Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) sfdrakex válasza neo81 (#46000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tehát nem csak belépéskor hanem pl X idő tétlenség után is zárjon le, vagy ha elmész a géptől és rányomsz a zárásra?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46002) neo81 válasza sfdrakex (#46001) üzenetére


neo81
senior tag

Csak belépéskor kérjen jelszót.

(#46003) C64 válasza neo81 (#46002) üzenetére


C64
őstag

Ebben nem értem a logikát. A Windows jelszavas védelme is tökéletesen használható, nem értem miért kell másik....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#46004) sfdrakex válasza neo81 (#46002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Erre miért nem jó a Windows beépítettje? Teljesen felesleges egy third party appot feltenni olyan feladatra, amit tökéletesen tud a beépített is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46005) Cs1csó válasza sfdrakex (#46004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem értette poirot , de én sem.

Keresgéltem de csak olyan progikat találtam amivel pl. fájlok elérését lehet tiltani vagy mint egy szülő felügyelet programok telepítését vagy futtatását lehet akadályozni.

(#46006) sfdrakex válasza Cs1csó (#46005) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régen használtam olyat, ha elmentem a géptől lezárt, mert a gyerek nyomkodta a billzetet össze vissza. Nem emlékszem induláskor is kért-e jelszót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46007) poirot válasza neo81 (#46000) üzenetére


poirot
senior tag

És ha több felhasználót készítesz ? Ott is csak ki kell lépned, és jelszóval vissza.

(#46008) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Céges felhasználásra keresek egy olyan szoftvert, ami egy nálunk, céges környezetben telepített szerveren futna, és az alábbi célt szolgálná:

Lenne egy forrás gép, aminek a teljes képernyőjét meg szeretném osztani, több másik géppel, de nem kell nekik bele kattintaniuk, csak látniuk kellene.

A forrás, és a cél gépek is változhatnának idővel, igy egy olyan program kellene, ami ezt is tudja kezelni.

Köszönöm, ha tudtok ajánlani ilyet, vagy hasonlót.

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#46009) neo81 válasza Cs1csó (#46005) üzenetére


neo81
senior tag

Eddig több éven keresztül a Lock My PC nevű progit használtam rá, de az Windows 10 alatt elindul ugyan, de nem lock-ol.

(#46010) Cs1csó válasza neo81 (#46009) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 alternatíva van:
- Desktop Lock 7.3
- Eusing Maze Lock 4.0

(#46011) neo81 válasza Cs1csó (#46010) üzenetére


neo81
senior tag

Köszi!

(#46012) sfdrakex válasza neo81 (#46009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az az, a lock my pct használtam mikor kicsik voltak a gyerekek.

Viszont, ha csak belépéskor kell, mi a gond a windows saját belépésével?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46013) poirot válasza sfdrakex (#46012) üzenetére


poirot
senior tag

Hát igen, szerintem még parancs ikont is lehet készíteni az asztalra a kilépéshez, s utána jelszóval belépni.

(#46014) sfdrakex válasza poirot (#46013) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet a képernyővédőt is jelszavazni, annak parancsikon. Van pár beépített megoldás a windowsban. Viszont full alap csak belépésre tuti nem is tennék fel külső appot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46015) Max500 válasza promagus00 (#46008) üzenetére


Max500
tag

Spacedesk?

Én viszont olyant keresek amivel tudom figyelni hogy hetente x időt használom-e y alkalmazást. Mondjuk beállítom hogy hetente 10 órát akarom használni y-t és figyeli nekem hogy használtam-e annyit. Találtam a RescueTime-ot de ez túl sokat tud nomeg fizetős.

Alá van írva!

(#46016) SunMount3r válasza Cs1csó (#45958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Visszatérnék ehhez a témához. Ennek a Portable verzióját használom most, ami csak egy driver-t telepített, de valami nem 100%-os, mert MakeMKV-val a megnyitott ISO-knál mindenféle hibát ír ki, amit eddig a DT-vel soha. Pl. ezt: Error 'Scsi error - ILLEGAL REQUEST:INVALID COMMAND OPERATION CODE' occurred while issuing SCSI command 46020..00140 to device 'SPTI:\Device\CdRom7'

Nekem kifejezetten olyan kellene, aminek van portable (telepítés nélküli) változata. Mivel próbálkozhatok még?

