Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat... :) végül a [HWiNFO ] lett mivel itt elég szépen betudtam mindent állitani. Sajnos a msinfo32 és a Speccy nekem nem vált be.
Más: keresek olyan programot amivel kitudom a tanteremben levő pc kapcsolni. Buktató a tanári gép más hálózatban van, esetleg ha tud még olyat, hogy net tiltás vagy pc zárolás az már csak extra dolog.

[ Szerkesztve ]

(#52852) BitRider válasza qwertly (#52851) üzenetére


BitRider
aktív tag

A másodikra: távvezérlő progi, az összefoglalóban lesznek. Bármit tud, amit billentyűzet és egér segítségével el tudsz érni amúgy is a gépen. Kifejezetten egy gombnyomásos kikapcsolást most nem tudok mondani. Vagy van még az időzítve leállítás (Shutdown8).

[ Szerkesztve ]

(#52853) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
Irfanview-nál hogyan lehet azt megcsinálni hogy képnézegetés közben megjelölsz kedvenc képeket és aztán lemented valahova? Vagy az is jó lenne hogy nyomok egy jobb klikk copy-t a képen, de sajnos ez nem működik mert nem másolja a fájlt vágólapra így inaktív a beillesztés almenü gomb amikor egy mappába be akarnám tenni. Az meg nem jó hogy minden egyes képen save us, mert éttömöríti a képeket.
Köszi

free your mind

(#52854) liszi70 válasza Jazz (#52853) üzenetére


liszi70
nagyúr

FastStone Image Viewer nem lenne jó? Abban ezt könnyű kivitelezni.

(#52855) BitRider válasza Jazz (#52853) üzenetére


BitRider
aktív tag

IrfanView-ban is hót egyszerű: beállítod a kívánt copy-to / move-to mappákat:

Aztán az aktuális képnél megnyomod az F7 (move) vagy F8 (copy) gombot. A fenti show dialog bepipálása esetén több mappát is beállíthatsz további gyorsgombra (azt a gombot kell megnyomni, ami alul alá van húzva: 1, 2, 3 ... b, c, d, e):

[ Szerkesztve ]

(#52856) yanna válasza BitRider (#52855) üzenetére


yanna
őstag

Köszi, ez hasznos információ nekem is. :K

(#52857) qwertly válasza BitRider (#52852) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm, megnézem.
Az időzített leállítást a feladatütemezővel csináltam meg.
De megnézem általad javasolt programot is.
Üdv,qwertly

(#52858) Jazz válasza BitRider (#52855) üzenetére


Jazz
veterán

Ez szuper jó. Eddig ez a program nem hagyott még cserben. Köszi :)

free your mind

(#52859) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy meglévő video fájlból szeretnék egy részt kivágni, s azt elmenteni.
Melyik ingyenes video szerkesztőt javasoljátok, ami egyszerű is?
Egyik oldalon erről olvastam, de gondolom nem tud magyarul:
OpenShot
A magyar nyelv is jó lenne.

(#52860) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52859) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmit nem akarsz szerkeszteni rajta, csak kivágni egy részt? Milyen formátumban van?

(#52861) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52860) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen, csak kivágni, s azt elmenteni.
MKV formátum a mostani.

(#52862) Catman válasza GEPESZ66 (#52859) üzenetére


Catman
aktív tag

ffmpeg ;)

(#52863) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52861) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#52864) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az MKVToolNix-et arra használtam, hogy a felesleges feliratokat eltávolítsam.
Tehát beolvasom az MKV fájlt.
Kiveszem a pipát azon részek elől, ami nem kell.
Viszont hol tudom a fájlt megnyitni, s szerkeszteni a kivágáshoz?

(#52865) Dr.NX válasza GEPESZ66 (#52859) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én a Lossless Cut-ot szoktam használni veszteségmentes vágásra.
https://github.com/mifi/lossless-cut/releases

Elfogadom a sütiket.

(#52866) GEPESZ66 válasza Dr.NX (#52865) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bonyolult kivágni egy részt, s azt elmenteni?

