Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) brd válasza dargelot (#47998) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen hibát okoz? Próbáld meg az adott programra állítani az application detection level, stealth mode, custom direct3d support és on-screen display rendering mode beállításokat benne.

The only real valuable thing is intuition.

(#48002) Cs1csó válasza dargelot (#47998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt használom én is az MSI Afterburner-rel együtt, esetleg távolítsd el a mostanit alaposan, sőt a VGA driver-t is -DDU-val - majd telepítsd újra a legújabbat vagy 2-3-al korábbit.
Az MSI afterburner-ből is van régebbi esetleg próbálj ki egyet.
A Riva Tuner-ből 7.3-assal települ az MSI AB 4.6.3 Beta de ott van régebbi is.

(#48003) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Valami normális képnézegetőt keresek. Tudjon mappákat megnyitva kis képekkel mutatni a tartalmát, amiknek a méretét lehessen változtatni és lehessen saját "Albumokat" létrehozni, amikhez bárhonnan hozzá tudok adni képeket (de nem "fizikailag átmásolva"). És legyen legalább olyan jó "képminősége", mint a Windows saját képnézegetőjének. (Pl. az Infranview nem ilyen). És fontos, hogy portable legyen, ne kelljen installálni.

Köszi!

(#48004) Cs1csó válasza SunMount3r (#48003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki az Xnview-t.

(#48005) SunMount3r válasza Cs1csó (#48004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez kb. jó lenne, de a lényeg, hogy magam által létrehozott Albumokhoz rendeljek képeket (fizikai másolás nélkül) itt se megy igazán. A Categories fülön létrehoztam egyet, de pont oda sehogy se tudom belerakni a képeket. Ha csak a kép van megnyitva külön fülön, akkor ott semmi ilyen opció nincs. A Thumbnail nézetbe meg ha bepipálom a felső sarkában a képet, akkor csak simán a fő "Címke" mappába rendeli bele, nem pedig abba az alkategóriába, amibe én akarom. :F A Drag&Drop-os áthúzással megy a dolog a Thumbnail nézetben, de én ennél sokkal könnyeben és egyszerűbben akarom és hogy a külön, teljes képet mutató fülben is lehessen csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#48006) Cs1csó válasza SunMount3r (#48005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik Xnview-t tetted fel az MP-t? Amúgy itt lehet nézelődni, tesztelgetni, amit te szeretnél tipikus olyan igény amit gyakorlatban kell tesztelni, hogy úgy áll e kézre stb. ha pedig tökéleteset nem találsz lehet találsz olyan ami a legkevesebb kompromisszumot tartalmazza.
INNEN

(#48007) SunMount3r válasza Cs1csó (#48006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem az MP-t, hanem a simát. Még a beállításokban szét nézek, hogy ott be lehet e kapcsolni ilyesmit, de ha nem akkor más fog kelleni. Mert amúgy kb. jó lenne, de ha nem megy a teljes képet mutató fülben az átrakás, akkor így kb. semmi értelme.

(#48008) ollie válasza dargelot (#47998) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

MSI Afterburner. Nem csak MSI kártyákkal lehet használni.

***

(#48009) cigam válasza SunMount3r (#48003) üzenetére


cigam
félisten

Amit keresel az nem csak egy képnéző, ez már egy fényképkezelő pl. PhotoManager

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48010) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
RAW filerendszerbe került a pendrive-om,és nem engedi formázni windows alatt. Milyen program,vagy paranccsal lehet elérni a formázást?
Jelenleg így áll a helyzet:
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-08/22/284688_qhyvsyz62cqf3cqm_kepkivagas.jpg
az egy teljes partíciót felosztotta 4 felé,abból a 2 nagyobb méretűt engedte FAT-be formázni.
Formázás után egyesíteném őket vissza,de mindenhol csak kamu fizetős adatmentő progikat,meg nem működő cmd parancsokat találok. Remélem ti tudtok segíteni.... Köszi előre is!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#48011) cigam válasza Zaja2 (#48010) üzenetére


cigam
félisten

chkflsh Ezzel leellenőrizheted az épségét, és ha minden stimmel inicializálhatod a partíciós tábláját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48012) Zaja2 válasza cigam (#48011) üzenetére


