Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) bluemirage válasza Jim74 (#37000) üzenetére


bluemirage
őstag

Én is a Vegast használom és egy GT430-al simán megy. :D

A GM204-es Maxwell lehet talán a ludas, ha a legfrissebb Nvidia driverrel sem támogatja a Vegas.
Helyette a Powerdirector 14-et ajánlom, az állítólag nem olyan válogatós és elég normális és gyors program. Próbáld ki, nagy az esélye, hogy ezzel menni fog és ez is egy korrekt félprofesszionális vágóprogram.

Meliora sunt bono inimica

(#37002) Jim74 válasza bluemirage (#37001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

Szerintem is a Maxwell és a driver a ludas, de régebbi drivert nem szeretnék felrakni a játékok miatt.

A 7870-es Radeonomat simán felismerte és gyorsabban renderelt, mint a Cuda-s Nvidia kártáyval :W

(#37003) bluemirage válasza Jim74 (#37002) üzenetére


bluemirage
őstag

Az OpenCL elterjedtebb, de lassabb... elvileg.

Conclusion

It’s pretty clear that GPGPU is a move in the right direction for all professional users. When supported it brings huge performance benefits to apps, especially when they deal with image and video.

Right now CUDA and OpenCL are the leading GPGPU frameworks. CUDA is a closed Nvidia framework, it’s not supported in as many applications as OpenCL (support is still wide, however), but where it is integrated top quality Nvidia support ensures unparalleled performance. OpenCL is open-source, and is supported in more applications than CUDA, however, support is often lackluster and it does not currently provide the same performance boosts that CUDA tends to.

In our view, Nvidia GPUs (especially newer ones) are usually the best choice for users, built in CUDA support as well as strong OpenCL performance for when CUDA is not supported. The only situation in which we would recommend an AMD GPU to professionals is when they are exclusively using apps that support OpenCL and have no CUDA option.

Meliora sunt bono inimica

(#37004) Jim74 válasza bluemirage (#37003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy melyik videó vágó program támogatja biztosan a GTX970-et.

(#37005) bluemirage válasza Jim74 (#37004) üzenetére


bluemirage
őstag

Ahhoz kellene egy olyan videóvágó embert találni, aki pont GTX970-et használ... :) A powerdirector egyébként is gyorsabb és modernebb,mint a Vegas.... Egy kicsit egyszerűbb a felülete. Én már nem használom. Még egy régebbi példányát használtam anno a Pinnacle Stúdióval párhuzamosan, mielőtt végleg áttértem a Vegas-ra.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#37006) pc360 válasza maestro87 (#36992) üzenetére


pc360
addikt

Nem lehet. Az egész 3.x széria katasztrófa (még az eredeti fejlesztő szerint is). Az tálcáról való felpattinthatatlanságot biztos, hogy tapasztaltad, mivel az egész 3.x óta így megy ez, minden gépen, minden verzióval (elég sokaknek raktam már fel). Nade mindegy. Jó tőle megszabadulni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37007) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek (lehetőleg ingyenest, de nem baj, ha kell érte valamennyit fizetni), amellyel az IP címemet tudom elrejteni. Sok ilyen programocska van, de fontos, hogy tényleg megbízható legyen. A gépemen 5 virtuális gépet futtatok, amiken olyan speciális alkalmazás fut (nem böngészőben), ami állandó netkapcsolatot igényel, de csak minimális adatforgalmat generál, miközben állandó kapcsolatban van a szerverrel. Tehát előny, ha egy licenccel több gépre is lehet telepíteni (legalább 5-re). Naponta legalább 10 órát futtatom ezeket a gépeket, tehát azért összeadódik az adatforgalom.
Ti melyik programot ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#37008) maestro87 válasza pc360 (#37006) üzenetére


maestro87
őstag

A tálcás problémát pedig elhiheted, hogy a 3.4.2-vel még nem tapasztaltam, különben már töröltem volna.

(#37009) Jim74 válasza bluemirage (#37005) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Sajnos már nagyon hozzászoktam a Vegas-hoz...