(#52867) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52864) üzenetére


liszi70
nagyúr

[kép]
Beírod a "mettől-meddig" időpontot, például 00:00:20-00:00:30 Aztán mentési hely beállítás és Start multiplexing. Megadhatsz neki ezredmásodperc időpontot is, pl. 00:00:07.299-00:00:18.478. Arra viszont számíts, hogy nem lehet bármelyik képkockánál vágni. Erre akkor van lehetőség, ha olyan progit használsz, ami újrakódolni, konvertálni is tud. Ha újrakódolás nélkül akarod kimenteni, akkor csak a kulcsképkockáknál lehet vágni. [link] Aviemux jelzi is, melyek a kulcsképkockák.

[ Szerkesztve ]

(#52868) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52867) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha megadom ezt az intervallumot, akkor hogyan tudom végrehajtatni a programmal?
Kódolni mikor kell?
Mindenképpen erre szükségem van, mivel bárhonnan szeretnék kivágni, nem adott képkockától.

(#52869) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52868) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az mkvtoolnix-el nem tudsz átkódolni, az átkódolás nélkül menti el a kivágott részt, és olyankor számítanak a kulcsképkockák. [link] Átkódoláshoz használj például Avidemuxot, linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#52870) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52869) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor kipróbálom ezt.

(#52871) BitRider válasza GEPESZ66 (#52861) üzenetére


BitRider
aktív tag

LosslessCut az összefoglalóból, messze ez a legegyszerűbb és legmodernebb időpont írkálás meg ilyen faszságok nélkül, rendes vizuális felületen. Letöltés itt vagy itt. Több különböző szakasz is kivágható és akár egyesíthető a videókból export előtt.

[ Szerkesztve ]

(#52872) liszi70 válasza BitRider (#52871) üzenetére


liszi70
nagyúr

"időpont írkálás meg ilyen faszságok nélkül"

x264 esetén "ilyen faszságok" nélkül nem tudja egyik program sem megoldani, pontosabban igen, az Avidemux is, de ki is írja, hogy az elmentett anyagban hibák lehetnek. Tetszik vagy nem, ezt így csinálják, kulcsképkockák mentén vágnak csak hiba nélkül. Ez természetesen csak újrakódolás nélküli vágásra és mentésre vonatkozik! Vannak progik, amik nem is tudnak újrakódolás nélkül vágni és menteni, azok nyilván nem foglalkoznak a kulcsképkockákkal. De amelyik igen, az így csinálja. Vagy nem a pontos, megadott frame-nél vág, hanem megkeresi a legközelebb lévő kulcsképkockát (csak ezt nem köti az orrodra), vagy levágja ő azt neked pont ott, de a vágásnál hiba jelentkezhet az elmentett anyagban.

[ Szerkesztve ]

(#52873) dqdb válasza Catman (#52862) üzenetére


dqdb
nagyúr

Legszívesebben én is ezt válaszolnám a hasonló kérdésekre, mert mire megtalálom, hogy adott formátumhoz és feladathoz melyik programra van szükség a sokból, addigra összedobtam az ffmpeg parancssort, de azért a legtöbb ember sikítófrászt kapna tőle joggal :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52874) liszi70 válasza BitRider (#52871) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kipróbáltam a LosslessCut progit. Természetesen kulcsképkockák mentén vág ez is, ahogy a többi. Kikapcsolhatod, levágja ő neked anélkül is, de piros figyelmeztetést küld, hogy maradj a keyframe-menti vágásnál. [kép] [kép] Ez az okozott hibák miatt van, amiről írtam.
A bevitt, 1 perces film-sample hangsávját nem fogadta el a LosslessCut, pedig sima AC-3. :F

[ Szerkesztve ]

(#52875) liszi70 válasza dqdb (#52873) üzenetére


liszi70
nagyúr

"összedobtam az ffmpeg parancssort, de azért a legtöbb ember sikítófrászt kapna tőle joggal"
Én vagyok az egyik. :D

(#52876) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Windows 11-en a WhatsApp-al lenne ez a problémám: Van egy kis Genius headset-em, ezt szeretném használni hanghívásokhoz, de a WhatsApp-ban nagyon halk a mikrofonjának a hangja. Valami olyasmit olvasatam róla, hogy valami "OPUS kodek" kellene neki, hogy rendesen működjön, nomost erre én ráklikkeltem, de csak az MS Store jött be és ott pedig a "Media Extension Pack"-et dobta föl rá, ami viszont elvileg már telepítve van a gépre.

Lecsekkoltam a Windows-os Sound recorder-el és ott sokkal hangosabb a végeredmény, mint a WhatsApp hangfelvevőjével (ott szinte alig hallani valamit).

