Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Doky586 válasza kezdosql (#40000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

win 10 helyett valami magasabb verziószámú win kell. pl. win 98... :DDD

(#40002) overland


overland
aktív tag

Sziasztok!
Olyan free programot keresnék, amivel könnyedén tudok montázst készíteni.
Használtam az Acdsee 3.1 fotoslate-t, ahhoz még volt gyári kód.

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#40003) akaido válasza overland (#40002) üzenetére


akaido
addikt

PhotoScape

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40004) akaido válasza blue eyes (#39993) üzenetére


akaido
addikt

[DictaNote]

szerki: Sajna ez is online

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40005) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!
Hátha itt valaki tudja... :)
Leginkább laptopon használom a vibert, újra költözés miatt jó lenne átmenteni a w10-ről az eddigi beszélgetéseket.
Vajon honnan tudom átmásolni?
outlook-nál is meg lehetett csinálni...

(#40006) Dluinet válasza overland (#40002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

picasa még letölthető innen-onnan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40007) overland válasza akaido (#40003) üzenetére


overland
aktív tag

Nagyon köszönöm!!
Ez sokkal jobb, mint az acdsee :R

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#40008) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Egy online előadást akarok felvenni, de pont nem leszek itthon. Létezik olyan felvevő progi, amit be lehet időzíteni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#40009) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

üdv. van olyan alkalmazás.megoldás ami ha üzit kapok vagy hívásom van villogtatja a vakut a telón honor 3c

(#40010) Dluinet válasza nagysandor79 (#40009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40011) C. s. válasza pc360 (#39954) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Most töltöttem le az X-Mouse Button Controlt. És közben az jutott eszembe, hogy a Logitech programja már telepítve van, sőt, a billentyűzet miatt szükség is van rá. Meglesznek jól egymás mellett vagy ne rúgjak ekkora öngólt? A másik: Nyújt-e bármivel többet a telepíthető változat a hordozhatónál?

(#40012) pc360 válasza C. s. (#40011) üzenetére


pc360
addikt

Két progival kár kontrollálni az egeret. :) Ha a Logi is tudja azt, amit szeretnél, akkor nem kell az X.

A portable verziót még nem próbáltam. Gondolom az is be tudja regizni magát auto indításba stb, de itt a telepítős verzió adja magát inkább.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40013) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Erre tudtok valamit javasolni?

Win10 az oprendszer. Az se baj, ha egy névsorba rendezett képhalmazt pdf-nek össze tud fűzni, illetve a képhalmazon csoportos műveleteket tud végrehajtani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40014) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok olyan feladatra kellene program, hogy adott a munkahelyi szerver, arra dolgoznak be többen, és a program mindig lehúzná az aktuális új dolgokat. Szóval valaki felrak egy dokumentumot az lehúzza a gépre. És nem mindig az van, hogy a sok tíz gigabyte-ot újra és újra leszedi csak a változásokat/új dolgokat.

(#40015) Doky586 válasza macilaci78 (#40013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a csoportos művelet alatt pl törlést értesz akkor filekezelőben kijelölöd őket és nyomsz egy DEL gombot, és annyi.. :W

(#40016) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

kéne nekem egy olyan program amivel műsoros dvdről lehet biztonsági másolatot csinálni 1:1-ben egy másik lemezre

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#40017) akaido válasza UnSkilleD (#40016) üzenetére


akaido
addikt

Például:[DVDShrink]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40018) macilaci78 válasza Doky586 (#40015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha csoportos művelet alatt azt értem, hogy az ADF tetőben beszkennelt 100 oldalas doksi minden egyes oldalán ugyanazt a műveletet akarom végrehajtani, például a kontraszt azonos mértékű módosítását? Esetleg csoportos átnevezést értek alatta, ne adj Isten, csoportos átméretezést?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40019) akaido válasza macilaci78 (#40018) üzenetére


akaido
addikt

[Egy pohár "szóda"] (Sajna nincs ingyen.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40020) macilaci78 válasza akaido (#40019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez a szkennelt doksi kontrasztját is megigazítja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40021) Doky586 válasza macilaci78 (#40018) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XnView - ingyenes..

(#40022) Doky586 válasza macilaci78 (#40020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen

(#40023) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

mpg-t szeretnék szerkeszteni (kijelölt szakasz kivágása és több mpg összefűzése) konvertálás nélkül a legegyszerűbben.
Tudtok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#40024) Doky586 válasza Keef_Lee (#40023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tudtommal a sima .mpg összefűzhető sima copy a+b c módszerrel és vágni is lehet hasonlóan. De én inkább átkonvertálnám video esetén xvid avi-ra..

[ Szerkesztve ]

(#40025) Keef_Lee válasza Doky586 (#40024) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A fűzést még érteném így is, de vágni hogyan? a-gyökx/b=c ? :D

(#40026) Doky586 válasza Keef_Lee (#40025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#40027) macilaci78 válasza Doky586 (#40021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40028) Keef_Lee válasza Doky586 (#40026) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, de én azt írtam "kijelölt szakasz kivágása", tehát jelenetet látni kellene hozzá.

