Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Dluinet válasza Joker88 (#24999) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek közül válogathatsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25002) cigam válasza Joker88 (#24999) üzenetére


cigam
félisten

[link], bár nem próbáltam, a gyártó weboldala szerint magyarul is tud.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25003) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#25002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jobb lett volna kipróbálnod, mert amellett, hogy fizetős(csak most promózzák), automatikusan nekiáll dolgozni a telepítést követően, mire megtalálod hol kell lelőni, addigra megőszülsz. Az meg már csak hab a tortán, hogy SSD userek ennek különösen nem örülnének... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25004) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#25003) üzenetére


cigam
félisten

Az írja, hogy "SSD-hard disk protection". Ez számomra azt sugalja, hogy felismeri az SSD meghajtókat, és azokat békén hagyja. Mivel nincs SSD-m, ezt kipróbálni sem tudom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25005) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#25004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy SSD vagy HDD. Ez meg hogy ""SSD-hard disk protection" mit jelent (mert inkább azt kellene jelenteni, hogy SSD és HDD védelem, mivel SSD HDD nincs/értelmetlen), azt meg csak a fejlesztő tudja.
Ettől függetlenül ha van kedved, használd, de az érdeklődőknek meg azt javaslom, hogy kerüljék el. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25006) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#25005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet a Seagate Momentus-ra gondoltak :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25007) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#25005) üzenetére


cigam
félisten

Ez annyira frusztráló ...
Rajtad kívül mindenki tudja hogy miről van szó(SSD hard disk), és nem tartja értelmetlennek. (Jelentkezzen aki mégsem!)

Mivel a súgóban már SSD protection címszó szerepel (már megfelelhet kényes ízlésednek), és biztosíthatlak, hogy a programozók is tisztában vannak hogy nem szabad SSD-t defragmentálni.

For some time now, so-called Solid State Disks (SSDs) have been on the market and differ very much from traditional hard disk drives (HDDs). Unlike HDDs, which require motors, heads, arms and the like, SSDs contain no moving parts. Instead of storing data on rapidly rotating platters with magnetic surfaces, SSDs use solid-state memory (semiconductor memory devices) to store persistent data and permit only sequential access of data cells in a memory array. Due to the architecture of SSDs, defragmentation becomes obsolete. In addition, current SSDs with flash-memory cells only have limited lifetimes and will often wear out after 1000 to 10.000 write cycles. Therefore an (unnecessary) defragmentation process would cause an even faster degradation of SSDs.
Forrás: SuperEasy LiveDefrag súgó

Ez a fotó is sokat mondó SSD témában:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25008) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok.

Nem hiszem, hogy létezik ilyen program, de talán.

Gmailes levelezésről van szó. Több ezer levél, és a tartalmát egy fájlba (pl. doc-ba) kellene automatice másolni.

(#25009) Dluinet válasza VásRló (#25008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tudja azt magától is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25010) chungee válasza cigam (#24998) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#25011) VásRló válasza Dluinet (#25009) üzenetére


VásRló
tag

Köszi!
Bár nem pont úgy kell, mint ahogy a leírásban van.

(#25012) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Légyszives ajánljatok egy magyar nyelvű valami jó képességű digitalizáló progit , vagy valamit amivel tudom rögzíteni a külső forrást. :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#25013) Joker88


Joker88
őstag

ide is felteszem,hátha..

XP - hez milyen védelmi program illik? valamelyik Internet security,vagy sima Norton antivirus 2012 elég? router mögül éri el a netet..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#25014) Dluinet válasza Joker88 (#25013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MSE

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25015) BigManus válasza Joker88 (#25013) üzenetére


BigManus
addikt

Esetleg próbáld ki a BitDefender Free Antivirust.
Még újdonságnak minősül, de XP-re jó lesz...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25016) lostprophet válasza Joker88 (#25013) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Comodo Internet Security (ingyenes, jó, most jött ki a legújabb verziója)

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25017) PumpkinSeed válasza lostprophet (#25016) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Comodo +1 :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25018) cigam válasza Boogie33 (#25012) üzenetére


cigam
félisten

pl. MovieMaker
Mi a külső forrás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25019) Boogie33 válasza cigam (#25018) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali.
Egy HI-8 as video kamera.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#25020) cigam válasza Boogie33 (#25019) üzenetére


cigam
félisten

Azon van firewire igaz? Akkor kösd össze a szgéppel, és digitálisan szipkázd át a felvételeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25021) Boogie33 válasza cigam (#25020) üzenetére