(#37010) cigam válasza kw3v865 (#37007) üzenetére


cigam
félisten

Erre bármelyik vpn szolgáltató megfelel, de akár csatlakozhatsz is a tor hálózathoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37011) pc360 válasza maestro87 (#37008) üzenetére


pc360
addikt

Bármikor reprodukálom, bár nehéz körülírni. Tényleg mindegy, használd egészséggel, míg jó! :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37012) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

A "Milyen program, ami...?" kérdésre nekem már megvan a válasz, inkább ezzel a programmal kapcsolatban kérném a segítségeteket, mert külön topicot nem találtam. A merevlemez titkosításáról van szó, és erre a Windowsba épített BitLockert terveztem használni. (Ha már úgy is Pro verziójú Windowst kaptam az egyetemtől, nem akartam third party szoftvert használni erre)

A gépemen 2 nem rendszer partíciót már titkosítottam. Ennek ellenére a OneDriveomon, amikor a recovery keyt megnézném, csak egy kulcsot látok. Ez normális? Egy ilyen recovery key egy gépre való, nem partíciónként? A gép újratelepítése esetén, amennyiben ezen háttérpartíciókat békén hagyom, az újratelepített Windowson is gond nélkül tovább használhatóak, unlockolhatóak lesznek ezek?

Ez inkább mérgelődés, mint kérdés: kedves MS miért csak a Pro és Enterprise verziójú Windowsokhoz adja ezt a lehetőséget?! :F :W

Milyen egyéb kockázatai vannak a HDD titkosítás használatának azon a magától értetődőn kívül, hogy ne felejtsem el a jelszavam? Nagyobb eséllyel okozhat így gondot bármiféle HDD szektor hiba, adatsérülés, akármi? Backupolni mondjuk terveztem, de azért viszonylag ritkábban. :U

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#37013) pc360 válasza Sidorovich (#37012) üzenetére


pc360
addikt

Mégis a "Milyen program, ami...?" kérdésedre válaszolnék:

VeraCrypt

Személy szerint nem bíznám a dolgaim az MS-re.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37014) gaborbagi


gaborbagi
újonc

Sziasztok!
Saját gépemre szeretnék kémprogramot tenni, olyat, amit nem lehet könnyen megtalálni. Lakótársam ugyanis állandóan elcseszi a gépemet, de mindig letagadja. Tudni akarom, miket művel.
Köszi a válaszokat.
Üdv

(#37015) Phülöp válasza gaborbagi (#37014) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyszerűbb talán, ha létrehozol egy korlátozott felhasználó profilt neki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37016) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Üdv!

Egy előadás kapcsán lenne szükségem bizonyos progira. Androidos okostelefonok témakörben lenne (projector, laptop és az erre csatlakoztatott okosteló) és ebben a felállásban kellene olyan alkalmazás, ami az android képernyőjét megjeleníti a laposon valós időben(nem klasszikus értelemben vett screen recorder-t keresek, mert nem akarom felvenni a képernyőt, de persze, ha ilyen opciója is van az adott alkalmazásnak, akkor az nem gond, csak tudja a valós idejű képernyő megjelenítést.)

Ezek a feltételek
# W8.1 x64 alatt fusson
# Ne legyen JAVA alkalmazás
# Ne kelljen ROOT jog a telón
# Gyártófüggetlen legyen (azaz ne csak pl Samsung telókkal menjen, hanem minden androidos telóval)
# Android 5.1-t támogassa
# Stabil legyen
# Ingyenes legyen vagy legalább 1 napig teljes funkcionalítású trial

Természetesen keresgéltem a Google-n, van is jó pár, de az eddig kipróbáltak mindegyikének volt valami nyűgje, volt amelyik fel sem ismerte a telót, volt amelyik sehogy sem tudott kapcsolódni, volt ami lefagyott stb stb. (Természetesen ez nem az én- avagy a telóm miatt van, mert amúgy USB-n vagy WiFi-n is kifogástalanul tudok kapcsolódni más alkalmazásokkal a PC-hez)

Annyit had kérjek, hogy lehetőleg olyan szoftvereket javasoljatok, amik a saját tapasztalatok alapján javasoltok(természetesen ki fogom próbálni előtte mindenképp), nem pedig a Google első találatát belinkelve, mert nem szeretnék az előadás alatt/közben egy bináris hulladék, lefagyó szoftver miatt égni, mint a Reichstag, thx! :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37017) mezis válasza Sidorovich (#37012) üzenetére


mezis
nagyúr

"MS miért csak a Pro és Enterprise verziójú Windowsokhoz adja ezt a lehetőséget?"

