Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Dluinet válasza HaZsolt (#23000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

remélem segít a döntésben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23002) HaZsolt válasza Dluinet (#23001) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ó, köszönöm a nagy választékot, ha bénáznék akkor majd írok.

(#23003) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, Win7-re szeretnék olyan programot mint a Putty, csak jó lenne ha a terminál szinére vonatkozó beállítások megmaradnának. Jelenleg ha a puttyban beállítom a terminál szineit, akkor az csak az adott munkamenetre lesz hatással :/ Valami megoldás?

(#23004) ArchElf válasza HollyBoni (#22998) üzenetére


ArchElf
addikt

mplayer:

mplayer video.avi -ss hh:mm:ss.lll -endpos hh:mm:ss.lll -vf scale=160:120 -vo gif89a:fps=3:output=out.gif -nosound

hh:mm:ss.lll it's the time (lll are milliseconds)

gif89a create a gif directly..
nosound speed up the process
-vf scale is for scale it (if you want)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23005) ArchElf válasza Jim-Y (#23003) üzenetére


ArchElf
addikt

Elmented a beállításokat csatlakozás előtt.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23006) gyulank válasza ArchElf (#22979) üzenetére


gyulank
addikt

Nem jó, mert ez *.img-t csinál, a Win7 USB-DVD Tool-nak pedig *.iso kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23007) cigam válasza gyulank (#23006) üzenetére


cigam
félisten

Az imgburn a lemezről készít képfájlt, és írja vissza lemezre. A másik program pedig a pendrive-ról készít másolatot.

Nem lehet keverni. Nem tudod megoldani, hogy a telepítőt USB-re varázsolod, aztán visza varázsolod ISO-ra.
Hacsak nem készítesz egy teplepítő pendrive-ot, és utánna rámásolod az ISO-t amiből készült.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23008) gyulank válasza cigam (#23007) üzenetére


gyulank
addikt

De meg tudom, csak így 2 lépésből. Átkonvertálom az *.img fájlt *.iso-ra.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23009) zone válasza gyulank (#23008) üzenetére


zone
őstag

Nem kell konvertálni semmit, a pendrive-ot bootolhatóvá lehet tenni a diskpart-tal.
CMD-be írd be, hogy diskpart, utána sorban a következő parancsokat:

list disk

select disk # (# = a pendrive-hoz tartozó szám, amit az előbbi listázáskor kiírt, erre nagyon oda kell figyelni!)

clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign
exit

Utána a meglévő képfájlt mountolni kell pl. Daemon Tools-ba és egyszerűen át kell másolni a fájlokat. Én így csinálom a Win7 telepítő USB-t.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23010) gyulank válasza zone (#23009) üzenetére


gyulank
addikt

Nagyon szépen köszönöm, de ez annyival másabb, mint amivel én csináltam, hogy abba csak kiválasztom a képfájlt, és elindítom, ahelyett, hogy ezeket beírnám.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egy telepítő iso fájlom. Csináltam belőle bootolható Pendrive-ot, aztán nem volt helyem, és eltávolítottam az iso fájlt.
Szóval eddig édes kettesben voltam én, és a 8 Gigás bootolható pendrive.
De most, hogy közölték velem, hogy csak img-t lehet csinálni belőle közvetlenül, iso-t lehetetlen, megcsináltam az img-t, ami majdnem 8 Giga, és töröltem a Pendrive-ról a cuccokat. Szóval már csak a 8 Gigás img maradt, amiből nekem kéne egy akkora iso, amekkora adat van rajta. Mert ez az img akkora, hogy rá se fér a pendrive-ra, és amúgy se akarok 4 gigát foglalni a semmiért. És nincs is szabad helyem.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23011) ArchElf válasza gyulank (#23010) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha nem volt tele a partíció, akkor tömörítsd össze nyugodtan és utána majd kevesebb helyet foglal. Amikor meg ki akarod írni, akkor majd kitömöríted és kiírod.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23012) gyulank válasza ArchElf (#23011) üzenetére


gyulank
addikt

Semmit sem akarok kiírni. 8 Gigás IMG-ből akarok 3 egész valahány gigás ISO-t.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23013) ArchElf válasza gyulank (#23012) üzenetére