(#46017) Cs1csó válasza SunMount3r (#46016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz itt megáll a tudomány erről a kettőről tudtam, hogy jók: Virtual Clone Driver, és a WinCDEmu van még pár alternatíva itt nézz körül: [link]

(#46018) sztanozs válasza SunMount3r (#46016) üzenetére


sztanozs
veterán

Település nélküli biztos nincs, mert egy virtuális meghajtó használatához bizony egy virtuális meghajtót kell telepíteni.

Ha semmi "biztonsági emulálás" nem kell, akkor itt van natív megoldás: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46019) csferke válasza RedHarlow (#45911) üzenetére


csferke
senior tag

Szeretnék értesülni arról, ha egy weboldalon változik valami, a porblémám az, hogy ez a weboldal csak intraneten keresztül érhető el. Van valakinek tippje, mivel tudnám ezt megoldani?
Firefox
Update Sanner kiegészítő

(#46020) Cs1csó válasza csferke (#46019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az intranet egyfajta belső hálózat pl. egy nagy cégnél. Úgy tudom csak akkor lehet csatlakozni ha fizikailag is a cég egyik épületén belül csatlakozol ha pedig külső helyen akkor gondolom kell engedély pl. a rendszergazdától.

(#46021) SP4C3 válasza RedHarlow (#45911) üzenetére


SP4C3
veterán

VPN? :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46022) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Kellene egy netes forgalommérő, ingyenes, és nem 30 napos próbaverziós.
Köszönöm a segítséget.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#46023) Cs1csó válasza KisApám (#46022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rengeteg van a kérdés melyik nyeri el a tetszésedet, én a NetSpeedMonitor-t használom, mert a tálcán mutatja az aktuális feltöltési és letöltési sebességet is persze azt is tudja amit te szeretnél.
Egy a fontos, hogy korábbi windows kompatibilitási módban kell telepíteni pl. Windows 7, tehát magát a telepítőt már így kell futtatni.

De ha nem tetszik, itt: [link] találhatsz olyat ami esetleg igen vagy amit még most is fejlesztenek:

[ Szerkesztve ]

(#46024) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Olyan programot/bongeszo addont keresnek (android,ios illetve mac os-re) amivel egy adott oldal kinezetet tudom megvaltoztatni ugy mint amikor developer mode-ban az elements reszben a kis kezemmel atirom mondjuk a background szinet. Csak ugye ezt nem szeretnem minden oldalnyitaskor megtenni hanem egyszer beallitanam es annyi :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#46025) Snoop-y válasza Snoop-y (#46024) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nevermind
Megvan a megoldas...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#46026) ollie válasza csferke (#46019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy céges VPN, vagy állandóan fut egy állandóan bekapcsolt gépen egy script ami céges hálózaton van, ami figyeli az oldalt, és ha változik emailt küld neked.

[ Szerkesztve ]

***

(#46027) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Lenne egy ilyen kérdésem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46028) Max500 válasza Vertigo18 (#46027) üzenetére


Max500
tag

Az Msi Afterburner felrakja maga mellé a Rivatuner statistics server-t. Az RTSS-ben kapcsolhatod be az overlay-t, Afterburner-ben meg kiválaszthatod mit akarsz rajta látni.

Alá van írva!

(#46029) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Keresek olyan Windows szerver és multiplatform (Android, Linux, Windows) kliensprogramot ami,
a szerveroldalon fájlmegosztó és esetleg streaming
(de ez utóbbi nem létfontosságú) szolgáltatást biztosít, a kliensek pedig ip vagy dyndns alapján elérik a szervert bárhonnan és onnan fájlok le és feltölthetők, módosíthatók.
Vagyis nem kell felhő hanem az otthoni szervergép könyvtárait kéne elérni és azokban matatni.

[ Szerkesztve ]

(#46030) vgyuri válasza KisApám (#46022) üzenetére


vgyuri
őstag

Glasswire Network Monitort is nézd meg, tud: app, host, traffic type bontást is adott időszakra.

(#46031) sztanozs válasza tordaitibi (#46029) üzenetére


sztanozs
veterán

Remote desktop is jó erre. Drag-and-drop ki-be tudsz húzni fájlokat vagy könyvtárakat.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46032) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresek, ahol billentyűkombináció lenyomására a tálcáról teljesen el lehet tüntetni egy adott programot. Ugyanazon kombináció lenyomására pedig úja megjelenik a program. Tudtok ilyet javasolni?

