Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) BitRider válasza GEPESZ66 (#52198) üzenetére


BitRider
aktív tag

Tessék leszokni arról a szutyadékról és a RustDesk-et használni.

[ Szerkesztve ]

(#52202) Dluinet válasza BitRider (#52201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Chrome Remote Desktop sem jó?
Én csak azt használom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52203) BitRider válasza Dluinet (#52202) üzenetére


BitRider
aktív tag

Azt nem próbáltam, különben is, ha neked megfelel és nincsenek durva biztonsági problémái, akkor hajrá. Nekem az Any-vel gyűlt meg a bajom (instabil, frissíthetetlen, fizetős), a RustDesk meg teljes mértékben kiváltja, csak még nem ismerik kellően.

(#52204) Dluinet válasza BitRider (#52203) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Értem, csak minek szenvedtek korlátos programokkal, amikor a google megoldását korlátlanul lehet használni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52205) kivlov válasza BitRider (#52201) üzenetére


kivlov
aktív tag

Szép és csak az a baj ezzel a RustDesk-kel hogy kb használhatatlanul lassú minden szempontból és az emberek 99%-nak nincs linux servere amin tud hostolni saját szerver sőt 0-24-ben működő gépe sincs amit csak ezért fog bekapcsolva hagyni szóval erősen korlátozott alternatívát próbálsz erőltetni.
Én is örülnék ha lenne használható alternatíva mert az Anydesk 30 percenként ledob és sokszor nem is érhető el a szolgáltatás, a Teamviewer pedig eddig a legjobb lenne ha mobilon is menne free verzióban, ezt leszámítva eddig a legstabilabb....
Viszont most megnézem a CRD ha már itt ajánlották hátha az használható is.

(#52206) BitRider válasza kivlov (#52205) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nálam egyszer sem volt lassú eddig, pedig már jópárszor irányítgattam más gépeket. A fileküldési sebességeket nem néztem (arra amúgy is jobb a Rymdport fájlra, mappára, szövegre), de a felületek eddig kezelhetők voltak.

a Teamviewer pedig eddig a legjobb lenne ha mobilon is menne free verzióban

Annak az asztali verziója SE ingyenes már.

Dluinet: Megnézem tüzetesebben, alternatíva úgysem árt, ha van kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#52207) Cs1csó válasza kivlov (#52205) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "mobilon" ingyenes verzió azt hogy érted? Nekem - még mindig - TV van a 2 PC-men és az Android-os telómon, igaz a PC-ékről nem lehet az Android-os telót elérni csak az Androidos telóról lehet elérni a PC-éket.

(#52208) Fire/SOUL/CD válasza kivlov (#52205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg ezzel lehet tenni egy próbát: NoMachine | LAN konfogurálás (ezt csak érdekességként, ha nem neten keresztül, hanem belső hálón használnák)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52209) kivlov válasza Cs1csó (#52207) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nekem van hogy mobilokra is rá kell látnom távolról pc-ről vagy mac-ről ezt a funkciót a tw nem adja már vagy csak nálam nem megy de ha csatlakozik is pár másodperc után ledob szóval használhatatlan erre. Mobilról számítógép irányában megy persze.

(#52210) Lauda


Lauda
félisten

Szeretnék jó minőségben rögzíteni egy, a számítógép képernyőjén lejátszott videófelvételt. Ehhez melyik program ajánlott? Sharex fent van a gépen, próbálgassam ennek a beállításait a legjobb minőség eléréséhez, vagy van a célra megfelelőbb program?

Köszönöm szépen!

(#52211) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Sumatra pdf olvasó céges gépekre is ingyenes?

(#52212) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#52211) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kizárásos alapon igen. Mert nincs fizetős változata (én nem találtam) ugye ha lenne akkor ott le lenne írva miben tud többet és egyéb ajánláaok.

(#52213) BitRider válasza Lauda (#52210) üzenetére


BitRider
aktív tag

vokoscreenNG a célprogram, de OBS-sel is kivitelezhető. Utóbbi sem bonyolult, de ismerni kell a logikáját (hozzá kell adni a forrást, ami lehet az asztal, vagy csak egy ablak).