Van ennél csúnyább dolga is: A Win7 Home Edition alatt nem lehet az asztal hátterének saját képet betenni...
Sajnálják, vagy zsugoriak ?

mezis

(#37018) cigam válasza mezis (#37017) üzenetére


cigam
félisten

Valahogy skálázni kell a termékeket. Egy beépített titkosítás valóban ad olyan pluszt, amiért pénzt kérhet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37019) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#37016) üzenetére


kraftxld
nagyúr

AirDroid?
Csatlakozás után böngészővel lehet nézni a képet és irányítani a telefont.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37020) pc360 válasza kraftxld (#37019) üzenetére


pc360
addikt

De ott csak egy virtuális asztalt látsz, pár funkcióval, nem az aktuális telefonét. Vagy lemaradtam valamiről?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37021) Odin89 válasza Fire/SOUL/CD (#37016) üzenetére


Odin89
csendes tag

Ingyenes TeamViewer-t használom erre a célra. Okostelón áruházból telepítve. PC-n teljes verziót válaszd, személyes használattal, akár telepítés nélkül: https://www.teamviewer.com/hu/download/windows.aspx

(#37022) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#37019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk Én voltam a balfék, mert egy "aprócska" dolog lemaradt, nevezetesen, hogy USB kábellal akartam volna összekötni a gépet a telóval. Na most Airdroid-nál látszólag beállítható a dolog, de nagyon akadozós volt a dolog, WiFi-n kacsolódva pörgősebb volt, de az Airmirror (asszem ez a neve) funkció aktiválásakor (ez felelne, azért, hogy a PC-n lássam valós időben a dolgokat), voltak igen komoly akadások.

Odin89
Igen, logikus és kézenfekvő választás lenne(napi szinten használom a TV-t, kezelésével nincs gondom), ha USB-n keresztül is működne, nem csak internet kapcsolaton keresztül.

Ettől függetlenül inkább letettem az USB-s "mókolásról", és marad a Teamviewer, majd viszek magammal egy Accesspoint-t (mert a teremben, ahol az előadás lenne, igen gyenge és ingadozó a jel), aztán repeater-ként bekonfigolom előtte, így a probléma letudva.

Köszönöm a segítőszándékot! :R

Újabb progi

Megint kellene egy "érdekesebb" progi... Egy ismerősöm keresett meg azzal, hogy a facebook-ra nem tud MP3-t direktbe feltölteni(ezen azért meglepődtem, de lévén, hogy sosem voltam tagja egyetlen közösségi hálózatnak(így az FB-nek sem), ezért elfogadom amit mond).
Ahogy keresgéltem a neten, azt találtam, hogy alapvetően 2 lehetőség van
1. valamilyen tárhelyre feltolni az MP3-kat és onnan a megosztási linket beszúrni az FB-be (na ezt kizárnám, ismi ilyennel nem fog mókolni)
2. Átkonvertálni az MP3-t MP4-be

A 2. megoldás a járhatóbb út, viszont olyan progi kellene, ahol csoportosan lehet MP3-ból MP4-be konvertálni, de úgy, hogy meg lehessen adni egy statikus képet, amely a konverziót követően, az MP4 lejátszásakor az elejétől a végéig mutat (MP3-ban ugye nincsenek video adatok)
(találtam jó és ingyenes szoftvert, csak az egy üres, statikus fekete hátteret tesz be)

Jó lenne, ha lenne ilyen szoftver, mert nagyon sok MP3-t szeretnének feltölteni és ezért az nem járható út számomra, hogy a konverziót követően, xyz video editorral én tegyek képet minden egyes MP4-be...

Előre is kösz a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37023) Phülöp válasza Fire/SOUL/CD (#37022) üzenetére


Phülöp
addikt

mp3-ra én csinálnék egy youtube acc-ot, az ottani videókat megeszi a Facebook
esetleg statikus képnek beraknék valami szöveges infót

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37024) bluemirage válasza Phülöp (#37023) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha jogvédett az anyag, akkor a youtube kellemetlen meglepetéseket okozhat. Elnémítja, mobil eszközön tiltja stb...

Az elmélet jó... de én az indavideo-t javaslom, hogy oda regisztráljon, oda töltsön fel anyagot és onnan ossza meg a FB-on. Az indavideo engedékenyebb a szerzői jogokban, mint a youtube.
38 éves vagyok, de én sem vagyok fenn a FB-on. :D

Meliora sunt bono inimica

(#37025) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#37022) üzenetére


cigam
félisten

ffmpeg -loop 1 -i allokep.jpg -i inputaudio.mp3 -c:v libx264 -c:a –strict experimental -b:a 192k -shortest fb-video.mp4

Videóvá konvertálni nem túl szerencsés. Pl. sokszorosa lesz a fájl mérete.
Muszáj a fb-on tárolni? Soundcloud nem jobb/egyszerűbb?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37026) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Egy olyan programra lenne szükségem, ami bemenő jel alapján valami vizuális effektet rak a teljes képernyőre.
TEhát buli lenne nálam és jó lenne a zenét megjeleníteni. Biztonságos program érdekel, tud valaki ilyet?

