Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Kempetlen válasza cigam (#46999) üzenetére


Kempetlen
tag

Hogyha lementek és elérhetők normál FB videóként, akkor azokkal tudod lementeni, amikről szó volt pár hsz-el előrébb. Egyéb esetben marad a screen capture oCam-mal vagy OBS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#47002) vacs válasza Kempetlen (#46997) üzenetére


vacs
veterán

Köszönöm a korrekt választ! :K

(^)(>.<)(^)

(#47003) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy nagyon jó minőségű audio konvertáló programot keresnék.
DTS 7.1 hangból szeretnék csinálni AC3-at, minél magasabb bitrátával.
Tudtok erre alkalmas programot ajánlani nekem?

(#47004) Kempetlen válasza Silious (#47003) üzenetére


Kempetlen
tag

A 21 nap próbaidős EZ CD Audio Converter átalakít a 2 formátum közt. A csatornák helyes kezeléséről és a beállítható bitrátákról nem tudok, de gyanítom, hogy működik. A 7.1 mint forrás és 5.1 célként mindenesetre fel van tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#47005) Silious válasza Kempetlen (#47004) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm!
Ez jónak tűnik

(#47006) Golden9 válasza cigam (#46999) üzenetére


Golden9
addikt

OBS
Bandicam

[ Szeretkezve ]

(#47007) Kempetlen válasza Golden9 (#47006) üzenetére


Kempetlen
tag

A Bandicam nem javallott, ráadásul fizetős is. De már meg lett válaszolva a kérdése. :)

(#47008) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit kétségbe vagyok esve, mert testvéremnek feltelepítettem a Fifa 19-et (torrentezett, ne kövezzetek meg, nem akart fizetni érte).
Telepítettem a F:\Játékok\Fifa19 mappába, de nem indult el - ki gondolta volna. Töröltem a Vezérlőpult-Programok telepítése és törlése opcióval, és ekkor az egész F:\Játékok mappa ugrott, 134 gigányi adattal.... Nagy részük régi játék volt (Sea Dogs 2, Most Wanted, Borderlands 1, Red Alert 2), amiket már sok-sok éve "sufnituningolok", magam ízlése szerint moddolgatok. Rengetek időbe telt összeharácsolni működőképes verziókat, de sikerült. Most már az oldalak, ahonnan infókat, anyagot, modelleket/textúrákat, stb. szereztem, már nem is elérhető. Ezért igen fontos lenne visszaszerezni azokat, ha lehetséges.
Már csak azért is, mert pl. a Red Alert 2 CD-s verziója el sem indul, 4-5 éve valamelyik oldalon (gog talán??) ingyé' volt, az a verzió sem, és már nem tudom, honnét szereztem be egy működőképes darabot.
Mappa tulajdonságainál előző verziók nincsenek sajnos (rendszer-visszaállítási pont van, de azzal sem jártam sikerrel).

Tudtok ajánlani olyan programot, ami ekkora adatmennyiséget képes visszaállítani? Neten böngésztem már, de nagy részük nem 100%-os, vagy 1-2 gigabájt után fizetős. Vagy vigyem inkább szaküzletbe? Nyilván azért is fizetni kell, de inkább bíznám akkor már szakértőkre, ha pénzt is kiadok :D

(#47009) akaido válasza Csabee. (#46991) üzenetére


akaido
addikt

A 4kdownloader is pont megfelel. Lehet a videóból hangot letöltő lehetőséget is választani.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47010) Werkly


Werkly
őstag

A free P@rnhub keretén belül a premium videókat mivel lehet menteni? GetFLV letölti ugyan de csak 50%-át a videónak! Más programot nem találtam a haveromnak. Ezért várnék letöltőprogramra segítséget! Kösz!

(#47011) Kempetlen válasza akaido (#47009) üzenetére


Kempetlen
tag

Valóban, azt el is felejtettem, hogy az is támogatja a Facebook-ot.

