Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) BitRider válasza Dluinet (#52700) üzenetére


BitRider
aktív tag

Pl. 10 GB-nál nagyobb fájl küldése. :) Ezt pont nem tudja (egyébként wormhole alapú a Rymdport is). De ki fogom próbálni, kíváncsi leszek a sebességére, max kettészelem a fájlt, ha jól megy.

(#52702) Dluinet válasza BitRider (#52701) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Megnéztem, 5GB felet csak közvetlen peer-to-peer átvitelt enged.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52703) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok!

Játék módhoz próbáltam hozzá adni Xbox-os játékokat windows 10-en (pl: Forza Horizon 5) és ezt írja ki:

Hogy/hol tudnék engedélyt adni magamnak, hogy hozzá adhassak játékokat?

Epic-es és Steam-es játékokkal nincs gond, azokat simán hozzá adja :)

(#52704) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott egy weboldal, ahol korábban is, és most is különböző PDF formátumban lévő dokumentumok megtekintésére van lehetőség. :K
PRTSCR, nyomtatás, semmi ilyen NEM opció. :(

Korábban, TEMP/THUMB/CACHE vagy hasonló átemeneti fájltárolóból ki lehetett menteni
az éppen megnyitott PDF állományt.
Ez viszont mostanra nem működik. HIába keresek rá adott "generált PDF név"-re, még csak nem is találom a meghajtómon. :Y

Tudtok valami áthidaló megoldást mondani, akármilyen böngészőre, ami tehát LETÖLTi a kívánt PDF-et, vagy exportálja, vagy kimenti, vagy akármi, akármilyen bővítménnyel akár? :F

(#52705) ollie válasza zsoltip (#52704) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik az az oldal?

***

(#52706) zsoltip válasza ollie (#52705) üzenetére


zsoltip
őstag

MSZT ((Így lehet bármi is és akármi is, de adott tár is. ;) ))

(#52707) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Win10 saját VPN kliense helyett keresek másik alkalmazást.
Céges szervert szeretném elérni itthonról, de most valamiért nem működik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52708) efemm válasza Met (#52707) üzenetére


efemm
tag

Securepoint SSL VPN Client for Windows (OpenVPN)

[ Szerkesztve ]

(#52709) Met válasza efemm (#52708) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.
Nem egy egyszerű program, vagy a win VPN-je olyan mint a faék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52710) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan képletöltő programot, amely kilistázza minden weboldalon az összes elérhető képet minden elérhető felbontásban, amelyeket le is lehet tölteni vele, vagy ha van ilyen Google Chrome kiegészítő, akkor azt?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52711) milan26 válasza neo81 (#52710) üzenetére


milan26
senior tag

Jdownloader
Downthemall kiegészítő

(#52712) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az MKV Toolnix felületét lehet valahogyan magyar nyelvűre változtatni?

(#52713) flash-


flash-
veterán

mivel lehet millionyi almappában lévő képeket konnyen egy mappába tenni anélkül hogy egyenkent vegig kellene lepegetni masolgatni mappánként?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#52714) Dluinet válasza flash- (#52713) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Keresés intézőben (pl: *.* jelleg:=kép) a találatokat kijelölni és áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52715) genndy válasza flash- (#52713) üzenetére


genndy
addikt

Vagy Total Commanderben: a mappában ahol az összes többi képes mappa van Ctrl+B (ömlesztve látod az összes fájlt), aztán F6-mozgatás. Ekkor almappastruktúra nélkül rakja át a fájlokat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#52716) BitRider válasza GEPESZ66 (#52712) üzenetére


BitRider
aktív tag

Sehogyan, mivel nincs lefordítva magyarra, csak ezekre a nyelvekre:

[ Szerkesztve ]

(#52717) GEPESZ66 válasza BitRider (#52716) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Végül is találtam hozzá leírást.
A következő problémám volt.
Letöltöttem a Védelmező 3 filmet.
Angol és magyar hangsáv volt hozzá.
Érdekes módon ennek ellenére a hang felváltva volt olasz(!!!) és magyar.
A MKV-vel kivettem belőle az angol hangsávot, ill. minden egyéb feliratot, de mégis megmaradt az olasz és magyar hang felváltva.
Nem értem miért lehet ez!?
Ilyennel még nem találkoztam.