ArchElf
addikt

De miért nem jó, ha betömöríted?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23014) gyulank válasza ArchElf (#23013) üzenetére


gyulank
addikt

Mert nekem az a jó, ha tudok vele kezdeni valamit. És akkor tudok vele kezdeni valamit, ha olyan iso lesz, amiből tudok boot dvd-t, vagy akár boot pendrive-ot csinálni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23015) ArchElf válasza gyulank (#23014) üzenetére


ArchElf
addikt

img2iso - 5 mp google, első találat: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23016) gyulank válasza ArchElf (#23015) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt én is megtaláltam, de 8 Gigás iso-t akar csinálni, és nincs annyi helyem. És 8 Gigás DVD-m sincs, ha esetleg Bootolható DVD-t akarnék.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23017) ArchElf válasza gyulank (#23016) üzenetére


ArchElf
addikt

http://www.poweriso.com/

Vagy csinálj ultraiso-val tömörított iso fájlt (isz).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23018) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Milyen programmal lehet log fájlba menteni a CPU órajeleit időpontokkal (CnQ, EIST verzióknál)?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23019) zoltanz válasza zoltanz (#23018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Everest-el megy, azért köszi. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23020) gyulank válasza ArchElf (#23017) üzenetére


gyulank
addikt

Powerisoval hogy? Nincs DVD íróm, és nem is akarom kiírni, de nem is lehet csak lemezképfájlból, és az img-re azt dobja, hogy érvénytelen. Megnyitja, kibontja, kiírja, hogy 3,6 GB, de azt nem engedi kiírni. ISO-t se csinál belőle, vagy nem tudom, hogy kell. Az ultraiso pedig nem ismeri az IMG-t. Mi az az isz? Mert nekem még mindig az a célom, hogy olyan képfájlt hozzak létre, amiből lehet bootolható pendrive-ot, és DVD-t csinálni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23021) gyulank válasza gyulank (#23020) üzenetére


gyulank
addikt

Annyit meg tudok tenni, hogy kibontom a fájlokat egy mappába, de úgy nem bootolna be a lemez.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23022) cigam válasza gyulank (#23010) üzenetére


cigam
félisten

Ennyi kínlódás alatt már le is tölthetted volna megint azt az ISO-t. Amit legközelebb írj ki egy DVD-re és tegyed el a szekrény mélyére.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23023) gyulank válasza cigam (#23022) üzenetére


gyulank
addikt

Ennyi kínlódással, nincs DVD meghajtóm. De pont ez az, hogy ha el menne a net, vagy nem lehetne letölteni, akkor nehogy már hiába legyen itt! Ha már itt van úgy, hogy be tud bootolni, akkor ne kelljen már letölteni egy másikat! Szóval, egyenlőre úgy tűnik, hogy átkonvertálni nem lehet, csak kibontani. Hogy lehet a mappákból bootolható iso-t csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23024) Visormail válasza gyulank (#23020) üzenetére


Visormail
addikt

"Az ultraiso pedig nem ismeri az IMG-t."
Ez nem igaz [link] Supports nearly all known CD/DVD image file formats (.ISO, .BIN, .IMG, .CIF, .NRG, .MDS, .CCD, .BWI, .ISZ, .DMG, .DAA, .UIF, .HFS and so on) , and can convert them to the industry standard and widely supported ISO image format.
Átalakítani így lehet vele: Eszközök/konvertálás megadod az img fájlt és hogy hova tegye ami csinál, választasz a kimeneti formátumok közül. Ha a te img-dre ez is azt dobná hogy érvénytelen akkor más gond van, nem nem támogatja hanem rossz/sérült/nem szabványos akármi a képfájlod.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23025) gyulank válasza Visormail (#23024) üzenetére


gyulank
addikt

Így csináltam. Ezt dobta...
A képfájlt tudjuk mivel csináltam, és nem rossz, mert a PowerISO megnyitja, és szó nélkül kibontja mappába is.Lehet, hogy nem szabványos, én ezek közül soha nem használtam semmit, de ha hibás lenne, gondolom nem lehetne kibontani se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23026) No.01