Werkly: nCore

rolee9309: Pech. Esetleg a Recuva még kipróbálható, az legalább ingyenes. De ne várj csodát, mert az is csak a visszanyerhető fájlokat listázza, esetleg régebbieket is, mint ami aktuálisan fent volt az F meghajtón, tehát pontos visszaállítást semmi és senki sem fog neked végezni.

(#47012) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Tudtok olyan programot,ami teljes diagnosztikát csinál a gépemen? Hardver/szoftver
Annyira lassan tölti be a weboldalak,hogy hihetetlen.Net sebességem megfelelő. Látszik,hogy hardveresen vagy szoftveresen van gond,de nem tudom miaz. Ez azóta van,mióta újratelepítettem múlt hónapban. Ugyan az a rendszer,szokásos progikkal. Semmi újdonság.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47013) akaido válasza Zaja2 (#47012) üzenetére


akaido
addikt

Diagnosztikai progik előtt legalább egy CCleaner egyszerű pucoválást, és egy Malwarebytes keresést is lefuttatnék.
Esetleg egy chkdsk parancs is javallott lehet.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47014) mezis válasza Zaja2 (#47012) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítget a Windows ?
(Feladatkezelő - Teljesítmény: lemez foglaltsága mennyi ?)

mezis

(#47015) iguana válasza Werkly (#47010) üzenetére


iguana
őstag

[IDM]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#47016) Zaja2 válasza mezis (#47014) üzenetére


Zaja2
senior tag

2 ablakban futtattam ugyan azt a weboldalt. Az inkognitóban is bővítmények nélkül ,és a sima lapon is bővítményekkel ugyan olyan lassan tölt be. Az oldal a prohardver volt.
Újratelepítés előtt egy szempillantás alatt betöltött.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47017) Zaja2 válasza akaido (#47013) üzenetére


Zaja2
senior tag

Kb 30 percet futott a jelenlegi windows ami alól éppen írok,ebben a percben. A CCleaner sztem nem indokolt,azert tisztítok vele egyet. A Malware-t is lefuttatom,hatha...

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47018) mezis válasza Zaja2 (#47016) üzenetére


mezis
nagyúr

- Melyik böngészőt használod ?
- DOS ablak vagy PowerShell: ping 8.8.8.8 -t
ping prohardver.hu -t
ping akármi -t

mezis

(#47019) Kempetlen válasza Zaja2 (#47012) üzenetére


Kempetlen
tag

A netet tudod ellenőrizni Speedtest-el a gépen és a telefonon keresztül, azon hívül a HDD lehet a ludas (ideje cserélni SSD-re, ha még nem tetted meg). A feladatkezelő meg fényt derít arra, ha egy szoftver fogja le. Esetleg egy szoftverlistát lenne még érdemes ellenőrizni.

akaido: A CCleaner-nek vajmi kevés köze van a sebességhez.

(#47020) rolee9309 válasza Kempetlen (#47011) üzenetére


rolee9309
csendes tag

Köszönöm!

Próbálkoztam azzal is, de reménykedtem, van egy olyan, ami nagyobb adatmennyiségig is használható regisztráció/vásárlás nélkül.
Akkor mentem, ami menthető, legalább a szöveges fájlokat, amiket mókoltam, vissza tudom állítani.

(#47021) milu


milu
aktív tag

Videós tartalmakat gyártok most, amíg karanténban vagyok.
A rövid videókban több téma vagy nevezzük fejezetnek van feldolgozva videónként.

Hogy vagy milyen programmal lehet "tartalomjegyzéket" készíteni akkor, amikor a videót megvágom, amihez megjegyzéseket tudok magamnak hozzáfűzni, pl. a téma címét, amiből automatikusan egy tartalomjegyzék készül a címkével és az időponttal. Ezzel azt lehet elérni, hogy azonnal arra a fejezetre, kulcspontra, kezdésre tud navigálni egy kattintással a néző, ami érdekli!

