Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) pilipi válasza efemm (#52300) üzenetére


pilipi
aktív tag

have you tried it?
or just control c, control v?

(#52302) Troy. válasza efemm (#52300) üzenetére


Troy.
addikt

Mindent kipróbáltam a hsz megírása előtt, valami oknál fogva nálam nem megy. Egyáltalán minek találták ki ezt a formátumot?

[ Szerkesztve ]

.

(#52303) Fire/SOUL/CD válasza Troy. (#52299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

INNEN letöltöttem az első sample-t és a W11 beépített képnézője, az általam használt Fastone Image Viewer, valamint az IrfanView is simán megjeleníti (most töltöttem le az IrfanView x64 portable változatát)

Töltsd le Te is a korábban linkelt helyről az egyik sample HEIC-t és azt próbáld meg megjeleníteni. Ha a Windows képnézegetője, meg az Irfan is megjeleníti ezt a sample HEIC-t, akkor a saját HEIC-eiddel van valami gond.

UI: Nálam K-Lite Codec Full van telepítve.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52304) genndy válasza Troy. (#52299) üzenetére


genndy
addikt

Biztos hogy van Irfanhoz HEIC megjenítő, mert én is azzal oldottam meg amikor szükség volt rá. Csak melóhelyen, azt meg nem tudom most megnézni melyik is volt. Ha holnap nem felejtem el bent akkor megírom. De valami egyszerű neve volt, benne volt hogy HEIC.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#52305) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Win10 alá keresek, pikk-pakk megnyíló jegyzet alkalmazást, amibe néhány szavas megjegyzéseket írnék, majd olvasnék. Nem kellene látszódniuk folyamatosan, pl. ha valaki nézi a kijelzőm, akkor nem kell látnia. Az se lenne baj, ha automatikusan mentene, hogy ne kelljen külön nyomkodni egy mentés gombot. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52306) BitRider válasza tylerddd (#52305) üzenetére


BitRider
aktív tag

A leggyorsabb az a ResophNotes. Instant megnyílik nulláról is, ha meg becsukod, a system tray-ben ül. A felületén bal alul tudsz hozzáadni új jegyzetet, ami egyébként Markdown kompatibilis. Nem kell külön mentést nyomogatni. Lehet vissza is rakom az ajánlásokba, nemtom miért töröltem. :) Erre pont hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#52307) Dr.NX válasza tylerddd (#52305) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én a Microsoft saját "Cetlik"/Sticky Notes alkalmazását használom, teljesen jó.

Elfogadom a sütiket.

(#52308) BitRider válasza Dr.NX (#52307) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez a link. Ott nem az van, hogy ha kiikszelsz egy cetlit, akkor eltűnik, vagy már javítottak rajta? Ha cetlizés, akkor azért van kifinomultabb megoldás: Simple Sticky Notes

De instant jegyzetelésre az alábbi ResophNotes azért szerintem kiszámíthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#52309) genndy válasza Troy. (#52299) üzenetére


genndy
addikt

Irfanview HEIC:
Aha, mégsem plugin volt, nekem is ez oldotta meg:
CopyTransHEICforWindowsv2.000.exe

És akkor szerintem ez ugyanaz a megoldás amit efemm is írt. Viszont az tuti hogy Irfannal is működik, mert nekem az az alapértelmezett, most is meg tudom nyitni a HEIC fájlokat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#52310) tylerddd válasza Dr.NX (#52307) üzenetére


tylerddd
veterán

Azt próbáltam így saját keresés alapján, de nem tetszett.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52311) tylerddd


tylerddd
veterán

Jó lesz a ResophNotes! Köszi az ajánlást!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52312) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Melyik az a szoftver amivel a már Windows-ra telepített drivereket lehet exportálni? Tudom ,hogy van ilyen csak nem jut eszembe a neve.

Köszönöm :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#52313) Magnat válasza tylerddd (#52310) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha rendszerezni is akarod a jegyzeteket, akkor sztem a Joplin is király, tud menteni többféle felhőbe meg saját szerverre is, nem kell mentés gombot nyomni, lehet tagelni, ismeri a markdown-t, lehet képet és más mellékletet is csatolni a jegyzetekhez, van mobil kliens és asztali, illetve ami miatt rá szavaztam, h lehet hiearchiát kialakítani a jegyzetek között ... én nem csak jegyzetelésre használom, hanem a teljes tudásbázisomat is itt hoztam létre, saját nasomra mentek webdavon át, így a telefonommal meg a tabletemmel is mindig szinkronban van amit pc-n jegyzetelek és viszont.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#52314) BitRider válasza Magnat (#52313) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, csak nem mindegy, hogy milyen sebességgel indulnak ezek. Ez kicsit túllő a célom, meg sok ilyesmi van (pl. az ajánlóban is a Trillium Notes), de ami gyors, abból nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#52315) cigam válasza iceQ! (#52312) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52316) norba69 válasza iceQ! (#52312) üzenetére


