Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) Vesa válasza BitRider (#52349) üzenetére


Vesa
veterán

:R

HitFilm is nagyon jó, de újabban átmentek erőszakosba a free verziónál (reklám), így azt már nem feltétlen ajánlom. (amúgy ha már úgyis szerkeszted az összefoglalót, nem akarsz TG lenni?)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52352) chrome11


chrome11
kezdő

Olyan videolejatszot keresek, ahol listat lehet csinalni, hogy mely jeleneteket jatssza le sorban, esetleg koztuk rovid szunettel.

(#52353) BitRider válasza chrome11 (#52352) üzenetére


BitRider
aktív tag

A lejátszási sorrend változhat is? Mennyire rendszeres, hogy ugyanarra van szükség? Mert erre szerintem egy újravágás vagy darabolás lenne a megoldás. Ott van a LosslessCut, amivel jelenetekre darabolhatod a videót manuálisan, aztán a lejátszási listát kezelő VLC-vel ezeket olyan sorrendben nyomod, ahogy akarod. A másik verzió az, hogy újra összerakod a videót egybe, ha egy adott sorrendre van csak szükség. Ez esetben meg bármivel le tudod játszani.

[ Szerkesztve ]

(#52354) cigam válasza chrome11 (#52352) üzenetére


cigam
félisten

VLC playlist is tud ilyent.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52355) BitRider válasza Vesa (#52348) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kész. :D

(#52356) pilipi


pilipi
aktív tag

Olyan program létezik (esetleg ingyenesen), amiben könytári könyveket lehet katalogizálni, a könyvek kiadását és visszahozatalát lehet rögzíteni?

(#52357) cigam válasza pilipi (#52356) üzenetére


cigam
félisten

[Kiskönyvtár.Net]
[linlib]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52358) pilipi válasza cigam (#52357) üzenetére


pilipi
aktív tag

:R Köszönöm a rávezetést, a kiskönyvtár.Net melett megtaláltam az ingyenes alternatíváját a JGL KisKönyvtár licence azt írja, hogy magánszemélyek és intézmények is használhatják ingyenesen. :R

"A program ingyenes, és teljes, korlátozás nélküli, szabadon használható mind magánszemélyek, mind intézmények részére. Tetszőlegesen terjeszthető, publikálható.
A program "AS IS" vagyis garancia, jótállás, vagy támogatás nélküli szoftver."

[ Szerkesztve ]

(#52359) Vesa válasza BitRider (#52355) üzenetére


Vesa
veterán

Baba! :C

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52360) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Akár fizetős szövegfelolvasó szoftvert keresek. Esetleg tudtok nekem ebben segíteni? Fontos, hogy tudjon magyarul a szoftver. :R Köszönöm.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#52361) tothbe válasza iceQ! (#52360) üzenetére


tothbe
addikt

[link]

By(e) Tothbe

(#52362) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Rar jelszó törő kellene. A jelszó hosszú. Segítségképpen tudom az utolsó 8 karaktert, és hogy az eleje csak kicsi betűkből áll, de ilyen extrát nem tudok beadni egyiknek sem, amit google dobált, anélkül meg egy élet alatt sem lesz meg.

Valami ötlet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52363) BitRider válasza coco2 (#52362) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mi van lejelszavazva? Nem derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#52364) coco2 válasza BitRider (#52363) üzenetére


coco2
őstag

Egy utf-8 text file van a rar csomagban. Jelszavak vannak benne. A szöveg file legeleje nem kényes tartalom, a többi igen. Segít valamit?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52365) coco2 válasza BitRider (#52363) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, ha létezik esetleg valami sdk rar jelszavakhoz, vagy egy jól sikerült leírás a titkosított file szerkezetről, és a titkosítási eljárásról, örülnék neki. Példának okáért maga a file név titkosítva van, csak azt visszanyerni talán gyorsabban megy, vagy olyasmi.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52366) BitRider válasza coco2 (#52365) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, de, most látom, hogy írtad a RAR-t. :B

Ebben az esetben Passware Kit Forensic.
Szótárral meg mindenféle dologgal tud zsonglőrködni.