A youtube ismeri, de ott is kézzel kell beállítanom a feltöltés után.
Ha már a videók vágásakor lehetne olyan kulcspontokat elnevezéssel, címkékkel elhelyezni, amiből aztán tartalomjegyzéket lehet akár txt-be kinyerni, az lenne az igazi!

Ismertek ilyen megoldást? ha ismertek, megosztjátok ott?

(#47022) Zaja2 válasza Kempetlen (#47019) üzenetére


Zaja2
senior tag

Közben megtaláltam a problémát. 4 éve ,amikor vettem a lapot,akkor pasztáztam utoljára.
A paszta ami most alatta volt,nem sokat ért már. Szóval ez volt a ludas ! Csak nem értem miért az újratelepítés után jelentkezett rögtön a a hiba. Mindegy,tapasztaltam már hasonló gondot. Azért kösz a helpet!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47023) akaido válasza Kempetlen (#47019) üzenetére


akaido
addikt

A kolléga a weboldalak lassúságára panaszkodott hibajelenségként,
tehát szerintem meg igen, ebben az esetben van köze :) hiszen a Ccleaner tisztíthatja az átmeneti mappákat, sütiket, stb.
Bár ahogy olvasom megoldódott, tehát a mi "polémiánk" okafogyottá vált.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47024) Kempetlen válasza akaido (#47023) üzenetére


Kempetlen
tag

A fájlok mennyisége nem meghatározó a gép sebességét illetően. Ez sokszor előjött már, mint téveszme. A takarítóprogiknak sem ez az értelme, max így akarják eladni a szoftvert.

(#47025) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv

Olyan szoftvert keresek ami kompletten végig nyom egy hardver tesztet adott laptopon. (CPU, VGA, HDD(ssd), memória...stb)
Van ilyen all in one pack? Köszi

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47026) Cs1csó válasza iceQ! (#47025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze: AIDA64 Extreme

(#47027) Kempetlen válasza iceQ! (#47025) üzenetére


Kempetlen
tag

Ha stresszteszteket szeretnél futtatni, akkor BurnInTest Standard, sebességtesztre pedig PerformanceTest (mindkettő 30 napos próbaverzió). Ha külön kellene mégis komolyabban foglalkozni a VGA-val, akkor FurMark, a memóriahibákra pedig a MemTest86 deríthet fényt.

Az AIDA64-et leginkább a hardware-információk kigyűjtésére használjuk, de sebességteszteket is tud futtatni (szintén 30 napos), annak az ingyenes alternatívái a HWiNFO és a Speccy (utóbbinál a Neszét linkeltem, mert itt portable változatban találod meg). A Speccy akkor jön jól, amikor valaki másnál kellene megnézni a hardvereket, ugyanis a menüben van egy olyan funkció, hogy feltölti és egyedi linket kreál a listához.

[ Szerkesztve ]

(#47028) Dumi86


Dumi86
senior tag

Nemrég frissült 4év! után a Sumatra PDF most vettem észre :C :Y Aki használja szerintem frissitse,sokkal gyorsabb lett ahogy nézem.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#47029) olivera88


olivera88
veterán

Milyen program tud törölhetetlen fájlokat törölni? Régen tudtam ilyet, de elfelejtettem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47030) cigam válasza olivera88 (#47029) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47031) olivera88 válasza cigam (#47030) üzenetére


olivera88
veterán

Ja azt nem írtam h milyen baj van. De reméleg ettől függetlenül jó lesz valamelyik.

Megadott fájl név érvénytelen vagy túl hosszú, ezért megszakítva a művelet. Írja h adjak meg más fájlnevet, persze mikor még átnevezni se lehet. :C

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47032) cigam válasza olivera88 (#47031) üzenetére


cigam
félisten

Lehet kelleni fog egy fájlrendszer ellenőrzés is, mert túl hosszú elméletileg létre sem jöhet. Valami távoli emlék, hogy MS Word(Excel?)-ben betallózva törölhető az ilyen "túl hosszú" fájl.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47033) dqdb válasza cigam (#47032) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kell ellenőrizni semmit sem, mert létrejöhet. Valaha 255 karakteres volt a path maximális hossza Windows alatt, de ezt egy ideje feloldották, azonban az alkalmazások egy jelentős részébe még mindig a 255 karakteres limit van belegyógyítva, és azok sírnak, ha nem sikerül a törlés.

