Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) coco2 válasza dqdb (#52450) üzenetére


coco2
őstag

Az elektromos művek ügyfélszolgálatával küzdünk. Aki előfizetőként van bejelentve, sajnos nincs ügyfélkapuja. Nekem van ügyfélkapum, de én nem a bejelentett előfizető vagyok. Lehet így tenni bármit?

Alapértelmezetten amit terveztem, digitális kitöltés után kinyomtatni, aláírni kézzel, bescannelni, képet tisztítani, pdf-be rakni, pdf-et email-ben elküldeni.

Az elektronikus aláírás bárhogyan megy, azt még nem néztem, nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52452) dqdb válasza coco2 (#52451) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az elektromos művek ügyfélszolgálatával küzdünk.
A közműszolgáltatók között az MVM Next nem szerepel és más áramszolgáltatót sem látok, csak vízműveket és csatornázási műveket (ez egy állami-önkormányzati megoldás főleg), de a további mondatok miatt amúgy is ugrott az e-Papír, mint opció.

Az elektronikus aláírás bárhogyan megy, azt még nem néztem, nem ismerem.
Adobe Readerből történő elektronikus aláíráshoz névre szóló tanúsítvány kellene, kicsi esélyt adok annak, hogy rendelkezne ilyennel (vagy ha már új személyije van, amire kérte a tanúsítványt, akkor kártyaolvasó kellene hozzá). Ha nincsen ilyen, akkor dokumentum hitelesítésére az AVDH is opció, de ahhoz is Ügyfélkapu kell, szóval marad a papír alapú aláírás.

aláírni kézzel, bescannelni, képet tisztítani, pdf-be rakni, pdf-et email-ben elküldeni
Kézi szkennelés és szerkesztés helyett megoldás lehet a telefonos/tabletes kameraalkalmazások dokumentumszkennelés funkciója, ami ezt magától elvégzi, egy iPaddel a kezemben négy oldalból 15 másodperc alatt lett tökéletesen kinéző PDF.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52453) gyulank


gyulank
addikt

Jelenleg kb. 2 hete csak mobilon tudok elérni egy csomó oldalt. Amíg ez így van, meg lehetne oldani valahogy, hogy vagy a telefon netjét használjam a gépen, vagy a gépről használjam a telefont, és úgy netezzek, mintha a gépet használnám? Szóval hogy van kép, hang, tudok gépelni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52454) coco2 válasza gyulank (#52453) üzenetére


coco2
őstag

Elvileg normálisabb okos telefon tud routolni netet. Átállítod wifi hotspot-ra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52455) gyulank válasza coco2 (#52454) üzenetére


gyulank
addikt

Leírnád részletesen? Van a modem, azon keresztül wifin telón betöltenek az olfalak, kábelen PC-n csak pár. Tehát ugyanúgy a modemről jönne a net, és kábelen, de keresztül a mobilon.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52456) gyulank


gyulank
addikt

Szóval ugyanarról az optikai modemről etherneten nem jön be pl. a prohardver, és a twitch, mobilon wifin bejön. Youtube és facebook mindkettőn bejön. A lényeg, hogy amíg ez így van, szeretném megoldani mégis a gépen mondjuk a twitch-et. De úgy, hogy ha lehet, ne kelljen mondjuk a hangot a jack csatlakozón keresztül az erősítőre dugnom a telefonról, mert ahhoz ki kell húznom a gép kimenetét. Meg nyilván normálisan szeretném látni az egész kijelzőn. A telefont ha kell, USB-n ráköthetem a gépre, de wifi is jó lehet talán. S8-am van, giga netes modemem, ebből gondolom, hogy jobb wifin is, mint a régi volt. Szóval ezt kéne megoldani, amíg a netet meg nem javítják. Nem tudom, hogy lehet ilyen amúgy egyáltalán, hogy wifin jó, gépen meg csak pár oldal jó, de Windowson, és Ubuntun is ez van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52457) coco2 válasza gyulank (#52455) üzenetére


coco2
őstag

Hát nem.

Azt írtad, csak a telefonon van net. Az okos telefonokon gsm-en jön a net, és a telefon wifi modulján azt lehet hotspot üzemben routolni. Olyankor a telefon a router.