[ Szerkesztve ]

(#52367) coco2 válasza BitRider (#52366) üzenetére


coco2
őstag

Én nem látom ott nyomát, hogy lenne beépített magyar dictionary-je. Van olyanja?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52368) BitRider válasza coco2 (#52367) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az egyiknek se lesz. Hozzáadod manuálisan, vagy ahogy szeretnéd.

(#52369) coco2 válasza BitRider (#52368) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, létezik egyáltalán adatbázis az összes szóról, ami a magyarban előfordulhat (idegen eredetű személy nevekkel, zsargonnal, jövevényszavakkal, mindennel együtt)?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52370) liszi70


liszi70
nagyúr

A windows-os "Cetlik" kiváltására kellene valami apró, egyszerű megoldás. A cetlik is teljesen megfelelne, ha ki lehetne tűzni felülre, hogy mindig látszódjon. De nem lehet. Mindig eltűnik, amikor kattintok valahová, pedig látnom kellene a szöveget. Semmilyen más igény nincs, nem kell formázás, mindenféle fícsör, egyszerűen csak szöveget szeretnék látni fixen kitűzve.

(#52371) Dluinet válasza liszi70 (#52370) üzenetére


Dluinet
nagyúr

windows powertoys telepítése, majd:
Always on Top
With the activation/deactivation shortcut (default: ⊞ Win + Ctrl + T ), the active window will be placed above all non-topmost windows and should stay above them, even when the window is deactivated.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52372) BitRider válasza liszi70 (#52370) üzenetére


BitRider
aktív tag

A gagyi wines helyett: Simple Sticky Notes

A weboldala alapján nem látszik, mennyire profi, jól beállítható jegyzetelő alapvetően cetli alapon, de anélkül is használható, jó kezelőfelülete van. Van csoportokba rendezés, témázás, szövegformázás, átlátszóság stb. Itt van hozzá egy normálisabb hangcsomag is az értesítéseknek.

[ Szerkesztve ]

(#52373) BitRider válasza BitRider (#52372) üzenetére


BitRider
aktív tag

Van még a 4t Tray Minimizer Free is, ami billentyűkombinációval bármelyik megnyitott ablakot vagy programot felülre tud rögzíteni, átlátszóvá tenni, vagy épp a system tray-be csukni (a fullscreen appokat is). Ezt amolyan extraként írtam, a cetlikre sokkal jobb az előző megoldás, amiben alap az always on top opció (meg a normális backup és minden egyéb).

[ Szerkesztve ]

(#52374) liszi70 válasza Dluinet (#52371) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi. A powertoys egy egész programcsomag, nem? Érdemes lenne ezért feltelepíteni?

(#52375) liszi70 válasza BitRider (#52372) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, megnézem. De egyébként semmilyen egyéb funkció nem kell, csak minimalista módon egy szöveg megjelenítése mindig felül. :) A legegyszerűbb megoldást keresem.

[ Szerkesztve ]

(#52376) BitRider válasza liszi70 (#52375) üzenetére


BitRider
aktív tag

Sztm nem, akkor már jobb a 4k Tray (annak a saját ikonja eltüntethető onnan).

De a Simple is simple, nincs túlbonyolítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#52377) ollie válasza liszi70 (#52374) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Powertoys-t ettől függetlenül is érdemes, mert nagyon sok trükköt tud, és amúgy mellesleg hivatalos, Microsoft program.

***

(#52378) BitRider válasza ollie (#52377) üzenetére


BitRider
aktív tag

A cetlik is hivatalos MS program, mégse tud alap dolgokat, amiket nem hivatalos MS program meg tud. Ez nem indok mellettük.

