszottam gépen, de normál esetben én soha nem tudtam semmit felvenni vele. Utána töröltem az appot.

[ Szerkesztve ]

(#52669) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#52667) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahhhaaaa.... Itt lehet a kutya elásva, de mielőtt belekezdek, megkérdezem, hogy win10-en is belekerült a videófelvételi lehetőség a képmetszőbe, vagy csak a 11-ben?

(#52670) ollie válasza liszi70 (#52669) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudtommal csak win11-ben.

***

(#52671) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok! Win 10 Pro-n nem egyszer sikerült munka közben elhasználni az összes memóriát olyan szinten hogy az asztali ikonok is eltüntek/inaktívak lettek. Ez után hiába lövök ki bármit a memóriából csak reboot segít...

Milyen szoftver - vagy esetleg nagyobb swapfile? - tud ezen segíteni olyan módon hogy kiír bizonyos munkafolyamatokat az ssd-re és ezáltal marad szabad a memória nagy része?

Ez már megoldja a memória túlhasználatot is, vagy létezik olyan hogy a rendszernek lefoglalok vagy százalékban vagy fix mérettel a memóriából hogy semmiképpen se sérüljön a rendszer?

Köszi!

(#52672) ollie válasza Zamma (#52671) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Automatikusra kell állítani a virtuális memóriát, nem fix méretre.

***

(#52673) Zamma válasza ollie (#52672) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi! Ma már nem, de holnap kipróbálom.

(#52674) DaVE-1


DaVE-1
tag

Olyan programot keresek amit ha ráeresztek egy video fájlra kiirja az adatait. Régen volt ilyenem de már nem emlékszem a nevére :(

(#52675) SunMount3r válasza DaVE-1 (#52674) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#52676) Vesa


Vesa
veterán

Ismer valaki normális minőségre képes, ingyenes videó upscalert? Egyetlen videót kéne feljavítanom, ezért nem fogok előfizetni sehova, vagy programokat venni.

A tudomány a valóság költészete!

(#52677) efemm válasza Vesa (#52676) üzenetére


efemm
tag

ffmpeg?
Upscale 1080p to 4k using ffmpeg:
ffmpeg -i INPUT_FILE \
-vf scale=3840x2160:flags=lanczos \
-c:v libx264 \
-crf 13 \
-c:a aac -b:a 512k \
-preset slow \
OUTPUT_FILE

(#52678) Vesa válasza efemm (#52677) üzenetére


Vesa
veterán

Teszek egy próbát, de szerintem ez csak a felbontást nyomja fel, érdemben nem javít a képminőségen. Vagy lehet, hogy mégis. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52679) bacus válasza Vesa (#52678) üzenetére


bacus
őstag

Mitől várnál képminőség javulást?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52680) Vesa válasza bacus (#52679) üzenetére


Vesa
veterán

Vannak ezek az "AI" videó upscalerek, ezek jellemzően mindenféle filtert és egyebet is rátolnak. Ez nem minden esetben lesz jó, de volt már, ahol egészen szép eredményt értem el. Sajnos fizetős és 75 dollár, amit egyetlen videó miatt marhaság lett volna kifizetnem. Nyilván meg lehetne csinálni kézzel is ugyanazt, de az egyszerűsége megfogott ezeknek, mert kézzel egy editorban ez több idő lenne.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52681) SunMount3r válasza Vesa (#52680) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én nemrég sokat kerestem ilyeneket, de ami AI-s az sajnos pénzbe kerül (talán a legjobb a Topaz). Van egy pár online weboldalas is, de ott nyilván nem olyan jó a minőség és file méret, vagy videó hosszúság limitesek.

(#52682) Dr.NX válasza bacus (#52679) üzenetére


Dr.NX
addikt

Let's enhance!
:DDD

Elfogadom a sütiket.

(#52683) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Remote Desktop progit keresek a TeamViewer helyett, mert meguntam a kínlódást. Free-ben úgy látom már valami időkorlát is van, hogy kb. csak 5 perc kapcsolatot enged, aztán újbóli csatlakozáshoz várni kell vagy 2 percet :W Meg hogy nem úgy megy a kapcsolódás mint régen, pöcc-röff, hanem a célgépen rá kell kattintgatni egy felugró ablakra, hogy engedélyezi az elérést. SZóval valami hasonlóan egyszerű progit keresnék, mint amilyen régen a TV volt, és ami mindenféle (pl. idő) korlátozás nélkül működik. Beállítom a gépet magamnak azonosító alapján (+állandó jelszó), és egy kattintásra menjen a full control, ne kérdezgessen semmit. Nagyjából 2 gépet vezérelnék vele csupán. Összefoglalót, plusz előzményeket olvasgatva a Remote Utilities-t és a RealVNC (Lite?)-t látom alternatívának.

(#52684) Dluinet válasza Gabesz87 (#52683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Chrome távoli asztalt használom már évek óta, nincs semmilyen korlátozás. Vagyis meg nem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52685) efemm válasza Gabesz87 (#52683) üzenetére


efemm
tag

remoteutilities.com

(#52686) Gabesz87 válasza Dluinet (#52684) üzenetére


Gabesz87
addikt

Egyszer használtam csupán de az is olyan hogy a celgepen meg kell nyitni és megadni a kódot nem? Vagy be lehet állítani azt is valahogy, hogy kodkeres nélkül csatlakozzon?

