Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) BitRider válasza Zola007 (#52599) üzenetére


BitRider
aktív tag

vokoscreenNG – egyenesen az összefoglalóból. Kifejezetten felvételre elsősorban ez. Mindent tud, amit írtál, mellesleg gyorsan reagál a fejlesztő, ha lenne valami hiba. Amit én felvetettem, az már a mostaniban oké.

[ Szerkesztve ]

(#52602) BitRider válasza BitRider (#52601) üzenetére


BitRider
aktív tag


[ Szerkesztve ]

(#52603) Zola007 válasza BitRider (#52601) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek, vokoscreen próbálgatom jelenleg kicsit fura a Bandicam után de a 80 dollárt már sajnáltam rá évente 20 felvételre

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#52604) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Számítógépről szeretném átküldeni a videók képét okos TV-re. (vezeték nélkül)
Eddig a Média átjátszása eszközre (Cast media to device) jól működött Edge böngészőben, de pár napja csak fekete képet küld át a tv-re, csak olyan oldalon működik, ahol van külön a lejátszón Google Cast jel . Nem tudom mit variáltak.
Próbáltam Chrome-on, ott sem működik, csak fekete kép...
Korábban voltak erre böngészős kiegészítők is, de most nem találtam.
Nem tud valaki erre egy jól működő kis programot?

(#52605) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok.

Milyen ingyen androidos videolejatszot tudtok ajánlani aki jó minőségű, a jobb és a bal oldalon le fel csuszkaval megy a hangerő és a fényerő állítása és kinyomott kijelzon is megy tovább a videó, a hang?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#52606) cigam válasza Winne (#52605) üzenetére


cigam
félisten

Ez a Windows-os topik, az Andridnak külön topikja van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52607) akoskodas


akoskodas
újonc

Könyvelés tanulás támogatásához keresek olyan szoftvert, amihez "demo" adatok is társulnak, így nem üres adatbázissal van.

(#52608) BitRider válasza akoskodas (#52607) üzenetére


BitRider
aktív tag

Erre nem látok esélyt – legalábbis, hogy erre itt választ tudnánk adni. Aki benne van, az régóta nem tanulja. Esetleg pár olyan szoftver esetén, ami érdekes lehet, keresd meg a fejlesztőket és kérdezz rá erre! De a legtöbb eleve fizetős, vagy már kapásból online lesz, ami jó is. A maradék ötlet, hogy keress egy könyvelőt / tanfolyamot (bár az AI elsőként pont az ilyen területeket fogja először lesöpörni, szóval nagyon hosszan nem terveznék).

[ Szerkesztve ]

(#52609) AtHoS válasza akoskodas (#52607) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg: RLB Demo programja [link]

"A DEMO programok célja a kipróbálhatóság, így a DEMO programokkal minden könyvelési feladat kipróbálható, korlátozva csupán a tételszám van: maximálisan 30 tétel rögzíthető ügyfelenként,valamint a bérmodullal december hóra nem lehet bért számfejteni. A számlázó program DEMO változatával maximum 30 számlát állíthatunk ki, és nem módosíthatjuk a szállító nevét, ebből következően a DEMO számlázóval készült számlák nem használhatóak adóügyi bizonylatként."

Úgy emlékszem alapból van benne egy minta "szervezet"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#52610) liszi70


liszi70
nagyúr

Használ valaki közületek videószerkesztéshez Movavi Video Editor-t? [link]

(#52611) gyulank


gyulank
addikt

Nem 30, hanem max. 30fps-es videót szeretnék felgyorsítani 100x-osra, hogy minél több képkocka megmaradjon benne.
Szóval először felgyorsítanám 120fps-re, aztán 25x-ös sebességre. Ezt mivel lehetne megcsinálni? Ami lehetőleg támogatja az AMD HW-es kódolást h265-ben? Blendernél képkockákkal lehet hülyéskedni, de ha a videóban ez változó, akkor nem tudom mi van. Meg az tán nem tud h265-öt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52612) BitRider válasza gyulank (#52611) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem 30, hanem 30. Ez mit akar jelenteni? A Blender pedig egy 3D modellező, köze nincs a témához. Meg ha egy 30 fps-es videót akarsz 100-osára gyorsítani, akkor miért két lépcsőben tennéd ezt? Tök érthetetlen, amiket írsz.

Olyan videoszerkesztőt kell nézned, ami képes hyperlapse készítésére. A VSDC-hez itt egy videó a mikéntről, de a többire is rá tudsz keresni, hogy tudják-e.