GEPESZ66: Igen, GNU 3.0

[ Szerkesztve ]

(#52214) bobalazs válasza Lauda (#52210) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

sharex bár alkalmas rá, nem a megfelelő megoldás video rögzítésre. Csak képlopásra.
OBS alkalmas videorögzítésre.

(#52215) BitRider válasza bobalazs (#52214) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akinek új, annak nem célszerű mindenesetre OBS-ezni, mert matatni kell a beállításokban némileg, és az említett forrás-dolgot is meg kell találni. Elsőre egyáltalán nem intuitív. Ezért ajánlottam célprogramot, az kevese a normális ingyenes rögzítőknek.

(#52216) IT user válasza BitRider (#52215) üzenetére


IT user
tag

Azért a Vokoscreennel érdemes tenni egy próbát az éles felvétel előtt. Ezt a hibát én jelentettem a fejlesztőnek, miután egy eléggé fontos rögzítés nem sikerült. Viszont hamar jelezte, hogy megvan a hiba és gyorsan javította, illetve levette a hibás verziót.

(#52217) BitRider válasza IT user (#52216) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, ott volt egy gyors rollback is, ha jól emlékszem.
De ez igazából jó jel. :)

(#52218) Lauda válasza BitRider (#52213) üzenetére


Lauda
félisten

#52213BitRider, #52214bobalazs

Köszönöm szépen az ötleteket! :R ;)

(#52219) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Védett google drive-on elérhető pdf fájlt, hogyan tudnék letölteni?

:R

(#52220) BitRider válasza Hoffer (#52219) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha a tulaj megosztja veled.

(#52221) efemm válasza kivlov (#52205) üzenetére


efemm
tag

remoteutilities.com
10 gépet tudsz felvenni max a viewer-be a free verzióban. Régóta használom.

(#52222) BitRider válasza efemm (#52221) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mármint 10 fixet, de cserélgethetők, ergo supportra használható 10 kliens után is?

(#52223) efemm válasza BitRider (#52222) üzenetére


efemm
tag

Szerintem technikailag igen, de a letörlöm-felveszem szerintem munkára (supportra) elég macerás. A legtöbb host nálam családi, de nem problémázik akkor sem, ha akad közötte windows szerver is. Én beleférek a 10-be.
Technikailag a legjobb, leggyorsabb a teamviewer volt, amíg lehetett ingyenesen használni normálisan, már régen nem ilyen.

(#52224) BitRider válasza efemm (#52223) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az irányítását nem szerettem mobilról. Arra az AnyDesk kényelmesebb volt. Ez az, amit a RustDesk pótol szépen. Most kipróbáltam a Remote Utilities-t, tudja az ultraegyszerű mobil kliens is, amit kell. Tetszik, hogy az Agent verzió is egyszerű, tényleg csak el kell indítania a segélykérőnek, és van újraindítás funkció is rajta restart után. Eggyel kevesebb szívás. :) Már csak tudni kellene biztosan, hogy ha törlök - újra felveszek 10-nél több ügyfelet, nem fog-e limitálni. De szerintem nem fog. Alternatívának mindenképpen baromi jó, ha kéznél van ez is.

[ Szerkesztve ]

(#52225) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello,

10 eve nem raktam ossze asztali gepet... tesom megkert, hogy epitsek neki egy PC-t jatekra, nekem is kellett egy uj gep. Video vagast kezdo szinten szeretnek megtanulni, kesz a ket gep , milyen tesztprogramot erdemes rajtuk futtatni manapsag?

Ryzen 9 7900X es i9-12900K -> 4070 Ti
Koszi! :R

(#52226) tothbe válasza gaborbol (#52225) üzenetére


tothbe
addikt

Mármint mit akarsz tesztelni, mihez kell tesztprogram?
Vágáshoz viszont a DaVinci Resolve vagy az Adobe Premier Pro. Esetleg még a Pinnacle Studio.