Zaja2
senior tag

Amik a képen láthatóak felismerhetetlen filerendszerben (D:,G : ) azok egyértelműen hibát jeleznek . a Másik kettő FAT32-ben van,és le is futott a tesztjük 0/0 hibával. Egyéb megoldás volna,hogy formázzam,illetve egyesítsem a 4 meghajtót egy db -á?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#48013) cigam válasza Zaja2 (#48012) üzenetére


cigam
félisten

Most írtam le.Töltsd le, indítsd el.
Access type: As physical device
Device: a kérdéses pendrive
Action type: Write and read test
Ez szektorról szektorra ellenőrzi a pendrive épségét, és egyben törli az utolsó bit-ig.
Majd készíts neki egy új partíciós táblát(Action type: Low level initialization), és azon jelöld be milyen fájlrendszerrel készült partíciót hozol létre:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48014) Zaja2 válasza cigam (#48013) üzenetére


Zaja2
senior tag

A Program folyamatosan hibát írt szinte minden lehetséges beállításra!
De azért köszi.
A Probléma megoldódott.
A következők szerint jártam el:

1. Type cmd in the search box on the desktop. Right-click on it and select Run as administrator to open Command Prompt.
2. Type diskpart and press Enter.
3. Input list disk and press Enter. According to the list disk information, check which disk is your USB flash drive.
4. Type select disk # (# is the number of your RAW pen drive).
5. Type clean.
6. Input create partition primary.
7. Input format fs=fat32 (or format fs=ntfs) and press enter.
8. Type assign and press enter.
In this way, you can format RAW file system pen drive to FAT32 or NTFS file system, and then access everything stored in the pen drive successfully.


Forrás: https://www.diskpart.com/articles/format-raw-file-system-pen-drive-5740i.html

Ami furcsa,hogy az előtt ez sem működött.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#48015) King Unique válasza Zaja2 (#48010) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk ott van pl. a lemezkezelő, parancssor, mindkettőnél lehet partíciót törölni és formázni, stb., ha eddig még nem próbáltad volna.
Azt meg el kellene dönteni, hogy most formázni akarsz, vagy adatot menteni a RAW kötetekről arra való programmal (példák). Ha az előbbi és nem kell semmi a pendrive-ról, akkor lehet a DiskPart teljes törlés és újraparticionálás, lásd az előbb linkelt leírást. Illetve pendrive esetében NTFS helyett inkább FAT32 / exFAT fájlrendszerre (példa).

"egy teljes partíciót felosztotta 4 felé"

Mi osztotta fel? :D
Mert magától a Windows nyilván nem, max. ha valami spéci boot pendive lett kreálva, akkor az adott program. Vagy célirányosan maga a felhasználó, illetve a modern Windows 10-nél már támogatott cserélhető lemezek esetén a több partíció kezelése, ellenben a régebbi Windows-verziókkal.

Amúgy meg attól, hogy végül sikerült megoldani a törlést és újraparticionálást, újraformázást, lehet nem ártana egy ellenőrzés a pndrive-on, lásd a már említett Check Flash, H2testw stb. programokat. Meg nem újdonsg az ilyen vackoknál, hogy tönkremennek, írásvédetté válnak, stb. De persze RAW lehet amitt is, ha a user nem használja a WIndowsban az eszköz eltávolítása előtt a szoftveres leválasztást...

+ A mellékelt screenshot alapján van itt egyéb gond is... :)) Miért van olyan kevés szabad terület a rendszerpartíción (C)? Lehet nem ártana egy lemezkarbantartó, vagy Tárterületsegéd futtatása.

