Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) #68216320 válasza Fire/SOUL/CD (#49000) üzenetére


#68216320
törölt tag

Fontos lenne a manual átengedés. Szóval alapban mindent tilt csak amit engedek az mehet.
Nem használok Auto módot. Ilyet is tud?

(#49002) Fire/SOUL/CD válasza #68216320 (#49001) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, tudja, csak a telepítést követően áll rá erre, hogy a rendszeralkalmazások, ismert progik, stb stb miatt ne kérdezgessen. ZA_FW_App_Ctrl (Off/Manual/Auto)
Természetesen, azon alkalmazásokat/folyamatokat stb stb, amit korábban AUTO módban engedélyezett, azt utólag is módosíthatod:App_Ctrl_Rules

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49003) #68216320 válasza Fire/SOUL/CD (#49002) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kipróbálom majd, köszi a tippet.

(#49004) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48996) üzenetére


liszi70
nagyúr

És igen, Windows10 x86-ra, XP-kompatibilitással felcsúsztak a driverek. :) Működik a szkenner és a nyomtató is. A nyomtató csont nélkül, a szkenner apró hibával, de működik. A win7-kompatibilitás nem volt jó neki, ő is az xp-t igényelte. Köszönöm! :R

Na most az a dilemmám, hogy maradjak 32 bites windowson, vagy legyen x64 ahogy eddig, és VirtualBoxba toljak be egy 32 bites win10-et a régiségeknek?
Miben érezném esetleg hátrányát a 32 bitnek? Sok progi van, ami nem fut 32 biten, csak 64-en?

(#49005) AtHoS válasza liszi70 (#49004) üzenetére


AtHoS
nagyúr

4GB RAM korlát + van pár hardver, amihez már nincs 32bit-es meghajtó

read-only mode on the forum

(#49006) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#49004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ment privát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49007) Cs1csó válasza #68216320 (#48999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows Firewall Controll
fejlesztik, magyarul is tud

simplewall
fejlesztik, tud magyarul, sallangmentes

(#49008) ElektrikusDE válasza AtHoS (#49005) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"4GB RAM korlát" hackelésel félig-meddig átléphető és is használtam ilyet rövid ideig.

De nem volt sok értelme.

A 64 bites Windows verzió most már általános követelmény lett az újabb játékoknál, és a legtöbb programnál is.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#49009) Vesa válasza liszi70 (#49004) üzenetére


Vesa
veterán

Én már nem tennék fel 32bites oprendszert. Ha zökkenőmentes működést szeretnél, ahol nem ütközöl falakba állandóan, Te sem teszed.

A tudomány a valóság költészete!

(#49010) liszi70 válasza ElektrikusDE (#49008) üzenetére


liszi70
nagyúr

Játék nálam nincs, de mindig is 64 bites wint használtam. A gépen 4 giga ram van, tehát a korlát nem lenne gond (egyelőre), de attól viszont tartok, hogy szembejön velem valamilyen progi, ami nem fut 32 biten. Inkább csak VirtualBoxoljak egy x86-ot? :F

Vesa: x64 hajlok most én is + virtuális x86. Bár csak egy másodgép.....

[ Szerkesztve ]

(#49011) mezis válasza liszi70 (#49010) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor megjelent a Win7/64, akkor még késtek a gyártók a 64bites driverekkel, csak indokolt esetben installáltunk a 64-eset. RAM is ritkán volt 4GB-nál több.
Aztán elszabadultak a RAM-ok, gátlástalanok lettek az op. rendszer, felhasználói pr. fejlesztők.
Ma már legalább 8GB és 64-es op rendszer, mert a 32bit kezd feledésbe merülni.

mezis

(#49012) SpaceJam válasza mezis (#49011) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Egyre több program jelenik meg kizárólag 64-bitesként, pl. ott van a Handbrake. Én a NeszeTools-ról is letöröltem a 32-bites verziókat a 64-esek mellől. Egyszerűen nincs már értelmük. Úgy, ahogy a kifejezetten Win 10 előtti rendszerekre írt programokat is réges-rég kiirtottam.

Lassan túl vagyunk ezen a borzasztó prehisztorikus korszakon és a legalapabb gépek is képesek a Win 10-et kompatibilitási problémák nélkül kezelni. Meg a retardok is rájönnek, hogy mégsem olyan rossz az az új rendszer. Pár év csak, míg kikopnak a Win Xp-vel, 7-tel és 8-al szerencsétlenkedők.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49013) SpaceJam válasza SpaceJam (#49012) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Pontosabban a Win 10 kezeli a gépet - csak nehogy fordítva üljünk a lovon! :D

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49014) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Régen volt már PC-m, de most összeraktam egyet játszani. Viszont teljesen elfelejtettem már, hogy milyen programokkal monitoroztam a hőfokokat, memória órajelet, vezéreltem a ventiket.