(#52718) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok.
Van egy Asus laptop, aminek a kijelzője támogatja a HDR-t, Windows 11 van rajta. A Gyári Windows médialejátszóval gyönyörű a 4K HDR tartalmú film rajta. Mivel a Windows médialejátszó tudása elég kevés, nem ott folytatja a filmet, ahol legutóbb néztem és hasonló dolgok ezért szeretnék egy lejátszót, ami ezeket tudja és a HDR tartalmat is kezeli. MPC-HC és K-Lite codec pack és a beállításokban a madVR opcióval közel sem olyan a filmek dinamika tartománya, mint a Windows médialejátszóval. Ugyan ez a helyzet a VLC-vel a DirectX videógyorsítással DXVA 2.0-val. Továbbá találtam egy lejátszót, ami elég egyszerű és nem kell babrálni benne semmit az előző kettőhöz képest, hogy ezt tudja ez pedig az MPV. Nem értem, hogy lehet az, hogy nem úgy mennek ezekkel a lejátszókkal a HDR tartalmú filmek mint a Windows média lejátszóval, az utóbbival kb 10x dinamikusabbak a színek. A netfilx alkalmazás is szépen kezeli a HDR tartalmú filmeket a laptopon. Mit kell beállítani a többi lejátszóban, hogy ott is úgy játssza le?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#52719) flash- válasza Dluinet (#52714) üzenetére


flash-
veterán

ez azért nem megy mert nekem Windows keresés 1 napig tart

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#52720) SunMount3r válasza GEPESZ66 (#52717) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha már csak az az egy hangsáv van benne, akkor az a hangsáv egyszerűen olyan. Tré a release, vagy eleve ilyen a film koncepciója... :D Akkor meg az olasz részekhez kell a magyar felirat is. De ilyenkor eredetileg angolul beszélnének benne, amikor olaszul szólal meg? (Nem ismerem ezt a filmet.)

[ Szerkesztve ]

(#52721) Dluinet válasza flash- (#52719) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálam meg egyszázadmásodperc alatt lefut. Alapban a keresés sokáig tart, ezért mindig használok valamilyen indexelő szolgáltatást, például Everything vagy a Windows beépített indexelő szolgáltatást. A TC keresője is borzalmasan lassan keres, ezekhez képest.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52722) JóGéza válasza GEPESZ66 (#52717) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ez nem valami rendezői/vágatlan változat? Ott láttam már olyat, hogy az utólag bekerült jelenetekhez nem volt, csak eredeti hangsáv.

(#52723) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Olyan programot keresnék amivel DVD-t tudnák beolvasni ISO fájlba.
Vásároltam egy hardvert és ahhoz kaptam egy lemezt ami a drivereit tartalmazza.
Erről szeretnék egy biztonsági mentést.
Windows 11

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52724) BitRider válasza hódmaci (#52723) üzenetére


BitRider
aktív tag

A neten nincs frissebb driver hozzá? Ezért nem szokták ezeket menteni, mert neten van újabb, és nyilván azt érdemes felrakni, nem azt, amit kaptál hozzá eredetileg.

Mellesleg elég, ha a fájlokat kimásolod onnan, nincs semmi funkciója annak, hogy ISO legyen.

Hogy válaszoljak is: AnyBurn. De ez legyen az utolsó opció.

[ Szerkesztve ]

(#52725) hódmaci válasza BitRider (#52724) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52726) bluemirage válasza hódmaci (#52723) üzenetére


bluemirage
őstag

Itt kettő kipróbált változat van, és van belőle portable is, amit nem kell telepíteni.
Közülük a CDBurner XP-t javaslom.

Meliora sunt bono inimica

(#52727) Top cat válasza GEPESZ66 (#52717) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyen a film, nem tudsz vele mit csinálni.

(#52728) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
PDF24 program beállításait szeretném menteni/exportálni, hogy újratelepítésnél ne kelljen mindent újrahangoljak.
Mit, hol, hogyan tudok ehhez tenni?

Köszönöm.

(#52729) efemm válasza zsoltip (#52728) üzenetére


efemm
tag

Esetleg a C:\Users\user\AppData\Local\PDF24\ alatti összes könyvtárral és fájllal felülírni az új telepítést?

(#52730) BitRider válasza Fire/SOUL/CD (#52634) üzenetére


BitRider
aktív tag

És kikerült, a vokoscreenNG 4.0.0-ban már benne van a fordításod, többé nem ír hibát a főképernyőn ennek hiányában. :) Cseréltem a screenshotokat is.

[ Szerkesztve ]

(#52731) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni biztonsági mentéses környezet kiépítéséhez.

1 - Kellene egy program ami időnként dátumbélyegzővel, tömörítve készít több meghajtó külön mappáiról mentést amit egy megadott helyre ment. Tudnia kell kezelni azt, hogy mennyi mentés létezzen, heti mentések esetében max 5-öt tartson meg, a legrégebbit mindig törölje. Tudnátok ajánlani erre egy programot?
1/2 - Ugyan itt a teljes rendszer meghajtót is szeretném menteni, de azt sokkal ritkábban. A leírásban láttam a Macrium Reflect Free progit, jó lehet minderre?