[ Szerkesztve ]

(#48016) cigam válasza Zaja2 (#48014) üzenetére


cigam
félisten

De ugye run as adaministrator-ként futtattad?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48017) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

keresek olyan alkalmazást, mellyel *.fit kiterjesztésű GPS nyomvonalakat tudok összevonni. Online combine programokkal próbálkoztam, ennyi fájlt amennyi van (~500db) nem engednek. :R

4 8 15 16 23 42

(#48018) dargelot válasza brd (#48001) üzenetére


dargelot
senior tag

4-5 másodpercenkén megfagy és elmegy a kép. Csak akkor ha megy a RTSS. Régebbi RTSS amit találtam a saját honlapján az kb 2 éves.

@csicso82
Mivel a RTSS okozza a hibát és csak az ad átfedést, ezért mindegy hogy mikori Afterburnert rakok fel, mert az netről telepiti a legújabb RTSS.

@ollie
Átfedés kellene játékban, az Afterburner pedig azt nem tud.

(#48019) brd válasza dargelot (#48018) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, mennyire megoldás neked, de esetleg másik/régebbi VGA drivert lehet még próbálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#48020) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Olyan progit keresek amivel nagyobb mennyisegu kepet lehet egyszerre atmeretezni. Regebben hasznaltam vmit, de nem jut eszembe a neve.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48021) Fire/SOUL/CD válasza Nerazim (#48020) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

FastStone Photo Resizer
(A FastStone Image Viewer részét is képezi, ami egy komplett képnézegető)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48022) Nerazim válasza Fire/SOUL/CD (#48021) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi igaz nem irtam, de magyarul tud esetleg? Nem nekem kell.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48023) Fire/SOUL/CD válasza Nerazim (#48022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Photo Resizer sajnos nem tud magyarul, de az Image Viewer igen, és mint írtam korábban, tartalmazza a Photo Resizer-t -meg sok egyéb funkciót- is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48024) Zaja2 válasza King Unique (#48015) üzenetére


Zaja2
senior tag

"Mi osztotta fel? :D
Mert magától a Windows nyilván nem, max. ha valami spéci boot pendive lett kreálva, akkor az adott program. Vagy célirányosan maga a felhasználó, illetve a modern Windows 10-nél már támogatott cserélhető lemezek esetén a több partíció kezelése, ellenben a régebbi Windows-verziókkal."
checkra1n jailbreak-et csináltam meg vele egy iphone-ra :))

"Miért van olyan kevés szabad terület a rendszerpartíción (C)?"
tesóm gépe,aki 14 éves :DD lehet találgatni mi foglalja mind a két lemezt :D

"

(#48016) cigam :
"De ugye run as adaministrator-ként futtattad?!"
Persze,hisz írja is,hogy úgy kell :)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#48025) _DiEGO_ válasza Nerazim (#48020) üzenetére


_DiEGO_
őstag

XnView

http://1percinfo.hu/kepek-csoportos-atmeretezese/ [link]

(#48026) #75501312


#75501312
törölt tag

Van olyan ivás emlékeztető program / app, ami elcsücsül a tálcán / értesítési sávon és emlékeztet bizonyos időközönként + megadhatok én is plusz fogyasztást + még trackel is?

(#48027) cigam válasza #75501312 (#48026) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48028) #75501312 válasza cigam (#48027) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezt próbáltam, nem tudok plusz fogyasztást megadni és nem csücsül tálcára. Amikor meg volt nyitva akkor sem jelzett. Gugliztam már, de nem láttam megfelelőt, ezért kérdeztem, hátha van vkinek tapasztalata.

