Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az összefoglalóban konvertálásra ezt az ajánlott programot néztem ki:
Handbrake.
Jó választás lesz?

(#52902) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52901) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, jó választás, de mivel neked fontos a magyar nyelv is, ezért a VidCoder még jobb lenne. Ugyanazzal a kódolással dolgozik, mint a HandBrake, lényegét tekintve ugyanaz, csak a felület más (nekem szimpatikusabb), magyar nyelv is van, és 1-2 dologgal többet is tud.

[ Szerkesztve ]

(#52903) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52902) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Ezt nézem meg akkor.

(#52904) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan program amivel teams, skype beszélgetéseket fel tudok venni? Akár videóval? Melóhelyen a csapaton belüli kommunikációt kellene felvennünk, de a teams rögzítője nem jó sajnos.....

(#52905) efemm válasza smallmer (#52904) üzenetére


efemm
tag

OBS studio. Mindenre is jó.

(#52906) BitRider válasza smallmer (#52904) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagy egyszerűbb a vokoscreenNG.
Főleg, ha több embernek is el kellene magyarázni a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#52907) liszi70 válasza BitRider (#52906) üzenetére


liszi70
nagyúr

Így van. Én is kipróbáltam annak idején az OBS-t, feleslegesen bonyolult volt. Nagyon sokat tud, de erre a többlettudásra szerintem a legtöbbünknek nincs szüksége a képernyőrögzítés folyamán. Ezért használtam oCam-ot régebben, nemrég pedig a vokoscreen-t is feltelepítettem. (Ami Fire/SOUL/CD fórumtársunknak köszönhetően már magyar nyelvű is. :R ) Teljesen rendben van, egyszerű, annyit tud amennyit kell, jól működik. De egy kérdésem lenne. A képernyőrögzítés egyszerű feladatára miért kell 800 MB-nak lennie? Ugyanezt a feladatot az oCam 30MB-ból oldotta meg. (Tudom, reklámok vannak benne, szóval nem ajánlani akarom, csak a méret miatt említem.) Nem mintha ez akkora probléma lenne a mai tárolókapacitások mellett, csak nem értem a sokszoros méretkülönbség okát. :B

(#52908) BitRider válasza liszi70 (#52907) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mert ekkora a GStreamer (open source multimedia framework), amire alapozik, az meg önmagában 670 MB kitömörítve. Hiába lényegtelen, hogy egy program mekkora, a 24 MB-os Uninstall.exe-t pl. én sem tudom értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#52909) liszi70 válasza BitRider (#52908) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Rákerestem, de nem lettem okosabb, hogy mi az előnye, ha ilyen keretrendszert használ egy képernyőrögzítő progi. :B Ezt más progi is használhatja és egyszer kell feltenni, szóval jól járunk vele, ha fent van? Mint a NET-framework?

[ Szerkesztve ]

(#52910) BitRider válasza liszi70 (#52909) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez csak a program mappájába kerül kitömörítésre és csak akkor van használatban, amikor a progi is fut. Magyarán semmit sem befolyásol vagy lassít, hogy ott ülnek ezek a fájlok, egyedül a szabad tárhelyedből vesz el.

Szokásos tévhit az, hogy ha egy program nagy méretű, akkor az lassú, vagy lassítja a jelenléte magát a rendszert is. A méretnek nincsen semmi jelentősége SSD-ről futtatva. HDD-n is csak annyi lehet, hogy kicsit lassabban indulhat, mint egy kevesebb / kisebb fájlokkal operáló szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#52911) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A FormatFactory ajánlott program mostanság?
Nagyon régen használtam már.

(#52912) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52911) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, a kérdés mit akarsz csinálni, mit mire konvertálni, mert leheg van jobb, ami kevesebbet tud de amire neked kall arra elég.

(#52913) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52911) üzenetére


liszi70
nagyúr

Óóó, Format Factory! Én is használtam valamikor, nagyon régen. Teljesen nosztalgikus hangulatba kerültem. :D Egyébként mai napig működik és frissítik, de nem tudom, hogy mostanság milyennek számít.