Üdv,

We are only Stardust...

(#37027) Phülöp válasza bluemirage (#37024) üzenetére


Phülöp
addikt

Eszembe se jutott, hogy nem saját anyag...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37028) cigam válasza Jinxb1rd (#37026) üzenetére


cigam
félisten

A legtöbb lejátszó tud ilyet, de pl vsxu, plane9, ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37029) Jinxb1rd válasza cigam (#37028) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Spotifyhoz kellene.

Egyébként köszi az ajánlásokat, de ezek nem az igaziak.

We are only Stardust...

(#37030) cigam válasza Jinxb1rd (#37029) üzenetére


cigam
félisten

Írd be a Spotify keresőjébe: spotify:app:visualizer

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37031) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Régebben volt egy Firefox plugin, ami egy adott oldalon, tetszőleges mélységig feltérképezte a fájlokat, és le lehetett tölteni automatikusan mindent vele. Tud valaki ajánlani ilyen megoldást?

(#37032) akaido válasza germinator66 (#37031) üzenetére


akaido
addikt

Pl. a Scrapbook vagy a Screengrab kiegészítőket ajánlom.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37033) Jinxb1rd válasza cigam (#37030) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hm, utánanéztem, hogy elvileg tényleg van ilyen benne, de nálam nem csinál semmit.

We are only Stardust...

(#37034) cigam válasza Jinxb1rd (#37033) üzenetére


cigam
félisten

A desktop app-ba írtad, vagy az online felületbe?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37035) germinator66 válasza akaido (#37032) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszi!

(#37036) Jinxb1rd válasza cigam (#37034) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Desktop app-ba. Azt írták, hogy ott működik.

We are only Stardust...

(#37037) Sidorovich válasza pc360 (#37013) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Szia!

Köszönöm a tippet, utána nézek.

Egyébként miért nem elég megbízható a BitLocker személyes dolgok titkosítására? Vagy mi a probléma a Microsofttal? Onnantól fogva, hogy Windowst használok, már teljes mértékben bíznom kell bennük. :F

[ Szerkesztve ]

(#37038) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

A Windows-ba beépített képmetszőhöz hasonló programra lenne szükségem, amivel bizonyos képernyőrészletet tudok kimenteni képfájlba, de normális minőségben, kézi kijelölés után. A képmetsző eléggé gyenge minőségben menti el a kivágott részleteket, beállítást viszont nem találtam rá benne.

Jó lenne, ha valami hasonlóan egyszerű és ingyenes programot tudnátok javasolni!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37039) Phülöp válasza tylerddd (#37038) üzenetére


Phülöp
addikt

Faststone Image Viewer

Ingyenes, egyszerű, sokat tud.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37040) tylerddd válasza Phülöp (#37039) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, használni fogom és meglátom mennyire jön be. Látom van kimondottan képmetszőjük is, csak az $20 :(((

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37041) Phülöp válasza tylerddd (#37040) üzenetére


Phülöp
addikt

File - Screen Capture menüpontot ajánlom figyelmedbe.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37042) tylerddd válasza Phülöp (#37041) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, megvan, csak nem szimpatikus a sok felesleges opcióval :DDD El van bújva az az egyetlen funkció, ami nekem kell. De jó lesz ez, csak szoknom kell majd.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37043) cigam válasza tylerddd (#37038) üzenetére


cigam
félisten

"Print screen" +paint nem jó?
Esetleg a greenshot is beválhat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37044) Sk8erPeter válasza tylerddd (#37038) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én a PicPick-et ajánlom (a fizetős SnagItről álltam át rá), szerintem elég fasza. Portable változat is van belőle (hurcolhatod akárhova pendrive-on), kevesebb, mint 30 MB a program, elég könnyűsúlyú, és teljesen jól teszi a dolgát, szerkesztgetni is tudod persze a készített képet, kissé okosabban, mint a képmetszőben, meg a Paintben. Tud magyarul is a progi.
Egyébként ahhoz, hogy ne gyenge minőségben legyen elmentve a kép, a PNG-formátumot állítsd be alapértelmezettként (ha minden igaz, a PicPick-nél eleve ez az alapértelmezett, ha nem, állítsd át: Fájl > Programbeállítások > Fájlnév).