(#48029) cigam válasza #75501312 (#48028) üzenetére


cigam
félisten

Ez jellemzően okosóra/telefon funkció/program. Nem biztos, hogy van olyan amit keresel.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48030) #75501312 válasza cigam (#48029) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, telefonra van egy virágöntözős verzió, csak most sokat még többet ülök gép előtt meló miatt és jó lett volna egy asztali kliens, pláne, hogy sokszor a telefont nem tudom nézni közben főleg ha én tartok 3-4 órás callokat. De akkor marad az okos app.
Találtam még böngésző beépülőket, de azok nem trackelnek.
Köszi azért. :K

(#48031) totron


totron
addikt

Eredeti tördelést felismerő, illetve azt jól lekezelő .pcr olvasót keresek. Az L-alakban beszúrt képek esetén különösen gond ez a tört történet, de alapjáraton is tudnak lenni galibák.
Epubor Reader: fos, nagyon.
Mobipocket Reader, SumatraPDF: jobb, de az elvárttól elmaradnak, vannak ügyetlenségeik.

(#48032) Vertigo18 válasza totron (#48031) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sziasztok! Olyan programot keresek, amely blokkolja a játék által megnyitott honlapot. Konkrétan a Team Fortress 2 nevű játékról van szó, idle módban megy egy szerver, úgy futtatom a háttérben. Viszont úgy van megoldva a szerverük (nem, nem akarok másik idle szervert keresni...), hogy mondjuk 5 percenként nyissa meg a böngészőmben a szerver honlapját. Így reggelre ott van megnyitva vagy 50 fülön a böngészőmben a szerver honlapja...

Ezt szeretném blokkolni, mondjuk egy olyan programmal, ami nem engedi az egyik programnak (Team Fortress 2), hogy megnyisson egy másik programot (Böngésző).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48033) vgyuri válasza Vertigo18 (#48032) üzenetére


vgyuri
őstag

Egyszerű megoldás, hogy az asztalon létrehozod és elindítod pl. "chrome_leallit.bat"-ot, aminek a tartalma:
:eleje
taskkill /f /im chrome.exe
timeout 5 > NULL
goto eleje

Ez 5 másodpercenként leállítja a chrome.exe-t, de akkor nem jó megoldás, ha közben Te is böngésznél.

[ Szerkesztve ]

(#48034) Vertigo18 válasza vgyuri (#48033) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ez csak akkor megoldás, ha este úgyhagyom a gépet. Ha nappal használom, akkor nem opció...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48035) AtHoS válasza Vertigo18 (#48034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mennyire fontos, hogy alapértelmezett böngészővel böngéssz?

pl. sok alkalommal nyit meg nálad valami az alapértelmezett böngészőben oldalakat?

Ha nem, akkor állíts be más böngészőt alapértelmezettre és az előbbi .bat-al azt löveted ki, míg Te nyugodtan használod a megszokott böngésződet nem alapértelmezettként.

szerk.

egyébként ilyen funkciót korábban tűzfalak nyújtottak, lehet van mostanában is ilyesmi tűzfal pótló/kezelő pl. Tinywall és társai, szóval kérdezz be az antivirus topikba is ezzel kapcsolatban, hátha szerencséd lesz

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#48036) Vertigo18 válasza AtHoS (#48035) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi a választ. Teszek egy másik böngészőt, amin nem fog futni semmi, csak azt állítom be alapértelmezettre.

:R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48037) AtHoS válasza Vertigo18 (#48036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ott van winben az IE és az Edge. Nem kell oda rakni semmit :DDD

read-only mode on the forum

(#48038) looser


looser
addikt

Helló, milyen program vagy lehetőség van arra, hogy harmadik fél közbeiktatása nélkül, tehát közvetlenül egy fájlt át tudjak másolni egy másik számítógépre interneten keresztül?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48039) AtHoS válasza looser (#48038) üzenetére


AtHoS
nagyúr

TeamViewer-nek van fájlátviteli része pl.

read-only mode on the forum

(#48040) Doky586 válasza looser (#48038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

FTP server: a túloldalra nem kell semmi csak sima web böngésző v file kezelő.

Torrent kliens DHT: a túloldalon is a megszokott Torrent kliens.

Http File Server: a túloldalon csak egy sima böngésző.