Egyszerűen Windows Intézőből/Fájlkezelőből is lehet törölni az ilyen mappákat, nem kell hozzá extra program (FAR Manager is simán kezeli).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47034) cigam válasza dqdb (#47033) üzenetére


cigam
félisten

Bár nem írta melyik Windows, de a W10-ben mikor lett default 1 a longpath?

+ egy bónusz program: longpathtool

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47035) dqdb válasza cigam (#47034) üzenetére


dqdb
nagyúr

1607

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47036) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Létezik olyan program amivel visszatudom nézni, hogy a hdd kapcsolatában van-e hiba? Az egész windows akadozik, játékok is, ilyen 1 másodpercekre. Cseréltem kábelt, másik csatlakozóba dugtam, de még mindig csinálja, de már nem annyira.
Ilyen grafikon vagy valami amin látom, hogy megszakadt egy pillanatra. Az lenne a legjobb ha játszok egy kicsit, aztán visszanézem.

(#47037) mezis válasza ReSeTer (#47036) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Napló ?

mezis

(#47038) Henrico


Henrico
tag

Üdv! Segítségeteket kérném: telefonon sok gps koordinátával ellátott kép van. Van olyan program, amivel rendszerezhető, térképre vihetőek ezek a képek?

(#47039) Vesa


Vesa
veterán

Ha már fájlok törlése: Olyat tud valaki, ami a Dr. P. Gutmann féle 39lépéses törlési metódussal töröl? Korábban használtam erre egy progit, de azt már nem fejlesztik sajnos (XP-ig ment). Úgy leszedett mindent, hogy nem lhetett visszaállítani semmivel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47040) Cs1csó válasza Vesa (#47039) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CCleaner tud hasonlót:

Az a 35 menetes jónak tűnik, ha nem vagy a Kürt Zrt. akkor nemigen fogod visszaállítani, de ezt már lehet ők sem. :DDD
(amúgy ez lehet hogy pontosan az amit keresel a "Guttman Method" ami 35x-ös felülírást jelent: [link] [link] )

Sőt az utolsó linkről, aminek az alján található:

Software That Uses the Gutmann Method
DBAN, CBL Data Shredder, and Disk Wipe support the Gutmann method for overwriting all the files on an entire drive. Some of these programs run from a disc while others are used from within the operating system, so you should choose the right type of program if you need to delete the main hard drive (e.g. the C drive) versus a removable one. These three are free.
File-shredder programs that can use the Gutmann method to erase specific files instead of whole storage devices include Eraser, Securely File Shredder, Secure Eraser, and WipeFile.

programs for other erase methods too.
There are also some programs that can wipe the free space of the hard drive using the Gutmann method. This just means that the areas of the hard drive where there isn't any data can have the 35 passes applied so as to prevent file recovery programs from "undeleting" the information. CCleaner is one example.

[ Szerkesztve ]

(#47041) dqdb válasza Vesa (#47039) üzenetére


dqdb
nagyúr

HDD-n elegendő egy körös sima felülírás is a manapság, a rengeteg körös felülírással csak időt vesztegetsz. Placebóként persze lehet ilyet használni, csak felesleges, az SDelete nyújtotta hét kör is hattal több a szükségesnél.