(#40029) arfer válasza Keef_Lee (#40028) üzenetére


arfer
aktív tag

Iterációval addig nézegeted a vágott darabokat, változtatgatod a darabolás mértékét, és fűzöd össze a darabkákat, míg jó nem lesz :D ... De félre a tréfával... Beírod a gugliba, hogy free video editor, és kiválasztod a sok-sok találat közül azt, amelyik legjobban tetszik. Vagy a Program promók topicban is találhatsz sok progit.

[ Szerkesztve ]

(#40030) ollie válasza Keef_Lee (#40023) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak kulcs kockánál (key frame) lehet vágni újrakódolás nélkül.

Ez tud olyat, de én nem próbáltam (keresővel találtam): [link]

***

(#40031) Doky586 válasza ollie (#40030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos az ilyen progik nem felelnek meg a "konvertálás nélkül" elvárásának. Mpeg fileoknál még nem találták fel a "key frame"-et, ezért ilyen könnyű copy-val eggyesíteni az azonos paraméterű (felbontás, fps) mpg-ket.

Ha a kimenet lehetne xvid avi (ez persze szintén konvertálással jár) akkor a VirtualDub vagy VirtualDubMod -ot javasolnám, mert azzal tökéletesen lehet vágni, igaz nem az 1kattintásos szoftverek közé tartozik.

(#40032) Keef_Lee válasza arfer (#40029) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Hát ez az, ebbe zavarodtam már bele, hogy mindegyik jó valamire, de egyik sem jó mindenre...

#ollie: ehhez quick time kell...

Shotcut free tudna mindent, de szerintem 3 éves tanfolyam kellene hozzá :)
Volt régen egy tmpgences kezdetleges progim, még a végén megkeresem.

[ Szerkesztve ]

(#40033) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Olyan programot keresnék PC-re, amelyre fel lehet vinni "X" darab telefonszámot, majd azok Gps jelét élőben követni. Az sem gond, ha minden egyes telefonon fent kell, hogy legyen a program Androidos verziója.

Viszont az fontos lenne, hogy a PC-n, használat közben be tudjam kapcsolni a távolban lévő telefon Gps-ét, hogy követni tudjam merre van.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40034) kezdosql válasza macilaci78 (#40018) üzenetére


kezdosql
tag

Es ha hasznalnad a keresot, ha mar az eszedet nem tudod, csak a szadat, akkor rajonnel, hogy evtizedek ota letezik irfanview erre a megoldasra. :R

(#40035) Phülöp válasza kezdosql (#40034) üzenetére


Phülöp
addikt

Na.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#40036) kezdosql válasza Vertigo18 (#40033) üzenetére


kezdosql
tag

Lanyokat futtatsz, de lusta vagy kimozdulni a kocsmabol? ;]

(#40037) pc360 válasza kezdosql (#40034) üzenetére


pc360
addikt

Közel sem annyira egyértelmű a kérdés, mint amennyire zsír paraszt a válaszod. Én dokumentumokon belüli képtulajdonságokkal való zsonglőrködést olvastam ki a hozzászólásából, amit nem hogy évtizedek óta, de még most sem tud az IrfanView.

Egyébként pedig képek csoportos átalakítására a FastStone Image Viewer-ben található batch converter sokkal jobb minőségű, és nagyobb a tudása is. Ez a funkció külön is elérhető a FastStone Photo Resizer nevében.

macilaci78: Ha a képek PDF-ben landolnak, akkor az Adobe Acrobat Pro DC valamit kezd velük utólag - de ebben közel sem vagyok biztos... Ha teheted, a szkennelt anyagok összefűzés előtt kerüljenek feldolgozásra a fenti programok egyikével.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40038) Doky586 válasza Keef_Lee (#40032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..ebbe zavarodtam már bele, hogy mindegyik jó valamire, de egyik sem jó mindenre..."
gyerekkorban kimaradt az ezermester Mekk mester sorozat..?

Az ami mindenhez jó: az valójában semmihez sem jó teljesen.. :K

[ Szerkesztve ]

(#40039) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Youtube-DLG v0.3.8-as változatával szeretnék youtube.com-ról videókat és mp3-akat letölteni, de mihelyst beillesztek a programba egy linket és utána rámegyek a Download gombra, azután kb.2 másodperc múlva azt írja ki, hogy végzett a letöltéssel, de közben nem csinált semmit, és errort ír ki így: [link]

A program LOG-jában ez a hibaüzenet van: ERROR: Unable to download webpage: <urlopen error [SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed (_ssl.c:600)> (caused by URLError(SSLError(1, '[SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed (_ssl.c:600)'),))

Tud valaki erre a problémára valami megoldást?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40040) macilaci78 válasza kezdosql (#40034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt az eredeti kérdés, csak a linkje kimaradt.

Az Infarn View tudomásom szerint céges környezetben nem freeware.