norba69
senior tag

Powershellben, működő rendszer alól, a saját drivereket:
Export-WindowsDriver -Online -Destination D:\DriverBackup
Vagy parancssorból:
dism /online /export-driver /destination:C:\export-drivers
vagy
pnputil.exe /export-driver * c:\export-drivers

[ Szerkesztve ]

(#52317) BitRider válasza iceQ! (#52312) üzenetére


BitRider
aktív tag

(#52318) iceQ! válasza norba69 (#52316) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez mindent kiment?

BitRider

:R

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#52319) Magnat válasza BitRider (#52314) üzenetére


Magnat
veterán

Lassan indul? Mobilon gyakorlatilag azonnal, Win alatt meg be sem zárom, ott ül a memóriában, felnyitom és lehet bele írni ...

Szerk: most Win alatt kipróbáltam bezárva is, akkor is ahogy rányomok, azonnal ott van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#52320) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Létezik olyan oldal amibe beirok 3 együttest és őket es ehez hasonló zenét össze állít?
Akár Spotify lejátszási listát is csinál?

(#52321) BitRider válasza Magnat (#52319) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, a Joplin is a szokásos Electron alapú benga állat 500 MB fölötti csomagban, 350 MB fölötti memóriahasználattal. NVMe SSD-n is 3 másodperc, mire betölt a felület. Nyilván más akkor már, ha már a system tray-ben ücsörög, de ez akkor is más liga, mint amit a fórumtárs keresett (a ResophNotes 20 alatti MB-tal operál és valóban instant nyílik).

Természetesen más esetben ajánlott lehet a Joplin, és érdekes lenne összehasonlítani a többi full jegyzetelővel Standard Notes, Trilium Notes, AppFlowy stb. Én egyébként ez utóbbit várom, hogy kilépjen a kezdeti fázisból, mert jó kis Trello ötvözet is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#52322) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ingyenes megoldásra lenne szükségem, elsősorban böngészők tartalmának a felolvasásához Win10 alatt, magyarul természetesen. A Windows nagyítóján keresztül nagyon egyszerűen használható a gyári narrátor, de ez nem működik minden oldalon, pl. feladatos tesztoldalakon. Köszönöm!

Esetleg Chrome kiegészítő vagy androidos megoldás is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52323) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok! Melyik az a legegyszerűbb progi, amelyik összehasonlít két mappát, és megjeleníti a különbségeket?

(#52324) BitRider válasza liszi70 (#52323) üzenetére


BitRider
aktív tag

Összefoglaló: WinMerge

(#52325) liszi70 válasza BitRider (#52324) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem vettem észre, pedig átfutottam az összefoglalót. :B Köszi!

(#52326) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Én olyan emulátort keresek Windows alá,ami megtalálja,és futtatja a Play áruházban megtalálható Yoosee app-ot. Már próbáltam az LDPlayert,Nox playert,Bluestack-ot,de ezt a Yoosee-t egyik sem hozta fel. A problémám az,hogy az itthoni kamerák ezzel az appal mennek,ami mobilon nagy ritkán frissítést is kap,és működik hibátlanul. Viszont a Win alá készített Yoosee exe elég alap,se frissítés,se normális működés. Néha nem talál 1-1 kamerát,vagy kifagy a képe órákra.Droidon nem produkálja ezt a hibát. Ebből gondolom,hogy a Win verzió hibás. Erre valami ötlet?

Üdv: Attila

(#52327) liszi70 válasza BitRider (#52324) üzenetére


liszi70
nagyúr

Két egyforma fájl esetén mit jelent, hogy a "A bináris fájlok különbözőek"? A WinMerge különbözőnek jelöli őket, de megnéztem, bájtra megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#52328) BitRider válasza liszi70 (#52327) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mivel nézted meg? Méretre? Mert attól még lehetnek különbözőek a fájlok. Ha pl. az egyik táblázatban át van írva pár karakter, pont ugyanannyi helyet foglal.