No.01
őstag

Szep jo reggelt,

Keresek egy konnyen es egyszeruen hasznalhato progit amivel elsosorban CD-ket de esetleg DVD-ket is irni tudnak a szuleim...

Van v.mi tippetek? (tudjatok h van egyet megmutataok akkor az talan megtanuljak, de onnantol a tobbi mar bonyolult :B )

Elore is koszonom!

(#23027) zone válasza gyulank (#23023) üzenetére


zone
őstag

Fentebb írtam, hogyan lehet. (diskpart)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23028) kispx válasza No.01 (#23026) üzenetére


kispx
addikt

BurnAware Free Szerintem ezt elég egyszerű kezelni. Bár szülőkön nem próbáltam :)

[ Szerkesztve ]

(#23029) gyulank válasza zone (#23027) üzenetére


gyulank
addikt

Fentebb írtam, hogy azt még meg is tudnám csinálni, mappából pendrive-ra. De abból még a DVD nem indulna.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23030) cigam válasza No.01 (#23026) üzenetére


cigam
félisten

A beépített miért nem jó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23031) No.01 válasza kispx (#23028) üzenetére


No.01
őstag

Koszi meglesem ;)

Cigam:

Mire gondolsz pontosan? :U

(#23032) Psychonaut válasza No.01 (#23031) üzenetére


Psychonaut
addikt

Windows beepitett CD/DVD iro programjara. Bar az XP-e nem tudom, tud-e DVD-t irni.
ImgBurn is jo valasztas lehet.

(#23033) cigam válasza No.01 (#23031) üzenetére


cigam
félisten

Melyik oprendsz fut a gépen?
. XP-től felfelé intézővel tudsz adatlemezt írni, MSMP-vel pedig audioCD-t

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23034) sfdrakex válasza gyulank (#23029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van power iso-d ami meg is nyitja az img-t, miért nem mented azzal le iso-ba?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23035) gyulank válasza sfdrakex (#23034) üzenetére


gyulank
addikt

Írtam, hogy nem ad rá lehetőséget. Lehet azért mert nincs regisztrálva, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23036) Mercutio_ válasza gyulank (#23035) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg Daemon Tools-szal betallózni az image-t aztán azt a virtuális ODD-t bármelyik ISO-t csinálni képes programmal lerip-elni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23037) gyulank válasza Mercutio_ (#23036) üzenetére


gyulank
addikt

A DT nem óhajt végrehajtani ilyesmit. Rég próbáltam. És ezek közül, ha bemountoltam valamivel, és Intéző megnyitotta kiírta, hogy a meghajtó rossz, és formázni kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23038) sfdrakex válasza gyulank (#23037) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor valami nagyon gáz azzal az img-vel. Daemonnak simán kellene nyitnia, power sionál meg az lehet a gond, hogy nincs regisztrálva. Egyébként pedig google első találat az img to iso kifejezésre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23039) gyulank válasza sfdrakex (#23038) üzenetére


gyulank
addikt

Egyébként írtam, hogy 8 Gigásat akar csinálni, mert akkora a Pendrive amin volt, és az img is 8 gigás. És nem DVD-kép, hanem Pendrive kép, lehet az a baja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23040) sfdrakex válasza gyulank (#23039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ennyi idő alatt nem lett volna egyszerűbb letölteni egy a kulcsodnak megfelelő iso-t netről?

Ezt próbltad már?

Itt van még pár alálat a files to iso-ra.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23041) Necc


Necc
addikt

Udv.