2 - Offline és online mentést szeretnék. A fenti program amit összekészít, azt kellene valamilyen felhőszolgáltatóhoz küldeni. Én a Google és az Microsoft szolgáltatásai között vacillálok, MS az esélyesebb, de nincs még döntés.
Tudnátok ajánlani valamit ezeken kívül?
2/2 - Az offline mentést egyszerűen egy külső vinyóval oldanám meg. Hetente rádugnám és rámásolnám a mentéseket amit az 1-es pontban a progi csinál. Előny lenne esetleg ha a progi érzékelni ezt a vinyót és automatikusan rárakná amint csatlakoztatva van.

Ezekben tudnátok segíteni légyszíves? A maximális keret 40000 Ft. Ebbe kellene beleférjen a szoftveres és hardveres vásárlás + az éves tárhely bérlés.

Az adatmennyiség felmérés még folyamatban van. Saccra 2 és 10 GB között lesz hetente egy csomag.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#52732) BitRider válasza wrongduke (#52731) üzenetére


BitRider
aktív tag

• A SyncBack valamelyik változatával az összes mappa-mentős feladatot el tudod végeztetni, de a Free-vel is jó eséllyel menni fog.

• A Google Drive katasztrófa, legalábbis a Dropbox-hoz képest még mindig random káosz az, ahogy szinkronizál. Szerintem azt sem tudják, hogy mit fejlesztenek, akkora fos. A Microsoft cuccal nincs tapasztalatom.

• Rendszermentés Macrium-mal, igen.

• Nem tudom, milyen hardver fér bele 40 ezerbe, vagy egyáltalán mire van szükséged, ezt majd te kiszámolod. Ezek csak random gondolatok, nem kívánok kész tervvel előállni helyetted.

• Nem lenne célszerűbb egy NAS beszerzése hosszú távon? Egyszer kell rákölteni 200-250 ezret HDD-kkel együtt (Synology DS224+ / 2 x WD Purple 4 TB). Úgy a klienseik kezelnék a mentést, ami pedig redundánsan ment, így semmilyen egyéb szórakozásra, előfizetésre és hardverre nem lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

(#52733) wrongduke válasza BitRider (#52732) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszönöm!

Hardver az egy külső rack + 1-2 TB SSD vagy HDD van tervben. 2,5 külső rack-em van itthon. Csak a belevalót kell megvenni. A mentés/visszaállítás idejére lesz csak rádugva a gépre hetente, kéthetente.
A NAS-on én is gondolkoztam már, de ahova be lenne rakva, ott ez az éves bevétel másfélszerese. Egy nyugdíjas egyéni vállalkozóhoz mennének a cuccok, aki hobbiból dolgozik még. Ha én bemondom ezt az árat akkor mint a viccben, kiderül, hogy az idei szilvából lekvár vagy pálinka lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#52734) BitRider válasza wrongduke (#52733) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez esetben én egy szimpla külső meghajtót használnék egy beállított SyncBack Free-vel, ami automata szinkronizálná a beállított mappákat és ennyi. Nem ismerem a mentendő környezetet, de jó eséllyel fölösleges a többszörös mentés, elég a sima tükrözés, vagy max az inkrementális mentés (utóbbit nem tudja a free).

[ Szerkesztve ]

(#52735) ermim


ermim
csendes tag

Sziasztok!
BÚÉK!
Az lenne a kérdésem, hogy egy jó kis ingyes- nem telepíti széjjel a gépet- VPN-szervert / programot tudtok-e javasolni?
Köszönöm előre is!

(#52736) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok!
Windows 10-nél ki lehet kapcsolni, hogy ha beírok valamit a keresőbe akkor ne ajánljon fel mindenféle webes találatokat?

Illetve ha rányomok a keresőre akkor ne jelenjenek meg ilyenek:

(#52737) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

SyncBackFree programmal mentem a fontos adataimat több profilt használva tükörként.
Heti rendszerezett mentéssel, többek között a program beállításai és a profilokat is. Speciel ennek a profilnak a neve SyncBack.
Hogyan tudnám ennek a SyncBack profilnak kb 50-60 db fájlját úgy menteni hogy a program 1 db zip fájlként mentse egy külső tárhelyre? Most egyenként menti el, de így elég lassú míg végez a sok kis apró fájllal.
Tudom, hogy be lehet állítani, de nem találom. Ha valaki le tudná írni részletesen azt megköszönném!