By(e) Tothbe

(#52227) gaborbol válasza tothbe (#52226) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Mivel itt a kep gep az asztalon es a tesom gepet postazni kell, meg szeretnem jaratni valamivel mielott kimegy a gep. Kivancsi lennek , hogy mekkora a kulonbseg a ket kep kozott, ha mar itt vannak, ugyan az a VGA, ugyan az a ram.
DaVinci Resolve-t szeretnem majd hasznalni .

PCMark 10, Cinebench es 3DMark van eddig felteve. Van valmi teszt progi ami a szerkeszteshez valo gepet teszteli?

[ Szerkesztve ]

(#52228) BitRider válasza gaborbol (#52227) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ugyanazt a projectet egy stopperrel a kezedben kirendereled mindkét gépen. Ez lesz a legközelebb úgyis a valósághoz.

Hogy progit is említsek: Geekbench 6. Elvileg ez ilyet tud: test your GPU's power with support for the OpenCL, CUDA, Vulkan, and Metal APIs. Az ingyenes változathoz kell a net, hogy megossza az eredményeket. Nem tudom, van-e más limitációja.

[ Szerkesztve ]

(#52229) tothbe válasza BitRider (#52228) üzenetére


tothbe
addikt

igen, de a cinebench-et már írta és az kb ugyanezt tudja, csak még jobban videóhoz kötve. @gaborbol: Sztm első tesztre amiket írtál, azok elég kell legyenek.

By(e) Tothbe

(#52230) ollie válasza gaborbol (#52225) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Munkához az i9 jobb a sok mag miatt. Játékhoz meg majdnem mindegy ezek közül.

***

(#52231) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi Szepen! :R

(#52232) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Tudtok ajánlani samba és NFS megosztások kezelésére valami egyszerű programot? Előny lenne: docker, felhasználók és jogosultságok kezelése.
OMV-nél lényegesen használhatóbb és stabilabb kellene, webUI-val, amit átlag user tud használni. Keresgéltem már, de vagy nincs karbantartva, vagy csak minimál lehetőségek vannak.

Komolyan nem értem, h miért nincs ilyesmi. OK, configban beállítani nem nagy ügy, ha valaki ismeri/elolvassa a man oldalát. De a "széles nagy tömegeknek" nem erre van igénye.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52233) BitRider válasza ViZion (#52232) üzenetére


BitRider
aktív tag

FreeNAS?

[ Szerkesztve ]

(#52234) ViZion válasza BitRider (#52233) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, sokkal egyszerűbb valami kellene, ami csak a konfigot webUI-n megoldja, nem egy komplett OS kell, az már adott.
Casa OS-hez kellene amúgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52235) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Van egy 29.5" ASUS ROG Strix XG309CM IPS Gaming monitorom IPS, 21:9 ultrawide képaránnyal (2560x1080, 1ms válaszidő, 220Hz képfrissítési gyakoriság, G-Sync) és HDR-rel.

Filmekhez milyen lejátszó ajánlott ilyen képarány esetén? :F
Az a bajom, hogy a legtöbb film alapból nem 21:9-es képarányra lett valamiért renderelve, holott maga a kép eredetileg az volna, csak a francos 16:9 miatt hozzárenderelik az emberek az alsó és felső fekete csíkot is, ami tök baromság, hisz akinek 16:9 van, annak úgyis ott lesz, de így akinek 21:9 van, annak meg körben ott van a fekete csík! Fent és lent kb. 5cm, oldalt pedig van az 12cm is! :W

VLC-t használok, ott: jobb klikk->Videó->Levágás->2.39:1 kb. működik, de nincs erre valami kényelmesebb megoldás lustáknak? :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#52236) #91856384 válasza Geresics (#52235) üzenetére


#91856384
törölt tag

Sok film nem újrakódolt, hanem valamilyen stream szolgáltató (Amazon, AppleTV, Netflix, etc) mentés. A szolgáltatók pedig 16:9-re kódolják az adást, ezért van benne fekete sáv.
Persze van aki képes BluRay forrás esetén is bennehagyni reencoding esetén. Na, az már valóban marhaság.

Én Kodi-t használok a hálózati médiatáram kényelmes elérése miatt, mert én is lusta vagyok :)
Abban a "Z" billentyű váltogat különböző nagyítási módok között. Esetleg tehetsz egy próbát vele.