Ezekhez mostanában mit szokás használni?

10700K + Dark Rock Pro 4 + 2070 super windforce + MSI MAG Z490 Tomahawk + Coolermaster Mastercase MB511 ARGB

(#49015) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani egy egyszerű programot, amivel épületek tervrajzait lehet megrajzolni?

(#49016) Fire/SOUL/CD válasza littleNorbi (#49015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem arról van szó, hogy olyan szintű alaprajzot/tervrajzot szeretnél készíteni, ami építkezéshez, annak engedélyezéséhez kell, hanem csak úgy, hogy magad tervezz meg egy épületet és lásd, hogy kb mégis hogyan fog kinézni méretarányosan, akkor Sweet Home 3D

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49017) bluemirage válasza Fire/SOUL/CD (#49016) üzenetére


bluemirage
őstag

+1 a Sweet Home 3D-re.
Amikor megvettük 2 éve a házat, akkor a lézeres mérések után én is ezzel csináltam alaprajzot és azt kapta a fűtésszerelő, festő, kőműves (aki átépítette) stb...
Belső használatra, gyakorlat nélkül... alaprajzhoz nekem tökéletes eredményt adott...

Meliora sunt bono inimica

(#49018) SpaceJam válasza Zalaym (#49014) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ezek minek kellenek? Szerintem semmivel sem "szokás". Nem fog a játékélményhez adni. A ventiket beállítod az alaplapon, aztán terhelés alatt nézel egy hőmérléskelet GPU-Z-vel egyszer, aztán ha rendben van, akkor innentől fogva tisztán tartod a gépet és csókolom.

---

Valaki meg tudná nézni a Microsoft Teams aktuális verziószámát?

1.4.0.7174 vagy pedig 1.4.00.7174?

Az érdekel, amit a program about menüje kiír, nem pedig az a feltételezhetően hibás kiírás, ami az összes híroldalon van. Nem tudom megnyitni a programot valamiért, nem enged be, ezért nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49019) Fire/SOUL/CD válasza SpaceJam (#49018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyik a fájlverzió, a másik a Termékverzió
(Nincs MS fiókom, így nem tudok belépni a Teams-be és az About menübe bekukucskálni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49020) SpaceJam válasza Fire/SOUL/CD (#49019) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor feltételezhetően az utóbbi található az about menüben? Sok értelmét nem látom a különbségtételnek, főleg, hogy ugyanarról van szó.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49021) Fire/SOUL/CD válasza SpaceJam (#49020) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az tűnik a logikusabbnak, hogy a termékverzió szerepel az About menüben is, de várj egy kicsit, hátha valaki még benéz (aki használja is) és megmondja a tutit...
Szerintem is lényegtelen amúgy, a termékverziót vedd alapul, az az egy nulla nem számít, mindkét verziószám vége ugyanaz, 7174 és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49022) SpaceJam válasza Fire/SOUL/CD (#49021) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Azt én tudom, csak szeretem pontosan kiírni, ha már egyszer erről vezetek weboldalt... :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49023) dqdb válasza SpaceJam (#49018) üzenetére


dqdb
nagyúr

Teams felület: You have Microsoft Teams Version 1.4.00.7174 (64-bit).

%LOCALAPPDATA%\Microsoft\Teams\current\Teams.exe properties:
File version: 1.4.0.7174
Product version: 1.4.00.7174

Lehet, hogy csak le van rohadva a te felhasználódat kiszolgáló node/clusterrész, volt már olyan, hogy 1-2 óráig nem engedett be mindenféle random hibával sem telefonról, sem desktop kliensből, miközben a többieknek ment a cégnél, aztán magától megjavult.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49024) SpaceJam válasza dqdb (#49023) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

:R

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49025) ollie válasza Zalaym (#49014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell semmi segédprogram. A procihűtő amit választottál, elég halk, a VGA a kérdéses, de ahhoz telepíthetsz saját segédprogramot, ha túl hangosnak találod. A memória órajelet meg a BIOS-ban kell beállítanod, egyszer.

Amúgy nagyon jó gépet állítottál össze, jól illik a procihoz a VGA (bár a 3070 is menne hozzá, de az aranyáron van).

***

(#49026) Zalaym válasza ollie (#49025) üzenetére


Zalaym
tag

Köszi! :R A 3070/3080 volt az eredeti elképzelés, de hát ennyiért...na. Csak azért akarám egyszer kétszer ellenőrizni a hőfokokat, hogy minden rendben legyen. Főleg VGA-é érdekel. Nem húzom, de jobb, ha nem túl forró.

(#49027) ollie válasza Zalaym (#49026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

CPU hőmérséklethez én a CoreTemp-et használom, a GPU-ét meg kijelzi az előbb linkelt segédprogram (vagy GPU-Z).