Ha routeren jön be a net, ugyan konfigold már be azt a gépet kapcsolódni a routerhez :)

Amit írsz, kicsit zavaros.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52458) gyulank válasza coco2 (#52457) üzenetére


gyulank
addikt

Azért zavaros, mert nem hiszed el, és úgy gondolod biztos rosszul írtam. Elég konkrétan leírtsm melyik oldal min jön be, min nem. És nem véletlenül volt pont a mondat végén. Azért írtam, mert én ezt kérdeztem, hogy ezt hogy oszthatom meg a géppel, nem azt a netet, és nem wifin, mivel a PC-n nincs wifi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52459) cocka válasza gyulank (#52458) üzenetére


cocka
veterán

Ebben az esetben szoktam elővenni a 4G asztali routert. Modemként használom és csak rákötöm a már meglévő másik routerre, ami csak a vezetékes nethez van. De nyilván nem fontos a routerre dugni, lehet a gépet is közvetlenül a 4G modembe. A mobilnet még így is cirkuszol egy kicsit, de mivel az asztali 4G modemeket nonstop működésre találták ki, jobban jársz, mintha okostelefont akarnál mobilnetes modemként használni egy PC-vel.

(#52460) gyulank válasza cocka (#52459) üzenetére


gyulank
addikt

De én nem használok 4G-t, és nem is szándékozom. Az optikai netet akarom használni, ami a mobilon működik wifin. De ha ez nem megy, akkor olyan sincs amivel a gépről használhatom a telefont? Próbálkoztam ma ilyenekkel, de sokat nem tudtam kipróbálni, mert a gépen kellett volna megnyitni egy oldalt qr kódhoz, az meg ugye nem töltött be, azért akarom használni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52461) cocka válasza gyulank (#52460) üzenetére


cocka
veterán

Akkor meg rohadt egyszerű.

Vagy veszel egy USB-s wifi adaptert vagy egy access pointot, aminek van kliens módja. (vagy mittomén hogy hívják ezt más routereknél, tp-linknél ez a terminológia) Ez a mód direkt arra való, hogy bejövő (pl. netes) wifi jelet vezetékes jellé átalakítson.

Amúgy ez inkább hardveres, mint szoftveres kérdés.

De inkább azt kéne kideríteni, hogy mi baj van a kapcsolattal:

Ha jó az optikai modem, akkor kérdés még a kábel, az esetleges közbeiktatott routerek vagy magának a gépnek a hálókártyája.

Kérdés: Másik vezetékes nettel ki tudod próbálni (pl. 4G modemmel ethernet portján keresztül)? Úgy stabil a net? Vagy nincs esetleg valami vírusféle a gépen?

(#52462) gyulank válasza cocka (#52461) üzenetére


gyulank
addikt

Mint írtam, oldalak szelektálódnak be. Azért be, mert csak pár müködik. Pl. Facebook, youtube, google jó. Prohardver nem jó. Újraindítom ubuntuval, akkor se jó. Szóval szinte esélytelen, hogy megnyissak valamit mondjuk facebookról, vagy google keresésből, vagy egy bolt linkjéből, vagy egy program qr linkjéből, az időt se tudom szinkronizálni, és rss-ek se jönnek. Tőbbféle működés van. 1, működik 2, kb. 2 perc alatt betölt, mint a telekom, és az alza 3, a twitternek betölt a kerete, és kiírja, h vmi baj van 4, az oldal időtúllépés miatt nem elérhető. De most ez mindegy, ez a telekom dolga. De már két hete ez van, és szeretnék netezni, monitoron. Két dologból legalább az egyiket. 1, streamet tudjak nézni és hallgatni, max usb használatával 2, tudjak keresni teljes felbontásban a fhd monitoron, meg az egérrel görgetni, meg a billentyűzettel írni... De pl. Volt valami windows összekapcsoló program, de ahhoz is a gépen kellett volna egy linket megnyitni...

