Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Keresnek egy progit (Win10, Win11 es IOS-re is) ami aozn negyszeru dologra kepes, h jelez nekem ha adott deviza bizonyos szintre emelkedik vagy csokken.
Semmi flanc nemkell csak egy jol kezelheto es kallibralhato egyszeru progi.

Tudtok ilyet ajanlani?

P.S.: nem szukseges, de ha tobb devizat is tudna kezelni egyidejuleg az meg jobb lenne.

(#52152) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Milyen programot tudnátok ajánlani amivel meg tudnám nézni számítógépem hőmérsékleteit, sebességét? :R
Lehetőleg ingyenest.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52153) mezis válasza makoss (#52152) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hwinfo, hwmonitor.

mezis

(#52154) Cs1csó válasza makoss (#52152) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Hwinfo

(#52155) Vesa válasza No.01 (#52151) üzenetére


Vesa
veterán

A devizaváltás nem egységes árfolyamon történik, tehát attól függ az ár, hogy hol váltod. Ha jól emlékszem, a Wise-nak és a Revolutnál is van olyan lehetőség, hogy megadod az email címedet és küldi a napi árfolyamot. Mivel ők váltanak a legjobban (Revolut vált legjobban, de nagyobb tételnél szivathat eredetvizsgálattal, a Wise kicsit drágább, de nekem még 20-30M váltásnál sem volt gondom vele), szóval mivel ők váltanak legjobban, bőven elég az ő áraikat figyelni. Pár kattintás az egész. Olyat is tudnak (a Wise biztosan), hogy nem csak napi árfolyamot küld, hanem Te is beállíthatsz egy értéket, aminek elérésénél "riaszt" (mailt küld). Ha számlát nyitsz náluk, akkor még automatikusan át is váltja a megadott összeget, ha elérte a beállított árfolyamot. 50+ devizát képes kezelni/váltani. Díjakat is rögtön látod mindkét szolgáltatónál.

A tudomány a valóság költészete!

(#52156) makoss válasza mezis (#52153) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52157) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Youtube-DLG nem frissül, hibaüzenet: HTTP Error 451: Unavailable For Legal Reasons
A Youtube-DLG-nek vége? A wikipedian ezt írják:
In August 2023, German hosting company Uberspace took down the original domain of youtube-dl at their premises and shows a ruling decision of Landgericht Hamburg, a regional German court order, banning the hosting of mere information and the linking to the actual github development pages. The github subdomain webpage remains in place.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#52158) BitRider válasza tknof1871 (#52157) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze, mert 2017 óta nem fejlesztik... Már az összefoglalóban is a fork-ja (mondhatni "'utóda") található, a yt-dlg. Ez maga a felület, de a letöltésért felelős motornak is van leszármazottja, az pedig a yt-dlp. Ezt a beállításokban tudod átállítani, eleve ott lesz a listában. Érdemes egy update-tel kezdeni, mikor elindítod és minden menni fog szépen.

[ Szerkesztve ]

(#52159) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Most húztam újra a Win10emet, a kérdésem pedig az, hogy van jobb file manager jelenleg, mint a totalcommander? Ezer éve azt hasznalom, de ha van jobb, nyitott vagyok a váltásra :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#52160) poirot válasza DrDobos (#52159) üzenetére


poirot
senior tag

Ne is keresgélj, én minden TC-hez hasonlót kipróbálok, de aztán uninstall mindegyik, és megyek vissza TC-hez.

(#52161) Dluinet válasza DrDobos (#52159) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én 15 év (1992-2007) Norton commander (még az 1.0-val kezdetem) / volkov commander / Far Manager / Midnight Commander/ dos navigator / Totalcommander (régen még Windows Commander néven futott) után, 15 éve csak a windows intézőt használom.
Egyszer kell csak átállni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52162) DrDobos válasza Dluinet (#52161) üzenetére


DrDobos
őstag

nekem a 2 oldalas kezelés hiányzik a Win.intézőből :K

Amugy, én most látom, hogy a total cm fizetős... ezek szerint én végig demot hasznaltam :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#52163) Dluinet válasza DrDobos (#52162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudom, nehéz ezt elképzelni, de totál fölösleges a 2 oldalas kezelés, csak a helyet foglalja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52164) poirot válasza DrDobos (#52162) üzenetére


poirot
senior tag

Ha minden indításnál rá kellett böknöd egy felugró kis ablaknál 3 gomb valamelyikére, akkor igen.

Ha rákeresel a Google-ban total commander clone -re. feldob egy csomó találatot, lehet próbálgatni a progikat.

[ Szerkesztve ]

(#52165) BitRider válasza DrDobos (#52159) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, Double Commander. Open source és sokkal profibb.