(#52379) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Korábban kerestem itt olyan szoftvert, amivel akár több képet is lehet átméretezni felbontás szempontjából, hogy kisebb legyen a fájlméret. Nos, kiderült, hogy ha nem is egyszerre, de rendkívül egyszerű módon tud ilyet a Windows beépített Fényképek alkalmazása (a kép felbontásán változtat, nem a méretén). Ezen kívül a SharePoint Designer 2010-es verziójában volt egy Microsoft Office Picture Manager nevű program, ami akár egyszerre tud több képet is "tömöríteni". Ez utóbbi felrakható csak önmagában is az Office 2010-ből egyéni telepítéssel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52380) BitRider válasza tylerddd (#52379) üzenetére


BitRider
aktív tag

Oké, de miért szórakozna bárki ilyen vackokkal, ha vannak célprogramok a feladatra :U

FastStone Photo Resizer

XL Converter

Utóbbi az újabb formátumokat is ismeri (WEBP, JPEG XL, AVIF), de még most lapátolja bele a fejlesztő a funkciókat ezerrel. Már van átméretezés is, de kell még pár verzió, hogy stabilabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#52381) tylerddd válasza BitRider (#52380) üzenetére


tylerddd
veterán

Mert ezeket nem javasolta senki! :DDD Köszi, megnézem őket!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52382) BitRider válasza tylerddd (#52381) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hú, olyan sok lesz még akkor. :D

(#52383) Dr.NX válasza tylerddd (#52381) üzenetére


Dr.NX
addikt

Úgy mondjuk nem is javasol senki, ha nem kérdezel. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#52384) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy távoli PC-hez szeretnék hozzáférni távolról úgy, hogy böngészőből csatlakozzak rá.

Korábban az Anydesk-et használtam, de úgy látom kivették belőle és/vagy ez a része fizetős lett :F Beregisztráltam, de free licensszel nem tudtam semmit csinálni :(
Kipróbáltam a RustDesk-et, de annak meg Beta fázisban a web client, csatlakozni tudtam, de elég furán jelent meg a képernyő és nem volt remote control :(

Van esetleg más alternatíva?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#52385) tylerddd válasza Dr.NX (#52383) üzenetére


tylerddd
veterán

Őszinte leszek, lehet, hogy nem itt kérdeztem, mert most én sem találom. De pl. Irfanview-t és hasonlókat javasoltak.

update: Az azonnali informatikaiban kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52386) spacelab válasza bugizozi (#52384) üzenetére


spacelab
tag

Chrome Remote Desktop vagy DWService?

(#52387) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy olyan app-ot (vagy valami Rainmeter skin féleséget) keresek, aminek csak annyi dolga lenne, hogy mutassa az időt és ha csak ráklikkelek (vagy valami más nagyon egyszerű módon) akkor "megáll". Tehát ha este 11:25-kor ráklikkelek, akkor másnap reggel is 11:25-öt fog mutatni. Számos és számlapos kinézetű is megfelelő.

Köszi!

(#52388) cigam válasza tylerddd (#52385) üzenetére


cigam
félisten

Na és az miért nem volt jó? [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52389) BitRider válasza bugizozi (#52384) üzenetére


BitRider
aktív tag

Semmi... Már javasolták a Chrome Remote Desktop-ot.

[ Szerkesztve ]

(#52390) bugizozi válasza spacelab (#52386) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, megnézem őket :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#52391) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy nagyon kicsi teljesítményigényű webböngészőre win 10 alá.

Ami nagyon kellene tőle, az a minimális cpu használat (vagy akár előre beállítható cpu használat). Internetre csatlakoznia sem kell. Helybe lehúzott statikus weblapokat megmutatnia elég. Minimális css (20 évvel ezelőtti weblapokról van szó), zéró javascript meg semmi egyéb támogatás nem kell.

Melyik a vélhetően legjobb közelítés?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52392) cigam válasza coco2 (#52391) üzenetére


cigam
félisten

Ha tényleg csak offline oldalak megnyitására kell, akkor egy 20 évvel ezelőtti böngésző.
Ha ragaszkodsz a mostani kínálathoz, akkor a Falcon-t mondanám.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52393) BitRider válasza cigam (#52392) üzenetére


BitRider
aktív tag

Volt egy browser kifejezetten arra, hogy ilyen rescue disk környezetben ha muszáj, meg lehessen vele nyitni 1-1 oldalt. Az istennek nem találom most.. Az tökéletes lenne. De talán a K-Meleon nem áll messze tőle.