Előre is köszönöm a választ.
:R

(#46033) Vesa válasza Willie (#46032) üzenetére


Vesa
veterán

Munkahelyi gémelés? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#46034) Willie válasza Vesa (#46033) üzenetére


Willie
őstag

Talált, süllyedt. :D Ilyen ez a WoW Classic...:))

[ Szerkesztve ]

(#46035) Vesa válasza Willie (#46034) üzenetére


Vesa
veterán

Állítsd be a taskbart auto-hide-ra, így nem látszik mi fut éppen (ha nem viszed rá az egeret), a játékból pedig egyszerűen ki tudsz lépni a desktopra Alt+Tab kombóval. A desktopra meg vagy nem teszed ki az ikont hanem manuálisan indítod a programot, vagy ha kiteszed, akkor adsz neki egy munkahely kompatibilis ikont és átnevezed valami másra ami nem is utal a játékra.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46036) vgyuri válasza Willie (#46032) üzenetére


vgyuri
őstag

2 virtuális asztal? Egyiken futna a wow, másikon a munkahelyi programok, billentyű kombinációra pedig váltanál? Pl. VirtuaWin

(#46037) Max500 válasza vgyuri (#46036) üzenetére


Max500
tag

Vagy a Win10 sajátja. Win+D új desktop, Win+Ctrl+Jobbra/Balra váltogatás.

Alá van írva!

(#46038) Max500 válasza Max500 (#46037) üzenetére


Max500
tag

* Win+Ctrl+D az új desktop

Alá van írva!

(#46039) totron válasza Snoop-y (#46025) üzenetére


totron
addikt

Gratula az öntársalkodásodhoz.

(#46040) sztanozs válasza Willie (#46034) üzenetére


sztanozs
veterán

hátha segít: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46041) Vesa


Vesa
veterán

Olyan addont keresek Firefoxhoz, amivel egy oldal arculatát egyszerűen át tudom alakítani. Olyasmi lenne legjobb, mint a beépített Inspector, csak képes legyen megjegyezni a változtatásokat az adott oldalhoz.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46042) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ajánlok én is egyet: a Don't Sleep-el a nemkívánatos Windows-os Kijelentkezés/Hibernálás/Alvó mód eseteket lehet elkerülni, vagy akár direkt kiváltani különböző esetekben. Nekem azért kellett, hogy inaktivitás esetén ne menjen el alvó módba a gép és sok egyéb mellett ez vált be a legjobban. Portable, de a Windows-al együtt indul és totál észrevétlen a tálcáról bármikor ki/be kapcsolható.

(#46043) Lauda


Lauda
félisten

Esetleg nem ismerős valakinek ez a program, mi lehet a neve: [kép] ? :)

(#46044) Max500 válasza Lauda (#46043) üzenetére


Max500
tag

Adobe Premiere Pro

Alá van írva!

(#46045) Lauda válasza Max500 (#46044) üzenetére


Lauda
félisten

Váó, köszi szépen! :R ;)

(#46046) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Van olyan Chrome bővítmény ami gyak. annyit csinál, hogy bizonyos (beállítható) időközönként magától frissíti az éppen nyitott weboldalt és könnyű ki/be kapcsolni? Semmi más funkciót nem kívánok tőle. A lényeg, hogy én kapcsolhassam be és csak azokra weboldalakra (Tab-okra), amikre épp akarom, tehát ne legyen automatikusan aktív mindenhol.

THX!

Ja, sorry: lehet ez itt kicsit OFF, mert Chrome-os.

(#46047) C64 válasza SunMount3r (#46046) üzenetére


C64
őstag

Persze: [link]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#46048) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Youtube-DLG update után (először mindig frissítem) letölt egy youtube videót és download completed de a status warning. Miért warning?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#46049) Methionyl


Methionyl
senior tag

Hali

Olyan programot keresek ami 2 txt szöveg fájt hasonlít össze, de!
Nem az érdekel, hogy mind2 fájlba pl.: az 5. sorba ugyan az szerepel, arra lennék kiváncsi hogy pl egy adott sor szerepel e a másik fáljba (nyilván más sorba lesznek) és az előtte és utána lévő szövegre is kiváncsi lennék. Tehát oda ugorna a jobb oldali ablak ahol megtalálta a bal oldali ablakba lévő sort ami egyezik.

Remélem jól írtam :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#46050) Cs1csó válasza Methionyl (#46049) üzenetére


Cs1csó
félisten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.