Dluinet: Való igaz, csak 2 vagy több ablakot kell kinyitni egymás mellé. Ez valahogy így nem esik le az embereknek. Ha pakolászok, akkor 2K felbontások elfér 4-5 ablak is kényelmesen, egy kétoldalas filekezelővel nem mennék semmire, az csak korlátozna.

[ Szerkesztve ]

(#52166) Dluinet válasza BitRider (#52165) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fájlokat kell könyvtárba másolni, ezért az ablak egyik oldalán könyvtár van, másik oldalán a fájlok.
De ha mégis több helyre kell másolni, akkor ott a gyorselérés a könyvtárak felső részében és a végső esetben a több ablak között váltok Ctrl+tab -bal.
Nekem is nehéz volt átállni, de ma már nem kívánom vissza a TC-t.

Nem akarom megmondani senkinek a tutit, de jó lenne ha egy hétig kipróbálnák. De programoknál az exportálásnál vagy megnyitásnál amúgy is a win intéző nyílik meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52167) DrDobos válasza BitRider (#52165) üzenetére


DrDobos
őstag

:R . Próbáltam at intezovel pontosan igy ket ablakkal ahogy leirtad, szepen egymas mellett 50-50ben, de nem jott be

Samsung Galaxy A55 5G

(#52168) Cs1csó válasza tknof1871 (#52157) üzenetére


Cs1csó
félisten

használd ezt: [link]

(#52169) BitRider válasza Cs1csó (#52168) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kicsit teszteltem ezeket... A 3D Youtube Downloader Baromi lassan tölti le és konvertálja a videókat. Egy 1 órás zenével (.m4a) és egy 1 órás videóval (.mp4) próbáltam, és full procihasználat mellett pár százalékig jutottam.

A yt-dlg meg ezt a feladatot párhuzamosan konkrétan 10 mp alatt elvégezte... Ellenben a 4K-is terjedő videó felbontása csak 720-as lett, és nem is nagyon tudtam beállítani, hogy 1440-es legyen. Az audióra viszont jó volt, bár erre a célra a MediaHuman YouTube to MP3 Converter-t sokkal jobban szeretem.

Videóra meg marad a 4K video Downloader+. Ez most egy teljesen új programjuk. Rendesen viszi a dolgokat 4K felbontásig, napi 30-as darabszámig.

[ Szerkesztve ]

(#52170) liszi70 válasza BitRider (#52169) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, bocs, nem neked szántam. :B

[ Szerkesztve ]

(#52171) liszi70 válasza tknof1871 (#52157) üzenetére


liszi70
nagyúr

Videó és zeneletöltésre:
Hege1234 fórumtársunk munkája. Gyors és egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#52172) BitRider válasza liszi70 (#52171) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ok, de ez mi? Mi az, hogy batch? Az alapból is az.

(#52173) Vesa válasza Dluinet (#52161) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem ugyanez a sor, de én sose tudtam átállni. :DDD Mai napig TC-zek, nélküle mintha félkarú lennék a PC előtt. Ez ilyen megszokás dolog, de ha nem látom magam előtt a két ablakot, végem van. Nem beszélve arról, hogy a TC-t billentyűzetről kell kezelni, míg a windows sajátját inkább egérrel, ami nekem sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52174) Dluinet válasza Vesa (#52173) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én is bilincsnek éreztem a TC-t, ezért ráztam le.
Win intézőnek ugyanúgy mindenre van gyorsbillentyűje.
Pl új könyvtár: ctrl+shift+n

Slusszpoén, a mai fiatalok a TC-ben mindent egérrel csinálnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52175) liszi70 válasza BitRider (#52172) üzenetére


liszi70
nagyúr

[kép] (A szöveg ne zavarjon meg, lehet vele 1080p-től nagyobb felbontást is tölteni.)

(#52176) BitRider válasza liszi70 (#52175) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ööööö... szóval parancssoros. Csodás. Hát, én maradok a felújított 4K Video Downloader+-nál. Baromi jó lett ez az új változat.

(#52177) liszi70 válasza BitRider (#52176) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egy csomó letöltőt kipróbáltam régebben, ennél maradtam. Folyamatosan frissül, sokat tud, baromi egyszerű és villámgyors. Semmi baj nincs a parancssoros megoldással. 1 kattintás a progira, 1 kattintás a megfelelő sorra, beilleszted a linket és egy enter. Ennyi. És ott a videód vagy a zenéd a mappában, nem csak youtube-ról.