Mi lehet ennek a megoldása?

THX!

(#52877) BitRider válasza SunMount3r (#52876) üzenetére


BitRider
aktív tag

Azt nézd meg, hogy a hangbeállítások / felvétel részen 100-ra van-e rakva a mikrofon hangereje. Az alapból nem szokott azon lenni.

Ezen kívül akkor sokat nem tehetsz: USB-s mikrofont kell venni, aminek az előerősítése már a fejben megtörténik. USB esetén is fel kell rakni a hangerőt 100-ra (akkor is, ha csak átdugod egy másik USB aljzatba). A jackdugós szarokat meg kerülni kell minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#52878) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Úgy tűnik megoldottam: A Realtek-es hangkezelőben kellett bekapcsolni a "Conference mode"-ot. Így már sokkal hangosabb, még a WhatsApp-ban is tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#52879) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52867) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Avidemux kipróbàlására volt időm.
A kezdő időpontot kitudtam jelölni,ez az A-pont.
Viszont a B-pontot,a szakasz véget már nem tudtam.
Nem ertem miert.
Holnap ismet próbálgatom

(#52880) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52879) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hogyhogy nem tudtad kijelölni? Az A és a B pont kijelölése után ilyen kék csík jelzi a kijelölt szakaszt.

(#52881) BitRider válasza GEPESZ66 (#52879) üzenetére


BitRider
aktív tag

Na, kíváncsian várom, hány nap telik el addig, míg rájössz, hogy mennyivel jobb az ilyen ősi vackoknál az, amit írtam. :)

(#52882) liszi70 válasza BitRider (#52881) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az Avidemux nyugodtan mehetne összefoglalóba, baromi jó progi, rengeteg mindenre jó, ingyenes, magyar, megbízható stb.

(#52883) GEPESZ66 válasza BitRider (#52881) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Lossless-t is megnézem.
Az Avidemux-ot azért néztem először, mert magyar nyelvű.

(#52884) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52880) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Amikor beolvastam a video fájlt, akkor a csúszkát elhúztam a kezdő időpontra, s nem volt ez a kék színű csík.
Vagy csak a gombokkal lehet léptetni a kívánt időpontig?
Illetve alul, ahol az idők vannak, nem lehet beirni az A időpontot, majd átváltani B időpontra, s azt is beírni?

(#52885) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52884) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elhúzod a csúszkát a kivágandó rész kezdőpontjára, utána nyomsz egy A-t. Elhúzod a csúszkát a kivágandó rész végpontjára, utána nyomsz egy B-t. Ennyi. Utána már mentheted is, akár átkonvertálva bármivé, akár Copy-ban hagyva a videó és a hangsávot is. Olyankor átkódolás nélkül menti, az eredeti formátumban.

"nem lehet beirni az A időpontot, majd átváltani B időpontra, s azt is beírni?"

Nem. Ha jó neked a beírásos módszer is, akkor MKVToolNix, ahogy írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#52886) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52885) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Amikor elhúzom a csúszkát az A pontig, nekem nem lett ott kék csík az elejétől!?

(#52887) BitRider válasza liszi70 (#52882) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem megy, mert egy múlt századi katyvasz, és a legtöbb funkciót pótolja az említett LosslessCut és a Shutter Encoder úgy, hogy azok elsőre is használhatóak. Az, hogy 2023-ban valami nem magyar nyelvű, az meg nem szempont. Kevesebben nem beszélnek angolul, mint ahány embernek valamilyen avidemux-os funkcióra lenne szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#52888) liszi70 válasza BitRider (#52887) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az, hogy "múlt századi", nem érv azoknál a progiknál, amik folyamatosan frissülnek. Ráadásul nem múlt századi, mert 2001-ben jelent meg. :) És nem is "katyvasz", tök logikus és követhető. Én rendszeresen használom, jó progi, sok mindenre alkalmas. Persze, hogy vannak progik, amik pótolhatják, de azokat a progikat is lehet pótolni, például az Avidemux-al. :D

"azok elsőre is használhatóak"

Használható elsőre is, sőt. Mindig, minden proginál akadnak eleinte problémák, azoknál, akik először használják. A Shutter Encoderrel, vagy bármelyikkel lehet szívni, míg ki nem ismeri az ember. Az avidemux egy jó mindenes, nem alkalmas mindenre, de sok mindenre igen.