És köszönöm a szart sem érő hozzáállásodat. :R

#40036: mondjuk, teherautóflottája van és a sofőröknél lévő céges phablet lenne a nyomkövetés alapja a fizetős GPS-szolgáltatások helyett.
Nem mindenki jár ám kurvázni. Tudom, a saját tapasztalataid mást mutatnak, de vannak olyan férfiak, akikkel a nők pénzbeli ellenszolgáltatás nélkül is szóba állnak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40041) dqdb válasza neo81 (#40039) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen vírusirtót használsz?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40042) macilaci78 válasza pc360 (#40037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Infran View-t ismerem, de erősen kampányolunk a jogtiszta szoftverek mellett, így az sajna ugrott.

Tehát az ADF tetőn behúzok például 20 oldal doksit, megjönnek a jpg képek, ezt csoportosan megigazítja az Infran View (kontraszt, felbontás), majd egy virtuális nyomtató (Bullzip) kitolja pdf-be.

A virtuális nyomtató megoldott, azzal nincs bajom. Viszont a szkenner rendre halványan dolgozik, így a belőlük képzett nyomat is halványodik. Szükség van a nyomatra belső széljegyzetek készítésére, amik az iratőrzési címen kerülnek lefűzésre, de előtte még az összefirkált nyomatot is szkellenjük és szükség esetén még egyszer kinyomtatjuk. Na, ha nem tudom a kontrasztot állítani, akkor bajban már a 2. nyomat is olvashatatlan, a bélyegzőnyomatok biztosan, de a gépelt szöveg is esélyesen.

Amúgy Easy Thumbnails progi meg tudja oldani kis logikai játék után, szóval egy favágó módszer már adott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40043) Doky586 válasza macilaci78 (#40042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan nincs hogy egy szoftvert nem lehet cégnél használni...
legfeljebb nem ingyen lehet használni..

Az évi 100 milliós bevétel mellett a cég adjon ki 1x 20eFt erre a célra. Ha smucig erre akkor vegyen új másológépeket.. (ha nem akkor amikor a kisfőnök kéri a jelentést amit vinne az igazgatónak, akkor adsz neki 10 lap üres másolt lapot, az legalább újrahasznosítható.. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#40044) neo81 válasza dqdb (#40041) üzenetére


neo81
senior tag

ESET Smart Security vírusirtót használok.

(#40045) pigster válasza macilaci78 (#40042) üzenetére


pigster
senior tag

Irfanview:
If you are a commercial user and you like this program (or are a home user who wants to support/donate further development), please register/donate by sending US$ 12.00 or EUR 10,- (this is the price for one (single) licence) to the address below.
Hát én annyit azért csak belefeccölnék.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#40046) macilaci78 válasza pigster (#40045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is, de nem az én döntésem. A total commander is hiányzik. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40047) dqdb válasza neo81 (#40044) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kapcsold ki ideiglenesen az ESET-et, és próbáld meg úgy.

Ha megy, akkor az ESET azon komponense lesz a bűnös, amelyik a titkosított HTTP kapcsolatokat vizsgálja. Ebben az esetben a következők egyikét teheted:
1. vagy kikapcsolod az ESET ezen beállítását, és ezzel a választással teszed magadnak a legjobbat, mert megkíméled magad hasonló szívásoktól a jövőben és megakadályozod, hogy hamisított oldalakkal átverhessenek, a no certificate validation megjegyzés az ESET sorában eléggé sokatmondó,
2. vagy a Youtube-DLG felületén Options, majd Commands fül, és oda beírod a --no-check-certificate paramétert
3. az ESET által a Windows tanúsítványtárába generált gyökértanúsítványt PEM formátumban elmented a Youtube-DLG mappájába ca_cert.pem néven

Ha úgy sem megy, akkor sajnos nincsen ötletem, de az első pontot ekkor is ajánlom a figyelmedbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40048) neo81 válasza dqdb (#40047) üzenetére


neo81
senior tag

Szerencsémre nem kellett variálni a vírusirtóval semmit.
Ez megoldotta a problémát: --no-check-certificate

Még egy kérdésem lenne!
Hogyan lehet beállítani benne, hogy youtube-s videóból 320kbps, CBR, 48000Hz, sztereo minőségű mp3-at konvertáljon ki?
Köszi!

(#40049) C. s. válasza pc360 (#40012) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a választ! Most visszaolvasva, amit írtam, eléggé viccesnek tűnik! :D Teljesen igazad van! Azt nem írtam meg, miért csábít a program. Utálom, ahogy a W8.1 az "aktív-nemaktív" ablakkérdést kezeli. Ennél még az XP is jobb volt, pedig az sem volt tökéletes. Szóval megörültem, amikor azt írtad róla, hogy elég az ablak fölé vinni a kurzort, és lehet görgetni a tartalmát. Ezt szeretném. Van valami ötleted, hogyan oldhatom meg?

(#40050) Vertigo18 válasza kezdosql (#40036) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ejj, de jó lenne, ha úgy lenne! :)

Családom telefonjait szeretném ily módon biztonságban tudni, esetleg a fiatalabb családtagjaimat is...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.