Remelem jo topicban teszem fel a kerdesem, de egy olyan kis egyszeru, ingyenes programot keresek, amivel egy adott merevlemez egy adott particiojarol tudnek komplett masolatot csinalni egy lehetoleg szabvanyos fajlba, hasonlo modon mint ahogy a CD/DVD-krol is lehet .iso-t csinalni, csak eppen merevlemezparticioval :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#23042) cigam válasza Necc (#23041) üzenetére


cigam
félisten

Clonezilla, redobackup,... Nincsen szabványos merevlemezképszabvány mint az lemezek esetén az ISO.(pontosabban tulságosan is sok van, hogy bármelyiket is "szabványosnak" nevezhetnénk) Szinte minden program egyedi formátumot használ, ezért nem is kompatibilisek egymással. Tehát amit lementesz Clonezilla-val, azt nemtudod visszatölteni a RedoBackup-al.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23043) agemate


agemate
addikt

Sziasztok! Olyan videokódoló programot keresek, amelyik eredményesen kihasználja a rendelkezésére álló processzormagokat. Most az Any Video Converter-t használom, nagy tudású program, de csak alig, 25%-ra terheli le az i5-öt.

(#23044) Necc válasza cigam (#23042) üzenetére


Necc
addikt

Koszonom az ajanlatokat, de nincs olyan, ami fut rendesen windows alol es nem kell liveCD-vel szoszolni :F
Olyan particiokat szeretnek menteni, ami nincs hasznalva windows alatt.

Sok-sok kuglizas utan talaltam ezt a "driveimage xml" programot, ugy tunik ez megfelel az igenyeimnek, csak epp nem tudom mennyire megbizthato.

#23043: x264

Hatrany: parancssoros
Elony: van azert hozza GUI, az egyik legkivalobb es leghatekonyabb ingyenes encoder.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#23045) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Csao! Olyan programot keresek vagy megoldást / módot amivel a Firefoxból tudom lementeni az eltárolt jelszavaimat és könyvjelzőimet. Van erre valakinek ötlete ?? (Azért lenne erre szükségem hogy rendszer újratelepítés után vissza tudjam állítani a jelenlegi helyzetet. :) )

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#23046) Cheesy


Cheesy
őstag

Az előző kérdésem sajnos válasz nélkül maradt, hátha talán majd most:
Mi az a program ami egy privát "storage cloud" megoldásra is használhatóvá teszi a szerveremet? Nem akarom harmadik személyre bízni az adaimat, így ha létezik "házon belüli" megoldás, akkor megköszönném ha adnátok tippet.
Sajnos a cégnél nem működik az, hogy ftp-n hozzáférjek, se remote, így ha dropbox-szerű webes megoldás létezne, azt lehetne használni. Valami androidos alkalmazással meg össze lehetne kapcsolni a telefonommal...

Szerk:
Érdekes, eddig nem találtam még rá a Tonidora... :(((

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#23047) localhost válasza xKacsax (#23045) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az egész profilodat menti, ha kell : http://mozbackup.jasnapaka.com/

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23048) xKacsax válasza localhost (#23047) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ez jó lesz! Köszönöm a gyors segítséget! :R

Verba volant, scripta manent.

(#23049) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Halihó, lenne egy újabb kérdésem arra vonatkozóan hogy van-e olyan program vagy el lehet-e valahogyan érni hogy mondjuk "1500 db" fájt átnevezni úgy hogy megtartsa az alap neveket csak az ékezetes karaktereket lecserélje sima karakterekre ????

Verba volant, scripta manent.

(#23050) sfdrakex válasza xKacsax (#23049) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Total Commanderben mindet kijelölöd és ctrl+m a csoportos átnevezés. Beállítod hogy mit cseréljen mire és kész. Egyszerre csak egy betűt fogsz tudni cserélni vele, de nincs olyan sok betű, 2 perc az egész.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.