SSD-n pedig a wear leveling miatt nem igazán működik az ilyesmi, mert minden egyes "felülírás" valójában teljesen már flash területre történik meg, egy körös felülírással itt azt tudod elérni, hogy logikailag ne látszódjon ott az adat, de a flash chipben ott lesz valahol. Kizárólag az SSD gyári szoftverrel lehet ténylegesen tisztára gyalulni a teljes SSD-t.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47042) Vesa válasza Cs1csó (#47040) üzenetére


Vesa
veterán

Na ezt nem is tudtam, hogy a CC is tudja...Rálesek, köszönöm! :R

dqdb
Csak HDD-hez kell természetesen. Nem vagyok otthon a témában, de anno pont azért használtam, mert egyszeri törléssel még simán visszaállítottam magam is az adatokat egy arra alkalmas szoftverrel. Úgy tudtam, hogy a HDD rögzítési elve miatt egy kör kevés. Azóta változott valami a technológiában? Nem vagyok naprakész ebben.

A tudomány a valóság költészete!

(#47043) dqdb válasza Vesa (#47042) üzenetére


dqdb
nagyúr

A sima törlése nem elég, hiszen akkor az adatokkal nem történik semmi sem, kizárólag a clusterek kerülnek felszabadításra a fájlrendszer számára, így a teljes lemezterület végigolvasásakor a korábbi fájlok részletei olvashatóak maradnak. Ha a törlés során megfelelően megvalósított felülírás történik egy körben, akkor ezeket a részleteket sem lehet visszanyerni. A megfelelő megvalósítás alatt azt kell érteni, hogy az adott fájlrendszer és az operációs rendszer működéséhez igazodó módon történik meg a felülírás (lásd a How SDelete works fejezetet a linkelt SDelete-nél), nem pedig a naiv módon, ami megnyitja a fájlt és beleír sokszor.

Régebben ez még nem volt elég, mert a HDD fejét nem tudták eléggé pontosan pozícionálni íráskor, a sáv szélesebb volt, mint amennyit a fej lefedett, így sima egykörös felülírás közben elképzelhető volt, hogy a sáv szélén megmaradt az eredeti adatból valamennyi, ekkor születtek a sok körös törlési megoldások, mert megfelelő környezetben a sávok széleiről ki lehetett nyerni az adatot. Manapság ez már nem igaz, mert a sávok összementek és két szomszédos sáv átlapolja egymást a széleknél.

Ettől függetlenül persze lehet használni sokszoros felülírást, mert 3-7 felülírási kör is gyorsan megvan, de az emlegetett 39 körös teljesen felesleges.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47044) Kempetlen válasza olivera88 (#47029) üzenetére


Kempetlen
tag

Ez a jó program, mert tiszta és működik: LockHunter

[ Szerkesztve ]

(#47045) iceQ!


iceQ!
addikt

üdv

Olyan szoftvert keresek amivel lehet egy szerveren állítgatni a ethernet portok metrikáját vagy prioritását VAGY egyenesen azt beállítani hogy egy adott szoftver melyik kapcsolatot használja? 2 hálókártya van több szerverbe is és az egyiken office másokon pedig "ADSL" megy.

Tud valaki lyen szoftvert esetleg ami erre alkamas?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47046) Kempetlen válasza iceQ! (#47045) üzenetére


Kempetlen
tag

A metrikát egyenesen az adapter tulajdonságaiban vagy a PowerShell-ben állítod.

[ Szerkesztve ]

(#47047) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Megint a segítségeteket kérném.
Olyan videószerkesztő programot ( és esetleg magyar nyelvű leírást is a használatához) keresek, amely megoldja azt, hogy egy x265-ös HDR 2160p-s UHD BluRay lemezhez (amely mappában van), hozzá tudjak a gyári feliratokhoz adni még egy párat.

(#47048) iceQ! válasza Kempetlen (#47046) üzenetére


iceQ!
addikt

Az megvan... Nem is ér sokat. Azon gondolkodtam hogy lehet beállítani hogy 1-2 szoftver az "ADSL" adaptert használja.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47049) cigam válasza iceQ! (#47048) üzenetére


cigam
félisten

Talán a netballancer tud ilyet is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47050) Vesa válasza dqdb (#47043) üzenetére


Vesa
veterán

ÍGy már értem, köszönöm a részletest! :R

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.