[ Szerkesztve ]

(#52914) gyulank


gyulank
addikt

Olyan program kéne, ami jelez nekem 6-kor, hogy zárjam el a gázt. Szóval már az is jó lenne, ha lenne egy ilyen windowsra meg linuxra, hogy 6-kor csörög vagy valami. De az se lenne baj, ha esetleg be lehetne írni, hogy mikor mit jelez, és több dolgot is be lehetne állítani egyszerre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#52915) mezis válasza gyulank (#52914) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#52916) BiP válasza gyulank (#52914) üzenetére


BiP
nagyúr

Mobiltelefonon beállítasz egy ébresztőt "Zárd el a gázt" szöveggel, az nem jó? Vagy itt az a lényeg, hogy ülsz a gép előtt, és 6-kor az arcodba ugrik a jelzés?

(#52917) BitRider válasza gyulank (#52914) üzenetére


BitRider
aktív tag

(#52918) ollie válasza gyulank (#52914) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Microsoft To Do - ha minden igaz, alapból benne van a windows-ban.

[ Szerkesztve ]

***

(#52919) bacus


bacus
őstag

Google naptár?! Nekem 1 évre előre be vannak írva az események, pl biztosítások, gfb -t mikor lehet felmondani, orvosi kontrollok, autók szervizei, szinház, tulajdonképpen minden. Több naptár is van, családiba mindenki beír mindent ami többünknek is fontos, míg nyilván a saját naptárba csak a rád tartozó. Tudsz több időzítőt állítani egy eseményhez, 1 nappal előtte, 1 órával előtte, ilyesmi.
Firefoxot használsz van extension, az tolja az arcodba az értesítéseket windowson.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52920) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használja valaki a Control D DNS-t?
Itt is van olyan lehetőség, mint pl. a NextDNS-nél, hogy 300 ezer lekérdezésig ingyenes?
Vagy milyen ingyenes lehetőség van (szűrőlisták felvétele)?

(#52921) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52920) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teszteld. Szerintem a legfontosabb a sebesség. Ezért nem használok pl. AdGuard DNS-t mert az elég lassú messze van a szervere, talán Németországban.
Tehát: teszteld akár azzal a benchmarkkal, vagy dns tessztelővel, speedteszttel (milywn ping időt hoz)

(#52922) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#52921) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Annyit tudsz-e róla, hogy van -e ingyenes limit, ill. szűrőket lehet választani?

(#52923) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52922) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Comtrol D ingyenes dns-t is ad.

(#52924) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#52923) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rájöttem, köszi!
A Hagezi-t is belehet hozzá állítani.
Mondjuk én is azért választottam a NextDNS-t, mert van budapesti szervere.
Az Adguard, ill. a Control D is a frankfurtihoz csatlakozik.
Viszont a tesztekben azt tapasztalom, hogy ez nem jelent nagy különbséget.
Ez alapján mindig másik kerül az első helyre.
[link]

(#52925) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Szöveget szeretnék ráírni pdf-re. Ingyenes offline progi kellene. Tapasztalat szerint mire lesz szükségem?

Google kidob nekem halommal, ami állítólag tud olyat, de fizessek elő, különben nem csinálja, vagy nem menti le, és hasonlók.

A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52926) BitRider válasza coco2 (#52925) üzenetére


BitRider
aktív tag

összefoglaló: PDF24 Creator

(#52927) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#52921) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azt elfelejtettem kérdezni, neked melyik DNS vált be a legjobban?

(#52928) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52927) üzenetére


Cs1csó
félisten

PC-n a szolgáltatóm alap dns-e és a CloudFlare.
Android telón:
dns.adguard-dns.com

(A kapcsolatok résznél privár DNS-nek van ez megadva.)

(#52929) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#52928) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Telefonon én csak a Chrome és a Brave esetében állítottam be Privát DNS-t, https...t megadva.
A kapcsolatoknál nem tudom beállítani, mivel a céges wifi-n ez nem lehetséges.
Amikor beérek a munkahelyre, akkor a kapcsolatok beállításánál nincs kedvem váltogatni, ill. ez lehet nem is lenne túl jó ötlet.
Számítógépen a böngészőkben én is a Cloudflare-t állítottam be.
Az Adguard-nak Frankfurtban van a szervere.
Van Prágában is , de a másikhoz csatlakozik.