[ Szerkesztve ]

(#52394) coco2


coco2
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, az az ősrégi Firefox abszolút okésnak bizonyult a feladatra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52395) coco2


coco2
őstag

Más téma.

Mhtml-t szeretnék szerkeszteni. Mivel tudom megtenni?

Az mhtml-ben egy weblap van, benne értelmes adattal, és temérdek sok reklámmal - amit ki akarok nyiszogálni belőle.

A lapot chrome lementette, de editálni nem tudja. Kotrom a pluginokat, és mobil telefonra van mhtml editor ( :F ) de desktop chrome-ra nem találok.

Néztem az online Aspose vagy mifene editort, txt file-t akar a végén menteni, nem weblapot. A weblap táblázatokat tartalmaz, a formázására szükségem van weblapként.

Próbáltam más formában lementeni, de furcsa módon háttér szín és formázási adatok vesznek el belőle. Meg egyébként is 3 kb text mellé sok100 reklám. Egy webcrawler kinyúvadt tőle. Egyedül mhtml-be lementeni tudom, ami formázottan jön le.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52396) dqdb válasza coco2 (#52395) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Itt van rá a szabvány, a multipart levelekkel egyezik meg lényegében.

Ha szerkeszteni akarod, akkor a legegyszerűbb úgy, hogy nem ilyen formátumban mented el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52397) coco2 válasza dqdb (#52396) üzenetére


coco2
őstag

Igen, hát, az egyetlen, amit elkerülnék, hogy kézileg kelljen darabokra szednem. Valami nagyon gonoszul össze van drótozva a reklám a formázással meg a weboldal háttér színeivel. A chrome nem tudja másmilyen formában lementeni úgy, hogy egyben maradjon az oldal. Sőt, néha lementeni sem tudja, mert a reklámok annyira blokkolják. Az mhtml az egyetlen formátum, amit csak kiment, vissza tudja tölteni, és kinézetre egyben maradt. Ha küzdöttél már meg olyan oldalakkal, tippeknek örülnék, mit lehet vele kezdeni. DiabloWiki

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52398) BitRider válasza coco2 (#52397) üzenetére


BitRider
aktív tag

Egyrészt kell egy reklámblokkoló (uBlock), amivel bejelölöd az összes reklámrészt és úgy próbálod újra a mentést (talán rekik nélkül sikerül). Vagy ne Chrome-mal mentsd, hanem valami célprogrammal, pl. WebCopy-val. Harmadrészt: ha ennyire trutyi az oldal, akkor nem jobb a tartalmat (szöveget + képeket) manuálisan lementeni és egy akármilyen dokumentum formájában újra létrehozni?

(#52399) coco2 válasza BitRider (#52398) üzenetére


coco2
őstag

Ja webcopy-t küldtem rá és időtlen időkig szüttyögött vele, hogy error, error, error minden alkalommal 300-adjára is, míg végül lekapcsoltam, hogy ugyan mi lesz úgy abból az oldalból? Aztán mentettem mhtml-t, és az azonnal jó lett. Azért akarom most azt egy kicsit átpofozni, hogy legalább a külső linkek és reklámok ne legyenek benne, amiknek egy oldal megnyitás automatán utána megy.

Igen, gondolkodom rajta, hogy nem a sallangot szedem ki, hanem notepad-dal az értelmes részt, és újraépítem a html-t én magam az adathalmazból, de tényleg nincs jobb tool rá? Van pár ilyen oldal, amit mentenék, nem csak ez az egy.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52400) BitRider válasza coco2 (#52399) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha szar a forrás, azt egyik tool se fogja rendberakni. A másik, amit kipróbálhatsz a HTTrack.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.