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52463) coco2 válasza gyulank (#52462) üzenetére


coco2
őstag

1. Milyen OS fut a gépen?

2. Milyen böngészőt használsz / verziója?

3. Van-e feketelista beállítás a böngészőn (tiltott webhelyek)?

4. A routeredbe be tudsz lépni adminként?

5. A router támogat domain feketelistát? Van olyan beállításod?

6. A mobil telefonodon csak a wifi net aktív, vagy a gsm net is azzal együtt?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52464) gyulank válasza coco2 (#52463) üzenetére


gyulank
addikt

Írtam, hogy windowson és ubuntun is ezt csinálja, és minden böngészőben. És ezelőtt jó volt, és én nem változtattam semmit. És csak én csinálnék valamit, de mondom, inkább fehérlistáról beszélhetnénk, ha lenne is, de nincs. Csak wifit használok telefonon.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52465) gyulank válasza coco2 (#52463) üzenetére


gyulank
addikt

És közvetlen az optikai modemre van kötve a gép, de amúgy mindegy, mert több routeren keresztül is vezetem, és wifin a 3. Routeren is jó. Nem én állítottam el valamit. És azért is mindegy, mert ha fekdtelistán lenne valami, az wifin nem lenne? Sehogysem tudom, hogy lehet ez, de hidd el, hogy nem én tehetek róla

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52466) gyulank válasza gyulank (#52465) üzenetére


gyulank
addikt

És úgy, hogy a routerek kábellel vannak összekötve a modemmel, és egymással.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52467) BitRider válasza gyulank (#52453) üzenetére


BitRider
aktív tag

Tök alap dolgot, ha jól láttam, nem kérdeztek meg: mégis melyik szolgáltató ez? Mert ugyebár oldalak el nem érése elsősorban rajtuk múlik. Esetleg még Google féle DNS-t beállíthatsz, hátha segít (8.8.8.8 és 8.8.4.4). Illetve a továbbiakban őket kéne keresni addig, amíg rendbe nem rakják a DNS szerverüket, vagy akármijüket.

[ Szerkesztve ]

(#52468) gyulank válasza BitRider (#52467) üzenetére


gyulank
addikt

De leírtam, hogy a telekom dolga. Az nem tudom mit csinál, de 1-2 éve a routerbeállításos fórumban 9999-et mondtak, azzal is jó volt minden. De pár napja találtam egy így gyorsítsd fel a neted videót, az alapján beállítottam mindenben ezt a kettőt, meg a gépen a gigabitds netet, a többit hagytam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52469) sfdrakex válasza gyulank (#52466) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Wifin megy, vezetéken nem, akkor a neted az Ontig rendben van, és a hiba nálad lesz. Ha több routered is van, akkor próbáld a gépet direktbe az Ontba dugni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52470) sfdrakex válasza gyulank (#52468) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Net gyorsítós videó? Akkor amit az alapján csináltál, azt csináld vissza. Ilyen baromságokat ne csinálj…

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52471) gyulank válasza sfdrakex (#52470) üzenetére


gyulank
addikt

Szerintem jobb, ha visszaolvasol, mintha ismételgetem a dolgokat. Nem tudom miért kell mindenképp azt érteni valamiből amit az ember hallani akar. Nem nálam van a hiba. És magyarul írtam, hogy annyit változtattam, amennyit változtattatnátok, a DNS-t és, hogy anélkül is jó volt, és nem csináltam semmit mikor nem lett jó.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52472) cocka válasza sfdrakex (#52469) üzenetére


cocka
veterán

És közvetlen az optikai modemre van kötve a gép, de amúgy mindegy, mert több routeren keresztül is vezetem

Ezt értsd meg! :D

Amúgy meg érzek némi makacsságot emberünknél, tehát nem lennék meglepve, ha senkinek a válasza nem felelne meg neki. :N

(#52473) sfdrakex válasza gyulank (#52471) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olvastam mindent amit írtál. És értsd meg ha egy Onton Wifin minden megy jól, kábelen másik eszközzel pedig nem, akkor ott az Ontig tuti minden rendben van. Ha a szolgáltatódnál lenne a hiba, Wifin se menne. Ez olyan, mintha a konyhádban folyna a víz a csapból, a fürdőben nem, és szerinted nem nálad van a hiba, hanem a külső vízhálózattal, pedig nem. Írtad, hogy több routered van, ha a gépet közvetlen az Ontba dugod akkor se megy? Az Ont tárcsáz be és a többi router csak AP? A telefon minek a Wifijén van az Ont vagy valamelyik saját router?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52474) cocka válasza gyulank (#52471) üzenetére


cocka
veterán

Talán ha méltóztattál volna bővebben kifejteni, hogy mi a probléma, és nem mindent harapófogóval kéne kihúzni belőled, akkor pontosabb képet kaphattak volna a fórumozók is! :U