(#52237) Dr.NX válasza Geresics (#52235) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem rémlik, hogy láttam valaha olyan filmet, ahol "hozzárendereltek" volna alsó és felső fekete sávot...
Én PotPlayert használok egyébként.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#52238) BitRider válasza Geresics (#52235) üzenetére


BitRider
aktív tag

Én a K-Lite Codec Pack Full-t tudom javasolni, mert az arra szolgál, hogy telepítse és konfigurálja a folyamatosan fejlesztett MPC-HC-t. Még a konfiguráció során ki tudod választani a MadVR-t, ami szerintem nagyon szép képet ad – természetesen jóval nagyobb számítási teljesítményért cserébe. Utánanézéssel elérhető vele frame-simítás is, azaz a 60 Hz-es képernyőkhöz tudod igazítani a képkockák megjelenítését, hogy ne legyen olyan darabos a mozgás, de a G-Sync / FreeSync-es képernyőkön sokkal jobb a helyzet.

Nekem ez az alap lejátszóm egy ideje. Az MPC-BE-t kukáztam anno, mert volt egy fél éves szünet a fejlesztésében. De azóta újra nyomják, így ha nem szeretnél a K-Lite-tal szórakozni, akkor azt is bevetheted.

Ezeken kívül van még az SMPlayer, amit mpv motorra átállítva érdemes használni. A felületét kicsit normalizálni lehet, mert az alap kinézete hányinger, de sokat tud a lejátszó és jól beállítható.

A VLC ezekhez képest egy őskövület, ami igazából csak arra jó, hogy tényleg minden francot lejátszik, sok esetben még a sérült fájlokat is, de modern lejátszó már nem lesz belőle; jó, ha fél évente még hozzápiszkálnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#52239) BitRider


BitRider
aktív tag

A saját kérdésem tömörítőprogramokra vonatkozik. Próbálgatom most a különféle ingyenes darabokat, és a PeaZip szimpatikus lenne, főleg, mert kitömörítésnél van Smart extraction funkciója. Ez arra jó, hogy ha a tömörített állományban ömlesztve vannak a fájlok, akkor automatikusan mappába pakolja őket, míg ha csak 1 fájl vagy mappa található benne, közvetlenül bontja ki.

Namost ami a bajom, hogy a PeaZIP-nek nincs jobbklikkes drag 'n drop menüje, pedig azzal szoktam állandóan húzgálni a fájlokat (elengedéskor választom ki a tömörítés / kitömörítés metúdusát) WinRAR-ban vagy 7-ZIP-ben.

Lehet én tévesztettem szem elől és esetleg beállítható a felületén, de szerintem ez valahogy kimaradt. A kérdés, hogy tudtok még olyan tömörítőprogiról, aminek vannak húzgálás közben is jobbklikkes menüelemei, illetve ismeri ezt az okos mappába kitömörítős módszert?

(#52240) BitRider válasza BitRider (#52239) üzenetére


BitRider
aktív tag

Válasz a kérdésemre: Bandizip. Baromi jól beállítható, csak a ZIP tömörítése nem olyan erős sajnos, mint a 7-ZIP-é. Illetve kár, hogy a WinRAR-nak nincsenek különösen okos újításai, kitömörítésre eddig azt használtam.

(#52241) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van olyan nem fizetős fénykép szerkesztő, ami egy képről eltünteti a hátteret?
Pl. van egy arcról egy fotó, háttérben pl. fákkal, épületekkel, és el kellene távolítani a háttérben a fákat, épületeket így olyan lenne a fénykép, mint ha fehér (kék, piros, tök mindegy) lepedő előtt készült volna.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52242) Vesa válasza VGYke (#52241) üzenetére


Vesa
veterán

Létezik, online verizóról tudok. PL. ez. De azért nem olyan egyszerű megoldani. Főleg, amikor a hajszálak mögött nem homogén felület van, hanem mondjuk hasonló színű változó háttér (pl. faágak). Az ilyen helyzetekkel jellemzően nem bírnak el és recés lesz a haj széle, nem lesz szép.

A tudomány a valóság költészete!

