Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) cousin333


cousin333
addikt

Üdvözlet mindenkinek!

A feladat az alábbi volna:
1. VHS szalagról videót rögzíteni PC-re
2. azt lehetőség szerint legalább alap szinten feljavítani (kontraszt, meg ilyenek)
3. jelenetekre tördelni
4. összetömöríteni emberi méretre, a lehető legkisebb képminőség veszteséggel (VHS, szóval az alap minőség sem az igazi már)

A fenti folyamathoz kérném, hogy ajánljatok programot, programokat.

Feltételek:
- lehetőleg egyszerű, célratörő, ingyenes programok legyenek
- sok anyagról van szó, szóval emberi idő alatt lehessen vele végezni
- a végső anyag HDD-n vagy DVD-n lenne tárolva (szépen magyarosan megmondva)

Előre is köszönöm az ötleteket. :R

"We spared no expense"

(#8002) Eskimoka


Eskimoka
tag

Hello mindenkinek!

Tudnátok olyan képlopó programot mondani, amivel lehetőség van arra, hogy mondjuk a googlebooks-on olvasgatható dolgokat le lehessen szedni valami értelmes formátumban (mondjuk word, pdf...). példának okáért itt egy link amit le szeretnék húzni: http://books.google.com/books?id=Ek4O1Efq5UoC&pg=PA93&dq=sme+green+ISO+14001&ei=XuO4SenPBorONYby1aUL&hl=hu

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: Eskimo

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8003) joe2005 válasza BigBadPlaYeR (#8000) üzenetére


joe2005
senior tag

dvdlab pro-t ajánlanám könnyen elsajátítható, de újra kell építeni az egész dvd-t, film, felirat stb.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8004) Winner_hun válasza Eskimoka (#8002) üzenetére


Winner_hun
félisten

Firefox + PDF Download

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8005) Eskimoka válasza Winner_hun (#8004) üzenetére


Eskimoka
tag

Köszi!
Csak az a gond, hogy nem pdf file-okról van szó, hanem mint írtam a linkben, online könyvekről. Ahhoz gondolom nem jó ez a módszer, mivel nem külön Acrobat Reader-rel nyitja meg, hanem böngészőben...

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8006) Eskimoka válasza Winner_hun (#8004) üzenetére


Eskimoka
tag

Kipróbáltam, jó lenne, csak valahogy ötvözni kéne mondjuk a snapshottal, ami megtudja csinálni, hogy legörgetve végignyúzza az adott tartalmat, de nem tudja átkonvertálni másba...
Így oldalanként nagyon sokáig tartana egy 100oldalas doksi.

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8007) joe2005 válasza Eskimoka (#8002) üzenetére


joe2005
senior tag

az egyik lehetőség

Ezt nem tölti le.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8008) bdav


bdav
őstag

tud valaki olyan video-bizgető programot ami képes a manapság elterjedtebb otthoni videózásra használt formátumokból (divx, mpeg, hd codecek) flv-t gyártani nekem úgy, hogy parancssorból tudom elindítani a konverziót (input és output file nevét adnám meg, a többi beállítás előnyös ha valami előre beállított dolog, de ha azt is parancssorban kell akkor nembaj).

Előny ha van linuxos és windowsos változata is és ingyenes, de nem követelmény

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#8009) joe2005 válasza bdav (#8008) üzenetére


joe2005
senior tag

SUPER pl.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8010) Eskimoka válasza joe2005 (#8007) üzenetére


Eskimoka
tag

Letöltöttem, sikerült még a 3.5-ös netframework-öt is lerántani, de nem találom a book code-ot amit keres. Szerinted itt hol van?: [link]

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8011) Eskimoka válasza joe2005 (#8007) üzenetére


Eskimoka
tag

Köszi, rájöttem a kódokra, de amint látom ezzel nem tudom letölteni amit akarok. Valószínűleg nincs is rá lehetőség, mert jogvédett...

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8012) joe2005 válasza Eskimoka (#8011) üzenetére


joe2005
senior tag

A simát le lehet szedni. :(

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8013) janati


janati
őstag

Ami:

A WinXP-ben ki tudja cserélni a kulcsot?

Már próbáltam a Microsoft leírását, meg vagy 3 segédprogramot, de sikertelen az eredmény... :(

XP SP3 van telepítve...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#8014) BigBadPlaYeR válasza joe2005 (#8003) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszi, utánajárok :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#8015) Eskimoka válasza joe2005 (#8012) üzenetére


Eskimoka
tag

Na mindegy, köszi a segítséget, úgy néz ki, hogy sajnos ez nem fog öszzejönni!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#8016) squadline


squadline
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan progit kerestem, amivel a ramomon tudok tárolni adatok, ezzel meggyorsítva a rendszert, és 1-2 programot / játékot. Találtam is 1 egész jót ami eldöcög vista 64-en. A neve Virtual Hard Drive Pro. Ha bárki tud jobbat, vagy olyat ami megoldás a problémámra akkor azt előre is megköszönöm.
A fő gondom az lenne hogy amikor felszeretnék telepíteni 1 játékot, az azt írja hogy ”must be installed ontu a valid hard drive”. Na mármost tud valaki valamilyen megoldást erre? Valami program vagy egyéb aminek a segítségével feltudom tenni.
A másik kérdésem az lenne, ha van valakinek ilyesmiről tapasztalata, hogy milyen fileokat érdemes rámásolni amitől meggyorsul a rendszer. Mielőtt jönnek a ”gugli a barátod” féle kommentek, megnéztem és mindenki mást mond. Gondoltam jó lenne tisztázni egyszer és mindenkor. Jó fórumozást mindenkinek!