(#52687) Dluinet válasza Gabesz87 (#52686) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszer biztos hogy kell kód.
De kikapcsolható, asszem' a célgépnél kell jóváhagyni/engedélyezni.
Már nem emlékszem a módjára, mert évek óta kód nélkül lépek be.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52688) Vesa válasza SunMount3r (#52681) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, akkor ezt hanyagolom azt hiszem. A Topaz is 300 dollár. Találtam még egy open source upscalert, ami állítólag AI-t is használ, azzal még futok egy kört de ha nem lesz jó, akkor marad a kézi megoldás.

A tudomány a valóság költészete!

(#52689) bacus válasza Gabesz87 (#52683) üzenetére


bacus
őstag

Nem mindegy, hogy ad hoc módon akarnál csatlakozni a géphez vagy ez mindig ugyanaz a gép esetleg fix ip cím mögött.., illetve a router is milyen.

Ott ahol a feltételek adottak, rendszeresen ugyanazok a gépek, ott én nem használnék semmilyen 3rd party programot.
putty v. vpn majd a beépített rdp, ha valami miatt kell, hogy a remote gépen lássák, hogy dolgozol v. home verzió, akkor vnc (tightvnc).

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52690) Gabesz87 válasza bacus (#52689) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ugyanahhoz a géphez csatlakozom mindig (apámé). De közben kiderült hogy a TeamViewer valószínűleg commercial usernek gondol, nem tudom miért, úgyhogy megcsináltam a Licence Reset-et, ahogy le van írva a honlapjukon, és remélhetőleg utána olyan lesz, mint régen!

(#52691) efemm válasza Gabesz87 (#52690) üzenetére


efemm
tag

Azt javaslom, hogy felejtsd el a Teamviewert, ha nem akarod a fizetős verziót használni.

(#52692) Cs1csó válasza Gabesz87 (#52690) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "licence reset" alatt mit értesz átküldenéd a leírást?
(Nemrég dobbantani akartam TeamViewer-ről vagy 4 alternatívával próbálkoztam de nem voltak jók. A Google remote-ot igaz nem próbáltam)
Nekem is volt már "üzleti felhasználást érzékeltünk" esetem küldtem nekim egy emailt és már másnap "feloldották"
Van ilyan módszer amivel "azonnal" email írás nélkül is lehet ez elérni?

(#52693) Gabesz87 válasza Cs1csó (#52692) üzenetére


Gabesz87
addikt

(#52694) Cs1csó válasza Gabesz87 (#52693) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#52695) BitRider válasza Gabesz87 (#52690) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem lesz olyan, csak mondom. Teljesen fölösleges vacakolni, amikor vannak jobb és valóban ingyenes programok. Az összefoglaló tetejéből 2-t már írtak is. Szóval ezek az opcióid, mind ingyenes és beállítható úgy, ahogy szeretnéd:

Remote Utilities
RustDesk
Chrome Remote Desktop

A TeamViewer-re legjobban talán a Remote Utilities hasonlít, az AnyDesk-re meg a RustDesk. Az előbbinél annyi a vacakolás, hogy egyelőre a Windows az Agent-et gyanúsnak véli (ez az, amit azon a gépen kell futtatni, amit irányítanál). De ha rendszeres a távirányítósdi, akkor úgyis érdemes a Host verziót telepítened, a távirányító oldalra pedig a Viewer-t. Részletesebb leírás.

[ Szerkesztve ]

(#52696) BitRider


BitRider
aktív tag

Nekem azt mondjátok már meg légyszi, hogy melyik a legegyszerűbb módszer arra, hogy nagy fájlokat peer-to-peer küldjünk egymásnak? Próbáltam a Rymdport-ot, de lassú, a SyncTrayzor-t pedig nem tudtam 10 perc alatt beállítani, pedig még port forwarding-oltam is. Furcsa, hogy ez még mindig ilyen nyögvenyelősen megy, pedig elég alap lenne.

A vége az lett, hogy RustDesk fájlküldés részt használtuk, ott a 125 MB/sec feltöltési sebességemet ugyan nem használta ki, de legalább 30 MB/sec-kel stabilan átment a 10 GB-os fájl. Szóval keresnék még valami célprogramot, mert rendszeresen szükség lenne erre. Egy FTP szervert fogunk rendszeresíteni, de ettől függetlenül érdekelne az ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#52697) dqdb válasza BitRider (#52696) üzenetére


dqdb
nagyúr

Resilio Sync, leánykori nevén BitTorrent Sync

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52698) BitRider válasza dqdb (#52697) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, azzal is voltak bajok, de lehet, megint nekifutok. :R

(#52699) dqdb válasza BitRider (#52698) üzenetére


dqdb
nagyúr

Családon belül bevált nagy fájlok átvitelére, amikor kell, akkor elindítja mindkét oldal, nem kell folyamatosan futnia. Tűzfalat nem tudom, hogy kötelező-e nyitni hozzá, én a "nagyobb" sebesség érdekében nyitottam. Az én szánalmas 40 Mb/s feltöltésemet ki tudja használni, nagyobb sávszélességgel nem tudom, hogy mennyire tud élni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52700) Dluinet válasza BitRider (#52696) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom milyen elvárásaid vannak, de én nagy fájlok küldésére én parasztosan a https://wormhole.app/ oldalt használom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.