[ Szerkesztve ]

(#52613) gyulank válasza BitRider (#52612) üzenetére


gyulank
addikt

Én megindokoltam, hogy miért, te nem indokoltad meg miért felesleges. És azt sem úgy írtam, hogy nem 30 hanem 30. Ha nem érted a különbséget, attól még nem én írok hülyeséget.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52614) gyulank válasza BitRider (#52612) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tetszik a hyperlapse. Először tekintsünk el a nem konstans framerate-től... Szóval, ha 100x felgyorsítom, akkor század annyi eredeti képkocka lesz. A framerate-et meg több módon lehet változtatni, tehát, ha először úgy változtatnám, hogy az eredeti frame-ekből legyen 120fps, akkor abból nem veszett még el semmi, és úgy lett 4x gyorsabb. Ha ezt 25x felgyorsítom, az 4x több eredeti képkocka, mintha egyből 100x. Lehetne egyből is 120fps-el 100x-osra gyorsítani, csak fontos, hogy egyrészt először legyen a 120fps, aztán a képkockák kivágása, másrészt az a 120fps azt jelentse, hogy 120 eredeti, nem az eredeti sebességen a 30fps-t kibővíti másolt frame-ekkel...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52615) BitRider válasza gyulank (#52614) üzenetére


BitRider
aktív tag

A képkockák elveszésében igazad van, de te azt 120 Hz-es monitoron tervezed nézni? Vagy valaki más fogja, akinek nem is feltétlen van akkora framerate-es monitora? A 60 általánosabban használhatóbb. A hülyeségektől ettől függetlenül nem mentes, amiket írtál, de ez már szerencsére nem erre a topikra tartozik...

[ Szerkesztve ]

(#52616) Sonja


Sonja
veterán

Egy billentyűzet konfiguráló programot keresnék, de ingyeneset! Olyan kellene, mint az ATNSoft Key Manager fizetős program. Több félével próbálkoztam, de valahol mindig megbuktak a programok. Hol nem tudtam a Win11 alap beállításait felülírni (pl. Win + C egy programot indítson, stb.), vagy nem tudom a hangerő növelése/csökkentését billentyűhöz rendelni.

Ennyit kellene tudnia az adott programnak:

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52617) arfer


arfer
aktív tag

Én azt nem értem, hogy ha a 30fps-ből 120fps-t csinálsz úgy, hogy minden eredeti képkockából csinálsz négyet, akkor nem gyorsítottál semmit, ugyanazt a videót fogod látni, nemde? Szóval ha ezt 25x-re gyorsítod, akkor az 25x az eredeti, nem száz. Vagy rosszul gondolom :F ?
Szerk. Átolvastam újra, elsőre tényleg rosszul értettem :))

[ Szerkesztve ]

(#52618) BitRider válasza Sonja (#52616) üzenetére


BitRider
aktív tag

PowerToys

arfer: Szerintem ő se, de majd megoldja Blender-ben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52619) ollie válasza gyulank (#52614) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Változó framerate-ü videót akarsz csinálni?

***

(#52620) genndy válasza Sonja (#52616) üzenetére


genndy
addikt

AHK = AutoHotkey

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#52621) gyulank válasza ollie (#52619) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Olyan van csinálva. Handbrake, és OBS alapbeállítás, meg telefonos alkalmazások is hajlanak rá. Hogy legfeljebb 30 vagy 60 beállítás szerint, aztán, ha mondjuk valami megterheli, vagy valami, lecsökken a framerate. Handbrake-ben meg gondolom, ha feleslegesnek tartja a 30-at akkor lesz kevesebb. És mint az első hozzászólásomban írtam, a blender pl. képkockákkal operál, nem idővel. És akkor gondolom, ha nem volt 30fps végig, akkor 10s-nál nála nem ugyanaz a képkocka van, mint ami a változó fps-t figyelembe veszi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52622) gyulank válasza BitRider (#52615) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem írtam semmi hülyeséget. Te írtál hülyeségeket.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52623) Sonja válasza genndy (#52620) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm, tökéletes! :C :R

Ráadásul a script-et lehet exe-be konvertálni, és akkor csak ezt a kis programot kell elindítani Win indításkor. Nagyon jó, pont ilyesmire volt szükségem. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52624) BitRider válasza gyulank (#52622) üzenetére


BitRider
aktív tag

:))

[ Szerkesztve ]