(#52930) BiP válasza coco2 (#52925) üzenetére


BiP
nagyúr

+1 tipp a PDFCreator mellé:
Attól függően, hogy milyen szöveget szeretnél milyen PDF-re:
Adobe Acrobat Readernek van olyan funkciója, hogy Fill&Sign. Form-okat, nyomtatványokat lehet úgy kitölteni vele, hogy nem kell a szerkesztéshez fizetős Acrobat.
(aki sok hivatalos ügyet intéz, annak nagyon hasznos)

(#52931) conexke


conexke
tag

Sziasztok olyan programot keresek ami olyat tud hogy tudjak nyomtatni pl igazolvány kép méretbe
és ne egyen nehéz a használata
köszönöm szépen

(#52932) tibbike01 válasza conexke (#52931) üzenetére


tibbike01
őstag

Igazolvány kép készítéséhez van egy tök jól működő ingyenes online tool: https://hu.idphoto4you.com/

(#52933) coco2


coco2
őstag

PDFCreator tippet köszönöm mindkettőtöknek, bevált a kívánt célra. Valamikor már telepítettem, mert így utólag emlékszem erre a bárány emblémára, csak idővel elfelejtettem, mire használtam, letöröltem, és most nem volt :W Ezúttal megtartom.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52934) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy ismerősömmel való file csere-beréhez kellene valami jó megoldás. Ami elég gyors és "biztonságos" is. És persze legyen ingyenes. :D Gyak. az én itthoni gépemről akarok file-okat "átmásolni" az ő gépére. Az már mindegy, hogy magát a "másolást" ki indítja el. Úgy is jó, ha ő látja az adott programban az én megosztott file-jaimat és akkor másolja át, amikor ő akarja. Mik erre most a legjobb alternatívák?

Ja és, ha ez számít, akkor én pl. biztos NAT mögött vagyok, de lehet, hogy ő is.

Az még egy extra jóság lenne, ha lenne Android-os változata is az adott "programnak" és működne a dolog egy Windows-os PC és egy Android-os kütyü között is, ilyeneket is írhattok.

THX!

[ Szerkesztve ]

(#52935) ollie válasza SunMount3r (#52934) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

FTP server, akár Total Commanderrrel.

***

(#52936) Dluinet válasza SunMount3r (#52934) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fájl küldő site-ot tudok.
wormhole.app

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52937) dqdb válasza SunMount3r (#52934) üzenetére


dqdb
nagyúr

Resilio Sync

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52938) SunMount3r válasza ollie (#52935) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ez a Total Commander alatt is "Secure" FTP? Tán ez lenne a leg egyszerűbb. Tudok pl. a FileZilla-ról is, de azt megint egy "művészet" rendesen beállítani.

Meg akkor TC-s FTP működik NAT-ok mögül is? (Meg nagyon nem szeretném, ha bárki más is rá tudna csatlakozni ez által a helyi hálózatomhoz).

(#52939) bacus válasza SunMount3r (#52938) üzenetére


bacus
őstag

Ha közvetlenül akartok fájlokat másolni egymás gépére "bárhonnan" annak mindig van kockázata.
Vagy egy NAS kell, amire tudtok mindketten másolni, illetve van mindenféle hozzáférése is, pl synology nas-okat tudom ajánlani, vagy egyébként a sima ftp is jó lehet, annál gyorsabbat nem találsz.
Ha a két router összefütyülhető vmi gyors vpn-el, pl wireguard , akkor meg úgy másolgathatsz ahogy akarsz, pl smb-n keresztül. A wireguardnak is van androidos kliense, stb.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52940) BiP válasza SunMount3r (#52934) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha csak eseti megoldás, szerintem a Remote desktop programok (VNC, Teamviewer, stb) tudnak ilyet, és akkor nem kell ftp server sem.
És az megy NAT mögül is.

[ Szerkesztve ]

(#52941) SunMount3r válasza bacus (#52939) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehetőleg a Router-ben ne kelljen állítgatni semmit. Az ismerősömnek tök idegen ez a tech terület, nem tudná beállítani. Gondolom így a Wiregurad ki is esett. Akkor marad az FTP, de kérés, hogy annak melyik "verziója", hogy elég biztonságos legyen és, hogy ezt a TC-ben pl. hogyan tudom beállítani? (Gyakorlott PC felhasználó vagyok, de az FTP még teljesen szűz terület a számomra, eddig sose volt rá szükségem.) És esetleg hozzá Android-on milyen FTP klienst ajánlanátok (Tudom OFF. Bár arra is van TC, meg FTP is hozzá, de az is elég megbízható?)

(#52942) poirot válasza SunMount3r (#52941) üzenetére


poirot
senior tag

Szerintem túl bonyolítod a dolgod. Ha van google drive-od, akkor ott simán meg adhatsz egy linket, amit az ismerősödnek elküldhetsz, és ő letölti. Ha nincs, csinálj.