(#48041) coco2


coco2
őstag

Covid-menteset mindenkinek,

Érdeklődnék talán létező chat programról.

Normál chat-nek discords, hangouts, messenger - annyi van már, mint égen a csillag. De. Van-e közöttük olyan, ami real-time hangfelismeréssel feliratozza is a hangcsatornát, hogy mit mond az adott felhasználó éppen? Van olyan chat alkalmazás?

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48042) looser válasza AtHoS (#48039) üzenetére


looser
addikt

Harmadik fél nélkül; TV esetén - tudtommal - átcsorog az adatfolyam rajtuk.

Doky586: HFS király, köszönöm szépen!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48043) Dluinet válasza coco2 (#48041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mobiltelefonon a google billentyűzeten van mikrofon, egész jól boldogul.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48044) Dr.NX válasza coco2 (#48041) üzenetére


Dr.NX
addikt

Még a YouTube sem boldogul jól a hangfelismeréses feliratozással, szóval gondolom, hogy nincs ilyen.

Elfogadom a sütiket.

(#48045) coco2 válasza Dr.NX (#48044) üzenetére


coco2
őstag

Nem kell 100%-os eredmény. Azért is kezdtem el rajta gondolkodni, mert a kb 60% felismerés már értékelhető segítség. És elég lesz csak angol nyelvre, a többi nem kell.

Léteznek fordító gépek. Tenyérnyi kis cuccok saját offline programmal. Azok miből vannak összerakva? Teljesen hozzáférhetetlen lenne a szoftver, ami azokon fut?

@Dluinet:
Létezik már sok forrásban, csak nem célirányosan csiszolva :(((

@looser:
Konferencia beszélgetéshez is mennie kellene. Pont az lenne a lényeg.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48046) totron válasza coco2 (#48045) üzenetére


totron
addikt

Láttál te már gépi fordítóval kiadott könyvet? Google fordítónál valamivel jobb szint, de röhejes. Nem tudom kikkel gondoltad így a konferenciát, de nem járható út. Kivéve, ha a totális önelkomolytalanítás a cél. Miért nem jó hangban a másik félnek? Vázolhatnád a szitut. A youtube hangfelismerése egyébként 60%-nál jobb.

(#48047) ollie válasza coco2 (#48045) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek mind jogvédett szoftverek. Vedd meg a fordítógépet, ha kell a szoftver, ellenkező esetben warezolsz. Egyébként a magyar fordítás megbízhatatlan, nem ajánlom, Túl bonyolult a nyelvünk ahhoz, hogy jelenleg elfogadható minőségben lehessen fordítani így, szoftveresen. Konferencia beszélgetéshez meg aztán végképp nem lenne tanácsos, hacsak nem akarsz hülyét csinálni magadból.
Ha olyan a szakmád, hogy angol nyelvű konferenciákon kell részt venned, akkor kénytelen vagy megtanulni angolul annyira, hogy ne okozzon gondot.

[ Szerkesztve ]

***

(#48048) totron válasza ollie (#48047) üzenetére


totron
addikt

Én azt feltételezem, hogy angolul beszélne. De még így sem vágom a gyakorlatát.

(#48049) Doky586 válasza ollie (#48047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen automata fordítós (konferencia) beszélgetést szívesen meghallgatnék magyarul.. Legalább feldobná a napomat a nevetés.. ;)

(#48050) ollie válasza Doky586 (#48049) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én naponta veszek részt konferenciabeszélgetéseken, mindenféle náció tagjával. Némelyiknek olyan az akcentusa, hogy egy automata hangfelismerő hatékonysága valszeg nem lenne jobb 20-50%-osnál. És ezt még magyarra kéne fordítani, hasonlóan rossz hatásfokkal. Amíg nem létezik igazi AI (plusz mindenki számára elérhetően), addig kénytelen leszünk megtanulni egymás nyelvét, ha kommunikálni is akarunk.

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.