(#52243) VGYke válasza Vesa (#52242) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm szépen! Ez megcsinálta azt, amire szükségem volt. Igaz sokat még nem böbörésztem vele, de valami szemet szúrt, miszerint "100% ingyenes" felirat fogad, aztán meg ott az árlista, hogy 1,99$/kép...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52244) Lauda válasza BitRider (#52213) üzenetére


Lauda
félisten

:R Kipróbáltam a szóban forgó programokat és azt tapasztaltam, hogy a rögzített kép kicsit akadozik. A fealadatkezelőben viszont nem látni, hogy bármelyik összetevő is maxon dolgozna, tehát hogy nem bír el a feladattal. Dell optiplex brand gép, i5 4590 - es proci, 16gb ram dolgozik benne. Nem tudod esetleg, hogy mi okozhatja ez a "dadogós" rögzítést? :) Próbálgattam a sharexet, az meg nem veszi fel a hangot, pedig be van neki állítva megfelelően az audió forrás. :F

[ Szerkesztve ]

(#52245) BitRider válasza Lauda (#52244) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az OBS-ben van beállítás arra, hogy hardveresen kódoljon (Settings > Output > Recording). Azt hiszem, azt talán nem mindig rakja arra default-on. Ha úgy se stimmel, akkor a kártya gyenge, vagy driveres a probléma (vagy iszonyatos felbontást rögzítenél).

Ha meg hulladék a VGA, akkor érdemes CPU-val megpróbálni. Az OBS-ben abban az esetben érdemes lehet a low CPU / large file size opciót választani.

[ Szerkesztve ]

(#52246) BitRider válasza BitRider (#52245) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, most nézem, hogy írtad a gép típust. Akkor az is gond lehet, ha merevlemezen szórakozol és nem bírja az írást, de valószínűleg az Intel HD 4600 egyszerűen kevés neki. Egy hasonló, SFF formátumnál is kisebb brand gép 8. generációval 50 ezer forint, és sokkal pörgősebb. Érdemes lassan átállni minimum egy olyanra, de legkésőbb 2025-ig (Win 11). Addig meg mehet ebbe egy SSD, ha még nem történt volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#52247) cigam válasza Lauda (#52244) üzenetére


cigam
félisten

Open Broadcaster Software OBS

az fps egyezik a monitoréval?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52248) Lauda válasza BitRider (#52245) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tippeket! :R Közben észrevettem, hogy a proci gpu-ja teker 100%-on, úgy néz ki ez okozza az akadozást. Szoftveresen és hardveresen is kevés hozzá az integrált vga. :)

Egy hasonló, SFF formátumnál is kisebb brand gép 8. generációval 50 ezer forint, és sokkal pörgősebb.

:R Hát lassan váltanom kell majd, annó próbáltam egy i7 8700- as optiplexet, na az sokkal gyorsabb volt. Azért halogatom a dolgot, mert egyébként hibátlanul üzemel a gép. Ilyen esetekben viszont kiütköznek a gyengeségei. Ssd-re ír amúgy, hdd nincs a gépben.

Köszi a segítséget! ;) :B

[ Szerkesztve ]

(#52249) Lauda válasza cigam (#52247) üzenetére


Lauda
félisten

:R Köszönöm a tippet és a linket! :)

Amit próbálgattam filmet, 25fps - el fut, a monitor 60hz - en üzemel. :)

(#52250) Vesa válasza BitRider (#52238) üzenetére


Vesa
veterán

Feltettem ezt, mert már annyit írtad. :D MPC-HC, tényleg fejlesztve van ezen a projecten keresztül.
Viszont, mióta feltettem -előtte MPC-BE-t használtam-, azt csinálja, hogy bizonyos videóknál -nem mindnél-, indítás után mintha elkezdené "tekerni" a videót, pár másodpercet rohan a kép, majd onnantól már rendesen megy. A másik amit szerencsére csak 1-2 videónál csinált eddig, hogy nagyjából másodpercenként akad egyet. Minimálisan, de látható mértékben, tehát zavaró. Ezek eddig nem voltak nekem. Próbálkoztam másik renderert beállítani, de semmi változás. Nem tudod, mi lehet ez?

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.