Üdv: SquadLine

(#8017) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Melyik programmal tudom egy DVD lemez tartalmát egy file-ban felmásolni a vinyómra?
(Hanggal együtt) :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8018) Sotho válasza Killing (#8017) üzenetére


Sotho
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8019) Killing válasza Sotho (#8018) üzenetére


Killing
addikt

Köszi! :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8020) tremor válasza janati (#8013) üzenetére


tremor
tag

Szia ezt is próbáltad [link]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#8021) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

Olyan progit keresek ami lecserélné a windows-t a wifi kapcsolatok kezeléséről.

Tehát azt szeretném, hogy ne a win konfigurálja a wifit, van erre lehetőség Realtek 8187b kátyám van.

(#8022) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Olyan progi kellene amivel nagy arányban tudok tömöríteni.Pl.:4 GB-ból csinál 600MB-ot.
Láttam olyan file-t ami ekkora arányban volt tömörítve.Melyik progival lehet megoldani? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8023) kételkedem válasza Killing (#8022) üzenetére


kételkedem
addikt

A 7Zip több féle tömörítés is beállítható, ultra beállításnál elég tisztességesen betömöríti a fájlt. Azonban a tömörítés attól is függ, hogy mit akarsz tömöríteni!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8024) Killing válasza kételkedem (#8023) üzenetére


Killing
addikt

ZIP,RAR,GZIP,TAR,CAB közül melyik a jobb tömörítési arányban?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8025) kételkedem válasza Killing (#8024) üzenetére


kételkedem
addikt

Itt tudsz utána nézni a különböző formátumok előnyeinek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8026) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Nekem olyan programra lenne szükségem amivel belső terek látvány tervét tudnám elkészíteni...
Ezekben benne vannnak a modellek vagy nekem kell megrajzolnom??

Mit tudnátok ajánlani??

(#8027) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Olyan rajzprogramot keresek amibe meg tudom azt oldani mint ami a jojatek.hu oldalán van képrejtvényben hogy tudom is én hányszoros nagyítás után meglátszik a gyerek szemében a felirat. Tehát például itt van ez a smile ;) és mondjuk ahogy közelítek a szeméhez fehérrel megjelenik benne egy felirat. (Közelítés alatt a nagyítást értem)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#8028) sbazsi válasza dany27 (#8026) üzenetére


sbazsi
veterán

sweet home 3d.
van hozzá bútor.
meg lehet letölteni.
ha másra gondoltál, az komolyabb progi lehet, mely sokba kerül, és jobban kell érteni hozzá :)

(#8029) pochok


pochok
csendes tag

Valaki tud olyan progit, ami ingyenes és mts-t át tud konvertálni avi-ba vagy wmv-be?
(igen, googlet néztem, de csak trialosak vannak)

(#8030) sbazsi válasza pochok (#8029) üzenetére


sbazsi
veterán

na meg ugyanez m2ts? :U

(#8031) ponix válasza BigBadPlaYeR (#7962) üzenetére


ponix
aktív tag

Easy CDDA extractor! Nagyon jó kis progi régóta használom, sok mindent tud! Azt is amit te akarsz, és egyszerű a kezelőfelülete is!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8032) Necc válasza pochok (#8029) üzenetére


Necc
addikt

Szét lehet szedni az m2ts formátumot képi és hanganyagra az xport nevű parancssoros programmal, amit aztán pl. egy VirtualDub-al össze tudsz muxolni .avi -ba (bár én személy szerint az .mkv konténerformátumot javaslom).
Ezzel a módszerrel az egész folyamat veszteségmentes.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8033) Necc


Necc
addikt

Egy olyan makrórögzítő programot keresnék, ami képes sorozatos billentyűzetleütéseket rögzíteni majd azt "lejátszani", ami viszont kulcsfontosságú, hogy minden egyes billentyűzetleütést rögzítsen, köztük a backspace -et is! Illetve nagyon jó lenne, ha kézzel késleltetéseket is be lehessen rajta állítani.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8034) sbazsi válasza Necc (#8032) üzenetére


sbazsi
veterán

olyan nincs, hogy input m2ts, output: nézhető avi?
tehát nem 2-3 progin keresztül. :F
m2ts hd anyag, avi kisebb felbontás kéne

(#8035) Necc válasza sbazsi (#8034) üzenetére


Necc
addikt

Én erre általában annyit szoktam mondani, hogy akkor nem kell letölteni HD anyagot. És nem csak én mondom ezt, nagyon sok programozó elvi okokból sem készít olyan "all in one" programot amivel 2-3 klikkel a HD-t le tudod konvertálni mócsing .avi-ra. Ugyanilyen elvi okokból én sem szeretnék ehhez hozzájárulni :N .