(#52943) SunMount3r válasza SunMount3r (#52941) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. itt egyből két FTP Plugin is van Android-ra (tényleg bocs az OFF-ért, de minek szajkózzam ezt két külön Topic-ban is). A leírásuk meg nem sokat árul el.

#52942 poirot: A 15GB-os határ sajnos nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#52944) coco2


coco2
őstag

A FileZilla-nak van ftp szervere, és annyira azért nem macera beállítani. Van user, van hozzáférési csoport, azoknak jogaik, azokat rendeled hozzá a user-ekhez, annak alapján érik el a mappákat. Hozzá lehet szokni hamar, és megbízható eszköz. Ha nat mögött vagy, akkor portot kell nyitnod a routeren, és a helyi hálón static dhcp kellene a géped fizikai címére, hogy arra irányíthasd a külső portot. A windows-nak van saját tűzfala, ott is ki kell nyitni portot - amit a helyi app használ.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52945) kivlov válasza SunMount3r (#52934) üzenetére


kivlov
aktív tag

Syncthing

Biztonságos, tisztább szárazabb érzés és van androidra is.
Csinálsz egy mappát amit megosztasz vele és ő is csinál egy mappát amibe felveszi a megosztást, mert ez egy file szinkronizáló app igazából de erre is jó.
Tud verziókezelést is és egyszerű használni, kilát a netre is NAT mögül is.

(#52946) bacus válasza SunMount3r (#52943) üzenetére


bacus
őstag

Ha nem elég a 15GB akkor előfizettek, havi 1000 ft -ért 200 GB-t kapsz (és még 5 családtagod is.) Ez nem drága, sok sok hónap, mire így elértek egy NAS árához pl.

Az ismerősödnek meg idegen a terület, akkor állítsd be neki te vagy kell keresni vkit aki ezt beállítja. Igen, ez is pénzbe kerülhet.

Szűz vagy ftp--ben, de azt már tudod, hogy nem biztonságos. Mert a bármilyen felhőbe feltöltött fájl az? (amit a google, microsoft, apple amit éppen használsz leszkennel, elemez?)

Az ftp nem biztonságos, mert az authentikáció az plain textben megy, azaz a login folyamatban a csomagokat elkapva ki lehet olvasni belőle a név/jelszó -t. Ezt a két végponti routerben könnyű elkapni, a többi helyen már nem annyira, de nem is valószínű, hogy ezt bárki monitorozná, keresné, ha nem kifejezetten titeket akarnak törni, akkor nem kell tartani semmitől. Érzékeny fájlokat meg nem kell egyébként se odatenni, vagy valami jó erős titkosítással kell odatenni. Egy rar passwordot megbeszéltek sms-ben, aztán mindent becsomagoltok, úgy töltötök fel.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52948) SunMount3r válasza bacus (#52946) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Örülnék, ha ezt az FTP-s dolgot Total Commender-el is meg lehetne oldani, biztonságosan. Ő sem nagyon szeretne ezért még egy külön programot még telepíteni. A file-ok, amiket meg akarok osztani azok nem tartalmaznak személyes dolgokat, nem olyan nagy gond, ha valaki esetleg "belelát" a megosztásba, de a helyi hálózatom biztonsága annál fontosabb.

Fix ip cím van már kiosztva a gépnek, de ezt a port nyitást a router-ben így nem nagyon értem épp azért, mert NAT mögött vagyok. Hiszen akkor pont, hogy semmi hatása nem lenne, a NAT-os ip címen már ugyan úgy zárva lenne az a port. :F

És akkor tudtok valami jó tutorial-t TC-hez, hogy ott hogy állítsam be az FTP-t?

(#52950) SunMount3r válasza BiP (#52940) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre már gondoltam, de bevallom nem igazán vágom, hogy egy "távoli" géppel hogyan lehet összehozni a remote desktop kapcsolatot (helyi hálón már csináltam). A Windows saját, beépített programja amúgy nem elég hozzá? A Team Viewer-re sokan panaszkodnak, hogy folyton reklamál, hogy fizessél érte, mert valamiért egyszercsak "üzletinek" gondolja a felhasználást. Az AnyDesk-ről azt hallottam, hogy lassú és szaggatós. Esetleg lenne még a Chrome remote desktop-ja, de nem tudom az mennyivel jobb, mint a Windows-é és tud e file megosztást is.

Amúgy ha már egyszer sikerül a remote desktop kapcsolat, onnantól sokkal könnyebb a dolog, mert pl. az FTP-t, meg a port forwarding-ot is be tudom már állítani az ő gépén is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.