Félreértés ne essék, nem zavar egy picit sem, ha nincs az összefoglalóban, tégy belátásod szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#52889) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52886) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Amikor elhúzom a csúszkát az A pontig, nekem nem lett ott kék csík"

Olvastál tőlem ilyet, hogy amikor elhúzod a csúszkát az A pontig, akkor ott kék csík lesz? :D Idemásolom neked még egyszer, a világ legegyszerűbb vágási metódusát:
Elhúzod a csúszkát a kivágandó rész kezdőpontjára, utána nyomsz egy A-t. Elhúzod a csúszkát a kivágandó rész végpontjára, utána nyomsz egy B-t. Mentesz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#52890) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52889) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Értem.
Csak a képen így láttam.
De most nem vagyok otthon.
Így csináltam szerintem, de valami miatt nem sikerült.
Este ránézek.
Köszi!

(#52891) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52889) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kitudtam jelölni a kezdő és végpontot.
Viszont a kivágandó részben a dalhoz van felirat az eredeti videóban.
Ha viszont beemelem a videót az Avidemuxbe eltűnik a felirat.
Miért?
Vagy esetleg belehet emelni valahogyan felirattal?

(#52892) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52891) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha felirat is van, és átkódolás nélkül akarod megtartani a kivágott részt, akkor MKVToolNix. A vágás menetét már leírtam. Az mindent megtart, összes feliratot, összes hangsávot, chaptereket. A LosslessCut is megtartja a feliratot, de az meg a hangsávokban válogatós. Egyébként ezt még nem említetted: átkódolás nélkül, ugyanakkora méretű mkv-ban akarod megtartani a kivágott részt?

[ Szerkesztve ]

(#52893) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52892) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az MKVToolNix-ben hogyan tudom megnyitni a fájlt, hogy lássam, honnan akarok kivágni?

(#52894) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52893) üzenetére


liszi70
nagyúr

Abban nem tudod megnyitni szerkesztésre a filmet, tudnod kell a kezdőpontját és a végpontját a kivágott résznek, és be kell írnod. Egy lejátszóprogiban megnézed. De a felirat miatt próbáld ki a már ajánlott LosslessCut-ot is, írtam, hogy az tud feliratot is, a hangsávval meg hátha szerencséd lesz. Ha nem AC-3, akkor esélyes, de nem tudom, mikkel kompatibilis. Most beletettem egy másik filmet, ami szintén AC-3, azt meg elfogadta. :F Meg kivágtam egy részt egy filmből, bekapcsolt "Keyframe cut mode" mellett, mégis kiírta az exportálás végén, hogy a vágási pontok pontatlanok lehetnek. :F Meg mi ez az utolsó pont? Ezt tudja valaki? : "Overwrite output setting is disabled and some files might have been skipped."

[ Szerkesztve ]

(#52895) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52894) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Próbálom a Losslesst.
A kivágás A pontját engedi ott kijelölni, ahol akarom.
A jobb oldali B-pontot nem tudom ott kijelölni, ahol akarom.

(#52896) liszi70 válasza GEPESZ66 (#52895) üzenetére


liszi70
nagyúr

A LosslessCut-ról ne kérdezz, látod, mennyi kérdés merült fel bennem is. :D De a vágás egyszerű ebben is. A felesleg eltüntetésére meg használd a - jelet.

[ Szerkesztve ]

(#52897) GEPESZ66 válasza liszi70 (#52896) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Alakul.
Köszi!

(#52898) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#52897) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jó lett.

(#52899) GEPESZ66 válasza Dr.NX (#52865) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az első a LosslessCut esetében a portable verzió, ezt használtam.
A második a telepítős változat?

(#52900) liszi70 válasza liszi70 (#52894) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kivágtam egy részt egy filmből, bekapcsolt "Keyframe cut mode" mellett, mégis kiírta az exportálás végén, hogy a vágási pontok pontatlanok lehetnek."

Ezt a "pontatlanságot" félreértettem, azt gondoltam elsőre, hogy a nem kulcsképkocka mentén történő vágás esetén fellépő hibákra gondol, de leesett, hogy nem. :B Pont a "Keyframe cut mode", tehát a kulcsképkockák kényszerített megkeresése miatt, eltérhet a ténylegesen kivágott rész kezdő- és végpontja attól, amit az user megadott. Így érti a pontatlanságot, úgyhogy korrekt a kiírás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.