(#52475) gyulank válasza sfdrakex (#52473) üzenetére


gyulank
addikt

De nem olvastál mindent, hisz az előbbi hozzászólásban IS leírtam, hogy közvetlenül az optikaiba van dugva, meg más is az előbbi hozzászólásban írta neked, meg másnak is írtam már legalább kétszer. És ez csak egy dolog. Az analógiáddal azt is magyarázd már meg, hogy hogy lehet jó ami jó kábelen, ha nem jó? Hogy lehet jó a feltöltés letöltés lejátszás youtube-on, ha valami nálam el van állítva? És hogy lehet, hogy eddig jó volt? És hogy lehet, hogy se windowson, se ubuntun nem jó?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52476) sfdrakex válasza gyulank (#52475) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Te magyarázd meg, hogy ha a szolgáltatónál van a hiba, akkor Wifin mégis hogy lehet jó? Ontban nem állítottál Lanra valamit? Gépeden tűzfal egyéb biztonsági program? Ad blocker más okoság?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52477) gyulank válasza sfdrakex (#52476) üzenetére


gyulank
addikt

Én többször írtan, hogy nem értem, hogy lehet. Nem raktam fel semmit, pláne egyszerre minden böngészőbe, és minden oprendszeren. Nem is lehet állítani semmit lanon, csak adatokat ír ki, de ha lehetne se állítottam. És két hét alatt mi lenne, ha nem az lenne az előfeltételezésed, hogy nem próbáltam ki adblocker nélkül? Ezért beszélünk el egymás mellett, mert azt feltételezitek, hogy nem azért mondom amit mondok, mert úgy van, hanem mert nem értek hozzá. Mitől lehet, hogy egyszerre történt ez meg a 2 oprendszeren, és az összes böngészőn? És nem akartam bonyolítani, de először wifin se működött a prohardver, most meg csak gépen nem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52478) sfdrakex válasza gyulank (#52477) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs ismerős akinek van laptopja és azzal kipróbálnád lanon és Wifin is? Amíg nem írod le mit próbáltál, csak feltételezni tudunk, nem ismerünk nem tudjuk mit csináltál, mit nem és hogy mennyire értesz hozzá. Ezért kérdezünk.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52479) coco2


coco2
őstag

Ha 2 külön oprendszer is ugyan azt a jelenséget produkálja, az makacs kérdés. Tényleg egy "külsős" laptopot kellene még kipróbálni (ismerős vagy akárki), és egy külsős telefont is egyúttal.

Amit mi látunk, te pedig nem, hogy akik úgy kommunikálnak, mint te, irgalmatlanul figyelmetlenek, és "én úgy hiszem, hogy.." szeszély alapján állítanak dolgokat. Akinek a kommunikációja nem objektív, sajnos nem sokat lehet tenni vele.

A legegyszerűbb, ha feltárcsázod a szolgáltatódat, és műszaki segítséget kérsz. Kiszállást és megkezdett szakember munkaórákat fognak kiszámlázni neked. Az az ára az alacsony minőségű kommunikációnak és türelmetlenségnek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52480) gyulank válasza coco2 (#52479) üzenetére


gyulank
addikt

De mi nem objektív?! A tényeket írtam. Azért nem objektív, mert szerinted nem a nettel van baj? Kezdjük ott, hogy veletek ellentétben én azt írtam, hogy nem értem, hogy lehetséges ilyen hiba. Te elkezdted belátni, hogy tényleg furcsa de azért a végén csak lehülyéztél. Szóval menjünk időrendben a történtekkel! A félreértések elkerülése végett leszögezem, hogy GSM-el mindig minden oldal elérhető amiről szó van. Szóval 1, minden jó mindenen. 2 prohardver nem jó semmin kb 1 napig 3, az 1. Újra vagy 1 napig 4, elkezdődött szinte ami most van azzal a különbséggel, hogy a twitter semmin nem jött be, ez nem tudom, mondjuk 2 napig tartott, azóta meg telefonon működik a twitter. Ez mind magától történt, nem én befolyásoltam. Lehet hülyének nézni, csak nem tudom, mire fel.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52481) gyulank válasza coco2 (#52479) üzenetére