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8036) sbazsi válasza Necc (#8035) üzenetére


sbazsi
veterán

más nem jön ki a kamerából. :U
egy dolog gépen nézni, és masik az ha felteszem a netre.

(#8037) Traxx


Traxx
őstag

Üdv!

Pókerprogramot keresnék...méghozzá olyat, ami az élő játékhoz ad segítséget. Magyarán, eddig amit leltem, az olyan volt, amivel a neten keresztül lehet játszani. Mi viszont élőben, haveri körben tolnánk. És erre kéne progi...tehát ami jelez, hogy mikor van vakemelés, meg ilyesmi, hogy ne kelljen a manuális időméréssel foglalkozni.

Pókerteremben ismerős látott olyasmit, hogy beírták, hányan vannak, mennyi a nevezési díj, és ez alapján kikalkulálta, mennyit kapnak a helyezettek, stb. Nekünk nyilván nem kellene ennyire fullextrás program, elég lenne, ha azt tudná, hogy jelezne, ha vakemelés van, mennyi a vakszint, stb. Vagyis, az élő, manuális játékot könnyítenénk meg ezzel.

Remélem, akad valakinek ötlete...előre is köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8038) band1103 válasza Traxx (#8037) üzenetére


band1103
őstag

Hali!

Nekem egy olyan progi kellene amivel úgy tudok wmv-t vágni hogy közben nem kell az anyagot újratömöríteni. Anno sokat dolgoztam a Virtual Dub-al és abban volt ilyen "Direct stream copy" lehetőség amikor nem kellet az avit újratömöríteni hanem simán csak vágta és másolta az anyagot. De sajna az nem dolgozott wmv-el- Tehát valakinek van ötlete hogy tudnék újratömörítés nélkül egyszerűen vágni wmv-t mint a VirtualDub-al avit?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8039) Necc válasza sbazsi (#8036) üzenetére


Necc
addikt

Szerintem még így is jobban jársz, ha xport -al szétszeded streamekre, amit aztán pl. virtualdub -ban (lehetőleg MPEG2 -t kezelő kiadását használva) összeraksz, megvágod, és enkódolod, mert ilyen szimpla egybeprogikat nem hiszem, hogy találsz :U .

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8040) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

#1 Letezik-e olyan program, ami egy adott LAN halozaton felderiti a jelenleg aktiv ip cimeket?
Valamint emlekezne visszamenoleg arra, hogy egy adott ip cimet hasznaltak-e mar az elmult mondjuk idoszakban.

Adott egy felderiteni kivant halozat:
100.1.y.x
100.2.y.x
Lassa a program a masik alhalozat ip cimeit is.

#2 [link]

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#8042) kraftxld válasza e=mc² (#8040) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk megsasolni a DHCP szervereket? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8043) ponix válasza szabacsik (#8027) üzenetére


ponix
aktív tag

olyan nincs! Több képből épül fel az olyasmi! A szemben látható feliratot elkezdik megrajzolni az egyik képkockától, és minden képkockán egyre növelik a méretét, miközben a környezete tűnik el! A képeket egymás után vetítve, úgy tűnik, mintha nagyítva lenne a dolog, de ez nem nagyítás! Vagy flash, vagy gif animáció! Semmiképp nem nagyítás, illetve nem úgy ahogy a nagyításra gondol az ember!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8044) ponix válasza szabacsik (#8027) üzenetére


ponix
aktív tag

olyan nincs! Több képből épül fel az olyasmi! A szemben látható feliratot elkezdik megrajzolni az egyik képkockától, és minden képkockán egyre növelik a méretét, miközben a környezete tűnik el! A képeket egymás után vetítve, úgy tűnik, mintha nagyítva lenne a dolog, de ez nem nagyítás! Vagy flash, vagy gif animáció! Semmiképp nem nagyítás, illetve nem úgy ahogy a nagyításra gondol az ember! [mint ez]

Ja egyébként a Photoshopnak van egy ilyen kiegészítő progija Image Ready néven fut, de van sok gifanimáció készítő, vagy flash!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8045) attila760504


attila760504
csendes tag

Sziasztok! Valaki nem tud jávás hívásrögzítő progit?
Üdv

(#8046) sbazsi válasza attila760504 (#8045) üzenetére


sbazsi
veterán

milyen hívást akarsz rögzíteni(skype/vonalas/mobil)? gépen/mobilon?

[ Szerkesztve ]

(#8047) sekli válasza sbazsi (#8046) üzenetére


sekli
addikt

mobilon akar, amin nem lehet...

(#8048) sbazsi válasza sekli (#8047) üzenetére


sbazsi
veterán

miért nem?
pl xelnex lite, bár nem java, symbian

(#8049) sekli válasza sbazsi (#8048) üzenetére


sekli
addikt

pont azért, mert nem java, ő meg javásat keresett... :)

(#8050) e=mc² válasza sbazsi (#8041) üzenetére


e=mc²
őstag

Kosz!

hogy ez nem jutott eszembe :(

Kettes kerdes esetleg?

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.