Boogie33
senior tag

Dehogy van. Csak egy s-video van meg egy jack kimenet. Vettem egy Leadtek digitalizálót csak nem boldogulok vele mert a szoftver amit adtak hozzá nagyon bonyolult + nincs hozzá magyar nyelvű használati utasítás. :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#25022) cigam válasza Boogie33 (#25021) üzenetére


cigam
félisten

Bonyolult? Melyik progit adták hozzá? Pontosan hol akadtál el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25023) headhunter


headhunter
addikt

Ilyen program nincs? :F

[link]

(#25024) Boogie33 válasza cigam (#25022) üzenetére


Boogie33
senior tag

Showbiz .
Azon akadtam el hogy nem tudom mit kellene be állítani hogy normálisan átrakja a pc-re , mert próbáltam egyszer 1GB lett 10 perc egyszer meg a felvétel eleje lett a vége, a vége meg az eleje. Az a baj progival hogy túl sok mindent lehet állítani vagy 6 féle fálj formátum csomó felbontás meg minden. Valami egyszerű kéne hogy elindítom a kamerát a gépen nyomok egy rec-et és kész . Azt sem tudtam kideríteni hogy a HI-8 hoz milyen paraméterek tartoznak felbontás , bitsebesség stb.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#25025) Visormail válasza headhunter (#25023) üzenetére


Visormail
addikt

Fene tudja 1-2-t találtam: Invalid image finder, JPEGsnoop (ez több helyen szóbakerül a téma kapcsán, bár én a funkciólistájában nem látok ilyet)
fizetősek: Topologi Image Judge, ImageVerifier

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25026) cigam válasza Boogie33 (#25024) üzenetére


cigam
félisten

Ezaz?

Elég egyszerünek tűnik. A felvételkor megadott könyvtárba teszi a videót.
Mi a cél? DVD-re akarod, kiírni, feltenni a youtube-ra, vagy csak winyón tartani?
PAL felbontás 720x576, a bitráta minnél nagyobb annál szebb képet kapsz, 8-10Mbps-nál nagyobb MPEG2 már túlzásnak tűnik. Az is egy járható út, hogy a tömörítetlen (dv avi) felvételt utólag bekonvertálod kedvenc formátumodba.

Hogy ne legyek túl off... virtalvcr-el is tehetsz egy próbát, ha a movie maker (tud magyarul, és a súgó is magyar ) nem jönne be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25027) zone válasza Boogie33 (#25024) üzenetére


zone
őstag

Egyik ismertős PowerDirector-ral digitalizál, elég egyszerű kezelni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25028) AtHoS válasza Fire/SOUL/CD (#25000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez az Auslogics Disk Defrag jól megszívatott win7 x64 OS-nél.
Feltelepítettem, aztán beállítottam, hogy rendezkedjen a HDD-ken ha a gépet nem használják. (OS SSD-re került - Samu 840 Basic)
El is indult a rendezkedése, de közben a gép szépen csonttá is fagyott azonnal.

Nézegettem pár órát a gépet, hogy mi a fene lehet a gond, mert amúgy semmi problémás tünetet nem produkált, de pl. youtube filmnézés közben 15...20 perc után szépen kékes-fekete képernyőt vágott be és csontrafagyott vagy pedig a képernyő lekapcsolása után (20 perc) már nem lehetett visszaéleszteni.

Gyanús volt ez a 20 perc környéki idő, szóval minden wines energiamenedzsment beállítást széttúrtam, mire véletlenül benéztem az Auslogic Defrag progiba, átraktam 30 percre 15-ről és lám, innentől 30 perc után fagyott be a gép youtube filmezés közben. Na ekkor ment neki egy uninstall, mert tényleg tele volt már a problémával a .... Ezután a probléma megszűnt.

Szóval volt vele egy kellemetlen élményem. Remélem nem futok bele hasonlóba, bár legalább már van ilyen irányú tapasztalatom :W

Egyébként szimpatikus kis program

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25029) Fire/SOUL/CD válasza AtHoS (#25028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha esetleg (SSD kapcsán) kihelyezted a TEMP-et, böngésző cache-t stb HDD-re, akkor "természetes", hogy leakad, hisz épp egy folyamatban lévő stream "darabját" fogja meg a defrag és dob el máshova.
Próbálj meg egy másik defragot, ha azzal is gond van, miközben videót nézel, akkor egyértelmű, mi az oka.
(Persze ettől függetlenül lehet, hogy az Auslogic bugos)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25030) headhunter válasza Visormail (#25025) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Első ingyenes és talált is hibás fájlt. ( Invalid image finder,)

(#25031) localhost


localhost
Közösségépítő

XFS filerendszert szeretnék olvasni és/vagy írni is windows7 alól.
Hogyan ? Mivel ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25032) zone válasza localhost (#25031) üzenetére


zone
őstag

crossmeta
De lehet, hogy egyszerűbb lenne pendrive-ról futtatni egy live Linuxot.
Vagy win alatt futtatni a coLinuxot.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25033) andorra válasza zone (#25032) üzenetére


andorra
őstag

Okyan programot keresek, ami hibátlabul konvertál pdf-et doc-ba, minden magyar hosszú ékezetes betű esetében is.