gyulank
addikt

És ezt is írtam már, de most is leírom, hogy egy helyen legyen, gépen nem működik a windows időszinkronizálás, a thunderbirdben a ph-s rss, és az obs nem éri el a yt szervert. Ezen túl az alza, és a telekom percek alatt tölt csak be, alul ki is írja, hogy időtúllépés, de betölt, twitter meg a gépen csak a keret tölt be(betölt az egész kivéve a közepén a posztok) és kiírja, hogy valami hiba van. Mivel nincs állítva semmi, és bár wifin és kábelen nem egyforma, ezeken belül mindenen egyforma, ugyanakkor. Szeretném tudni, hogy te ezt, hogy írnád le objektívan, ha a tényszerű nem objektív szerinted. Nem tudom milyen figyelmetlenségről beszélsz, max. te voltál figyelmetlen mikor olvastad amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52482) sfdrakex válasza gyulank (#52480) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

GSM alatt mit értesz? Okos telefon mobilneten? Vagy okostelefon Wifin?
A GSM a 2G hálózat. Te mire használod ezt a kifejezést?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52483) coco2 válasza gyulank (#52480) üzenetére


coco2
őstag

>De mi nem objektív?!
A write-only stílusod a nem objektív.

És hogy átugrasz a részleteken miközben csak a problémádat szajkózod. Azt pedig nem ismertem el, hogy a hiba nem a te készülékedben van. Valamit cudarul elfigyelmetlenkedsz, de azt precízen levadászni azok az apró részletek kellenek, amiket te mind átugrasz, miközben a problémádat szajkózod. A probémádat már leírtad. Az oka vagy csak 1 dolog, vagy 6-8-akárhány probléma együttesen. Precíz tények ismerete nélkül aligha lehet távsegíteni valakinek.

Ha PC-ről néznél be mobil telefon képernyőre, vannak a "Team Viewer" (feltételektől függően fizetős), vagy például a Google Remote Desktop (az ingyenes). A Google cucchoz Chrome böngésző kell a mobil telefonodra - nem írtál sem típust, sem verziót, nem tudni, mi van a mobil telefonodon. Ha tűzfal beállítási gondjaid vannak - és még nem zárnám ki, hogy fontos site-ok nincsenek valahol valahogy blokkolva - talán egyik sem fog működni. Program ajánlók előtt a technikai problémáidat neked kell elhárítanod.

Felhasználóként te az ügyfélszolgálatok réme vagy.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52484) cocka válasza coco2 (#52483) üzenetére


cocka
veterán

Ja, az a legkeményebb, hogy a további kérdéseinkre sem válaszol. Segítséget akar, de nem teszi lehetővé, hogy segíthessünk.

Tegnap az is eszembe jutott már, hogy megkérdezzem tőle: Milyen választ vár tőlünk mégis? Milyen válasszal lenne elégedett?

(#52485) gyulank válasza cocka (#52484) üzenetére


gyulank
addikt

Mire nem válaszoltam? Esetleg arra, hogy nem soroltam fel minden verzióját? Tényleg ezt a gsm-es dolgot se kellett volna írnom, mert magyarul leírtam a problémát, de tudtam, hogy belekötnétek, hogy hogy értem a wifis vagy mobilos netet, és csak azért szögeztem le, de ez se volt jó, mert ugyan mit értek az alatt, amit le akarok szögezni, hogy ne kössetek bele? Leírtam már a jelenséget, ebből következik, hogy mit értek gsm alatt, azt, hogy nem az oldalak romlottak el mindenki számára... És ne kelljen már semmit sem beszélnem a mobilinternetről, és ne gondoljon senki arra mikor a telefont vagy a wifit említem, mert a mobilinternet jó, ezért nyilván nem arra írom, hogy jó, vagy nem jó, semmikor se.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52486) gyulank válasza coco2 (#52483) üzenetére