(#52625) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv,

Élő időjárás alkalmazást keresek Windowsra - a webes felületek, mint az Időkép ugyan nagyon részletesek, de jó lenne, ha böngészőn kívül akár csak kis felugró formájában elérhető lenne és több európai helyszínt is kezelni tudna, esetleg magyar UI-val rendelkezne.
A Windows alapértelmezett eszköztárba épített "Hírek és érdeklődési területek" sajnos bloatware volta miatt kiesik, csak olyan szoftver jöhet szóba, ami nem küld hirdetéseket és nem akarja az összes adatom követni. Legalább 3/4 helyszínt kezelni tudjon, ha a jelenlegi és másnapi hőmérséklet és csapadék előrejelzést tudja ezekre a pozíciókra egy program az már elégséges számomra, de nem ragaszkodom a kijelzésben minimalista megoldásokhoz (viszont ne futtasson klímamodelleket és szimulációkat a háttérben, az előforrásigénye legyen kicsi).

(#52626) BitRider válasza Feketelaszlo (#52625) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ilyet én is keresgéltem, de nem nagyon találtam szimpatikusat. Max olyanokat, ahol manuálisan kell API kulcsot megadni valamelyik bizonyos szolgáltatóhoz – ami nem is feltétlenül jó és pontos itthon, meg külön regisztrációt és vacakolást jelentenek.

Androidon van a Weawow, ami szerintem messze a legjobb ilyen cucc, ahol a több beállított helyszín között jobbra-balra maszatolással lehet váltani és órára lebontott grafikonok is elérhetők. Sose szerettem a random kép dolgokat, de sokszor nagyon jó és az időhöz illő user fotókat válogatnak be a helyszínek alá borítóként.
A különféle modulok kiválaszthatók és a sorrendjükön is lehet változtatni. Teljesen ingyenes, jók a widgetjei és ami a legfőbb: szabadon lehet választani 8 időjárás-szolgáltató közül, amik közül nekem Bp-en a Weatherbit vált be legjobban (nem az a default).

Szóval én ez alá nem adnám Windows-on, de ilyen szimplán nincs. Az ehhez legközelebbi megoldás mégis az lenne, hogy böngészőben futtatom a Weawow weboldalát, vagy... az Androidos appot virtuális környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#52627) csemege86


csemege86
tag

Olyan ingyenes programot keresek, amivel online videót lehet felvenni (pl. élő meccs stream-et, flash videót (tudom, már nincs ilyen), stb. Régebben a Nimbus-t használtam, amígy ingyenes volt, de nemrég már FuseBase-nek hívják és csak fizetős része van.

Mellette az is hasznos tulajdonság lenne, ha weboldal látható +lefelé görgetve megjelenő részét képként ki lehetne fényképezni vele (pl. ha egy egyhónapnyi Garfield egysorost szeretnék megörökíteni egy képen).

Andris

(#52628) mezis válasza csemege86 (#52627) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#52629) csemege86 válasza mezis (#52628) üzenetére


csemege86
tag

Köszi!

Andris

(#52630) BitRider válasza csemege86 (#52627) üzenetére


BitRider
aktív tag

vokoscreenNG - Teljes képernyő és régió felvételére ez.
ShareX - Scrollozós képlopásra ez.


mezis: oCam nagyon nem ajánlott, egy reklámos, elavult vacak, ami helyett van már sokkal jobb. Nem is értem, melyik kútból húztad ezt elő és minek.

[ Szerkesztve ]

(#52631) mezis válasza BitRider (#52630) üzenetére


mezis
nagyúr

Ritkán használom, nekem megfelelt. Legközelebb kipróbálom az általad ajánlottat.

mezis

(#52632) BitRider válasza mezis (#52631) üzenetére


BitRider
aktív tag

Tűzfal mellett talán még oké, de sokan írták, hogy lassítja a gépet, mert . Egy malware az egész (nem mutat túl jól virtustotal-on). Gyakorlatilag az egyetlen valóban ingyenes, ráadásul open source videófelvevő az a vokoscreenNG.

[ Szerkesztve ]

(#52633) BitRider válasza BitRider (#52632) üzenetére


BitRider
aktív tag

* Meg persze az OBS.

(#52634) Fire/SOUL/CD válasza BitRider (#52630) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Reggeltem a Transifex-re, a kért/felajánlott fordítást Hungarian (Hungary) néven 100% megcsináltam, remélhetőleg a végleges 4.x-es változatban már lesz Magyar nyelv.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52635) BitRider válasza Fire/SOUL/CD (#52634) üzenetére


BitRider
aktív tag

Veo. A legközelebbi release-nél meglesem és cserélem a vonatkozó képeket és infókat. ;) Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#52636) BitRider


BitRider
aktív tag

A NirSoft-on és a SORDUM-on kívül ismertek még olyan fejlesztőket, akik ilyen jó arányban ontják magukból a hasznos segédeszközöket?