(#25034) localhost válasza andorra (#25033) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nos, ilyen program GYAKORLATILAG nem létezik.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25035) Dluinet válasza andorra (#25033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ABBYY FineReader 130€, de ha veszel 12000Ft-ért EPSON multifunkciós nyomtatót, amihez ingyen adják, akkor jobban jársz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25036) andorra válasza Dluinet (#25035) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm. Remélem jó lesz, találtam egy kidobott nyomtatót. :-)

(#25037) Dluinet válasza andorra (#25036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25038) tyll30


tyll30
tag

Word és Excel táblázatokat szeretnék használni laptopon és a tablet is.
Van rá mód hogy ne kelljen folyamatosan netten lógnom a szinkronizáláshoz ?
Napközben módosítom a tableten hazamegyek felcsatlakozok wifire és szinkronizálja a módosított dolgokat.
Vagy ha módosítom laptopon és a tablet felcsatlakozik netre módosítja.
Van erre megoldás ?

(#25039) fdisk


fdisk
őstag

Olyan programot keresek win7 alá ami a már korábban törölt alkalmazások megmaradt nyomait is megkeresi és törli,
Nem a reg.adatbázis tisztításra gondolok elsősorban,hanem megmaradt könyvtár,fájl stb.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#25040) lostprophet válasza fdisk (#25039) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Én nekem csak egy ilyen program rémlik, Final Uninstaller névre hallgat, de fizetős.
Egyéb esetekben meg jobb elkerülni az ilyen helyzeteket és például IObit Uninstallert vagy Revo Uninstallert használni a program eltávolításához.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25041) Csontikka válasza tyll30 (#25038) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

használj dropboxot, box-ot, skydrive-ot, vagy bármilyen hasonló felhő alapú tároló szolgáltatást.

vagy nem értem a kérdést :)

Üdv,
Csontikka

(#25042) PumpkinSeed válasza fdisk (#25039) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Glary Utilities. Ez szépen takarít. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25043) Ittnemaz válasza Soja (#24941) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

ezt már használtam.

a megnyitás viszont akkor volt nálam ilyen ha ugyanarra a vinyora mentettem vissza a képet

(#25044) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudtok magyar nyelvű felolvasó programot? pdf, word, text állományokhoz kellene.

(#25045) Ittnemaz válasza #68216320 (#25044) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#25046) #68216320 válasza Ittnemaz (#25045) üzenetére


#68216320
törölt tag

Koszi. Probaltam, de csunyan beszel. A telefonom is szebben olvas fel. Valami masik esetleg?

(#25047) tyll30 válasza Csontikka (#25041) üzenetére


tyll30
tag

Lehet rosszul tettem fel a kérdést !
De pont ez a lényeg hogy nem szeretnék felhő alapú tároló szolgáltatást használni.(ezeket ismerem )
Nekem az lenne a lényeg hogy
A Windowsos gép pl 10 doksival és az Androidos telefonomon is megvan ugyanez.
Ha valamelyik eszközön bármit módosítok a dokumentumokba, és ezután bármilyen módon összekötöm a két eszközt a legutolsó módosításokat szinkronizálja össze.

Van e erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#25048) zone válasza tyll30 (#25047) üzenetére


zone
őstag

google első találata

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25049) Henrico


Henrico
tag

Adott több darab hdd egy gépen belül. A legjobb Az lenne, ha egy hdd-be vonhatnám össze, de akkor bármelyik sérül, kuka minden. Minden hdd-n hasonló könyvtárak, más tartalommal. Megoldható valahogy, hogy a gépen belül egy hdd-nek láthassam Az egészet? Esetleg megosztáskor is csak egy darabnak látszodjanak?

(#25050) zone válasza Henrico (#25049) üzenetére


zone
őstag

Win8-nál gyárilag ott a Storage Spaces, vagy Win 7/XP-nél egy fizetős program, a Drive Bender, ami 30 napig ingyenes vagy a teljesen ingyenes Liquesce, ez nem működik fat32 fájlrendszerrel.
Linuxra ingyenes a Greyhole.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.