(#52329) cigam válasza liszi70 (#52327) üzenetére


cigam
félisten

Attól, hogy a méretük egyforma, attól még a tartalmuk lehet más.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52330) liszi70


liszi70
nagyúr

#52329cigam
#52328BitRider

Na, most álljunk meg egy szóra. Évek óta abban a fix tudatban vagyok, hogy mivel a bájt a legeslegkisebb adatmennyiség, így ha pl. egy .xls fájlba csak egy pontot belelírok, már más méretű, tehát más bájt-számú lesz. Erre tessék, kipróbálom, és nemhogy egy pontot, hanem egy csomó szöveget beleírtam a kérdésemben is szereplő .xls-be, és a win még mindig ugyanannyi bájtnak mutatja. És a WinMerge is. Egy világ dőlt össze bennem. :D Hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#52331) BitRider válasza liszi70 (#52330) üzenetére


BitRider
aktív tag

Öööö... a bit a legkisebb (az meg ugye lehet 1 vagy 0), 8 bit pedig = 1 byte... A biteket ki sem írja a Win. Amúgy is, a méret sokszor nem jelent semmit. A hash alapú vagy a bitről bitre történő összehasonlítás az, ami ér is valamit.

Az, hogy egy program mekkora részegységenként meg hogyan csomagol egy-egy összetettebb szerkezetű dokumentumot, az megint egyedi lehet. Egy TXT-nél valóban egyszerű a dolog, minél több karakter van benne, annál nagyobb lesz (persze ott is számít az alkalmazott karaktertábla és a speciális karakterek összefüggése).

[ Szerkesztve ]

(#52332) sfdrakex válasza liszi70 (#52330) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A bit kisebb mint a byte. 8 bit 1 byte.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52333) liszi70 válasza BitRider (#52331) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem, köszi. Melyik az a progi, ami a biteket is kiírja, nem csak a bájtokat?

#52332sfdrakex
:B Köszi.

(#52334) BitRider válasza liszi70 (#52333) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ezt így nem tudom, de nem is vezet semmire. Ha fájlokat akarsz összehasonlítani, arra megírtam a megfelelő progit. Ha kifejezetten dokumentum tartalmakat akarsz összevetni, arra van még pár, pl. Beyond Compare (30 napos trial).

[ Szerkesztve ]

(#52335) liszi70 válasza BitRider (#52334) üzenetére


liszi70
nagyúr

A WinMerge már el is végezte amit kellett, két elég nagy mappa összehasonlítását. Jó kis progi.

Amiatt keresnék egy olyan progit, ami a biteket is kiírja, mert kíváncsi vagyok és kipróbálnám, milyen bitváltozást okoz mondjuk egy pont, vagy egy szó a különböző dokumentumokban.

"A hash alapú vagy a bitről bitre történő összehasonlítás az, ami ér is valamit."

Világos, én is ezt használtam egy időben a Duplicate Cleaner Free-ben is, tehát a tartalom alapján keresést. De aztán áttértem a méret+módosítási idő kombóra, azzal is ugyanúgy megtalálta a duplikált fájlokat, csak sokkal gyorsabban.
Tudja valaki, hogy a Duplicate Cleaner Free bájt vagy bit alapján keres, amikor méretre van állítva? Ha nem bit, hanem bájt alapján keres, akkor lehet, hogy én egy csomószor töröltem olyan fájlokat, amik valójában nem is voltak egyformák? :D

[ Szerkesztve ]

(#52336) BitRider válasza liszi70 (#52335) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hash alapján keresnek. Szálljunk le erről a bit vonatról, értelmetlen!

[ Szerkesztve ]

(#52337) liszi70 válasza BitRider (#52336) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor keres hash alapján, amikor az van beállítva, tehát a tartalom alapján keresés. A kérdésem arra vonatkozott, hogy amikor méret alapján keresés van beállítva, akkor milyen szintig megy le? Bit vagy bájt? Ha esetleg tudja valaki..... Igazad van, nincs igazából jelentősége, csak kíváncsi vagyok rá. :)

(#52338) liszi70 válasza liszi70 (#52337) üzenetére


liszi70
nagyúr

"amikor méret alapján keresés van beállítva, akkor milyen szintig megy le? Bit vagy bájt?"