gyulank
addikt

Min ugrok át?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52487) sfdrakex válasza gyulank (#52485) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hívd ki a szolgáltatódat, fizesd ki a díjukat. Majd hívj ki egy hálózati/pc szakit és csináltasd meg vele a helyi hálódat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52488) gyulank válasza sfdrakex (#52487) üzenetére


gyulank
addikt

Semmi problémám nincs a helyi hálómmal. Ezelőtt se volt, meg most sincs. És attól se lesz hogy ismételgetitek, hogy de van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52489) sfdrakex válasza gyulank (#52488) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tehát tökéletesen működik minden Wifin és LAN-in is. Ennek örülök, akkor probléma megoldva.

Viszont ha mégiscsak Wifin lenne jó mint korábban, LAN-on pedig nem. Akkor szerinted, hogy lehet a hiba a szolgáltatódnál? Ha Wifin megy, akkor az Ontig minden rendben. Tehát az után van a gond valahol. Ha a hiba a szolgáltatónál lenne Wifin sem menne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52490) gyulank válasza sfdrakex (#52489) üzenetére


gyulank
addikt

Írtam, hogy wifin se ment mindig. Elég részletes kronológiát írtam. Azt is írtam, hogy közvetlenül van beledugva a gép. Azt is írtam, hogy viszont a wifi úgy is jó, hogy ha a 3. Sorba kötött routerről használom. Ebből számotokra az a logikus következtetés, hogy rossz a hálózatom. És azt is leírtam, hogy nem wifiket terjesztettem tovább, hanem a routerek LAN-on vannak összekötve sorba. Szóval kábellel van összekötve, de a wifi mégis jó az után is. Vagyis a gépemen nem akar jó lenni, a mobilomon meg igen. Ebből jöhetne, hogy akkor a gépen rossz valami, ha nem lett volna ugyanakkortól rossz minden programban, és oprendszeren, meg ha nem lett volna mikor mobilon is rossz volt. De ugyanakkortól rossz, és nem állítottam semmit, és először nem volt jó mobilon sem. Ezért nem lehet erre se szűkíteni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52491) sfdrakex válasza gyulank (#52490) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ontot próbáltad gyárira visszaállítani? Gépeden egy bios reset?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52492) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Ezzel lehet hogy most már időszerű lenne átfáradni valamelyik hálózatos topikba. :R

Elfogadom a sütiket.

(#52493) coco2 válasza Dr.NX (#52492) üzenetére


coco2
őstag

+1

Ez egy program ajánló topic. A program ajánlatot már megkapta #52483-ban. A hálózati hibaelhárítás itt offtopic.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52494) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok,

3D modellek és fröccsöntő szerszámok nézegetésére keresek programot, ami ingyenes vagy nagyon olcsó. :D 3D Toolt használom jelenleg, de egy nagyon régi verziója van meg, sajnos volt már két modell is ahol nem számolta jól a fröccs termék súlyát. Tudtok javasolni erre valamit?

Előre is köszi! :)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#52495) Dluinet válasza rodman73 (#52494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PDF és Adobe Acrobat-ban megnézed.
De mit szeretnél pontosan, forgatni a nézetet 3D-ben vagy 3D-s megjelenítőn nézni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52496) rodman73 válasza Dluinet (#52495) üzenetére


rodman73
aktív tag

Forgatni, nagyítani, esetleg mérni a darabon, illetve a tömegét meghatározni. Azt ki lehet számolni a térfogatából. ;) Ezek főleg stp file-k.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#52497) Dluinet válasza rodman73 (#52496) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fast, Straightforward Conversion in One Click

Mérőeszközök lehet hogy csak az Adobe Acrobat Pro változatában érhetőek el, de tehetsz egy próbát a Adobe Acrobat Reader-rel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52498) rodman73 válasza Dluinet (#52497) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi :R

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#52499) gyulank válasza coco2 (#52483) üzenetére


gyulank
addikt

De írtam hogy S8. De amúgy azt írja remote desktop, hogy csak gépet választhatok ki.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52500) gyulank


gyulank
addikt

Szóval elvileg a telefonról használhatnám a gépet, de nekem most nem az kéne, hanem fordítva.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.