(#52738) atoszmester


atoszmester
tag

Az előző hozzászólást már nem tudtam szerkeszteni, elnézést!
Azt szerettem volna még megírni, hogy a heti mentés jelenleg külön mappákba történik %YEAR%-%MONTH%-%DAY% változóval.
Most jelenleg van egy 2023-12-23 és egy 2023-12-30-as mappám, amikbe külön-külön benne van az aznapi összes profil és program beállítások.
Azt szeretném megcsinálni hogy legközelebb ne egy 2024-01-06-os mappát hozzon létre, benne a sok kis apró fájllal, hanem ugyanazen néven egy zip fájlt.
Azaz nem kell összehasonlítani az előző mentéssel, csak az aznapit mentse el tömörítve 1 fájlba.

(#52739) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Állandóan elállitodik a notebook win10 órája. Már mindent beállítottam rajta. Pl: szerviz folyamatok automatikusan indul, vezérlő pultban a noti aksija jó. Van valamilyen idő szinkronizáló program amivel probálkozhatnék?

(#52740) Dluinet válasza qwertly (#52739) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1. keresőbe beírod: cmd
2. kiválasztod, hogy futtatás rendszergazdaként
3. a command promptba beírod: w32tm /resync és enter

vagy csinálsz egy bat fájlt ezzel a paranccsal és azt futtatod rendszergazdaként, amit akár a feladatütemezővel is indíthatsz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52741) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

PDF szerkesztő programot keresek, akár fizetős is lehet. Az összefoglalóban ajánlott PDF24 böngészős verzióját használtam eddig, viszont egy biztonságosan működő verzióra (melyben nem kell felölteni, letölteni, több oldalt tud kezelni egyszerre) lenne szükségem. Mit tudnátok javasolni?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#52742) csferke válasza sharp4 (#52741) üzenetére


csferke
senior tag

[link] EaseUS PDF Editor

(#52743) Dluinet válasza sharp4 (#52741) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos nincs valódi PDF szerkesztő, nem létezik ilyen.
Egyedül az Adobe Illustrator használja natívan, ahol az ai kiterjesztésű fájlok az Illustrator általa szerkeszthető PDF fájlt takar. Viszont más programokból generált PDF-en az Illustrator is elbukik.
A PDF formátum arra lett kitalálva, hogy ne változzon, ne lehessen szerkeszteni és mindenhol egyformán jelenjen meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52744) poirot válasza sharp4 (#52741) üzenetére


poirot
senior tag

PDF Annotator?
[link]

(#52745) qwertly válasza Dluinet (#52740) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm a válaszodat.... :)
Kérdésem lenne, hogy nem ugyanezt érem el ha vezérlő pultban,
időnél be jelölőm automatikus szinkronizálás opciót?
Köszönöm a válaszodat előre is.
Üdv, qwertly

(#52746) dqdb válasza qwertly (#52745) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, jelöld be

Ilyenkor a Windows elméletileg folyamatosan szinkronizálja az időt a legközelebbi NTP szerverrel. Gyakorlatilag láttam már ilyenkor is elcsúszó időt, mert nem működött a szinkronizálás valamiért, Dluinet megoldásával ezt a szinkronizálást manuálisan is ki tudod kényszeríteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52747) qwertly válasza dqdb (#52746) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm a válaszodat.... :)
Igen az lehet amit írtál,mert be van jelölve de mégsem működik a szinkronizálás. Pedig felvettem a kfki szervert is. Bat fájlt be tehetem automatikusan induló programok közé is? Üdy qwertly

[ Szerkesztve ]

(#52748) kovacs65 válasza sharp4 (#52741) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én a LibreOffice-t használom erre. Simán megnyitja, szerkesztés után rajznak menti el, de lehet pdf-be exportálni is.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#52749) kivlov válasza atoszmester (#52738) üzenetére


kivlov
aktív tag

Én anno elengedtem ezt a Syncback progit mert ugyanerre volt igény de nem tudtam megugrani vele ez a kritériumot, ellenben ezzel igen
Cobian Backup 11 (Gravity)
az új verzióval nem ment minden így ezt a régebbi verziót ajánlom figyelmedbe ez tud zip be de jobban jársz 7z -el mert kevesebb helyet foglal és hatékonyabb
lényegesen egyszerűbb kezelőfelülete és beállítási lehetőségei vannak
szerintem de ha valaki tudja a megoldást akkor sorry...

(#52750) qwertly válasza kivlov (#52749) üzenetére


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van olyan program amellyel tudok mentést készíteni külső winyóra? DE a lényeg, hogy az illetőnek jöjjön fel egy ablak amely addig kint van amig nem készíti el a mentést.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.