[ Szerkesztve ]

(#52178) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok,
visszatérve a TC vs. WinFilekezelő témához.
Ablakok ide-oda, mindaddig amig a Filekezőben kattintgatni kell, hogy aktiv ablakot váltson (fa struktúra és file lista között) addig még a "papir ceruza" is jobb lesz nála.
Mai időkben ha nem tudja érzékelni, hogy hol van a kurzor akkor használhatatlan. :F
üdv

(#52179) BitRider válasza liszi70 (#52177) üzenetére


BitRider
aktív tag

Pont ezt tudja egy normális felület is, csak nem kell parancssort illesztgetni. Semmi nem múlik rajta persze, csak furcsa.

csferke: A fa-struktúra nem is igazán használható. Én pl. több egymás mellé nyitott ablakról beszéltem, úgy pakolászok köztük. Fa-struktúrában böngésszen az, aki parancssoros applikációkat használ. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52180) BitRider válasza csferke (#52178) üzenetére


BitRider
aktív tag

Egyébként Shift + Tab és Tab vált a két oldal között.

(#52181) liszi70 válasza BitRider (#52179) üzenetére


liszi70
nagyúr

"parancssort illesztgetni"

Én nem illesztgetek semmit, megnyitom a progit, megnyílik a feladatra kész ablak. Vagy mit értesz "illesztgetés" alatt?

[ Szerkesztve ]

(#52182) liszi70 válasza csferke (#52178) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyébként igen. Én is a win fájlkezelőjét használom, és tényleg jó lenne, ha több ablak esetén érzékelné hol van az egérkurzor, és arra állna rá. Jó, nem nagy cucc egy kattintás, de kevésbé komfortos. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy ez valahogy nem állítható be.... :F

(#52183) BitRider


BitRider
aktív tag

Tudtok ingyenesen normálisan használható to-do managert?

Eddig kettőt ismertem: az ősrégi Task List Guru-t, de az eléggé fapados, egyedül az tetszett benne, hogy tök jól kezeli a feladatokhoz beállított alert-eket. A másik az a TickTick, és bár Android-on használtam egy darabig (most Business Calendar 2 Pro-zok), az asztali programja éppen csak elegendő ingyenesen: naptár nézete már nincs.

Viszont olyan kéne, aminek van naptár nézete, visszatérő feladatokat is kezel és értesíteni is tud a beállított időben. Az ideális kb. a Swift To-Do List lenne, ami amúgy az említett Task List Guru utóda, csak éppen fizetőssé vált (ami szintén nem lenne baj, de nem csak magamnak keresem). Offline és felhő alapú (akár Google Calendar) is érdekelne. :R

(#52184) pilipi válasza liszi70 (#52182) üzenetére


pilipi
aktív tag

Jajj de kellemetlen, olyan ez mintha mindeki egyszerre jönne azzal, hogy meleg.
Mi pedig csak mosolygunk ( mármint a fáljkezelőn) és nem tudjuk mit kellene erre mondani :R Pedig mindenki tudja a választ, csaaaaak....

(#52185) BitRider válasza pilipi (#52184) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kellemetlen, mert egy kétablakos böriből mosolyogtok kifele ránk és még csak tudatában se vagytok ennek. :D Mindenki használja azt, amit megszokott, én maradok a dedikált programoknál, a fájlkezelést pedig javarészt egérrel intézem + módosító gombokkal.

Csak én nem 2, hanem 6 féle dolgot művelek általában egyszerre (emiatt van egy progi, ami segít abban, hogy queue alapon, sorban történjenek a másolások, dehát cheatelni ér), de ebből is látszik, hogy eleve a követelmények is személyenként változnak.

[ Szerkesztve ]

(#52186) liszi70 válasza pilipi (#52184) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Pedig mindenki tudja a választ, csaaaaak...."

És az egyetemes "válasz" a TC, vagy mit akarsz ezzel mondani? :D

(#52187) Dluinet válasza liszi70 (#52186) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A TC használatát leginkább csak boomerek körében láttam, nagyon ritkán találkozok 40 év alatti TC felhasználóval. A mostani 25 év alattiak körében még példát sem láttám rá, lehet már nem is ismerik. El fog tűnni mint a winamp.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52188) pilipi válasza Dluinet (#52187) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ezt mindeképpen megerősíthetek a saját tapasztalataim alapján is.
Akiket te említettél a digitális bennszülöttek (25 alatt) sajnos digitális alafabéták is legtöbbször(tiszetelt a kivételnek), így nincs igény az akár egér nélküli gyors és hatékony munkára.
Azt amire ők képesek bőven kielégíti bármilyen fájlkezelő is ( csak lássam "mán valahun azt a képet, amit át kell rakjak valahogyan a telóról a pendrájkra").
Mivel a google-t sem használják ( mert nem képesek rá) jönnek ide a PH-ra kérdezgetni, hogy kell a ...., és azt, hogy... ja még azt is szerettem volna.
De be is fejezem az off-ot :R

(#52189) BitRider válasza pilipi (#52188) üzenetére


BitRider
aktív tag

De pont ebben nem erősek azok, akik így fogalmaznak, hogy mintha egérrel nem lehetnénk olyan hatékonyak. Nekem eleve Del, Backspace, Forward, Enter gombok vannak beállítva az oldalgombokon és a scrollom pluszban, illetve használok mouse gesture-öket (StrokesPlus.net), egy bekonfigolt alternatív jobbklikkes menüt (Shell), meg egy gyorsindítót (Flow Launcher).