Már meg is válaszoltam magamnak. Készítettem egy másolatot az egyik .xls-ből, és DuplicateCleanerFree-n átfuttattam hash-módszerrel, tehát tartalomban kereséssel. Természetesen írta is, hogy talált egy duplikátumot. Utána beleírtam 1 db pontot az egyik .xls fájlba, és onnantól kezdve nem talált duplikátumot méretre kereséssel sem. Bájtra pont egyforma volt a két fájl, bitre nyilván nem, és ezt lekövette a progi is, szóval lemegy bit szintre az összehasonlításban. Legalábbis a DuplicateCleanerFree. Na, már ezt is tudjuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#52339) BitRider válasza liszi70 (#52338) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ezért is mondom, hogy nem a bitek mennyiségét kell vizslati, mert hiába változik a szöveg, ha kb. ugyanannyi karakter marad, akkor marad a fájl mérete is. A bitek száma sem egy egyedi lenyomat, ami összevethető bármivel is. A hash kódsora már az tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#52340) liszi70 válasza BitRider (#52339) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, igen. Nyilván a hash a legtutibb, önmagában a méretre keresés kevés. Viszont ha a méretre (bitre) keresést kombináljuk a módosítási dátummal, akkor szerintem már tökéletesen biztosra vehető, hogy nincs véletlenül még egy olyan. Mert a bitre egyező és módosítási dátumában + fájlkiterjeszésében is megegyező fájl előfordulási esélye szerintem erősen a 0 felé tendál. :) És így jóval gyorsabb a keresés pl. a DuplicateCleanerFree-ben és a WinMerge-ben is, mint hash-el.

[ Szerkesztve ]

(#52341) mezis válasza liszi70 (#52330) üzenetére


mezis
nagyúr

A helyfoglalás nem bitenként, nem is Byte-onként, hanem blokkonként történik. A blokk hossza hw. és formázás függő.

mezis

(#52342) liszi70 válasza mezis (#52341) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gondolom erről van szó. De külön kerül feltüntetésre a fájl vagy mappa mérete, és külön, hogy mennyi helyet foglal a lemezterületből. A szóban forgó progik gondolom a konkrét méretet számolják, nem a foglalt helyet, jól tévedek?

(#52343) BitRider válasza liszi70 (#52342) üzenetére


BitRider
aktív tag

A méretet nem kell számolni, az egy adott információ. A foglalt méret pedig mindig nagyobb, de ezt a Windows is jelzi, ezért van 2 érték a mappák és fájlok tulajdonságainál.

Az összehasonlító programok ezt max kiindulási alapként használják, hogy eldöntsék, melyikeket kell komolyabban, hash alapon is összevetni, ezzel spórolva a számítási procedúrán. De ezt szerintem már nem itt kellene kitárgyalni, illetve már túl vagyunk rajta.

(#52344) liszi70 válasza BitRider (#52343) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi!

(#52345) liszi70 válasza BitRider (#52343) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha jól emlékszem, szerepelt az összefoglalóban az oCam nevű képernyőfelvevő program. Én használtam, nekem bevált. Egyszerű, magyar, se többet, se kevesebbet nem tud, mint ami szükséges a leggyakoribb feladatokra. Miért került ki? Valami gond van vele? Talán a reklámok miatt?

(#52346) BitRider válasza liszi70 (#52345) üzenetére


BitRider
aktív tag

Bármennyire hiánypótló volt az egyszerű felvevőprogik közt, összességében gázos volt a weboldalával együtt, és nem fejlődött semerre. Helyette ott van a vokoscreenNG, az egy az egyben cserélte az oCam-et. Ugyanolyan egyszerű, mégis többet tud, a fejlesztője egyből reagál és nem malware-ekkel együtt tudod letölteni – már csak azért sem, mert open source.. :)

Ha valamit lecserélek, arra jó ok van, és biztos találsz jobb helyettesítőprogramot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52347) BitRider válasza BitRider (#52346) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ja és igen, a reklámok... ultragáz volt az oCam – így jobban belegondolva.

[ Szerkesztve ]

(#52348) Vesa válasza BitRider (#52346) üzenetére


Vesa
veterán

Video editorok közé a Davinci Resolve szerintem bekerülhetne. A legnagyobb tudású ingyenes eszköz, bár van fizetős verziója több tudással, de a free verzió is magasan komolyabb mint a többi a listában.

Photo editorokhoz nagyon mehetne a Krita és a Paint.Net.

A tudomány a valóság költészete!

(#52349) BitRider válasza Vesa (#52348) üzenetére


BitRider
aktív tag

Simán. A Paint.Net-et véletlen hagytam ki. Az ingyenesen is használhatók között volt még említve a HitFilm Express is – már ha továbbra is ajánlott. Ezeket én nem használom, így nehéz rálátni. :)

[ Szerkesztve ]

(#52350) liszi70 válasza BitRider (#52346) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, értem. Rendben, ránézek erre a vokoscreenNG-re (de hülye neve van, hát nem ezerrel jobb az, hogy oCam? :D) és ha tetszik, cserélem. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.