[ Szerkesztve ]

***

(#49028) Cs1csó válasza Zalaym (#49026) üzenetére


Cs1csó
félisten

HWiNFO talán a legjobb, ingyenes mindent mutat, kiteheted a tálcára stb.

(#49029) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Online oktatás felvételéhez kellene olyan ingyenes program, ami nem mikrofonon keresztül vesz fel, hanem a hangkártyából közvetlenül.
A program neve, amin keresztül az online oktatás folyik Cisco Webex
Köszönöm!

(#49030) mezis válasza pataslogeza (#49029) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Audacity ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49031) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Youtube rol szeretnék letölteni tartalmat ,néha audio t ,meg jól jönne ha sikerül 4k mkv formátum néha.
Már kaptam egy remek programot itt anno ,de már nem emlékszem melyik volt ,és nem találom... :F

Jól emlékszem magyar nyelvű volt ,egyszerű volt kezelni és természetesen vírusmentes.

Köszöntem skacok , :R

csicso82

EZ volt az ,nagyon szépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#49032) Cs1csó válasza TechN7ne (#49031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pl: 3D Youtube Downloader

Youtube-dl, Youtube-DLG, Video Download Helper, Youtube Downloader

[ Szerkesztve ]

(#49033) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Olyan programot, webes, akármit keresek, aminek ha beadok 20-30 koordinátát, akkor megjelöli azokat egy térképen, mindet egyszerre, az volna a legjobb, ha ezeket a pontokat el lehetne nevezni, de ez már csak bónusz lenne. A PNG, jpg exportálási lehetőség szintén bónusz.

(#49034) sztanozs


sztanozs
veterán

Sweet Home 3D -hez hasonló tervezőt keresek, amivel a szintkülönbséggel is lehet tervezni (kert tervezés). Ha nincs ilyen, akkor olyan CAP programot, ami nem túlbonyolított és tud 3D-t (és lehetőleg ingyenes). És lehetőleg macbook pro-n (intelles) is menjen - bár van itthon windows-os gép, de az ezer éves.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49035) Zalaym válasza Cs1csó (#49028) üzenetére


Zalaym
tag

Köszönöm a segítséget! ollie-nak is! :R

(#49036) mezis válasza PistiSan (#49033) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"egy térképen"
Milyen térképen, Google Maps?

mezis

(#49037) PistiSan válasza mezis (#49036) üzenetére


PistiSan
addikt

Vagy az, vagy openstreetmap, akármi jó.

(#49038) woodworm válasza PistiSan (#49037) üzenetére


woodworm
veterán

A google maps miért nem jó?

(#49039) PistiSan


PistiSan
addikt

80db gps pozíciót kell megjelölnöm, egyenként felvenni őket, azt reméltem, hogy van olyan program amibe beadom a listát, és megjelöl mindent.

(#49040) woodworm válasza PistiSan (#49039) üzenetére


woodworm
veterán

A google maps tud importálni csv fájlból.

(#49041) PistiSan válasza woodworm (#49040) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem ismertem ezt a funkciót, köszönöm szépen!

(#49042) SpaceJam válasza pataslogeza (#49029) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem programfüggő, hogy mit választasz ki a Win hangoknál felvételi forrásként. De az ajánlott Audacity megfelel.

TechN7ne: A 4k Video Downloader a legegyszerűbb. Egyébként MP4-et érdemes kiválasztani, mert az az eredeti minőséget jelenti, plusz elterjedtebb formátum.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49043) liszi70 válasza SpaceJam (#49042) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jó progi a 4k Video Downloader, videók letöltésére én is használom. De egyrészt az sem tud bármit letölteni (szerintem ez mindegyikre igaz), ezért érdemes egy másik letöltőprogit is tartani. Másrészt audio letöltésnél 160kbps a max amit tud, úgyhogy zenét mással szoktam letölteni.

(#49044) TechN7ne válasza SpaceJam (#49042) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem a 3dyd a legjobb mindenre ,eddig is ezt használtam csak elfelejtettem a nevét. :)

(#49045) Cs1csó válasza TechN7ne (#49044) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#49046) liszi70 válasza Cs1csó (#49032) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Pl: 3D Youtube Downloader"

Nem ismertem ezt a progit eddig. Frissül folyamatosan?

(#49047) Cs1csó válasza liszi70 (#49046) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Changelog

[ Szerkesztve ]

(#49048) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Amatőr minőségben bemutató videót kellene gyártanom egy webes alkalmazás használatáról. Van valami ingyenes és praktikusan használható képernyő rögzítő windows 10 alá? Chrome böngészőt + időnként felhozott notepad-ot rögzíteném vele.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#49049) ollie válasza coco2 (#49048) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van a windowsba beépítve egy steps recorder (psr.exe), próbáld meg azzal.

[ Szerkesztve ]

***

(#49050) csferke válasza sztanozs (#49034) üzenetére


csferke
senior tag

kert tervezés
Google
- landscape design 3d
- Garden design software

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.