Egyik kezem állandóan az egéren, másik a billen, és mindkettőt aktívan használom. A jobbklikkes menüben van tömeges átnevező eszköz, a fájlmásolást TeraCopy rakja sorrendbe, és van normális FTP kliensem külön. Tényleg nagyon nem tudjátok elképzelni, milyen a másik világ, amikor nem egy nyomorék duplaoldalas izére vagyok utalva. És még így is csak pislogok amúgy, hogy a 14 évesek mit művelnek amúgy. Egyáltalán nincsenek elveszve kalitka nélkül. De tény, hogy fejlődhetne az Explorer kicsit jobb irányba (a Win 11 nem az)

[ Szerkesztve ]

(#52190) BitRider válasza BitRider (#52189) üzenetére


BitRider
aktív tag

Egyébként itt is linkeltem pár ötletet, ezeket nagyon megszerettem. Ilyeneket gyűjtögethetnénk még, mert egyedül nehéz ezeket megtalálni, meg hogy ontopik legyen. Miközben a to-do programokat próbálom tesztelgetni a kérdésem nyomán. Épp a QOwnNotes következik.

[ Szerkesztve ]

(#52191) Vesa válasza Dluinet (#52187) üzenetére


Vesa
veterán

Ez pontosan így van! Nálam is megszokásból van, mivel én a PC-zést még DOS-on kezdtem. A File Explorer nekem maga a kínszenvedés, nem áll kézre. 30 év megszokását marha nehéz levetni és nem azért, mert nem lehetne megoldani, hanem mert lassítana a munkában és nem látom értelmét átállni, mert minek? Ugye senki nem azért dolgozik a PC-jén, hogy másnak megfeleljen, hanem azért -és azt szeretné-, hogy számára a leghatékonyabban menjen a munka. Hogy azt mivel éri el, az tök mindegy.

30 év múlva esélyesen a File Exploreren nevelkedett generáció fog szívni majd valami új cuccal. Így megy ez. :DDD

(WinAmp-ot mindig is utáltam, pedig WinAmp gen is vagyok :D )

A tudomány a valóság költészete!

(#52192) mezis válasza Vesa (#52191) üzenetére


mezis
nagyúr

A grafikus file műveletekkel (egérrel) már sikerült eltüntetnem néhány alkönyvtárat, file-t
Ha fontos, akkor két File Explorer és Ctrl+c, Ctrl+v.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52193) BigBadPlaYeR válasza chrome11 (#52150) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én a FreePlane-t használom, de ott is csak plusz grafikus linket lehet létrehozni két 'node' között. De hogy egy 'node' itt-is-meg-ott-is legyen, olyanról nem tudok.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#52194) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Rar-bol szeretnék egyszerűen csak egy iso fájlt készíteni ,tudtok nekem erre vlmi gyors ingyenes megoldást?

Köszöntem ,

[ Szerkesztve ]

(#52195) cigam válasza TechN7ne (#52194) üzenetére


cigam
félisten

A tömörített fájt tennéd az iso-ba vagy a kitömörített tartalmát?
Amúgy meg AnyToISO

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52196) TechN7ne válasza cigam (#52195) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

870mb ami felhasználható ingyenes formában sajnos ,nekem 4gb+ anyag lenne.

Megoldva ,köszönöm a programot. :R

[ Szerkesztve ]

(#52197) BitRider válasza BitRider (#52158) üzenetére


BitRider
aktív tag

Közben érdekességképp: van már egy olyan YouTube letöltötő kliens is, hogy Cube YouTube Downloader, azaz youtube-dl-wpf.

A szokásos youtube-dl és yt-dlp motorokat használja, ahogy a Youtube-DLG és a
yt-dlg, csak újabb, nem annyira nyomi és egész jól beállítható. Nem próbáltam, a 4K+ mellett nekem nicns rá szükségem, de hátha más játszana vele. Tud merge-elést, végre automata frissíti indításkor a motort stb.

[ Szerkesztve ]

(#52198) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Próbálom az AnyDesk-et.
Sikerült csatlakoznom a fiam gépéhez, látom a fájlokat.
Azt nem tudom ezzel elérni, hogy azt lássam, ami a fiam monitorjának a képernyőjén van?
S ott tudjak telepíteni, pl. egy programot, stb.

(#52199) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52198) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogyne, nem látod az asztalt?

(#52200) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#52199) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sikerült.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.