[ Szerkesztve ]

(#52637) norba69 válasza BitRider (#52636) üzenetére


norba69
senior tag

Mark Russinovich féle sysinternals

(#52638) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#52634) üzenetére


liszi70
nagyúr

:R

(#52639) BitRider válasza norba69 (#52637) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze, gondoltam, beleírom a kérdésembe is, de mit használ az ember ebből? Egy Autorus-t esetleg félévente egyszer. Akkor már: Blacksun Software - ilyesmire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52640) norba69 válasza BitRider (#52639) üzenetére


norba69
senior tag

Process explorer, disk2vhd, tcpview, diskmon, procmon, Adexplorer.
Ezeket rendszeresen használom.

(#52641) Fire/SOUL/CD válasza BitRider (#52639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nagyon kevés ilyen oldal van sajnos (nem gyűjtőoldalakról beszélünk ugye), ahol egy fejlesztő gyártja a -valóban- freeware progikat.
Egyre emlékeztem, azt linkelem is (Magyar a fejlesztő), de inkább olyan oldalak ezek, ahol pénzes progik free változatai is elérhetők, és Én is használok jó párat közülük (többek közt norba69 által említettek közül is). Feltételezem a NeszeTools frissítését/bővítése és/vagy a topik összefoglaló kapcsán érdeklődsz...(Amúgy remek gyűjtőoldal, grat)

Resplendence Freewares
MS Powertoys
Vovsoft Freewares
WinTools.Info (Magyar fejlesztő)
Wise Freewares
BitRecover Freewares (FreeTools szekció, egy csomó nézegető)

A számodra meg arra érdemeseket kimazsolázod...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52642) BitRider válasza Fire/SOUL/CD (#52641) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen. Köszi, pont ilyesmikre gondoltam. Lesz miből mazsolázni.

[ Szerkesztve ]

(#52643) Fire/SOUL/CD válasza BitRider (#52642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ment priv, megszórlak még jó cuccokkal... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52644) Kabum911


Kabum911
csendes újonc

Szaisztok!

Tudnátok olyan utvonal tervezőt autóhoz hogy megadom az indulás helyét és hogy lene legoptimálísabb meg látogatni a töbi cimet milyen sorendbe ?

(#52645) Dluinet válasza Kabum911 (#52644) üzenetére


Dluinet
nagyúr

iGO Primo

Útv.pontok optimalizálása: ez a kezdő és végpontot meghagyja és a köztes pontokat rakja optimális sorrendbe

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52646) akaido válasza BitRider (#52642) üzenetére


akaido
addikt

Három - talán kevésbé közismert- oldalt tudok ajánlani karácsony előtti mazsolázáshoz:
1. Alex Nolan oldala
2. Dakadran (magyar) oldala
3. SoftwareOK.com

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52647) BitRider válasza akaido (#52646) üzenetére


BitRider
aktív tag

A múlt lenyomatai. :D A 2-est értelmezni se tudom, pont az ilyen szarok miatt csináltam inkább saját gyűjtőoldalt. A SoftwareOK-t ismerem, az IsMyLcdOK elég hasznos cucc adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#52648) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az ajánlóban van egy pár, de egyik sem portable:

Olyan képernyő felvevő alkalmazást keresek, aminek van portable verziója. Csak annyit kell tudni, hogy ha egy programban csinálok valamit, akkor azt rögzítse videóban. Jó ha H.265-ben, vagy VP9-ben is tud rögzíteni.

Köszi!

(#52649) BitRider válasza SunMount3r (#52648) üzenetére


BitRider
aktív tag

Miért, nem vagy admin, hogy telepítőt futtathass, vagy mi a gond a telepítővel? Mert ha nincs ilyen jellegű probléma, akkor nem harap az a vokoScreenNG setup. De a kedvedért csináltam belőle portable-t. Vagyis a beállításokat az AppData-ban tárolja, de elég csak kitömöríteni. Illetve ott van az említett OBS portable.

[ Szerkesztve ]

(#52650) cigam válasza SunMount3r (#52648) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem jó a Windows beépített megoldása?
Az OBS-nek is van portabele kiadása, (jogosultság akkor is kell a futtatásához)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.