Be tudod állítani azt is, hogy legyen automatikus screenshot-mentés egy adott könyvtárba (Fájl > Programbeállítások > Aut.mentés > "Képek automatikus mentése" mellé pipa be), és megadhatsz egy mintát a fájlnévnek (Fájl > Programbeállítások > Fájlnév) (én azt állítottam be, hogy Screenshot_%y_%m_%d__%h_%n_%s, így benne van a screenshot-készítés pontos dátuma és másodpercre pontos időpontja is).

(#37043) cigam:
""Print screen" +paint nem jó?"
Ez viccnek is rossz. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#37045) mrobes válasza tylerddd (#37042) üzenetére


mrobes
tag

Én ezt használom, szerintem frankó:
http://www.apowersoft.hu/ingyenes-keplopo

(#37046) cigam válasza Sk8erPeter (#37044) üzenetére


cigam
félisten

Miért is?
Nem előtte, hanem utána jelölöd ki azt a részletet ami kell.
Ugyanúgy el kell indítani egy programot.
Eldöntheted, hogy milyen formátumba, akár tömörítetlen bmp-ként mented el.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37047) Willie válasza cigam (#37046) üzenetére


Willie
őstag

Az a baj az általad javasolt módszerrel, hogy meglehetősen körülményes és lassú. Pl. nekem hetente van olyan, hogy egymásután kell kb 10 weblap részletet lementenem nyomtatás miatt, ez Paint használatával elég lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#37048) Sk8erPeter válasza cigam (#37046) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon nem mindegy, hogy nyomsz egy Shift+Print Screent, és kijelölöd a konkrét területet, amit le szeretnél fényképezni - és ehhez segítségként még kapsz egy nagyítót is a kurzor körül lévő területről -, és kész vagy, és előre beállíthatod az automatikus fájlmentési mintát és végső képformátumot is, vagy utólag kell szarakodni a kivagdosással, fájlnév- és formátum-megadással, ráadásul a Paint azért - lássuk be - meglehetősen ostoba (lásd például a borzalmasan korlátozott visszavonási lehetőségeket, meg a kép szerkesztgetéséhez rendelkezésre álló csekélyke eszközöket, de gondolom nem kell magyarázni nagyon). Még egyszerűbb célokra is tök jól tud jönni, ha van egy kényelmes céleszköz (pl. csak fórumra bedobod, hogy így meg úgy kell csinálni vmit, vagy úgy jön elő a hiba, vagy ismerősnek küldesz probléma-megoldásról képeket), dokumentációhoz vagy ha már egynél több screenshotot is kell készíteni, akkor meg tényleg nem mindegy az eszköz. Nálam amúgy már Windows-zal együtt indul, tök sokszor jön jól, hogy akár csak emlékeztetőnek is tudok készíteni egy screenshotot, és a név automatikusan mentésre kerül, de csak egy F2-mbe kerül a progin belül, hogy az automatikus nevet még kiegészítsem valamivel.
Egyébként persze, el lehet végezni a feladatot a Painttel és Print Screennel is, sőt, akkor már sokkal értelmesebb a Snipping Tool (Képmetsző) - amivel egyébként szintén lehet veszteségmentesen menteni, ha a PNG-formátumot választod, ami ugye támogatja a veszteségmentességet, BMP-t meg kihagynám az óriási méretek miatt -, szóval értem, amit mondasz, nincs is vitánk ebben, de ha kényelmes eszköz kell, akkor az nem a Paint lesz. Mondjuk én a Snipping Tool helyett is a PicPick-et választanám, mert még egy piros keret, pár nyíl, meg némi szöveg hozzáadása is jóval kényelmetlenebb a Snipping Toolban, mint ebben (sőt, igazából a Snipping Toolban csak ceruzával tudsz a képre írni, ami picit kevéske).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#37049) cigam válasza Sk8erPeter (#37048) üzenetére


cigam
félisten

a Snipping Tool (Képmetsző) - amivel egyébként szintén lehet veszteségmentesen menteni, ha a PNG-formátumot választod, ami ugye támogatja a veszteségmentességet

Ugyanakkor tylerddd szerint, A képmetsző eléggé gyenge minőségben menti el a kivágott részleteket.

Ez csak nekem ellentmondás?

Intercreptor
WEBoldalaknál egy böngésző plugin-t javasoltam volna, de nem tisztázott pontosan mire használná.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37050) tylerddd


tylerddd
veterán

Köszönöm az ajánlásokat, meg fogom nézni őket!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.